50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

مشاوره مهاجرت با 50٪ تخفیف (زمستانه)

50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

رزرو وقت مشاوره رزرو وقت

تحصیل فیزیوتراپی در آلمان (شرایط 2023 + درآمد)

germany Flag

فیزیوتراپی که امروزه از شاخه‌های مهم و پردرآمد پزشکی محسوب می‌شود، بهترین شرایط تحصیل را در برترین دانشگاه‌های آلمان دارد. دانشگاه‌های فیزیوتراپی آلمان با فراهم‌کردن تجهیزات و روش‌های آموزشی مدرن، اعتبار جهانی کسب کرده‌اند و دانشجویانی که موفق به اخذ مدرک فیزیوتراپی از این دانشگاه‌ها می‌شوند، می‌توانند در سراسر جهان به عنوان فیزیوتراپ کار کنند. درآمد و بازار کارِ مناسب فیزیوتراپی در آلمان نیز از دیگر دلایل جذب دانشجویان به تحصیل در این کشور به شمار می‌رود. جزئیات بیشتر درباره تحصیل و آینده رشته‌ی فیزیوتراپی در آلمان را در این مقاله بخوانید. ما در این مقاله پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود. برخی از کلیدی‌ترین سوالات عبارتند از:

 • شرایط تحصیل فیزیوتراپی در بهترین دانشگاه‌های آلمان چگونه است؟
 • آیا تحصیل فیزیوتراپی در آلمان رایگان است؟
 • چگونه به ادامه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان بپردازیم؟
 • آیا برای رشته فیزیوتراپی در آلمان به معادل‌سازی مدرک نیاز داریم؟
 • بازار کار رشته فیزیوتراپی در آلمان چگونه است؟
فهرست

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

✅ بررسی تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

تحصیل فیزیوتراپی در آلمان به دلیل کیفیت بالای آموزش این رشته و همچنین تأییدیه جهانی سازمان بهداشت و سلامت آلمان، مورد توجه دانشجویان سراسر جهان قرار دارد. شما با دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه های آلمان می‌توانید بدون پرداخت هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان درس بخوانید و مدارکی معتبر دریافت کنید. اگر واجد شرایط تحصیل فیزیوتراپی در آلمان باشید و برای مثال گواهی پایان دوره 12 ساله تحصیل را ارائه دهید، می‌توانید به تحصیل کارشناسی این رشته مشغول شوید. همچنین با معادل سازی مدرک فیزیوتراپی در آلمان، می‌توانید در مقاطع ارشد و دکترا ادامه تحصیل دهید. با ما در این مقاله همراه باشید تا تمام جزئیات لازم را در اختیارتان قرار دهید. در ابتدا تعریفی از رشته فیزیوتراپی در آلمان خواهیم داشت.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

Reichstag-Bundestag

1. رشته فیزیوتراپی در آلمان

رشته فیزیوتراپی در آلمان به دلیل اعتبار و کیفیت بالای آموزش مورد توجه دانشجویان بین‌المللی زیادی است. تحصیل این رشته عموماً با گذراندن حداقل 64 واحد درسی شروع می‌شود و برخی از دروس اصلی این رشته عبارتند از:

 • آناتومی
 • فیزیولوژی
 • تمرین‌های بالینی

خوب است بدانید که دانشجویان رشته فیزیوتراپی در آلمان، باید در پروژه‌های پژوهشی نیز شرکت داشته باشند.

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

2. مزایای تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

تحصیل فیزیوتراپی در آلمان از مزایای متعددی برخوردار است و همین مزایا نیز از جمله دلایل افزایش متقاضیان این رشته از سراسر جهان شده. ما در ادامه فهرستی از این مزایا ارائه کرده‌ایم:

 • استاندارد بالای آموزش فیزیوتراپی: با گردآوری بهترین اساتید و فیزیوتراپ‌ها، دانشگاه‌های آلمان آموزشی کم‌نظیر در بهترین دانشگاه‌های آلمان را ارائه می‌دهند. همچنین آموزش این رشته با به‌روزترین روش‌های آموزشی و تجهیزات انجام می‌شود.
 • آموزش عملی و کسب تجربه: تحصیل فیزیوتراپی چه در دانشگاه‌ها و چه در دوره‌های آوسبیلدونگ با آموزش‌های عملی همراه است و همین امر مهارت‌های عملی دانشجویان را افزایش می‌دهد و بازار کار مناسبی برایشان فراهم می‌کند.
 • آینده‌ی روشن و درآمد مناسب فیزیوتراپی در آلمان: با توجه به نیاز روزافزون به دکتر فیزیوتراپ در سراسر جهان، با دریافت مدرک این رشته از دانشگاه های آلمان آینده‌ی روشنی در انتظارتان است و درآمد این رشته نیز در مقایسه با بسیاری از مشاغل دیگر، بالاست.
 • تحصیل رایگان در آلمان: دانشگاه های آلمان گزینه تحصیل رایگان را در اختیار دانشجویان بین‌المللی با هر ملیتی قرار داده‌اند.

اگر به دنبال آگاهی از شرایط رشته فیزیوتراپی در آلمان می‌گردید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

معادل سازی مدرک فیزیوتراپی در آلمان
Hamburg-Speicherstadt,-Hamburg,-Germany

3. شرایط تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

برای شروع رشته فیزیوتراپی در آلمان باید دوره دبیرستان را گذرانده، گواهی اتمام این دوره یا دیپلم را در دست داشته باشید. تحصیل دوره اول فیزیوتراپی در آلمان حدود 3 سال طول می‌کشد و با فارغ‌التحصیلی در این دوره، دانشجویان واجد شرایط تحصیل کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در آلمان می‌شوند.

از دیگر شرایط تحصیل فیزیوتراپی در آلمان می‌توان به مدارک زبان اشاره کرد. خوب است بدانید که شما می‌توانید به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی در رشته فیزیوتراپی در آلمان درس بخوانید و تنها کافیست مدارک معتبر این زبان‌ها را ارائه دهید. از جمله آزمون‌هایی که مدارک معتبر زبان را به دانشجویان ارائه می‌دهند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • DSH (برای زبان آلمانی)
 • TestDAF (برای زبان آلمانی)
 • IELTS (برای زبان انگلیسی)
 • TOEFL (برای زبان انگلیسی)

4. ادامه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

ادامه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان برای دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود در این رشته را از دانشگاه های آلمان گرفته‌اند یا با معادل سازی مدرک مورد تأیید آلمان را در دست دارند، امکان‌پذیر است. کارشناسی ارشد و دکترای رشته فیزیوتراپی در بهترین دانشگاه های آلمان ارائه می‌شوند و متقاضیان با داشتن مدارک معتبر زبان آلمانی یا انگلیسی می‌توانند به ادامه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان بپردازند.

از جمله برنامه‌های موجود برای ادامه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان می‌توان به کارشناسی ارشد تجزیه و تحلیل حرکت انسان در دانشگاه Justus Liebig University Giessen و دکترای عصب‌شناسی حسی و حرکتی در دانشگاه University of Göttingen اشاره کرد.

ما در ادامه مقاله و برای تکمیل شرایط، از معادل سازی مدرک فیزیوتراپی در آلمان حرف می‌زنیم. پس همراه ما بمانید.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان
Munich-Olympic-Stadium,-München,-Germany

5. معادل سازی مدرک فیزیوتراپی در آلمان

متقاضیانی که مدرک فیزیوتراپی دارند و می‌خواهند در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا ادامه تحصیل دهند، باید بر اساس شرایط دانشگاه برای معادل سازی مدرک فیزیوتراپی در آلمان یا شرکت در آزمون ورودی اقدام کنند. داشتن مدرک قبولی در آزمون Abitur نیز به شما در این راه کمک خواهد کرد.

برای اشتغال در آلمان با مدرک دانشگاه‌هایی به جز دانشگاه های آلمان یا اتحادیه اروپا نیز نیاز به معادل سازی مدرک فیزیوتراپی در آلمان دارید.

6. آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان (Physiotherapie Ausbildung) یکی از روش‌های یادگیری این رشته است که در کنار آموزش دانشگاهی در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد. شما با انتخاب آوسبیلدونگ فیزیوتراپی، یک دوره 3 ساله‌ی آموزش دوگانه (Dual Study) که از آموزش علمی و عملی فیزیوتراپی تشکیل می‌‌شود، می‌گذرانید و پس از قبولی در آزمون نهایی، می‌توانید به عنوان فیزیوتراپ مشغول به کار در آلمان شوید.

خوب است بدایند که آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان شامل حدود 1600 ساعت آموزش عملی در موسسات معتبر و 2900 ساعت آموزش تئوری در دانشگاه‌ها و مدارس این کشور می‌شود.

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

7. بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی آلمان

حال که از شرایط رشته فیزیوتراپی در آلمان مطلعید، باید به دنبال بهترین دانشگاهِ ارائه‌دهنده‌ی این رشته باشید. گفته می‌شود که بیش از 200 دانشگاه و موسسه آموزشی، امکان یادگیری رشته فیزیوتراپی را در آلمان فراهم کرده‌اند.

ما در جدول زیر، فهرستی از بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی آلمان تهیه کرده و رتبه جهانی آن‌ها را بر اساس سایت QS در سال 2023 نوشته‌ایم.

نام دانشگاهرتبه QS
Technical University of Munich49
Heidelberg University65
University of Freiburg189
University of Hamburg228
Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg340
Ulm University375

خوب است بدانید که دانشگاه TUM و هایدلبرگ جزء سه دانشگاه برتر سراسر آلمانند.

متقاضیان رشته فیزیوتراپی در آلمان به پذیرش و ویزای دانشجویی آلمان نیاز دارند. در بخش بعدی مقاله این موارد را بررسی می‌کنیم. همراه ما بمانید.

شرایط ادامه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان
Berlin,-Deutschland

8. پذیرش دانشگاه های آلمان برای رشته فیزیوتراپی

اگر قصد یادگیری رشته فیزیوتراپی در آلمان را دارید، باید پیش از هر اقدامی دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس با مراجعه به وب‌سایت دانشگاه مورد نظرتان، از اخذ پذیرش در رشته فیزیوتراپی به طور دقیق آگاه شوید. این مطالعه به دلیل تفاوت شرایط دریافت پذیرش و اپلای فیزیوتراپی در دانشگاه های آلمان حائز اهمیت است.

پس از بررسی شرایط تحصیل فیزیوتراپی در آلمان و در دانشگاه انتخابی باید مدارک لازم را تکمیل کرده، در تاریخ تعیین‌شده برای دانشگاه ارسال کنید. برخی از این مدارک عبارتند از:

 • آخرین مدارک تحصیلی (پس از معادل سازی مدرک برای رشته فیزیوتراپی در آلمان)
 • مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر
 • انگیزه‌نامه
 • مدارک زبان

9. ویزای دانشجویی آلمان

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان برای رشته فیزیوتراپی، باید برای دریافت ویزای دانشجویی این کشور اقدام کنید. با مراجعه به سفارت آلمان در کشور محل زندگی خود، می‌توانید پیگیر دریافت ویزای تحصیلی شوید و در تاریخی که سفارت مشخص می‌کند برای مصاحبه و ارائه مدارک خود مراجعه کنید. برخی از این مدارک عبارتند از:

 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر
 • عکس
 • بیمه سلامت
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک زبان

به خاطر داشته باشید که:
1. مدارک لازم برای دریافت ویزا در سفارت کشورهای مختلف، متفاوت است.
2. مدارک شما باید به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شوند.
3. تنها دانشجویانی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا (EU) را ندارند، باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان چقدر است؟ به عنوان فیزیوتراپ در آلمان، چه آینده‌ای در انتظارمان است؟ پاسخ سوالات خود را در آخرین بخش مقاله بیابید. از این که همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

معادل سازی مدرک فیزیوتراپی در آلمان
Illuminated-artwork-Molecule-Man-above-the-river-Spree

10. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های رشته فیزیوتراپی در آلمان، امکان تحصیل به صورت رایگان است. شما اگر بتوانید از دانشگاه های دولتی آلمان برای رشته فیزیوتراپی پذیرش بگیرید، هزینه ای به عنوان شهریه پرداخت نخواهید کرد و تنها موظف به پرداخت هزینه ثبت نام (بین 100 تا 350 یورو) خواهید بود.

فراموش نکنید که دریافت پذیرش از دانشگاه های خصوصی آلمان برای شما هزینه در پی دارد.

11. بورسیه های آلمان

خوب است بدانید که بورسیه های آلمان شامل حال دانشجویان فیزیوتراپی نیز می‎‌شود. اگر در دانشگاه های خصوصی آلمان درس بخوانید، می‌توانید با استفاده از بورسیه از پسِ هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان بربیایید. این بورسیه‌ها همچنین به پرداخت هزینه زندگی، بیمه، سفر و … نیز کمک می‌کنند.

برخی از بورسیه‌های ارائه‌شده برای رشته فیزیوتراپی در آلمان عبارتند از:

 • Education Future International Scholarship
 • بورسیه DAAD
 • German Research Foundation DFG Individual Research Grants 2023

11. هزینه زندگی در آلمان

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان تنها هزینه‌ای نیست که دانشجویان باید به آن توجه کنند! شما با مهاجرت تحصیلی برای رشته فیزیوتراپی، با هزینه زندگی در آلمان نیز مواجهید. این هزینه را برای دانشجویانی که در آلمان تنها زندگی می‌کنند، مبلغی نزدیک به 833.83 یورو در ماه در نظر گرفته‌اند.

توجه داشته باشید که:
1. مبلغ مذکور هزینه اسکان دانشجویان را در برنمی‌گیرد.
2. هزینه زندگی در آلمان با توجه به عادت‌های زیستی دانشجو و همچنین شهر محل تحصیل او تغییر می‌کند.

اگر به دنبال جزئیات بیشتر درباره هزینه زندگی در آلمان می‌گردید، به جدول زیر مراجعه کنید:

عنوان هزینههزینه زندگی دانشجویی در آلمان
رستوران12.00 تا 50.00 یورو
مواد غذایی0.56 تا 14.52 یورو
کارت حمل و نقل ماهانه70.00 یورو
قبوض246.55 یورو در ماه
امکانات تفریحی12.00 تا 31.97
اجاره خانه یک خوابه628.11 تا 854.47 یورو در ماه

12. آینده و درآمد رشته فیزیوتراپی

آلمان یکی از برترین مراکز فیزیوتراپی اروپا به شمار می‌رود و فارغ‌التحصیلان این رشته با بازار کاری خوب چه در آلمان و چه در سایر کشورهای اروپایی مواجهند. به دلیل اعتبار مدرک فیزیوتراپی آلمان، فارغ‌التحصیلان می‌توانند در سراسر جهان به دنبال کار بگردند و آینده‌ی خود را در هر کشوری که دوست دارند، بسازند.

خوب است بدانید که درآمد فیزیوتراپ‌ها در آلمان معمولاً بین 24,000 تا 35,000 یورو در سال تخمین زده می‌شود. این مبلغ وابسته به مهارت فرد و همچنین سابقه کاری اوست.


پرسش‌های متداول تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

✅ تحصیل فیزیوتراپی در آلمان چه شرایطی دارد؟

برای تحصیل فیزیوتراپی در آلمان در هر مقطع تحصیلی، به مدرک مقطع پیشین و همچنین مدارک معتبر زبان نیاز دارید.

✅ آیا برای ادامه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان به معادل سازی مدارک نیاز داریم؟

برای ادامه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان به معادل سازی مدارک یا قبولی در آزمون ورودی نیاز دارید.

✅ بهترین دانشگاه ها برای تحصیل فیزیوتراپی در آلمان کدامند؟

دانشگاه TUM، دانشگاه هایدلبرگ و دانشگاه فریبورگ از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل فیزیوتراپی به شمار می‌روند.

✅ هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان چقدر است؟

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه‌های دولتی آلمان به صورت رایگان انجام می‌شود.

✅ آینده رشته فیزیوتراپی در آلمان چقدر است؟

با فارغ‌التحصیلی در رشته فیزیوتراپی می‌توانید در آلمان مشغول به کار شوید و درآمدی مناسب کسب کنید.

جمع بندی

Conclusion

علاقه‌مندان رشته‌ فیزیوتراپی می‌توانند با انتخاب آلمان به عنوان مقصد مهاجرتی خود، نه تنها با بالاترین کیفیت از دانشگاه‌های این کشور مدرک فیزیوتراپی از تمام مقاطع را بگیرند بلکه امکان کاریابی و اشتغال برایشان وجود دارد. وقتی امکان تحصیل رایگان فیزیوتراپی در آلمان را در کنار درآمد بالای این رشته قرار می‌دهیم، می‌بینیم که تحصیل فیزیوتراپی در آلمان به‌صرفه است و آینده‌ای روشن برای متقاضیان به ارمغان خواهد آورد. پس اگر به دنبال یادگیری این رشته با بهترین کیفیت هستید، تحصیل در دانشگاه‌ها یا دوره‌های آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان را از دست ندهید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۳:۳۰