تحصیل پزشکی در مالزی (+ شرایط 2021)

malaysia Flag

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارید و کشور مالزی را برای تحصیلات تکمیلی خود انتخاب کرده اید، در این مقاله با شرح سرفصل های زیر می توانید پاسخ تمام سوالات خود را در این زمینه بیابید.

 • شرایط تحصیل پزشکی در مالزی چیست؟
 • مزایای تحصیل پزشکی در مالزی در مقایسه با سایر کشور ها چیست؟
 • هزینه تحصیل پزشکی در مالزی چگونه است؟
 • وضعیت اشتغال پس از تحصیل در رشته پزشکی در مالزی چگونه است؟

✅ بررسی شرایط تحصیل پزشکی در مالزی

تحصیلات پزشکی در مالزی سابقه طولانی دارد و به تأسیس دانشکده پزشکی در دانشگاه مالایا در سال 1963 باز می گردد. در حال حاضر، 32 دانشکده پزشکی در این کشور وجود دارد (11 مدرسه دولتی و 21 خصوصی)، که نشان دهنده فراهم بودن شرایط مساعد تحصیل پزشکی در مالزی است. رشته های پزشکی و بهداشتی همواره محبوب بوده است. به طوری که برخی از اولین دانشگاه های جهان دانشکده های پزشکی بودند که به دانشگاه تبدیل شده اند، زیرا همیشه نیاز به پزشکان زیاد است.
هزینه تحصیل پزشکی در مالزی برای دانشجویان بین المللی از هر کشور دیگر کم تر و کاملا مقرون به صرفه است. حتی با وجود شهریه مناسب، هزینه های تحصیل پزشکی در مالزی به هیچ وجه کیفیت آموزشی را تحت تأثیر قرار نداده است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. مزایای تحصیل پزشکی در مالزی

 • بهترین دانشگاه های پزشکی در مالزی، محیط چند فرهنگی و چند ملیتی را به دانشجویان ارائه می دهد.
 • هزینه تحصیل در مالزی بسیار مقرون به صرفه است و در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا یا انگلیس بسیار کم است.
 • بهترین دانشگاه های پزشکی در مالزی دارای بهترین زیرساخت ها و کیفیت آموزشی هستند.
 • به دلیل تنوع در فرهنگ مطالعه، انگلیسی زبان مشترکی است که برای برقراری ارتباط بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.
 • ویزای دانشجویی برای تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی فوراً تأیید می شود.
 • زندگی کارآمد و کم هزینه، در کشور مالزی به راحتی امکان پذیر است.
 • در مالزی میزان جرم و جنایت به طور قابل توجهی کمتر از سایر کشورهای اروپایی و غربی است. این ویژگی کشور مالزی را برای دانشجویان بین المللی بسیار امن می کند.
 • در مالزی اقامتگاه های عالی و مجهز را با هزینه مناسب به دانشجویان ارائه می دهند.
تحصیل پزشکی در مالزی
Sunway-Lagoon,-Damansara,-Malaysia

2. مهارت ها و ویژگی های مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در مالزی

آیا شرایط تحصیل در مالزی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

مدرک پزشکی مناسب کسانی است که آماده تعهد طولانی مدت برای پزشک شدن هستند. قبل از تصمیم گیری در این دوره، کیفیت های زیر را بررسی کنید تا از آمادگی خود اطمینان حاصل کنید:

 • توانایی کار تحت فشار: به عنوان یک پزشک باید دقت کنید که مرتکب اشتباه نشوید، زیرا می تواند هزینه های شغلی زیادی به همراه داشته باشد. پزشکان به طور کلی، تحت فشار زیادی قرار دارند.
 • تجزیه و تحلیل انواع متنوع اطلاعات: تشخیص بیمار شامل، درک علائم بیماری و کنار هم قرار دادن آن ها برای درک مشکل بیمار است که نیازمند قدرت تحلیل پزشک است.
 • مهارت های ارتباطی و بین فردی: به منظور تعامل با بیماران و عموم مردم، پزشکان باید مهارت های بسیار خوبی در ارتباط با افراد داشته باشند. این شامل توانایی توضیح موضوعات دشوار هنگام نشان دادن همدلی و دلسوزی هنگام برخورد با بیماران است.
 • توجه به جزئیات: پزشکان در حین کار فشار زیادی تحمل می کنند که مستلزم داشتن تمرکز و دقت بالاست. توجه به جزئیات یکی از ویژگی های اصلی پزشک شدن است.

3. رشته های مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در مالزی

برای تحصیل در یک رشته پزشکی، شما باید این موضوعات را برای SPM یا معادل آن، براساس نیازهای شورای پزشکی مالزی (MMC) برای پزشکی مطالعه کرده باشید:

 • زیست شناسی
 • علم شیمی
 • فیزیک
 • ریاضیات

هم چنین در مورد سطح A ،STPM یا معادل آن، شما باید موضوعات زیر را مطالعه کرده باشید:

 • زیست شناسی
 • علم شیمی
 • فیزیک یا ریاضیات

علاوه بر این، شما باید مدرک مهارت زبان انگلیسی را نیز داشته باشید تا بتوانید با موفقیت یک مدرک پزشکی را به پایان برسانید.

تحصیل پزشکی در مالزی
Ipoh,-Malaysia

4. شرایط تحصیل پزشکی در مالزی

شرایط تحصیل پزشکی در مالزی بسته به هر دانشگاه و شرایط ورودی متفاوتی که دارد متفاوت است. در لیست زیر شرایط ورود دانشگاه های مالزی به طور کلی شرح داده شده است.

شرایطتوضیحات
SPMقبولی در SPM / O-Level یا معادل آن با 5Bs در هر رشته زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات/ ریاضیات اضافی و یک موضوع دیگر در سطح مدرسه یا معادل آن.
یک مرحلهBBB ،ABC یا AAC در زیست شناسی، شیمی، فیزیک یا ریاضیات.
دیپلم کارشناسی بین المللی3 نفر در سطح 5 در سطح بالاتر و 3 نفر در سطح 4 در سطح استاندارد.
UECبا حداقل نمره B4 در زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات و ریاضیات پیشرفته.
دیپلم یا بنیادحداقل CGPA 3.5
STPMحداقل BBB ،ABC یا AAC در 3 موضوع: زیست شناسی، شیمی و فیزیک/ ریاضیات.
پیش نیازهای اضافیمصاحبه
مدرک کارشناسیحداقل CGPA 2.5 – 3.0
تجربه کاریحداقل 6 ماه تا 2 سال (در دانشگاه ها متفاوت است.)
پیش نیازهای اضافیمصاحبه را پشت سر بگذارید.
اسناد پشتیبانیتوصیه نامه و CV به روز شده.

شرایط تحصیل کارشناسی پزشکی در مالزی

طی چهار سالی که در دانشگاه مشغول تحصیل در رشته کارشناسی پزشکی در مالزی هستید، در مورد طیف گسترده ای از موضوعات مبتنی بر علم از جمله میکروبیولوژی، بیوشیمی، ایمونولوژی، علوم دارویی، ریاضیات و آسیب شناسی به شما آموزش می دهند. از شما انتظار می رود که هر سال تعداد معینی ماژول بگذرانید، که بعضی از آنها ماژول اصلی خواهند بود. در حالی که می توانید سایر موارد را برای مدرک خود انتخاب کنید.

این ماژول ها با آزمونهای منظم، جلسات عملی در آزمایشگاه، معاینات، viva / سخنرانی ها و دوره های آموزشی ارزیابی می شوند. برخی از این موارد در طول ترم و برخی دیگر در پایان ترم تحصیلی انجام می شود. هم چنین از شما انتظار می رود در سخنرانی ها، آموزش ها، سمینارها و جلسات آموزشی آزمایشگاهی شرکت کنید، که هر یک از آنها شما را برای مطالب ارزیابی و حرفه خود به عنوان یک پزشک یا پژوهشگر بهداشت آماده می کند. به عنوان بخشی از برنامه درسی شما، همچنین ممکن است از شما انتظار داشته باشند که یک دوره کارآموزی، کارگزینی یا تجربه کاری را انجام دهید که شما را برای یک تخصص خاص آموزش دهد.

شرایط تحصیل پزشکی در مالزی
Kuching,-Sarawak,-Malaysia

5. تحصیل پزشکی در مالزی به زبان انگلیسی

از شرایط تحصیل پزشکی در مالزی در مقاطع کارشناسی و دکترا داشتن مدرک مهارت زبان انگلیسی است. نمره مورد قبول در این دو مدرک به شرح زیر است:

 • کارشناسی: آیلتس (حداقل 5.5 – 6.0)، تافل (حداقل 550 یا 80)
 • دکترا: آیلتس (حداقل 6.5 – 7.0)، تافل (حداقل 650 یا 98)

6. فرآیند تحصیل پزشکی در مالزی

مرحله 1: یک دوره پیش پزشکی (به عنوان مثالA-Level ،STPM ،Foundation in Science) را پس از SPM به پایان برسانید.

مرحله 2: در یک درجه MBBS که معمولاً 5 سال طول می کشد ثبت نام کنید.

مرحله 3: 2 سال خانه داری را بگذرانید که یک دوره کارآموزی اجباری برای همه پزشکان مشتاق است. پس از اتمام خانه داری، یک افسر پزشکی واجد شرایط خواهید بود.

مرحله 4: اگر می خواهید متخصص باشید، (به عنوان مثال متخصص بیهوشی، متخصص زنان، متخصص اطفال)، برای کسب تجربه باید ابتدا چندین سال به عنوان افسر پزشکی کار کنید.

مرحله 5: پس از کسب تجربه به عنوان یک پزشک، می توانید تحصیلات خود را در دوره تحصیلات تکمیلی دنبال کنید، که حدود 4 تا 5 سال طول می کشد. همچنین شما باید به عنوان یک متخصص 2 تا 4 سال تحت نظارت آموزش ببینید.

مرحله ششم: سرانجام، هنگامی که معیارهای متخصص بودن را کسب کردید، می توانید خود را در MMC به عنوان یک متخصص ثبت کنید.

به طور خلاصه، به طور کلی 8 تا 9 سال طول می کشد تا از تکمیل SPM به طور کامل ثبت نام کنید و متخصص شدن بیش از 10 سال طول می کشد.

 اطمینان حاصل کنید که مدرک پزشکی شما توسط شورای پزشکی مالزی شناخته شده است. در غیر این صورت، ممکن است شما نتوانید در مالزی مشغول به کار شوید.

شرایط تحصیل پزشکی در مالزی
Kuala-Lumpur,-Malaysia-(3)

7. ماژول های درسی تحصیل پزشکی در مالزی

شما دروس مربوط به عملکرد بدن انسان، جامعه شناسی، روانشناسی و بهداشت را فرا خواهید گرفت. تدریس در مورد پزشکی عمومی و جراحی با سال های بعدی پوشش تخصص های اصلی بالینی، مانند نورولوژی، انکولوژی و غیره ارائه می شود.

بسیاری از دانشگاه ها، بیمارستان های آموزشی خود را دارند، که به شما امکان می دهد زودتر تجربه عملی را بدست آورید در حالی که شما را برای زندگی کاری در زمینه پزشکی تجهیز می کند.

مرحله اولیه این دوره مهارت ها و دانش پایه شما را پرورش می دهد تا شما را برای تجربه بیمارستان آماده کند. مطالعه پزشکی در یک سیستم بلوک انجام می شود که به مدت 16 تا 19 هفته ادامه دارد. قسمت پیش بالینی دو سال طول می کشد و افراد در 4 بلوک از طریق یک رویکرد یکپارچه آموزش می بینند. بخش بالینی نیز 4 بلوک را شامل می شود، اما در یک دوره 3 ساله. بیشتر مدارج پزشکی به 2 مرحله تقسیم می شوند: فاز 1 و فاز 2.

فاز1 (2 سال اول مدرک تحصیلی شما) بر آموزش پیش بالینی در یک محیط دانشگاهی متمرکز است که اصول نظری علوم پزشکی را یاد خواهید گرفت. برخی از موضوعاتی که می خوانید عبارتند از:

 • آناتومی
 • بیوشیمی
 • میکروب شناسی
 • داروشناسی
 • آسيب شناسي
 • پزشکی بالینی

فاز2 که شامل سال های باقی مانده از مدرک شما است، بر آموزش بالینی متمرکز است که در آن شما چرخش های بالینی را در بیمارستان ها و کلینیک های بهداشت انجام می دهید. شما تجربه عملی را با بیماران کسب خواهید کرد و این فرصت را خواهید داشت که رشته های مختلف بالینی مانند پزشکی عمومی، جراحی، اطفال و طب داخلی را امتحان کنید.

Kuala-Lumpur,-Malaysia-(2)
Kuala-Lumpur,-Malaysia-(2)

8. رشته ها و زمینه های تحصیل پزشکی

پزشکی نوین دارای بسیاری از زمینه ها و جنبه ها است. در اینجا برخی از آنها وجود دارد.

 • پزشکی: بالینی پزشک بالینی مستقیماً با بیماران در بیمارستان یا سایر مراکز درمانی مانند پزشکان، پرستاران، روان درمانگران کار می کند. کارگران و محققان آزمایشگاهی به دلیل اینکه با بیماران سر و کار ندارند، به عنوان پزشک بالینی در نظر گرفته نمی شوند.
 • تحقیقات: زیست پزشکی دانشمندان علوم پزشکی از روش های بیوتکنولوژی برای بررسی فرآیندهای بیولوژیکی و بیماری ها استفاده می کنند. این علم به دنبال راه هایی برای پیشگیری و درمان بیماری ها است.
 • تحقیقات بالینی: این بخش از تحقیقات، بیماری هایی که وجود دارند، عوامل ایجاد کننده، مواردی که می تواند آنها را درمان یا پیشگیری کند، کشف می شود. همچنین هدف این است که دریابد برخی از داروها برای درمان شرایط خاص بی خطر و موثر هستند.
 • جراحی: برای درمان برخی آسیب ها، بیماری ها یا ناهنجاری ها جراحی ضروری است. وقتی جراح نیاز به برداشتن یا جایگزینی اندام ها یا بافت های بیمار، یا حتی برای نمونه برداری دارد، یک عمل جراحی انجام می شود.
 •  روان درمانی: مشاوره روان درمانی و سایر اشکال “درمان به وسیله گفت و گو” می تواند برای افرادی که دارای بیماری های روانی هستند مانند ضربه، افسردگی، درد مزمن یا استرس مفید باشد.

9. بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مالزی

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

جدول زیر بر اساس رتبه بندی QS، دانشگاه های برتر مالزی را برای دوره پزشکی خود نشان می دهد:

نام دانشگاهمحل تحصیل
دانشگاه تیلورسلانگور
دانشگاه سان ویسلانگور
دانشگاه مالایاکوالالامپور
دانشگاه ملی مالزیسلانگور
دانشگاه علوم مالزیپنانگ
دانشگاه بین المللی پزشکیکوالالامپور
کالج علوم پزشکی دانشگاه سایبرجایاسلانگور
دانشگاه موناشکوالالامپور
دانشگاه تونکو عبدالرحمن (UTAR)پراک
Kuala-Lumpur,-Federal-Territory-of-Kuala-Lumpur,-Malaysia-(3)
Kuala-Lumpur,-Federal-Territory-of-Kuala-Lumpur,-Malaysia-(3)

10. هزینه تحصیل پزشکی در مالزی

بسته به رشته و دانشگاهی که انتخاب می شود، هزینه های تحصیل در مالزی نوع دیگری دارد.
هزینه تحصیل در سال برای دوره پزشکی در دانشگاه های برتر مالزی را می توان در اینجا مشاهده کرد:

برنامههزینه های تخمینی (در هر سال)
مدرک کارشناسی25.000 تا RM 130.000
مدرک کارشناسی ارشد20.000 تا 60.000 RM
دکترا16.000 تا RM 50.000

هزینه فوق فقط هزینه تحصیل را شامل می شود و نه سایر هزینه های اضافی و هزینه های زندگی.

کل هزینه های برآورد شده برای تحصیل در رشته پزشکی در مالزی به مدت 5 سال می تواند از 250.000 تا 1.650.000 RM باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی مالزی

ساختار هزینه تحصیل پزشکی در مالزی برای کلیه دانشجویان بین المللی مناسب و مقرون به صرفه است. دانشجویان سراسر جهان به دلیل هزینه های مناسب تحصیل پزشکی در مالزی به این کشور جذب می شوند و زندگی مقرون به صرفه و آموزش با کیفیت را تجربه می کنند. 

نام دانشگاهنوع مدرکهزینه کل (به دلار آمریکا)نوع دانشگاهشهر / ایالت
دانشگاه بین المللی پزشکیMBBS3935.46خصوصیبوکیت جلیل (کوالالامپور)
دانشکده پزشکی دانشگاه کالج علوم پزشکی CyberjayaMBBS5397.59خصوصیسایبرجایا (سلانگور)
دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه موناشMBBS49860.39خصوصیبندر سان وی (کوالالامپور)
دانشکده پزشکی دانشگاه AIMSTMBBS10453.56خصوصیبدونگ (کده)
دانشکده پزشکی کالج دانشگاه MAHSAMBBS2555.32خصوصیچراس (کوالالامپور)
دانشگاه پردانا دانشکده تحصیلات تکمیلی پزشکیدکتر2186.37خصوصیسلانگور / کوالالامپور
دانشکده پزشکی دانشگاه SEGiMBBS2582.65خصوصیکوتا دامانسارا (سلانگور)
دانشکده پزشکی دانشگاه تیلورMBBS3636.20خصوصیسوبانگ جایا (سلانگور)
دانشکده علوم پزشکی و بهداشت دانشگاه آسیا متروپولیتنMBBS82123.88خصوصیچراس (کوالالامپور)
Terengganu,-Malaysia
Terengganu,-Malaysia

11. هزینه های زندگی در مالزی

مشخصاتهزینه (به دلار آمریکا)
لوازم التحریر / کتاب122.94 دلار آمریکا (تقریباً)
نرم افزار84.69 دلار آمریکا (تقریباً)
شخصی58.74 دلار آمریکا (تقریباً)
غذا ، اکتشاف ، گردش و غیره110.65 دلار آمریکا (تقریباً)
تن پوش95.62 دلار آمریکا (تقریباً)
حمل و نقل ماهانه61.47 دلار آمریکا (تقریباً)
جمع 478.12 دلار آمریکا (تقریبا)

12. مراحل پذیرش برای تحصیل پزشکی در مالزی

 • دانشجو باید پس از بررسی شرایط تحصیل پزشکی در مالزی، فرم پذیرش آنلاین را از وب سایت رسمی کالج پر کند.
 • هزینه MBBS در مالزی باید طبق قوانین دانشگاه پرداخت شود.
 • دانشجو باید هزینه فرم پذیرش را به صورت آنلاین پرداخت کند.
 • دانشجو نامه پیشنهادی یا نامه تأیید صندلی را از کالج / دانشگاه در مالزی دریافت می کند.
 • پس از گرفتن پیشنهاد نامه از دانشگاه، یک فرصت برای دانشجو فراهم می شود تا هزینه پذیرش دوره ترم اول در مالزی را پرداخت کند.
 • پس از پرداخت هزینه تحصیل پزشکی در مالزی، دانشجو باید برای ویزای دانشجویی اقدام کند.

13. مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی مالزی

 • گواهی تولد (اصل + کپی)
 • گواهی مهاجرت (اصل + کپی)
 • صورت سالانه درآمد والدین.
 • گذرنامه (اصل + کپی)
 • ویزای دانشجویی (اصل + کپی)
 • گزارشات پزشکی
 • عکس های اندازه گذرنامه
 • نامه پیشنهادی از دانشکده
 • کارت امتیازی NEET (اصل + کپی)
 • بلیط پرواز
Kuala-Lumpur,-Federal-Territory-of-Kuala-Lumpur,-Malaysia-(4)
Kuala-Lumpur,-Federal-Territory-of-Kuala-Lumpur,-Malaysia-(4)

14. اشتغال پس از فارغ التحصیلی پزشکی در مالزی

آیا شرایط تحصیل در مالزی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

پزشکی یک حوزه موضوعی گسترده است که می تواند شما را در طیف وسیعی از مشاغل قرار دهد. فارغ التحصیلانی که مایل به تخصص در یک رشته خاص هستند گزینه های بیشتری نسبت به گذشته دارند. در اینجا برخی از گزینه های شغلی وجود دارد که می توانید پس از فارغ التحصیلی در نظر بگیرید:

 • پزشک
 • پرستار
 • مامایی
 • تحقیق و توسعه پزشکی
 • پیراپزشکی
 • پزشکی فوری
 • متخصص اطفال
 • معلم پزشکی
 • بازپرس پزشکی قانونی بالینی
 • درمانگر
 • جراح
 • متخصص بیهوشی
 • متخصص کایروپراکتیک
 • متخصص زنان و زایمان
 • روانپزشک

اگر می خواهید یک متخصص پزشکی باشید، باید مدارک تحصیلات تکمیلی مربوطه را دنبال کنید. در اینجا برخی از مشاغل متخصص پزشکی وجود دارد:

 • متخصص اطفال
 • روانپزشک
 • متخصص پوست
 • جراح ارتوپدی
 • چشم پزشک
 • رادیولوژیست
 • جراح عروق

اگر گزینه های شغلی جایگزین را در زمینه های غیر بالینی ترجیح می دهید، می توانید مشاغل زیر را در نظر بگیرید:

 • مدیر بیمارستان
 • محقق پزشکی
 • روزنامه نگار پزشکی
 • مدرس
 • مددکار بین المللی

15. حقوق و دستمزد مشاغل مربوط به مشاغل پزشکی در مالزی

دستمزدی که هنگام کار در این زمینه در مالزی خواهید گرفت، بسته به شغل در کل یکسان نیست.

در جدول زیر انواع مختلف مشاغل فارغ التحصیل از متخصصان پزشکی در مالزی و حقوق مورد انتظار نشان داده شده است:

شغلحقوق تخمینی سالانه
دکتر82.000 تا RM 200.000
پرستار30.000 تا RM 60.000
مامایی60.000 تا RM 90.000
محقق پزشکی40.000 تا 70.000 RM
متخصص اطفال200.000 تا 600.000 RM
جراح70000 تا 200000 RM
روانپزشک 120.000 تا RM 400.000
متخصص زنان و زایمان50.000 تا RM 100.000

سوالات متداول تحصیل پزشکی در مالزی

✅ برای تحصیل پزشکی در مالزی به چه مدرک مهارت زبان نیاز است؟

کارشناسی: آیلتس (حداقل 5.5 – 6.0) تافل (حداقل 550 یا 80)
دکترا: آیلتس (حداقل 6.5 – 7.0) تافل (حداقل 650 یا 98)

✅ شرایط تحصیل پزشکی در مالزی چیست؟

قبولی در SPM / O-Level یا معادل آن با 5Bs در هر رشته زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات یا ریاضیات اضافی و یک موضوع دیگر در سطح مدرسه یا معادل آن.

✅ بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مالزی کدامند؟

دانشگاه تیلور، دانشگاه سان وی، دانشگاه مالایا، دانشگاه ملی مالزی، دانشگاه علوم مالزی.

✅ هزینه تحصیل پزشکی در مالزی چقدر است؟

کل هزینه های برآورد شده برای تحصیل در رشته پزشکی در مالزی به مدت 5 سال می تواند از 250،000 تا 1650،000 RM باشد.

✅ رشته های مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در مالزی کدام اند؟

زیست شناسی، علم شیمی، فیزیک، ریاضیات.

جمع بندی

Conclusion

هزینه تحصیل پزشکی در مالزی برای دانشجویان بین المللی از هر کشور دیگر کم تر و کاملا مقرون به صرفه است. حتی با وجود شهریه مناسب، هزینه های تحصیل پزشکی در مالزی به هیچ وجه کیفیت آموزشی را تحت تأثیر قرار نداده است. سابقه طولانی در کیفیت آموزش در رشته پزشکی و دارا بودن دانشگاه های متعدد و معتبر در رتبه بندی دانشگاه های برتر، این کشور را به مقصد تحصیلی پر طرفدار برای دانشجویان پزشکی تبدیل کرده است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

لایو بعدی: خرید ملک ترکیه
برگزاری توسط مشاور ارشد ترکیه
شرایط کامل خرید ملک در ترکیه (اخذ اقامت و پاسپورت)
close-image
موسسه سروش فردا