تحصیل دندانپزشکی در روسیه (+ شرایط 2021)

russia Flag

تحصیل دندانپزشکی در روسیه به دلیل هزینه مناسب، سطح بالای کیفیت آموزش و امکان تحصیل به زبان انگلیسی، مورد توجه بسیاری از دوست داران این رشته قرار گرفته است. اگر شما هم از متقاضیان تحصیل رشته دندانپزشکی در روسیه هستید، می توانید با خواندن این مقاله پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید. سوالاتی مانند:

 • تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر طول می کشد؟
 • تحصیل دندانپزشکی در روسیه به چه زبان هایی ممکن است؟
 • دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی روسیه چه مدارکی لازم دارد؟
 • بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه کدامند؟
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

✅ تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیه نه تنها به دلیل محبوبیت این رشته در میان رشته های علوم تجربی، که به دلیل مناسب بودن شرایط روسیه برای تحصیل، مورد توجه دانشجویان سراسر دنیا قرار گرفته است. از جمله عوامل تاثیرگذار در بهبود شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه می توان به تنوع برنامه های تحصیلی، تعداد بالای بورسیه های در دسترس و امکان تحصیل به زبان انگلیسی اشاره کرد. باید به خاطر داشته باشیم که هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه در مقایسه با سایر کشورها ارزان تر است و دانشجویان بین المللی با مبلغ کمتری می توانند نیازهای زندگی خود را تامین کنند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره روسیه

روسیه به عنوان بزرگ ترین کشور جهان با وسعتی به اندازه 17میلیون کیلومتر، میزبان بیشتر از 144 میلیون نفر است. داشتن مرز مشترک با نزدیک به ده کشور و همچنین تاریخی پر فراز و نشیب از دلایل چند فرهنگی بودن این کشور به شمار می رود. همچنین به خاطر تعداد بالای دانشگاه در جای جای روسیه، بیش از نیمی از این جمعیت چند فرهنگی تحصیل کرده اند. روسیه همواره یک اسم مطرح در عرصه های مختلف علمی، هنری، ادبی، ورزشی و … بوده است و از سرشناس ترین شخصیت های این کشور می توان به یوری گاگارین، داستایوفسکی و ماریو شروبابا اشاره کرد.

با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا ضمن برشمردن مزایای تحصیل دندانپزشکی در روسیه، به شما بگوییم این دوره تحصیلی چه مباحثی را در بر می گیرد و چقدر طول می کشد.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه
Red-Square

2. مزایای تحصیل دندانپزشکی در روسیه

آیا شرایط تحصیل در روسیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2
 1. مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل و همچنین زندگی در روسیه.
 2. در دسترس بودن نزدیک به 15000 نوع بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی.
 3. تحصیل در دانشگاه های معروف و با اعتبار جهانی.
 4. بهره مندی از تمرین ها و آموزش های عملی دندانپزشکی در کلینک های دانشگاه و زیر نظر اساتید مجرب.
 5. امکان تحصیل دندانپزشکی به هر دو زبان روسی و انگلیسی برای دانشجویان بین المللی.

3. دوره تحصیل دندانپزشکی در روسیه

در سال اول تحصیل رشته دندانپزشکی در روسیه، دانشجو با دروس عمومی دندانپزشکی آشنا می شود و پس از تکمیل این سال، دروس تخصصی و آموزش عملی در مراکز بهداشتی درمانی آغاز می گردد. به طور کلی می توان گفت تحصیل دندان پزشکی در روسیه 5 سال زمان می برد.

بعد از اتمام دوره دندانپزشکی در روسیه، دانشجویان حق اشتغال ندارند. آن ها باید ابتدا دوره کارآموزی را به مدت یک سال در یک کلینیک دندان پزشکی و زیر نظر متخصصین دندانپزشکی و سپس دوره 2 ساله رزیدنتی را بگذرانند. پس از گذر موفقیت آمیز از این دوره ها، دانشجو می تواند فعالیت پزشکی خود را شروع کند یا با توجه به شرایط ادامه تحصیل دندانپزشکی در روسیه، مشغول کسب مدارک بالا تر شود.

تحصیل تخصص دندانپزشکی در روسیه که بین 2 تا 3 سال طول می کشد و می تواند در رشته های دندانپزشکی کودکان، دندان پزشکی درمانی ( therapeutic stomatology)، جراحی دندان، دندانپزشکی پروتزی، ارتودنسی و دندانپزشکی عمومی صورت گیرد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط تحصیل دندان پزشکی در روسیه هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید. همراه ما باشید.

Arbat-Street

4. شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه

پس از اتمام دوره دبیرستان، متقاضیان می توانند برای تحصل دندان پزشکی در روسیه اقدام کنند. بنابراین شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در روسیه از 17 سال شروع می شود. معمولا برای دوره کارشناسی، دانشگاه ها دانشجویانی تا حداکثر 27 سال را می پذیرند.

به طور کلی، متقاضیان برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه باید در یکی از دانشگاه های پزشکی این کشور مورد پذیرش قرار گیرند. برای ورود به دانشگاه های پزشکی روسیه، شرکت در آزمون ورودی رقابتی تحت عنوان USE الزامی است و دانشجویان باید در دروس شیمی، زیست شناسی و زبان نمره قبولی کسب کنند.

قبولی در آزمون USE یکی از اصلی ترین شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه به شمار می رود.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

معدل جزء شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه محسوب نمی شود و تنها کافی است دانشجویان در دروس اصلی مانند زیست شناسی، بیش از نصف نمره قبولی را کسب کرده باشند.

5. تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

در عین حال که تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان روسی صورت می گیرد، بسیاری از دانشگاه های این کشور، برنامه های خود را برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی ارائه می دهند. بنابراین تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه های این کشور امکان پذیر است.

توجه داشته باشید که تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی نیازمند ارائه مدارک معتبر زبان، مانند آیلتس و تافل است.

6. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی روسیه

با توجه به تنوع برنامه های تحصیلی و تعدد دانشگاه در روسیه، اولین قدم برای دریافت پذیرش تحصیلی انتخاب برنامه و دانشگاه متناسب با شرایط و اهداف دانشجو است. سپس متقاضیان تحصیل دندانپزشکی باید مدارک لازم برای دریافت پذیرش را برای دانشگاه مورد نظر خود بفرستند.

مدارک لازم برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه و دریافت پذیرش تحصیلی، عبارتند از:

 1. عکس.
 2. پاسپورت معتبر.
 3. گواهی سلامت و عدم ابتلا به ایدز.
 4. آخرین مدرک تحصیلی.

توجه کنید اعلام نتیجه پذیرش تحصیلی روسیه می تواند تا 25 روز کاری زمان ببرد.

برای آشنایی با شرایط دریافت ویزای تحصیلی و همچنین بهترین دانشگاه های روسیه برای رشته دندانپزشکی، به مطالعه ادامه دهید.

GULAG-history-museum

7. شرایط دریافت ویزای تحصیلی روسیه

پیش از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه، باید پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه مد نظر دریافت کنید.
پس از قبول شدن درخواست پذیرش دانشجو، دعوت نامه ای رسمی از طرف دانشگاه مورد نظر برای سازمان مهاجرت روسیه فرستاده می شود و این سازمان، نامه را برای سفارت روسیه در کشور محل زندگی دانشجو ارسال می کند.
در این زمان است که متقاضی باید سایر مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه مانند فرم های مرتبط با ویزای تحصیلی، پاسپورت معتبر، عکس و گواهی سلامت (تاییدیه عدم ابتلا به بیماری HIV) را تحویل سفارت بدهد.

متقاضیان ویزای تحصیلی روسیه باید به دو نکته توجه کنند:

 1. ارسال دعوت نامه رسمی به سفارت روسیه حدود 35 تا 45 روز و تحویل آن به دانشجو توسط سفارت حدود 10 روز زمان می برد.
 2. ویزای اولیه ی دریافتی تنها 90 روز اعتبار دارد و دانشجو باید پس از ورود به روسیه برای تمدید این ویزا اقدام کند.

8. بهترین دانشگاه های روسیه برای رشته دندانپزشکی

وجود نزدیک به 800 دانشگاه در نقاط مختلف روسیه، انتخاب را برای دانشجویان سخت می کند. برخی از بهترین دانشگاه های روسیه برای رشته دندانپزشکی عبارتند از:

دانشگاه فدرال کازان (KFU)

تحصیل دندانپزشکی، در دانشگاه فدرال کازان امکان پذیر است. این دانشگاه حدود 200 سال پیش در روسیه تاسیس شد و امروزه با در بر گرفتن 2500 استاد و محقق، 43300 دانشجو که 5573 نفر از آن ها دانشجویان بین المللی هستند و همچنین ارائه بیش از 300 برنامه آموزشی در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، یکی از بهترین دانشگاه های روسیه به شمار می رود. این دانشگاه به خاطر لابراتورهای مجهز در رشته های مختلف مانند فیزیک، زیست شناسی، زیست پزشکی و شیمی شهرت دارد. لازم به ذکر است تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه کازان روسیه، شهریه محور است.

امکان تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی، در دانشگاه KFU وجود دارد.

در ادامه به معرفی سایر دانشگاه های دندانپزشکی روسیه می پردازیم و جزئیات بیشتر را در اختیارتان قرار می دهیم. همراه ما بمانید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه
Ivan-the-Great-Bell-Tower

دانشگاه سچینوا (MSMU)

دانشگاه سچینوا، اولین دانشگاه دولتی پزشکی مسکو، در سال 1758 تاسیس شد. تمرکز اصلی این دانشگاه بر آموزش پزشکان ماهر و با سطح بالای دانش است. 7 دانشکده ی دانشگاه MSMU، هر ساله پذیرای بیش از 15000 دانشجو هستند که 2200 نفر آن ها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. این دانشگاه با دربرگیری 7 بیمارستان، 7 موسسه تحقیقاتی و 20 ساختمان آموزشی-پزشکی یکی از دانشگاه های بزرگ روسیه به شمار می رود.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سچینوا روسیه، قدرت تشخیص، درمان و توانبخشی را در دانشجویان تقویت می کند و دانشجویانی که در این زمینه ها موفق عمل کنند و فارغ التحصیل شوند، می توانند از امکاناتی مانند بیمه و تجهیزات دندانپزشکی و تحقیقاتی استفاده کنند. همچنین دوره های دو ساله رزیدنتی برای ادامه تحصیل دندانپزشکی در شاخه های دندانپزشکی ارتوپدی و کودکان در این دانشگاه برگزار می شود.

دانشگاه دوستی ملل

دانشگاه دوستی ملل (RUDN) یک دانشگاه چند رشته ای است و دانشجویان بین المللی از نقاط مختلف دنیا را می پذیرد. بسیاری از برنامه های این دانشگاه با همکاری دانشگاه های کشورهای دیگر مانند شانگهای، انگلستان، آلمان، یونان، اسپانیا، ایتالیا، قزاقستان، چین و فرانسه صورت می گیرد. این دانشگاه ها در شاخه های مختلف ریاضیات، فیزیک، پزشکی، شیمی و زبان های خارجی فعالیت می کند و برخی از رشته های ارائه شده در آن، عبارتند از:

 1. میکروبیولوژی.
 2. داروسازی.
 3. شیمی عالی.
 4. کنترل کیفیت دارو.
 5. تکنولوژی های مهندسی.

توجه داشته باشید که دوره های رزیدنتی دندانپزشکی کودکان و دندانپزشکی دارویی نیز در دانشگاه دوستی ملل ارائه می شوند.

پس از ارائه اطلاعات درباره دانشگاه دولتی سنپترزبورگ و دانشگاه لوباچفسکی، به جدول رنکینگ جهانی بهترین دانشگاه های روسیه می رسیم. اطلاعات کامل دانشگاه های دندانپزشکی روسیه را از ما بخواهید. همراه ما باشید.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه
Moscow,-Russia

دانشگاه دولتی سنپترزبورگ

دانشگاه دولتی سنپترزبورگ که در سال 1724 تاسیس شده است، امروزه یکی از بهترین دانشگاه های روسیه به شمار می رود. این دانشگاه برنامه های متنوع زیادی را در مقاطع تحصیلی مختلف برای بیش از 30000 دانشجو ارائه می دهد. امکان بهره مندی از نزدیک به 7 میلیون جلد کتاب در کتابخانه دانشگاه سنپترزبورگ، از جمله مزایای تحصیل در این دانشگاه به شمار می رود.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه دولتی سنپترزبورگ به صورت تمام وقت صورت می گیرد. زبان اصلی مورد استفاده در این دانشگاه ها روسی است اما برخی از دروس نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

از جمله شاخه های دندانپزشکی ارائه شده در این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مقدمه ای بر بیماری های دهان و دندان.
 2. دندانپزشکی پروتزی.
 3. دندانپزشکی کودک.
 4. جراحی دندان.
 5. ارتودنسی.

دانشگاه لوباچفسکی

دانشگاه لوباچفسکی واقع در شهر نیژنی نووگودور، یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل خصوصا در دوره های تخصصی است. این دانشگاه برنامه های تحصیلی متنوعی را با بهترین امکانات و بورسیه های تحصیلی ارائه می دهد که بسیاری از آن ها به زبان انگلیسی هستند. 11 دانشکده این دانشگاه، پذیرای 26125 دانشجوست. از مزایای تحصیل در این دانشگاه می توان به امکان بهره مندی از 27 مرکز تحقیقاتی و لابراتور مجهز اشاره کرد.

خوب است بدانید که تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه لوباچفسکی به صورت تمام وقت و به زبان انگلیسی صورت می گیرد.

9. رتبه جهانی بهترین دانشگاه های روسیه

یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان تحصیل در روسیه، رتبه بهترین دانشگاه های این کشور در جهان است. در جدول زیر می توانید رتبه بندی برخی از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته دندانپزشکی در روسیه را ببینید:

دانشگاهرتبه
سچنوا451-500
فدرال کازان370
دولتی سنپترزبورگ225
دوستی ملل326
لوباچفسکی601-650
لومونوسوف74

کدام دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایرانند؟ هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه
Moscow-Metro

10. دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران

بهترین دانشگاه های روسیه برای تحصیل دندانپزشکی که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. دانشگاه دولتی پزشکی و دندانپزشکی اودوکیمو مسکو.
 2. دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو.
 3. دانشگاه دولتی نوبوسیبیرسک.
 4. دانشگاه پالوف سن پترزبورگ.
 5. دانشگاه دولتی پزشکی سچینوا مسکو.

11. هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه با توجه به موقعیت مکانی دانشگاه، صلاحیت و سطح علمی اساتید و محتوای برنامه تحصیلی در دانشگاه های مختلف روسیه، تغییر می کند. به طور کلی هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه را می توان مبلغی بین 3490 تا 9490 دلار در سال تخمین زد.

در جدول زیر هزینه تحصیل دندانپزشکی در برخی از بهترین دانشگاه های روسیه را مشاهده می کنید:

دانشگاههزینه تحصیل سالانه (به دلار)
دانشگاه دولتی سنپترزبورگ5000
دانشگاه دوستی ملل8000
دانشگاه فدرال کازان3600
دانشگاه سچینوا8500
دانشگاه لوباچفسکی3800

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه با استفاده از بورسیه های تحصیلی به طرز چشمگیری کاهش می یابند. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما بمانید.

Pushkinskaya-ploschad
Pushkinskaya-ploschad

12. شرایط دریافت بورسیه تحصیلی روسیه

در دسترس بودن نزدیک به 15000 نوع بورسیه تحصیلی، یکی از عوامل محبوبیت تحصیل در روسیه است. این بورسیه ها منجر به بهبود شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه نیز شده اند. بورسیه های تحصیلی این کشور با پوشش دادن هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه (شهریه دانشگاه) و هزینه اسکان، به نوعی تحصیل رایگان دندانپزشکی در روسیه را امکان پذیر می کند هر چند که هنوز هزینه زندگی دانشجویان بر عهده خودشان است.

توجه داشته باشید که برای دریافت بورسیه دولتی روسیه، باید در آزمون ورودی EGE شرکت و نمره قبولی کسب کنید.

13. هزینه زندگی در روسیه

دانشجویان بین المللی علاوه بر هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه، باید به هزینه زندگی در این کشور نیز توجه کنند. هزینه زندگی در روسیه مبلغی در بازه 300 تا 400 دلار در ماه تخمین زده می شود. این هزینه در مقایسه با هزینه زندگی در بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است. برای رسیدن به این مبلغ بسیاری از هزینه ها مانند خوراک، پوشاک، حمل و نقل و … مورد بررسی قرار گرفته اند. برای جزئیات بیشتر به جدول زیر توجه کنید:

هزینه زندگی در روسیهقیمت (ماهانه – به دلار)
سبد غذایی شامل نان، پاستا، گوشت، ماهی، سبزیجات، میوه، شیر و شکر60
رستوران11 تا 28
بلیت یک طرفه مترو1
سیم کارت با تمام امکانات ارتباطی4 تا 6
بلیت تئاتر11 تا 36
بلیت سینما6 تا 14
بلیت موزه3 تا 14
باشگاه های ورزشی24 تا 64

به خاطر داشته باشید که دانشجویان همواره این امکان را دارند که از تخفیف های دانشجویی استفاده کنند. بازدید از بسیاری از موزه ها برای دانشجویان رایگان است و همچنین خرید کارت 60 روزه مترو برای دانشجویان با تخفیف همراه است.

14. معایب تحصیل دندانپزشکی در روسیه

آیا شرایط تحصیل در روسیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

آیا می توانید تحصیل و زندگی در دمای زیر صفر درجه ای را که بیشتر از 4 ماه طول می کشد، تحمل کنید؟ بسیاری از دانشجویان بین المللی امکان کنار آمدن با سرمای روسیه را ندارند. بنابراین پیش از آنکه شما نیز مانند بسیاری از آن ها مجبور به انصراف از تحصیل دندانپزشکی در روسیه شوید، به این مسئله فکر کنید.

فراموش نکنید که ساختمان ها و وسایل حمل و نقل عمومی همواره در دمای متعادل قرار دارند و این سرمای شدید تنها زمانی که در محیط های باز قرار دارید، قابل لمس است.


سوالات متداول تحصیل دندانپزشکی در روسیه

✅ آیا برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه باید در آزمون ورودی شرکت کنیم؟

بله! قبولی در آزمون ورودی USE از الزامات تحصیل دندانپزشکی در روسیه است.

✅ تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر طول می کشد؟

فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی در روسیه حدود 5 سال زمان می خواهد.

✅ تحصیل دندانپزشکی در روسیه به چه زبان هایی ممکن است؟

تحصیل دندان پزشکی در روسیه به هر دو زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر است.

✅ آیا دوره تحصیل دندانپزشکی در روسیه شامل کارآموزی هم می شود؟

بله! دانشجویان رشته دندانپزشکی در روسیه موظفند دوره 1 ساله کارآموزی و دوره 2 ساله رزیدنتی را بگذرانند.

✅ آیا تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی نیاز به مدرک زبان دارد؟

بله. ارائه مدارک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی لازم است.

جمع بندی

Conclusion

هزینه تحصیل و زندگی مناسب، آموزش در سطح جهانی، تعداد بالای دانشگاه و امکان استفاده از بورسیه تحصیلی برخی از دلایل ایده آل بودن شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه به شمار می روند. اگر شما هم به دنبال تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور هستید و می خواهید به زبان انگلیسی در این رشته آموزش ببینید، تحصیل دندانپزشکی در روسیه می تواند گزینه ی مناسبی برایتان باشد و شما را یک قدم به رویایتان نزدیک کند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا