تحصیل دندانپزشکی در لهستان (شرایط و هزینه ها 2021)

poland Flag

رشته دندانپزشکی همواره جزء رشته های پرطرفدار در بین دانشجویان بین المللی بوده است. چنانچه شما نیز متقاضی تحصیل در این رشته با شهریه‌های بسیار مناسب در دانشگاه های ممتاز اروپا هستید، مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد می شود. در پایان این مقاله پاسخ بسیاری از پرسش‌های احتمالی خود را خواهید یافت، پرسش هایی همچون موارد زیر:

 • چرا تحصیل دندانپزشکی در لهستان پیشنهاد می شود؟
 • صفر تا صد شهریه دندانپزشکی لهستان چقدر است؟
 • چه مدارکی برای درخواست در دانشگاه دندان پزشکی لهستان لازم است؟
 • مزایای تحصیل دندان پزشکی در لهستان چیست؟
 • دانشگاه های ممتاز لهستان برای تحصیل دندانپزشکی کدامند؟
 • آیا تحصیل دندانپزشکی در لهستان به زبان انگلیسی ممکن است؟

✔️ بررسی شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان

شرایط تحصیل دنداپزشکی در لهستان، هزینه و شهریه تحصیل دندانپزشکی در لهستان و همچنین جزئیات صفر تا صد شهریه تحصیل دندانپزشکی در لهستان از پرتکرارترین سوالات برای کسانی است که قصد ادامه تحصیل در لهستان دارند.

تحصیل دندانپزشکی در لهستان در بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوب است.رشته دندانپزشکی در لهستان یک کورس عالی برای تحصیل است. همانطور که همه ما می دانیم، پزشکی و دندانپزشکی دوره های طولانی مدتی هستند و در نتیجه، هزینه های تحصیل در این رشته ها می تواند تا حدودی سنگین باشد. با این وجود، هر دو رشته پزشکی و دندانپزشکی رشته هایی هستند که با یک مسیر شغلی خوب ترکیب می شوند.

در صورت داشتن شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان، چندین گزینه پیش روی شماست: تخصص، کار در بیمارستان، پژوهش، کار به عنوان یک دندان ‌پزشک عمومی ، افتتاح کلینیک دندانپزشکی خود و غیره. قبولی در یک دانشگاه نیاز به آماده سازی و نمرات عالی دبیرستان دارد، زیرا در هر مکانی که بخواهید درس بخوانید رقابت بسیار شدید است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. چرا تحصیل دندانپزشکی در لهستان؟

سیستم آموزشی لهستان در رتبه دهم در بین بهترین های جهان قرار دارد و دارای برخی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های اروپا است. دولت سرمایه زیادی در به روزرسانی منابع دانشگاه و اطمینان از وجود فناوری پیشرفته و جدیدترین تجهیزات در هر موسسه آموزشی تحت نظارت ملی سرمایه گذاری کرده است. کیفیت تدریس و پژوهش و تحصیل دندانپزشکی در لهستان بالا است و البته مدارک تحصیلی لهستان در همه دنیا شناخته شده است و اگر در لهستان مدرک دندانپزشکی بگیرید، این امر به شما امکان می دهد بتوانید در سطح بین المللی کار کنید.

صفر تا صد شهریه دندانپزشکی لهستان
Skyline-of-Warsaw,-Poland

2. آیا هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در لهستان گران است؟

آیا شرایط تحصیل در لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

لهستان کشوری گران قیمت نیست، بنابراین هزینه و صفر تا صد شهریه تحصیل دندانپزشکی در لهستان و زندگی شما در حین تحصیل دندانپزشکی به طور قابل توجهی کمتر از سایر کشورهای اروپایی خواهد بود. هزینه های تحصیل در لهستان در هر دوره بین 11.000 تا 13.500 یورو در سال است، در حالی که دانشجویان بین المللی که در انگلیس تحصیل می کنند، سالانه 35.000 پوند پرداخت می کنند و هزینه های ایالات متحده می تواند سالانه به 70.000 دلار برسد. همانطور که مشاهده می کنید، شهریه دندانپزشکی لهستان بسیار مقرون به صرفه است.

علاوه بر این، لهستان در مقایسه با بقیه اروپا برای دانشجویان، کشور گرانی نیست و اگر بتوانید محل اقامت با قیمت مناسب پیدا کنید، ماهانه با 600 یورو می توانید زندگی کنید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در لهستان
Royal-Palace-on-the-Water-in-Lazienki-Park

3. صفر تا صد شهریه دندانپزشکی لهستان

شهریه دندانپزشکی لهستان به شرح زیر است:

 1. شهریه (تقریباً 17.000 دلار)
 2. اتاق (دانشجویان سال اول) 3.500 دلار
 3. 500 دلار سپرده اتاق
 4. دوره قبل از تحصیل (اجباری برای سال اول) 720 دلار
 5. وعده های غذایی (خرید شخصی) 5.000 دلار
 6. کتاب و لوازم (خرید شخصی) 3.000 دلار
 7. هزینه های زندگی (خرید شخصی) 6.500 دلار
 8. هزینه تقریبی کل 36.220 دلار

همه مبالغ به دلار آمریکا گفته شده است در حالی که هزینه های واقعی به Zloty لهستان خواهد بود. اطلاعات فوق هزینه تخمینی صفر تا صد شهریه دندانپزشکی لهستان برای 1 سال تحصیل به دلار آمریکا است. قیمت ها ممکن است تغییر کنند. تخمین ها توسط دانشگاه ها محاسبه شده و هر ساله در دفترچه دانشجویی منتشر می شود.موارد فوق شامل برآورد 650 دلار ماهانه برای هزینه های شخصی است.شهریه هر ساله به 2 قسمت تقسیم می شود و 15 سپتامبر و 15 فوریه پرداخت می شود.

مبالغ فوق مجموع تقریبی هزینه های هر سال تحصیل با نرخ دلار خواهد بود.

هیچ هزینه ای در بین هزینه و صفر تا صد شهریه تحصیل دندانپزشکی در لهستان برای ثبت نام و کارهای اداری وجود ندارد. هزینه درخواست کارت اقامت موقت تقریبا 150 دلار است. هزینه های پرداخت شهریه و خوابگاه از طریق انتقال مستقیم به حساب دانشگاه های لهستان به Zloty لهستان انجام می شود. اطلاعات پرداخت پس از پذیرش در دانشگاه به همه دانشجویان ارائه می شود.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان
Long-Market,-Gdańsk,-Poland

اطلاعات جانبی هزینه تحصیل دندانپزشکی در لهستان

در صورت عدم انجام تعهدات مالی دانشجویان، دانشجو مجاز به حضور در کلاس ها و سمینارها نخواهد بود و ممکن است مجبور به ترک خوابگاه شود. بسته به برنامه ای که دانشجو وارد آن می شود و سالی که وارد آن می شود، تاریخ پرداخت سررسید متفاوت است. اگرچه امکان تأمین امنیت محل های اسکان خصوصی وجود دارد، اما دانشگاه ها به دانشجویان سال اول توصیه می کنند که در دانشگاه اقامت داشته باشند. دانشجویان ورودی متقاضی تحصیل در رشته دندانپزشکی برای درخواست کمک مالی بهتر است که درخواست خود را 60-90 روز قبل از شروع ترم ارائه دهند.

دانشجویانی که بیمه درمانی خود را تأمین می کنند باید یک نامه در مورد بیمه ثابت خود ارائه دهند که با پوشش کامل پزشکی و بیمارستان در لهستان موافقت می کند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در لهستان
Warsaw,-Poland-(6)

4. کدام دانشگاه های لهستان دوره های دندانپزشکی را به زبان انگلیسی تدریس می کنند؟

شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان نشان می دهد که بیش از بیست سال است که دوره های دندانپزشکی در دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می شود. طبق گزارش elabedu.eu موسسات دولتی زیر امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی را ارائه می دهند:

 1. دانشگاه پزشکی ورشو، بسیار معتبر ؛ بدون آزمون ورودی؛ در سال 1809 تاسیس شد.
 2. دانشگاه پزشکی لوبلین، با همکاری دانشگاه Wenzhoo، چین تدریس می کند. لوبلین به عنوان یکی از دوستانه‌ترین شهرهای اروپا انتخاب شده است.
 3. دانشگاه پزشکی پومرنیا، واقع در Szczecin؛ بدون آزمون ورودی؛ از سیستم آموزش ایالات متحده پیروی می کند.
 4. دانشگاه پزشکی لودز (Łodź)، یکی از بزرگترین دانشکده های پزشکی در لهستان، دوره های مختلفی را ارائه می دهد.
 5. دانشگاه پزشکی گدانسک، 800 دانشجوی بین المللی که در حال حاضر به زبان انگلیسی تحصیل می کنند.
 6. دانشگاه علوم پزشکی پوزنا، مرکز تحقیقات، تأکید بر عملکرد و تعالی بالینی ؛ با شش بیمارستان کار می کند.
 7. دانشگاه پزشکی بیاستوک، مرکز پیشرو تحقیقات و فناوری ؛ نمرات بالایی را در فیزیک و زیست شناسی یا ریاضیات می خواهد.
 8. دانشگاه Jagiellonian از کراکوف، دوره های چهار ساله شتابدهنده ای را نیز برای فارغ التحصیلان دارای مدرک پزشکی (به عنوان مثال علوم پزشکی) برگزار می کند.
 9. دانشگاه Warmia و دانشکده پزشکی Mazury، یک دانشگاه نسبتاً جدید، واقع در اولزتین.
 10. دانشگاه پزشکی سیلسیا، در کاتوویتس، به یک آزمون ورودی و نمرات عالی در زیست شناسی و شیمی ‌نیاز دارد.

5. شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان

 • شامل 2 سال قبل از کلینیک (سخنرانی ها، سمینارها) و 3 سال بالینی (کلاس های عملی).
 • مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا بیش از 5000 ساعت آموزش و 300 ساعت ECTS.
 • این برنامه به مدت 10 ترم (150 هفته) اجرا می شود.
 • دانشجویان پس از اتمام هر سال تحصیل لازم است هر تابستان به مدت 4 هفته آموزش عملی (محلی یا خارج از کشور) انجام می دهند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان به این صورت است که بخش دندانپزشکی دانشگاه یک برنامه 5 ساله دندانپزشکی به فارغ التحصیلان دبیرستان ارائه می دهد. این برنامه متناسب با استانداردهای اتحادیه اروپا بیش از 5000 ساعت آموزش و 300 ECTS سیستم انتقال اعتبار و انباشت اروپا است.

کل مدت برنامه 5 ساله تحصیل در رشته دندانپزشکی 10 ترم (150 هفته) است که دانشجویان طی آن سخنرانی، سمینار و کلاس های عملی دارند. پس از اتمام هر سال تحصیلی، دانش آموزان باید یک آموزش عملی تابستانی 4 هفته ای داشته باشند که اجباری است و در برنامه درسی گنجانده شده است. آموزش عملی را می توان در موسسات شناخته شده در کشورهای بومی ‌دانشجویان به پایان رساند.

فارغ التحصیل مدرک DMD (دکتر دندانپزشکی) را دریافت می کند. برنامه درسی مطابق با استانداردهای برنامه دندانپزشکی اتحادیه اروپا است. دانش آموخته می تواند به عنوان پژوهشگر یا استاد در دانشگاه پزشکی کار خود را ادامه دهد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان
Warszawa

شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور لهستان برای پذیرش دانشجو

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

برای واجد شرایط بودن برای درخواست تحصیل در رشته دندانپزشکی، باید:

 1. دارای گواهی امتحان پایان دوره دبیرستان یا دیپلم تحصیلات متوسطه یا معادل آن باشد که به شما اجازه می دهد برای پذیرش در یک دانشگاه در کشور اخذ شده در لیست در نظر گرفته شوید.
 2. در آزمون صلاحیت یا BMAT،MCAT ،GAMSAT یا UKCAT شرکت کنید.
 3. نمره قبولی در رشته های زیست شناسی، شیمی، فیزیک یا ریاضیات را در گواهینامه امتحانات دبیرستان یا دیپلم تحصیلات متوسطه یا معادل آن داشته باشید.
 4. اگر نمرات لازم را ندارید، می توانید در چنین دروسی امتحان مجدد دهید. امتحاناتی در زمینه زیست شناسی، شیمی ‌و فیزیک از شما گرفته می شود.
 5. به یاد داشته باشید صرف نظر از موضوع امتحان، شما همچنین باید در آزمون صلاحیت یا BMAT MCAT / GAMSAT / UKCAT شرکت کنید.
 6. مهارت زبان انگلیسی خود را ثابت کنید.

شما می توانید در مرحله پذیرش فقط یک بار در آزمون صلاحیت شرکت کنید و یا با استفاده از گواهینامه BMAT ،MCAT ،GAMSAT یا UKCAT اقدام کنید.

همچنین می توانید قبل از دریافت گواهی پایان تحصیلات متوسطه، درخواست خود را برای دانشگاه شروع کرده و آزمون صلاحیت را بنویسید. شما باید گواهی اصلی را قبل از پایان پذیرش ارائه دهید. آخرین مهلت توسط هیئت پذیرش دانشگاه های لهستان تعیین می شود.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان
Warsaw,-Poland-(2)

6. مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیل دندانپزشکی در لهستان

 1. فرم درخواست پر شده برای ویزا
 2. پاسپورت معتبر
 3. نامه رسمی پذیرش به دانشگاهی در لهستان
 4. یک CV کوتاه
 5. گواهینامه ها و مدارک تحصیلی شما
 6. مدارک مهارت در زبانی که می خواهید در آن تحصیل کنید
 7. تأیید داشتن بودجه برای تحصیل و زندگی در لهستان
 8. بیمه سلامت
 9. عکس گذرنامه

7. مدارک لازم زبان انگلیسی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور لهستان

داوطلبانی که واجد شرایط پذیرش تحصیل در رشته دندانپزشکی هستند، باید گواهی امتحانی را برای تأیید تسلط به زبان انگلیسی ارائه دهند.

شرایط فوق در مورد داوطلبانی که زبان مادری آن ها انگلیسی است (به عنوان مثال استرالیا، انگلستان، ایالات متحده آمریکا، کانادا) یا داوطلبانی که در آزمون لیسانس به زبان انگلیسی شرکت کرده اند اعمال نمی شود.

برای این دسته افراد، اسناد تأیید کننده زبان انگلیسی عبارتند از:

 1. تابعیت کشوری که انگلیسی در آن زبان رسمی ‌است.
 2. دیپلم  IB(لیسانس بین المللی).
 3. دیپلمEB  (صادر شده در بروکسل).
 4. دیپلم آموزش عالی، اگر زبان تدریس انگلیسی باشد.

گواهینامه های زبان انگلیسی

در زیر لیستی از گواهینامه های زبان شناخته شده توسط دانشگاه های دندان پزشکی لهستان وجود دارد:

 1. آیلتس آکادمیک – حداقل 6.5
 2. TOEFL iBT – حداقل 87 و حداقل 3.5 امتیاز TWE
 3. TOEFL PBT- حداقل 510 (حداقل 180 در سیستم رایانه ای)
 4. TOEIC – حداقل 700 امتیاز

8. مدت زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور لهستان

شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان به مدت 6 سال برای کارشناسی و 4 سال برای برنامه تحصیلات تکمیلی Advanced MD به طول می انجامد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان
Poland

9. آیا برای پذیرش تحصیل در رشته دندانپزشکی از فرد مصاحبه گرفته می شود؟

بسیاری از دانشگاه ها هنگام ارزیابی داوطلبان برای حضور در دانشگاه از مصاحبه آنلاین استفاده می کنند. مصاحبه کننده انگیزه و تجربه بالینی شما به عنوان یک داوطلب، کارآموز یا فردی با تجربه در حوزه پزشکی را کشف خواهد کرد و انتظار دارد که شما آنچه انجام داده اید را بیان کرده و تجربه های مشخصی را که از تجربیات خود گرفته اید، ارائه دهید. یکی از اصلی ‌ترین سوالاتی که از شما پرسیده می شود این است که چرا تحصیل دندانپزشکی در لهستان را انتخاب کرده اید؟ بنابراین خود را برای پاسخ به این سوال آماده کنید.

10. برترین دانشگاه دندانپزشکی لهستان در سال 2021

رنک جهانیدانشگاه
176Jagiellonian University
287Wrocław University
414GdańskUniversity
458Medical University of Warsaw
476Medical University of Łodź
552Medical University of Silesia
606Pomeranian Medical University
611Poznań University of Medical Science
676Lublin Medical University
725Białystok Medical University

11. مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی لهستان

آیا شرایط تحصیل در لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2
 1. در حال حاضر 8000 دانشجو در لهستان در حال تحصیل در رشته های دندانپزشکی هستند که پیش بینی می شود سال به سال افزایش یابد. لهستان کشوری زیبا، مهمان نواز و از نظر تاریخی ثروتمند است. دارای مناظر دیدنی، غذاهای لهستانی تازه، دلچسب و خوشمزه هستند. دانشگاه‌های این کشور با مراکز تعالی مدرن، با بودجه کافی و با محوریت پژوهش تکمیل شده اند.
 2. اگر واجد شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان باشید، با هزینه ای کمتر که در سایر کشورهای اروپایی پرداخت می کنید، مدرک شناخته شده بین المللی را کسب خواهید کرد. استانداردهای بالا و هزینه های تحصیلی پایین، هزینه زندگی مقرون به صرفه و دوره های گسترده ای برای انتخاب از مکان های بسیار متفاوت لهستان همه چیز را برای تحصیل راحت مهیا می کند.
 3. بهترین آموزش پزشکی و دانشکده پزشکی با بالاترین سطح تحقیقات علمی را در لهستان بر اساس کمیته ارزیابی واحدهای علمی A + نشان می دهد.
 4. 75 سال تجربه در آموزش پزشکی.
 5. روش های جدید مطالعه در اروپا.
 6. محیطی با چند فرهنگ مختلف و دانشجویان از 66 کشور مختلف.
 7. با کیفیت ترین آموزش در اروپا، مدرن ترین مرکز آموزش دندانپزشکی.
 8. دانش و تمرین با هزینه های معقول.
 9. آکادمیک ترین محیط دانشجویی دوستانه در قلب لهستان.
 10. لهستان پیشنهاد گسترده ای از درمان های ایمن و حرفه ای دندانپزشکی ارائه می دهد که تمام مشکلات مراجعه کننده را برطرف می کند. انواع روش های درمانی و به روز ترین تکنیک های دندانپزشکی در لهستان ارائه می شود. دندانپزشکان در لهستان کلیه خدمات درمانی دندانپزشکی را برای ایجاد لبخندی سالم و زیبا و بهبود وضعیت سلامتی دندان با استفاده از ایمن ترین و جدیدترین فناوری برای انجام درمان های بسیار پیچیده ارائه می دهند. لذا تحصیل دندانپزشکی در لهستانوعده مسیر شغلی درخشانی به شما می دهد.
Warsaw,-Poland-(3)
Warsaw,-Poland-(3)

سوالات متداول تحصیل دندانپزشکی در لهستان

✅ هزینه تحصیل دندانپزشکی در لهستان چقدر است؟

لهستان کشوری گران قیمت نیست، بنابراین هزینه و صفر تا صد شهریه تحصیل دندانپزشکی در لهستان و زندگی شما در حین تحصیل دندانپزشکی به طور قابل توجهی کمتر از سایر کشورهای اروپایی خواهد بود. هزینه های تحصیل در هر دو دوره بین 11.000 تا 13.500 یورو در سال است.

✅ تحصیل دندانپزشکی در لهستان چه مدت طول می کشد؟

تحصیل در رشته دندانپزشکی به مدت 6 سال برای کارشناسی و 4 سال برای برنامه تحصیلات تکمیلی Advanced MD به طول می انجامد.

✅ آیا تحصیل دندانپزشکی در لهستان به زبان انگلیسی ممکن است؟

بله، تقریبا تمامی دانشگاه های لهستان به زبان انگلیسی نیز تدریس می کنند.

✅ برای تحصیل دندانپزشکی در لهستان به چه سطحی از زبان انگلیسی نیاز است؟

آیلتس آکادمیک حداقل 6.5 برای تحصیل دندانپزشکی ضروری است.

✅ آیا دانشجویان جهت تحصیل دندانپزشکی در لهستان می توانند تقاضای وام کنند؟

بله، دانشجویان ورودی متقاضی تحصیل در رشته دندانپزشکی برای درخواست کمک مالی بهتر است که درخواست خود را 60-90 روز قبل از شروع ترم ارائه دهند.

جمع بندی

Conclusion

با توجه به شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان و مزایای آن با تحصیل در این کشور آینده ای درخشان برای خود رقم خواهید زد. تحصیل دندان پزشکی در لهستان با توجه به هزینه کمتر آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی و دانشگاه های برتر جهانی آن به شما توصیه می شود. با توجه به اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه های این کشور فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در لهستان شانس اشتغال به کار با درآمد های بالا در اقصی نقاط دنیا را خواهند داشت.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا