تحصیل دوره زبان در لهستان (هزینه ها 2021)

poland Flag

یادگیری زبان انگلیسی و یا لهستانی در بهترین کالج ها و موسسات آموزشی فعال در شهر های مختلف لهستان امکان پذیر است. در این مقاله با سر فصل های زیر کلیه اطلاعات در این زمینه به شما داده خواهد شد:

 • شرایط شرکت در دوره های زبان لهستان چیست؟
 • هزینه دوره های زبان لهستان چقدر است؟
 • مزایای شرکت در دوره های زبان لهستان چیست؟
 • بهترین آموزشگاه های آموزش زبان لهستانی کدامند؟

✔️ بررسی تحصیل دوره زبان در لهستان

لهستان نه تنها در بین جهانگردان، بلکه در بین دانشجویان سراسر جهان محبوب است. این کشور با برگزاری دوره های زبان انگلیسی و لهستانی، شرایط ایده آلی برای آموزش دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. تحصیل دوره زبان در لهستان، امکان اخذ بورس های تحصیلی و دریافت ویزا را برای متقاضیان تحصیل در این کشور به وجود آورده است. هزینه دوره زبان در لهستان در ازای آموزش با کیفیت و امکانات ارائه شده به دانشجویان بسیار مقرون به صرفه است.
اگر قصد مهاجرت به لهستان از طریق دوره زبان را دارید، در این مقاله کلیه اطلاعاتی که باید در این مورد بدانید آورده شده است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

دانشجویان خارجی این امکان را دارند که در دوره های انفرادی یا گروهی زبان لهستانی شرکت کنند. تحصیل دوره زبان در لهستان فرصت بسیار خوبی برای شروع تحصیل و مهاجرت به لهستان در آینده است.

تحصیل دوره زبان در لهستان
Warszawa,-Poland-(2)

1. اهمیت آشنایی با زبان برای تحصیل در لهستان

برای موفقیت بیشتر در تحصیل و مهاجرت به لهستان از طریق دوره زبان، یادگیری زبان این کشور ضروری خواهد بود. در حالی که کلاس ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند، اگر زبان آن کشور را بدانید، می توانید با اساتید خود تعامل بهتری داشته باشید. بدین ترتیب فرصت های جدیدی بدست می آورید و می توانید با هم‌کلاسی‌ های خود رقابت کنید. علاوه بر آن در برخی از دانشگاه های لهستان (که زبان انگلیسی زبان اصلی استفاده نمی شود)، برای پذیرش، آشنایی با زبان کشورشان را به عنوان یک شرط ضروری می دانند.

2. آموزش زبان لهستانی در لهستان

آیا شرایط تحصیل در لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

زبان لهستانی به گروه اسلاوی غربی از زبان های هند و اروپایی تعلق دارد، در قرن دهم شکل گرفت. در ابتدا، زبان هایی مانند آلمانی، چکی و لاتین بر این زبان تأثیر گذاشتند. سپس، تحت تأثیر زبان فرانسه و انگلیسی قرار گرفت.

زبان لهستانی توسط 45 میلیون نفر استفاده می شود. بیش از 38 میلیون نفر آن ها در لهستان زندگی می كنند. بزرگترین گروه لهستانی که به زبان لهستانی در خارج از کشور صحبت می کنند در: ایالات متحده، کانادا، انگلستان، استرالیا، آلمان، سوئد، فرانسه زندگی می کنند. افراد زیادی در سراسر جهان، لهستانی را به عنوان یک زبان ثانویه یاد می گیرند. تعداد این افراد بیش از 10.000 نفر تخمین زده شده است و بیشترشان در دانشگاه ها و مدارس زبان لهستان تحصیل می کنند.

یادگیری زبان لهستانی به شما امکان می دهد برخی از زبان های اسلاوی غربی – چکی، اسلواکی، صربی را درک کنید. مهاجرت به لهستان از طریق دوره زبان این امکان را به شما می دهد که علاوه بر یادگیری زبان این کشور، در انتخاب دانشگاه خود گزینه های بیشتری داشته باشید.

تحصیل دوره زبان در لهستان
Kościół-pw.-św.-Józefa,-Jana-Zamoyskiego,-Kraków,-Poland

3. شرایط تحصیل دوره زبان در لهستان

شرایط تحصیل دوره زبان لهستانی برای متقاضیانی که مایل به تحصیل در لهستانی هستند به شرح زیر است:

 • متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده باشد.
 • ویزا یا اجازه اقامت لهستان برای مدت دوره را داشته باشد.
 • فرم ثبت نام دوره را پر کرده و برای مدرسه ارسال کند.
 • هزینه ثبت نام 50 یورو و شهریه را پرداخت کند. شهریه دوره 2000 یورو (780 ساعت) است.

4. دریافت ویزا برای تحصیل دوره زبان در لهستان

 • ویزای شینگن: اگر دوره فشرده، نیمه فشرده، ترمیک یا آخر هفته را انتخاب کنید، می توانید درخواست ویزای شینگن را ارسال کنید. ویزای “C” برای اقامت حداکثر 90 روز در هر 180 روز در منطقه شینگن است. اگر می خواهید در چارچوب یک سفر توریستی با لهستان و زبان آن آشنا شوید، ویزای شینگن گزینه خوبی است.شما حتی می توانید در طی سه ماه با ترکیبی از انواع دوره های مختلف به سطح B1 برسید. بنابراین ویزای توریستی گزینه مناسبی است. در این شرایط به اندازه ویزای ملی لهستان سختگیری نمی‌کنند و به شما این امکان را می دهند که در طول اقامت دانش خود را در زبان لهستانی افزایش دهید.
 • ویزای ملی “D”: در صورت انتخاب دوره نیمساله یا یک ساله می توانید درخواست ویزای ملی (نوع D11) را ارسال کنید. این یک ویزای بلند مدت برای اقامت بیش از 90 روز و تا 365 روز در لهستان است. ویزای ملی نوع D11 نوعی ویزای آموزشی است که برای خارجیانی که قصد دارند تحصیل دوره زبان لهستانی را به مدت 6 تا 12 ماه به پایان برسانند صادر می شود. با این ویزا می توانید در یک دوره زبان لهستانی شرکت کنید. اعتبار ویزای ملی حداکثر تا دوره ای است که شش ماه تا یک سال باشد. امکان تمدید این ویزا در لهستان وجود ندارد.
دوره زبان انگلیسی در لهستان
Urban,-Warsaw,-Poland

5. کالج های زبان در لهستان

 • مدرسه لهستانی GLOSSA: این مدرسه که در شهر کراکوف واقع شده است به عنوان بهترین مدرسه دارای امتیاز لهستان در سال 2021 شناخته شده است. چندین دوره در مدرسه GLOSSA لهستان در دسترس است. از لهستانی عمومی، در یک گروه یا با دروس خصوصی، تا دوره های خاص تر مانند لهستانی برای وکلا، کسب و کار لهستانی یا برنامه Club 50+، مناسب برای دانشجویان بالاتر.
  این موسسه در ارائه آموزش باکیفیت و مراقبت از دانش آموزان بیش از 20 سال سابقه درخشان دارد.
 • آموزشگاه زبان لهستانی سوپوت: این آموشگاه قدیمی ترین مدرسه خصوصی لهستان است. این مدرسه دوره هایی برای همه سطوح، بیش از یک برنامه درسی متنوع مناسب است. دوره های فشرده به دلیل اینکه به صورت گروهی تدریس می شوند بسیار محبوب هستند. دوره های نیمه وقت شبانه و برنامه های آماده سازی طولانی مدت دانشگاه نیز در میان گزینه های دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. دروس خصوصی و برنامه های یک به یک نیز موجود است.
 • مدرسه لهستانی PROLOG: این آموزشگاه در خارج از شهر کراکوف واقع شده است و از سال 1994 فعالیت خود را برای آموزش زبان لهستانی آغاز کرده است. رویکرد ارتباطی در کل مدرسه برای تشویق دانش آموزان به غوطه ور شدن در زبان، هم در کلاس و هم در اوقات فراغت استفاده می شود. برای همراهی با دوره های عالی زبان ارائه شده در اینجا، مدرسه همچنین برنامه های اجتماعی را در آخر هفته برای بازدید از مناطق اطراف برگزار می کند. این یک روش عالی برای تمرین زبان لهستانی و ملاقات با دانش آموزان دیگر مدرسه است.
دوره زبان انگلیسی در لهستان
Warsaw,-Poland

6. آموزش زبان انگلیسی در لهستان

تقریباً در هر شهر بزرگ، مدارس دولتی و خصوصی وجود دارد که تحصیل به زبان انگلیسی را ارائه می دهند. این مدارس بسیار زیاد هستند و به طور مداوم پیشنهادات خود را متناسب با تقاضای بازار گسترش می دهند. یادگیری زبان انگلیسی در لهستان به شما دانش کافی و فرصتی بهتر برای یافتن یک دانشگاه خوب در اتحادیه اروپا و فراتر از آن را می دهد.

برای تحصیل در لهستان نیازی به دانستن زبان لهستانی نیست. دانش خوب انگلیسی به شما فرصتی برای تحصیل در اکثر دانشگاه های لهستان می دهد. همچنین می توانید دوره هایی را به زبان فرانسه یا آلمانی انتخاب کنید. چند عبارت اساسی به زبان لهستانی اقامت شما را در کشور لذت بخش تر می کند. مهاجرت به لهستان از طریق دوره های زبان این امکان را به شما می دهد که در مدت کوتاهی این مهارت را بدست آورید.

در ورشو، پایتخت لهستان، طیف های گسترده ای از دوره زبان انگلیسی وجود دارد که برای تمامی سنین برگزار می شود، ورشو همچنین برای دانشجویان دانشگاه ها و افرادی که خواهان سطوح پیشرفته تر زبان هستند نیز دوره هایی اختصاصی برگزار می کند. دوره هایی که در ورشو برگزار می شود شامل زبان انگلیسی عمومی، زبان انگلیسی عمومی برای 50+ دانش آموز، دوره زبان انگلیسی اختصاصی برای بیزینس، دوره هایی برای مهارت های مکالمه و حتی دوره خصوصی تک نفره هستند.

7. انواع دوره های زبان انگلیسی در لهستان

شرایط دوره زبان در لهستان برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است. بسیاری از موسسات آموزش زبان در لهستان با سطوح مختلف وجود دارد که آموزش زبان انگلیسی را با دوره های مختلف با بهترین جو و فنون برای آموزش حرفه ای و اقامت پر جنب و جوش ارائه می دهند. بیش از 9000 سازمان از جمله سازمان های دولتی، آموزشی و حرفه ای با هدف آموزش انگلیسی در سراسر جهان ایجاد شده اند که شعب این نهاد ها در لهستان هم وجود دارند.

مهاجرت به لهستان از طریق دوره زبان با شرکت در دوره های فردی انگلیسی عمومی، آمادگی آزمون هایی مانند کمبریج، گواهینامه های کسب و کار (BEC)، کمبریج انگلیسی (FCE)، کمبریج انگلیسی پیشرفته (CAE)، مهارت (CPE) و IELTS، دوره بیزینس انگلیسی، انگلیسی حقوقی – مالی و انگلیسی برای مقاصد تخصصی مانند حرفه پزشکی و مقاصد گردشگری در این کشور فراهم شده است. هزینه دوره زبان در لهستان با توجه به دوره انتخاب شده متغیر است.

این دوره ها که در تمامی سطوح برگزار می گردد از ماه اکتبر آغاز شده و مدت زمان آن به صورت نیمه وقت است. به عنوان مثال دوره آیلتس یک مدرک معتبر جهانی ست که در درجه اول برای افرادی طراحی شده که مایل به تحصیل یا کار در محیط انگلیسی زبان هستند و در کمتر از چهار ساعت، تمام مهارت های زبان متقاضیان شامل گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

شرایط دوره زبان در لهستان
Warsaw-Old-Town,-Warsaw,-Poland

8. مزایای تحصیل دوره زبان انگلیسی در لهستان

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

مهاجرت به لهستان از طریق دوره های زبان امکان پذیر است. در صورت قبولی شرایط دوره زبان در لهستان، دریافت ویزای شرکت در این دوره ها راحت تر از اخذ ویزای کاری یا تحصیلی است. شما می توانید بدون نیاز به دانش زبانی به راحتی به کشوری دیگر راه یابید و در همان کشور مشغول یادگیری زبان انگلیسی شوید.

با اینکه در لهستان زبان رسمی لهستانی است، اما می توانید با زبان انگلیسی با آنها ارتباط برقرار کنید که به تقویت زبان شما منجر می شود. هزینه دوره زبان در لهستان در ازای آموزش با کیفیت و امکانات ارائه شده به دانشجویان بسیار مقرون به صرفه است. همچنین شما در یک فرصت عالی می توانید در یکی از معتبرترین دانشگاه های اروپا زبان انگلیسی یاد گرفته و سپس به هرجای اروپا که خواستید مهاجرت کنید. چرا که مدرکی که به شما اعطا می گردد از اعتبار بالایی برخوردار است.

9. زمان ثبت نام دوره زبان انگلیسی در لهستان

ثبت نام این دوره ها دو ماه در سال انجام می شود:

 • دوره اکتبر: مهلت ارائه مدارک تا آخر مارس
 • دوره فوریه: مهلت ارائه مدارک تا آخر اکتبر

10. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی دوره های زبان انگلیسی در لهستان

 • اصل پاسپورت
 • ارائه اصل و ترجمه مدرک تحصیلی
 • ارائه ریز نمرات تمام مقاطع تحصیلی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی سلامت
 • چهار قطعه عکس
 • ارائه نامه تمکن مالی (معادل مبلغ 6000 یورو در حساب فرد متقاضی ویزا)
Gdańsk,-Poland
Gdańsk,-Poland

11. تحصیل در لهستان بدون آیلتس

هنگامی که شما در دانشگاهی در لهستان مبلغی را تضمین کردید، مرحله مهم بعدی و مهمترین مرحله درخواست ویزای دانشجویی در لهستان است. در بعضی کشورها، حتی وقتی دانشجویان بدون نمره IELTS ثبت نام می کنند، دانشگاه ها از آن ها مدرک مهارت زبان را درخواست می کنند. در مورد لهستان چنین نیست. در اکثر موارد، هیچ آزمون زبان انگلیسی جداگانه ای لازم نیست. با این حال ، قوانین با توجه به کشورها، دوره و دانشگاه ها تغییر می کند.

برخی از دانشگاه های برتر در لهستان برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی:

دانشگاه های لهستانمحلتعداد دانش آموزان
دانشگاه آدام میکیویچپوزنان40697
دانشگاه صنعتی ورشوورشو30982
Starościńska-4,-82-200-Malbork,-Poland,-Malbork
Starościńska-4,-82-200-Malbork,-Poland,-Malbork

روش های مختلفی که می توان بدون آیلتس در لهستان تحصیل کرد

 • مدیریت دانشگاه با داوطلب مصاحبه ویدیویی خواهد کرد.
 • راه دیگر این است که دانشجو از یک کشور بومی انگلیسی زبان باشد، یا دوره قبلی در جایی که مدرک آموزشی انگلیسی باشد انجام شده است.
 • بعضی از دانشگاه های لهستان نمره IELTS را از دانشجویان بین المللی نمی گیرند.

12. گواهی‌نامه زبان دولتی در لهستان

در صورت قبولی شرایط دوره زبان در لهستان، افرادی که زبان لهستانی را یاد می گیرند، می توانند در آزمون گواهی قبول شوند. از این طریق آن‌ها می توانند گواهی تأیید مهارت خود را بدست آورند. امتحانات حداقل 3 بار در سال (بهار، تابستان و پاییز) در سطح B1 ،B2 و C2 برگزار می شود و توسط کمیسیون دولتی صدور گواهینامه مهارت در زبان لهستانی به عنوان یک زبان خارجی انجام می شود.

تمام افراد خارجی و شهروندان لهستانی که به طور دائم در خارج از کشور اقامت دارند، می توانند بدون توجه به این‌که، کجا، چگونه و چه مدت برای امتحان آماده شده اند، در این امتحان شرکت کنند.

موارد زیر از شایستگی زبان در طول امتحانات مورد آزمایش و ارزیابی قرار می گیرد:

 • خواندن و درک مطلب
 • گوش دادن
 • نوشتن
 • صحبت كردن

هزینه آزمون دوره زبان در لهستان

 • سطح پایه (B1) – 6.000 یورو
 • سطح متوسط ​​(B2) – 8.000 یورو
 • سطح پیشرفته (C2) – 10.000 یورو
Main-Market-Square-in-Krakow,-Poland.
Main-Market-Square-in-Krakow,-Poland.

توجه داشته باشید از داوطلبان موفق خواسته می شود 2.000 یورو اضافی برای گواهی پرداخت کنند.

13. هزینه زندگی در لهستان برای دانشجویان دوره زبان لهستانی

آیا شرایط تحصیل در لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

لهستان یک کشور مقرون به صرفه اروپایی با اقتصادی کاملاً پایدار است. علاوه بر هزینه دوره زبان در لهستان شما باید هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرید. هزینه های زندگی دانشجویان خارجی بین 350 تا 550 یورو در ماه متغیر است. شما می توانید بودجه خود را بسته به شهر یا منطقه ای که می خواهید در آن تحصیل کنید تنظیم کنید. شهرهای بزرگتر مانند کراکوف یا ورشو بین 500 تا 850 یورو در ماه نیاز دارند.

هزینه های اقامت در لهستان

هزینه اسکان مهم است زیرا حدود 35٪ از کل هزینه های ماهانه زندگی شما را شامل می شود. دانشجویان بین المللی می توانند در سالن های اقامت دانشگاه یا آپارتمان های اجاره ای خصوصی اقامتگاه پیدا کنند.

 • سالن های اقامت دانشجویی: 60 تا 150 یورو در ماه. برای برقراری ارتباط با دانشجویان دیگر بسیار مناسب است، اما شرایط ممکن است از یک سالن اقامت به سالن دیگر متفاوت باشد.
 • اجاره در یک آپارتمان مشترک: 80 – 150 یورو در ماه. محبوب ترین گزینه در بین دانشجویان لهستانی.

اجره آپارتمان در شهر های بزرگ بیشتر است. یک آپارتمان یک خوابه در کراکوف در هر ماه حدود 300 تا 465 یورو هزینه دارد، در حالی که ورشو قیمت های آن از 350 تا 650 یورو در ماه است.


سوالات متداول دوره های زبان لهستان

شرایط شرکت در دوره های زبان در لهستان چیست؟

متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده باشد. ویزا یا اجازه اقامت لهستان برای مدت دوره را داشته باشد و فرم ثبت نام دوره را پر کرده و برای مدرسه ارسال کند.

هزینه شرکت در دوره های زبان در لهستان چقدر است؟

هزینه ثبت نام 50 یورو و شهریه دوره 2000 یورو (780 ساعت) است.

انواع دوره های زبان انگلیسی در لهستان کدامند؟

دوره های فردی انگلیسی عمومی، آمادگی آزمون هایی مانند کمبریج، گواهینامه های کسب و کار (BEC)، کمبریج انگلیسی (FCE)، کمبریج انگلیسی پیشرفته (CAE)، مهارت (CPE) و IELTS، دوره بیزینس انگلیسی، انگلیسی حقوقی – مالی و انگلیسی برای مقاصد تخصصی مانند حرفه پزشکی و مقاصد گردشگری.

ثبت نام دوره زبان انگلیسی در لهستان چه زمانی است؟

ثبت نام این دوره ها دو ماه در سال انجام می شود:
دوره اکتبر: مهلت ارائه مدارک تا آخر مارس
دوره فوریه: مهلت ارائه مدارک تا آخر اکتبر

جهت اخذ ویزا برای شرکت در دوره های زبان لهستان به چه مدارکی نیاز است؟

اصل پاسپورت، ارائه اصل و ترجمه مدرک تحصیلی، ارائه ریز نمرات تمام مقاطع تحصیلی، گواهی عدم سو پیشینه، گواهی سلامت، چهار قطعه عکس، ارائه نامه تمکن مالی.

جمع بندی

Conclusion

دوره های زبان در لهستان فرصت مناسبی برای شروع تحصیل و مهاجرت به لهستان در آینده است. این کشور با برگزاری دوره های زبان انگلیسی و لهستانی شرایط ایده آلی برای آموزش دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. این دوره ها امکان تحصیل بدون مدرک زبان و دریافت ویزا را برای متقاضیان تحصیل در این کشور به وجود آورده است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا