تحصیل دکترا در نروژ (هزینه و دانشگاه ها 2021)

norway Flag

دانشجویانی که در مقطع دکترای نروژ تحصیل می کنند یک برنامه آموزشی منحصر به فرد را تجربه خواهند کرد که شامل دوره های آموزشی و تحقیقاتی است. تحصیل رایگان و آموزش با کیفیت این کشور را به مقصد تحصیلی محبوب دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است. اگر شما نیز برای تحصیل دکترا این کشور را انتخاب کرده اید در این مقاله با سرفصل های زیر به کلیه سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد.

 • فرآیند پذیرش دانشگاه های نروژ برای تحصیل دکترا به چه صورت است؟
 • آیا امکان تحصیل رایگان دکترا در نروژ وجود دارد؟
 • شرایط عمومی تحصیل دکترا در نروژ چیست؟
 • تحصیل در مقطع دکترا در نروژ چه‌قدر طول می کشد؟

✅ بررسی شرایط تحصیل دکترا در نروژ

کشور نروژ با بهترین شرایط آموزشی، گزینه پرطرفداری برای متقاضیان ادامه تحصیل دکترا در خارج از کشور است. تحصیل در این کشور شما را قادر می سازد که در یک کشور زیبا، با مجموعه ای از پدیده های طبیعی منحصر به فرد که در هیچ جای دیگر تجربه نمی شود، تحصیل کنید.
مصاحبه دکتری در نروژ و پذیرش در دانشگاه های معتبر آن، فرآیند ساده ای است. برنامه های تحصیلی از نظر تجهیزات آموزشی و امکانات پیشرفته دارای کیفیت عالی هستند. دانشجویانی که در این مقطع در حال تحصیلند، یک برنامه درسی چالش برانگیز را تجربه می کنند که معمولاً شامل دوره های آموزشی و تحقیقاتی است. علاوه بر این هزینه تحصیل در مقطع دکتری در نروژ بسیار مقرون به صرفه است، زیرا بنابر قوانین سیستم آموزشی این کشور کلیه دانشجویان می بایست از تحصیل رایگان برخوردار شوند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

فارغ التحصیلان دکترا از دانشگاه های نروژ، پایان نامه دکترای خود را بر اساس تحقیق در یک زمینه تخصصی به پایان می رسانند. آن ها می بایست مهارت های لازم برای تفکر مستقل و انتقادی، تجزیه و تحلیل و انجام تحقیقات با کیفیت را داشته باشند.

کشور نروژ به عنوان ملت دانش نیز شناخته می شود. این کشور برخلاف کوچک بودن سیستم آموزش عالی خود، دارای بسیاری از دانشگاه های پیشرو در جهان است که آماده ارائه آموزش با کیفیت در مقطع دکتراست.

تحصیل دکترا در نروژ
Lofoten-Islands,-Svolvær,-Norway

1. مزایای تحصیل در نروژ

چند دلیل مهم برای ادامه تحصیل دکترا در نروژ وجود دارد:

 • تحصیل رایگان: در سیستم آموزش عالی نروژ هزینه ای برای تحصیل در مقطع دکتری وجود ندارد. علاوه بر این محققان دکترا کارمند دانشگاه محسوب می شوند و حقوق دریافت می کنند.
 • کیفیت بالای زندگی: نروژ همیشه به عنوان کشوری با بهترین کیفیت زندگی در جهان رتبه بندی می شود.
 • زیبایی طبیعی: نروژ یکی از زیباترین کشورها در جهان است. دوستداران طبیعت در می یابند که هیچ کجا مانند نروژ، با طبیعت بکر، آفتاب نیمه شب و پرتو های قطب شمال، جایی وجود ندارد.
 • شرایط آسان تحصیل دکترا در نروژ: مصاحبه دکتری و پذیرش در دانشگاه های نروژ فرآیند ساده ای دارد.
 • تحصیل به زبان انگلیسی: انگلیسی به طور گسترده ای در موسسات آموزشی این کشور استفاده می شود.
 • جامعه برابری طلب: برابری یک ارزش اساسی در جامعه مدرن نروژ است و آن را به یک مقصد امن و آینده نگر برای تحصیل تبدیل کرده است.
 • مکان تحقیقاتی منحصر به فرد: موقعیت متمایز نروژ بین اروپا و قطب شمال به این معنی است که می تواند آموزش تخصصی را در زمینه هایی مانند تحقیقات دریایی، انرژی و آب و هوا، دارو و بهداشت، غذا، فناوری ارتباطات، بیوتکنولوژی، علوم مواد و فناوری نانو ارائه دهد.
تحصیل دکترا در نروژ
Trondheim

2. شرایط ادامه تحصیل دکترا در نروژ

آیا شرایط تحصیل در نروژ را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

از مهمترین شرایط تحصیل دکترا در دانشگاه های معتبر نروژ، ارائه یک مدرک کارشناسی ارشد مرتبط است. گزینه دیگر داشتن گواهی‌نامه معتبر از یک موسسه آموزشی مانند دانشکده روانشناسی، دندانپزشکی، پزشکی یا حقوق است.
علاوه بر ارائه مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن و داشتن سابقه علمی قوی، تأمین مالی نیز یک شرط اساسی برای پذیرش در یک دوره دکترا است. این مدارک هنگام مصاحبه دکتری در دانشگاه های نروژ درخواست می شود.

3. روش های پذیرش دکترا در نروژ

درجه دکترا بالاترین مدرک ارائه شده توسط دانشگاه های نروژ است. این مدرک پس از سه سال آموزش به فارغ التحصیلان اعطا می شود. 
دانشجویان دکترا می بایست یک پایان نامه بنویسند که مطابق با استانداردهای بین المللی در حوزه موضوع انتخابی آن‌ها باشد. انواع روش های ادامه تحصیل دکترا در نروژ به شرح زیر است:

 • دکترای پژوهشی (دکترا): این دوره اساسا از تحقیقات تحت نظارت اساتید ارشد و در نتیجه اتمام و ارائه پایان نامه دانشجویان تشکیل شده است.
 • دکتراي حرفه اي: اين دوره ها و تحقيقات را برای متخصصانی كه می خواهند دانش خود را بدون تعهد تحقيقاتي دكترا ادامه دهند، در نظر گرفته شده است.

مصاحبه دکتری در نروژ فرآیند ساده ای است. با این وجود هر موسسه روش های پذیرش مخصوص به خود را دارد. معمولاً متقاضیان باید یک پروپوزال تحقیقاتی خوب بنویسند. همچنین، آن‌ها باید فرم های درخواست (که معمولاً در وب سایت موسسه موجود است) را تکمیل کنند. بنابراین، با توجه به شرایط خاص هر دانشگاه، بهتر است برای دریافت اطلاعات در مورد نحوه درخواست مستقیماً با موسسه مربوطه تماس بگیرید.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در نروژ
Sognefjord

4. طول دوره دکترای نروژ

یک دکترای تمام وقت معمولی در نروژ سه سال طول می کشد. با این حال، برای یک برنامه دکترای ساختار یافته با وظایف نهادی و آموزش تخصصی، ممکن است به مدت چهار سال در دانشگاه خود استخدام شوید.

5. برنامه تحصیلی دکترا در نروژ

 • برنامه تحصیل دکترا شامل یک کار دانشگاهی مستقل در قالب یک پایان نامه دکتراست که 2.5 سال تخمین زده شده است.
 • پایان نامه نهایی باید به توسعه دانش علمی جدید کمک کند و استانداردهای بین المللی را در این زمینه برآورده کند.
 • انتظار می رود که شما در کنفرانس های بین المللی مشارکت کرده و در مجلات بین المللی مورد ارزیابی قرار گیرید.
 • تکمیل بخشی از تحصیلات در خارج از کشور، یا به صورت یک اقامت پژوهشی طولانی مدت در این مقطع امکان پذیر است.
هزینه تحصیل در مقطع دکتری در نروژ
Roros

6. ساختار تحصیل دکترا در نروژ

برنامه های دکترای نروژی طبق روند بولونیا هستند. به همین ترتیب، شما ملزم به انجام تحقیق و نوشتن یک پایان نامه دکترا خواهید بود.

اغلب، ادامه تحصیل دکترا در نروژ از یک قالب ساختاری پیروی می کند. این برنامه به طور معمول شامل یک مولفه آموزش قبل از شروع تحقیقات دکتری و نوشتن پایان نامه است. همچنین ممکن است شما یک کارمند دانشگاه با حقوق کارمندی باشید. در این صورت مسئولیت های آموزشی و اداری مخصوص به خود را خواهید داشت.

دانشجویان مقطع دکترا یک محقق ارشد به عنوان سرپرست خواهند داشت. آن ها به طور منظم بر کار تحقیقاتی شما، پیشرفت پروژه و نوشتن پایان نامه نظارت و ارزیابی می کنند. همچنین ممکن است سرپرستان اضافی با مسئولیت های خاص داشته باشید.

پایان نامه دکترا در نروژ

پایان نامه دکترای شما توسط کمیته ای متشکل از حداقل سه استاد دانشگاهی ارشد و حداقل یک ممتحن خارجی بررسی می شود. بعد از این که پایان نامه توسط کمیته، بررسی و تأیید شد، شما باید از طریق حداقل یک سخنرانی و یک دفاع از رساله عمومی خود در برابر کمیته بررسی مخالفان نهادی، دفاع کنید.

7. هزینه تحصیل در مقطع دکتری در نروژ

یک جنبه مهم و ایده آل تحصیل دکتری در نروژ این است که دانشگاه های دولتی این کشور هیچ شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی کنند. با این حال، این کشور هزینه های زندگی بالایی دارد.
با وجود این‌ که تحصیل در مقطع دکتری در نروژ هزینه ای ندارد اما در بسیاری از دانشگاه های نروژ انتظار می رود که در هر ترم بابت عضویت و کارت دانشجویی 50-100 یورو به اتحادیه دانشجو پرداخت کنید.

دانشجویان مقطع دکتری در نروژ نه تنها از پرداخت هزینه تحصیل معاف هستند، بلکه اگر دانشجو به همراه استاد خود در انجام پروژه های تحقیقاتی شرکت کند، می تواند بین 400 تا 500 هزار کرون نروژ نیز حقوق دریافت کند.

8. روند پذیرش دکترا در نروژ

مصاحبه دکتری و شرایط تحصیل در دانشگاه های نروژ فرآیند ساده ای است. برنامه های دکترا در نروژ توسط موسسات تحقیقاتی بررسی می شود. شرایط، مستندات و مهلت تعیین شده برای برنامه های دکترا می تواند بین موسسات متفاوت باشد. بنابراین شما همیشه باید با دانشگاه آینده خود مشورت کنید. شما می توانید صلاحیت مدارک خود را در آژانس نروژ برای تضمین کیفیت در آموزش (NOKUT) بررسی کنید.

داوطلبان دکترا معمولاً ملزم به نوشتن یک پروپوزال تحقیقاتی یا توضیحات پروژه خود و تکمیل فرم های مربوط به درخواست می شوند. همچنین ممکن است ملزم به ارائه سایر اسناد کاربردی دکترا باشید. برخی از مدارک اضافی که ممکن است مورد نیاز باشد، شامل موارد زیر است:

مدارک لازم جهت مصاحبه دکتری در نروژ

 • نسخه های معتبر از کلیه اسناد مربوط به سوابق تحصیلی شما
 • یک برنامه تامین بودجه برای تحصیلات شما (برای 4-3 سال تحصیل تمام وقت، به علاوه اطلاعات مربوط به منبع و نوع بودجه)
 • نام حداقل یک سرپرست دانشگاه پیشنهادی (مگر اینکه شرط دیگری ذکر شده باشد.)
شرایط تحصیل دکترا در نروژ
Lofoten-Islands

9. مدرک مهارت زبان انگلیسی برای تحصیل در نروژ

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

اکثر برنامه های دکترا در نروژ به زبان انگلیسی تدریس می شوند. داوطلبان تحصیل دکترا از کشورهای انگلیسی زبان غیر بومی باید نمرات آزمون زبان انگلیسی را ارائه دهند. آزمون و نمرات مورد نیاز می تواند بین موسسات تحقیقاتی مختلف نروژ متفاوت باشد و حتی ممکن است بسته به دوره دکترا تغییر کند. یکی از شرایط عمومی تحصیل دکترا در نروژ ارائه مدرک تافل با نمره 85 و یا گواهی آیلتس با نمره 6.5 است. این مدارک هنگام مصاحبه دکتری در نروژ از متقاضیان درخواست می شود.

برخی از برنامه های دکترا ممکن است به زبان نروژی تدریس شوند. به همین ترتیب، نمرات آزمون زبان نروژی باید ارسال شود. نمرات مورد نیاز بسته به موسسه تحقیقاتی و برنامه تحصیلی متفاوت است. حتی اگر زبان نروژی زبان آموزش نباشد، مهارت در زبان نروژی از نظر رفع نیازهای زندگی روزمره مفید خواهد بود.

10. شرایط اخذ ویزای تحصیلی دکترا در نروژ

در نروژ، ویزا فقط برای یک دوره حداکثر 90 روز معتبر است. بنابراین شما نیاز به اجازه اقامت دانشجویی، بیمه درمانی و شماره هویتی نروژی دارید.

دانشجویان متقاضی دکترا از کشورهای اتحادیه اروپا یا EEA، فقط باید از طریق پلیس محلی ثبت نام کنند. متقاضیان دکترا از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا یا EEA، باید درخواست اجازه اقامت دانشجویی بدهند. شما برای تأمین هزینه های زندگی در نروژ، تقریباً به 11.039.53 یورو نیاز دارید. اگر در دانشگاه خصوصی تحصیل می کنید و شهریه پرداخت می کنید، برای تأمین این هزینه ها به بودجه بیشتری نیاز خواهید داشت. این مبلغ معمولاً باید به حساب بانکی نروژ واریز شود. همچنین برای هر برنامه هزینه پردازش حدود 545 یورو در نظر گرفته شده است.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در نروژ
Alta

11. بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در نروژ

اگرچه هزینه تحصیل در مقطع دکتری به طور معمول رایگان است، اما هزینه زندگی در نروژ نسبتا بالا است. بیشتر داوطلبان دکترا این هزینه را از طریق استخدام دانشگاه یا از طریق کار نیمه وقت پرداخت می کنند. با این وجود، تعداد محدودی از فرصت های بودجه و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی نیز وجود دارد. بسیاری از این بورسیه ها و کمک های مالی محدودیت ها و پیش نیازهای مهمی دارند که باید مورد توجه قرار گیرند.

مجمع جهانی بورس تحصیلی لیستی از بورسیه های جامع را برای کسانی که می خواهند در نروژ تحصیل کنند، تهیه کرده است.

 • همکار دکترای اطلاعات دیجیتال خدمات بهداشتی درمانی در دانشگاه آگر، نروژ
 • بورس تحصیلی دکترا برای دانشجویان بین المللی در موسسه میکلسن (CMI) در نروژ
 • فلوشیپ دکترای زیست شناسی ساختاری و توسعه دارو در نروژ
 •  همکار دکترا در گروه دین، ​​فلسفه و تاریخ نروژ
 •  موقعیت دکترا در مهندسی مخزن و پتروفیزیک در NTNU در نروژ
 • بورس تحصیلی دکترای دانشگاه Arctic نروژ در زبان شناسی
 • بورس تحصیلی Nmbu در تلاش و کنترل رباتیک در نروژ
 •  کمک هزینه تحصیلی دکترا در علوم کامپیوتر در نروژ
 •  بورس تحصیلی اراسموس موندوس برای دانشجویان بین المللی
 • بورس تحصیلی بین المللی دکترای دانشکده تجارت نروژ
 • همکار دکترای پژوهشی در زمینه فیزیک معدنی و سنگ در دانشگاه اسلو در نروژ
 • بورس تحصیلی دکترای مهندسی پزشکی در نروژ

12. بیمه سلامت دانشجویان بین المللی نروژ

همه داوطلبان دکترا برای دسترسی به درمان پزشکی در نروژ به نوعی بیمه درمانی نیاز دارند.

دانشجویان بین المللی متقاضی ادامه تحصیل دکترا، که خارج از اتحادیه اروپا هستند و بیش از یک سال در نروژ تحصیل می کنند، با ثبت نام در یک موسسه تحقیقاتی و دریافت اجازه اقامت دانشجویی، تحت طرح بیمه ملی نروژ قرار می گیرند.

Hovden,-Norway
Hovden,-Norway

13. معرفی بهترین دانشگاه های نروژ

در جدول زیر بهترین دانشگاه های نروژ با رتبه برتر جهانی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا معرفی شده است. روند مصاحبه دکتری و پذیرش در دانشگاه های معتبر نروژ در سایت هر دانشگاه معرفی شده است.

دانشگاهرتبه بندی QS 2021رتبه بندی 2021رتبه بندی ARWU 2020
دانشگاه اسلو11312760
دانشگاه برگن194201301
دانشگاه علم و صنعت نروژ360401101
دانشگاه ترومسو – دانشگاه قطب شمال نروژ416351501
دانشگاه علوم زندگی نروژ601601

14. محبوب ترین برنامه های دکترا در نروژ

برنامهتعداد دانشگاهرتبه بندی
پزشکی و سلامت91
علوم پایه72
جامعه شناسی53
مهندسی54
فلسفه55
اقتصاد56
فرهنگ شناسی57
مدیریت48
فن آوری49
هنر410
Geirangerfjord
Geirangerfjord

15. هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ نسبتا زیاد است. با توجه به سبک زندگی و محل اقامت دانشجویان، به طور میانگین به حداقل 12.060 یورو در سال برای تأمین هزینه های زندگی در طول تحصیل مقطع دکترا نیاز دارید.

شما می توانید انتظار داشته باشید که حدود 1065 یورو در ماه بپردازید، شما می بایست 355 یورو برای محل اقامت در دانشگاه، 305 یورو برای غذا و 405 یورو برای هزینه های اضافی دیگر پرداخت کنید.

Bergen,-Norway
Bergen,-Norway

16. اشتغال در دوره دکترای نروژ

آیا شرایط تحصیل در نروژ را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

بسیاری از دانشجویان بین المللی هنگام تحصیل در نروژ مشاغل نیمه وقت دارند. این یک روش خوب برای یادگیری و تمرین زبان نروژی و افزایش بودجه شماست. با این حال، باید توجه داشته باشید که علاوه بر این‌که دانشجوی تمام وقت هستید، در مورد میزان کار شما محدودیت هایی وجود دارد. 

به طور کلی، اجازه اقامت دانشجویی حق اشتغال در نروژ را پوشش نمی دهد. با این حال، اگر مجوز تحصیل در نروژ به شما داده شود، به طور خودکار اجازه کار نیمه وقت نیز به شما داده خواهد شد. 

 • دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA نیازی به اجازه کار ندارند و پس از ثبت نام در پلیس محلی می توانند در نروژ کار کنند. 
   
 • دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA می توانند در طول سال اول تحصیل خود 20 ساعت در هفته کار کنند. توجه کنید که هنگام تمدید اجازه تحصیل، مجوز کار نیمه وقت به طور خودکار تمدید نمی شود. برای تمدید مجوز کار، دانشجویان باید پیشرفت رضایت بخشی را در تحصیل خود ثبت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با موسسه خود مشورت کنید.

17. اشتغال پس از فارغ التحصیلی در نروژ

موسسات دانشگاهی و کارفرمایان حرفه ای به شدت خواستار استخدام فارغ التحصیلان مقطع دکترای نروژ هستند. شما به عنوان یک فارغ التحصیل بین المللی دارای مدرک دکترا در نروژ، آینده اشتغال پررونقی در کشورهای اسکاندیناوی و اروپای شمالی خواهید داشت. به ویژه اگر در کنار مدرک دکترا زبان نروژی را نیز یاد گرفته باشید.

اهداف حرفه ای شما هرچه باشد، زمانی که برای تحصیل در مقطع دکترا در نروژ صرف خواهید کرد، مهارت ها و تجربیات استثنایی را برای شما فراهم می کند که ارزش قابل توجهی به رشته های CV شما می بخشد.


سوالات متداول تحصیل دکترا درنروژ

شرایط عمومی تحصیل دکترا در نروژ چیست؟

علاوه بر ارائه مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن و سابقه علمی قوی، تأمین مالی یک شرط اساسی برای پذیرش در یک دوره دکترا است.

آیا امکان تحصیل رایگان دکترا در نروژ وجود دارد؟

تحصیل در دانشگاه های دولتی نروژ رایگان است. اما در بسیاری از دانشگاه های نروژ انتظار می رود که هر ترم بابت عضویت و کارت دانشجویی 50-100 یورو به اتحادیه دانشجو پرداخت کنید.

تحصیل در مقطع دکترای نروژ چه مدت طول می کشد؟

یک دکترای تمام وقت معمولی در نروژ سه سال طول می کشد. با این حال، برای یک برنامه دکترای ساختار یافته با وظایف نهادی و آموزش تخصصی، ممکن است به مدت چهار سال در دانشگاه خود استخدام شوید.

مدرک زبان انگلیسی مورد قبول تحصیل دکترا در نروژ چیست؟

تقریباً همه دانشگاه ها به دانش پیشرفته انگلیسی تافل با نمره 85 و یا آیلتس با نمره 6.5 نیاز دارند.

مزایای تحصیل دکترا در نروژ چیست؟

تحصیل رایگان، کیفیت بالای زندگی، زیبایی طبیعی نروژ، تحصیل به زبان انگلیسی، مکان تحقیقاتی منحصر به فرد.

جمع بندی

Conclusion

برنامه های تحصیلی دکترای نروژ از نظر آموزش و امکانات پیشرفته دارای کیفیت عالی هستند. برنامه های تحصیلی زیادی به زبان انگلیسی، در این کشور کوچک وجود دارد که برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است. اگرچه هزینه زندگی در نروژ از بسیاری کشورهای اروپایی دیگر بیشتر است اما تحصیل در دانشگاه های آن کاملا رایگان است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا