تحصیل دندانپزشکی در چین (+ شرایط 2021)

china Flag

تحصیل دندانپزشکی در چین توجه دانشجویان بسیاری را به خود جلب کرده است. هزینه و شرایط مناسب موجود برای تحصیل این رشته در چین را می توان از دلایل افزایش جمعیت دانشجویان بین المللی دانشگاه های این کشور دانست. امکان تحصیل به زبان انگلیسی و بهره مندی از بورسیه های تحصیلی نیز از مزایای تحصیل دندان پزشکی در چین به شمار می روند. در این مقاله به شرح این مسئله پرداخته ایم و سعی کرده ایم سوالات علاقه مندان رشته دندانپزشکی را پاسخ دهیم. سوالاتی مانند:

 • شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در چین به چه صورت است؟
 • چه مدارکی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی چین لازم است؟
 • بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دندانپزشکی در چین کدامند؟
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین چقدر است؟
 • چه معایبی در تحصیل دندانپزشکی در چین وجود دارد؟

✅ بررسی شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین امروزه مورد توجه دانشجویانی از سرتاسر جهان قرار گرفته است. حقیقت این است که دندانپزشکی همواره یکی از زیرشاخه های محبوب رشته پزشکی بوده است و با توجه به مساعد بودن شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین، دانشجویان زیادی به آن رو آورده اند. از جمله این شرایط می توان به امکان تحصیل به زبان انگلیسی، بهره مندی از بورسیه های تحصیلی و مناسب بودن هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین اشاره کرد. در این مقاله از صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در چین را بررسی کرده ایم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره چین

چین، پرجمعیت ترین کشور جهان، در شمال شرق آسیا واقع شده است. این کشور از تمام سرمایه های طبیعی بهره می برد و همراه با در بر گرفتن رشته کوه های هیمالیا، کویر گبی و تاکلاماکان را در خود جای داده است. همچنین خط ساحلی طویلی از اقیانوس آرام در چین قرار دارد و رودهای بلندی مانند یانگ تسه و زرد منابع آبی این کشور را تکمیل می کنند. در کنار اقلیم های متنوعی که در چین وجود دارد، فرهنگ ها و سنن مختلف نیز گوشه گوشه این کشور را فرا گرفته است. سفر به چین و زندگی در آن، امکان تماشای مکان های طبیعی و تاریخی بی نظیر و تجربه ی این سنت های متفاوت را به افراد می دهد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین را بررسی کنیم.

تحصیل دندانپزشکی در چین
Fenghuang,-Xiangxi,-China-(2)

2. مزایای تحصیل دندانپزشکی در چین

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

مزایای بسیاری در تحصیل دندانپزشکی در چین وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کیفیت بالای آموزش دندانپزشکی در چین: دانشگاه های پزشکی چین که رشته دندانپزشکی را برای دانشجویان ملی و بین المللی ارائه می دهند، جزء بهترین دانشگاه های جهانند. این دانشگاه ها بر اساس استاندارد های جهانی به آموزش دندانپزشکی می پردازند.
 2. تحهیزات و لابراتوار های به روز: بهترین زیرساخت های آموزشی در دانشگاه های پزشکی چین وجود دارند و دانشجویان مباحث آموزشی را به صورت عملی تمرین می کنند.
 3. مناسب بودن هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین: در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان که در سطح بالا به آموزش دندانپزشکی می پردازند، هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین مناسب و ارزان تر است.
 4. محیط مناسب برای آموزش و زندگی: دانشگاه های پزشکی چین کتابخانه هایی با کتاب های چاپی و الکترونیکی در بر می گیرند و همچنین خوابگاه هایی با استاندارد های بین المللی برای دانشجویان خود فراهم کرده اند.

3. شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین در مقطع کارشناسی به عنوان یکی از محبوب ترین شاخه های علم پزشکی، بین 5 تا 6 سال طول می کشد و سال آخر تحصیل را دوره کارآموزی تشکیل می دهد. دانشجویان پس از موفقیت در امتحانات، مدرک فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی را دریافت می کنند. برای شرکت در این دوره لازم است دانشجویان دوره 12 ساله تحصیلات مقدماتی را گذرانده و حداقل 60 درصد نمره را در درس زبان انگلیسی و علوم اصلی (فیزیک، شیمی و زیست شناسی) دریافت کرده باشند. مهم ترین دروس این رشته عبارتند از:

 1. آناتومی عمومی.
 2. بافت شناسی و جنین شناسی.
 3. فارموکولوژی عمومی.
 4. فیزیولوژی.
 5. آسیب شناسی عمومی.
 6. بیوشیمی.
 7. میکروبیولوژی دهان.
 8. مورفولوژی دندان.

دانشجویان دندانپزشکی در هر سال، 2 ترم تحصیلی را می گذرانند و در پایان هر ترم در امتحانات شرکت می کنند. از جمله شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین می توان به شرکت در کنفرانس ها، ارائه سخنرانی، شرکت در تحقیقات و آزمایش ها و گذراندن دوره های آزمایشی و بالینی اشاره کرد.

بر اساس شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در چین، دانشجویان برای تحصیل این رشته در مقطع کارشناسی باید در بازه سنی 18 تا 25 سال باشند.

همچنین مهم ترین شرایط تحصیل تخصص دندانپزشکی در چین عبارتند از:

 1. دانشجو باید حداقل 25 ساله باشد.
 2. متقاضی موفق به کسب آخرین مدرک تحصیلی پیش از تخصص شده باشد. (برای مثال کسب مدرک کارشناسی برای شروع تحصیل کارشناسی ارشد.)
 3. دانشجو باید دوره کارآموزی را گذرانده و دستیاری دندانپزشکی را تجربه کرده باشد.

خوب است بدانید دانشجویان بین المللی برای تحصیل دندانپزشکی در چین نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند.

اگر می خواهید بدانید تحصیل دندانپزشکی در چین به چه زبان هایی امکان پذیر است، ادامه مقاله را از دست ندهید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین
West-Lake,-Hangzhou,-China

4. تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی

یکی از روش های استفاده شده برای بهبود شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین، ایجاد امکان تحصیل این رشته به زبان انگلیسی است. در حقیقت ارائه رشته دندانپزشکی در بهترین دانشگاه های چین به هر دو زبان چینی و انگلیسی، دانشجویان ملی و بین المللی را جذب کرده است.

اساتید و پروفسورهایی که به تدریس دندانپزشکی در دانشگاه های چین می پردازند، تسلط کافی به زبان انگلیسی دارند و مشکلی از این نظر برای دانشجویان بین المللی ایجاد نخواهد شد.

5. رشته های تحصیلی شاخه دندانپزشکی در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین می تواند در زیرشاخه های متنوعی صورت پذیرد. برخی از زیرشاخه هایی که دانشجویان ملی و بین المللی می توانند تخصص خود را در آن ها دریافت کنند، عبارتند از:

 1. ارتودنسی.
 2. جراحی دهان.
 3. اندودنتیکس.
 4. پدودنتیکس.
 5. آسیب شناسی دهان و دندان.
 6. پروتزهای دندانی.

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه های چین و همچنین ویزای تحصیلی این کشور است. با ما همراه باشید تا به رفع این دغدغه بپردازیم.

تحصیل دندانپزشکی در چین
The-Great-Wall,-China

6. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی چین

برای دریافت پذیرش تحصیلی چین باید برنامه و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب و پس از مطالعه وبسایت دانشگاه، مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی را فراهم کنید. مدارک مشترک میان دانشگاه های پزشکی برای تحصیل دندانپزشکی در چین عبارتند از:

 1. آخرین مدرک تحصیلی.
 2. پاسپورت.
 3. عکس.
 4. نامه بیانیه شخصی. (150 کلمه شامل اطلاعات شخصی شما و اهدافتان)
 5. توصیه نامه.
 6. گواهی سلامت.

7. شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

برای دریافت ویزای تحصیلی چین پیش از هر چیز باید پذیرش خود را از دانشگاه انتخابی در چین دریافت کنید. سپس مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی را به سفارت چین در کشور محل زندگی خود تحویل دهید. برخی از این مدارک عبارتند از:

 1. پاسپورت (حداقل 18 ماه اعتبار داشته باشد).
 2. مدارک شناسایی.
 3. عکس.
 4. نامه پذیرش تحصیلی.
 5. هزینه دریافت ویزا.
 6. فیش پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه.
 7. گواهی سلامت.

8. بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل دندانپزشکی

تنوع و تعدد دانشگاه در چین، انتخاب برنامه برای مهاجرت تحصیلی به این کشور را سخت می کند. بسیاری از دانشگاه های پزشکی چین اعتبار جهانی دارند و رشته دندانپزشکی را نیز در برنامه خود قرار داده اند. در ادامه با برخی از این دانشگاه ها آشنا می شویم.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین
Beijing,-China-(2)

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه پکینگ

مرکز علوم سلامت و پزشکی دانشگاه پکینگ (PUHSC) یکی از به روز ترین موسسات پزشکی پکن است. دانشگاه پکینگ در راستای هدف تبدیل شدن به یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی جهان، سخت کوشی و خلاقیت را شعار خود قرار داده است. این دانشگاه شامل 12 دانشکده و 8 بیمارستان وابسته با ظرفیت بیش از 7400 بیمار می شود و لابراتوار ها و کتابخانه های کاملی را برای دانشجویان خود در رشته های مختلف مانند پزشکی عمومی یا دندانپزشکی فراهم کرده است. دانشگاه پکینگ یکی از اولین دانشگاه های چین است که دانشجویان بین المللی را پذیرفته است و امروزه مهم ترین شاخه های پزشکی در مقاطع مختلف را در برنامه تحصیلی خود دارد مانند:

 1. پزشکی.
 2. داروسازی.
 3. بهداشت عمومی.
 4. دندانپزشکی.
 5. پرستاری.

دانشجویانی که تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پکینگ چین را انتخاب می کنند، می توانند از خوابگاه های مجهز این دانشگاه برای اسکان خود استفاده کنند.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه سیچوآن

دانشگاه سیچوآن که از اولین دانشگاه های مدرن دندانپزشکی در چین محسوب می شود، در سال 1907 تاسیس شد. برنامه های این دانشگاه تلفیقی از آموزش، مراقبت های بالینی و تحقیقات است و بهترین اساتید را در مقاطع مختلف تحصیلی در بر می گیرد. دانشگاه سیچوآن شامل 5 بخش آموزشی و 24 واحد تحقیقاتی می شود و زیرشاخه های مختلفی را برای تحصیل دندانپزشکی در چین ارائه می دهد؛ از جمله:

 1. دندانپزشکی پایه.
 2. پزشکی دهان.
 3. جراحی فک و صورت.
 4. پروتزهای دندانی.
 5. ارتودنسی.

دانشگاه سیچوآن آزمایشگاه مجهز 7200 متر مربعی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد.

برای آشنایی با سایر دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین همراه ما بمانید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین
Guanlan-Lake-Huayi-Feng-Xiaogang-Film-Commune,-Haikou,-China

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه جیا تونگ

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه جیائو تونگ در سال 1932 تاسیس شد. این دانشگاه همواره هدف تبدیل شدن به یکی از دانشگاه های درجه اول دنیا را در پیش داشته و تلاش های زیادی برای آن کرده است. دانشگاه جیائو تونگ تلاش دارد تا استانداردهای بین المللی آموزشی را دنبال و سیستم آموزشی و تجهیزات خود را مرتبا به روز رسانی کند. دانشجویان ملی و بین المللی می توانند در 7 بخش آموزش و تحقیقات و 1 بخش دندانپزشکی بالینی به تحصیل زیرشاخه های دندانپزشکی در چین بپردازند. رشته های ارائه شده در بخش آموزش و تحقیقات عبارتند از:

 1. جراحی دهان، فک و صورت.
 2. پروتزهای دندانپزشکی.
 3. ارتودنسی.
 4. دندانپزشکی کودکان.
 5. پیشگیری در دندانپزشکی.

بخش علوم پایه نیز شامل رشته های زیر می شود:

 1. فیزیولوژی دهان.
 2. آناتومی دهان.
 3. ایمونولوژی دهان.
 4. داروسازی دندان.
 5. بیولوژی دهان.
 6. بافت شناسی و آسیب شناسی دهان.
 7. مواد دندانپزشکی.

دانشگاه جیائو تونگ در راستای اهداف خود همواره ارتباط دوستانه ای با بهترین دانشگاه های دندانپزشکی جهان مانند اوزاکا، هاروارد و مارسی برقرار کرده است.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه نانجینگ

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه پزشکی نانجینگ در سال 1974 تاسیس شد. این دانشکده مجموعه ای از خدمات درمان، آموزش پزشکی و تحقیقات علمی را در برنامه های خود دارد. دانشکده دندانپزشکی نانجینگ بر آموزش علمی و پرورش خلاقیت و نوآوری متمرکز است و در راستای اهداف خود بهترین و به روزترین تجهیزات مانند سر مصنوعی Kavo را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. این دانشکده جوایز ملی و بین المللی متعددی را در زمینه های مختلف دریافت کرده است و مقالات علمی و مجلات تخصصی دندانپزشکی را منتشر می کند. دانشکده دندانپزشکی نانجینگ همواره “سخت کوشی و تعالی” را شعار خود قرار داده است و تلاش دارد به عنوان یکی از بهترین دانشکده های دندانپزشکی جهان شناخته شود.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه ووهان

دانشگاه پزشکی ووهان در سال 1943 تاسیس شد. این دانشگاه شامل 9 دانشکده است:

 1. دانشکده علوم پزشکی پایه.
 2. دو دانشکده پزشکی بالینی.
 3. دانشکده دندانپزشکی.
 4. دانشکده داروسازی.
 5. دانشکده بهداشت عمومی.
 6. دانشکده پرستاری.
 7. مرکز آزمایش های حیوانات.
 8. دانشکده فنی و حرفه ای.

امکان تحصیل و دریافت تخصص در هر یک از این دانشگاه ها و در شاخه های مختلف علمی وجود دارد. 3 بیمارستان نیز به طور مستقیم وابسته به این دانشگاهند. امروزه بیش از 6027 دانشجو ملی و بین المللی مشغول به تحصیل در این دانشگاه در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند.

دانشگاه پزشکی ووهان با بهترین اساتید و پروفسورها همکاری دارد و لابراتورها و مراکز تحقیقاتی پزشکی و دندانپزشکی به روز و مجهز را در اختیار اساتید و دانشجویان خود قرار می دهد.   

برای کسب اطلاعات بیشتر مانند رتبه جهانی دانشگاه های چین، به مطالعه مقاله ادامه دهید.

Shenzhen,-China
Shenzhen,-China

9. رتبه جهانی بهترین دانشگاه های چین

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه چینهوا16
دانشگاه پکینگ22
دانشگاه فودان40
دانشگاه ژجیانگ54
دانشگاه جیائو تونگ60
دانشگاه علوم و تکنولوژی چین89
دانشگاه نانجینگ120
دانشگاه ووهان257
دانشگاه تونگجی265
دانشگاه معمولی پکن277
دانشگاه HUST400
دانشگاه شانتو925
دانشگاه پایتخت1038

10. دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه های پزشکی چین که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Beijing Normal University
 2. Beijing university of Chinese medicine (در رشته داروسازي و طب سنتی در مقطع تحصیلات تکمیلی براي دارندگان مدرك پزشکی)
 3. Capital Medical University
 4. Central South University
 5. China agricultural university
 6. China Med University
 7. China Pharmaceutical University
 8. Chinese University Hong Kong
 9. East china university of science and technology
 10. Fudan University
 11. Huazhong University of Science and Technology
 12. Jilin University
 13. Jinan University
 14. Nanjing Agriculture University
 15. Nanjing Medical University
 16. Nanjing University
 17. Nankai University
 18. Ocean University of China
 19. Peking University
 20. Shandong University
 21. Shanghai jiao Tong University
 22. Shanghai University
 23. Sichuan University
 24. Soochow University
 25. Southeast University
 26. Sun Yat-Sen University
 27. Tianjin University
 28. Tongji University
 29. Tsinghua University
 30. University Hong Kong
 31. University of Chinese Academy of Science
 32. University of Science and Technology of China
 33. Wuhan University
 34. Xiamen University
 35. Xian jiaotong University
 36. Zhejiang University
 37. Zhengzhou University

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین چقدر است؟ آیا امکان تحصیل رایگان دندانپزشکی در چین وجود دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید.

Emperor-Qinshihuang's-Mausoleum-Site-Museum,-Xi'an,-China
Emperor-Qinshihuang’s-Mausoleum-Site-Museum,-Xi’an,-China

11. هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مانند آمریکا و استرالیا، ارزان تر و مقرون به صرفه است. بسته به نوع دانشگاه انتخابی، این هزینه تغییر می کند اما به طور کلی آن را می توان مبلغی حدود 4.500 تا 8.000 دلار در سال در نظر گرفت.

بورسیه های تحصیلی موجود در چین می توانند به کاهش هزینه تحصیل پزشکی در چین کمک کنند.

جدول زیر هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین را در برخی از دانشگاه های این کشور نشان می دهد:

دانشگاههزینه تحصیل (سالانه)
دانشگاه پکینگ7.390 دلار
دانشگاه سیچوان5.531 دلار
دانشگاه جیا تونگ3.072 دلار
دانشگاه نانجینگ5.097 دلار
دانشگاه ووهان4.609 دلار
دانشگاه ژنگزو5.377 دلار
دانشگاه پایتخت چین5.247 دلار

12. بورسیه تحصیلی چین

بورسیه های تحصیلی، یکی از عوامل بهبود دهنده شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین هستند. انواع مختلفی از بورسیه ها به طور کامل یا نیمه در اختیار دانشجویان قرار می گیرند. این بورسیه ها یا به طور چشم گیری از هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین می کاهند یا تقریبا تحصیل رایگان دندانپزشکی در چین را ممکن می کنند.

دانشجویان برای تحصیل دندانپزشکی در چین در مقاطع مختلف می توانند از بورسیه دولتی چین یا بورسیه هایی که هر دانشگاه ارائه می دهد، استفاده کنند. در صورت موفقیت در کسب بورسیه کامل، بسیاری از هزینه های دانشجو پوشش داده می شوند؛ از جمله:

 1. هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین (شهریه دانشگاه).
 2. مبلغی ماهیانه به عنوان هزینه زندگی.
 3. هزینه اسکان دانشجو.

در آخرین بخش از مقاله هزینه زندگی در چین را برآورد و معایب تحصیل دندانپزشکی در چین را بررسی می کنیم.

china,-zhangjiagang,-中国
china,-zhangjiagang,-中国

13. هزینه زندگی در چین

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین تنها هزینه ای نیست که دانشجویان باید در حین تحصیل پرداخت کنند. زندگی در چین هزینه هایی در پی دارد که آگاهی از آن ها لازم است. خوب است بدانید هزینه زندگی در چین نیز در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مقرون به صرفه است و بسته به شهر محل زندگی تغییر می کند. اگر ساکن شهرهای ارزان تر چین باشید، با مبلغی بین 600 تا 1000 دلار در ماه می توانید از پس نیازهای زندگی خود برآیید اما اگر در شهرهای گران تری مانند پکن، شنزن و شانگهای زندگی کنید، این مبلغ به 1000 تا 1200 دلار در ماه تغییر می کند. برای جزئیات بیشتر به جدول زیر توجه کنید:

نوع هزینهمبلغ هزینه
اسکان دانشجویی150 تا 1.000 دلار در ماه
مواد غذایی170 تا 200 دلار در ماه
حمل و نقل15 تا 20 دلار در ماه
کتاب و احتیاجات تحصیل30 تا 50 دلار در هر ترم تحصیلی
بیمه60 دلار برای 6 ماه

14. معایب تحصیل دندانپزشکی در چین

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در کنار مزایای بسیار، معایبی نیز در تحصیل دندانپزشکی در چین وجود دارد. این معایب بعضا شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین را برای دانشجویان بین المللی سخت می کنند. به موارد زیر توجه کنید:

 1. برخی از شهرهای بزرگ چین مانند پکن از آلودگی شدید رنج می برند و ممکن است تحمل آن برای دانشجویانی که عادت به چنین شرایطی ندارند، سخت باشد.
 2. در کنار جمعیت بالای دانشجویان چینی، تعداد دانشجویان بین المللی کم به نظر می آید و همین امر منجر به احساس تنهایی و غربت در دانشجویان می شود.
 3. بسیاری از دانشگاه ها برای فارغ التحصیلی دانشجویان نیاز به مدرک زبان چینی دارند. حقیقت این است که اگر چه برخی دانشگاه ها در دوره کارآموزی از حضور مترجم در هنگام برخورد با بیمار بهره مندند، پس از فارغ التحصیلی این امکان را از دست می دهند و برای برقراری ارتباط با بیماران خود نیاز به آشنایی با زبان چینی دارند.

سوالات متداول تحصیل دندانپزشکی در چین

✅ آیا برای تحصیل دندانپزشکی در چین باید در آزمون ورودی شرکت کنیم؟

خیر! تحصیل دندانپزشکی در چین آزمون ورودی ندارد.

✅ تحصیل دندانپزشکی در چین به چه زبان هایی ممکن است؟

تحصیل دندانپزشکی در چین به هر دو زبان چینی و انگلیسی امکان پذیر است.

✅ شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در چین به چه صورت است؟

دانشجویان برای تحصیل دندانپزشکی در مقطع کارشناسی باید در بازه سنی 18 تا 25 سال قرار داشته و برای دریافت تخصص حداقل 25 ساله باشند.

✅ آیا دانشگاه های پزشکی چین مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند؟

37 دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی چین مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

✅ آیا امکان تحصیل دندانپزشکی در چین با بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

بله! دانشجویان می توانند برای دریافت بورسیه دولتی چین یا بورسیه دانشگاه های این کشور درخواست دهند.

جمع بندی

Conclusion

اگر به دنبال یادگیری علم دندانپزشکی با شرایطی ایده آل در خارج از کشور هستید، چین می تواند مقصدی مناسب برای شما باشد. تحصیل دندان پزشکی در چین، هزینه ی مناسبی به همراه دارد و همچنین دانشجویان می توانند با مبلغی مقرون به صرفه نیازهای زندگی خود را تامین کنند. بورسیه های تحصیلی نیز از این هزینه ها می کاهند. فراموش نکنید تحصیل دندانپزشکی در بهترین دانشگاه های چین یعنی تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان چرا که بسیاری از دانشگاه های پزشکی این کشور، رتبه جهانی بالایی دارند. تحصیل دندانپزشکی در چین علاوه بر اینکه می تواند از شما دندانپزشکی کاربلد با اعتبار جهانی بسازد، فرصت تجربه فرهنگ های متنوع را نیز به شما می دهد.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا