100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

تحصیل رایگان در مجارستان 2024 (✅ بورسیه ها+هزینه ها)

hungary Flag

علاوه‌بر مزایایی مانند کیفیت بالای آموزش یا امکان تحصیل به چند زبان مختلف، شرایط تحصیل رایگان در مجارستان نیز وجود دارد و دانشجویان بین‌المللی زیادی نیز با همین هدف به مجارستان مهاجرت می‌کنند. شما با روش‌های مختلفی مانند اخذ بورسیه می‌توانید به رایگان در مجارستان درس بخوانید و بدون دغدغه‌ی مالی، مدارک معتبر خود را دریافت کنید. ما در این مقاله به تفصیل از تحصیل رایگان در مجارستان حرف می‌زنیم و پاسخگوی سوالات کلیدی شما خواهیم بود؛ سوالاتی مانندِ:

 • چه روش‌هایی برای تحصیل رایگان در مجارستان وجود دارد؟
 • تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان چگونه است؟
 • بورسیه‌ها چگونه باعث تحصیل رایگان در مجارستان می‌شوند؟
 • آیا امکان تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در مجارستان وجود دارد؟
 • درآمد فارغ‌التحصیلان در مجارستان چقدر است؟

✅ تحصیل رایگان در مجارستان

تحصیل رایگان در مجارستان دغدغه و تقاضای بسیاری از علاقه‌مندان اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های این کشور است. شما برای تحصیلات رایگان در مجارستان روش‌های مختلفی پیشِ رو دارید و برای مثال با دریافت بورسیه می‌توانید به تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان، تحصیل رایگان دندانپزشکی در مجارستان، تحصیل رایگان مهندسی در مجارستان و بسیاری از رشته‌های دیگر بپردازید. البته علاوه‌بر بورسیه، وام و همچنین کار دانشجویی نیز به تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی کمک می‌کند. ما در این مقاله به شما می‌گوییم که چگونه به رایگان در مقاطع مختلف در مجارستان درس بخوانید. پس اگر می‌خواهید بدانید «آیا تحصیل در مجارستان رایگان است؟» همراه ما بمانید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان ارتباط مستقیم با دو عامل اصلی یعنی دانشگاه و رشته انتخابی دانشجو دارد. در واقع تخمین هزینه تحصیل در مجارستان بدون در نظر گرفتن حداقل یکی از این عوامل امکان‌پذیر نیست. بر اساس اطلاعات سایت رسمی تحصیل در مجارستان، هزینه تحصیل در برخی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی این کشور را در جدول زیر آورده‌ایم:

رشته تحصیلیشهریه هر ترم (به یورو)
1. روابط بین‌الملل600 تا 1000
2. مدیریت بازرگانی1200
3. رشته‌های فنی و مهندسی1600 تا 2500
4. پزشکی و دندانپزشکی6000 تا 8000

مبالغ مذکور به عنوان شهریه رشته‌های مختلف، می‌توانند بسته به دانشگاه انتخابی شما برای مهاجرت به مجارستان تغییر کنند و البته ممکن است شما بتوانید تحصیلات رایگان در مجارستان را در هر یک از آن‌ها تجربه کنید.

تحصیلات رایگان در مجارستان

در مقاله تحصیل در مجارستان با جزئیات بیشتر درباره شرایط تحصیل در این کشور آشنا شوید.

ما در ادامه به شما می‌گوییم که چطور از هزینه‌های خود بکاهید و به رایگان در مجارستان تحصیل کنید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. شرایط تحصیلات رایگان در مجارستان

شما به روش‌های مختلفی می‌توانید تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی را تجربه کنید یا انقدر از هزینه‌های خود بکاهید که مبلغ پرداختی شما تفاوت چندانی با تحصیل رایگان نداشته باشد.

یکی از روش‌هایی که امکان تحصیل رایگان کارشناسی در مجارستان یا کارشناسی ارشد و حتی دکترا به صورت رایگان را فراهم می‌کند، اخذ بورسیه تحصیلی است. بورسیه های مختلفی در مجارستان ارائه می‌شوند که در ادامه شرایط آن‌ها را توضیح می‌دهیم اما قبل از آن باید به یک روش دیگر برای تحصیلات رایگان در مجارستان اشاره کنیم.

وام‌های دانشجویی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در مجارستان به شمار می‌روند. شرایط این کمک‌هزینه‌های مالی کاملاً متناسب با شرایط دانشجو تعیین می‌شوند و دغدغه‌ی مالی دانشجویان را از بین می‌برند.

خوب است بدانید که امکان کار همزمان با تحصیل نیز در مجارستان وجود دارد و شما با درآمد حاصل از آن می‌توانید از پس هزینه‌های خود بربیایید.

با ما همراه باشید تا هر یک از این روش‌های کمک‌کننده به تحصیل رایگان در مقاطع و رشته‌های مختلف مانند پزشکی و دندانپزشکی را بررسی کنیم.

3. بورسیه های تحصیلی مجارستان

مجارستان بورسیه های متعددی را در اختیار دانشجویان ملی و بین‌المللی خود قرار داده است. دانشجویان با دریافت این بورسیه ها واجد شرایط تحصیل رایگان رشته های مختلف از پزشکی و دندانپزشکی تا مهندسی و مدیریت، و همچنین مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکترا، می‌شوند.

برخی از بورسیه های تحصیلی مجارستان عبارتند از:

شما می‌توانید از بورسیه های دیگری مانند Erasmus+، CEEPUS و EEA Grants Scholarships نیز بهره‌مند شوید.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله بورسیه تحصیلی مجارستان مراجعه نمایید.

Gyöngyös,-Kékestető,-Hungary
Gyöngyös,-Kékestető,-Hungary

بورسیه مجارستان: The Stipendium Hungaricum Scholarship

The Stipendium Hungaricum Scholarship از مهم‌ترین بورسیه های مجارستان است که با همراهی 90 کشور فعالیت خود را ادامه می‌دهد. این بورسیه با پرداخت هزینه تحصیل، کمک‌هزینه ماهانه زندگی، مشارکت در هزینه اسکان و همچنین در نظر گرفتن مبلغی برای بیمه امکان تحصیلات رایگان در مجارستان را فراهم می‌کند.

بورسیه مجارستان: Hungarian Diaspora Scholarship

بورسیه Hungarian Diaspora Scholarship برای دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا راه‌اندازی شده است تا مسیر این دانشجویان را برای رسیدن به رویاهایشان فراهم کند. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به دفتر این بورسیه در کشور خود مراجعه نمایید و به تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی برسید.

بورسیه مجارستان: Bilateral State Scholarships

این بورسیه معمولاً به صورت قراردادی بین دو کشور تدوین می‌شود و دانشجویان برای دریافت آن یا باید دانشجوی انتخابی و به نوعی نماینده کشور خود باشند یا به صورت مستقل مدارک خود را ارسال نمایند. این بورسیه امکان تحصیلات رایگان در مجارستان را در تمامی مقاطع فراهم می‌کند.

4. وام های دانشجویی مجارستان

اگرچه دانشگاه های مجارستان شرایط تحصیل رایگان و آموزش بدون دریافت شهریه را فراهم نمی‌کنند، امکاناتی را به کمک دولت این کشور در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند که پرداخت این شهریه‌ها آسان شود. وام‌های دانشجویی یکی از این امکانات به شمار می‌روند که:

 • نرخ بهره پایینی دارند و شرایط بازگشت وام بر اساس شرایط و درآمد دانشجو تعیین می‌شود.
 • به دانشجویانی که حداکثر 40 ساله‌اند، پرداخت می‌شود.
 • در دسترس دانشجویانی که اقامت تحصیلی خود را دریافت کرده‌اند، قرار دارد.

شما با دریافت وام های دانشجویی مجارستان می‌توانید به راحتی هزینه تحصیل یا زندگی خود را بپردازید.

تحصیل رایگان در مقاطع مختلف و همچنین رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان
Budapest,-Hungary-(6)

5. تحصیل رایگان مقاطع تحصیلی مختلف در مجارستان

آیا می‌خواهید تحصیلات آکادمیک خود را به رایگان در مجارستان آغاز کنید یا به دنبال تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در مجارستان هستید؟ پس شما قبل از هر چیز باید بدانید که برای تحصیل در هر یک از این مقاطع معمولا لازم است شهریه‌ای بین 1200 تا 16000 یورو در سال بپردازید و تفاوت هزینه مقاطع مختلف به دلیل مدت زمان تحصیل متفاوت است که در جدول زیر می‌توانید با این مدت زمان آشنا شوید:

مقطع تحصیلیمدت زمان تحصیل
کارشناسی3 سال
کارشناسی ارشد2 سال
دکترا4 سال

شما با دریافت بورسیه تحصیلی در هر یک از این مقاطع می‌توانید به رایگان درس بخوانید و پرداخت شهریه خود را به بورسیه دریافتی واگذار کنید. برخی از بورسیه‌های تحصیلی مجارستان در اختیار دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی قرار می‌گیرد اما برخی دیگر تنها مختص دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) هستند.

6. تحصیل رایگان رشته های مختلف در مجارستان

همانطور که گفتیم شهریه رشته‌های مختلف در مجارستان بالاست و پزشکی و دندانپزشکی بالاترین هزینه تحصیل در مجارستان را دارند و به همین دلیل هم دانشجویان زیادی به دنبال تحصیل رایگان این رشته‌ها یا دریافت کمک‌های مالی هستند.

بورسیه های The Stipendium Hungaricum Scholarship و Hungarian Diaspora Scholarship به تحصیل رایگان رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز کمک می‌کنند و این در حالیست شما برای سایر رشته‌ها نیز می‌‌توانید از این بورسیه‌ها بهره ببرید.

البته بورسیه های دیگری نیز وجود دارند که نه تنها شرایط تحصیل رایگان پزشکی و دنداپزشکی در مجارستان را فراهم می‌کنند، بلکه تمامی رشته‌ها را پوشش می‌دهند. برای اطلاعات کامل و جزئیات پرداخت باید به سایت بورسیه مورد نظر خود مراجعه کنید.

فهرست بورسیه های مجارستان را پیش‌تر ارائه کردیم.

متقاضیان رشته دندانپزشکی با مراجعه به مقاله تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به اطلاعاتی جامع می‌رسند.

تحصیل رایگان دندانپزشکی در مجارستان
Budapest,-Hungary
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. کار دانشجویی در مجارستان

هر فردی وقتی در شغل مشخصی فعالیت کند، درآمد ماهانه خواهد داشت و این درآمد به پرداخت هزینه‌های او کمک خواهد کرد. کار دانشجویی در مجارستان نیز دقیقاً همینگونه به تحصیلات رایگان در مجارستان کمک می‌کند.

بر اساس قوانین مجارستان، دانشجویان بین‌المللی (فارغ از ملیت) اجازه کار همزمان با تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور را دارند. این دانشجویان می‌توانند به صورت پاره‌وقت و به مدت 24 ساعت در هفته مشغول به کار دانشجویی باشند.

خوب است بدانید که:
1. ملیت دانشجویان نه در اجازه کار بلکه در میزان ساعت مجاز برای کار دانشجویی مؤثر است.
2. برای کاریابی در مجارستان می‌توانید به دفاتر مربوطه در دانشگاه خود مراجعه کنید.

با مطالعه مقاله تحصیل و کار در مجارستان به اطلاعات کامل‌تری در این زمینه برسید.

8. هزینه زندگی در مجارستان

اگر به دنبال تحصیل رایگان پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، مدیریت، علوم انسانی و سایر رشته‌ها در مجارستان هستید، باید بدانید که تحصیل رایگان تنها به معنی معافیت از پرداخت شهریه دانشگاه نیست بلکه مسئله هزینه زندگی نیز در میان است.

هر دانشجویی باید بتواند از پس هزینه های زندگی در مجارستان بربیاید و داشتن گواهی تمکن مالی از شروط اصلی اخذ ویزای تحصیلی مجارستان است. اما این هزینه چقدر است؟

هزینه زندگی در مجارستان به صورت تخمینی مبلغی نزدیک به 634.5 یورو در ماه خواهد بود که البته بر اساس عوامل متعددی ممکن است تغییر کند؛ عواملی از قبیلِ:

 • 1. عادت‌ها و سبک زندگی هر دانشجو
 • 2. شهر انتخابی دانشجو برای تحصیل در مجارستان

توجه داشته باشید که مبلغ در نظر گرفته برای هزینه زندگی در مجارستان اولاً مرتبط با زندگی یک فرد تنهاست و ثانیاً هزینه اسکان را شامل نمی‌شود.

بسیاری از بورسیه های مجارستان مبلغی ماهانه به عنوان هزینه زندگی در این کشور در نظر گرفته‌اند و شما با دریافت وام و کار دانشجویی نیز می‌توانید از پس پرداخت این هزینه بربیایید.

برای جزئیات بیشتر درباره هزینه زندگی در مجارستان به جدول زیر مراجعه کنید:

نوع هزینهمبلغ هزینه (به یورو)
اسکان52 تا 519
مواد غذایی1 تا 9
امکانات رفاهی5 تا 47
حمل و نقل1 تا 3
تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی

9. متوسط درآمد در مجارستان

یک فرد تنها در مجارستان با دریافت حداقل درآمد ماهانه می‌تواند از پس هزینه‌های زندگی در این کشور بربیاید. بر اساس آمار، در ابتدای سال 2024 میزان حداقل درآمد ماهانه در مجارستان افزایش یافته و به 709 یورو در ماه رسیده است.

باید دقت داشته باشید که شما با اخذ مدارک معتبر از بهترین دانشگاه های مجارستان درآمدی بیشتر از حداقل درآمد مذکور خواهید داشت و با توجه به رشته و تخصص خود، می‌توانید آینده‌ای درخشان در مجارستان داشته باشید. البته در اینجا باید بگوییم که در کنار درآمد مناسب، مجارستان نرخ ارزش افزوده بر مالیات بالایی دارد.

خوب است بدانید که با افزایش سابقه کار، درآمد شما نیز افزایش خواهد یافت.

ما در فهرست زیر متوسط درآمد ماهانه برخی از پرطرفدارترین مشاغل در مجارستان را ارائه کرده‌ایم:

 • پزشکی: 3060 یورو
 • دندانپزشکی: 2933 یورو
 • مهندسی صنایع: 1113 یورو
 • مدیریت بازرگانی: 1023 یورو
مهاجرت تحصیلی به مجارستان
مهاجرت تحصیلی به مجارستان

پرسش‌های متداول تحصیل رایگان در مجارستان

✅ آیا تحصیل در مجارستان رایگان است؟

خیر اما امکان تحصیل رایگان در مجارستان با دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد.

✅ چگونه به تحصیل رایگان رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان بپردازیم؟

بورسیه‌هایی مانند The Stipendium Hungaricum Scholarship و Hungarian Diaspora Scholarship تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی مجارستان را ممکن می‌کنند.

✅ تحصیلات رایگان در مجارستان در چه مقاطعی ممکن است؟

شما با دریافت بورسیه و وام تحصیلی می‌توانید در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به رایگان درس بخوانید.

✅ بورسیه های مجارستان چه هزینه هایی را پوشش می‌دهند؟

بهترین بورسیه های مجارستان شهریه دانشگاه، هزینه زندگی، هزینه بیمه و اسکان دانشجویان را می‌پردازند.

✅ وام‌های دانشجویی چطور به تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی کمک می‌کنند؟

این وام‌ها اولاً می‌توانند برای پرداخت شهریه یا هزینه زندگی استفاده شوند و ثانیاً شرایطی متناسب با شرایط دانشجویان دارند.

جمع بندی

Conclusion

شما می‌توانید به رایگان در مجارستان درس بخوانید اگر موفق به دریافت بورسیه، وام یا کار دانشجویی شوید تا یا هزینه‌های شما را کامل پوشش دهند یا به پرداخت آن‌ها کمک کنند. امکان تحصیل رایگان در رشته‌ها و همچنین مقاطع مختلف از مهم‌ترین مزایای تحصیل در این کشور به شمار می‌رود که دانشجویان بسیاری را نیز به اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های مجارستان مشتاق کرده است.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان