تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا (شرایط 2021)

usa Flag

اگر به دنبال آخرین و دقیق‌ترین اطلاعات درباره شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا هستید، مطالب این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

 • شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا
 • دریافت بورسیه تحصیلی دوره کارشناسی ارشد در آمریکا
 • شرایط کار دانشجویی در زمان تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا
 • برای تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟

✅چرا تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

احتمالا دانستن این موضوع برای شما جالب باشد که هزاران دانشجوی ایرانی مشغول به تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان، کارشناسی و سایر مقاطع می باشند. ایران در بین کشورهایی با بیشترین تعداد دانشجو در کشور آمریکا، رتبه 22 را از آن خود کرده است. انعطاف پذیری به همراه تعداد زیاد دانشگاه های ممتاز و مراکز آموزشی متعدد به منظور دستیابی به تخصص مطلوب و آموزش های شغلی و حرفه ای از ویژگی های اصلی سیستم آموزش عالی و تحصیل در آمریکا می باشد. تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا به عنوان یکی از پرتقاضاترین مقاطع تحصیلی در زمینه مهاجرت، موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

برخی از مزیت های تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

کيفيت بالای تحصیل در آمریکا:

کيفيت تسهيلاتی، منابع، و توانمندی کالج های آمريکایی در دنيا معروف است. سيستم اعتبارگذاری در آمریکا نیز نگهداری اين معيارها توط دانشگاه ها را تضمين می کند.

کیفیت بالای گزينش:

سيستم تحصيلی آمريکا در خصوص گزینه هایی که برای انواع دانشگاه ها، محيط های فرهنگی و اجتماعی، شرايط ورود، برنامه هايی برای اخذ مدرک دانشگاهی، و دوره های تخصصی ارائه می دهد، کم نظیر است.

تنوع بالای فرهنگی در آمریکا:

در دانشگاه های آمريکا مردم با فرهنگ و پيشينه های مختلف از سرتاسر جهان مشغول به تحصیل هستند. سالانه بيش از 600,000 دانشجوی خارجی به منظور تحصيل به آمريکا سفر می کنند.

ارزش بالای مدارک تحصیلی:

دریافت مدرک دانشگاهی آمريکا ارزشی به مراتب بیشتر از پول پرداخت شده دارد. طيف گسترده شهريه ها و هزینه های زندگی، همچنین کمک مالی کالج ها، تحصيلات در آمريکا را برای تعداد بسیاری از دانشجویان قابل دسترسی می کند.

انعطاف پذيری بالای دانشگاه های آمریکا:

دانشجويان مشغول به تحصیل کارشناسی در آمریکا و همچنین سایر مقاطع، این امکان را دارند که از ميان تعداد زیادی از دوره های تحصیلی و دانشگاه های متعدد، امکان انتقال از دانشگاهی به دانشگاه ديگر را داشته باشند.

چگونه از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیریم؟ چنانچه این سوال در ذهن شما بی پاسخ مانده است، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا
Hudson-Yards-neighborhood-in-New-York-City,-United-States

1- بررسی گزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی به منظور تحصیل در دانشگاه های آمریکا، درباره ی برنامه های موجود و دانشگاه های پیش رویتان تحقیق و مشاوره های مورد نیاز را انجام دهید. در این صورت برای یافتن بهترین دانشگاه و گزینه برای ادامه تحصیل در آمریکا راه ساده تری در پیش دارید.

شما به عنوان فرد علاقه مند به تحصیل در آمریکا، نیاز دارید در ابتدا دانشگاه و برنامه ای را انتخاب کنید که با شرایط، اولویت ها و اهداف بلند مدت شما هماهنگ باشد. در این صورت روند دریافت پذیرش و انتقال برای شما راحت تر بوده و سرعت بیشتری خواهد داشت.

توصیه می کنیم اگر قصد تحصیل در آمریکا را دارید، 12 تا 18 ماه قبل از شروع دوره و ادامه تحصیل در آمریکا فرایند تحقیق و انتخاب را شروع کنید.

2- شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

آیا شرایط تحصیل در آمریکا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

مدرک کارشناسی ارشد و دکترا در آمریکا، دو مقطع تحصیلی اصلی پس از کارشناسی است. اهداف این دو مقطع، ارائه آموزش عمیق و تحصیل تخصصی می باشد.

در حال حاضر بیش از 1000 دانشگاه و مرکز آموزش عالی، دوره های کارشناسی ارشد و دکترا را در آمریکا برگزار می کنند.

هر ساله  به بیش از 500 هزار دانشجو در ایالات متحده مدرک کارشناسی ارشد ارائه می شود. رشته های ارائه شده در مقطع تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا متنوع هستند. اما اصلی ترین آنها ارشد هنر (Master of Art) و ارشد علم (Master of Science) می باشد.

معمولا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین دو تا سه سال زمان می برد. اگرچه برخی از مدارک را تنها در یک سال می توان کسب نمود.

به صورت کلی، در تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا علاوه بر یک پروژه مطالعاتی فشرده و یا یک پایان نامه (یک مقاله تحقیقات علمی مستقل)، نیاز است شش تا هشت دوره پیشرفته نیز پشت سر گذاشته شود.

همچنین تعدادی از برنامه های تحصیلات تکمیلی، دوره های کارآموزی ارائه می دهند. این دوره ها فرصتی به منظور کار در زمینه خاص تحصیلی شما و با هدف کسب دانش و تجربه فراهم می نماید.

آموزش و یادگیری در طول تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا بیشتر بر خود دانشجو متکی می باشد.

سال تحصیلی در دانشگاه های آمریکا معمولا از آگوست آغاز و تا ماه می ادامه پیدا می کند. تعطیلات میان ترم نیز در همین بازه زمانی قرار گرفته است. برنامه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا شامل دو نیم سال است. هر کدام از این دو نیم سال نیز خود شامل دو ترم تحصیلی است. بنابراین هر سال تحصیلی در آمریکا به چند ترم 10 تا 12 هفته ای تقسیم شده است. در کل دانشجویان باید در سه ترم تحصیلی شرکت و از سیستم سه ترمی استفاده کنند.

تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا
Golden-Gate-Bridge,-United-States

3- شیوه نمره دهی و اعطای امتیاز در دانشگاه های آمریکا به چه صورت است؟

در پایان هر ترم تحصیلی، نمرات دانشجویان بر اساس آزمون ها، امتحانات آخر ترم، ارائه مقاله و پروژه، حضور در کلاس و مشارکت کلاسی محاسبه می شود.

نمراتی که به حروف هستند نمایانگر عملکرد علمی دانشجو می باشند. هر حرف دارای ارزش عددی مخصوص به خود است که در زمان محاسبه معدل تحصیلی اهمیت دارد. معدل دانشجویان در دانشگاه های آمریکا طبق مقیاس 4 محاسبه می گردد.

4- دریافت بورسیه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

بورس تحصیلی ارائه شده به دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا، در زمینه مالی به آن ها کمک بزرگی می کند. بورسیه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا و منابع کمک مالی برای دانشجویان، محدود و بسیار رقابتی می باشد.

در برخی از موارد، ممکن است کمک مالی به وسیله یک موسسه ارائه شود. حتی ممکن است فرد بتواند توسط یک بنیاد یا شرکت خصوصی برای دریافت بورسیه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا اقدام کند.

تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا
USA-Map

5- مراحل دریافت بورسیه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

InternationalScholarships.com یکی از سایت هایی است که افراد می توانند جستجوی بورس تحصیلی را در آن به صورت رایگان انجام دهند. با کمی تحقیق موارد بیشتری نیز قابل دسترسی است.

اهمیتی ندارد که فرد در کجا یا کدام دانشگاه به تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا مشغول است، اولین قدم او برای جستجوی بورسیه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا، باید دفتر کمک مالی دانشگاه مورد نظر باشد.

غالبا کالج ها و دانشگاه های آمریکا، برنامه های بورس تحصیلی را مخصوص دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در این موسسات ارائه می کنند.

در آمریکا برنامه بورسیه تحصیلی هر دانشگاه مشخص می کند که آیا فرد واجد شرایط تحصیل رایگان و بورسیه تحصیلی در آمریکا می باشد یا خیر. این امکان وجود دارد که دانشگاهی برای ارائه برنامه بورس بر ملیت دانشجو یا دانشگاه دیگری بر داشتن معدلی خاص تاکید کنند.

برای دریافت برخی از بورسیه های تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا، لازم است دانشجویان مدرک TOEFL را با نمره ای خاص اخذ نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت internationalscholarships.com سر بزنید.

اکثر برنامه های بورسیه تحصیلی آمریکا به موارد زیر نیاز دارند:

 1. مقاله
 2. رزومه
 3. توصیه نامه
تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا
Lake-Union-Skyline-from-Gasworks-Park

6- شرایط کار دانشجویی در زمان تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

دانشجویانی که از کشورهای دیگر برای تحصیل به آمریکا آمده اند، با اخذ مجوز لازم از دفتر دانشجویان بین المللی، این امکان را دارند که در سال اول تحصیل خود تا 20 ساعت در هفته در دانشگاه به کار بپردازند. دانشجویان پس از سپری کردن سال اول تحصیل می توانند برای کار در خارج از دانشگاه نیز درخواست دهند.

ویزای F1 و J1 امکان اشتغال در طول اقامت فرد در آمریکا را فراهم می کند. این در حالی است که ویزای M1 این امکان را نمی دهد.

دانشجویانی که خواستار کار با ساعات طولانی تر و خارج از دانشگاه هستند، نیاز دارند مجوز قبلی را از خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) دریافت نمایند.

استخدام در دانشگاه بر اساس مقررات USCIS مجاز بوده و نیازی به تأیید USCIS ندارد. با این حال، اگرچه وضعیت F1 شامل مزیت اشتغال در دانشگاه می باشد، اما در بیشتر مدارس فرصت های شغلی داخل دانشگاه با محدویت رو به رو است.

اشتغال در دانشگاه شامل موارد زیر است:

 • انجام امور مستقیما برای دانشگاه در محل تحصیل
 • انجام کار برای شرکت های تجاری مستقر در دانشگاه نظیر کتابخانه یا کافه تریا
 • کارهایی که در مکانی خارج از دانشگاه و وابسته به آموزشگاه انجام می گیرد. (این وابستگی تحصیلی باید در راستای برنامه درسی تعیین شده مدرسه یا مرتبط با پروژه های تحقیقاتی با بودجه در سطح تحصیلات تکمیلی باشد. به هر حال استخدام باید بخشی جدایی ناپذیر از برنامه آموزشی دانشجو باشد).

برای معرفی انواع ویزای تحصیلی آمریکا و شرایط اخذ آن ها از قبیل شرایط سنی تحصیل در آمریکا و سایر موارد، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا
Hollywood,-Los-Angeles,-United-States

7- شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی هنگام تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا به چه صورت است؟

دانشجویانی که ویزای تحصیلی آمریکا را دریافته نموده و متاهل نیز هستند و یا فرزندانی دارند، این امکان را دارند که ویزای همراه دانشجویی دریافت کرده و اعضای خانواده شان در حین تحصیل به آن ها ملحق شوند. به این ترتیب دانشجو می تواند به عنوان مثال دوره تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا را در کنار اعضای خانواده خود بگذراند.

اعضای خانواده واجد شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی، همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد هستند.

8- شرایط کار بعد از تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

در صورت تمایل به اقامت در ایالات متحده و اشتغال در این کشور، در ابتدا لازم است مطمئن شوید شرایط و محدودیت های ویزای خود را خوب می شناسید. طی کردن فرآیند مهاجرت آمریکا عموما استرس زا و گیج کننده می باشد، چراکه انواع ویزا در آمریکا بسیار متفاوت و متنوع است.

یکی از دلایل سخت بودن روند اقدامات مهاجرت و اقامت در آمریکا، تغییر شرایط و احکام قانونی در این زمینه است. پس همواره اطلاعاتتان را به روز نمایید.

تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا
New-York,-United-States-(2)

9- رایج ترین ویزاهای قابل استفاده برای فارغ التحصیلان

ویزای F1 (آموزش عملی)

با استفاده از این ویزا پس از اتمام تحصیلاتان، مجاز هستید یک سال آموزش عملی را طی کنید.

ویزای H3 (ویزای غیر مهاجرتی برای دوره های کارآموزی در آمریکا)

ویزای H3 برای افرادی مناسب است که تجربه کاری یا تحصیلات درخوری ندارند، اما می خواهند برای آموزش در یک زمینه خاص با هدف کسب دانش به آمریکا آمده و پس از اتمام دوره ویزا به کشور خود بازگردند.
این ویزا 2 سال اعتبار داشته و قابل تمدید یا انتقال به وضعیت H-1B / L-1 نمی باشد.

ویزای H-1B (ویزای کاری مرتبط با تخصص تحصیلی و شغلی)

ویزای H-1B برای یک دوره اولیه 3 ساله اعطا می شود و امکان تمدید برای 3 سال دیگر را نیز داراست.

توجه کنید که این ویزا پس از اتمام 6 سال، مجددا قابل تمدید نمی باشد.

10- هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا چگونه است؟

طبیعتا هزینه تحصیل در آمریکا از یک مکان به مکان دیگر تا حد زیادی متفاوت است. عوامل موثر بر این تفاوت ها شامل مدت زمان برنامه و همچنین نوع مدرسه و اعتبار آن می باشد. همچنین این امکان وجود دارد که هزینه تحصیل برای دانشجویانی که هم اکنون در این کشور زندگی می کنند کمتر باشد.

موسسات دولتی بودجه مورد نیازشان را از دولت (معمولا دولت ایالتی) دریافت می كنند. این در حالی است كه موسسات خصوصی بودجه خود را از هدایای دانش آموختگان، شهریه دانشجویان، كمك ها و موقوفات دریافت می نمایند.

به طور کلی هزینه مدارس دولتی در آمریکا بسیار کمتر از مدارس خصوصی است. همچنین هزینه های شهریه دانشگاه های دولتی به طور میانگین یک سوم هزینه شهریه دانشگاه های خصوصی در نظر گرفته شده است.

Empire-State-Building-views
Empire-State-Building-views

11- هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا در برخی از دانشگاه های معتبر برای سال 2021

 1. شهریه دانشگاه هاروارد: 54.000 دلار
 2. شهریه دانشگاه کلمبیا: 64.380 دلار
 3. شهریه دانشگاه پرینستون: 53.890 دلار
 4. شهریه دانشگاه فناوری ماساچوست: 53.818 دلار
 5. شهریه دانشگاه ییل: 57.700 دلار
 6. شهریه دانشگاه استنفورد: 56.169 دلار
 7. شهریه دانشگاه شیکاگو: 59.298 دلار
 8. شهریه دانشگاه پنسیلوانیا: 60.042
 9. شهریه دانشگاه کالیفورنیا: 56.862 دلار

12- هزینه زندگی در آمریکا در سال 2021

هزینه زندگی در چند شهر آمریکا

 • هزینه زندگی در نیویورک برای یک نفر: 1.305 دلار (بدون احتساب هزینه اجاره خانه)
 • هزینه زندگی در لس آنجلس برای یک نفر: 1.056 دلار (بدون احتساب هزینه اجاره خانه)
 • هزینه زندگی در واشنگتن برای یک نفر: 1.122 دلار (بدون احتساب هزینه اجاره خانه)

لیست برخی از هزینه های ماهانه در آمریکا:

یک وعده غذا در رستوران15 دلار
قهوه4.2 دلار
نوشابه1.89 دلار
آب (1.5 لیتر)1.82 دلار
شیر (یک لیتر)0.85 دلار
نان2.71 دلار
تخم مرغ (12 عدد)2.33 دلار
پنیر (1 کیلو)11 دلار
مرغ (1 کیلو)9 دلار
گوشت (1 کیلو)12.46
سیب (1 کیلو)4.58 دلار
سیب زمینی (1 کیلو)2.66 دلار
پیاز (1 کیلو)2.65 دلار
گوجه فرنگی (1 کیلو)4.28 دلار
بلیط یک طرفه مترو2.25 دلار
تاکسی3.25 دلار
بنزین (1 لیتر)0.96 دلار
شلوار جین44 دلار
یک جفت کفش نایک76 دلار
اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر1.353 دلار
متوسط حقوق خالص ماهیانه3.550 دلار
Statue-of-Liberty-National-Monument,-New-York,-United-States
Statue-of-Liberty-National-Monument,-New-York,-United-States

13- شیوه های اسکان دانشجویی در آمریکا

از جمله راه های اسکان دانشجویان در آمریکا، سکونت در اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشجویی است. این خوابگاه ها انواع مختلفی دارند و شرایط اسکان را برای گروه ها به صورت تفکیک شده از قبیل خوابگاه آقایان، خوابگاه خانم ها، خوابگاه دانشجوهای سال اولی، خوابگاه بر اساس رشته، برای گذراندن دوره های زبان و … ارائه می دهند. این میزان از تنوع به حمایت و پشتیبانی دانشگاه از تنوع علائق دانشجویان اشاره می کند.

معمولا دانشجویان در خوایگاه های دانشجویی یک یا چند هم اتاق خواهند داشت و به این ترتیب محیط خوابگاه محل مناسبی برای آشنایی و دوستیابی برای دانشجویان جدید الورود محسوب می شود.

در خوابگاه های دانشجویی آمریکا، کارکنانی مستقر هستند که معمولا از دانشجویان سال بالایی می باشند که با محیط دانشگاه به خوبی آشنا شده اند و می توانند راهنمای مناسبی برای دانشجویان سال پایینی باشند.

از امکانات خوابگاه های دانشجویی در آمریکا می توان به کافه تریا و سلف با تنوع غذایی بالا و کامل، مراکز درمانی برای رائه خدمات درمانی اصلی و امکانات تفریحی و باشگاهی در زمینه های علمی، فرهنگی و ورزشی اشاره کرد.

14- چه راه هایی برای کاهش هزینه تحصیل در آمریکا وجود دارد؟

 • تحصیل در دانشگاه های دولتی آمریکا
 • انتخاب مناطق و شهرهایی با هزینه زندگی و تحصیل کمتر. به عنوان مثال هزینه زندگی در مناطق جنوبی، ایالت های مرکزی یا مناطق حومه شهر، مناسب تر از سایر مناطق می باشد.
 • شرکت در دوره های دو ساله کاردانی آمریکا و طی کردن دوره تحصیل در کالج های منطقه ای، سپس اقدام برای دوره کارشناسی و در ادامه کارشناسی ارشد. غالبا هزینه تحصیل در این کالج ها بسیار پایین تر از هزینه تحصیل در مقاطع دیگر می باشد.
Washington,-United-States
Washington,-United-States

15- برای تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا چه مدرک زبانی باید ارائه دهید؟

برای تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا و پیش از ورود، ارائه مدرک زبان انگلیسی به منظور اخذ پذیرش مورد نیاز است. ارائه مدرک زبان انگلیسی به دانشگاه های آمریکا، آن ها را از توانایی شما در زمینه خواندن، نوشتن و صحبت به زبان انگلیسی مطمئن می کند.

چنانچه مهارت زبان انگلیسی شما به اندازه کافی بالا نیست، می توانید پیش از وارد شدن به دانشگاه در دوره های آموزش زبان انگلیسی آمریکا شرکت نموده و از این کالج ها پذیرش دریافت نمایید.

از دغدغه های دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور بحث زبان است. در ادامه ی این مقاله در این خصوص مطالب مفیدی را ارائه داده ایم.

16- آیا تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

آمریکا جزو محبوب ترین مقاصد دانشجویان بین المللی به منظور یادگیری و بهبود زبان انگلیسی است.

چنانچه شما به عنوان دانشجو، در یکی از دانشگاه ها یا کالج های مورد تایید در آمریکا پذیرفته شده باشید، نیازی به گذراندن دوره زبان انگلیسی نخواهید داشت. زیرا موسسه مورد نظر توسط یک آزمون استاندارد یا شیوه ارزیابی زبان انگلیسی مخصوص به خود (آزمون کتبی یا مصاحبه شفاهی) مهارت زبان انگلیسی شما را بررسی می کند. و در صورتی که این موسسه تشخیص دهد شما نیاز دارید قبل از شروع برنامه تحصیلی در دانشگاه، یک دوره زبان انگلیسی بگذرانید، این دوره را در خود دانشگاه برایتان فراهم می کند.

برای متقاضیانی که زبان انگلیسی آنها در سطح ابتدایی بوده و یا هیچ آشنایی با زبان انگلیسی ندارند، درس ها در سطح مقدماتی ارائه می شود. اما برنامه های درسی زبان انگایسی برای دانشجویانی که به منظور تحصیل در کالج های منطقه ای یا دانشگاه در دوره های زبان شرکت نموده اند، در سطح پیشرفته تدریس می شود.

تعدادی از دوره های زبان انگلیسی تنها با تمرکز بر اهداف دانشگاهی و ورود به رشته و دوره خاصی ارائه می شوند.

World-Trade-Center,-New-York,-United-States
World-Trade-Center,-New-York,-United-States

17- بهترین دانشگاه ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

10 دانشگاه برتر آمریکا در رتبه بندی سال 2021:

رتبه دانشگاه در دنیا سال 2021رتبه دانشگاه در آمریکا سال 2021نام دانشگاه
31دانشگاه هاروارد
22دانشگاه استنفورد
13دانشگاه ماساچوست (MIT)
44دانشگاه کالیفورنیا
195دانشگاه کلمبیا
366 (به طور مشترک)دانشگاه کالیفرنیا (لس آنجلس)
176 (به طور مشترک)دانشگاه ییل
168دانشگاه پنسیلوانیا
129دانشگاه پرینستون
1810دانشگاه کرنل

18- زمان ارسال درخواست به دانشگاه ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

توجه داشته باشید که زمان و ارائه مدارک مورد نیاز برای تکمیل درخواست از مؤسسه ای در آمریکا به مؤسسه دیگر بسیار متفاوت می باشد.

به طور معمول دانشجویانی که قصد دارند تحصیل خود را در ماه سپتامبر آغاز نمایند، باید در فاصله زمانی بین ماه های نوامبر و ژانویه درخواست خود را برای پذیرش تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا ارسال کنند.

New-York,-United-States-(3)
New-York,-United-States-(3)

19- مدارک جهت پذیرش تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

تعدادی از مدارک عمومی به منظور دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا به شرح زیر هستند:

مدارک معتبر تحصیلی: ترجمه مدرک پایان دوره تحصیلات (دیپلم)

ترجمه رسمی ریز نمرات دوره دبیرستان

توصیه نامه از طرف مدیر مدرسه، معلمان یا مشاورین (باید درباره کار و توانایی های شما در مسیر کسب مدارج علمی بالاتر توضیح دهند)

بهتر است شخصی را برای نوشتن توصیه نامه انتخاب کنید که شما را به خوبی بشناسد.

20- ویزای تحصیلی برای تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

برای هر دانشجوی بین المللی که در ایالات متحده در حال تحصیل است، سه ویزای دانشجویی مختلف تحت عناوین ویزای اف (F)، ام (M) و جی (J) از سمت دولت آمریکا ارائه می شود.

مسئولیت رسیدگی به درخواست ویزا و دارندگان ویزا را دو سازمان مختلف بر عهده دارند. درخواست های ویزای تحصیلی توسط وزارت امور خارجه بررسی می شود.
پس از دریافت ویزا و ورود دانشجویان به آمریکا، وظیفه بررسی شرایط دانشجویان بر عهده وزارت امنیت داخلی آمریکا است.

ویزای دانشجویی اف (Type F)

ویزای اف آمریکا که همان ویزای مطالعات آکادمیک می باشد، به منظور شرکت در دوره های کالج، تحصیل در دوره های زبان انگلیسی و دانشگاه های معتبر آمریکا صادر می گردد.

ویزای تحصیلی جی (Type J)

این ویزا برای متقاضیان تحصیل در دبیرستان های آمریکا و دانشگاه ها صادر می گردد.

ویزای تحصیلی ام (Type M)

ویزای نوع M یک ویزای غیر دانشگاهی محسوب می شود. افراد با دریافت این ویزا مجوز رفتن به یک موسسه غیر دانشگاهی یا حرفه ای را برای شرکت در دوره های آموزشی غیر دانشگاهی دریافت می نمایند.

دارندگان ویزای M-1 برای برنامه های فنی و حرفه ای مجاز به کار در طول دوره تحصیل نمی باشند.

Chicago-I
Chicago-I

21- چه زمانی باید برای ویزای دانشجویی آمریکا اقدام کنم؟

به طور کلی هنگامی که دانشگاه مورد نظرتان را برای تحصیل انتخاب و فرم رسمی I-20 که نشان دهنده پذیرش شما در آن دانشگاه است را دریافت کردید، لازم است در اسرع وقت برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا اقدام کنید.

در صورتی که توسط یک برنامه تبادل دانشجو حمایت مالی دریافت می کنید، باید هنگام درخواست بجای فرم I-20 از دانشگاه خود فرم DS-2019 را از سازمان حامی خود دریافت نمایید. این فرم نشان می دهد که شما در برنامه آنها شرکت می کنید.

در هر صورت لازم است به محض دریافت فرم I-20 یا DS-2019 در خصوص روادید خود اقدام نمایید.

بر اساس مقررات روادید آمریکا، امکان صدور روادید بیش از 120 روز قبل از تاریخ شروع برنامه آموزشی مندرج در فرم I-20 یا DS-2019 وجود ندارد.

چنانچه روند اخذ روادید را بیش از 120روز قبل از تاریخ شروع برنامه تحصیلی خود به پایان برسانید، کنسولگری یا سفارت آمریکا ویزای شما را تا زمانی که به 120 روز قبل از شروع برنامه برسید، نگه داشته و سپس آن را صادر می کند.

22- دانشجویان ایرانی برای تقاضای ویزای آمریکا باید به کجا مراجعه کنند؟

به طور معمول دانشجویان با مراجعه به سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور زادگاه یا محل اقامت خود، برای دریافت روادید اقدام می کنند. با توجه به اینکه هم اکنون ایالات متحده کنسولگری یا سفارتی در ایران ندارد، درخواست برای روادید این کشور در داخل ایران امکان پذیر نمی باشد. بنابراین دانشجویان و پژوهشگران ایرانی نیاز دارند از طریق کنسولگری هایی اقدام کنند که کارمندان فارسی زبان آشنا به نظام و اسناد و مدارک آموزشی ایران در آن ها مشغول به کار هستند.

این کنسولگری ها شامل آنکارا در ترکیه، ابوظبی و دبی در امارات متحده عربی و ایروان در ارمنستان است.

سفارت سوئیس به عنوان دفتر حافظ منافع آمریکا در ایران، هیچ گونه خدماتی به منظور صدور ویزا انجام نداده و درخواست آن را قبول نمی کند.

Chicago-Theatre,-Chicago,-America
Chicago-Theatre,-Chicago,-America

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در 2021

 • پاسپورت (با اعتبار بالای 6 ماه)
 • برای حضور در مصاحبه مربوط به اخذ ویزا باید از قبل وقت بگیرید.
 • پرداخت هزینه های درخواست ویزا
 • ارائه فرم های تکمیل شده درخواست ویزا
 • ارائه اسناد و مدارک پشتیبانی
 • عکس پاسپورتی

لطفا در روند درخواست ویزا به نکات زیر توجه داشته باشید:

این امکان وجود دارد که روند ارائه مدارک در دفاتر کنسولی مختلف متفاوت باشد، بنابراین به منظور کسب اطلاعات دقیق تر با دفتر هر سفارت تماس بگیرید.

نیاز است دانشجو قبل از مراجعه به سفارت، فرم آنلاین درخواست ویزای DS-16 را تکمیل نماید.

فرم درخواست ویزا باید کاملا به زبان انگلیسی تکمیل شود. همچنین نام شما به همان نحو که در پاسپورت آمده است امضا شود.

مطمئن شوید تمام سوالات مندرج در فرم را کامل کرده باشید. چنانچه سوالی بی پاسخ بماند، نقص مدرک محسوب شده و سفارت فرم را از شما قبول نمی کند.

United-States-(2)
United-States-(2)

23- چه مواردی برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکا مهم هستند؟

در درجه اول شما باید ثابت کنید که قصدتان از ورود به ایالات متحده ادامه تحصیل است.

از جمله مواردی که در زمینه اثبات این موضوع به شما کمک می کند و برای سفارت اهمیت خواهد داشت، ارائه پذیرش دانشجویی و نامه تمکن مالی است که نشان می دهد بودجه کافی برای گذراندن دوره تحصیلتان را دارا هستید.

24- هزینه ها و شرایط بیمه درمانی برای دانشجویان در آمریکا چگونه است؟

آیا شرایط تحصیل در آمریکا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

بسیاری از کالج ها و دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان خود برنامه های بیمه درمانی را در نظر گرفته اند. طبیعتا هزینه های درمان برای دارندگان بیمه درمانی بسیار پایین تر محاسبه می شود. شرکت در این طرح مخصوصا برای دانشجویان غیرآمریکایی غالبا اجباری می باشد.

چنانچه فرد دانشجو توسط سازمانی مانند USAID یا یکی از برنامه های فولبرایت حمایت مالی شود، این سازمان ممکن است بیمه نامه درمانی مخصوص به خود را داشته باشد. اگر این اتفاق نیفتد، دفتر بین المللی دانشجویی در دانشگاه به شما در یافتن یک برنامه مناسب و متناسب با نیازتان کمک می کند. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به بیمه دانشجویان بین المللی مراجعه نمایید .

همچنین برخی از شرکت های خصوصی طرح های بیمه ای را ارائه می کنند که مخصوص دانشجویان بین المللی طراحی شده است. کیفیت این برنامه ها متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید از دفتر دانشجویان بین المللی دانشگاه و سایر دانشجویان بین المللی، به ویژه دانشجویانی که تجربه دریافت و استفاده از بیمه را دارند، مشاوره دریافت کنید.

New-York,-United-States
New-York,-United-States

سوالات متداول تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

✅ شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا چیست؟

یک پروژه مطالعاتی فشرده و یا یک پایان نامه (یک مقاله تحقیقات علمی مستقل)، و همینطور شش تا هشت دوره پیشرفته

✅ شیوه نمره دهی و اعطای امتیاز در دانشگاه های آمریکا به چه صورت است؟

در پایان هر ترم تحصیلی بر اساس نمرات اخذ شده دانشجویان در آزمون ها، امتحانات آخر ترم، مقاله و پروژه، مشارکت کلاسی

✅ دریافت بورسیه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا چه شرایطی دارد؟

بورسیه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا محدود و بسیار رقابتی می باشد.

✅ شرایط کار دانشجویی در زمان تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا چگونه است؟

دانشجویان می توانند در سال اول تحصیل خود تا 20 ساعت در هفته در دانشگاه کار کنند.

✅ شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی هنگام تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا به چه صورت است؟

دانشجویان می توانند اعضای خانواده واجد شرایط، یعنی همسر و فرزندان زیر 21 سال که مجرد هستند را به همراه خود به آمریکا ببرند.

✅ هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا چگونه است؟

شهریه دانشگاه هاروارد: 54.000 دلار
شهریه دانشگاه کلمبیا: 64.380 دلار
شهریه دانشگاه پرینستون: 53.890 دلار
شهریه دانشگاه فناوری ماساچوست: 53.818 دلار
شهریه دانشگاه ییل: 57.700 دلار
شهریه دانشگاه استنفورد: 56.169 دلار
شهریه دانشگاه شیکاگو: 59.298 دلار
شهریه دانشگاه پنسیلوانیا: 60.042
شهریه دانشگاه کالیفورنیا: 56.862 دلار

جمع بندی

Conclusion

آمریکا به عنوان یکی از مهم ترین و بزرگترین کشورهای جهان در تمام زمینه ها، هر ساله میزبان تعداد بسیاری از دانشجویانی است که به منظور تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. امکانات و زیرساخت های آمریکا به افراد اجازه می دهد که با خیالی آسوده به سمت رویاهایشان حرکت کنند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا