100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

تحصیل مهندسی عمران در آلمان 2024 (✅دانشگاه ها + شرایط +درآمد)

germany Flag

عمران یکی از رشته‌های پرطرفدار بین دانشجویان سراسر دنیاست. شما با تحصیل این رشته در کشور آلمان می‌توانید از مزیت حضور در بهترین دانشگاه‌های جهان بهره‌مند شوید و سطح بالای آموزش آلمان را تجربه کنید.
در این مقاله به سوالات شما درمورد شرایط تحصیل مهندسی عمران در آلمان پاسخ خواهیم داد. برخی از این سوالات عبارتند از:

 • شرایط تحصیل مهندسی عمران در آلمان چیست؟
 • برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان چه مدارکی لازم است؟
 • بهترین دانشگاه‌های آلمان برای تحصیل مهندسی عمران کدام است؟
 • هزینه‌ی تحصیل مهندسی عمران در آلمان چقدر است؟
 • چگونه می‌شود بورسیه تحصیلی از آلمان دریافت کرد؟

✅ بررسی تحصیل مهندسی عمران در آلمان

تحصیل مهندسی عمران در آلمان می‌تواند شما را با سطح مناسبی از دانش عمرانی آشنا کند و تجربه‌ای خوب از تحصیل برای‌تان باشد. شما با داشتن شرایط تحصیل مهندسی عمران در آلمان می‌توانید در دانشگاه‌هایی درس بخوانید که اغلب جزو بهترین‌های جهان هستند. ما در این مقاله، شما را با هزینه تحصیل مهندسی عمران در آلمان و شرایط دریافت بورسیه مهندسی عمران در آلمان آشنا خواهیم کرد. همچنین درباره‌‌ی تحصیل کارشناسی ارشد عمران در آلمان نیز مطالب مفیدی در اختیارتان خواهیم گذاشت. در پایان این مقاله شما پاسخ سوال‌هایتان درباره تحصیل عمران در آلمان را پیدا خواهید کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

Romer-town-hall-Germany-Frankfurt-am-Main

1- مهندسی عمران در آلمان

تحصیل مهندسی عمران در آلمان یک فرصت ویژه برای دانشجویانی است که می‌خواهند در بهترین دانشگاه‌های دنیا درس بخوانند. کشور آلمان با بهره‌مندی از نظام آموزشی قدرتمند و همچنین بهترین اساتید در رشته‌های مختلف ازجمله عمران، فضایی مناسب برای تحصیل در یکی از بالاترین سطوح آموزشی جهان است.

هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان مهاجرت به آلمان را انتخاب می‌کنند تا از امنیت اقتصادی و اجتماعی این کشور برخوردار شوند.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2- شرایط تحصیل مهندسی عمران در آلمان

برای شرکت در دانشگاه‌های عمران آلمان، دانشجویان خارجی باید مدارک موردتایید دانشگاه‌های آلمان را داشته باشند. اگر مدرک تحصیلی شما در کشور آلمان موردتایید نباشد باید یک دوره‌ی یک‌ساله را در کالج بگذرانید تا مجوز ورود به دانشگاه را کسب کنید.

زبان تدریس در دانشگاه‌های عمران آلمان در مقطع کارشناسی آلمانی است ولی دانشجویان خارجی با ارائه‌ی مدرک معتبر انگلیسی، می‌توانند به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل عمران شوند.

دانشگاه‌های آلمانی برای حضور داوطلبان بین‌المللی شرایط سنی خاصی را گذاشته است. بنابراین دانشجویان خارجی با حداکثر 21 سال سن داشته باشند و وقفه‌ی تحصیلی آن‌ها نیز نباید بیش از سه الی چهارسال باشد.

3- تحصیل کارشناسی عمران در آلمان

مدت زمان تحصیل مهندسی عمران در آلمان معمولا 3 الی 4 سال است. داوطلبان شرکت در دوره‌های مقطع کارشناسی عمران در آلمان باید از دانش زبان کافی برخوردار باشند. دانشجویانی که شرایط تحصیل مهندسی عمران در آلمان را دارند، باید در آزمون سراسری ایران (دوره‌ی شبانه یا روزانه) پذیرفته شده باشند؛ در غیر این‌ صورت باید در دوره‌های T-course شرکت کنند.

هزینه و شرایط تحصیل مهندسی عمران در آلمان

4- تحصیل کارشناسی ارشد عمران در آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد عمران در آلمان نیازمند گذراندن یک دوره‌ی دوساله است. اغلب دانشگاه‌های آلمان امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را نیز برای دانشجویان خود فراهم کرده‌اند.

دانشجویان خارجی امکان آموزش مقطع ارشد عمران را به زبان انگلیسی در بهترین دانشگاه‌های آلمان خواهند داشت.

در بخش بعدی، می‌توانید با برترین دانشگاه‌های عمران آلمان آشنا شوید.
همراه ما باشید!

5- گرایش های رشته مهندسی عمران در آلمان

دانشجویان، فرصت تحصیل در گرایش‌های مختلف عمران را در دانشگاه‌های آلمان خواهد داشت.
در این بخش، به چندمورد از گرایشات رشته‌ی عمران اشاره خواهیم کرد:

 • مکانیک محاسباتی
 • مهندسی سازه
 • سیستم های حمل و نقل و آب و محیط زیست
 • مدیریت پسماند
 • مصالح ساختمانی
 • مهندسی حفاظت در برابر آتش
 • مهندسی ژئوتکنیک
 • سازه های بتنی
 • مکانیک و غیره

6- بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل مهندسی عمران

کشور آلمان که یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای صنعتی دنیا به‌شمار می‌رود، برای آموزش در زمینه‌های مهندسی شرایط ویژه‌ای را تدارک دیده است. این کشور با بهره‌مندی از بهترین اساتید، بهترین دوره‌های آموزشی و همچنین بهترین دانشگاه‌ها، توانسته است خود را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل مهندسی عمران در آلمان معرفی کند.

در این بخش از مقاله به معرفی چندمورد از بهترین دانشگاه‌های آلمان برای تحصیل مهندسی عمران خواهیم پرداخت. همچنین رتبه این دانشگاه‌ها در جهان را می‌توانید در جدول زیر ببینید:

رتبه در QSنام دانشگاه
37Technical University of Munich
106RWTH Aachen University
246Technische Universitat Dresden
751-760Braunschweig University of Technology
481University of Hannover
بورسیه مهندسی عمران در آلمان
Berlin,-Deutschland

Technical University of Munich

Technical University of Munich از دانشگاه‌های قدیمی آلمان است که در سال 1868 افتتاح شده است. دانشگاه فنی مونیخ شرایط تحصیل مهندسی عمران در آلمان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای دانشجویان فراهم کرده است. این دانشگاه حدود 40000 دانشجوی خارجی از سراسر دنیا دارد که برای تحصیل در رشته مهندسی عمران در آلمان به این دانشگاه آمده‌اند.

دپارتمان مهندسی عمران دانشگاه فنی مونیخ از موسسات تحقیقاتی و آزمایشگاهی زیادی برخوردار است.

Technical University of Dresden

دانشگاه فنی درسدن در سال 1828 تاسیس شده و هم‌اکنون جزو 10 دانشگاه برتر آلمان است. این دانشگاه قدیمی که برخی از ساختمان‌های آن قدمتی 100ساله دارند، یکی از اعضاء TU9 به‌شمار می‌رود.

در این دانشگاه امکان تحصیل در انواع مختلف شاخه‌های مهندسی وجود دارد. شما می‌توانید با آموزش از راه دور در این دانشگاه، هزینه تحصیل مهندسی عمران در آلمان را کاهش دهید. همچنین پس از پذیرش، دانشجویان، یک دوره‌ی کارآموزی هشت‌هفته‌ای را برای آشنایی با فضای کار پشت‌سر می‌گذارند.

خوب است بدانید که بزرگ‌ترین گروه درسی این دانشگاه مربوط به دانشجویان عمران است.

University of Hannover

امکان تحصیل در دانشگاه هانوفر برای دانشجویان بین‌المللی فراهم است. دوره‌ی کارشناسی ارشد این دانشگاه، تمام جنبه‌های سنتی رشته‌ی عمران را با یکدیگر ترکیب می‌کند. دانشجویان، علوم گسترده‌ای در جنبه‌هایی مانند تجزیه و تحلیل سازه‌ها، مدیریت ساخت‌وساز و استفاده از روش‌های شبیه‌سازی عددی به‌دست می‌آورند. در این فرآیند، دانشجویان از روش‌های علمی پیشرفته، آموزش بسیار مبتنی بر عمل و همکاری میان‌رشته‌ای با سایر زمینه‌های و مهندسی استفاده می‌کنند.

Halle-(Saale),-Deutschland

Braunschweig University of Technology

شما در دوره‌ی کارشناسی دانشگاه Braunschweig University of Technology تمام مبانی جامع عمران را با مطالعاتی جامع فرامی‌گیرید.
در مقطع کارشناسی ارشد نیز بسته به نوع سلیقه‌ای که دارید، می‌توانید سه تخصص را انتخاب کنید.
شما می‌توانید رشته‌هایی مانند مهندسی ساخت‌وساز، آب و محیط‌زیست، ترافیک و زیرساخت، و مهندسی محاسبات را در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه انتخاب کنید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7- پذیرش تحصیلی آلمان

اگر قصد تحصیل مهندسی عمران در آلمان را دارید، باید بتوانید از بهترین دانشگاه های مهندسی در آلمان پذیرش بگیرید. برای دریافت پذیرش در ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس به مطالعه وب‌سایت دانشگاه انتخابی‌تان بپردازید. در نهایت در تاریخ تعیین‌شده در وب‌سایت، مدارک مورد نیاز را ارسال نمایید.

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه‌های عمران آلمان به این شرح است:

 • آخرین مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات متقاضی
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • مدارک شناسایی و پاسپورت
 • مدرک زبان معتبر
 • بیمه نامه و انگیزه نامه
تحصیل کارشناسی ارشد عمران در آلمان

8- هزینه تحصیل مهندسی عمران در آلمان

اکثر دانشگاه‌های دولتی آلمان برای تحصیل از دانشجویان هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند. شما برای حضور در این دانشگاه‌ها تنها ملزم به پرداخت مبلغ 250 یورو برای ثبت‌نام در هر ترم هستید. اما اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی آلمان را دارید باید بدانید شهریه‌ی سالانه‌ی آن‌ها بالاست! در دانشگاه‌های خصوصی ممکن است لازم باشد سالانه بین 26000 تا 40000 یورو شهریه برای رشته عمران در آلمان پرداخت کنید.

در ادامه، راجع‌به هزینه‌ی زندگی در آلمان صحبت خواهیم کرد.
همراه ما باشید!

9- بورسیه مهندسی عمران در آلمان

اگرچه هزینه‌ی تحصیل در آلمان بالا نیست و اغلب دانشگاه‌های دولتی این کشور هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند، اما شرایط دریافت بورسیه مهندسی عمران در آلمان نیز فراهم است. سازمان‌های مختلفی مانند سازمان DAAD با همکاری دولت این کشور، اقدام به اعطاء بورس‌های تحصیلی در آلمان به دانشجویانی با استعدادهای برتر از سراسر جهان می‌کنند.

برای اطلاع از شرایط بورسیه مهندسی عمران در آلمان به سایت دانشگاه‌ها و یا سایت سازمان DAAD مراجعه کنید.

10- هزینه زندگی در آلمان

کشور آلمان نسبت به سایر کشورهای اتحادیه‌ی اروپا، کشوری کم‌هزینه است. یعنی دانشجویان خارجی می‌توانند با یک هزینه‌ی معقول، زندگی خوبی در این کشور داشته باشند. به‌طور میانگین برای هر ماه زندگی در آلمان شما به 850 تا 1200 یورو نیاز دارید. البته بسته به دانشگاه، سبک زندگی شما و شهری که برای سکونت انتخاب می‌کنید، این هزینه متغیر است.

Town-Hall-at-Marienplatz-in-Munich
Town-Hall-at-Marienplatz-in-Munich

11- درآمد فارغ‌التحصیلان عمران در آلمان

بسته به اینکه مدرک شما در چه سطحی است، درآمد شما در آلمان متفاوت خواهد بود. طبیعتا شما با داشتن مدرک دکتری عمران در آلمان می‌توانید درآمد بیشتری داشته باشید اما بسته به توانایی خودتان، درآمد شما به این شرح است:

عنوان شغلیدرآمد ماهانهعنوان شغلیدرآمد ماهانه
مهندس ساختمان50،000 یورومهندسی ژئوتکنیک52،571 یورو
مهندس مترو68،316 یورومهندسی سازه43،006 یورو
مهندس هسته ای60،428 یورومهندسی طراحی50،567 یورو
مهندسی نقشه برداری27،000 یورومهندسی عمران40،735 یورو
مهندسی منابع آب35،375 یورومهندس عمران پیمانی40،735 یورو

دقت داشته باشید که امکان مهاجرت مهندس عمران به آلمان با ویزای کاری نیز وجود دارد.


پرسش های متداول تحصیل مهندسی عمران در آلمان

✅ شرط سنی تحصیل عمران در آلمان چیست؟

یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل مهندسی عمران در آلمان این است که حداکثر 21 ساله داشته باشید و بیش از 4سال وقفه تحصیلی نداشته باشید.

✅ هزینه تحصیل مهندسی عمران در آلمان چقدر است؟

دانشگاه‌های دولتی آلمان اغلب شهریه نمی‌گیرند اما دانشگاه‌های خصوصی بین 26000 تا 40000 یورو در سال شهریه دریافت می‌کنند.

✅ بورسیه مهندسی عمران در آلمان توسط کدام سازمان اعطا می‌شود؟

سازمان‌های مختلفی از جمله سازمان DAAD با همکاری دولت آلمان، دانشجویان بااستعداد را از سراسر جهان بورسیه می‌کنند.

✅ تحصیل کارشناسی ارشد عمران در آلمان چقدر طول می‌کشد؟

تحصیل کارشناسی ارشد عمران نیازمند گذراندن یک دوره‌ی دو ساله است.

✅ مزیت تحصیل مهندسی عمران در آلمان چیست؟

کشور آلمان دانشگاه‌هایی با رتبه‌های برتر جهانی دارد و همچنین هزینه‌ی تحصیل و زندگی در این کشور نیز بسیار پایین است.

جمع بندی

Conclusion

شما با تحصیل مهندسی عمران در آلمان می‌توانید از سطح بالای آموزش آلمان بهره‌مند شوید. همچنین باتوجه به هزینه‌ی پایین تحصیل و زندگی در آلمان، شرایط سختی در این کشور نخواهید داشت. دانشگاه‌های آلمان به استعدادهای برتر سراسر دنیا بورسیه اعطا می‌کند. شما نیز با دریافت بورسیه تحصیلی، می‌توانید به‌طور رایگان در آلمان تحصیل کنید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان