تحصیل روانشناسی در ارمنستان (شرایط 2021)

armenia Flag

اگر شما نیز در جستجوی یافتن راهی آسان و کم هزینه برای مهاجرت و تحصیل در رشته روانشناسی هستید، مطالعه این مقاله به شما توصیه می شود. با خواندن این مقاله و آشنایی با شرایط تحصیل رشته روانشناسی در ارمنستان، پاسخ بسیاری از پرسش های خود از جمله موارد زیر را خواهید یافت:

 • چرا تحصیل روانشناسی در ارمنستان انتخاب مناسبی برای دانشجویان بین المللی است؟
 • شرایط تحصیل روانشناسی در ارمنستان چیست؟
 • هزینه تحصیل روانشناسی در ارمنستان چقدر است؟
 • دانشگاه های ممتاز و برجسته ارائه دهنده دوره های روانشناسی در ارمنستان کدامند؟
 • مزایا و معایب تحصیل روانشناسی در ارمنستان چیست؟

✅ شرایط تحصیل روانشناسی در ارمنستان

تحصیل رشته روانشناسی در ارمنستان، شرایط تحصیل، هزینه های تحصیل و همچنین بررسی دانشگاه های روانشناسی ارمنستان، از جمله موضوعات مهمی هستند که متقاضیان تحصیل در رشته روانشناسی باید مورد بررسی قرار دهند.

کشور ارمنستان دوره های مختلف روانشناسی را با کیفیت بسیار عالی در دانشگاه های ممتاز ارائه می دهد. هزینه تحصیل در کشور ارمنستان در تمامی مقاطع برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب است. این کشور از جهات مختلفی مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی بویژه ایرانیان عزیز می باشد. ارمنستان در غرب آسیا واقع شده و از سمت شمال با گرجستان، از شرق با آذربایجان، از غرب و جنوب غربی با ترکیه و از جنوب با ایران همجوار است.
دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی که به رشته روانشناسی بسیار علاقه دارند، می توانند در دوره های لیسانس روانشناسی و همچنین دوره های فوق لیسانس و دکتری روانشناسی در ارمنستان به عنوان تحصیلات تکمیلی شرکت نمایند. با توجه به هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در این کشور، دانشجویان دغدغه مالی بسیاری نخواهند داشت.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: @eurolife کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله و آگاه شدن از شرایط تحصیل روانشناسی در ارمنستان با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل روانشناسی در ارمنستان

main-square-yerevan-armenia-beautiful-architectural-complex-republic-dancing

1. آشنایی با تحصیل روانشناسی در ارمنستان

روانشناسی مطالعه ذهن و روان انسان ها است. روانشناسان قادر به تشخیص نوع ارتباط انسان ها با دنیای اطراف، نوع رفتار با خود، اختلالات فکری و عوامل ایجاد کننده آن و به صورت کلی بررسی افکار و روان انسان ها می باشند. یک روانشناس در درجه اول باید در سلامت کامل عقلی، روحی و جسمی بوده و همچنین از خودگذشتگی، صبر و بردباری و قدرت درک بالایی برخوردار باشد. بنابراین متقاضیان تحصیل روانشناسی در هر جای دنیا در ابتدا باید شرایط خود را با دقت بررسی کرده و کاملا آگاهانه تحصیل در این رشته را انتخاب نمایند.

وظیفه یک روانشناس کمک به بررسی وضعیت آزار دهنده روحی مراجعین می باشد.

تحصیل در رشته روانشناسی به سه مقطع لیسانس روانشناسی، فوق لیسانس و دکتری روانشناسی در ارمنستان تقسیم می شود. در ادامه به بررسی کوتاهی از این مقاطع تحصیلی می پردازیم.

تحصیل لیسانس روانشناسی

تحصیل لیسانس روانشناسی برای آن دسته از متقاضیانی که علاقه مند به مطالعه رفتارهای فردی و اجتماعی هستند بسیار مناسب است. این مطالعات شامل بررسی ذهن، شناخت، نظریه شخصیت، ادراک و عملکرد مغز است. لیسانس روانشناسی شامل تخصص های مختلفی از جمله روانشناسی ورزشی، روانشناسی بالینی، روانشناسی اصلاحی و…. می باشد. تحصیل لیسانس روانشناسی ارمنستان 3 تا 4 سال به طول می انجامد.

تحصیلات تکمیلی روانشناسی

تحصیلات تکمیلی روانشناسی شامل تحصیل فوق لیسانس و دکتری روانشناسی در ارمنستان می باشد. مباحثی که یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی در رشته روانشناسی مطالعه می کند بسیار به حرفه و تخصص انتخابی بستگی دارد. همانگونه که ذکر شد روانشناسی علمی کاربردی در زمینه شناخت رفتار و فرآیندهای روانشناختی در روان انسان ها و حیوانات است. یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی روانشناسی باید به تحقیقات علمی و کاربردی در این زمینه ها بپردازد. دوره تحصیلی کارشناسی ارشد روانشناسی در ارمنستان معمولا یک دوره 1 تا 2 ساله است.

دانشجویان مقطع دکتری روانشناسی در ارمنستان افرادی هستند که قادر به بررسی نظریه ها، روش های پیشرفته در اکتشافات روانشناسی و انواع تحقیقات علمی در این زمینه ها می باشند. معمولا دوره دکتری روانشناسی در ارمنستان 3 سال به طول می انجامد که یک ترم شامل مطالعات جانبی و 2 سال و نیم مختص تحقیقات پایان نامه و سایر تحقیقات علمی می باشد.

دوره های روانشناسی در مقاطع مختلف در کشور ارمنستان به زبان های ارمنی، روسی و انگلیسی ارائه می شوند. این موضوع تا حدودی به دانشگاه انتخابی نیز بستگی دارد.

دانشگاه روانشناسی ارمنستان
Tereza-Medical-University

2. چرا تحصیل روانشناسی در ارمنستان انتخاب مناسبی است؟

آیا شرایط تحصیل در ارمنستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تحصیل روانشناسی در کشور ارمنستان به دلایل مختلفی به عنوان یک انتخاب برتر برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود. به صورت کلی تحصیل در ارمنستان به دانشجویان بین المللی این فرصت را می دهد که در رشته مورد علاقه خود با هزینه های بسیار مناسب مشغول به تحصیل شوند. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین دلایل موجود می پردازیم:

هزینه بسیار مناسب تحصیل در کشور ارمنستان

هزینه تحصیل و زندگی در کشور ارمنستان برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب است. طبق بررسی ها می توان گفت هزینه ارائه کالا و خدمات در کشور ارمنستان نصف هزینه کالا و خدمات در کشورهای اروپایی است. این موضوع به دانشجویان بین المللی کمک می کند که بدون داشتن دغدغه های مالی به تحصیل رشته مورد علاقه خود بپردازند.

دانشگاه ها و مراکز آموزشی ممتاز در ارمنستان

در کشور ارمنستان در حال حاضر 26 دانشگاه دولتی که 4 دانشگاه بین المللی را نیز شامل می شوند در حال فعالیت هستند. همچنین 42 دانشگاه خصوصی معتبر در این کشور وجود دارند. دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های ممتاز روانشناسی در ارمنستان تحصیل کرده و جایگاه دلخواه خود را به دست آورند. دوره های آموزشی در دانشگاه های ممتاز مختلف و همچنین دانشگاه های روانشناسی در ارمنستان با کیفیت بسیار بالای آموزشی و توسط اساتید برجسته ارائه می شوند.

اعتبار بالای مدارک تحصیلی کشور ارمنستان

مدارک تحصیلی کشور ارمنستان در اقصی نقاط دنیا شناخته شده و معتبر هستند. فارغ التحصیلان دوره های روانشناسی در ارمنستان، آینده شغلی و تحصیلی درخشانی در اکثر کشورهای دنیا خواهند داشت.

محیط مناسب و مطلوب جهت تحصیل و زندگی در ارمنستان

کشور ارمنستان با امنیت بالا و محیط آرام و دلپذیر، امکان تحصیل و زندگی بسیار مطلوب را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. این کشور دارای فرهنگ و تمدنی غنی بوده و همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است.

نزدیک بودن کشور ایران به ارمنستان

کشور ارمنستان در همسایگی کشور ایران است. این موضوع امکان رفت و آمد را برای دانشجویان و خانواده ها بسیار آسان کرده است. بنابراین دانشجویان می توانند به راحتی در دانشگاه های روانشناسی در ارمنستان مشغول به تحصیل شده و دغدغه رفت و آمد را نداشته باشند.

توجه کنید که تاکنون دانشگاه های پزشکی ارمنستان مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نبوده اند. لذا آن دسته از دانشجویانی که تمایل دارند پس از پایان تحصیل خود به ایران بازگشته و در کشور خود فعالیت نمایند، باید قبل از انتخاب دانشگاه خود برای تحصیل روانشناسی در ارمنستان این موارد را با دقت بررسی نمایند.

شایان ذکر است که برخی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور ارمنستان که دوره های روانشناسی را ارائه می دهند، مورد تأیید هستند. اما بسیار حائز اهمیت است که متقاضیان پیش از اخذ پذیرش شرایط را با دقت بررسی نمایند.

روانشناسی در ارمنستان
French_University_in_Armenia

3. بررسی برخی از دانشگاه های ممتاز روانشناسی در ارمنستان

همانگونه که ذکر شد در کشور ارمنستان دانشگاه ها، کالج ها، مؤسسات و مراکز آموزشی معتبر زیادی وجود دارند. تمامی این مراکز دوره های آموزشی را با کیفیت بالا ارائه می دهند. در ادامه به بررسی برخی از برجسته ترین دانشگاه های روانشناسی ارمنستان می پردازیم:

دانشگاه بین المللی اوراسیا Eurasia International University
دانشگاه شمالی ایروان Northern University of Yerevan
دانشگاه پیشرفته گیومری Progress University of Gyumri
دانشگاه روسی-ارمنی اسلاونیک Russian-Armenian Slavonic University
دانشگاه اروپایی ارمنستان European Regional Academy of Armenia
دانشگاه دولتی ایروان Yerevan State University
دانشگاه روانشناسی و جامعه شناسی اورارتو Urartu University of Psychology and Sociology
مرکز علمی آموزشی بین المللی آکادمی علوم ملی جمهوری ارمنستان International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of Republic of Armenia
دانشگاه هواپیمایی نظامی آرمنک خانپریانتس Armenak Khanperyants Military Aviation Institute

4. برجسته ترین شهرها برای تحصیل روانشناسی در ارمنستان

از جمله مهمترین شهرهای ارمنستان که در دانشگاه های ممتاز آن دوره های رواشناسی ارائه می شوند عبارتند از:

شهرتعداد دانشگاه ها
ایروان 10 دانشگاه
گیومری2 دانشگاه
واغارشاپات1 دانشگاه
وانادزور1 دانشگاه

تحصیل دکتری روانشناسی در ارمنستان برای دانشجویان بین المللی و متقاضیان، در دانشگاه های برجسته پایتخت این کشور یعنی شهر ایروان امکان پذیر است.

تحصیل رشته روانشناسی در ارمنستان
Armenia_Temples_Armavir_Fence

5. شرایط تحصیل روانشناسی در ارمنستان

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

به عنوان مهمترین شرط لازم جهت تحصیل روانشناسی سلامت عقلی، روحی و جسمی را می توان نام برد. یک روانشناس در وهله اول باید دارای اخلاق و رفتاری مناسب باشد. روانشناسان باید افرادی صبور، مهربان، قابل اعتماد، دلسوز و پر نشاط باشند. یک روانشناس نباید سایر افراد را قضاوت کرده و بلکه باید از قوه درک بالایی برخوردار باشد. بنابراین به متقاضیان تحصیل روانشناسی در مرحله اول پیشنهاد می شود که با آگاهی کامل تحصیل در این رشته را انتخاب نمایند.

از جمله شرایط تحصیل روانشناسی در ارمنستان ارائه کلیه مدارک تحصیلی معتبر به همراه ریز نمرات می باشد. برای مثال متقاضیان تحصیل در دوره لیسانس روانشناسی باید مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را ارائه دهند. همینطور متقاضیان تحصیل کارشناسی ارشد رشته روانشناسی در ارمنستان نیز باید مدرک لیسانس معتبر خود را ارائه دهند.

ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه انتخابی نیاز است.
متقاضیانی که به زبان تحصیلی خود تسلط ندارند، ابتدا باید در کالج های زبان شرکت کرده و سپس برای دوره های اصلی آماده شوند.

تسلط به زبان ارمنی نیز برای آینده شغلی دانشجویان بسیار حائز اهمیت می باشد.

6. هزینه تحصیل روانشناسی در ارمنستان

همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره شد هزینه تحصیل در ارمنستان با وجود اندکی افزایش، همچنان در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار مناسب است. هزینه تحصیل روانشناسی در ارمنستان نیز برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. به صورت کلی هزینه تحصیل روانشناسی در ارمنستان با توجه به مقطع و دانشگاه انتخابی متفاوت است.
طبق بررسی ها می توان گفت هزینه تحصیل رشته روانشناسی در ارمنستان سالانه حدود 2500 تا 5000 دلار برآورد می شود. هزینه تحصیل دکتری روانشناسی در ارمنستان قاعدتا با مبلغ ذکر شده اندکی متفاوت است.

armenia-city-yerevan
armenia-city-yerevan

7. مزایا و معایب تحصیل روانشناسی در ارمنستان

تحصیل رشته روانشناسی در ارمنستان نیز همانند تحصیل در سایر کشورها دارای مزایا و معایبی می باشد. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین مزایا و معایب تحصیل روانشناسی می پردازیم:

🔷 مهمترین مزایای تحصیل روانشناسی در ارمنستان:

از جمله مهمترین مزایای تحصیل رشته روانشناسی عبارتند از:

 1. تحصیل در دانشگاه های ممتاز و برجسته ارمنستان
 2. بهره مندی از حضور اساتید برجسته و ارتقاء سطح علمی دانشجویان
 3. کیفیت بالای آموزش در این کشور
 4. امکان دریافت اقامت ارمنستان
 5. امکان کاریابی با حقوق بالا در اقصی نقاط دنیا پس از فارغ التحصیلی
 6. امکان ادامه تحصیل در بسیاری از دانشگاه های برجسته دنیا
 7. اخذ مدارک تحصیلی معتبر
 8. نزدیک بودن کشور ارمنستان به ایران و امکان رفت و آمد آسان تر
 9. هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی در ارمنستان
 10. زندگی در کشوری با امنیت بالا
 11. زندگی در کشوری با فرهنگ و تمدن غنی

🔷 مهمترین معایب تحصیل روانشناسی در ارمنستان:

از جمله مهمترین معایب تحصیل رشته روانشناسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مسئله تسلط به زبان ارمنی (که البته دانشجویان با حضور در دوره های زبان ارمنی به راحتی قادر خواهند بود این زبان را فرا گیرند)
 2. مورد تأیید نبودن دانشگاه های پزشکی ارمنستان توسط وزارت بهداشت ایران

8. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی

از جمله مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های روانشناسی ارمنستان و در نهایت اخذ ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدارک هویتی متقاضی از جمله شناسنامه و کارت ملی
 2. پاسپورت معتبر
 3. کلیه مدارک تحصیلی معتبر + ریز نمرات
 4. مدرک زبان انگلیسی با توجه به مقطع و دانشگاه انتخابی
 5. رزومه یا CV قوی
 6. انگیزه نامه یا SOP
 7. گواهی تمکن مالی
 8. نامه سلامت
 9. گواهی عدم سوء پیشینه
armenia-yerevan-monument
armenia-yerevan-monument

9. شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای همراه

اخذ ویزای همراه برای دانشجویان بین المللی از جمله موضوعات بسیار مهمی می باشد. این موضوع همواره دغدغه بسیاری از دانشجویان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی بوده است. دانشجویان رشته روانشناسی در ارمنستان می توانند پس از دریافت کارت اقامت، جهت اخذ ویزای همراه یا الحاق اقدام نمایند. این موضوع یکی از مهمترین مزایای تحصیل در ارمنستان می باشد.
مدارک لازم جهت ارائه به سفارت عبارتند از:

 1. مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی همسر و فرزندان زیر 18 سال
 2. پاسپورت معتبر همسر و فرزندان زیر 18 سال
 3. سند ازدواج
 4. نامه تمکن مالی
 5. گواهی عدم سوء پیشینه
 6. نامه سلامت
 7. گواهی تأیید محل اقامت و زندگی در ارمنستان
 8. کارت اقامت

10. شرایط کار پس از اتمام تحصیل روانشناسی در ارمنستان

آیا شرایط تحصیل در ارمنستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های روانشناسی ارمنستان، به راحتی به جستجوی شغل مورد علاقه خود بپردازند. ایشان همچنین فرصت های شغلی درخشان با درآمدهای بالا در اکثر نقاط دنیا نیز خواهند داشت.
مدرک کارشناسی روانشناسی برای فارغ التحصیلان امکان اشتغال در مناطق مختلف این کشور را فراهم می آورد. متخصصان روانشناسی می توانند به عنوان روانشناس، مدیر فروش، افسر آزادی مشروط، مددکار اجتماعی، روانشناس نوجوانان در مدارس و…. مشغول به فعالیت در این کشور شوند.
ایشان همچنین می توانند در انواع مراکز درمانی و بهداشتی، مدارس و دانشگاه ها مشغول فعالیت شوند. بسیاری از افراد نیز فعالیت های فردی و کار در مرکز مشاوره شخصی خود را ترجیح می دهند. این فعالیت ها در طول سال ها در نهایت به اخذ اقامت کشور ارمنستان منجر خواهد شد.

برای دانشجویان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تا دکتری نیز در کشور ارمنستان امکان پذیر است. ایشان می توانند برای تحصیلات تکمیلی و تخصص ها اقدام نمایند.

11. هزینه زندگی در ارمنستان

به بیان کلی هزینه های زندگی در هر کشوری به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی چون سبک و سیاق زندگی فردی، شیوه حمل و نقل، نوع مسکن و اقامتگاه، دانشگاه انتخابی و سایر هزینه های شخصی.

اما طبق بررسی ها می توان گفت هزینه یک زندگی معمولی در ارمنستان حدود 500 تا 600 دلار در ماه برآورد می شود. این مبلغ با در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل و سایر هزینه های روزانه است.

هزینه زندگی در کشور ارمنستان، تقریبا نصف هزینه های مورد نیاز برای یک زندگی معمولی در کشورهای اروپایی می باشد.

رشته روانشناسی در ارمنستان
Yerevan-Nature-Lawn-Bush

جمع بندی

Conclusion

با تحصیل رشته روانشناسی در ارمنستان آینده شغلی و تحصیلی خود را تضمین خواهید کرد. دوره های روانشناسی در مقاطع مختلف در دانشگاه های برجسته ارمنستان ارائه می شوند. برای شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی این امکان وجود دارد که با هزینه های بسیار مناسب، در رشته روانشناسی در ارمنستان تحصیل کرده و مدارک تحصیلی معتبر دریافت نمایید. همچنین با دریافت کارت اقامت خود می توانید جهت اخذ ویزای همراه اقدام کرده و نگرانی های احتمالی در این زمینه ها برای شما وجود نخواهد داشت.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا