تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان (شرایط 2021)

armenia Flag

تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که با هزینه های بسیار مناسب، در دانشگاه های برجسته تحصیل کرده و مدارک معتبر دریافت نمایند. اگر شما نیز در جستجوی راهی برای تحصیل رشته پرستاری با هزینه و شهریه مناسب در دانشگاه های معتبر هستید، مطالعه این مقاله به شما توصیه می شود. با مطالعه این مقاله پاسخ بسیاری از پرسش ها و ابهامات نظیر موارد زیر را خواهید یافت:

 • چرا تحصیل پرستاری در ارمنستان انتخاب مناسبی برای دانشجویان بین المللی می باشد؟
 • شرایط تحصیل پرستاری در ارمنستان چیست؟
 • هزینه تحصیل پرستاری در ارمنستان چقدر است؟
 • شرایط کار پرستاری در ارمنستان چگونه است؟
 • حقوق پرستاری در ارمنستان چقدر است؟
 • مزایا و معایب تحصیل پرستاری در ارمنستان کدامند؟ و….

✅ شرایط تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان

بررسی شرایط و هزینه تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان، حقوق رشته پرستاری، شرایط کار و مزایای تحصیل پرستاری در ارمنستان از جمله موضوعاتی هستند که بسیار مورد توجه علاقه مندان و داوطلبان تحصیل در رشته پرستاری می باشند.
طبق بررسی ها امروزه بیش از 7000 دانشجوی بین المللی از حدود 40 کشور مختلف در ارمنستان مشغول تحصیل می باشند. کشور ارمنستان دارای 50 دانشگاه دولتی و خصوصی است که دوره های تحصیلی مختلف را با کیفیت عالی ارائه می دهند. این کشور همواره پذیرای دانشجویان بین المللی از اقصی نقاط دنیا بوده است.

تحصیل در رشته های پزشکی و شاخه های مختلف آن در طول سالیان متمادی هدف و رویای بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا بوده است. تحصیل در رشته پرستاری نیز همواره داوطلبان بسیاری داشته و رشته مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد. با توجه به بالا بودن هزینه تحصیل در کشورهای اروپایی، تحصیل پرستاری در ارمنستان به دانشجویان بین المللی بسیار توصیه می شود. چرا که ایشان می توانند با تحصیل در دانشگاه های برجسته این کشور، مدارک تحصیلی معتبر و شناخته شده در اکثر کشورهای دنیا را اخذ نمایند. هزینه زندگی و تحصیل پرستاری در ارمنستان برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب می باشد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: @eurolife کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله و آگاه شدن از شرایط تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان
Armenia

1. چرا تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان به دانشجویان بین المللی پیشنهاد می شود؟

در ابتدا بهتر است به این موضوع توجه کنیم که چرا اخذ یک مدرک تحصیلی از دانشگاه های ارمنستان انتخاب بسیار مناسبی می باشد. برای یافتن پاسخ این سوال بهتر است به موارد زیر توجه کنید.
کشور ارمنستان دارای:

 • رتبه 48 در رتبه بندی آموزش جهانی
 • رتبه 81 در لیست رتبه بندی سهولت کسب و کار جهانی
 • رتبه 82 در رتبه بندی اقتصاد جهانی
 • رتبه 78 در لیست رتبه بندی ایمنی جهانی می باشد.

علاوه بر این شرایط تحصیل و کار پرستاری در ارمنستان نیز بسیار مناسب است. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین دلایلی که تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان را به انتخابی مناسب تبدیل کرده می پردازیم:

 1. پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل پرستاری در کشور ارمنستان
 2. تحصیل در دانشگاه های ممتاز و برجسته
 3. اخذ مدارک تحصیلی معتبر و شناخته شده در اقصی نقاط دنیا
 4. شرایط مناسب کار و تحصیل پرستاری
 5. آینده شغلی و تحصیلی درخشان
 6. نزدیک بودن کشور ارمنستان به ایران و امکان رفت و آمد آسان برای دانشجویان ایرانی
 7. محیط آرام و مطلوب برای تحصیل

2. آشنایی با تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان

آیا شرایط تحصیل در ارمنستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تحصیل پرستاری در دانشگاه های ارمنستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می شود. طول دوره تحصیل پرستاری در ارمنستان معمولا برای کارشناسی پرستاری 4 سال می باشد. دانشجویان پس از گذراندن این دوره می توانند برای تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد پرستاری و دکتری اقدام نمایند. تحصیل پرستاری در کشور ارمنستان به زبان های روسی، ارمنی و انگلیسی امکان پذیر است.

در دوره کارشناسی پرستاری دوره های تئوری و عملی در زمینه آناتومی، بهداشت روان، فیزیولوژی، پرستاری کودکان و…. ارائه می شود. دوره های پرستاری متخصصانی را برای مراقبت از بیماران مختلف آماده می سازد.
مدرک لیسانس پرستاری برای دانشجویان این امکان را فراهم می آورد که در سازمان های پزشکی مختلفی از جمله بیمارستان های دولتی و خصوصی، مراکز درمانی یا خدمات درمانی و مراکز بهداشتی مختلف به جستجوی جایگاه شغلی مناسب خود بپردازند. همچنین می توانند نوع بیماران خود را انتخاب نمایند. برای مثال می توانند پرستاران نوزادان، سالمندان، گروه های نظامی، معلولین و…. باشند.

در ادامه مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار پرستاری در ارمنستان، حقوق پرستاری در ارمنستان و همچنین دانشگاه های ممتاز جهت تحصیل پرستاری می پردازیم. با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

شرایط تحصیل پرستاری در ارمنستان
Medical-University-Yerevan

3. شرایط تحصیل پرستاری در ارمنستان

متقاضیان تحصیل پرستاری در هر نقطه از جهان باید افرادی با سلامت جسمی و روحی کامل باشند. یک پرستار در وهله اول باید اخلاق و رفتاری مناسب همراه با دلسوزی و صبر فراوان داشته باشد. متقاضیان باید با توجه به ویژگی های رفتاری خود، کاملا آگاهانه تصمیم بگیرند که در رشته پرستاری تحصیل نمایند.

از جمله مهمترین شرایط تحصیل پرستاری در ارمنستان ارائه کلیه مدارک تحصیلی معتبر (برای مثال مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای متقاضیان تحصیل کارشناسی پرستاری) به اضافه ریز نمرات می باشد. همچنین ارائه مدرک زبان بین المللی نیز الزامیست. علاوه بر این دانشجویان باید جهت برقراری ارتباط با بیماران و افراد کادر درمان به زبان ارمنی نیز تسلط داشته باشند.

همانگونه که می دانید دانشگاه های پزشکی کشور ارمنستان در حال حاضر مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیستند.

اما به دلیل اعتبار بالای مدارک پزشکی ارمنستان در جهان، همچنان دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا بویژه کشور ایران متقاضی تحصیل پزشکی در این کشور هستند.

بنابراین توجه کنید که اگر مورد تأیید بودن دانشگاه های کشور مقصد توسط وزارت بهداشت ایران برای شما دارای اهمیت است؛ و یا چنانچه قصد دارید پس از پایان تحصیل به کشور خود بازگشته و در ایران مشغول فعالیت و زندگی شوید، تحصیل پرستاری در ارمنستان به شما توصیه نمی شود.

4. بررسی حقوق پرستاری در ارمنستان

یکی دیگر از مواردی که بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار می گیرد، بررسی شرایط کار و حقوق در آینده می باشد. برای متقاضیان تحصیل رشته پرستاری بررسی شرایط کار و حقوق پرستاری در ارمنستان نیز بسیار حائز اهمیت است.

طبق بررسی های انجام شده حقوق پرستاری در ارمنستان معمولا ماهیانه حدود 749 هزار AMD می باشد. می توان گفت کمترین میزان حقوق حدود 480 هزار AMD و بالاترین میزان حقوق برای پرستاران حدود 1 میلیون و 440 هزار AMD می باشد.
(AMD = درام ارمنستان)

شایان ذکر است حقوق پرستاری در ارمنستان با توجه به جایگاه ها و عنوان های مختلف پرستاری متفاوت است.

حقوق پرستاری در ارمنستان
Tereza-Medical-University

5. دانشگاه های ممتاز جهت تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان

رشته های پزشکی و شاخه های مختلف آن در ارمنستان، عمدتا در دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی پایتخت این کشور یعنی در شهر ایروان ارائه می شوند. در ادامه به بررسی برخی از دانشگاه های ممتاز ارائه دهنده رشته پرستاری در ارمنستان می پردازیم:

دانشگاه پزشکی دولتی ایروان

دانشگاه پزشکی دولتی ایروان Yerevan State Medical University در سال 1920 در شهر ایروان بنیان گذاری شد. این دانشگاه یکی از برجسته ترین دانشگاه های کشور ارمنستان می باشد که دوره های پزشکی و شاخه های مختلف آن را با کیفیت عالی ارائه می دهد. اساتید و کادر آموزشی این دانشگاه همگی برجسته و ممتاز بوده و دانشجویان امکان بهره مندی از حضور این اساتید را خواهند داشت. این دانشگاه دارای دانشکده های مختلفی به شرح زیر می باشد:

 • دانشکده پزشکی عمومی
 • دانشکده پزشکی نظامی
 • دانشکده سلامت عمومی
 • دانشکده پزشکی دهان و دندان
 • دانشکده داروسازی

دوره های پرستاری تا مقطع دکتری در این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

دانشگاه طب سنتی ارمنستان

دانشگاه طب سنتی ارمنستان University of Traditional Medicine در سال 1991 بنیان گذاری شده است. این دانشگاه سالانه دانشجویان بسیاری را از اقصی نقاط دنیا جذب می نماید. امکانات آموزشی عالی و همچنین کیفیت بالای آموزش در این دانشگاه، دانشجویان را در یادگیری هرچه بهتر یاری کرده و همچنین تأثیر بسیاری در ارتقاء سطح علمی ایشان دارد. همچنین تحصیل پرستاری تا مقطع دکتری در این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است.

موسسه پزشکی مهرابیان ارمنستان

موسسه پزشکی مهرابیان ارمنستان (Yerevan Medical Institute after Mehrabyan) در سال 1996 در شهر ایروان تأسیس شد. این موسسه یک موسسه آموزش عالی خصوصی می باشد که دوره های آموزشی را با کیفیت بسیار عالی ارائه می دهد. این موسسه به صورت رسمی توسط وزارت آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش جمهوری ارمنستان شناخته شده است. این موسسه دارای امکانات آموزشی عالی، کتابخانه ها، امکانات ورزشی، تفریحی و فرهنگی بسیاری برای دانشجویان می باشد.

دانشگاه پزشکی ترزا ایروان

دانشگاه پزشکی ترزا ایروان (Medical University after Saint Tereza) در سال 1992 در ایروان ارمنستان تأسیس شده است. این دانشگاه نیز یکی از برجسته ترین دانشگاه های پزشکی در ارمنستان می باشد که دوره های آموزشی را با کیفیت عالی ارائه می دهد. دانشجویان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی آینده درخشانی خواهند داشت.

دانشگاه بین المللی اوراسیا

دانشگاه بین المللی اوراسیا (Eurasia International University In Armenia) در سال 1996 در ایروان بنیان گذاری شده است. این دانشگاه نیز یک موسسه آموزش عالی خصوصی می باشد که دوره های آموزشی مختلف را در مقاطع مختلف بسیار با کیفیت ارائه می دهد. دانشجویان برای اخذ پذیرش در این دانشگاه باید در آزمون های ورودی شرکت کرده و موفق به دریافت نمره مورد نیاز شوند.

دانشگاه آمریکایی ارمنستان

دانشگاه آمریکایی ارمنستان (American University of Armenia) در سال 1991 در ایروان بنیان گذاری شده و یک دانشگاه خصوصی آمریکایی می باشد. عمده دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این دانشگاه دوره های آموزشی را با کیفیت بسیار عالی برگزار می کند. دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه نیز آینده شغلی بسیار درخشانی خواهند داشت.

دانشگاه بین المللی ارمنی-روسی مخیتار گوش

دانشگاه بین المللی ارمنی-روسی مخیتار گوش (Mkhitar Gosh Armenian-Russian International University) در سال 1995 در ارمنستان بنیان گذاری شده است. این دانشگاه یک موسسه آموزش عالی خصوصی است. دانشگاه بین المللی ارمنی-روسی مخیتار گوش توسط وزارت آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش جمهوری ارمنستان به رسمیت شناخته شده است. در این دانشگاه انواع امکانات آموزشی و تفریحی عالی برای دانشجویان وجود دارد.

در ادامه مقاله به بررسی هزینه های زندگی و تحصیل پرستاری در ارمنستان، مزایا و معایب تحصیل پرستاری، مدارک مورد نیاز، شرایط ویزای همراه و شرایط کار پرستاری در ارمنستان می پردازیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

هزینه تحصیل پرستاری در ارمنستان
main-square-yerevan-armenia-beautiful-architectural-complex-republic-dancing

6. بررسی هزینه تحصیل پرستاری در ارمنستان

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

در بررسی هزینه های تحصیل پرستاری در کشور ارمنستان شایان ذکر است که شهریه دانشگاه های این کشور با وجود اندکی افزایش، همچنان در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار مناسب می باشد. با تحصیل در دانشگاه های برجسته این کشور، دانشجویان امکان اخذ مدارک تحصیلی معتبر و شناخته شده در اکثر کشورهای دنیا را خواهند داشت. به علاوه مبلغ شهریه و هزینه های تحصیلی برای ایشان دغدغه بزرگی نخواهد بود و هزینه ها کاملا مناسب می باشد.

به صورت کلی هزینه تحصیل پرستاری در ارمنستان با توجه به دانشگاه و مقطع انتخابی متفاوت می باشد. اما طبق بررسی ها هزینه تحصیل رشته پرستاری در این کشور حدود 3500 تا 4000 دلار در سال برآورد می شود.

7. بررسی هزینه های زندگی در ارمنستان

می دانیم که هزینه زندگی در کشور ارمنستان نیز همچون هزینه های تحصیلی بسیار مناسب می باشد. البته می توان گفت به بیان کلی هزینه زندگی هر فرد در هر کشوری تا حدود زیادی به سبک زندگی فردی وی، نوع مسکن و محل اقامت، شیوه رفت و آمد و حمل و نقل، هزینه تفریح و سایر هزینه های جانبی بستگی دارد.

به طور میانگین می توان گفت هزینه یک زندگی معمولی در کشور ارمنستان حدود 500 تا 600 دلار در ماه می باشد. این مبلغ با در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل و سایر هزینه های روزانه برآورد شده است.

متقاضیان می توانند متوسط هزینه دانشجویان ساکن ارمنستان را در جدول زیر مشاهده نمایند:

هزینه اجاره خانه در مجاورت دانشگاه ماهانه حدود 130 تا 240 دلار. سالانه حدود 1310 تا 2350 دلار
هزینه خورد و خوراک ماهانه حدود 200 دلار. سالانه حدود 2200 دلار
هزینه قبوض برق و گازماهانه حدود 40 دلار. سالانه حدود 400 دلار
قبض آب ماهانه حدود 7 دلار. سالانه حدود 80 دلار
حمل و نقل عمومی ماهانه حدود 20 دلار. سالانه حدود 160 دلار
Armenia_Temples_Armenia_Temples_Church_ArmavirChurch_Armavir
Armenia_Temples_Church_Armavir

8. بررسی شرایط کار پرستاری در ارمنستان

در بررسی شرایط کار پرستاری در ارمنستان شایان ذکر است که استخدام به عنوان پرستار پس از فارغ التحصیلی، دارای قوانین خاص و مستلزم داشتن شرایطی تعیین شده می باشد. می دانیم که پرستاری شغل بسیار پر اهمیت و با ارزشی هست و مستلزم اخلاق و منش عالی فرد نیز می باشد. معمولا برای استخدام شغل پرستاری و به عنوان شرایط کار پرستاری، فرد باید از مهارت های کافی برخوردار باشد. از جمله وظایف یک پرستار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مراقبت های قبل و بعد از عمل
 2. اندازه گیری دما و فشار خون بیماران
 3. گرفتن نمونه های آزمایشگاهی از بیماران
 4. نظارت و تجویز داروها در برخی موارد
 5. تزریق های وریدی
 6. پشتیبانی روانی از بیماران و بستگان ایشان و….

از جمله شرایط کار پرستاری در ارمنستان سابقه و مهارت کافی و همچنین تسلط به زبان ارمنی را می توان نام برد. همانگونه که پیش تر ذکر شد شرایط تحصیل و کار پرستاری در ارمنستان بسیار مناسب دانشجویان بین المللی می باشد.

9. مزایا و معایب تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان

تحصیل در ارمنستان نیز همانند تحصیل در سایر کشورها دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

🔷 مهمترین مزایای تحصیل پرستاری در ارمنستان عبارتند از:

 1. تحصیل در دانشگاه های برجسته ارمنستان
 2. بهره مندی از حضور اساتید برجسته و ممتاز
 3. بهره مندی از امکانات آموزشی عالی
 4. اخذ مدارک تحصیلی معتبر و شناخته شده در اکثر کشورهای دنیا
 5. امکان دریافت اقامت ارمنستان
 6. هزینه های بسیار مناسب تحصیل پرستاری در ارمنستان
 7. هزینه های بسیار مناسب زندگی در ارمنستان
 8. شرایط مناسب کار و تحصیل پرستاری در ارمنستان
 9. حقوق مناسب پرستاری در ارمنستان
 10. نزدیک بودن کشور ارمنستان به ایران و امکان رفت و آمد آسان
 11. محیط آرام و امن جهت تحصیل و زندگی

🔷 مهمترین معایب تحصیل پرستاری در ارمنستان عبارتند از:

 1. مسئله تسلط به زبان ارمنی (که البته دانشجویان با حضور در دوره های زبان ارمنی به راحتی قادر خواهند بود این زبان را فرا گیرند)
 2. مورد تأیید نبودن دانشگاه های پزشکی ارمنستان توسط وزارت بهداشت ایران
Yerevan-Capital-Of-Armenia-City

10. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا و تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان

از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی ارمنستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدارک هویتی متقاضی شامل شناسنامه و کارت ملی
 2. پاسپورت معتبر متقاضی
 3. کلیه مدارک تحصیلی نظیر مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای مقطع کارشناسی پرستاری و یا مدرک لیسانس برای کارشناسی ارشد پرستاری + ریز نمرات
 4. مدرک زبان معتبر با توجه به دانشگاه و مقطع انتخابی
 5. گواهی تمکن مالی
 6. گواهی سلامت
 7. رزومه یا CV قوی
 8. انگیزه نامه یا SOP
 9. گواهی عدم سوء پیشینه

11. بررسی شرایط ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان

آیا شرایط تحصیل در ارمنستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

دانشجویان می توانند پس از دریافت کارت اقامت، جهت اخذ ویزای همراه یا الحاق اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز جهت ارائه عبارتند از:

 1. مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی همسر و فرزندان زیر 18 سال
 2. پاسپورت معتبر همسر و فرزندان زیر 18 سال
 3. سند ازدواج
 4. نامه تمکن مالی
 5. گواهی عدم سوء پیشینه
 6. گواهی محل اقامت و زندگی در ارمنستان
 7. کارت اقامت
شرایط کار پرستاری در ارمنستان
sevana-vanq-sevan-armenia-hayastan

سوالات متداول تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان

✅ چرا تحصیل رشته پرستاری در ارمنستان به دانشجویان بین المللی توصیه می شود؟

پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل، تحصیل در دانشگاه های برجسته، اخذ مدارک تحصیلی معتبر و شناخته شده در اقصی نقاط دنیا، شرایط مناسب کار و تحصیل پرستاری در ارمنستان، آینده شغلی و تحصیلی درخشان، نزدیک بودن کشور ارمنستان به ایران و امکان رفت و آمد آسان و همچنین محیط آرام و مطلوب برای تحصیل از جمله مهمترین دلایل می باشند.

✅ شرایط تحصیل پرستاری در ارمنستان چیست؟

از جمله مهمترین شرایط تحصیل پرستاری در ارمنستان ارائه کلیه مدارک تحصیلی معتبر به اضافه ریز نمرات می باشد. همچنین ارائه مدرک زبان بین المللی نیز الزامیست. علاوه بر این دانشجویان باید جهت برقراری ارتباط با بیماران و افراد کادر درمان به زبان ارمنی نیز تسلط داشته باشند.

✅ حقوق پرستاری در ارمنستان چقدر است؟

طبق بررسی ها حقوق پرستاری در ارمنستان معمولا ماهیانه حدود 749 هزار AMD می باشد. کمترین میزان حقوق حدود 480 هزار AMD و بالاترین میزان حقوق برای پرستاران حدود 1 میلیون و 440 هزار AMD می باشد.

✅ هزینه تحصیل پرستاری در ارمنستان چقدر است؟

به صورت کلی هزینه تحصیل پرستاری در ارمنستان با توجه به دانشگاه و مقطع انتخابی متفاوت می باشد. اما طبق بررسی ها هزینه تحصیل رشته پرستاری در این کشور حدود 3500 تا 4000 دلار در سال برآورد می شود.

✅ شرایط کار پرستاری در ارمنستان چیست؟

از جمله مهمترین شرایط لازم جهت استخدام و کار پرستاری در ارمنستان سابقه و مهارت کافی و همچنین تسلط به زبان ارمنی را می توان نام برد.

جمع بندی

Conclusion

شما به عنوان دانشجوی بین المللی تقریبا با نصف هزینه های لازم جهت تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی، قادر به تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه های برجسته ارمنستان خواهید بود. هزینه زندگی و تحصیل در کشور ارمنستان بسیار مناسب و مدارک تحصیلی این کشور نیز مورد تأیید اکثر کشورهای دنیا می باشد. با تحصیل پرستاری در ارمنستان آینده شغلی بسیار درخشانی را برای خود رقم خواهید زد.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا