تحصیل رایگان در چین (+ شرایط 2021)

china Flag

تحصیل رایگان هدف بسیاری از دانشجویانی است که برای تحصیل به چین مهاجرت می کنند. تنوع و تعدد بورسیه های تحصیلی شرایط مناسب برای تحصیل رایگان در چین را فراهم کرده اند و با توجه به اینکه امکان کار دانشجویی در چین تقریبا وجود ندارد، استفاده از این بورسیه ها و دریافت کمک هزینه زندگی امری حائز اهمیت است. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل رایگان در چین پرداخته ایم و سعی داریم به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. سوالاتی مانند:

 • آیا تحصیل رایگان در چین امکان پذیر است؟
 • چه عواملی شانس دریافت بورسیه تحصیلی چین را افزایش می دهند؟
 • انواع بورسیه تحصیلی چین کدامند؟
 • هزینه تحصیل و زندگی در چین چقدر است؟
 • آیا امکان کار همزمان با تحصیل در چین وجود دارد؟

✅ بررسی شرایط تحصیل رایگان در چین

تحصیل رایگان در چین برای دانشجویان بین المللی از سراسر نقاط جهان امکان پذیر است. از جمله شرایط تحصیل رایگان در چین می توان به موفقیت در کسب بورسیه های تحصیلی اشاره کرد. خوب است بدانید تنوع بورسیه تحصیلی چین در مقایسه با بسیاری از کشور های دیگر بالاست و دانشجویان زیادی در هر سال از این بورسیه ها بهره می برند. هزینه ی خاصی برای دریافت بورسیه تحصیلی چین وجود ندارد و در این مقاله به شرح جزئیات بیشتر در این زمینه و بررسی شرایط بورسیه تحصیلی چین می پردازیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره چین

چین، پر جمعیت ترین کشور جهان، یکی از کشورهایی به شمار می رود که پیشرفت اقتصادی قابل توجهی داشته است. مردم این کشور به عنوان سخت کوش ترین کارگران شناخته می شوند و با توجه به فرصت های شغلی که در چین وجود دارد، زندگی در آن می تواند برای بسیاری ایده آل باشد. علاوه بر زمینه های کاری و اقتصادی، شهرهای چین ویژگی های خیره کننده ای دارند و سیر و سفر در آن ها برای گردشگران بسیاری لذت بخش است. پکن با میدان تیانانمن و شهر ممنوعه، شانگهای با آسمان خراش ها و مراکز خرید و چینگدائو با موزه و پانداهای خود توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند.

در این مقاله با ما باشید تا از شرایط تحصیل و مزایایی مانند امکان تحصیل رایگان در چین صحبت کنیم.

تحصیل رایگان در چین
Shanghai,-China

2. مزایای تحصیل در چین

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تحصیل در چین مزایای بسیاری به همراه دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 1. مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل و زندگی در چین.
 2. مناسب بودن شرایط اخذ بورسیه تحصیلی و امکان تحصیل رایگان در چین.
 3. امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی.
 4. سیر و سفر در کشوری با تمدن قدیمی و تجربه ی فرهنگ های مختلف.

3. شرایط تحصیل در چین

تعدد دانشگاه و تنوع رشته، شرایط تحصیل در چین را در مقاطع تحصیلی مختلف آسان کرده است. تحصیل کارشناسی در چین بین 4 تا 6، کارشناسی ارشد 2 تا 3 و دکتری  نیز 4 تا 5 سال زمان می برد. این نوسان زمانی به دلیل تنوع رشته ها و واحدهای مورد نیاز برای فارغ التحصیلی در هر یک از آن هاست. تمام مقاطع تحصیلی در چین شامل دوره های آموزشی می شوند و دانشجویان موظفند در امتحانات پایان ترم نمره قبولی کسب کنند.

بر اساس شرایط سنی تحصیل در چین، دانشجویان برای تحصیل در دوره های مقدماتی باید در بازه 18 تا 25 سال و برای دوره های تخصصی در بازه 25 تا 40 سال قرار داشته باشند.

تحصیل رایگان در چین در تمام مقاطع تحصیلی امکان پذیر است و تنها کافیست که دانشجویان شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چین را داشته باشند.

4. تحصیل در چین به زبان انگلیسی

دانشگاه های چین در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برنامه های خود را به هر دو زبان چینی و انگلیسی برای دانشجویان ملی و بین المللی ارائه می دهند. در حقیقت امکان تحصیلی به زبان انگلیسی در کنار امکان تحصیل رایگان در چین از مهم ترین مزایای تحصیل در این کشور به شمار می رود.

برخی از دانشگاه های چین برای پذیرش دانشجویان بین المللی در برنامه های انگلیسی زبان نیاز به دریافت مدارک معتبر این زبان مانند آیلتس و تافل دارند. همچنین برخی از آن ها به صورت مجزا آزمون هایی را در این زمینه برگزار می کنند.

فراموش نکنید داشتن مدارک زبان، رزومه تحصیلی شما را تقویت می کند و منجر به بهبود شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چین می شود.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی چین هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

بورسیه تحصیلی چین
Shenzhen,-China

5. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی چین

برای دریافت اخد پذیرش تحصیلی چین باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. انتخاب رشته و دانشگاه.
 2. مطالعه وبسایت دانشگاه انتخابی برای فراهم کردن مدارک لازم.
 3. ارسال مدارک به دانشگاه مربوطه و ثبت درخواست پذیرش.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در هر دانشگاه متفاوت است اما عکس، آخرین مدرک تحصیلی، توصیه نامه، گواهی سلامت و پاسپورت معتبر در میان اکثر دانشگاه های چین مشترک است.

پس از بررسی های لازم، نتیجه درخواست پذیرش دانشجو در سایت دانشگاه و از طریق ایمیل اعلام می گردد.

6. شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین

تحصیلات آکادمیک در چین معمولا بیشتر از 6 ماه زمان می برند بنابراین متقاضیان تحصیل رایگان در چین به ویزای X1 نیاز دارند. برای دریافت ویزای تحصیلی چین، در ابتدای امر باید نامه پذیرش تحصیلی را از دانشگاه انتخابی خود دریافت کنید. سپس این نامه را در کنار مدارک لازم به سفارت چین در کشور محل زندگی خود ارسال کنید.

توجه داشته باشید که پس از دریافت ویزای تحصیلی چین و ورود به خاک این کشور، 30 روز مهلت دارید تا برای دریافت کارت اقامت خود اقدام کنید.

هزینه تحصیل در چین چقدر است؟ شرایط بورسیه تحصیلی چین به چه صورت است؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید.

تحصیل رایگان در چین
Hongya-Cave-in-Chongqing

7. هزینه تحصیل در چین

هزینه تحصیل در چین با توجه به شهر محل تحصیل و نوع دانشگاه انتخابی متفاوت است. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی چین به مبلغی بین 2500 تا 10000 دلار می رسد. این هزینه در دانشگاه های خصوصی چین تا 30000 دلار در سال و در برخی رشته های گران تر مانند MBA تا 40000 دلار در سال افزایش می باید. در جدول زیر هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های چین را در کنار ارزان ترین دانشگاه های این کشور مشاهده می کنید:

دانشگاههزینه (سالیانه – به دلار)
دانشگاه پکینگ3760 تا 27200
دانشگاه چینهوا3470 تا 34400
دانشگاه فودان3325 تا 10850
دانشگاه جیائو تونگ3600 تا 23600
دانشگاه نینگبو2600 تا 4700
دانشگاه پلی تکنیک شمال غربی2900 تا 3760
دانشگاه معمولی پکن3470 تا 4670

8. شرایط تحصیل رایگان در چین

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

برای تحصیل رایگان در چین به نکات زیر توجه کنید:

ثبت درخواست و انتخاب رشته

پیش از هر چیز باید درخواست برای تحصیل در رشته و مقطع تحصیلی خود را ثبت کنید تا دانشگاه مورد نظر، شما را در لیست دانشجویان بین المللی خود قرار دهد و بررسی کند که آیا شرایط تحصیل در چین را دارید یا خیر. اگر چه در نگاه اول انتخاب برنامه تحصیلی در چین ترسناک به نظر می آید، تنوع رشته و تعدد دانشگاه این امر را ساده می کند.

توجه داشته باشید که پیش از گرفتن تصمیم نهایی، هزینه ی تحصیل در هر دانشگاه را بررسی و سعی کنید ارزان ترین دانشگاهی که با شرایط و رشته مورد علاقه تان همخوانی دارد، انتخاب کنید. تحصیل در دانشگاه های ارزان تر، شانس تحصیل رایگان در چین را افزایش می دهد.

تقویت رزومه علمی و کاری

با قوی و تکمیل کردن رزومه تحصیلی و کاری خود می توانید شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چین را فراهم کنید و شانس تحصیل رایگان در چین را بالا ببرید. کسب نمرات بالا در دروس اصلی، قبولی و کسب رتبه های برتر در آزمون هایی که برخی دانشگاه های چین برگزار می کنند و داشتن مدارک کامل و معتبر مانند مدارک زبان، می توانند شرایط شما را برای تحصیل رایگان در چین بهبود بخشند.

دانشگاه های چین با توجه به وضعیت علمی، صلاحیت و شرایط مالی دانشجو، بورسیه های تحصیلی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند. برای مثال دانشگاه چینهوا سه نوع بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان واجد شرایط در مقطع کارشناسی و تخصص ارائه می دهد. دانشگاه ژنگژو نیز بورسیه تحصیلی President را در دسترس دانشجویان دکتری قرار می دهد. از شرایط دریافت این بورسیه تحصیلی چین می توان به ارائه مدارک تحصیلی و گواهی سلامت و همچنین طی کردن مراحل ثبت نام و دریافت ویزا اشاره کرد. موسسات دیگری نیز در کنار دانشگاه ها، بورسیه های تحصیلی را برای تحصیل رایگان در چین در اختیار دانشجویان می گذارند.

برای آشنایی با انواع بورسیه تحصیلی چین همراه ما بمانید.

بورسیه تحصیلی چین
Guanlan-Lake-Huayi-Feng-Xiaogang-Film-Commune,-Haikou,-China

9. بورسیه تحصیلی چین

استفاده از بورسیه تحصیلی در چین امری رایج است و تنوع و تعداد آن ها بالاست. استفاده از بورسیه تاثیر مستقیمی در کاهش یا حذف هزینه تحصیل در چین دارند. هزینه ها توسط بورسیه تحصیلی چین به 3 شکل کلی پرداخت می شوند:

 1. پرداخت شهریه دانشگاه، هزینه اسکان و کمک هزینه زندگی در چین.
 2. تنها پرداخت هزینه تحصیل در چین.
 3. پرداخت بخشی از شهریه دانشگاه و بخشی از هزینه اسکان.

معمولا 4 یا 5 نفر واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی چین می شوند.

انواع بورسیه های تحصلی در چین عبارتند از:

انواع بورسیه تحصیلی چین: بورسیه دولتی چین

بورسیه تحصیلی دولتی چین به دانشجویان بین المللی از هر کجای جهان اجازه می دهد تا از سهمیه های دولتی چین استفاده کنند. برای دریافت این بورسیه می توان پیش از شروع تحصیل و از طریق پلتفرم ها و وبسایت های مربوطه یا پس از شروع تحصیل در دانشگاه های چین اقدام کرد. معمولا آخرین مهلت برای ثبت درخواست این ویزا مارچ است و نتیجه آن در آگوست اعلام می شود.

اگر موفق به کسب بورسیه کامل دولتی چین شوید، هزینه های پوشش داده شده توسط بورسیه تحصیلی چین شامل موارد زیر خواهد شد:

 1. شهریه دانشگاه.
 2. هزینه اسکان.
 3. هزینه زندگی.
 4. هزینه بیمه درمانی.

شش برنامه هستند که این بورسیه را به صورت کامل ارائه می دهند:

 1. برنامه Bilateral.
 2. برنامه دانشگاهی چین.
 3. برنامه Great Wall.
 4. برنامه EU.
 5. برنامه AUN.
 6. برنامه PIF.

توجه داشته باشید که رقابت برای دریافت بورسیه دولتی چین سنگین است و 450 نفر برای دریافت آن در هر سال اقدام می کنند.

انواع بورسیه تحصیلی چین: بورسیه های منطقه ای

چین از 22 استان تشکیل شده است و هر استان بودجه اختصاصی خود را برای توسعه آموزش در بر دارد. استفاده از این نوع بورسیه تحصیلی به این معناست که یک استان مشخص در چین هزینه تحصیل دانشجویان خارجی را بر عهده می گیرد. برای مثال در منطقه جیانگ سو، استان شانگهای به دانشجویان کمک مالی می دهد. خوب است بدانید تفاوت چندانی میان شرایط بورسیه تحصیلی منطقه ای چین و بورسیه های دانشگاهی این کشور وجود ندارد.

هنوز 3 نوع دیگر از بورسیه های تحصیلی باقی مانده اند. با ما بمانید تا به بررسی شرایط و هزینه سایر بورسیه های تحصیلی چین بپردازیم.

تحصیل رایگان در چین
china-(2)

انواع بورسیه تحصیلی چین: بورسیه موسسه کنفسیوس

موسسه کنفسیوس در کشورهای مختلفی فعالیت دارد و بورسیه های تحصیلی کامل را در اختیار دانشجویانی که به یک کشور مشخص برای تحصیل مهاجرت کرده اند، قرار می دهد. شرایط بورسیه های دریافتی از این موسسه وابسته به منطقه ای است که در آن قرار دارد اما به طور کلی این موسسه برای تحقیقات و تحصیل دکترا در چین هزینه های زیر را پوشش می دهد:

 1. هزینه اسکان و زندگی در چین: 12310 دلار در سال.
 2. کمک هزینه تحقیق: 3077 دلار در سال.
 3. هزینه سفر به چین.
 4. شهریه دانشگاه.
 5. هزینه بیمه تحصیلی.

انواع بورسیه تحصیلی چین: بورسیه شرکت های چینی

برخی شرکت های مشغول به فعالیت در چین خصوصا شرکت های نفتی، این امکان را دارند که از کارمندان و کارآموزان خود برای تحصیل در دانشگاه های چین حمایت مالی و تحصیل رایگان در چین را برایشان میسر کنند. برخی از شرکت های چینی که شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی چین را در اختیار کارمندان خود قرار می دهند، عبارتند از:

 1. Alibaba.
 2. Huawei.
 3. Lenovo.
 4. SinoTech.

استفاده از این نوع بورسیه تحصیلی در چین مرسوم و رایج نیست.

انواع بورسیه تحصیلی چین: بورسیه دانشگاهی

بسیاری از دانشگاه های چین به صورت مجزا امکان استفاده از بورسیه هایی را به دانشجویان بین المللی که مورد پذیرش قرار داده اند، می دهند و فرصت تحصیل رایگان در چین را برایشان مهیا می کنند. مهم ترین این بورسیه ها عبارتند از:

 1. Harbin Institute of Technology-Distinguished International Students Scholarship (HIT Scholarship).
 2. Nanjing Universities President Scholarship.
 3. Zhejiang University-Asia Future Leaders Scholarship.
 4. Zhejiang University-Foreign Students Scholarship.
 5. Beijing Chinese Language and Culture College- Overseas Chinese Teacher Scholarship.
 6. Guangdong University of Foreign Studies- Foreign Students Scholarship.
 7. Zhejiang Ocean University scholarship.
 8. The President Scholarship for International Students of SWUFE.

برای تحصیل رایگان در چین، تنها هزینه تحصیل ملاک نیست بلکه باید به هزینه زندگی در این کشور توجه کنید. جزئیات بیشتر را در ادامه مقاله خواهید یافت.

بورسیه تحصیلی چین
The-Palace-Museum,-China

10. هزینه زندگی در چین

هزینه تحصیل در چین تنها هزینه ای نیست که دانشجویان مسئول پرداخت آن هستند. هزینه زندگی نیز برای تحصیل رایگان در چین باید مورد توجه دانشجویان قرار گیرد. هزینه زندگی در چین با توجه به شهر محل زندگی، بزرگی آن و عادت های زیستی دانشجو تغییر می کند. در شهرهای ارزان تر این هزینه در بازه 600 تا 1000 دلار قرار دارد و در شهرهایی مانند پکن، شانگهای و شنزن که به ترتیب گران ترین شهرهای چین به شمار می روند، مبلغی بین 1000 تا 1200 دلار خواهد بود. در ادامه به بررسی جزئیات هزینه زندگی در چین می پردازیم:

هزینه زندگی در چین: اسکان دانشجویی

متدوال ترین روش های اسکان در چین و هزینه آن ها عبارتند از:

 1. خوابگاه های دانشجویی:  150 تا 400 دلار در ماه.
 2. اجاره خانه یک خوابه: 300 تا 1000 دلار در ماه.
 3. زندگی با خانواده های چینی: 350 تا 550 دلار در ماه.

فراموش نکنید که برای زندگی در چین موظف به پرداخت قبض های ماهانه که مبلغی حدود 50 دلارند، هستید.

هزینه زندگی در چین: مواد غذایی

یک وعده غذایی در سلف دانشگاه، رستوران محلی یا فست فود بین 1 تا 4 دلار هزینه دارد. همچنین هزینه خرید مواد غذایی از فروشگاه ها 170 تا 200 دلار و میوه و سبزیجات 2 تا 3 دلار است. به طور کلی می توان گفت پخت و پز در خانه در کاهش هزینه غذا و نزدیک شدن به تحصیل رایگان در چین کمک می کند.

هزینه زندگی در چین: حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در چین از مترو گرفته تا تاکسی به نسبت سایر کشورها ارزان است. به جدول زیر توجه کنید:

وسیله حمل و نقلهزینه (ماهیانه – به دلار)
مترو0.5
تاکسی در هر کیلومتر0.33
اتوبوس0.3

دریافت کارت اعتباری برای حمل و نقل 15 تا 20 دلار در ماه هزینه در پی دارد.

به هزینه هایی که پیش تر گفته شد باید هزینه خرید کتاب و لوازم تحصیل را که مبلغی بین 30 تا 50 دلار در هر ترم است، اضافه کنید. همچنین بیمه درمانی در چین هزینه ای 60 دلاری در هر 6 ماه به همراه دارد.

اگر به دنبال تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های چین هستید، خوب است رتبه جهانی این دانشگاه ها را بدانید. با ما همراه باشید.

Shanghai,-China-(2)
Shanghai,-China-(2)

11. رنکینگ جهانی بهترین دانشگاه های چین

یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان تحصیل در چین، رتبه دانشگاه های این کشور در رنکینگ جهانی است. اکثر دانشگاه های چین که رتبه بالایی در رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان دارند، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چین را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند. در جدول زیر رتبه جهانی بهترین دانشگاه های چین را می بینید:

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه چینهوا16
دانشگاه پکینگ22
دانشگاه فودان40
دانشگاه ژجیانگ54
دانشگاه جیائو تونگ60
دانشگاه علوم و تکنولوژی چین89
دانشگاه نانجینگ120
دانشگاه ووهان257
دانشگاه تونگجی265
دانشگاه معمولی پکن277

12. دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران

دانشگاه های چین که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند عبارتند از:

 1. Hefei University of Technology (صرفا در رشته های مهندسی مواد و مدیریت).
 2. University of Science and Technology of China (Hefei).
 3. Beihang University/
 4. Beijing Forestry University (معماری منظر، جنگلداری).   
 5. Beijing Normal University.
 6. Beijing University of Chemical Technology (صرفاً در رشته مهندسی شیمی).
 7. Beijing University of Posts and Telecommunications (مهندسی فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر).    
 8. Capital Normal University (ریاضیات).  
 9. Central Academy of Fine Arts (هنرهای تجسمی، طراحی).   
 10. Central University of Finance and Economics (اقتصاد). 

در آخرین بخش از مقاله به بررسی شرایط کار دانشجویی که می تواند به تحصیل رایگان در چین کمک کند، می پردازیم.

Tianzifang,-Taikang-Road,-Dapuqiao,-Huangpu,-China
Tianzifang,-Taikang-Road,-Dapuqiao,-Huangpu,-China

13. کار دانشجویی در چین

اگر چه کار دانشجویی به تحصیل رایگان در چین کمک می کند، به طور کلی دانشجویان اجازه ی کار همزمان با تحصیل را ندارند. به تازگی مجوز برخی شغل ها مانند تدریس زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی صادر شده است.

برای کار همزمان با تحصیل در چین حتما با دانشگاه خود مشورت کنید تا ویزای شما از نظر قانونی دچار مشکل نشود.

14. معایب تحصیل در چین

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در کنار مساعد بودن شرایط تحصیل و امکان تحصیل رایگان در چین، معایبی نیز وجود دارد. مهم ترین معایب تحصیل در چین عبارتند از:

 1. آلودگی شدید: بسیاری از شهرهای بزرگ و صنعتی چین مانند پکن از آلودگی شدیدی رنج می برند که تحمل آن برای دانشجویان بین المللی آسان نیست.
 2. احساس غربت: با توجه به اینکه چین پرجمعیت ترین کشور جهان است، احساس غربت و تنهایی برای دانشجویان بین المللی امری طبیعی است. در حقیقت جمعیت دانشجویان بین المللی در چین اگرچه کم نیست، در مقایسه با جمعیت دانشجویان چینی کم به نظر می آید.

سوالات متداول تحصیل رایگان در چین

✅ آیا تحصیل رایگان در چین میسر است؟

بله! بورسیه های تحصیلی چین امکان تحصیل رایگان در چین را فراهم می کنند.

✅ بورسیه های تحصیلی چین چه هزینه هایی را پوشش می دهند؟

بسته به نوع بورسیه تحصیلی دریافتی، شهریه دانشگاه، هزینه اسکان، کمک هزینه زندگی و هزینه بیمه درمانی دانشجو پرداخت خواهند شد.

✅ هر ساله چند نفر موفق به دریافت بورسیه تحصیلی چین می شوند؟

هر یک از انواع بورسیه تحصیلی چین هر ساله به 4 یا 5 نفر تعلق می گیرد. کم بودن این تعداد با توجه به تنوع و تعدد بورسیه تحصیلی چین، نگران کننده نیست.

✅ بورسیه های تحصیلی چین در کدام مقاطع تحصیلی ارائه می شوند؟

امکان تحصیل در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا با بورسیه های تحصیلی چین وجود دارد.

✅ بورسیه های تحصیلی بر اساس چه معیاری به دانشجویان ارائه می شوند؟

صلاحیت علمی دانشجو و شرایط مالی او در هنگام صدور بورسیه تحصیلی مورد بررسی قرار می گیرند.

جمع بندی

Conclusion

اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه هایی با اعتبار جهانی به صورت رایگان هستید، چین می تواند مقصد مناسبی برایتان باشد. این کشور با در دسترس قرار دادن انواع بورسیه تحصیلی و پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل در چین، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. با در دست داشتن رزومه ای قوی، پیگیری مستمر و یافتن برنامه و دانشگاه مناسب با شرایط خود، می توانید تحصیلی عالی و رایگان را در چین تجربه کنید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا