تحصیل موسیقی در ارمنستان (شرایط و هزینه ها 2021)

armenia Flag

اگر شما نیز جزء آن دسته از عزیزان علاقه مند به تحصیل رشته موسیقی در دانشگاه های معتبر و با هزینه مناسب می باشید، مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد می شود. تحصیل موسیقی در ارمنستان انتخابی مناسب برای دانشجویان بین المللی است. در پایان این مقاله پاسخ بسیاری از پرسش ها و ابهامات موجود را خواهید یافت. سؤالاتی همچون موارد زیر:

 • چرا تحصیل موسیقی در ارمنستان برای دانشجویان بین المللی انتخابی مناسب است؟
 • شرایط تحصیل موسیقی در ارمنستان چیست؟
 • هزینه تحصیل موسیقی در ارمنستان چقدر است؟
 • دانشگاه های برجسته ارمنستان برای تحصیل رشته موسیقی کدامند؟
 • مزایا و معایب تحصیل موسیقی در ارمنستان چیست؟ و….

✅ بررسی شرایط تحصیل موسیقی در ارمنستان

تحصیل رشته موسیقی در ارمنستان، شرایط و هزینه تحصیل موسیقی، بررسی دانشگاه کنسرواتور و همچنین سایر دانشگاه های موسیقی و در نهایت مزایا و معایب تحصیل موسیقی در ارمنستان، همگی جزء مواردی هستند که بسیار مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته اند. دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در رشته موسیقی، موارد ذکر شده را در نظر گرفته و اخیرا کشور ارمنستان به مقصد مناسبی برای ایشان تبدیل گردیده است.
ارمنستان با نظام آموزشی غنی و دانشگاه های برجسته و ممتاز، همواره پذیرای دانشجویان بین المللی بوده است. تحصیل در ارمنستان به دانشجویان این امکان را می دهد که با شهریه های بسیار مناسب، در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شده و مدارک معتبری دریافت نمایند.
کشور ارمنستان در زمینه تحصیل موسیقی سابقه بسیار درخشانی دارد. می توان گفت تحصیل موسیقی در ارمنستان یکی از پرطرفدارترین رشته ها در این کشور می باشد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: @eurolife کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله و آگاه شدن از شرایط تحصیل موسیقی در ارمنستان با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل موسیقی در ارمنستان
Armenia

1. آشنایی با رشته موسیقی ارمنستان

همانگونه که می دانیم رشته موسیقی در ارمنستان یکی از پرطرفدارترین رشته ها می باشد. دانشگاه ها و مراکز آموزشی متعددی در ارمنستان ارائه دهنده دوره های موسیقی در مقاطع مختلف هستند. دانشگاه کنسرواتور موسیقی ارمنستان یکی از برجسته ترین دانشگاه ها جهت تحصیل موسیقی در این کشور می باشد. معمولا دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه های موسیقی نیازمند شرکت در آزمون های ورودی هستند. البته این موضوع تا حدودی به دانشگاه انتخابی نیز بستگی دارد.

تحصیل موسیقی در اکثر دانشگاه های موسیقی ارمنستان به زبان ارمنی بوده و دانشجویان مستلزم شرکت در دوره های زبان ارمنی می باشند. معمولا دوره کارشناسی موسیقی در ارمنستان 4 سال به طول می انجامد. دوره کارشناسی ارشد نیز حدودا 2 ساله است.
برای تحصیل موسیقی در ارمنستان در دوره های مختلف دروس تئوری و عملی متفاوتی ارائه می شوند. انتظار می رود که دانشجویان پیش از ورود به دانشگاه موسیقی، در نواختن برخی از آلات موسیقی مهارت کافی داشته باشند.

2. چرا تحصیل در ارمنستان به دانشجویان علاقه مند توصیه می شود؟

آیا شرایط تحصیل در ارمنستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

به صورت کلی تحصیل در کشور ارمنستان به دلایل متعددی، انتخابی مناسب برای دانشجویان بین المللی بویژه ایرانیان عزیز می باشد. در ادامه به برخی از مهمترین دلایل تحصیل در ارمنستان به عنوان انتخابی مناسب اشاره خواهیم کرد:

 1. دانشگاه های ممتاز و برجسته بسیاری در ارمنستان وجود دارند.
 2. دوره های آموزشی با کیفیت عالی در مقاطع مختلف برگزار می شوند.
 3. مدارک تحصیلی کشور ارمنستان در اقصی نقاط دنیا شناخته شده و معتبر هستند.
 4. هزینه تحصیل موسیقی و به صورت کلی هزینه های تحصیل در ارمنستان بسیار مناسب می باشد.
 5. هزینه های زندگی در این کشور نیز بسیار مناسب دانشجویان بین المللی است.
 6. کشور ارمنستان کشوری امن با تاریخ و فرهنگ غنی می باشد.
 7. نزدیک بودن کشور ارمنستان به ایران، امکان رفت و آمد آسان را برای دانشجویان ایرانی فراهم کرده است.

علاوه بر موارد ذکر شده، کشور ارمنستان دارای رتبه 48 در رتبه بندی آموزش جهانی، رتبه 81 در لیست رتبه بندی سهولت کسب و کار جهانی، رتبه 82 در رتبه بندی اقتصاد جهانی و رتبه 78 در لیست رتبه بندی ایمنی جهانی می باشد.

شرایط تحصیل موسیقی در ارمنستان
armenia-amazing-style-opera-opernyi-baletnyi-zal

3. شرایط تحصیل موسیقی در ارمنستان

از جمله مهمترین شرایط تحصیل در رشته موسیقی در ارمنستان می توان به ارائه کلیه مدارک تحصیلی معتبر به اضافه ریز نمرات اشاره کرد. برای مثال دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی موسیقی در ارمنستان باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به اضافه ریز نمرات ارائه دهند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز به ارائه کلیه مدارک تحصیلی خود اعم از دیپلم، پیش دانشگاهی و مدرک کارشناسی خود به همراه تمامی ریز نمرات نیاز خواهند داشت.

دانشجویان متقاضی تحصیل موسیقی همچنین باید جهت ورود به اکثر دانشگاه های موسیقی ارمنستان، در آزمون های ورودی شرکت نموده و نمره کافی دریافت نمایند.
همانگونه که پیش تر ذکر شد اکثر دوره های موسیقی در مقاطع مختلف به زبان ارمنی ارائه می شوند. لذا متقاضیانی که به زبان ارمنی آشنایی ندارند باید پیش از شروع دوره های تحصیلی خود، در دوره های زبان ارمنی شرکت نمایند.

آشنایی به زبان ارمنی برای متقاضیان امتیاز مهمی به حساب می آید.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، دانشجویان بین المللی جهت ورود به برخی از دانشگاه های موسیقی ارمنستان به ارائه مدرک زبان بین المللی نیاز خواهند داشت. این موضوع تا حدودی به دانشگاه انتخابی بستگی دارد.

4. بهترین دانشگاه های موسیقی کشور ارمنستان

در کشور ارمنستان دانشگاه ها، کالج ها، مؤسسات و مراکز آموزشی بسیاری وجود دارند. این مراکز دوره های آموزشی با کیفیت را در مقاطع مختلف ارائه می دهند. دانشگاه های متعددی نیز وجود دارند که دوره های موسیقی را در مقاطع مختلف برگزار می کنند. دانشگاه کنسرواتور موسیقی ارمنستان یکی از برجسته ترین دانشگاه های موسیقی در این کشور می باشد. در ادامه برخی از بهترین دانشگاه ها و مراکز موسیقی ارمنستان را خواهیم شناخت:

دانشگاه کنسرواتور موسیقی ایروان Yerevan State Conservatory after Komitas
دانشگاه دولتی ایروان Yerevan State University
دانشگاه آمریکایی ارمنستان American University of Armenia
کالج دولتی آموزش موسیقی ایروان به نام آرنو باباجانیان Yerevan State Musical Pedagogical College Named after Arno Babajanyan
کالج دولتی موسیقی ایروان به نام رومانوس ملیکیان Yerevan State Musical College Named after Romanos Melikyan
دانشگاه دولتی آموزشی ارمنستان Armenian State Pedagogical University
آموزشگاه موسیقی تخصصی چایکوفسکی Tchaikovsky Specialized Music School
آموزشگاه موسیقی کنستانتین ساراجیان Konstantin Sarajyan Music School
دانشگاه موسیقی ارمنستان
Armenia_Temples_Church_Armavir

5. هزینه تحصیل موسیقی در ارمنستان

همانطور که می دانیم هزینه تحصیل و زندگی در کشور ارمنستان، در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار مناسب است. به عبارتی می توان گفت هزینه تحصیل، زندگی و خدمات در این کشور، نصف هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی می باشد.
به بیان کلی هزینه تحصیل در ارمنستان با توجه به دانشگاه انتخابی ممکن است متفاوت باشد. اما طبق بررسی ها هزینه تحصیل رشته موسیقی در ارمنستان سالانه حدود 2 تا 4 هزار دلار برآورد می شود.
دانشجویان بین المللی در ارمنستان اجازه کار به مدت 10 تا 20 ساعت در هفته با توجه به مقطع تحصیلی خود خواهند داشت.

بنابراین ایشان می توانند با درآمد حاصل از کار دانشجویی خود، بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در ارمنستان را پوشش دهند.

6. بررسی هزینه های زندگی در ارمنستان

به بیان کلی می توان گفت هزینه های زندگی در هر کشوری تا اندازه زیادی به سبک زندگی فردی، منزل و یا محل اقامت شخص، دانشگاه انتخابی، شیوه حمل و نقل، هزینه های تفریح و سایر هزینه های جانبی بستگی دارد. هزینه زندگی در ارمنستان نیز همچون هزینه های تحصیل بسیار مناسب دانشجویان بین المللی می باشد.

طبق بررسی ها هزینه یک زندگی معمولی در کشور ارمنستان ماهانه حدود 500 تا 600 دلار برآورد می شود. این مبلغ با در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل و سایر هزینه های روزانه محاسبه شده است.

متقاضیان می توانند متوسط هزینه دانشجویان ساکن ارمنستان را در جدول زیر مشاهده نمایند:

هزینه اجاره خانه در مجاورت دانشگاه ماهانه حدود 130 تا 240 دلار. سالانه حدود 1310 تا 2350 دلار.
هزینه خورد و خوراک ماهانه حدود 200 دلار. سالانه حدود 2200 دلار.
هزینه قبوض برق و گازماهانه حدود 40 دلار. سالانه حدود 400 دلار.
قبض آب ماهانه حدود 7 دلار. سالانه حدود 80 دلار.
حمل و نقل عمومی ماهانه حدود 20 دلار. سالانه حدود 160 دلار.

دانشجویان بین المللی میتوانند با درآمد حاصل از کار دانشجویی خود (به مدت 10 تا 20 ساعت در هفته با توجه به مقطع تحصیلی)، بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را در این کشور پوشش دهند.

هزینه تحصیل موسیقی در ارمنستان
armenia-city-yerevan

7. مدارک مورد نیاز جهت پذیرش موسیقی و ویزای تحصیلی

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز جهت تحصیل موسیقی و اخذ ویزای تحصیلی این کشور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 2. پاسپورت معتبر
 3. تمامی مدارک تحصیلی + ریز نمرات (دیپلم و پیش دانشگاهی برای متقاضیان کارشناسی موسیقی و همچنین مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی برای متقاضیان تحصیل کارشناسی ارشد موسیقی)
 4. مدرک زبان بین المللی (با توجه به دانشگاه انتخابی)
 5. گواهی سلامت
 6. گواهی عدم سوء پیشینه
 7. نامه تمکن مالی
 8. نامه پذیرش
 9. چند قطعه عکس پاسپورتی جدید
 10. انگیزه نامه یا SOP
 11. رزومه یا CV
 12. بیمه دانشجویی

8. بررسی شرایط ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل موسیقی در ارمنستان

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان بین المللی همواره شرایط اخذ ویزای همراه بوده است. دانشجویان رشته موسیقی در ارمنستان می توانند پس از دریافت کارت اقامت خود، جهت اخذ ویزای همراه یا الحاق اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت عبارتند از:

 1. مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی همسر و فرزندان زیر 18 سال
 2. پاسپورت معتبر همسر و فرزندان زیر 18 سال
 3. سند ازدواج
 4. نامه تمکن مالی
 5. گواهی عدم سوء پیشینه
 6. گواهی محل اقامت و زندگی در ارمنستان
 7. کارت اقامت
armenia-echmiadzin-vagharshapat
armenia-echmiadzin-vagharshapat

9. مزایا و معایب تحصیل موسیقی در ارمنستان

تحصیل رشته موسیقی در ارمنستان نیز همچون تحصیل در سایر کشورها دارای مزایا و معایب مشخصی است. می دانیم که تحصیل در ارمنستان به دلایل مختلفی به دانشجویان بین المللی بویژه ایرانیان توصیه می شود و دارای مزایای بسیاری است. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین مزایا و معایب تحصیل در رشته موسیقی در ارمنستان می پردازیم:

🔷مزایای تحصیل رشته موسیقی در ارمنستان

مهمترین مزایای تحصیل رشته موسیقی در ارمنستان عبارتند از:

 1. تحصیل در دانشگاه های برجسته ارمنستان
 2. اخذ مدارک تحصیلی معتبر و شناخته شده در دنیا
 3. شرکت در دوره های آموزشی بسیار با کیفیت
 4. بهره مندی از امکانات آموزشی و تفریحی عالی
 5. بهره مندی از حضور اساتید ممتاز و برجسته
 6. امکان دریافت اقامت ارمنستان
 7. هزینه های بسیار مناسب تحصیل موسیقی در ارمنستان
 8. هزینه های بسیار مناسب زندگی در ارمنستان
 9. نزدیک بودن کشور ارمنستان به ایران و امکان رفت و آمد آسان
 10. ارتقاء سطح علمی دانشجویان
 11. زندگی در کشوری امن با تاریخ و فرهنگ غنی

🔷معایب تحصیل رشته موسیقی در ارمنستان

به عنوان مهمترین معایب می توان موارد زیر را نام برد:

 1. مسئله تسلط به زبان ارمنی (که البته دانشجویان با حضور در دوره های زبان ارمنی به آسانی قادر خواهند بود این زبان را فرا گیرند)
 2. آزمون های ورودی جهت ورود به بسیاری از دانشگاه های موسیقی ارمنستان
Yerevan-Capital-Of-Armenia-City
Yerevan-Capital-Of-Armenia-City

10. شرایط تحصیل رایگان در ارمنستان

به صورت کلی می توان گفت که تحصیل رایگان در کشور ارمنستان از طریق دریافت بورسیه تحصیلی امکان پذیر است.

بورسیه های تحصیلی ارمنستان معمولا توسط سازمان های دولتی و خصوصی به دانشجویان اعطا می شود. علاوه بر مراکز دولتی و خصوصی، کالج ها و مؤسسات نیز برای دانشجویان بورسیه تحصیلی در نظر می گیرند. بنابراین شرایط اعطای بورسیه تحصیلی ارمنستان به دانشجویان و نوع آن با توجه به شرایط مراکز آموزشی مختلف، متفاوت است.

معمولا اکثر بورسیه های تحصیلی ارمنستان در دوره تحصیلات تکمیلی به دانشجویان اختصاص داده می شود.

11. آشنایی با دانشگاه کنسرواتور موسیقی ارمنستان

آیا شرایط تحصیل در ارمنستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

می دانیم که مراکز و دانشگاه های موسیقی زیادی در ارمنستان وجود دارند. هزینه و شرایط تحصیل موسیقی در ارمنستان نیز بسیار مناسب دانشجویان بین المللی می باشد. اما به عنوان برجسته ترین دانشگاه جهت تحصیل موسیقی، دانشگاه کنسرواتور موسیقی ارمنستان شناخته شده است. فارغ التحصیلان این دانشگاه با در دست داشتن مدارک تحصیلی خود، قادر خواهند بود به کنسرواتور موسیقی ارمنستان بپیوندند.

این دانشگاه در سال 1921 میلادی در شهر ایروان ارمنستان بنیان گذاری شده است. برخی از مشهورترین افرادی که در این دانشگاه تحصیل کرده عبارتند از:

 • آرنو باباجیان
 • ساموئل یروینیان
 • رابرت آمیرخانیان
 • و لوسینه زاکاریان

دانشجویان بین المللی با تحصیل در این دانشگاه آینده شغلی درخشان و پرباری خواهند داشت.

دانشگاه کنسرواتور موسیقی ارمنستان
Yerevan-Nature-Lawn-Bush

سوالات متداول تحصیل موسیقی در ارمنستان

✅ شرایط تحصیل موسیقی در ارمنستان چیست؟

از جمله مهمترین شرایط تحصیل در رشته موسیقی در ارمنستان می توان به ارائه کلیه مدارک تحصیلی معتبر به اضافه ریز نمرات، شرکت در آزمون های ورودی، آشنایی با زبان ارمنی و ارائه مدرک زبان بین المللی با توجه به دانشگاه انتخابی اشاره کرد.

✅ برجسته ترین دانشگاه موسیقی ارمنستان کدام دانشگاه است؟

دانشگاه کنسرواتور موسیقی ارمنستان

✅ هزینه تحصیل موسیقی در ارمنستان چقدر است؟

طبق بررسی ها هزینه تحصیل رشته موسیقی در ارمنستان سالانه حدود 2 تا 4 هزار دلار برآورد می شود.

✅ آیا تحصیل رایگان موسیقی در ارمنستان امکان پذیر است؟

خیر. به صورت کلی می توان گفت که تحصیل رایگان در کشور ارمنستان از طریق دریافت بورسیه تحصیلی امکان پذیر است.

✅ تحصیل رشته موسیقی در ارمنستان چند سال به طول می انجامد؟

معمولا دوره کارشناسی موسیقی در ارمنستان 4 سال به طول می انجامد. دوره کارشناسی ارشد نیز حدودا 2 ساله است.

✅ دوره های رشته موسیقی در ارمنستان به چه زبانی ارائه می شود؟

تحصیل موسیقی در اکثر دانشگاه های موسیقی ارمنستان به زبان ارمنی بوده و دانشجویان مستلزم شرکت در دوره های زبان ارمنی می باشند.

✅ آیا برای تحصیل رشته موسیقی در ارمنستان به ارائه مدرک زبان نیاز است؟

بله. در بسیاری از موارد برای برخی از دانشگاه ها ارائه مدرک زبان بین المللی حائز اهمیت است.

جمع بندی

Conclusion

با تحصیل موسیقی در ارمنستان امکان تحصیل در دانشگاه های ممتاز و بهره مندی از حضور اساتید برتر را خواهید داشت. هزینه تحصیل موسیقی در ارمنستان بسیار مناسب دانشجویان بین المللی می باشد. همچنین هزینه های زندگی در این کشور نیز بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. علاوه بر این شما به عنوان یک دانشجویی بین المللی اجازه کار به مدت 10 تا 20 ساعت در هفته را دارید. بنابراین می توانید با درآمد حاصل از کار دانشجویی خود نیز، بخشی از هزینه ها را پوشش دهید. شما همچنین پس از دریافت کارت اقامت خود می توانید جهت اخذ ویزای همراه برای خانواده اقدام نمایید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا