100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند 2024 (+✅ شرایط+هزینه+بهترین دانشگاه ها)

finland Flag

دندانپزشکی یکی از پرطرفدارترین شاخه‌های علوم پزشکی است و دانشگاه‌های فنلاند بهترین اساتید، خدمات و امکانات را برای دانشجویان این رشته فراهم کرده‌اند. تحصیل دندانپزشکی در فنلاند یکی از روش‌‌هایی است که می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی اقامت دائم این کشور را با کار دریافت کنید. در این مقاله به بررسی موارد مختلفی از شرایط تحصیل و هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه‌های مختلف می‌پردازیم و سعی داریم به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. برخی از این سوالات عبارتند از:

 • آیا امکان تحصیل رایگان رشته دندانپزشکی در فنلاند وجود دارد؟
 • شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند چگونه است؟
 • آیا برای تحصیل دندانپزشکی باید مدرک زبان فنلاندی ارائه کرد؟
 • آیا امکان تحصیل دندانپزشکی در فنلاند به زبان انگلیسی وجود دارد؟
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در فنلاند چقدر است؟

بررسی تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند یکی از بهترین انتخاب‌های شما برای تحصیل است اگر علاقه‌مند به رشته دندانپزشکی باشید. دانشگاه‌های این کشور دارای جایگاه بالایی در رتبه‌بندی جهانی هستند و از سراسر دنیا دانشجو می‌پذیرند. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل رایگان رشته دندانپزشکی در فنلاند می‌پردازیم و از هزینه تحصیل دندانپزشکی در فنلاند به زبان انگلیسی و فنلاندی خواهیم گفت. یکی دیگر از مواردی که بررسی خواهیم کرد، آزمون ورودی و شرط لازم برای ورود به دانشگاه‌‌های دندانپزشکی این کشور است. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارید و به دنبال انتخاب بهترین دانشگاه هستید، ما دانشگاه‌های برتر فنلاند را نیز بررسی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید و فراموش نکنید که تمامی اطلاعات مقاله بر اساس معتبرترین منابع مانند Studyinfinland.fi است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. مزایای تحصیل در فنلاند

فنلاند نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر شرایط مساعدی را برای تحصیل دانشجویان فراهم کرده است. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 1. امکان تحصیل رایگان دندانپزشکی
 • 2. اجازه کار پاره‌وقت در زمان تحصیل
 • 3. امکان تحصیل در دانشگاه‌‌هایی با رتبه‌بندی بالا
 • 4. امکان دریافت اقامت پس از اتمام تحصیلات
 • 5. امکان دریافت ویزای شینگن و سفری آسان به دیگر کشورهای اروپایی
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

شرایط تحصیل دندانپزشکی در بسیاری موارد همسو با شرایط تحصیل پزشکی در فنلاند است. رشته دندانپزشکی در فنلاند شامل یک دوره 4 تا 6 ساله است. پس از گذراندن این دوره می‌توانید برای دکتری و تخصص اقدام کنید. یکی از اصلی‌ترین شرایط تحصیل دندانپزشکی، شرکت در آزمون ورودی دندانپزشکی فنلاند است. نکته مهم اینکه این آزمون ورودی به زبان فنلاندی برگزار می‌شود بنابراین باید به زبان این کشور مسلط باشید.

مدرک دندانپزشکی در فنلاند شامل یک مدرک فوق لیسانس تخصصی است که می‌توان آن را از موسسات دندانپزشکی مانند دانشگاه هلسینکی، موسسه دندانپزشکی دانشگاه تورکو و موسسه دندانپزشکی دانشگاه اولو دریافت کرد. برای تکمیل این مدرک باید مجوز دندانپزشکی از فنلاند دریافت کرده باشید.

هر دانشکده پزشکی در مورد نحوه پذیرش دندانپزشکان خارجی به عنوان دانشجوی فوق‌ لیسانس و اینکه چگونه آموزش شما در خارج از کشور انجام شود، تصمیم می‌گیرد. دوره آموزشی شامل کار عملی در زمینه تخصصی نیز می‌شود.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند
Tampere

3. مدارک برای رشته دندانپزشکی در فنلاند

یکی از شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند، ارائه مدارک لازم است. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • 1. ارائه مدرک زبان فنلاندی
 • 2. ارائه مدرک دیپلم رسمی
 • 3. ارائه مدرک پیش‌دانشگاهی
 • 4. داشتن نمره‌های بالا در مقاطع قبلی
 • 5. شرکت در دوره‌های Pre-Medical در فنلاند
 • 6. شرکت در آزمون ورودی و قبولی
 • 7. پرداخت هزینه تحصیل

لازم است بدانید که:
1. هیچ دوره آموزش زبان فنلاندی در فنلاند برگزار نمی‌شود. بنابراین باید مدرک زبان فنلاندی را در کشور خود دریافت کنید.
2. آزمون ورودی دندانپزشکی فنلاند هر سال در ماه «می» برگزار می‌شود. متقاضیان برای شرکت در این آزمون باید در ماه‌های «مارس» و «آوریل» ثبت نام کنند.

4. واجدین شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

پس از اینکه مدارک فوق را برای دانشگاه مربوطه ارسال کردید، برای تحصیل در فنلاند باید ابتدا در آزمون ورودی شرکت کنید. بسیاری از دانشجویان برای اینکه احتمال قبولی خود در آزمون ورودی را افزایش دهند، در دوره‌های پیش پزشکی شرکت می‌کنند و برای شرکت در آزمون آماده می‌شوند.

به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت که تنها شرط اصلی برای داشتن تحصیل دندانپزشکی در فنلاند، قبولی در این آزمون است. البته لازم است به زبان فنلاندی نیز مسلط باشید. چون به عنوان پزشک به طور مستقیم با مردم در ارتباط هستید پس باید زبان فنلاندی را بیاموزید.

در بخش بعدی مقاله به سراغ هزینه دانشگاه‌های دندانپزشکی فنلاند خواهیم رفت. با ما بمانید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در فنلاند
View-to-Olavinlinna-Castle-and-lake-from-the-shore-Savonlinna-Finland

5. هزینه تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

هزینه تحصیل دندانپزشکی با توجه به دانشگاه محل تحصیل متفاوت خواهد بود. در جدول زیر می‌توانید دانشگاه‌های برتر این کشور و هزینه تحصیل دندانپزشکی در فنلاند را ببینید.

به خاطر داشته باشید که از لحاظ رتبه‌بندی، دانشگاه‌های فنلاند در سطح دانشگاه‌های بین‌المللی قرار دارند.

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی فنلاندهزینه تحصیل دندانپزشکی در فنلاند (به یورو)
1. Turku University11,500
2. Tampere University8,000 تا 12,000
3. University of Eastern Finland8,000 تا 10,000
4. Oulu University9,223
5. Helsinki University13,000 تا 18,000

6. تحصیل دندانپزشکی در فنلاند به زبان انگلیسی

دانشگاه های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی فنلاند به زبان سوئدی و فنلاندی تدریس می‌کنند. بنابراین برای تحصیل در این رشته باید با زبان فنلاندی آشنا باشید. البته بعضی دانشگاه ها هستند که شرایط را برای تحصیل به زبان انگلیسی فراهم کرده‌اند اما تعداد آن ها خیلی کم است. علت اصلی اینکه امکان تحصیل به زبان انگلیسی کم است در واقع اهمیت ارتباط دندانپزشکان با مردم عادی است که به زبان فنلاندی صحبت می‌کنند. در حال حاضر دانشگاه فنلاند شرقی، شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند به زبان انگلیسی را دارد.

لازم است بدانید که هزینه تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی بالاتر از هزینه تحصیل در این رشته به زبان فنلاندی است.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. تحصیل رایگان رشته دندانپزشکی در فنلاند

همان طور که اشاره کردیم، تحصیل در کشور فنلاند آن هم در رشته های پزشکی به دو زبان فنلاندی و سوئدی یا زبان انگلیسی میسر است. نکته مهم این بود که تحصیل به زبان انگلیسی هزینه بیشتری در مقایسه با زبان فنلاندی دارد. در صورتی‌که با زبان فنلاندی آشنا باشید می‌توانید به تحصیل رایگان رشته دندانپزشکی در فنلاند بپردازید. بنابراین تنها با تسلط بر زبان فنلاندی و ارائه مدرک زبان فنلاندی است که امکان تحصیل رایگان رشته دندانپزشکی میسر خواهد بود.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه های فنلاند نیز می توانند منجر به تحصیل رایگان دانشجویان دندانپزشکی در فنلاند شوند.

اگر می خواهید با بهترین دانشگاه های دندانپزشکی فنلاند آشنا شوید، ادامه ی مقاله را از دست ندهید.

تحصیل رایگان رشته دندانپزشکی در فنلاند
taivalkongas

8. معرفی دانشگاه‌های دندانپزشکی در فنلاند

در این بخش تعدادی از دانشگاه‌های برتر فنلاند که رشته دندانپزشکی را ارائه می‌دهند، معرفی خواهیم کرد.

8.1. برترین دانشگاه های دندانپزشکی فنلاند: دانشگاه Eastern Finland

موسسه دندانپزشکی Kuopio به دندانپزشکان به عنوان متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در زمینه ارتقای سلامت دهان، پیشگیری از بیماری، تشخیص و مراقبت جامع کمک می‌کنند تا اطلاعات کاملی از تحصیل تخصص دندانپزشکی در فنلاند کسب کنند. این موسسه به دندانپزشکان آموزش می‌دهد چطور در یک محیط تیمی کار کنند.

تحصیلات پایه در دندانپزشکی 5.5 سال طول می‌کشد که شامل 330 واحد است. در طول این 5.5 سال دانشجویان مدرک کارشناسی در دندانپزشکی را دریافت می‌کنند. آموزش در این موسسه شامل دو بخش بالینی و عملی است.

در طول دو سال اول، تاکید بر مرحله پیش بالینی و آموزش مهارت‌های اولیه است و دروس عمدتاً شامل مطالعات نظری پزشکی هستند. از سال سوم کار بالینی در یک محیط شبیه‌سازی شده آموزش داده می‌شود. در مرحله بعد دانشجویان در یک کلینیک تخصصی تحت نظر متخصصان کار می‌کنند. پس از اتمام سال پنجم، دانشجو قبل از فارغ‌التحصیلی در یک دوره عملی 6 ماهه اجباری شرکت خواهد کرد.

جالب است بدانید که دانشگاه Eastern Finland یکی از دانشگاه‌هایی است که در آن می‌توانید به تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی بپردازید.

شهریه تحصیل به زبان انگلیسی در رشته دندانپزشکی بسیار بیشتر از هزینه تحصیل به زبان فنلاندی است اما با توجه به اینکه فنلاندی زبان سختی است، خیلی از افراد ترجیح می‌دهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

دانشگاه Eastern Finland رتبه چهارم را در میان دانشگاه‌های برتر فنلاند کسب کرده و در رتبه‌بندی جهانی در جایگاه 548 قرار گرفته است.

8.2. بهترین دانشگاه های دندانپزشکی فنلاند: دانشگاه Turku

موسسه دندانپزشکی Turku در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، تخصص و دکترا مطابق با استانداردهای بین‌المللی دانشجو می‌پذیرد. هدف این دانشگاه آموزش دندانپزشکان ماهر و محققین درجه یک است. دندانپزشکان و دانشمندانی که از این موسسه آموزشی فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند در سراسر دنیا کار کنند.

موسسه دندانپزشکی دانشگاه تورکو در آخرین رتبه‌بندی دانشگاهی در رتبه بیست‌وچهارمِ بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است. تنها 3 دانشگاه اروپایی دیگر در بین 20 دانشگاه برتر در زمینه دندانپزشکی و علوم دهان قرار دارند. دانشگاه Turku رتبه چهارم را در میان دانشگاه‌های برتر فنلاند دارد. این دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی در جایگاه 315 جهان قرار گرفته است.

هنوز چند دانشگاه دیگر برای معرفی باقی مانده‌اند. همراه ما بمانید و به مطالعه ادامه دهید.

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند به زبان انگلیسی
Rovaniemi

8.3. برترین دانشگاه های دندانپزشکی فنلاند: دانشگاه Helsinki

دانشگاه هلسینکی به عنوان یک دانشگاه برتر در فنلاند شناخته می‌شود که رتبه یک را در فنلاند دارد. در دانشگاه هلسینکی 8 دانشکده برتر وجود دارد که در آن‌ها رشته‌های مختلفی تدریس خواهد شد. یکی از این رشته‌ها، دندانپزشکی است که دانشگاه هلسینکی دارای رتبه بسیار خوبی در آن است.

بسیاری از کسانی که در دانشگاه هلسینکی تحصیل می‌کنند پس از فارغ‌التحصیلی به سرعت جذب کار شده، می‌توانند در یکی از مراکز درمانی یا بیمارستان‌های فنلاند کار کنند.

دانشگاه هلسینکی در رتبه 115 بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد.

8.4. بهترین دانشگاه های دندانپزشکی فنلاند: دانشگاه Oulu

دانشگاه Oulu یکی دیگر از دانشگاه‌های بین‌المللی در فنلاند است که از سراسر دنیا دانشجو می‌پذیرد. یکی از رشته‌های اصلی در این دانشگاه، دندانپزشکی است که به زبان فنلاندی تدریس می‌شود. این دانشگاه در میان دانشگاه‌های فنلاند در رتبه سوم قرار گرفته و یکی از مراکز آموزشی برتر برای رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی و دندانپزشکی است. Oulu در رتبه‌بندی جهانی در جایگاه 313 قرار دارد.

برترین دانشگاه های دندانپزشکی فنلاند: دانشگاه Tampere

دانشگاه Tampere یکی از دانشگاه‌های برتر و بین‌المللی فنلاند است که در رشته دندانپزشکی از سراسر دنیا دانشجو می‌پذیرد. دندانپزشکی در این دانشگاه به زبان فنلاندی تدریس می‌شود و بنابراین برای دریافت پذیرش و ادامه تحصیل باید مدرک زبان فنلاندی ارائه کنید. دانشگاه Tampere در رتبه پنجم در میان دانشگاه‌های برتر فنلاند قرار گرفته و به همین دلیل هم یکی از برترین دانشگاه‌های این کشور است.

دانشگاه Tampere در رتبه‌بندی جهانی در جایگاه 436 قرار دارد.

در آخرین بخش از مقاله از شرایط دریافت اقامت برای دانشجویان دندانپزشکی حرف می‌زنیم. از اینکه در این مقاله همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

Easter-witches-Finland
Easter-witches-Finland

9. دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت

دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی فنلاند که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، عبارتند از:

 • 1. Jyvaskyla
 • 2. Eastern Finland
 • 3. Helsinki
 • 4. Oulu
 • 5. Tampere
 • 6. Turku

10. شرایط دریافت اقامت با تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

دانشجویانی که پذیرش تحصیلی خود را از یک دانشگاه فنلاندی دریافت می‌کنند، باید به سفارت این کشور مراجعه و اجازه ورود و اقامت تحصیلی دریافت کنند. تا زمانی که مشغول به تحصیل در فنلاندید، می‌توانید در این کشور حضور داشته باشید. پس از پایان دوره تحصیل، می‌توانید به عنوان نیروی کادر درمان در کشور فنلاند درخواست کار داده، در این کشور کار کنید.

پس از 4 سال کار در فنلاند می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

11. محدودیت های تحصیل در فنلاند

اگرچه مزایای متعددی در تحصیل دندانپزشکی در فنلاند وجود دارد، نباید از محدودیت‌های آن غافل شد. برخی از این محدودیت‌ها عبارتند از:

 • 1. رشته‌ی دندانپزشکی غالباً به زبان فنلاندی تدریس می‌شود اما یادگیری این زبان آسان نیست.
 • 2. فنلاند به آب‌وهوای سرد خود شهرت دارد. اگر به سرمای هوا عادت ندارید، تحصیل و زندگی در این کشور می‌تواند برایتان سخت باشد.
Living-in-Helsinki-Finland
Living-in-Helsinki-Finland

سوالات متداول تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

آیا امکان تحصیل رایگان رشته دندانپزشکی در فنلاند وجود دارد؟

برخی از دانشگاه‌های فنلاند که تنها به زبان فنلاندی تدریس می‌کنند، شرایط را برای ادامه تحصیل به صورت رایگان فراهم کرده‌اند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند چیست؟

برای تحصیل دندانپزشکی در فنلاند باید مدرک معتبر دیپلم و زبان فنلاندی داشته باشید. همچنین باید در آزمون ورودی دندانپزشکی فنلاند قبول شوید.

آیا برای تحصیل دندانپزشکی باید مدرک زبان فنلاندی ارائه کرد؟

یکی از شروط اصلی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی ارائه مدرک زبان فنلاندی است.

آیا امکان تحصیل دندانپزشکی در فنلاند به زبان انگلیسی وجود دارد؟

تنها برخی از دانشگاه‌های فنلاند امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم کرده‌اند که یکی از آن‌ها دانشگاه فنلاند شرقی است.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در فنلاند چقدر است؟

هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. در حال حاضر هزینه تحصیل در این رشته بین 8 هزار تا 18 هزار یورو است.

جمع بندی

Conclusion

اگرچه تحصیل در فنلاند عموماً به زبان فنلاندی صورت می‌گیرد، شرایط مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی دارد. از جمله‌ی این شرایط می‌توان به امکان تحصیل رایگان و بهره‌مندی از بهترین امکانات آموزشی در دانشگاه‌های معتبر این کشور اشاره کرد. فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی در فنلاند، مدارک معتبری دریافت می‌کنند که می‌تواند رزومه‌ای مورد تایید در سراسر دنیا برایشان بسازد.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان