تحصیل رشته پرستاری در لهستان ( شرایط و هزینه‌ ها 2021)

poland Flag

پرستاری همواره رشته ای جذاب برای دانشجویان بوده است، به خصوص اکنون که تقاضا برای آن در کشورهای اروپایی زیاد شده است. اگر شما نیز متقاضی تحصیل در این رشته با هزینه های کمتر در اروپا هستید مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد می شود. در پایان این مقاله پاسخ بسیاری از پرسش‌های احتمالی خود را خواهید یافت، پرسش هایی همچون موارد زیر:

 • مزایای تحصیل رشته پرستاری در لهستان چیست؟
 • هزینه تحصیل پرستاری در لهستان چقدر است؟
 • شرایط تحصیل پرستاری در لهستان چیست؟
 • تحصیل پرستاری در دانشگاه های لهستان به چه زبانی است؟

✔️ بررسی شرایط تحصیل رشته پرستاری در لهستان

اگر جز افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل در رشته پرستاری در کشور لهستان را دارند باید پیش از اقدام به مهاجرت درباره هزینه و شرایط مهاجرت تحصیل ارشد پرستاری در لهستان اطلاعات کامل، جامع و به روزی کسب کنید.

اکنون، بیش از هر زمان دیگر، برای متخصصان مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است که بتوانند رویکردهای خود را به روشی آکادمیک به روز کنند. در دنیای مدرن امروز برای هر دانشجوی پرستاری درگیر شدن با بیمارانی که از هر گوشه از جهان هستند بسیار مفید خواهد بود.

علاوه بر این، بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند مدرک اروپایی داشته باشند و برای بسیاری از افرادی که برای دریافت مدرک پرستاری در دانشگاه های ایالات متحده یا انگلستان پذیرفته نمی شوند، تحصیل رشته پرستاری در لهستان گزینه جذابی است.

اگرچه لهستان یک کشور جهان اول است، اما هزینه های زندگی آن به طور قابل توجهی ارزان تر از سایر کشورهای جهان اول است و به همین دلیل برای کسانی که می خواهند تحصیلات خود را در یک کشور خارجی به پایان برسانند، یک مقصد بسیار خواستنی است. در این مقاله ما شرایط تحصیل پرستاری در لهستان را برای دانشجویان بین المللی و همچنین بهترین دانشکده های پرستاری در لهستان را بررسی خواهیم کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. مدارک مورد نیاز تحصیل پرستاری در لهستان

اگر قصد مهاجرت پرستاری به لهستان دارید، برای واجد شرایط بودن به مدرک دیپلم یا لیسانس (B.Sc.) در پرستاری نیاز دارید.چندین دیپلم وجود دارد که می توانید در رشته پرستاری تکمیل کنید، اما بسیاری از دانشگاه ها و سایر موسسات عالی تحصیل کارشناسی یا تحصیل ارشد پرستاری در لهستان را به پرستاران ارائه می دهند.

به عنوان مثال، هر دو دانشگاه اقتصاد و نوآوری در لوبلین، لهستان و دانشگاه پزشکی گدانسک یک مدرک 3 ساله و یک کارشناسی ارشد 2 ساله اختیاری ارائه می دهند.

2. هزینه تحصیل پرستاری در لهستان

آیا شرایط تحصیل در لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

هزینه تحصیل پرستاری در لهستان از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، اما هزینه زندگی در لهستان برای کسانی که از کشورهای دیگر می آیند مقرون به صرفه بوده و به طور متوسط ​​42٪ ارزان تر از ایالات متحده است.

لهستان یک کشور جهان اول است اما هزینه های زندگی در مقایسه با همسایگان آن مانند آلمان کمتر است. هنگام تحصیل در رشته پرستاری در لهستان به عنوان یک تبعه خارجی، شما نمی توانید کار کنید.

در بسیاری از موارد، کار در دانشگاه به صورت ساعات نیمه وقت به دانشجویان در تأمین هزینه های تحصیل کمک می کند. بطور کلی هزینه تحصیل پرستاری در لهستان به شرح زیر است.

 1. در دانشگاه Polonia در Czestochowa، مدرک لیسانس تقریباً 2528 یورو در سال است.
 2. دانشگاه نیکولاس کوپرنیکوس هزینه تحصیل بالاتری دارد و تقریباً 7586 یورو در سال است.
 3. در دانشگاه پزشکی گدانسک، یک سال شهریه و هزینه های اداری برای شما 23000 złoty لهستانی هزینه دارد که برابر با 5280 یورو است.
 4. در دانشگاه Nicolaus Copernicus در Torún، هزینه های تحصیل شما را در هر ترم 16250 złoty لهستانی معادل 3685 یورو در هر ترم یا 7370 یورو در سال است.
 5. دانشگاه اقتصاد و نوآوری در لوبلین دارای مدرک پرستاری 3 ساله به زبان انگلیسی است که برای تعداد انگشت شماری از دانشجویان به صورت رایگان ارائه می شود. با این حال، معیارهای مختلفی برای بورسیه پرستاری لهستان وجود دارد و تعداد پذیرش ها محدود است.
 6. اگر در نظر بگیرید که هزینه زندگی در لهستان برای یک نفر به طور تقریبی 4979 złoty لهستانی در ماه  1158یورو محاسبه می شود، می توانید تقریباً 87498 złoty لهستانی در سال یا 19839 یورو برای تحصیل رشته پرستاری در لهستان بودجه در نظر بگیرید.
تحصیل رشته پرستاری در لهستان
Stare-Miasto,-Kraków,-Poland-(2)

3. تحصیل رشته پرستاری در لهستان به چه زبانی است؟

اگر قصد تحصیل رشته پرستاری در لهستان دارید در دانشگاهی مانند دانشگاه پزشکی گدانسک به زبان انگلیسی یا لهستانی و در دانشگاه Nicolaus Copernicus این امکان را دارید که به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

دانشگاه اقتصاد و نوآوری در لوبلین دوره های خود را در رشته پرستاری منحصراً برای کسانی که انگلیسی صحبت می کنند ارائه می دهد.

داشتن تسلط کامل به زبان لهستانی نیز می تواند به نفع شما باشد و شرایط تحصیل پرستاری در لهستان را برایتان راحت تر کند. خصوصا در صورتی که بخواهید پس از فارغ التحصیلی در لهستان کار کنید.

اگر توانایی مکالمه روان به زبان لهستانی را داشته باشید، این امر به شما در کارآموزی نیز کمک می کند زیرا قادر خواهید بود با بیماران بیشتری به طرز موثر ارتباط برقرار کنید.

4. بهترین دانشگاه پرستاری لهستان   

چندین دانشگاه پرستاری در لهستان وجود دارد که دوره یا مدرک پرستاری را ارائه می دهند. دانشکده های پرستاری زیر در لهستان از جمله معتبرترین موارد برای این رشته تحصیلی هستند.

دانشگاه نیکولاس کوپرنیکوس

دانشگاه Nicolaus Copernicus یکی از بزرگترین دانشگاه های لهستان با 16 دانشکده است که سه دانشکده به رشته های پزشکی اختصاص دارد.

این دانشگاه به عنوان پنجمین دانشگاه برتر لهستان رتبه بندی شده است و رتبه بندی دانشگاه QS World آن را در 4٪ دانشگاه های جهان قرار داده است. به علاوه، دانشگاه نیکولاس کوپرنیکوس بهترین دانشکده برای تحصیل رشته پرستاری در لهستان محسوب می شود.

آنها همچنین در برنامه Erasmus+ هستند. ارسموس یک برنامه تبادل دانشجو است. این برنامه فرصت را برای دانشجویان بین المللی که می خواهند در لهستان تحصیل کنند بسیار قابل دسترسی می کند. پرستاری یکی از چهار دوره ای است که در دانشکده پزشکی دانشگاه Nicolaus Copernicus یا Collegium Medicum به زبان انگلیسی تدریس می شود.

مدرک کارشناسی پرستاری ارائه شده توسط این دانشگاه سه سال به طول می انجامد و به شش ترم تقسیم می شود. این دوره همچنین توسط کمیته اعتباربخشی لهستان (PKA) و هیئت ملی اعتباربخشی دانشکده های پرستاری و مامایی (KRASPiP) اعتباراتی اعطا شده است که آن را بالاتر از بقیه قرار می دهد.

این رشته هر دو جلسه تئوری و عملی را ارائه می دهد. بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند حرفه خود را در مراقبت های بهداشتی دنبال کنند. همچنین بعد از اتمام آن می توانید به تحصیل ارشد پرستاری در لهستان ادامه دهید.

دانشگاه پزشکی گدانسک

دانشگاه پزشکی گدانسک به اختصار MUG نیز شناخته می شود. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه اختصاص یافته به مطالعه پزشکی در لهستان است. این مرکز در میان ده دانشگاه برتر دولتی لهستان آورده شده است.

دوره پرستاری به زبان انگلیسی تدریس می شود. به همین ترتیب، تقریباً 15٪ از دانشجویان MUG دانشجویان بین المللی هستند که اصالتاً از ایالات متحده آمریکا، انگلیس، کانادا، سوئد، نروژ، آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان هستند. مدرک کارشناسی پرستاری در طول سه سال به شش ترم آموزش داده می شود. فقط 20 نفر ظرفیت در سال برای تحصیل رشته پرستاری در لهستان در این دانشکده پرستاری وجود دارد.

اگر تحصیل در پرستاری در MUG را انتخاب کنید می توانید در خوابگاه دانشگاه زندگی کنید. خوابگاه دانشگاه شامل یک غذاخوری با قیمت های دانشجویی، اینترنت و یک سوپرمارکت کوچک است.

تحصیل رشته پرستاری در لهستان
Empty-concert-hall-in-Katowice

5. شرایط تحصیل رشته پرستاری در لهستان

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

شرایط تحصیل رشته پرستاری در لهستان در تمام موسسات ارائه دهنده این نوع مدرک مشابه است. برای بیشتر دوره ها، مدارکی که لازم است شامل این موارد است:

 1. دیپلم دبیرستان
 2. گواهی بهداشت
 3. سوابق واکسیناسیون معتبر
 4. کپی پاسپورت و عکس جهت دریافت ویزای پرستاری لهستان نیاز خواهید داشت.

در برخی از دوره ها، مانند دوره ارائه شده توسط دانشگاه پزشکی گدانسک، درخواست دیپلم دبیرستان با زبان انگلیسی و زیست به عنوان موضوعات مورد نیاز است. ریاضیات، فیزیک و شیمی نیز از موضوعاتی هستند که باید در گواهی خود داشته باشید. برای واجد شرایط بودن تحصیل در دانشگاه اقتصاد و نوآوری در لوبلین، باید مدرک کارشناسی (IB یا EB) و همچنین گذرنامه، بیمه نامه و گواهی مدارک خود را ارائه دهید.

پس از پذیرفته شدن، درخواست ویزای دانشجویی دهید.

اتحادیه اروپا به دانشجویان کشورهای عضو خود اجازه می دهد تا بین مرزها با کمترین دردسر تحصیل کنند. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند با ثبت نام برای اقامت خود در این کشور، در لهستان در رشته پرستاری تحصیل کنند.

این ثبت نام رایگان است و به سادگی مقامات محلی را از اقامت شما که قرار است بیش از 90 روز طول بکشد آگاه می کنند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا جهت مهاجرت تحصیلی پرستاری به لهستان نیاز به درخواست ویزای دانشجویی در کنسولگری لهستان در کشور خود دارند.

دستورالعمل های وب سایت کنسولگری محلی خود را با دقت بخوانید تا تمام اسناد لازم را جمع آوری کنید. این شامل یک فرم درخواست، فرم پذیرش شما از دانشگاه، عکس ها و غیره است. پس از ورود به لهستان می توانید برای کارت اقامت موقت درخواست دهید که در طول تحصیل شما را تحت پوشش قرار دهد. این سفر بین کشورهای همسایه را نیز بسیار آسان می کند.

تحصیل ارشد پرستاری در لهستان
Gdańsk

6. دانشجویان برای مهاجرت پرستاری به لهستان باید واجد چه شرایطی باشند؟

دوره کارشناسی علوم پرستاری 3 سال است. مدرک BSN به کسانی اعطا می شود که:

 1. از نظر دانش باید دارای دانش دقیق در زمینه پرستاری، دانش عمومی در زمینه سایر علوم پزشکی، آگاهی از مقررات قانونی، هنجارهای اخلاقی و دندان شناسی مربوط به حرفه پرستاری باشد.
 2. از نظر مهارت قادر باشد از دانش روز برای اطمینان از ایمنی و سطح بالایی از مراقبت استفاده کند. شرایط مربوط به ارتقا و حفظ سلامت و همچنین پیشگیری از بیماری را فراهم کند و حرفه را مطابق با اصول عمومی انجام دهد.
 3. اخلاق حرفه ای و رویکرد جامع با توجه به رعایت حقوق بیمار. برای سازماندهی کار خود و ایجاد همکاری در تیم های مراقبت های بهداشتی و همچنین شروع و حمایت از فعالیت های مربوط به بهداشت جامعه محلی.
 4. از نظر صلاحیت های اجتماعی: برای برقراری ارتباط موثر و همدلی با بیمار، از ضرورت ادامه تحصیل مداوم آگاه است.

پس از اتمام تحصیلات دوره اول، فارغ التحصیلان حق کار دارند. همچنین فرصتی برای تحصیل ارشد پرستاری در لهستان نیز وجود دارد.

7. بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

دانشجویانی غیر بومی که به تحصیل رشته پرستاری در لهستان می پردازند می توانند از صندوق دانشگاه بورس تحصیلی بگیرند. بورسیه تحصیلی پس از ترم اول به دانشجویانی تعلق می گیرد که نتایج متوسطی کمتر از 4.5 نداشته باشند. برای هر 100 دانشجویی که در این دانشگاه ها تحصیل می کنند، 10 بورسیه در نظر گرفته شده است.

8. نحوه درخواست تحصیل رشته پرستاری در لهستان به زبان انگلیسی

 1. ارسال درخواست و پر کردن فرم درخواست.
 2. اسکن کلیه اسناد لازم (ذکر شده در فرم درخواست).
 3. ارسال همه پرونده ها به آدرس ایمیل.
 4. منتظر دریافت نامه پیشنهاد (از طریق ایمیل) باشید.
 5. پرداخت ها را انجام دهید.
 6. منتظر دریافت نامه پذیرش باشید.
 7. دریافت ویزا (در صورت لزوم).

9. دروس رشته پرستاری در لهستان

کل ساعات تعلیمی: 4790.

بیش از 3700 ساعت در گروه درس های اصلی، از جمله:

 1. مامایی، زنان و پرستاری زنان
 2. پرستاری اطفال
 3. بیماری های داخلی و پرستاری داخلی
 4. جراحی و پرستاری جراحی
 5. توانبخشی و پرستاری از معلولین
 6. سالمندان و پرستاری سالمندان
 7. مغز و اعصاب و پرستاری مغز و اعصاب
 8. روانپزشکی و پرستاری روانپزشکی
 9. بیهوشی و پرستاری بیماری های در معرض خطر
 10. مراقبت تسکینی
 11. اصول نجات پزشکی
 12. رژیم غذایی
 13. تحقیق در پرستاری

10. مزایای تحصیل رشته پرستاری در لهستان  

آیا شرایط تحصیل در لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

اگر قصد مهاجرت پرستاری به لهستان را دارید بهتر است نسبت به مزایای آن آگاهی داشته باشید.   

 1. حقوق بالا – شغل پرستاری از حقوق بالایی برخوردار است.
 2. این برنامه با بازار کار تنظیم شده است – در بازار کار اتحادیه اروپا تقاضای زیادی برای پرستاری است.
 3. تحصیل رشته پرستاری در لهستان به زبان انگلیسی شانس بیشتری برای حرفه شما فراهم می کند. همچنین دری از بازار کار جهانی را به روی شما باز می کند.
هزینه تحصیل پرستاری در لهستان
Stare-Miasto,-Kraków,-Poland

11. بازار کار تحصیل رشته پرستاری در لهستان

شرایط تحصیل پرستاری در لهستان بسیار خوب است. تقاضا برای متخصصان پرستاری در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری است. زیرا جامعه در حال پیر شدن است. امید به زندگی طولانی تر بوده و به دلیل شرایط بهتر زندگی، دسترسی بهتر به خدمات پزشکی و محصولات دارویی و همچنین بهبود بهداشت، میانگین سنی افراد بالاتر است.

علاوه بر این، افزایش استانداردهای خدمات بیمارستانی و پزشکی ناشی از نیاز به همخوانی با کشورهای اروپای غربی به این معنی است که تقاضا برای خدمات بهداشتی و به ویژه کار پرستاران به طور مداوم در حال افزایش است و تعداد فارغ التحصیلان دانشکده های پرستاری برای تأمین تقاضا بسیار اندک است.

12. تحصیل ارشد پرستاری در لهستان 

لهستان اطلاعاتی را در مورد 40 برنامه کارشناسی ارشد پرستاری در 40 دانشگاه لهستان فراهم می کند. به علاوه، شما می توانید پس از تحصیل ارشد پرستاری در لهستان، 9 برنامه دکترای پرستاری در 9 دانشگاه انتخاب کنید.

فارغ التحصیلان دانشکده های پرستاری وظایف مختلفی از جمله ارائه مراقبت قبل و بعد از عمل جراحی، پشتیبانی روانشناختی از بیماران و خانواده های آن‌ها را دارند.

 • پرستاران به بیماران مهارت‌های خودمراقبتی را آموزش می دهند.
 • از توصیه های پزشك پیروی می كنند.
 • همچنین به بیماران در شرایط مختلف سلامتی با نیازهای روزانه خود كمك می كنند.
 • بر كاركنان نظارت می كنند و از محیط كار سالم و مطمئن اطمینان حاصل می كنند.

سوالات متداول تحصیل رشته پرستاری در لهستان

✅ آیا شرایط کار کردن بعد از تحصیل پرستاری در لهستان وجود دارد؟

بله. لهستان کشوری است که از لحاظ تعداد نیروی پرستار تقاضای زیادی دارد و پس از تحصیل رشته پرستاری در لهستان شما می توانید وارد کار شوید. همچنین تقاضای زیادی از سایر کشورهای اروپایی برای کار دریافت خواهید کرد.

✅ مزایای تحصیل رشته پرستاری در لهستان چیست؟

رشته پرستاری در لهستان دارای حقوق بالا است، تقاضای زیادی برای نیروی کار در این کشور وجود دارد و هزینه تحصیل نسبت به سایر کشورها پایین تراست.

✅ تحصیل رشته پرستاری در لهستان به چه زبانی است؟

رشته پرستاری در بیشتر دانشگاه های لهستان به زبان انگلیسی بوده و در برخی دانشگاه ها دروس به صورت دو زبانه هم به انگلیسی و هم لهستانی تدریس می شود.

✅ هزینه تحصیل پرستاری در لهستان چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته پرستاری در لهستان در دانشگاه های مختلف این کشور متفاوت است اما هزینه ها تقریبا 2000 دلار آمریکا در ماه می شوند.

✅ آیا فارغ التحصیلان رشته پرستاری در لهستان حق کار دارند؟

پس از اتمام تحصیلات دوره اول، فارغ التحصیلان حق کار دارند و همچنین فرصتی برای تحصیل ارشد پرستاری در لهستان نیز وجود دارد.

جمع بندی

Conclusion

با تحصیل رشته پرستاری در لهستان و اخذ مدارک تحصیلی این کشور آینده ای روشن برای خود رقم خواهید زد. تحصیل در دانشگاه های مطرح این کشور که در بین دانشگاه های مطرح جهان با شهریه های مناسب، به شما به عنوان یک دانشجوی ایرانی بسیار پیشنهاد می شود. می توانید با هزینه های بسیار مناست نسبت به سایر کشور های اروپایی در کشور لهستان زندگی و تحصیل کرده و مدرک پرستاری خود را دریافت نمایید. فارغ التحصیلان رشته پرستاری در لهستان شانس اشتغال به کار با درآمد های بالا در اقصی نقاط دنیا را خواهند داشت.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا