تحصیل پزشکی در چین (+ شرایط 2021)

china Flag

تحصیل پزشکی در چین متقاضیان بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. از دلایل این امر می توان به هزینه مناسب، در دسترس بودن بورسیه های تحصیلی و امکان تحصیل به زبان انگلیسی اشاره کرد. تعدد دانشگاه و برنامه های متنوع ارائه شده در آن ها نیز در افزایش جمعیت دانشجویان بین المللی در چین تاثیرگذارند. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی در چین می پردازیم و به سوالات شما در این زمینه پاسخ می دهیم؛ از جمله:

 • تحصیل پزشکی در چین چه مزایایی دارد؟
 • آیا تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی ممکن است؟
 • هزینه تحصیل پزشکی در چین چقدر است؟
 • آیا امکان تحصیل پزشکی در چین به صورت رایگان وجود دارد؟
 • بهترین دانشگاه های چین کدامند؟

✅ بررسی شرایط تحصیل پزشکی در چین 2021

تحصیل پزشکی در چین امروزه با توجه به پیشرفت گسترده دانشگاه های این کشور و بهبود شرایط تحصیل پزشکی در چین، مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. باید توجه داشته باشیم که هزینه تحصیل پزشکی در چین در مقایسه با بسیاری از کشورهای سراسر جهان مقرون به صرفه است و مدرک دریافتی از دانشگاه های این کشور اعتبار جهانی دارند. در حقیقت دانشگاه های این کشور با ایجاد امکان تحصیل به زبان انگلیسی و فراهم کردن شرایط ادامه تحصیل پزشکی در چین منجر به افزایش جمعیت دانشجویان بین المللی خود شده اند. در این مقاله به بررسی معایب و مزایای تحصیل پزشکی در چین می پردازیم. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره تحصیل پزشکی در چین با موسسه سروش فردا تماس حاصل نمایید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره چین

چین در آسیای شرقی واقع شده است و یکی از قطب های اقتصادی جهان به شمار می رود. این کشور پرجمعیت ترین کشور جهان است و با توجه به پهنه ی گسترده جغرافیایی، اقلیم ها و شرایط آب و هوایی متنوعی را در نقاط مختلف خود تجربه می کند. در حقیقت چین تمام مناطق طبیعی از برکه ها و رودخانه ها تا کوهستان و کویر را در خود جای داده است. این کشور در هر منطقه ی زیستی خود، فرهنگ متفاوتی را تجربه می کند و زندگی در چین فرصت آشنایی با این سنن را به افراد می دهد.

با ما همراه باشید تا شرایط و مزایای تحصیل پزشکی در چین را بررسی کنیم.

تحصیل پزشکی در چین
The-Great-Wall,-China

2. مزایای تحصیل پزشکی در چین

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

مزایای تحصیل پزشکی در چین بسیار است. در حقیقت می توان ادعا کرد تعداد مزایا از تعداد معایب تحصیل پزشکی در چین بیشتر است. از جمله مهم ترینِ این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. هزینه زندگی مقرون به صرفه: چین از نظر اقتصادی در یک ثبات نسبی قرار دارد بنابراین هزینه زندگی در این کشور نیز ثابت و در مقایسه با سایر کشورها، ارزان است. دانشجویان می توانند با کمترین هزینه، نیازهای زندگی خود را تامین کنند.
 2. قدرت انتخاب بالا: صدها دانشگاه و موسسه آکادمیک در چین، رشته پزشکی و جراحی را برای دانشجویان ملی و بین المللی ارائه می دهند بنابراین دست دانشجویان برای انتخاب دانشگاه باز است. خوب است بدانید تقریبا تمام دانشگاه های پزشکی چین مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO) هستند.
 3. مناسب بودن هزینه تحصیل پزشکی در چین: هزینه تحصیل پزشکی در چین در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مانند آمریکا، کانادا، بریتانیا و … که بهترین دانشگاه های پزشکی جهان را در بردارند، ارزان تر است.
 4. کسب سریع صلاحیت طبابت: در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان که پزشک شدن نزدیک به 7 یا 8 سال زمان می برد، کسب عنوان پزشکی و صلاحیت طبابت در چین، به مدت زمان کمتری نیاز دارد.
 5. آموزش پزشکی سنتی: دانشگاه های پزشکی چین در کنار آموزش پزشکی مدرن، پزشکی سنتی را نیز در برنامه درسی خود دارند. این امر به دانشجویان کمک می کند تا سطح اطلاعات خود را افزایش دهند و درک بهتری از شرایط بیمار بیابند.
 6. امکان تحصیل به زبان انگلیسی: بسیاری از برنامه های پزشکی چین به زبان انگلیسی ارائه می شوند و این امر منجر به جذب دانشجویان بین المللی شده است.

3. شرایط تحصیل پزشکی در چین

دوره تحصیل پزشکی در چین در دو بخش پزشکی و جراحی صورت می گیرد. دریافت مدرک کارشناسی در این رشته ها بین 5 تا 6 سال زمان می برد. این 6 سال تحصیل را می توان به دو بخش آموزش تئوری (5 سال اول) و دوره کارآموزی در بیمارستان ها (سال آخر) تقسیم کرد.

بر اساس شرایط سنی تحصیل پزشکی در چین، دانشجویان باید در بازه سنی 18 تا 25 سال قرار داشته باشند. همچنین متقاضیان تحصیل پزشکی در چین برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی باید حداقل 70 درصد نمره را در دروس اصلی ( فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی) کسب کنند.

برای تحصیل پزشکی در چین در دوره کارشناسی لازم است دوره 12 ساله تحصیل را گذرانده و مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید. همچنین ادامه تحصیل تخصص پزشکی در چین در بسیاری از دانشگاه های این کشور ممکن است. در حقیقت با موفقیت در دریافت مدرک کارشناسی پزشکی، شرایط تحصیل تخصص پزشکی در چین برایتان فراهم می شود.

در ادامه مقاله درباره شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی صحبت و برخی از رشته های پزشکی موجود در بهترین دانشگاه های چین را معرفی می کنیم.

هزینه تحصیل پزشکی در چین
Yuexiu Qu, Guangzhou Shi, Guangdong Sheng, China, 510620

4. تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

یکی از عوامل موثر در جذب دانشجویان بین المللی، امکان تحصیل این رشته به زبان انگلیسی است. بیش از 45 کالج پزشکی در چین، برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند که تعداد قابل توجهی است. در حقیقت می توان ادعا کرد دانشجویان می توانند در بهترین دانشگاه های چین به تحصیل به زبان انگلیسی بپردازند.

فراموش نکنید که اگر چه تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی ممکن است، برای برقراری ارتباط با مردم این کشور نیاز دارید زبان چینی بلد باشید که عده زیادی این امر را از معایب تحصیل پزشکی در چین می دانند.

همچنین برخی از دانشگاه های این کشور به مدرک قبولی دانشجویان در آزمون زبان چینی HSK پیش از فارغ التحصیلی نیاز دارند.

5. رشته های پزشکی در چین

تنوع رشته در شاخه پزشکی در چین بالاست و دانشگاه های مختلف، طیف گسترده ای از رشته های مرتبط با علوم پزشکی را در بر می گیرند. مهم ترین این رشته ها عبارتند از:

 1. پزشکی.
 2. داروسازی.
 3. دندانپزشکی.
 4. طب سنتی چینی.
 5. پرستاری.

بسیاری از دانشجویان به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی چین هستند. در ادامه مقاله به شرح این موارد می پردازیم.

تحصیل پزشکی در چین
Li-River,-China

6. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی چین

برای دریافت پذیرش تحصیلی چین، بیش از هر چیز باید برنامه پزشکی و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس با توجه به توضیحات وبسایت دانشگاه، مدارک خود را آماده و آپلود نمایید. در صورتی که مدارک شما مورد تایید دانشگاه قرار گیرد، دعوت نامه رسمی دانشگاه برای شما صادر خواهد شد. برخی مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در چین و اخذ پذیرش تحصیلی، عبارتند از:

 1. نامه بیانیه شخصی.
 2. رزومه.
 3. گواهی سلامت.
 4. توصیه نامه.
 5. پاسپورت معتبر.
 6. گواهی تمکن مالی.

توجه داشته باشید که:
1. نامه بیانیه شخصی، یک متن 150 کلمه ایست که به معرفی شما، اهداف و برنامه های آینده تان می پردازد.
2. گواهی تمکن مالی توانایی شما در پرداخت هزینه تحصیل در چین را ثابت می کند. در این نامه باید گردش 3 ماه اخیر حساب بانکی شما یا حامی مالی تان نشان داده شود و حداقل مبلغ 7000 دلار در حسابتان باشد.
3. مدارک شما باید به زبان انگلیسی یا چینی ترجمه شوند.

7. شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه انتخابی، دانشجویان می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی چین اقدام کنند. از جمله مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی چین، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پاسپورت با اعتبار برای حداقل 18 ماه.
 2. مدارک شناسایی.
 3. عکس.
 4. نامه پذیرش تحصیلی.
 5. هزینه دریافت ویزا.
 6. فیش پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه.
 7. گواهی سلامت.

8. بهترین دانشگاه های پزشکی چین

تعداد بالای دانشگاه در سرتاسر چین و تنوع برنامه های پزشکی ارائه شده در آن ها، انتخاب را برای دانشجویان سخت می کند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین دانشگاه های پزشکی چین می پردازیم.

تحصیل پزشکی در چین
china-(2)

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه فودان

دانشگاه فودان که در سال 1905 تاسیس شد، شامل 4 پردیس در مرکز شانگهای می شود. تمرکز اصلی این دانشگاه بر جذب دانشجویان بین المللی است. شاید به همین دلیل است که تحصیل پزشکی در دانشگاه فودان چین به زبان انگلیسی صورت می گیرد. هدف برنامه پزشکی در این دانشگاه پرورش پزشکانی با سطح دانش بالا و مهارت های بالینی و حرفه ای است. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه فودان چین که یکی از بهترین دانشگاه های چین به شمار می رود، حدود 11541 دلار در سال تخمین زده می شود. همچنین بورسیه های تحصیلی برای تحصیل پزشکی در این دانشگاه در دسترس دانشجویان بین المللی قرار دارد.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه فودان در یک ساختمان اصلی و چند ساختمان تکمیل کننده ساخته شده اند.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه پایتخت

دانشگاه پزشکی پایتخت (CMU) که در پکن واقع شده است، در سال 1960 تاسیس شد. این دانشگاه یکی از اصلی ترین دانشگاه های پزشکی چین به شمار می رود و از 10 دانشکده، 14 بیمارستان وابسته و 1 موسسه آموزشی تشکیل شده است. این دانشگاه برنامه های متنوع پزشکی را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای بیش از 9000 دانشجو ملی و بین المللی ارائه می دهد. نکته حائز اهمیت این است که اکثر این برنامه ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. از مهم ترین و محبوب ترین این برنامه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پزشکی عمومی.
 2. پزشکی بالینی.
 3. علوم اعصاب.
 4. چشم پزشکی.
 5. پزشکی سالمندان.
 6. اورولوژی.
 7. سم شناسی.
 8. مهندسی پزشکی.
 9. طب سنتی چینی.
 10. بهداشت.

در ادامه مقاله سایر دانشگاه های چین را معرفی می کنیم. با ما بمانید.

هزینه تحصیل پزشکی در چین
Shanghai,-China

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه نانجینگ

دانشگاه پزشکی نانجینگ (NMU) در سال 1934 تاسیس شد. این دانشگاه امروزه یکی از مدرن ترین دانشگاه های پزشکی چین به شمار می رود و در مقاطع مختلف، برنامه های خود را ارائه می دهد. خوب است بدانید دانشجویان بین المللی می توانند به تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه بپردازند. دانشگاه نانجینگ که به دنبال تبدیل شدن به یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی جهان است، با دانشگاه های کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، سوئد، ژاپن، تایوان و هنگ کنگ همکاری می کند. تمرکز این دانشگاه بر آموزش پزشکی، تحقیقات و نوآوری، خدمت رسانی و ارتقا فرهنگ است.

یکی از مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه نانجینگ چین، امکان بهره مندی از کتابخانه این دانشگاه است که حجم عظیمی از منابع چاپی پزشکی، کتب پزشکی الکترونیکی و مجلات پزشکی به زبان های مختلف را در بر می گیرد. دانشگاه نانجینگ همچنین مسئول انتشار 11 مجله پزشکی است.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه شانتو

دانشگاه پزشکی شانتو در شهر ساحلی به همین نام قرار دارد. این دانشگاه در زمینه آموزش پزشکی دانشجو-محور، در ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی بیمار-محور و در تحقیقات پزشکی و بالینی برنامه-محور است. این دانشگاه برای ارتقا رتبه و یافتن جایگاه بالا در میان بهترین دانشگاه های پزشکی جهان، بر بهبود آموزش، تحقیقات و ارائه خدمات بر اساس استاندارد های جهانی توجه ویژه ای دارد. یکی از مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه شانتو چین، طول مدت تحصیل 5 ساله است. برنامه های تحصیلی این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند و همین امر منجر به جذب بیشتر دانشجویان بین المللی می شود.

بورسیه تحصیلی دولتی گوانژو برای تحصیل در دانشگاه شانتو در دسترس دانشجویان بین المللی قرار دارد.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه چجیانگ

دانشگاه چجیانگ (ZJU) در سال 1897 در هانگژو تاسیس شد. این دانشگاه در زمینه های تحقیقات و نوآوری یکی از دانشگاه های پیشرو در چین به شمار می رود. از مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه چجیانگ چین، می توان به انواع بورسیه تحصیلی در دسترس دانشجویان اشاره کرد. نکته مهم این است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه چجیانگ باعث بهبود شرایط تحصیل پزشکی شده است.

دانشگاه چجیانگ انواع مختلف خوابگاه های دانشجویی را با شرایط مناسب و تجهیزات به روز در اختیار دانشجویان قرار می دهد. معمولا اتاق های این خوابگاه ها دو نفره یا چهار نفره اند.

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه های پزشکی چین مانند رنکینگ جهانی آن ها هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

هزینه تحصیل پزشکی در چین
Shanghai,-China-(4)

9. رنکینگ جهانی بهترین دانشگاه های چین

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان، رتبه دانشگاه های چین در رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان است. برای کسب این اطلاعات، به جدول زیر توجه کنید:

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه چینهوا16
دانشگاه پکینگ22
دانشگاه فودان40
دانشگاه ژجیانگ54
دانشگاه جیائو تونگ60
دانشگاه علوم و تکنولوژی چین89
دانشگاه نانجینگ120
دانشگاه ووهان257
دانشگاه تونگجی265
دانشگاه معمولی پکن277
دانشگاه HUST400
دانشگاه BIT436
دانشگاه شانتو925
دانشگاه پایتخت1038

10. دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در چین

دانشگاه های پزشکی چین که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Beijing Normal University
 2. Beijing university of Chinese medicine (در رشته داروسازي و طب سنتی در مقطع تحصیلات تکمیلی براي دارندگان مدرك پزشکی)
 3. Capital Medical University
 4. Central South University
 5. China agricultural university
 6. China Med University
 7. China Pharmaceutical University
 8. Chinese University Hong Kong
 9. East china university of science and technology
 10. Fudan University
 11. Huazhong University of Science and Technology
 12. Jilin University
 13. Jinan University
 14. Nanjing Agriculture University
 15. Nanjing Medical University
 16. Nanjing University
 17. Nankai University
 18. Ocean University of China
 19. Peking University
 20. Shandong University
 21. Shanghai jiao Tong University
 22. Shanghai University
 23. Sichuan University
 24. Soochow University
 25. Southeast University
 26. Sun Yat-Sen University
 27. Tianjin University
 28. Tongji University
 29. Tsinghua University
 30. University Hong Kong
 31. University of Chinese Academy of Science
 32. University of Science and Technology of China
 33. Wuhan University
 34. Xiamen University
 35. Xian jiaotong University
 36. Zhejiang University
 37. Zhengzhou University

هزینه تحصیل پزشکی در چین چقدر است؟ آیا امکان تحصیل رایگان پزشکی در چین وجود دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید.

CCTV-Headquarters,-China
CCTV-Headquarters,-China

11. هزینه تحصیل پزشکی در چین

هزینه تحصیل پزشکی در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مانند آمریکا، استرالیا و بریتانیا ارزان تر و مقرون به صرفه است. تحصیل پزشکی در چین در مقطع کارشناسی بین 4000 تا 7000 دلار در سال خواهد بود. این در حالی است که ادامه تحصیل تخصص پزشکی در چین در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا حدود  6500 دلار در سال هزینه در پی خواهد داشت. جدول زیر هزینه تحصیل پزشکی در بهترین دانشگاه های پزشکی چین را نشان می دهد:

دانشگاههزینه (سالیانه – به دلار)
دانشگاه فودان11.541
دانشگاه پزشکی پایتخت5.394
دانشگاه پزشکی نانجینگ5.226
دانشگاه پزشکی شانتو6.148
دانشگاه چجیانگ6.619
دانشگاه پزشکی گوانجو4.639
دانشگاه پزشکی تونگجی6.959
دانشگاه پزشکی جینژو5.412

خوب است بدانید هزینه تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی در برخی دانشگاه ها گران تر از تحصیل به زبان چینی است.

12. بورسیه تحصیلی چین

بسیاری از دانشگاه های چین با ارائه بورسیه تحصیلی، هزینه و شرایط تحصیل پزشکی در چین را بهبود می بخشند. برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

 1. دانشگاه پزشکی آنهویی.
 2. دانشگاه پزشکی پایتخت.
 3. دانشگاه پزشکی چونگ کینگ.
 4. دانشگاه پزشکی فوجیان.
 5. دانشگاه پزشکی گوانجو.

همچنین متقاضیان می توانند از بورسیه دولتی چین استفاده کنند. به طور معمول با موفقیت در کسب بورسیه کامل دولتی، تحصیل رایگان پزشکی در چین تا حد زیادی امکان پذیر می شود. این بورسیه در اکثر موارد هزینه های زیر را پوشش می دهد:

 1. شهریه دانشگاه.
 2. پرداخت مبلغی ماهانه به دانشجو به عنوان هزینه زندگی.
 3. هزینه اسکان دانشجویی.

در آخرین بخش از مقاله درباره هزینه زندگی و معایب تحصیل پزشکی در چین حرف می زنیم. با ما بمانید.

Great-Wall-of-Badaling,-China
Great-Wall-of-Badaling,-China

13. هزینه زندگی در چین

باید توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در چین، تنها هزینه ای نیست که به عنوان دانشجو متقبل می شوید؛ زندگی در چین نیز هزینه هایی در بردارد. برخی از هزینه های زندگی در چین عبارتند از:

 1. مواد غذایی و خورد و خوراک: 170 تا 200 دلار در ماه.
 2. کتاب و لوازم تحصیل: 30 تا 50 دلار در هر ترم تحصیلی.
 3. حمل و نقل: 15 تا 20 دلار در ماه.
 4. بیمه: 60 دلار برای هر 6 ماه.
 5. اسکان: 150 تا 1000 دلار در ماه.

با جمع کردن هزینه های ذکر شده و برخی هزینه های جزئی دیگر، هزینه زندگی در چین را می توان مبلغی بین 600 تا 1.000 دلار در شهرهای ارزان تر و 1.000 تا 1.200 دلار در شهرهای گران تر (مانند پکن، شانگهای و شنزن) تخمین زد.

14. معایب تحصیل پزشکی در چین

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در کنار مزایا، باید به معایب تحصیل پزشکی در چین نیز توجه کنید. اگر آلودگی هوا و احساس غربتی که دانشجویان بین المللی در برابر جمعیت بالای دانشجویان چینی احساس می کنند را معایب کلی تحصیل در چین بدانیم، اکنون به ذکر مشخصا معایب تحصیل پزشکی در چین می پردازیم:

 1. دانشجویان پزشکی برای برقراری ارتباط با مریض در زمان فارغ التحصیلی نیازمند یادگیری زبان چینی هستند. اگرچه دانشجویان بین المللی در بسیاری از دانشگاه ها در دوره کارآموزی خود از حضور یک مترجم بهره می برند، در هنگام طبابت پس از فارغ التحصیلی چنین فرصتی ندارند. یادگیری زبان چینی آسان نیست و به همین دلیل اجبار یادگیری آن، یکی از معایب تحصیل پزشکی در چین به شمار می رود.
 2. در میان تعداد زیاد دانشگاه های چین، اگرچه بسیاری از معتبرترین و بهترین دانشگاه های جهان به شمار می روند، تعدادی نیز سطح کیفی آموزشی پایینی دارند و مدرک دریافتی از این دانشگاه ها ارزش چندانی چه در چین و چه در سایر نقاط جهان ندارد.
 3. آموزش پزشکی به دانشجویان روی بدن انسان واقعی انجام نمی شود و از عروسک هایی برای این کار استفاده می کنند. همچنین در دوره کارآموزی، دانشجویان اجازه ی لمس بدن بیمار را ندارند.

سوالات متدوال تحصیل پزشکی در چین

✅ آیا تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

بله! بسیاری از برنامه های پزشکی دانشگاه های چین به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

✅ شرایط سنی تحصیل پزشکی در چین در مقطع کارشناسی به چه صورت است؟

دانشجویان برای تحصیلات اولیه ی دانشگاهی پزشکی در چین باید در بازه سنی 18 تا 25 سال قرار داشته باشند.

✅‌ شرایط نمرات دریافتی برای اخذ پذیرش پزشکی چین چگونه است؟

برای دریافت پذیرش تحصیلی چین در رشته پزشکی باید حداقل 70 درصد نمره را در دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی دریافت کرده باشید.

✅ آیا دانشگاه های پزشکی چین مورد تایید وزارت بهداشت جهانی هستند؟

بله. سازمان WHO اکثر دانشگاه های پزشکی چین را تایید می کند.

✅ آیا تحصیل رایگان پزشکی در چین ممکن است؟

بورسیه های تحصیلی تقریبا تحصیل پزشکی در چین به صورت رایگان را ممکن می کنند.

جمع بندی

Conclusion

بسیاری از آدم ها رویای پزشک شدن دارند. اگر شما هم از کودکی چنین رویایی را در ذهن پرورانده اید، خوب است به تحصیل پزشکی در چین فکر کنید. شرایط تحصیل پزشکی در چین برای بسیاری از دانشجویان مساعد است؛ برای مثال هزینه تحصیل پزشکی در این کشور در مقایسه با بسیاری از نقاط جهان ارزان تر است و همچنین بورسیه های زیادی نیز در دسترس دانشجویان قرار دارند. فراموش نکنید بسیاری از دانشگاه های چین از بهترین دانشگاه های جهان به شمار می روند و تحصیل پزشکی در آن ها به زبان انگلیسی ممکن است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا