تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان (+ شرایط 2021)

armenia Flag

رشته دندانپزشکی همواره جزء رشته های پرطرفدار در بین دانشجویان بین المللی بوده است. چنانچه شما نیز متقاضی تحصیل در این رشته با شهریه های بسیار مناسب در دانشگاه های ممتاز و در کشوری نزدیک به ایران هستید، مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد می شود. در پایان این مقاله پاسخ بسیاری از پرسش های احتمالی خود را خواهید یافت، پرسش هایی همچون موارد زیر:

 • چرا تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان به دانشجویان بین المللی بویژه ایرانیان پیشنهاد می شود؟
 • شرایط تحصیل و پذیرش دندانپزشکی در ارمنستان چیست؟
 • هزینه زندگی و تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان چقدر است؟
 • دانشگاه های ممتاز ارمنستان برای تحصیل دندانپزشکی کدامند؟
 • مزایا و معایب تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان چیست؟ و….

 

✅ بررسی شرایط تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

اخیرا موضوعات مختلفی همچون تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان، شرایط تحصیل و پذیرش دندانپزشکی در ارمنستان، هزینه تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان، اعتبار مدرک دندانپزشکی ارمنستان در جهان و همچنین مزایا و معایب تحصیل دندانپزشکی در این کشور بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است.

رشته دندانپزشکی جزء پراهمیت ترین رشته ها می باشد و سالانه متقاضیان بسیاری جهت تحصیل در این رشته اقدام می نمایند. هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در مقایسه با سایر رشته ها اندکی بیشتر و این موضوع همواره یکی از نگرانی های متقاضیان بوده است. کشور ارمنستان در طول سالیان گذشته پذیرای دانشجویان بین المللی بویژه ایرانیان بوده و شایان ذکر است که هزینه تحصیل دندانپزشکی در این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار مناسب است. لذا تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان که کشوری نزدیک به ایران با هزینه های مناسب می باشد، به دانشجویان ایرانی بسیار پیشنهاد می شود.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: @eurolife کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله و آگاه شدن از شرایط تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان
Armenia

1. چرا تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

همانگونه که پیش تر ذکر شد تحصیل در رشته دندانپزشکی در ارمنستان انتخابی بسیار مناسب برای دانشجویان بین المللی خصوصا ایرانیان می باشد. دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از مهمترین آنها می پردازیم:

پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ارمنستان

کشور ارمنستان در مقایسه با کشورهای اروپایی دوره های تحصیلی مختلف را با شهریه های کمتر و کیفیت بالای آموزشی ارائه می دهد. هزینه تحصیل دندانپزشکی همواره نسبت به سایر رشته ها اندکی بیشتر بوده است. اما دانشجویان بین المللی با تحصیل در ارمنستان می توانند از امکانات عالی آموزشی در دانشگاه های برجسته این کشور با هزینه های مناسب تر برخوردار شوند. هزینه زندگی در کشور ارمنستان نیز همچون هزینه های تحصیل مناسب بوده و زندگی دانشجویی با چالش های مالی فراوان رو به رو نخواهد بود.

کیفیت بالای آموزش در ارمنستان

دوره های آموزشی در تمامی مقاطع در کشور ارمنستان با کیفیت عالی و توسط اساتید برجسته و ممتاز ارائه می شوند. اکثر دانشگاه های این کشور در کنار برنامه های تحصیلی خود انواع کنفرانس ها و سمینارهای کارآمد و جالبی برگزار می کنند. همچنین این دانشگاه ها دارای انجمن ها و اتحادهای دانشجویی مختلفی نیز هستند.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

در کشور ارمنستان برای تحصیل دندانپزشکی تمامی واحدها به زبان انگلیسی، ارمنی و روسی تدریس می شوند.
این موضوع برای متقاضیان بین المللی بسیار حائز اهمیت است.

متقاضیان برای تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان نیازی به ارائه مدارک بین المللی زبان انگلیسی نخواهند داشت. اما در صورت وجود بسیار اهمیت داشته و برای ایشان امتیاز به حساب می آید.

اعتبار بالای مدارک ارمنستان

مدارک تحصیلی کشور ارمنستان در بسیاری از کشورهای دنیا مورد تایید و معتبر می باشند. فارغ التحصیلان دانشگاه های ارمنستان امکان کاریابی و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را در اقصی نقاط دنیا خواهند داشت.

محیط مناسب و مطلوب برای تحصیل

کشور ارمنستان دارای محیطی آرام و مطلوب می باشد و برای بسیاری از دانشجویان دلپذیر است. دانشجویان در کنار تحصیل فوق العاده این فرصت را خواهند داشت که از مناطق باستانی مختلف این کشور زیبا دیدن نمایند. علاوه بر این در طول سال فستیوال ها، جشن ها و مراسمات متنوعی در این کشور برای انواع سلیقه ها برگزار می شود و زندگی در این کشور را بسیار دلچسب تر می کند. از جمله این مراسمات می توان به انواع جشنواره های مردمی (folk festivals)، نمایشگاه های هنری، مراسمات رقص مدرن و باله و… اشاره کرد. علاوه بر این ارمنستان یکی از امن ترین کشورهای دنیا است.

از جمله دیگر دلایل مهم برای این که چرا اخذ مدرک دندانپزشکی در ارمنستان دارای اهمیت است، بهتر است نگاهی به رتبه بندی ها بیندازیم:

 • رتبه 48 در رتبه بندی آموزش جهانی
 • رتبه 81 در رتبه بندی سهولت کسب و کار جهانی
 • رتبه 82 در رتبه بندی اقتصاد جهانی
 • رتبه 78 در رتبه بندی ایمنی جهانی
شرایط تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان
Armenia

2. آشنایی با دوره دندانپزشکی ارمنستان

آیا شرایط تحصیل در ارمنستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

دندانپزشکی که به آن پزشکی دهان و دندان نیز گفته می شود، شاخه ای از علوم پزشکی است که شامل مطالعه، تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ها، اختلالات و شرایط حفره دهان است.
دوره دندانپزشکی در ارمنستان یک دوره تحصیلی 5 ساله است. تحصیل در این دوره به زبان های انگلیسی، روسی و ارمنی می باشد. دانشجویان در طول دوره تحصیل خود هم دروس تئوری و هم عملی خواهند داشت. علاوه بر این کار مستقل دانشجویان دندانپزشکی که تحت نظارت مستقیم اساتید و پزشکان انجام می شود، بسیار مورد توجه قرار می گیرد. به فارغ التحصیلان دانشکده های دندانپزشکی ارمنستان در ابتدا یک مدرک معتبر تحت عنوان دکتر دندانپزشک اعطا می شود. داوطلبان پس از آن امکان شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی را دارند. این دوره ها نیز حدودا 1 تا 3 سال به طول می انجامد.

دانشگاه های دندانپزشکی ارمنستان در شهر ایروان پایتخت این کشور واقع شده اند. دانشگاه طب سنتی ارمنستان University Of Traditional Medicine در استان ایروان طیف وسیعی از دوره های دندانپزشکی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.
مهمترین مشاغل دندانپزشکی عبارتند از:

 • پرستاری دندانپزشکی
 • بهداشتکار دهان و دندان
 • متخصص دندانپزشکی
 • تکنسین دندانپزشکی
 • دستیار دندانپزشکی
 • دندان ساز
 • استاد دندانپزشکی

جهت آگاهی از هزینه های زندگی و تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان، مزایا و معایب تحصیل دندانپزشکی، شرایط تحصیل و پذیرش دندانپزشکی در ارمنستان و دانشگاه های ممتاز جهت تحصیل دندانپزشکی تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

3. شرایط پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

خواندن دندانپزشکی در ارمنستان یکی از اصلی ترین رشته هایی است که در دانشگاه های ارمنستان مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. بنابراین بررسی شرایط پذیرش دندانپزشکی در ارمنستان برای دانشجویان بسیار حائز اهمیت است.
کیفیت آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی در کشور ارمنستان بسیار بالاست. که این دلیلی محکم برای جذب بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا می باشد. کیفیت بالای آموزش در کنار هزینه های مقرون به صرفه، دانشگاه های ارمنستان را بسیار معروف کرده است.
از جمله مهترین شرایط پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارا بودن حداقل مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی معتبر (که نشان دهنده این است که فرد متقاضی 12 سال دوره تحصیلی را با موفقیت پشت سر گذاشته و مجاز به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد.)
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • نامه سلامت که گواه سلامت جسمی و روانی متقاضی جهت تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان است.

برای تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان ارائه مدرک زبان لازم نیست اما در صورت وجود بسیار حائز اهمیت است و امتیاز محسوب می شود.

4. بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان شامل دوره های تئوری و عملی و کار در بیمارستان ها و کلینک ها می باشد. به صورت کلی کیفیت آموش در کشور ارمنستان بسیار عالی است و مدارک و اسناد صادر شده در این کشور توسط سازمان های بین المللی مختلفی از جمله سازمان UNICEF و سازمان بهداشت جهانی WHO تایید می شوند.

تحصیل در ارمنستان و اخذ مدارک تحصیلی از دانشگاه های این کشور بسیار سرنوشت ساز است و آینده تحصیلی و شغلی درخشانی را برای دانشجویان به ارمغان می آورد.
در ادامه به بررسی برخی از بهترین دانشگاه ها در ارمنستان برای تحصیل دندانپزشکی می پردازیم:

دانشگاه دولتی پزشکی ایروان

دانشگاه دولتی پزشکی ایروان Yerevan State Medical University یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی کشور ارمنستان می باشد. این دانشگاه در شهر ایروان پایتخت ارمنستان واقع شده و سالانه پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی می باشد. این دانشگاه دارای 5 دانشکده مختلف (دانشکده پزشکی عمومی، دانشکده داروسازی، دانشکده پزشکی نظامی، دانشکده پزشکی دهان و دانشکده سلامت عمومی) می باشد. این دانشگاه در ابتدا در سال 1920 بنیان گذاری شده است.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان
Yerevan-State-Medical-University

دانشگاه پزشکی ارمنی

دانشگاه پزشکی ارمنی Armenian Medical University یک موسسه آموزشی پزشکی در ایروان است که در دانشگاه Armenian-American State Medical College Erebuni واقع شده است. این موسسه در سال 1990 تاسیس شده و بسیار مورد توجه دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان قرار گرفته است.

دانشگاه طب سنتی ارمنستان

دانشگاه طب سنتی ارمنستان University Of Traditional Medicine در سال 1991 تاسیس شده است. این دانشگاه که با نام UTMA نیز شناخته می شود، دوره های مختلفی را برای دانشجویان ارائه می دهد و همواره پذیرای دانشجویان بین المللی بوده است. این دانشگاه به صورت رسمی توسط وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت فرهنگ و وزارت ورزش جمهوری ارمنستان شناخته شده است.

دانشگاه هایبوساک ایروان

دانشگاه هایبوساک ایروان Yerevan Haybusak University دانشگاه معتبری در کشور ارمنستان می باشد که در سال 1990 تاسیس شده است. این دانشگاه دوره های آموزشی مختلف را با کیفیت عالی و توسط اساتید برتر و ممتاز ارائه می دهد. دانشگاه هایبوساک ایروان در سال 2001 مجوز دولتی رسمی دریافت نموده است.

5. مزایای تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره شد تحصیل در دانشگاه های ارمنستان که در مقایسه با دانشگاه هایی اروپایی شهریه های مناسب تری دارند و همچنین مدارک تحصیلی آن ها از اعتبار و امتیاز بالایی برخوردار هستند، برای دانشجویان بین المللی بویژه ایرانیان بسیار انتخاب مناسبی می باشد. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی میتوانند با تحصیل در این کشور آینده شغلی و تحصیلی درخشانی را برای خود به ارمغان آورند. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین مزایا و معایب تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان می پردازیم.

🔷 مهمترین مزایای تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان عبارتند از:

 1. امکان تحصیل در دانشگاه های برجسته و ممتاز ارمنستان
 2. امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 3. امکان تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی بدون نیاز به آزمون ورودی
 4. امکان تحصیل بدون نیاز به مدارک زبانی بین المللی
 5. اجازه کار دانشجویی در کنار تحصیل و پوشش دادن برخی از هزینه ها
 6. اشتغال به کار سریع پس از فارغ التحصیلی و کسب درآمدهای عالی در ارمنستان
 7. امکان دریافت اقامت ارمنستان
 8. هزینه های زندگی بسیار مناسب
 9. هزینه های بسیار معقول جهت تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان
 10. بهره مندی از حضور اساتید برجسته و ممتاز و دوره های آموزشی با کیفیت
 11. ارتقا سطح دانش و علم دانشجویان
 12. نزدیک بودن کشور ارمنستان به ایران و امکان رفت و آمد آسان
 13. محیط آرام و دلپذیر جهت تحصیل
 14. زندگی در کشوری با امنیت بالا
 15. زندگی در کشوری با فرهنگ و تاریخ غنی

🔷 از جمله معایب تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شاید به عنوان اصلی ترین مشکل تحصیل در ارمنستان بتوان مسئله زبان ارمنی را نام برد. دانشجویان می توانند با شرکت در دوره های زبان ارمنی به راحتی زبان این کشور را برای تحصیل، کار و زندگی فرا گیرند.

شرایط پذیرش دندانپزشکی در ارمنستان
French_University_in_Armenia

6. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

به محض دریافت مقدمات پذیرش از موسسه آموزش عالی مربوطه، این موسسه اجازه ورود دانشجویان بین المللی را از بخش کنسولی وزارت امور خارجه ارمنستان (MFA) در خواست خواهد کرد. پس از اخذ مجوز ورود از وزارت امور خارجه، دانشجویان باید برای دریافت ویزای دانشجویی در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ارمنستان اقدام نمایند. از جمله مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست ویزای دانشجویی ارمنستان
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی
 • نامه پذیرش
 • دعوتنامه در صورت نیاز
 • مدارک دیپلم یا پیش دانشگاهی معتبر + ریز نمرات 3 سال دبیرستان و دیپلم (چنانچه مدارک دیگری موجود است باید ارائه داده شود)
 • نامه تمکن مالی
 • گواهی سلامت

7. هزینه تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

جمهوری ارمنستان یکی از ارزانترین کشورها در مقایسه با کشورهای اروپایی می باشد. این کشور دوره های تحصیلی مختلف را در کالج ها، موسسات، دانشگاه ها و سایر مراکز آموزشی با کیفیت بالا و هزینه های مناسب ارائه می دهد.

می توان گفت قیمت کالاها و خدمات در ارمنستان نصف قیمت کالاها و خدمات در کشورهای اروپایی است.

به همین دلیل دانشجویان خارجی ارمنستان را مقصدی مناسب برای تحصیل و زندگی می دانند و در تلاش برای ورود به دانشگاه های این کشور هستند.
شهریه در دانشکده های دندانپزشکی ارمنستان بسیار مقرون به صرفه است و همین امر ارمنستان را به مقصد بسیار جذابی برای تحصیل با کیفیت بالا تبدیل کرده است. می توان گفت هزینه تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان ممکن است با توجه به دانشگاه انتخابی منفاوت باشد. اما به صورت کلی شهریه دوره های دندانپزشکی ارمنستان سالانه حدود 2.760 دلار برآورد می شود. پس از دریافت نامه پذیرش مربوطه از دانشگاه، هزینه های تحصیل مستقیما به حساب بانکی دانشگاه پرداخت می شود.

بنابراین شهریه یا در ابتدای تحصیل به طور کامل پرداخت می شود یا در هر سال تحصیلی در 2 قسط ثابت پرداخت می شود.

تحصیل در دانشگاه پزشکی ارمنی Armenian Medical University دپارتمان دندانپزشکی، حدودا 3000 دلار برآورد می شود.

armenia-echmiadzin-vagharshapat
armenia-echmiadzin-vagharshapat

8. هزینه زندگی دانشجویان دندانپزشکی در ارمنستان

می دانیم که هزینه زندگی و تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب می باشد. همانگونه که پیش تر اشاره شد قیمت کالاها و خدمات در ارمنستان نصف قیمت کالاها و خدمات در کشورهای اروپایی می باشد. جمهوری ارمنستان یکی از ارزانترین کشورها در مقایسه با کشورهای اروپایی می باشد.

می توان گفت دانشجویان دندانپزشکی با پس اندازی حدود 420 تا 500 دلار در ماه قادر به تامین هزینه های خود خواهند بود.
متقاضیان تحصیل در ارمنستان می توانند متوسط هزینه دانشجویان ساکن ارمنستان را در جدول زیر مشاهده نمایند. سپس با توجه به این هزینه ها تحصیلات خود را در ارمنستان برنامه ریزی کنند:

اجاره خانه (اجاره در مجاورت دانشگاه)ماهانه حدود 130 تا 240 دلار – سالانه حدود 1310 تا 2350 دلار
هزینه غذا و خورد و خوراکماهانه حدود 200 دلار – سالانه حدود 2200 دلار
هزینه قبض برق و گازماهانه حدود 40 دلار – سالانه حدود 400 دلار
قبض آب ماهانه حدود 7 دلار – سالانه حدود 80 دلار
حمل و نقل عمومی ماهانه حدود 20 دلار – سالانه حدود 160 دلار

به بیان کلی می توان گفت هزینه زندگی و تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان و یا هر کشوری، تا اندازه زیادی به شیوه زندگی فردی، محل و شهر زندگی، نوع مسکن و اقامتگاه، دانشگاه انتخابی و سایر هزینه های جانبی بستگی دارد.

توجه کنید که دانشجویان همچنین می توانند با درآمد حاصل از کار دانشجویی بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را پوشش دهند.

9. بیمه دانشجویی کشور ارمنستان

دانشجویان با داشتن کارت دانشجویی امکان استفاده از بیمه دانشجویی را خواهند داشت. با بیمه دانشجویی ارمنستان ایشان می توانند از کلیه خدمات درمانی مراکز درمانی و بهداشتی در این کشور استفاده نمایند.

10. شرایط اخذ ویزای همراه برای تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

پس از بررسی شرایط پذیرش دندانپزشکی در ارمنستان، اکنون زمان آن است که شرایط اخذ ویزای همراه برای دانشجویان مورد بررسی قرار گیرد.
اخذ ویزای همراه برای دانشجویان بین المللی همواره موضوع مهمی بوده است. دانشجویان دندانپزشکی ارمنستان پس از دریافت کارت اقامت دانشجویی خود می توانند جهت اخذ ویزای الحاق خانواده اقدام نمایند.
مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت ارمنستان عبارتند از:

 1. مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی) همسر و فرزندان زیر 18 سال
 2. گذرنامه همسر و فرزندان زیر 18 سال
 3. سند و قباله ازدواج
 4. نامه تمکن مالی
 5. گواهی عدم سوء پیشینه
 6. گواهی محل زندگی و اسکان در ارمنستان
 7. کارت اقامت

11. شرایط پس از تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در ارمنستان آینده تحصیلی و شغلی بسیار درخشانی برای خود رقم خواهند زد. مدارک تحصیلی ارمنستان در اقصی نقاط دنیا شناخته شده و معتبر هستند. فارغ التحصیلان دانشگاه های دندانپزشکی ارمنستان می توانند پس از پایان تحصیل خود در بسیاری از کشورهای دنیا به جستجوی شغل مطلوب خود با درآمدهای بالا بپردازند.

علاوه بر این دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند نیز می توانند در کشور ارمنستان و سایر کشورها به تحصیل خود ادامه دهند.
آن دسته از دانشجویان دندانپزشکی که پس از اتمام تحصیل خود تمایل به ماندن و زندگی در کشور ارمنستان را دارند، علاوه بر ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می توانند در کشور ارمنستان فعالیت شغلی خود را آغاز نموده و در نهایت اقامت دائم این کشور را برای خود و اعضای خانواده دریافت نمایند.

Armenia_Temples_Church_Armavir

12. شرایط پذیرش و تحصیل رایگان دندانپزشکی در ارمنستان

در بررسی شرایط پذیرش و تحصیل رایگان دندانپزشکی در ارمنستان میتوان گفت که تحصیل رایگان در این کشور تنها از طریق دریافت بورسیه های تحصیلی امکان پذیر است. بورسیه های تحصیلی ارمنستان معمولا توسط سازمان های دولتی و خصوصی به دانشجویان اعطا می شوند. همانگونه که پیش تر ذکر شد دندانپزشکی جزء رشته های پر طرفدار و آینده ساز است. لذا رقابت برای دریافت بورسیه های تحصیلی ارمنستان برای تحصیل دندانپزشکی بسیار بالاست. عمدتا دانشجویان ممتاز با رزومه تحصیلی عالی موفق به دریافت این بورسیه ها می شوند.

13. بررسی شرایط کار دانشجویی در کنار تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

دانشجویان رشته دندانپزشکی در کشور ارمنستان در کنار تحصیل خود اجازه کار پاره وقت حدود 20 ساعت در هفته را دارند. این مسئله برای دانشجویان بین المللی بسیار حائز اهمیت است. چرا که ایشان می توانند با درآمد حاصل از کار دانشجویی خود بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در ارمنستان را پوشش دهند.

14. اسکان دانشجویی برای تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

آیا شرایط تحصیل در ارمنستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

برای دانشجویان بین المللی و متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی در ارمنستان معمولا خوابگاه های دانشجویی در مجاورت دانشگاه ها در نظر گرفته می شود. این خوابگاه ها از امکانات عالی برخوردار هستند و شرایط زندگی مناسب برای دانشجویان فراهم خواهند بود. دانشجویانی که امکان پرداخت مبلغ بیشتری جهت اسکان دانشجویی خود در این کشور دارند معمولا اقدام به اجاره منزل شخصی می نمایند. هزینه اجاره یک آپارتمان با توجه به شرایط مختلفی همچون محل انتخابی، شرایط دسترسی به نقاط مختلف شهر و سایر عوامل دیگر متغییر می باشد.

معمولا برای دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی که نیاز به تمرکز بیشتری برای مطالعه دروس دانشگاهی خود دارند، اجاره آپارتمان یا منزل مستقل پیشنهاد می شود.

15. طول مدت دوره تحصیل دندانپزشکی در کشور ارمنستان

دوره تحصیلی دندانپزشکی در کشور ارمنستان معمولا 5 سال به طول می انجامد. این دوره شامل دروس و دوره های تئوری و برنامه های بالینی و عملی می باشد. دانشجویان معمولا دوره های بالینی را در کلینیک ها و مراکز دندانپزشکی می گذرانند. به طور کلی کیفیت آموزش در ارمنستان بسیار عالی و مدارک تحصیلی این کشور نیز مورد تایید اعتبار در اقصی نقاط دنیا هستند.

تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان
Yerevan-Nature-Lawn-Bush

سوالات متداول تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

چرا تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان انتخاب مناسبی برای دانشجویان بین المللی می باشد؟

پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی، عدم نیاز به ارائه مدارک زبانی، عدم نیاز به شرکت در آزمون های ورودی، اعتبار بالای مدارک پزشکی و دندانپزشکی، نزدیک بودن به ایران و رفت و آمد آسان، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و…. از جمله دلایل انتخاب ارمنستان به عنوان مقصدی مناسب برای دانشجویان بین المللی می باشد.

شرایط تحصیل و پذیرش دندانپزشکی در ارمنستان چیست؟

دارا بودن حداقل مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی معتبر (که نشان دهنده این است که فرد متقاضی 12 سال دوره تحصیلی را با موفقیت پشت سر گذاشته و مجاز به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد)، تسلط به زبان انگلیسی و نامه سلامت که گواه سلامت جسمی و روانی متقاضی جهت تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان است.

دانشگاه های برتر برای تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان کدامند؟

دانشگاه دولتی پزشکی ایروان، دانشگاه پزشکی ارمنی، دانشگاه طب سنتی ارمنستان و دانشگاه هایبوساک

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان کدامند؟

مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی، پاسپورت معتبر، فرم درخواست ویزای دانشجویی ارمنستان، 3 قطعه عکس پاسپورتی، نامه پذیرش، دعوتنامه در صورت نیاز، مدارک دیپلم یا پیش دانشگاهی معتبر + ریز نمرات 3 سال دبیرستان و دیپلم (چنانچه مدارک دیگری موجود است باید ارائه داده شود)، نامه تمکن مالی و گواهی سلامت

در ارمنستان طول تحصیل دوره دندانپزشکی چقدر است؟

دوره تحصیلی دندانپزشکی در کشور ارمنستان معمولا 5 سال به طول می انجامد.

آیا با تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان به دانشجویان بین المللی اجازه کار دانشجویی داده می شود؟

بله، امکان 20 ساعت کار دانشجویی در هفته در کنار تحصیل برای دانشجویان وجود دارد.

جمع بندی

Conclusion

با تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ارمنستان و اخذ مدارک تحصیلی این کشور آینده ای درخشان برای خود و اعضای خانواده رقم خواهید زد. تحصیل در دانشگاه های برجسته کشور ارمنستان با شهریه های مناسب و بدون نیاز به ارائه مدارک بین المللی زبان، به شما به عنوان یک دانشجوی ایرانی بسیار پیشنهاد می شود. می توانید با هزینه های بسیار مناسب در کشور ارمنستان زندگی و تحصیل کرده و مدرک دندانپزشکی خود را دریافت نمایید. فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در ارمنستان شانس اشتغال به کار با درآمد های بالا در اقصی نقاط دنیا را خواهند داشت.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا