تحصیل دکترا در هلند پذیرش تحصیلی تا اقامت 2021

netherlands Flag

متقاضیانی که به دنبال تحصیلات تکمیلی در کشورهای اروپایی هستند، همواره با سوالاتی از قبل شرایط پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه‌ها و هزینه‌های زندگی در کشور مقصد روبرو خواهند بود. این مقاله به تمامی سوالات شما در مورد تحصیل دکترا در هلند پاسخ خواهد داد.

 • آیا تحصیل دکترا در هلند بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟
 • ساختار تحصیل دکترا در هلند چگونه است؟
 • تحصیل دکترا در هلند چقدر زمان می‌برد؟
 • مدرک تحصیل دکترا در هلند چگونه اعتبار سنجی می‌شود؟
 • هزینه تحصیل دکترا در هلند چقدر است؟

مقدمه تحصیل دکترا در هلند

کشور هلند یکی از با کیفیت ترین و معتبرترین سیستم های آموزش تحصیلات تکمیلی را در بین کشورهای اتحادیه اروپا دارد. هلند در زمینه‌ های بسیاری از علمی و هنری گرفته تا ورزشی و فرهنگی همواره پیشگام بوده است. اخذ پذیرش تحصیلی هلند و در نتیجه تحصیل دکترا در هلند فرصتی ویژه برای دانشجویانی است که به دنبال فرصت‌های نوآورانه و خلاقانه برای تبادل دانش و ایده‌ های بین المللی هستند. از طرفی دانشگاه ها و موسسات این کشور بستر مناسبی برای پیشرفت علمی محسوب می‌شود. هلند یک کشور چند فرهنگی و چند زبانه بوده و بخش اعظمی از جمعیت آن نیز علاوه بر تسلط بر زبان هلندی با زبان‌ های انگلیسی و آلمانی نیز آشنا هستند. در نتیجه متقاضیان تحصیل دکترا می‌توانند در رشته های مختلف دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل دکترا در هلند و مزایای تحصیل
Zaanse-Schans,-Zaandam,-Netherland

1- چرا تحصیل دکترا در هلند

دانشگاه های هلند در مقطع دکترا، یکی از محبوب ترین مقاصد دانشجویان بین المللی است. جالب است بدانید که تاریخ مطالعات آکادمیک در این کشور به قرن 16 میلادی برمی‌گردد.

در جدول زیر می‌توانید برخی از اطلاعات کلی در مورد مقطع تحصیل دکترا در هلند را مشاهده کنید.

تعداد دانشگاه های هلند70
تعداد جوایز نوبل کسب شده21
تعداد دانشجویان بین المللی104.015
طول دوره تحصیل دکترا4 سال
شروع و پایان سال تحصیلیسپتامبر تا آگوست
هزینه تحصیل دکترابیشتر دانشجویان این مقطع، کمک هزینه یا حقوق دریافت می کنند

2- چند نوع دانشگاه برای تحصیل دکترا در هلند برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟

آیا شرایط تحصیل در هلند را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

دانشجویان بین المللی به طور کلی می‌توانند در 3 نوع دانشگاه و موسسه آموزش عالی به تحصیل دکترا بپردازند. اما به احتمال زیاد اکثر دانشجویان بین المللی در دانشگاه های تحقیقاتی هلند به تحصیل خواهند پرداخت.

در ادامه به معرفی انواع دانشگاه های هلند خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

معرفی انواع دانشگاه های هلند برای دریافت پذیرش تحصیلی هلند
Zaanse-schans,-Zaandam,-Netherland-(2)

– معرفی دانشگاه های تحقیقاتی هلند

دانشگاه های تحقیقاتی هلند دارای سطح بسیار بالایی از امکانات تحصیلی و البته تحقیقاتی هستند. این دانشکده های تخصصی به عنوان اصلی ترین مراکز و موسسات آموزش عالی برای تحصیل دکترا شناخته می‌شوند.

– دانشگاه های علوم کاربردی هلند

دانشگاه های علوم کاربردی یا Hogescholen که به اختصار HBO نیز نامیده می‌شوند، بیشتر در زمینه علوم عمومی و رشته های هنر تخصص دارند. به همین دلیل نیز این دانشگاه ها برنامه های علمی برای تحصیل دکترا در هلند را پوشش نمی‌دهند.

– معرفی موسسات آموزش بین الملل در هلند

موسسات آموزش بین الملل در هلند در واقع بخش کوچکتری از برنامه های آموزش عالی در این کشور هستند. این موسسات با تمرکز بر تبادل دانش بین فرهنگی برای دانشجویان بین المللی طراحی شده‌اند. در حال حاضر تنها دانشگاه دلفت IHE است که برنامه های تحصیل دکترا را ارائه می‌دهد.

3- شهرهای دانشجویی هلند برای تحصیل دکترا کدامند؟

هر کدام از شهرهای هلند معمولاً دارای یک یا چند دانشگاه معتبر برای تحصیل دکترا در هلند هستند.

4- رتبه و جایگاه دانشگاه های برتر هلند برای تحصیل در مقطع دکتری چیست؟

همانطور که اشاره کردیم دانشگاه های هلند برای تحصیل در مقطع دکترا از اعتبار و کیفیت بالایی در سطح جهانی برخوردار هستند. دانشگاه های این کشور هر ساله در لیست برترین دانشگاه ها در رتبه بندی جهانی قرار می‌گیرند.

تحصیل دکترا در هلند و هزینه زندگی در هلند
Rotterdam,-Netherlands

زمانی که با رتبه و جایگاه هر یک از دانشگاه های هلند در سطح جهان آشنا شوید، انتخاب دانشگاه محل تحصیل دکترا برای شما راحتتر خواهد بود. در ادامه به معرفی این دانشگاه‌ ها و رتبه هر کدام خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

نام دانشگاهرتبه در جهان سال 2021رتبه در سایت QS سال 2021رتبه در ARWU  سال 2020
دانشگاه تحقیقاتی واگینگن62115151-200
دانشگاه آمستردام6661101-150
دانشگاه لیدن7012880
دانشگاه اراسموس روتردام7219780
دانشگاه اوترخت7512152
دانشگاه صنعتی دلفت7857151-200
دانشگاه گرونینگن8012869
دانشگاه ویرجه آمستردام116236101-150
دانشگاه ماستریخت121234201-300
دانشگاه Radboud Nijmegen136124101-150

5- آیا تحصیل دکترا در هلند بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای تحصیل دکترا باید دانش و تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشید.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های هلند باید قبل از ورود به دانشگاه در یک آزمون انگلیسی معتبر و بین المللی شرکت کرده باشند. این دو آزمون می‌تواند شامل آزمون آیلتس یا تافل باشد.

 • میانگین نمره آزمون تافل برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلند، 90 است.
 • میانگین نمره آزمون آیلتس برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلند، 6.5 آکادمیک است.

6- ساختار تحصیل دکترا در هلند چگونه است؟

تحصیل دکترا در هلند نوعی مدرک دوره سوم تحصیلات تکمیلی است که پس از تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد میسر خواهد بود. مانند تحصیل دکترا در انگلستان و بر اساس ساختار برنامه بولونیا، تحقیقات دکترا در هلند روی یک موضوع خاص تمرکز دارد. در نتیجه پس از پایان تحصیلات، دانشجو باید نتایج تحقیقات خود را در قالب یک رساله ارائه دهد.

تمامی دانشجویان مقطع دکترا برای تحصیل در دانشگاه های این کشور باید یک استاد راهنما انتخاب کنند.

استاد راهنما در رشته خود متخصص بوده و مسئولیت نظارت بر روند تحقیق و تدوین پایان نامه دانشجو را برعهده دارد. دانشجو قبل از ارائه رساله باید تأییدیه استاد راهنما را در مورد پایان نامه خود دریافت کند.

در ادامه به شرایط کار حین تحصیل در هلند خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

شرایط کار حین تحصیل دکترا در هلند
Rijksmuseum,-Amsterdam,-Netherlands

7- شرایط کار دانشجویی حین تحصیل دکترا در هلند چیست؟

اکثر متقاضیان تحصیل دکترا به عنوان محققان حرفه ای شناخته شده و در نتیجه شاغل محسوب خواهد شد. به این ترتیب دانشجویان این مقطع می‌توانند حقوق دریافت کنند.

دانشجویان دکترا در ازای حقوقی که دریافت می‌کنند ملزم به انجام موارد زیر هستند:

 • شرکت در فعالیت های دانشگاه
 • کمک به انجام پروژه های تحقیقاتی استاد راهنما و تدریس

8- تحصیل دکترای دانشگاه های هلند چقدر زمان می‌برد؟

تحصیل دکترا در دانشگاه های هلند حداقل 4 سال به طول می‌انجامد.

دانشجویان بین المللی و محققان دکترا ممکن است دوره تحصیلی طولانی تری را برای تحصیل در دانشگاه های هلند بگذرانند.

9- مراسم دفاع از پایان نامه دکترا در هلند چگونه است؟

یکی از مزایای تحصیل دکترا در هلند، برنامه دفاع تشریفاتی از پایان نامه است. این برنامه تقریباً مشابه آزمایش Viva Voice انگلستان است. علاوه بر دانشجو، تمامی شرکت کنندگان در جلسه دفاع نیز باید لباس آکادمیک بپوشند. مراسم تشریفاتی دفاع مقطع دکترا توسط یکی از کارمندان دانشگاه به نام Beadle سازمان‌ دهی و برگزار خواهد شد.

کمیته نظارت جلسه دفاع دکترا از استادان دانشگاه تشکیل شده که در طول مراسم دفاع از پایان نامه، دانشجو را ارزیابی می‌کنند. در واقع این اساتید شایستگی تز دانشجو برای دریافت مدرک دکترا را تعیین می‌کنند.

دانشجویان مقطع دکترا باید بخشی از پایان نامه خود را قبل از ارائه منتشر کنند.

کمیته نظارت موظف است نهایتاً تا 5 هفته پس از دریافت پایان نامه توسط دانشجو، تصمیم خود را اعلام کند. به عبارتی می‌توان گفت که کمیته داوران در مورد تز دکترای دانشجو، تصمیم خود را از قبل گرفته‌اند و در نتیجه این مراسم بیشتر تشریفاتی است.

مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی هلند
Limburg,-Países-Bajos

10- مدرک تحصیل دکترا در هلند چگونه اعتبار سنجی می‌شود؟

مدارک تحصیل دکترا در دانشگاه های هلند، به طور مستقیم و توسط دانشگاه محل تحصیل به دانشجویان اعطا می‌شود. بنابراین دانشگاه ها کلیه مسئولیت کنترل کیفیت محتوای آموزشی برنامه دکترا را برعهده دارند.

تضمین نهایی کیفیت تحصیل دکترا در هلند تنها توسط  سازمان اعتباربخشی فلاندر (NVAO) اعطا می‌گردد.

11- هزینه تحصیل دکترا در هلند چقدر است؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اکثر دانشگاه های هلند در مقطع دکترا به دانشجویان خود حقوق پرداخت می‌کنند. بنابراین متقاضیان تحصیل دکترا در هلند به عنوان یک محقق حرفه‌ ای موظف به پرداخت شهریه نیستند. دانشجویان این مقطع به عنوان کارمندان دانشگاه در نظر گرفته شده و برای تأمین بودجه لازم برای انجام تحقیقات و تز دکترا، کمک هزینه یا حقوق دریافت می‌کنند.

فرصت های ویژه ای نیز برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند و بورسیه محققان برای دانشجویان بین المللی فراهم است.

در مورد برخی از هزینه های اضافی مانند معاینه، نظارت، مدیریت و دسترسی به دانشگاه تفاوتی ندارد که کارمند دانشگاه باشید یا نه، در هر صورت باید این هزینه های قانونی را پرداخت کنید. این هزینه ها با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت خواهد بود.

12- بورسیه های تحصیلی هلند در مقطع دکترا کدامند؟

دانشگاه های هلند برنامه های بورسیه تحصیلی متنوعی به منظور تحصیل دکترا در هلند برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته‌اند.

در ادامه به معرفی سایت‌ هایی می‌پردازیم که منابع بسیار مناسبی برای انتخاب برنامه بورسیه تحصیلی هلند هستند. پس با ما همراه باشید.

 • سایت Nuffic: سازمان بین المللی در آموزش و پرورش هلند
 • سایت تحصیل در هلند: ابتکاری از سازمان  Nuffic
 • سایت Euraxess : سازمان ارتقاء تبادلات آکادمیک

برخی از دانشگاه های هلند برنامه های بورسیه تحصیلی و حتی تحصیل رایگان در این کشور را به دانشجویان بین المللی به صورت جداگانه ارائه می‌کنند. اطلاعات مربوط به این بورسیه ها را می‌توانید در سایت دانشگاه محل تحصیل خود ببینید.

شرایط اعتبار سنجی مدارک دکترا در هلند
Giethoorn,-Netherlands

13- شرایط پذیرش تحصیلی هلند در مقطع دکترا چیست؟

برای اطلاع از برنامه های تحصیل دکترا در هلند باید به وب سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید. از آنجائیکه تحصیل دکترا در هلند به عنوان شغل در نظر گرفته می‌شود می‌توانید موقعیت های تحصیلی که به عنوان شغل ذکر شده‌اند را انتخاب کنید.

هلند عضو منطقه آموزش عالی اروپا (EHEA) است و در نتیجه مدارک کارشناسی ارشد دانشگاه های دیگر کشورهای اروپایی را به راحتی پذیرفته و به رسمیت می‌شناسد.

برای پذیرش تحصیلی هلند در مقطع دکترا، ممکن است بسیاری از مدارک خارجی معادل نیز به رسمیت شناخته شوند.

دانشجویان برای اطلاع از معادل بودن مدرک خود می‌توانند به 2 روش زیر اقدام کنند:

 • وارد وب ساید دانشگاه مورد نظر در مقطع دکترا در هلند شده و معادل بودن مدرک فعلی خود را بررسی کنید.
 • وارد سایت  Nuffic (سازمان هلندی بین المللی سازی آموزش) شده و معادل بودن مدرک فعلی خود را بررسی کنید.

– معیارهای پذیرش تحصیلی هلند در مقطع دکترا

معیارهای لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی هلند در مقطع دکترا، مشابه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است. برخی از معیارهای پذیرش تحصیلی هلند در مقطع دکترا توسط دانشگاه های هلند تعیین می‌شوند. بنابراین این معیارها می‌تواند بر اساس رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت باشد.

اگر برای تحصیل دکترا در هلند به عنوان کارمند دانشگاه در نظر گرفته شوید، ممکن است از شما خواسته شود تا مدارک و اسناد اضافی نسبت به یک دانشجوی معمولی ارائه دهید.

این مدارک و مستندات اضافی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مدارک شناسایی
 • رزومه علمی
 • مقالات تحقیقاتی
 • کتاب های منتشر شده

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

14- مدرک زبان لازم برای تحصیل دکترا در هلند چیست؟

تحصیل دکترا در هلند بیشتر به زبان انگلیسی رایج بوده و در نتیجه اکثر برنامه های این مقطع برای دانشجویان بین المللی و حتی دانشجویان بومی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

به منظور دریافت پذیرش تحصیلی هلند و تحصیل در دانشگاه های این کشور، دانشجویان انگلیسی زیان غیربومی نیز باید در آزمون های زبان انگلیسی شرکت کرده و مدرک معتبر ارائه دهند.

تحصیل دکترا در هلند به زبان هلندی نیز میسر است و دانشجویان باید نمره قابل قبولی در آزمون زبان هلندی دریافت کنند.

– نمره مدرک زبان قابل قبول برای دریافت پذیرش و تحصیل در هلند

 • آزمون تافل، حداقل نمره 90
 • آزمون آیلتس، حداقل نمره 6.5
مهلت دریافت پذیرش تحصیلی هلند برای تحصیل دکترا در دانشگاه های هلند
Eindhoven,-Netherlands

15- سال تحصیلی یا مهلت پذیرش تحصیلی دکترا در هلند از چه تاریخی شروع می‌شود؟

سال تحصیلی دانشگاه های هلند از ماه سپتامبر آغاز شده و تا ماه آگوست ادامه پیدا می‌کند. مهلت ارائه درخواست برای شرکت در برنامه های تحصیلی این دوره ابتدای ماه می هر سال خواهد بود.

برنامه های تحصیل دکترا در هلند وابسته به ارائه تکالیف یا امتحانات درسی نیست و به همین دلیل نیز ددلاین دکترا در این کشور انعطاف پذیر بوده و محدود به زمان خاصی نیست.

16- هزینه زندگی برای تحصیل دکترا در هلند چقدر است؟

بخش مهمی از برنامه آماده شدن دانشجویان بین المللی برای تحصیل دکترا در هلند، به کسب اطلاعات لازم در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور برمی‌گردد.

هزینه های روزانه زندگی دانشجویان بین المللی در هلند به طور متوسط بین 700 تا 1000 یورو در ماه بوده و شامل هزینه های زیر است:

 • هزینه های غذا
 • هزینه حمل و نقل عمومی
 • تهیه کتاب
 • لباس
 • بلیط سینما
 • مسکن
 • بیمه

حدود یک سوم از این مبلغ را هزینه مسکن، یک سوم هزینه غذا و یک سوم دیگر را سایر هزینه ها شامل تفریح، کتاب، حمل و نقل و سفر تشکیل خواهد داد.

دانشجویان بین المللی می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی از تخفیفات متنوع مراکز زیر استفاده کنند:

 • رستوران ها
 • کافه ها
 • موزه ها
 • سینما
 • فروشگاه ها

هزینه زندگی در هلند بیشتر به سبک زندگی دانشجو بستگی داشته و مانند دیگر کشورها، هزینه زندگی در شهرهای بزرگ بسیار بیشتر از شهرهای کوچک است. اگر محل اسکان دانشجو در مجاورت شهرهای بزرگ باشد، این موضوع روی هزینه‌ های اسکان و برخی دیگر از هزینه های روزمره تأثیر می‌گذارد.

هلند فروشگاه های بسیار بزرگی دارد که در سراسر جهان شناخته شده هستند. این فروشگاه های زنجیره ای علاوه بر ارائه مواد باکیفیت، قیمت بسیار معقولی نیز دارند. بنابراین هزینه یک وعده غذایی برای هر فرد حدود 10 تا 15 یورو خواهد بود.

هزینه های زندگی دانشجویی در هلند
Amsterdam-Grachten,-Amsterdam,-Netherland

– هزینه حمل و نقل در هلند برای دانشجویان بین المللی

وسایل نقلیه عمومی مانند تراموا، اتوبوس، قطار، مترو، کشتی، تاکسی و دوچرخه در تمام هلند در دسترس هستند. اما سفر در بیشتر خیایان های مراکز شهری هلند با ماشین ممکن نیست چرا که حمل و نقل اصلی در این شهرها بیشتر با دوچرخه انجام می‌شود.

شهرهایی چون آمستردام، روتردام و لاهه برای سفر درون شهری خود، حدود 900 هزار دوچرخه برای شهروندان هلندی در نظر گرفته‌اند.

– جدول هزینه های حمل و نقل 2021

کرایه تاکسی (5 تا 10 کیلومتر)45 یورو
حمل و نقل عمومی (حداکثر هزینه هر سفر)30 یورو
1 لیتر بنزین6.50 یورو

– جدول هزینه مواد غذایی در هلند 2021

12 عدد تخم مرغ12.50 یورو
1 کیلوگرم گوجه فرنگی8.50 یورو
2 کیلوگرم مرغ38.75
1 لیتر آب میوه8.50 یورو
1 بسته سیگار25 یورو
1 کیلوگرم سیب7.50 یورو
2.5 لیتر کوکاکولا0.95 یورو
1 عدد نان9.50 یورو
500 میلی لیتر ماست12 یورو
ماهی18.50 یورو
کنسرو لوبیا8 یورو
1.5 کیلوگرم شکر10 یورو
2 لیتر روغن20 یورو  
1 کیلوگرم سیب زمینی5.50 یورو
1 لیتر شیر8.50 یورو
هزینه تحصیل دکترا در هلند
Amsterdam,-Netherlands-(2)

– جدول هزینه های مسکن در هلند 2021

آب، برق، گاز (ماهانه برای 2 نفر)165 یورو
هزینه ماهانه اینترنت145 یورو
مواد شوینده58.50 یورو

– جدول هزینه پوشاک در هلند 2021

شلوار جین150 یورو
کفش ورزشی280 یورو
پیراهن تابستانی (ZARA،H&M)135.79 یورو
کوله پشتی150 یورو

17- شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای تحصیل دکترا در هلند چیست؟

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل دکترا در هلند با مدت اقامت بیشتر از 3 ماه، باید ویزای تحصیلی هلند یا ویزای بلندمدت دریافت کنند.

دانشجویان خارجی می‌توانند درخواست دریافت اقامت موقت یا Machtiging tot Voorlopig Verblijf به اختصار MVV خود را به سفارت هلند ارائه کرده و اجازه ورود و اقامت موقت دریافت کنند.

18- مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیل دکترا در هلند چیست؟

برای دریافت ویزای تحصیلی هلند باید در روز مصاحبه، مدارک زیر را به سفارت این کشور ارائه دهید:

 • پاسپورت معتبر
 • اصل مدارک شناسایی و هویتی به همراه ترجمه رسمی
 • نامه پذیرش از دانشگاه های هلند
 • مدارک تمکن مالی شامل پرینت از گردش و مانده حساب بانکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
 • مدارک محل اقامت مانند رزرو هتل یا اجاره خانه
 • بیمه نامه مسافرتی سه ماهه

19- روند دریافت وقت سفارت هلند چگونه است؟

فرآیند درخواست اقامت دانشجویی برای تحصیل دکترا در هلند ممکن است حدود 3 تا 6 ماه زمان ببرد. بنابراین توصیه می‌کنیم برای ارائه درخواست و دریافت وقت سفارت این کشور این مدت زمانی را در نظر داشته باشید.

20- شرایط اشتغال پس از تحصیل دکترا در هلند چگونه است؟

دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از مقطع دکترای دانشگاه های هلند به مدت یک سال اجازه اقامت دریافت می‌کنند تا فرصت کافی برای یافتن شغل در این کشور را داشته باشند.

شرایط اقامت پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های هلند
Amsterdam,-Netherland-(4)

21- شرایط اقامت پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های هلند چگونه است؟

دانشجویان فارغ التحصیل از مقطع کارشناسی ارشد، با اخذ پذیرش تحصیلی هلند در مقطع دکترا، شاغل به حساب خواهند آمد. چرا که تحصیل دکترا در هلند به عنوان کار طبقه بندی می‌شود. بنابراین دانشگاهی که در آن دوره تحصیلی و تحقیقاتی خود را می‌گذرانید، از جانب شما اجازه اقامت را دریافت خواهد کرد.

22- شرایط دریافت بیمه سلامت برای تحصیل دکترا در هلند چیست؟

طبق قانون کشور هلند، تمامی دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکترا باید بیمه درمانی دریافت کنند.

دانشجویان اتحادیه اروپا زمانی که تحت پوشش کارت بیمه سلامت اروپا یا EHIC قرار می‌گیرند، از مراقبت‌ های بهداشتی هلند بهره مند خواهند شد.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز می‌توانند در کشور خود و توسط یک شرکت بیمه معتبر تحت پوشش قرار گرفته یا از بیمه درمانی بین المللی خصوصی استفاده کنند.

متقاضیان برخی از کشورها به منظور تحصیل دکترا در هلند، طی سه ماه بعد از دریافت اجازه اقامت این کشور، باید آزمایش پزشکی بیماری سل در سازمان بهداشت منطقه (GGD) را انجام دهند.

23- شرایط تحصیل در دانشگاه های هلند برای دانشجویان بین المللی در دوران کرونا چگونه است؟

آیا شرایط تحصیل در هلند را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

برای کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط تحصیل دکترا و تأثیر ویروس کرونا بر آن، لطفاً صفحه راهنمای مطالعه رسمی در هلند COVID-19  را مطالعه کنید.

در این لینک می‌توانید کلیه اطلاعات و تغییرات را طبق آخریت به روز رسانی‌ های دانشگاه های هلند ببینید. این اطلاعات می‌تواند شامل تأثیر ویروس کرونا بر شرایط تحصیل و آموزش و تغییرات مربوط به محدودیت‌ های سفر به این کشور باشد.

تحصیل دکترا در هلند فرصت بسیار خوبی برای زندگی در کشوری اروپایی و تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه‌ های دنیا از نظر رتبه بندی سایت QS است. متقاضیان بین المللی با تحصیل در این مقطع می‌توانند کمک هزینه تحصیلی یا حقوق دریافت کنند. از بین دانشگاه‌ های معرفی شده، برای کدامیک درخواست پذیرش تحصیلی ارسال می‌کنید؟


سوالات متداول تحصیل دکترا در هلند

✅ چند نوع دانشگاه برای تحصیل دکترا در هلند برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟

دانشگاه های تحقیقاتی هلند
دانشگاه های علوم کاربردی هلند
موسسات آموزش بین الملل در هلند

✅ آیا تحصیل دکترا در کشور هلند بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟

خیر. به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای تحصیل دکترا باید دانش و تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشید.

✅ تحصیل دکترای دانشگاه های هلند چقدر زمان می‌برد؟

تحصیل دکترا در دانشگاه های هلند حداقل 4 سال به طول می‌انجامد.

✅ مدرک زبان لازم برای تحصیل دکترا در هلند چیست؟

آزمون تافل، حداقل نمره 90
آزمون آیلتس، حداقل نمره 6.5

✅ سال تحصیلی یا مهلت پذیرش تحصیلی دکترا در هلند از چه تاریخی شروع می‌شود؟

سال تحصیلی دانشگاه های هلند از ماه سپتامبر آغاز شده و تا ماه آگوست ادامه پیدا می‌کند.

جمع بندی

Conclusion

هلند عضوی از اتحادیه اروپاست و به همین دلیل نیز به تمامی قوانین این حوزه پایبند است. تحصیل دکترا در هلند فرصتی بسیار مناسب برای ارتقاء علمی و تحصیل در دانشگاه‌ هایی مدرن با امکاناتی عالی است.

نقاط قوت:

هزینه تحصیل رایگان

امکان دریافت بورسیه تحصیلی

امکان دریافت کمک هزینه یا حقوق حین تحصیل

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا