تحصیل دندانپزشکی در بلژیک (شرایط پذیرش 2021)

belgium Flag

با توجه به پر طرفدار بودن رشته دندانپزشکی در میان دانشجویان، در این مقاله شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک را بررسی کرده ایم. به طور کلی شرایط تحصیل و همچنین دریافت تخصص رشته دندانپزشکی در بلژیک برای دانشجویان بین المللی مساعد است و با قبولی در آزمون ورودی، دانشجویان می توانند برای دریافت پذیرش اقدام کنند. خوب است بدانید امکان تحصیل به زبان انگلیسی و استفاده از بورسیه های تحصیلی بلژیک نیز برای تحصیل دندانپزشکی وجود دارد. با ما باشید تا به سایر سوالات در زمینه تحصیل رشته دندانپزشکی پاسخ دهیم؛ سوالاتی مانندِ:

 • شرایط دریافت تخصص در رشته دندانپزشکی در بلژیک چگونه است؟
 • تحصیل دندانپزشکی در بلژیک چقدر طول می کشد؟
 • چه مدارکی برای تحصیل دندانپزشکی در بلژیک به زبان انگلیسی لازم است؟
 • بهترین دانشگاه های دندانپزشکی بلژیک کدامند؟
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلژیک چقدر است؟

✅ بررسی شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

تحصیل دندانپزشکی در بلژیک می تواند رویای بسیاری از علاقه مندان این رشته باشد. عوامل متعددی مانند امکان تحصیل به زبان انگلیسی، شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک را تسهیل کرده و منجر به جذب دانشجویان بین المللی شده است. متقاضیان می توانند در تمام مقاطع به سراغ دریافت پذیرش دندانپزشکی از دانشگاه های بلژیک بروند و همچنین تخصص دندانپزشکی را دریافت کنند. خوب است بدانید هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در بلژیک مناسب است و دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی نیز بهره مند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه مقاله پیشِ رو بپردازید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره بلژیک

بلژیک که در مرکز سیاسی اروپا واقع شده است، به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان شناخته می شود. این کشور که از 3 بخش کلی فلاندرز، بروکسل و والون تشکیل شده، هیچ گونه محدودیت ملیتی برای پذیرش دانشجو در نظر نگرفته است و متقاضیان از سراسر دنیا می توانند به تحصیل در این کشور به زبان های مختلف فرانسوی، داچ و آلمانی بپردازند. خوب است بدانید به دلیل همسایگی با کشورهایی همچون هلند، لوکزامبورگ، فرانسه و آلمان، دانشجویان مشغول به تحصیل در بلژیک علاوه بر لذت بردن از چشم اندازهای قرون وسطایی و افسانه ای و معماری خیره کننده دوره رنسانس، می توانند به دیدنی ترین کشورهای اروپا سفر و فرهنگ های مختلف را در بلژیک و کشورهای همسایه تجربه کنند. امنیت کشور بلژیک زبانزد تمام کشورهای اروپایی است.

با ما همراه باشید تا با مزایا و همچنین شرایط تحصیل و دریافت تخصص در رشته دندانپزشکی در بلژیک، آشنا شوید.

تحصیل دندانپزشکی در بلژیک
Bruges,-Belgium-(2)

2. مزایای تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

آیا شرایط تحصیل در بلژیک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

رشته دندانپزشکی از پر طرفدارترین شاخه های علوم پزشکی است. تحصیل این رشته در بلژیک مزایای بسیاری را به همراه دارد، از جمله:

 1. مناسب بودن هزینه تحصیل و زندگی در بلژیک.
 2. در دسترس بودن بورسیه های تحصیلی متعدد.
 3. امکان تحصیل به زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی (داچ).
 4. تحصیل در دانشگاه هایی با اعتبار جهانی و تقویت رزومه.
 5. تجربه فرهنگ های مختلف در هر منطقه از بلژیک و امکان سفر به کشورهای همسایه.

3. شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

دندانپزشکی که یکی از محبوب ترین شاخه های علوم پزشکی به شمار می رود، بر بهداشت و سلامت دهان و دندان از تمام جنبه ها متمرکز است. علاوه بر دندانپزشکی عمومی، دانشجویان می توانند در شاخه هایی مانند جراحی دندان و ایمپلنتولوژی نیز تحصیل کنند. هدف از تحصیل دندانپزشکی در بلژیک، یادگیری تشخیص و درمان مشکلات دندان بیماران با کمترین میزان درد است. به طور کلی تحصیل دندانپزشکی در بلژیک را می توان به دو بخش کارشناسی و تحصیلات تکمیلی (تخصص) تقسیم بندی کرد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک در مقطع کارشناسی

فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی در بلژیک بین 3 تا 4 سال زمان می خواهد. دانشجویان رشته دندانپزشکی در بلژیک در مقطع کارشناسی، نحوه تشخیص بیماری، تحقیق درباره آن و بررسی امکانات درمان را آموزش می بینند. این دانشجویان باید پروتز دندان را درک کنند و بر تحقیق، درمان و مشاوره پزشکی مسلط شوند.

از مهم ترین شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک می توان به الزام قبولی در آزمون ورودی اشاره کرد. دانشجویانی که شهروند بلژیک محسوب نمی شوند و ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارند، تنها 30 درصد قبول شدگان در آزمون را به خود اختصاص می دهند. همچنین متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در بلژیک باید توجه داشته باشند که شرکت در این آزمون تنها به صورت حضوری امکان پذیر است و دانشجویان نمی توانند شهر یا کشور محل برگزاری آزمون را تغییر دهند. بنابراین می توان گفت یکی از دیگر از شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک، حضور فیزیکی در این کشور در هنگام برگزاری آزمون است.

دانشجویان برای تحصیل کارشناسی دندانپزشکی باید حداقل 18 ساله باشند اما شرایطی به عنوان حداکثر سن برای تحصیل دندان پزشکی در بلژیک تعریف نشده است.

شرایط تحصیل تخصص در رشته دندانپزشکی در بلژیک

دریافت تخصص دندانپزشکی در بلژیک در مرحله تحصیلات تکمیلی و تحصیل کارشناسی ارشد و دکترا صورت می پذیرد. از جمله شرایط شروع تحصیل برای دریافت تخصص دندانپزشکی عمومی در بلژیک می توان به فارغ التحصیلی در مطقع کارشناسی، گذراندن 5 سال تحصیلی و در نهایت 1 سال کارآموزی و رزیدنتی اشاره کرد. دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند در دو شاخه، رشته دندانپزشکی در بلژیک را ادامه دهند:

 1. متخصص ارتودنسی: متخصصان ارتودنسی رشد و نمو دندان ها و فک را مطالعه و در یک دوره تحصیلی 4 ساله مدرک تخصص خود را دریافت می کنند.
 2. پریودنتولوژی: این شاخه که یک تخصص شناخته شده در رشته دندانپزشکی است، بر ساختار های پشتیبانی کننده دندان ها تمرکز دارند. دانشجویانی که تمایل به کار در این شاخه دارند، باید پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، مشغول به تحصیل تخصصی 3 ساله این رشته شوند.

اگر متقاضی دریافت تخصص دندانپزشکی در شاخه جراحی فک در بلژیک هستید، باید هم مدرک پزشکی و هم مدرک دندانپزشکی را دریافت کرده باشید.

اگر به دنبال تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی هستید و می خواهید درباره شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در بلژیک اطلاعات کسب کنید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

Place-Poelaert,-Brussels,-Belgium

4. شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک به زبان انگلیسی

تحصیل در بلژیک به طور کلی به زبان های فرانسوی، آلمانی (داچ) و انگلیسی امکان پذیر است. برای تحصیل دندانپزشکی در بلژیک به زبان انگلیسی، باید مهارت و تسلط خود به این زبان را ثابت کنید بنابراین به مدارک معتبر این زبان نیاز دارید. از مهم ترین مدارک زبان انگلیسی که شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک به این زبان را فراهم می کنند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. PTE.
 2. TOFEL.
 3. CAE.
 4. IELTS.

توجه داشته باشید که آزمون ورودی رشته دندانپزشکی در بلژیک غالبا به زبان فرانسوی برگزار می شود و برای کسب نمره قبولی در این آزمون، به دانش زبان فرانسوی نیاز خواهید داشت.

5. شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در بلژیک

برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در بلژیک، ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. با مراجعه به وبسایت دانشگاه و مطالعه آن، شرایط تحصیل و مدارک لازم برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در بلژیک را خواهید یافت. در نهایت، پس از تکمیل مدارک، آن ها را به صورت مستقیم و آنلاین برای دانشگاه انتخابی خود ارسال کنید تا کمیته مربوطه، تصمیم لازم مبنی بر ارائه پذیرش دندانپزشکی به شما را بگیرد.

همانطور که گفته شد، بسته به دانشگاه مدارک لازم برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در بلژیک تغییر می کند اما به طور کلی مدارک مشترک میان دانشگاه های مختلف این کشور، عبارتند از:

 1. گواهی قبولی در آزمون ورودی.
 2. رزومه.
 3. مدارک شناسایی.
 4. فرم های تکمیل شده.
 5. انگیزه نامه.
 6. توصیه نامه.
 7. مدارک زبان.

6. شرایط اخذ ویزای تحصیلی بلژیک

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

دریافت ویزای تحصیلی از جمله شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک برای دانشجویانی است که ملیت کشور های عضو اتحادیه اروپا را ندارند و موفق به دریافت پذیرش رشته دندانپزشکی از دانشگاه های بلژیک شده اند. این دسته از دانشجویان به ویزای نوع D نیاز دارند که اجازه اقامت بیشتر از 90 روز را برای آن ها صادر می کند. سفارت کشور مبدا، تعیین کننده مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک است اما به طور کلی مدارک مشترک میان سفارت ها عبارتند از:

 1. فرم های تکمیل شده.
 2. پاسپورت با اعتبار حداقل 12 ماه.
 3. گواهی تمکن مالی.
 4. گواهی سلامت.
 5. گواهی عدم سوء سابقه.

توجه داشته باشید که دانشجویان برای شرکت حضوری در آزمون رشته دندانپزشکی در بلژیک نیز باید ویزا دریافت کنند. برای دریافت این ویزا باید ایمیل ارسالی که ثبت نام شما در این آزمون و همچنین پرداخت هزینه های لازم را ثابت می کند، به سفارت بلژیک در کشور محل زندگی تان ارائه دهید.

یکی از نکات حائز اهمیت این است که دانشجویان از کدام دانشگاه بلژیک، پذیرش رشته دندانپزشکی را بگیرند. در بخش بعدی مقاله برخی از بهترین دانشگاه ها را برای تحصیل و دریافت تخصص دندانپزشکی در بلژیک، معرفی کرده ایم.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلژیک
Groeninge-34,-8000-Brugge,-Belgium,-Brugge

7. بهترین دانشگاه های دندانپزشکی بلژیک

دانشگاه های متعددی در بلژیک، رشته دندانپزشکی را در برنامه خود ارائه داده اند. انتخاب درست از میان این دانشگاه ها، می تواند اولین قدم برای موفقیت به شمار رود. در ادامه به معرفی برخی از بهترین دانشگاه های بلژیک برای تحصیل این رشته می پردازیم.

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی بلژیک: دانشگاه KU Leuven

دانشگاه KU Leuven بلژیک که در سال 1425 تاسیس شد، امروزه در 3 حوزه اصلی علوم انسانی و اجتماعی، مهندسی و تکنولوژی و همچنین علوم پزشکی فعالیت می کند. این دانشگاه برنامه های متعددی را در تمام مقاطع تحصیلی ارائه می دهد و امکان تحصیل بسیاری از این برنامه ها به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است. بیش از 55000 دانشجو در حال حاضر مشغول به تحصیل در 15 دانشکده و دپارتمان های متعدد تحقیقاتی دانشگاه KU Leuven هستند. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی باید بدانند که تحصیل این رشته در دانشگاه KU Leuven در 6 مرحله ی ترکیبی از مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تشکیل می شود که محتوای آموزشی این 6 مرحله را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 1. علوم پایه.
 2. علوم زیست پزشکی (دوره های کاربردی، ریخت شناسی و علمی).
 3. آموزش عملی (آموزش های مقدماتی و پیشرفته بالینی).
 4. علوم پزشکی.
 5. علوم انسانی و اجتماعی.
 6. پایان نامه کارشناسی ارشد.

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی بلژیک: دانشگاه UC Louvain

تحصیل در دانشگاه UC Louvain بلژیک، در دانشکده های متعدد این دانشگاه و در رشته های مختلف به زبان های فرانسوی و انگلیسی امکان پذیر است. این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه های بلژیک به شمار می رود، برنامه های متعددی را برای دانشجویان ملی و بین المللی ارائه می دهد و خدمات، امکانات و تجهیزات لازم جهت آموزش، پژوهش و رفاه را برای آن ها فراهم می کند. از جمله خدمات دانشگاه UC Louvain می توان به خوابگاه دانشجویی جهت اسکان به صرفه ی دانشجویان و کتابخانه اشاره کرد.

تحصیل دندانپزشکی و دریافت تخصص در دانشگاه UC Louvain بلژیک امکان پذیر است و به هر دو صورت تئوری و عملی صورت می گیرد.دانشجویان پس از دریافت دانش تئوریک لازم، در سال دوم کارشناسی دندانپزشکی به مشاهده بیماران در بیمارستان یا کلینیک می پردازند و در سال سوم و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد برای درمان بیماران خود به صورت عملی آماده می شوند.

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی بلژیک: دانشگاه لیژ

دانشگاه لیژ از زمان تاسیس خود در سال 1817 تا امروز، پیشرفت بسیاری در ارتباط با توسعه علمی، اقتصادی و فرهنگی بلژیک داشته و در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. تحصیل در دانشگاه لیژ در مقاطع و رشته های مختلف امکان پذیر است و بیش از 25000 دانشجو مشغول به تحصیل در این دانشگاهند. اگرچه تحصیل در دانشگاه لیژ به طور کلی به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی امکان پذیر است، متقاضیان رشته دندانپزشکی باید بدانند که اکثر برنامه های دندانپزشکی این دانشگاه به زبان فرانسوی ارائه می شوند و در کنار قبولی در آزمون ورودی، این دانشجویان باید بر زبان فرانسوی نیز تسلط داشته باشند. از جمله رشته های شاخه دندانپزشکی در دانشگاه لیژ بلژیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کارشناسی در بهداشت دندان.
 2. کارشناسی و کارشناسی ارشد در دندانپزشکی.
 3. تخصص در دندانپزشکی عمومی.
 4. تخصص در ارتودنسی.
 5. تخصص در پریودنسی.

در بخش بعدی مقاله جزئیات بیشتری درباره بهترین دانشگاه های بلژیک خواهید یافت. همراه ما بمانید.

پذیرش دندانپزشکی در بلژیک
Dinant,-Belgium

8. رتبه جهانی بهترین دانشگاه های بلژیک

جدول زیر رتبه جهانی بهترین دانشگاه های بلژیک را نشان می دهد:

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه خنت66
دانشگاه KU Leuven97
دانشگاه libre de Bruxelles101 – 150
دانشگاه کاتولیک Louvain152 – 200
دانشگاه لیژ201 – 300
دانشگاه آنتروپ301 – 400
دانشگاه وریج301 – 400
دانشگاه هاسلت601 – 700

9. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران

دانشگاه های بلژیک که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Free University of Brussels / Vrije universiteit Brussel (VUB).
 2. Ghent University.
 3. Hasselt University.
 4. Katholieke Universiteit  Leuven (KU Leuven).
 5. Université Catholique de Louvain (UCL).
 6. Université de Liège (University of  Liège).
 7. Université de Mons.
 8. Universiteit Antwerpen (university of Antwerp) UA.
 9. Université Libre de Bruxelles (ULB).

10. دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه های پزشکی بلژیک که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. دانشگاه خنت.
 2. دانشگاه هاسلت.
 3. دانشگاه KU Leuven.
 4. دانشگاه UC Louvain.
 5. دانشگاه لیژ.
 6. دانشگاه Libre de Bruxelles.
 7. دانشگاه آنتروپ.
 8. دانشگاه وریج بروکسل.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلژیک چقدر است؟ آیا امکان بهره مندی از بورسیه های تحصیلی در بلژیک برای دانشجویان دندانپزشکی وجود دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید.

تخصص دندانپزشکی در بلژیک
Brussels,-Belgium-(3)

11. هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلژیک به دانشگاه انتخابی و همچنین مقطع تحصیلی دانشجو وابسته است. به طور کلی هزینه تحصیل کارشناسی دندانپزشکی را مبلغی نزدیک به 5000 یورو در سال می دانند. برای جزئیات بیشتر به اطلاعات زیر توجه کنید:

 1. هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه خنت بلژیک: 9036 یورو در سال.
 2. هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه لیژ بلژیک: 4032 یورو در سال.
 3. هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه آرتولد بلژیک: 2616 یورو در سال.

12. بورسیه های تحصیلی بلژیک

تحصیل دندانپزشکی در بلژیک می تواند با استفاده از بورسیه های تحصیلی صورت پذیرد. بلژیک بورسیه های خود را به صورت دولتی و دانشگاهی در اختیار دانشجویان قرار می دهد که برخی از این بورسیه ها تمام هزینه تحصیل و زندگی و برخی تنها بخشی از این هزینه ها را پوشش می دهند. از مهم ترین بورسیه های دولتی که می تواند در کاهش یا حذف هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلژیک موثر باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. Erasmus Mundus Program.
 2. VLIR-UOS.
 3. بورسیه دولتی فلاندر.

همچنین برخی از مهم ترین دانشگاه های بلژیک که بورسیه های تحصیلی را در دسترس دانشجویان قرار می دهند، عبارتند از:

 1. دانشگاه خنت.
 2. دانشگاه لون.
 3. دانشگاه لیژ.

در آخرین بخش از مقاله نکاتی را در خصوص هزینه زندگی، کار دانشجویی و معایب تحصیل دندانپزشکی در بلژیک ذکر می کنیم. همراه ما بمانید.

Brussels,-Belgium
Brussels,-Belgium

13. هزینه زندگی در بلژیک

آیا شرایط تحصیل در بلژیک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

توجه داشته باشید که هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلژیک تنها هزینه ای نیست که متقبل می شوید. در یک تخمین کلی هزینه زندگی در بلژیک را مبلغی بین 750 تا 900 یورو در ماه در نظر می گیرند اما این مبلغ با توجه به عادت های زیستی دانشجو و همچنین منطقه ای که او برای زندگی و تحصیل دندانپزشکی در بلژیک انتخاب می کند، تغییر می یابد. به عنوان مثال هزینه زندگی در منطقه ای مانند بروکسل به 890 تا 1300 یورو در ماه نیز می رسد.

برای دریافت جزئیات بیشتر در این زمینه، به جدول زیر توجه کنید:

نوع هزینهمبلغ هزینه
اقامت200 تا 700 یورو در ماه
وعده غذایی در رستوران10 تا 20 یورو
کارت حمل و نقل ماهانه50 یورو
کتاب35 تا 50 یورو در ماه
تفریح50 یورو در ماه
بیمه سلامت20 تا 30 یورو در ماه

14. کار دانشجویی در بلژیک

با توجه به قوانین بلژیک، دانشجویانی که به دنبال کسب درآمد در هنگام تحصیل هستند، می توانند به کار دانشجویی بپردازند. توجه داشته باشید دانشجویانی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارند، برای کار دانشجویی نیاز به مجوز کار خواهند داشت. این دسته از دانشجویان، پس از کسب مجوز لازم می توانند به مدت 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. اولین و مهم ترین شرط کار همزمان با تحصیل دندانپزشکی در بلژیک، عدم تداخل و تاثیر گذاری اشتغال دانشجو بر درس اوست.

اگرچه تحصیل دندانپزشکی در بلژیک به زبان انگلیسی امکان پذیر است، احتمالا برای کار در این کشور به آشنایی با زبان منطقه ای که در آن زیست و کار می کنید، نیاز خواهید داشت.

15. معایب تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

در کنار مزایا، معایبی نیز وجود دارند که شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک را سخت می کنند. به عنوان مثال دانشجویانی که عادت به آب و هوای همیشه بارانی ندارند، ممکن است زندگی و تحصیل در بلژیک، خصوصا از نظر روحی برایشان سخت باشد. همچنین درصد مالیات در این کشور بالاست. در کنار موارد ذکر شده، یکی از مهم ترین معایب تحصیل دندانپزشکی در بلژیک، چند زبانه بودن این کشور است. اگرچه امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بلژیک وجود دارد اما مردم این کشور به این زبان مسلط نیستند و در هر بخش زبان خاص خود را دارند. توجه داشته باشید که یادگیری زبان های فرانسوی و آلمانی آسان نیست.

همانطور که پیش تر گفته شد، تنها 30 درصد از دانشجویان بین المللی که اولا شهروند بلژیک نیستند و دوما ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارند، در آزمون ورودی رشته دندانپزشکی در بلژیک قبول می شوند. این درصد نسبتا پایین را نیز می توان از معایب تحصیل این رشته در بلژیک دانست.


سوالات متداول تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

✅ آیا برای تحصیل دندانپزشکی در بلژیک باید در آزمون ورودی شرکت کنیم؟

بله! دانشگاه های بلژیک برای متقاضیان این رشته آزمونی را در خود بلژیک و به صورت حضوری برگزار می کند.

✅ حداقل سن برای شروع تحصیل دندانپزشکی در بلژیک چقدر است؟

دانشجویان برای تحصیل دندانپزشکی در بلژیک در مقطع کارشناسی باید حداقل 18 ساله باشند.

✅ برای تحصیل دندانپزشکی در بلژیک به زبان انگلیسی به چه مدارکی نیاز داریم؟

برای تحصیل دندانپزشکی در بلژیک به زبان انگلیسی به مدارک معتبر زبان مانند آیلتس، تافل، CAE و PTE نیاز دارید.

✅ آیا برای شرکت در آزمون ورودی رشته دندانپزشکی در بلژیک نیاز به ویزا داریم؟

بله! با ارائه گواهی و ایمیل ثبت نام در آزمون به سفارت بلژیک در کشور محل زندگی، می توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

✅ هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلژیک چقدر است؟

هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلژیک را مبلغی نزدیک به 5000 یورو در سال تخمین می زنند.

جمع بندی

Conclusion

اگر شما هم مانند بسیاری از دانش آموزان رشته تجربی رویای دندانپزشک شدن را در سر دارد، خوب است بدانید بلژیک می تواند مقصدی مناسب برای تحقق رویایتان باشد. پس از قبولی در آزمون ورودی این رشته در بلژیک و ارائه مدارک لازم، می توانید تحصیل خود را در این کشور آغاز کنید و شرایط برای ادامه تحصیل و دریافت تخصص دندانپزشکی نیز مهیاست. تحصیل دندانپزشکی در بلژیک به شما امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بهترین دانشگاه های جهان و با هزینه ای مناسب را می دهد. فراموش نکنید که بورسیه های تحصیلی نیز همواره در دسترس دانشجویان ملی و بین المللی قرار دارند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا