تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان (شرایط و هزینه ها 2021)

armenia Flag

اگر شما نیز در جستجوی یافتن راهی آسان و مطمئن برای مهاجرت و تحصیل در رشته فیزیوتراپی هستید، مطالعه این مقاله به شما توصیه می شود. تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان برای دانشجویان بین المللی انتخاب بسیار مناسبی است. با مطالعه این مقاله پاسخ بسیاری از پرسش ها و ابهامات موجود در این زمینه را خواهید یافت. پرسش هایی همچون موارد زیر:

 • چرا تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان به دانشجویان بین المللی علاقه مند توصیه می شود؟
 • شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان چیست؟
 • هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان چقدر است؟
 • مزایا و معایب تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ارمنستان کدامند؟
 • دانشگاه های ممتاز جهت تحصیل فیزیوتراپی در کشور ارمنستان کدام دانشگاه ها هستند؟ و….

✅ بررسی شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان

تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان، شرایط و هزینه تحصیل فیزیوتراپی، ادامه تحصیل فیزیوتراپی و همچنین مزایا و معایب تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ارمنستان از جمله پرطرفدارترین موضوعاتی هستند که اخیرا توسط متقاضیان مهاجرت تحصیلی مورد بررسی قرار گرفته اند.

تحصیل در کشور ارمنستان به جهت کیفیت بالای آموزش و همچنین هزینه های بسیار مناسب تحصیلی؛ می تواند انتخاب بسیار هوشمندانه ای برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی بویژه ایرانیان عزیز باشد. مدارک تحصیلی این کشور نیز در بسیاری از کشورهای دنیا مورد تأیید و شناخته شده هستند.
دانشجویان بین المللی همواره در جستجوی راهی آسان و مطمئن جهت تحقق آرزوهای خود می باشند. تحصیل در رشته پزشکی و شاخه های مختلف آن از گذشته های دور رؤیای بسیاری از افراد بوده است. اما مسئله هزینه و شرایط تحصیل در این رشته ها نیز یکی از بزرگترین دغدغه های ایشان می باشد.
رشته فیزیوتراپی یکی از پرطرفدارترین و پردرآمدترین رشته های توانبخشی است. متقاضیان می توانند با انتخاب کشور ارمنستان به عنوان کشور مقصد، نگرانی های احتمالی جهت هزینه و شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان را کاهش دهند و با شرایط و هزینه های مناسب مشغول به تحصیل در این رشته شوند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: @eurolife کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله و آگاه شدن از شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان
armenia-amazing-style-opera-opernyi-baletnyi-zal

1. چرا تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان به دانشجویان بین المللی توصیه می شود؟

پذیرش و تحصیل رشته فیزیوتراپی در ارمنستان از جهات گوناگونی به عنوان انتخابی برتر برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین دلایل می پردازیم:

 1. مدارک تحصیلی کشور ارمنستان در اکثر کشورهای دنیا شناخته شده و مورد تأیید هستند.
 2. بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور ارمنستان ممتاز و برجسته می باشند.
 3. کیفیت آموزش در تمامی دوره های تحصیلی این کشور بسیار بالاست.
 4. اکثر دانشگاه ها و مراکز آموزشی دارای امکانات تفریحی و آموزشی بسیار خوبی هستند.
 5. هزینه تحصیل و زندگی در این کشور بسیار مناسب دانشجویان بین المللی می باشد.
 6. محیط کشور ارمنستان برای دانشجویان بین المللی بسیار مطلوب و امن می باشد.
 7. کشور ارمنستان در نزدیکی کشور ایران قرار دارد و این موضوع برای دانشجویان ایرانی امتیاز مهمی به حساب می آید. چرا که برای دانشجویان و خانواده ها امکان رفت و آمد آسان وجود دارد.

2. آشنایی با تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان

آیا شرایط تحصیل در ارمنستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

همانگونه که می دانیم رشته فیزیوتراپی از جمله رشته هایی است که دانشجویان را برای درمان مؤثر و عمدتا به صورت فیزیکی آماده می سازد. متخصصین این رشته آینده شغلی بسیار درخشانی خواهند داشت. به عبارتی می توان گفت تحصیل در رشته فیزیوتراپی، امکان اشتغال به کار در مراکز درمانی مختلف با درآمدهای بالا را برای فارغ التحصیلان فراهم می آورد. بسیاری از متخصصین نیز کار در یک مرکز فیزیوتراپی به صورت شخصی و خصوصی را ترجیح می دهند.

به عبارتی فیزیوتراپی یک تخصص توانبخشی و پزشکی است که بر اصلاح و بهبود عملکرد و تحرک توجه دارد. درمان عمدتا با استفاده از نیروی مکانیکی و حرکت انجام می شود. فیزیوتراپیست ها معمولا از سابقه شخص برای تشخیص و ایجاد یک برنامه درمانی یا مدیریتی استفاده می کنند. در برخی موارد نیز برای تشخیص بیشتر از آزمایش ها و تصویربرداری ها مانند سی تی اسکن، ام آر آی و…. استفاده می شود.

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ارمنستان به زبان های ارمنی، روسی و انگلیسی امکان پذیر است. البته این موضوع تا حد زیادی به دانشگاه انتخابی بستگی دارد. متقاضیان می توانند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ارمنستان بپردازند. طول دوره کارشناسی فیزیوتراپی در ارمنستان معمولا 4 سال می باشد.

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان
main-square-yerevan-armenia-beautiful-architectural-complex-republic-dancing

3. شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ارمنستان

از جمله مهمترین شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان ارائه کلیه مدارک تحصیلی معتبر (برای مثال مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای متقاضیان تحصیل کارشناسی فیزیوتراپی) به اضافه ریز نمرات می باشد. همچنین ارائه مدرک زبان بین المللی نیز با توجه به دانشگاه انتخابی الزامیست. علاوه بر این دانشجویان باید جهت برقراری ارتباط با بیماران و افراد کادر درمان به زبان ارمنی نیز تسلط داشته باشند.

همانگونه که می دانید دانشگاه های پزشکی کشور ارمنستان در حال حاضر مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیستند.

اما به دلیل اعتبار بالای مدارک پزشکی ارمنستان در جهان، همچنان دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا بویژه کشور ایران متقاضی تحصیل پزشکی در این کشور هستند.

بنابراین توجه کنید که اگر مورد تأیید بودن دانشگاه های کشور مقصد توسط وزارت بهداشت ایران برای شما دارای اهمیت است؛ و یا چنانچه قصد دارید پس از پایان تحصیل به کشور خود بازگشته و در ایران مشغول فعالیت و زندگی شوید، تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان به شما توصیه نمی شود.

البته اخیرا راه حل هایی برای این موضوع در نظر گرفته شده است. برای مثال دانشجویان می توانند دوره تخصص خود و یا مقاطع بالاتر را در دانشگاه دیگری که مورد تأیید است پشت سر گذارند. این پیشنهاد به بررسی دقیق شرایط نیاز دارد.

4. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان

همانگونه که بارها ذکر شد هزینه تحصیل و زندگی در کشور ارمنستان با وجود این که اخیرا اندکی افزایش یافته است، اما همچنان در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار مناسب است.
طبق بررسی ها می توان گفت هزینه زندگی، تحصیل و ارائه خدمات در ارمنستان، تقریبا نصف هزینه لازم جهت زندگی و تحصیل در کشورهای اروپایی است.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان نیز همانند سایر رشته ها بسیار مناسب می باشد. دانشجویان بین المللی همواره دغدغه هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی را داشته اند. اما تحصیل رشته های پزشکی و شاخه های مختلف آن در ارمنستان برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.
به صورت کلی هزینه های تحصیل در دانشگاه های ارمنستان تا حدودی به دانشگاه، رشته و مقطع انتخابی بستگی دارد. اما می توان گفت هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان در مقطع کارشناسی سالانه حدود 2.500 تا 4.000 دلار برآورد می شود. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان در مقاطع بالاتر اندکی با مبلغ ذکر شده متفاوت است.

در ادامه به بررسی ادامه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان، مزایا و معایب تحصیل در رشته فیزیوتراپی، مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی و همچنین بررسی هزینه های زندگی در ارمنستان می پردازیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان
Medical-University-Yerevan

5. بررسی تخصص ها و ادامه تحصیل فیزیوتراپی

رشته فیزیوتراپی زیر مجموعه ها و شاخه های متفاوتی دارد. دانشجویان می توانند جهت ادامه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان یکی از تخصص های موجود را انتخاب نمایند. اکثر دانشجویان رشته فیزیوتراپی، موضوع خاصی را انتخاب کرده و به ادامه تحصیل خود می پردازند. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

فیزیوتراپی قلب، عروق و ریه:

متخصصان فیزیوتراپی قلب، عروق و ریه در زمینه اختلالات و آسیب های قلبی عروقی و یا بهبودی قبل و بعد از جراحی قلب و ریه تخصص دارند. تمرکز اصلی این تخصص افزایش استقامت و استقلال عملکردی است. درمان دستی برای کمک به پاکسازی ترشحات ریوی مرتبط با فیبروز کیستیک استفاده می شود. حملات قلبی، اختلالات ریوی، بیماری انسدادی مزمن ریوی و فیبروز ریوی می تواند از این متخصصان فیزیوتراپی بهره مند شود.

فیزیوتراپی سالمندی:

این تخصص شامل موضوعات و مسائلی است که با گذراندن زندگی عادی در افراد بزرگسال مشاهده می شود. شرایطی که با افزایش سن افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. مشکلاتی مانند پوکی استخوان، آرتروز، بیماری آلزایمر، بی اختیاری و اختلالات تعادل و تعویض مفصل را شامل می شود. فیزیوتراپی سالمندی یکی از پر مسئولیت ترین مشاغل می باشد. اما همچنان بسیاری از افراد جهت ادامه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان این مبحث را انتخاب می نمایند.

فیزیوتراپی پوست:

این تخصص شامل تشخیص، مدیریت و درمان شرایط مختلف پوست و اندام های مربوط به آن است که شامل سوختگی و زخم نیز می شود. متخصصین از آبرسانی زخم، ابزارهای جراحی، مواد موضعی و پانسمان برای از بین بردن بافت آسیب دیده استفاده می کنند. سایر مداخلات مورد استفاده در این تخصص شامل کنترل، ورزش، لباس های فشرده سازی و آتل زدن است.

الکتروفیزیولوژی بالینی:

این تخصص شامل عوامل فیزیکی، مدیریت زخم، ارزیابی الکتروفیزیولوژیک و عوامل الکتروتراپی است.

فیزیوتراپی عصب شناسی:

در این تخصص فیزیوتراپیست ها به افرادی که بیماری ها یا اختلالات عصبی دارند متمرکز هستند. این موارد شامل درد مزمن کمر، سکته و فلج مغزی، بیماری آلزایمر، ام اس و ضایعه نخاع است. شرایط عصبی می تواند باعث اختلال در تعادل، بینایی، جا به جایی، فعالیت های روزمره، قدرت عضلانی، حرکت و از دست دادن عملکرد شود. فیزیوتراپی عصبی یا عصب شناسی به عنوان توانبخشی عصبی نیز شناخته می شود.

فیزیوتراپی ارتوپدی:

این تخصص در تشخیص و درمان بیماری ها، شرایط و آسیب های سیستم اسکلتی عضلانی متمرکز است. همچنین شامل توانبخشی بعد از اقدامات جراحی ارتوپدی است. می توان گفت عمده درمان ها در این تخصص سرپایی است. فیزیوتراپیست های ارتوپدی به طور خاص در معالجه آسیب های حاد ورزشی، شکستگی، رگ به رگ شدن، آرتروز، بیماری های ستون فقرات، درد پشت و گردن و قطع عضو آموزش دیده اند.

فیزیوتراپی اطفال:

این تخصص به تشخیص مشکلات بهداشتی کودکان به موقع کمک می کند. متخصصان فیزیوتراپی کودکان در تشخیص و مدیریت بیماری ها یا اختلالات رشدی، مادرزادی، اسکلتی، عصبی عضلانی و اکتسابی تخصص دارند.

ادامه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان
National-Academy-of-Sciences-of-Armenia,-Marshal-Baghramyan-Avenue,-Yerevan,-Armenia

6. بررسی بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان

در کشور ارمنستان دانشگاه ها، کالج ها، مؤسسات و مراکز آموزشی بسیاری وجود دارند. دوره های تحصیلی در تمامی مقاطع در این مراکز با کیفیت عالی ارائه می شوند. در ادامه به بررسی برخی از بهترین دانشگاه ها جهت پذیرش و یا ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ارمنستان می پردازیم:

دانشگاه پزشکی دولتی ایروان Yerevan State Medical University
دانشگاه هایبوساک ایروان Yerevan Haybusak University
دانشگاه آمریکایی ارمنستان American University of Armenia
مؤسسه دولتی فرهنگی فیزیک ارمنستان Armenian State Institute of Physical Culture
دانشگاه پزشکی سنت ترزا Medical University after Saint Tereza

می توان گفت عمده دانشگاه های پزشکی ارائه دهنده دوره های فیزیوتراپی در ارمنستان، در پایتخت این کشور یعنی شهر ایروان واقع شده اند.

7. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ارمنستان

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان تا حدودی به دانشگاه و رشته انتخابی بستگی دارد. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین مدارک جهت اخذ پذیرش و همچنین دریافت ویزای تحصیلی ارمنستان می پردازیم:

 1. مدارک هویتی متقاضی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 2. پاسپورت معتبر فرد متقاضی
 3. تمامی مدارک تحصیلی موجود + ریز نمرات
 4. مدرک زبان بین المللی (در صورت نیاز با توجه به دانشگاه انتخابی)
 5. انگیزه نامه یا SOP
 6. رزومه یا CV
 7. نامه تمکن مالی
 8. گواهی سلامت
 9. گواهی عدم سوء پیشینه
 10. نامه پذیرش
 11. عکس پاسپورتی جدید با زمینه سفید
 12. بیمه نامه دانشجویی
armenia-echmiadzin-vagharshapat
armenia-echmiadzin-vagharshapat

8. مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان

نظام آموزشی کشور ارمنستان بسیار غنی و این کشور از گذشته های دور به علم و فرهنگ توجه بسیاری داشته است. تحصیلات پزشکی و شاخه های مختلف آن در این کشور برای دانشجویان بین المللی بویژه ایرانیان عزیز انتخابی بسیار مناسب و شایسته می باشد. تحصیل در هر کشوری مزایا و معایب خاص خود را دارد. تحصیلات ابتدایی و یا ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ارمنستان نیز دارای مزایای بسیاری برای متقاضیان می باشد. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان می پردازیم:

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان

برخی از مهمترین مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان عبارتند از:

 1. تحصیل در دانشگاه های معتبر و برجسته ارمنستان
 2. امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 3. اخذ مدارک تحصیلی معتبر و شناخته شده و تضمین آینده شغلی
 4. بهره مندی از امکانات آموزشی عالی
 5. شرکت در دوره های تحصیلی با کیفیت
 6. بهره مندی از حضور اساتید برجسته و ارتقاء سطح علمی دانشجویان
 7. امکان پذیرش و ورود آسان به دانشگاه ها
 8. هزینه های بسیار مناسب زندگی و تحصیل در ارمنستان
 9. نزدیک بودن کشور ارمنستان به ایران و امکان رفت و آمد آسان
 10. زندگی در کشوری امن با تاریخ و فرهنگی غنی
 11. امکان اخذ اقامت کشور ارمنستان و….

معایب تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان

برخی از مهمترین معایب تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان عبارتند از:

 1. مسئله تسلط به زبان ارمنی (که البته دانشجویان با حضور در دوره های زبان ارمنی به راحتی قادر خواهند بود این زبان را فرا گیرند)
 2. مورد تأیید نبودن دانشگاه های پزشکی ارمنستان توسط وزارت بهداشت ایران

9. بررسی هزینه های زندگی در ارمنستان

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، هزینه زندگی در کشور ارمنستان نیز همچون هزینه های تحصیل در این کشور بسیار مناسب دانشجویان بین المللی می باشد.
به بیان کلی در بحث بررسی هزینه های زندگی دانشجویی در هر کشوری موارد مختلفی تأثیرگذار هستند. مواردی همچون شیوه و سبک زندگی فردی، نوع مسکن و اقامتگاه، شیوه حمل و نقل، تفریحات و سرگرمی ها و سایر موارد جانبی.
اما به صورت کلی می توان گفت هزینه یک زندگی معمولی در کشور ارمنستان حدود 500 تا 600 دلار در ماه می باشد. این مبلغ با در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل و سایر هزینه های روزانه برآورد می شود.

Yerevan-Capital-Of-Armenia-City

10. شرایط اخذ ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان

آیا شرایط تحصیل در ارمنستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

مسئله دریافت ویزای همراه یا الحاق همواره جزء دغدغه های اصلی دانشجویان بین المللی بوده است. علاوه بر نزدیک بودن کشور ارمنستان به ایران و امکان رفت و آمد آسان، تمامی دانشجویان بین المللی رشته فیزیوتراپی در ارمنستان می توانند پس از دریافت کارت اقامت جهت اخذ ویزای همراه اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت عبارتند از:

 1. شناسنامه و کارت ملی همراهان (همسر و فرزندان زیر 18 سال)
 2. پاسپورت معتبر ایشان
 3. سند ازدواج
 4. نامه تمکن مالی
 5. گواهی تأیید محل اقامت و زندگی در ارمنستان
 6. گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
 7. کارت اقامت

ارائه ویزای همراه برای والدین دانشجویان نیز امکان پذیر است و شرایط خاص خود را دارد.

11. بررسی شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان به صورت رایگان

به بیان کلی می توان گفت تحصیل رایگان در کشور ارمنستان تنها از طریق دریافت بورسیه های تحصیلی امکان پذیر است. بورسیه های تحصیلی ارمنستان معمولا توسط سازمان های دولتی و خصوصی به دانشجویان اعطا می شود. معمولا کالج ها و مؤسسات نیز برای دانشجویان بورسیه های تحصیلی در نظر می گیرند.
بنابراین شرایط اعطای بورسیه های تحصیلی ارمنستان به دانشجویان و نوع آن، با توجه به شرایط مراکز آموزشی مختلف تعیین می شود. بورسیه های تحصیلی قاعدتا به دانش آموزان و دانشجویان ممتاز با رزومه تحصیلی عالی تعلق می گیرد. بنابراین رقابت جهت دریافت بورسیه های تحصیلی بسیار شدید است.

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ارمنستان
armenia-city-yerevan

سوالات متداول تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان

✅ شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان چیست؟

از جمله مهمترین شرایط تحصیل فیزیوتراپی در کشور ارمنستان ارائه کلیه مدارک تحصیلی معتبر به اضافه ریز نمرات می باشد. همچنین ارائه مدرک زبان بین المللی نیز با توجه به دانشگاه انتخابی الزامیست. علاوه بر این دانشجویان باید جهت برقراری ارتباط با بیماران و افراد کادر درمان به زبان ارمنی نیز تسلط داشته باشند.

✅ تحصیلات ابتدایی و یا ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ارمنستان به چه زبانی است؟

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ارمنستان به زبان های ارمنی، روسی و انگلیسی امکان پذیر است. البته این موضوع تا حد زیادی به دانشگاه انتخابی بستگی دارد.

✅ هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان چقدر است؟

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان در مقطع کارشناسی سالانه حدود 2.500 تا 4.000 دلار برآورد می شود. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان در مقاطع بالاتر اندکی با مبلغ ذکر شده متفاوت است.

✅ تخصص های مختلف در رشته فیزیوتراپی کدامند؟

فیزیوتراپی قلب، عروق و ریه، فیزیوتراپی سالمندی، فیزیوتراپی پوست، الکتروفیزیولوژی بالینی، فیزیوتراپی عصب شناسی یا نورولوژی، فیزیوتراپی ارتوپدی، فیزیوتراپی اطفال.

✅ آیا امکان دریافت ویزای همراه یا الحاق برای دانشجویان رشته فیزیوتراپی در ارمنستان وجود دارد؟

بله. تمامی دانشجویان بین المللی رشته فیزیوتراپی در ارمنستان می توانند پس از دریافت کارت اقامت خود جهت اخذ ویزای همراه اقدام نمایند.

جمع بندی

Conclusion

با تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان آینده شغلی خود را تضمین خواهید کرد. شما می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی با هزینه های بسیار مناسب، مدارک تحصیلی معتبر و شناخته شده ای از دانشگاه های ارمنستان دریافت نمایید. تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ارمنستان برای دانشجویان دارای مزایای بسیاری است. امکان تحصیل در این رشته به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. به عبارتی شما می توانید با نصف هزینه های مورد نیاز برای تحصیل در کشورهای اروپایی، در ارمنستان به تحصیل رشته مورد علاقه خود بپردازید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا