100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

تحصیل در کالج مونیخ 2024 (✅ هزینه+امکانات+بورسیه آلمان)

germany Flag

با تحصیل در بهترین کالج‌های مونیخ آلمان یعنی LMU و TUM برای شرکت در امتحان ورودی این دانشگاه‌ها آماده می‌شوید و می‌توانید با خیالی آسوده به آینده‌ی تحصیلی خود در آلمان برسید. این کالج‌ها امکان تحصیل را برای تمام دانشجویان بین‌المللی با هر علاقه‌ای و با کمترین هزینه فراهم کرده‌اند. با ما در این مقاله همراه باشید تا شرح مفصلی از بهترین کالج‌های آلمان ارائه دهیم و پاسخگوی سوالاتتان باشیم. سوالاتی مانندِ:

 • شرایط تحصیل در کالج مونیخ چگونه است؟
 • دانشجویان چگونه می‌توانند در کالج پزشکی مونیخ درس بخوانند؟
 • آیا امتحان ورودی برای تحصیل در کالج مونیخ برگزار می‌شوند؟
 • کالج ام کورس مونیخ چه تفاوتی با کالج تی کورس دارد؟
 • تحصیل در کالج‌های مونیخ به چه زبانی انجام می‌شود؟

✅ بررسی تحصیل در کالج مونیخ

تحصیل در کالج مونیخ یک فرصت بی‌نظیر برای متقاضیان تحصیل در آلمان است. دانشگاه‌های متعددی شرایط تحصیل در کالج مونیخ را فراهم کرده‌اند و شما با قبولی در امتحان ورودی کالج مونیخ می‌توانید در این شهر مشغول به درس خواندن شوید. تنوع کالج ها، از کالج ام کورس مونیخ گرفته تا کالج تی کورس یا جی کورس، از مهم‌ترین مزایای شهر مونیخ برای دانشجویان به شما می‌رود. با ما در این مقاله همراه باشید تا شرح مفصلی از هزینه و شرایط تحصیل در کالج های مونیخ ارائه دهیم و به معرفی کالج پزشکی مونیخ بپردازیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

München,-Deutschland

1. چرا باید در کالج آلمان درس بخوانیم؟

شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، باید واجد شرایط تحصیل در آلمان باشید اما چگونه این اتفاق می‌افتد؟ دانشگاه‌های آلمان برای سنجش سطح علمی شما عموماً آزمون ورودی برگزار می‌کنند و دوره کالج آلمان دوره‌ای است که شما را برای قبولی در این آزمون آماده می‌کند.

توجه داشته باشید که ثبت درخواست برای تحصیل در کالج های آلمان باید از طریق دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، انجام شود. یعنی اگر می‌خواهید در شهر مونیخ تحصیل کنید، باید از طریق یکی از دانشگاه‌های واقع در این شهر اقدام نمایید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. چند کالج در مونیخ وجود دارد؟

با توجه به تعدد دانشگاه و مناسب بودن هزینه تحصیل در دانشگاه مونیخ آلمان، تعداد کالج های این شهر نیز کم نیست! مهم‌ترین کالج های مونیخ را اما می‌توان کالج دانشگاه فنی مونیخ (TUM) و کالج دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (LMU) دانست.

خوب است بدانید که دانشگاه TUM و LMU به ترتیب بهترین دانشگاه های آلمان هستند که در رتبه جهانی 37 و 54 در سال 2024 (لیست QS) قرار دارند.

دانشگاه TUM مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ (Technische Universität München) در سال 1868 تأسیس شد. این دانشگاه امروزه میزبان 50000 دانشجو در 14 دپارتمان و دانشکده خود است که حدود 30 درصد از این جمعیت را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

خوب است بدانید همواره بورسیه‌هایی برای بهبود شرایط تحصیل در دانشگاه TUM ارائه می‌شوند.

دانشگاه LMU مونیخ

دانشگاه Ludwig-Maximilians-Universität München، یکی از برترین دانشگاه های آلمان، فعالیت خود را از سال 1472 شروع کرده است. این دانشگاه هم از نظر پژوهشی و هم آموزشی در سطح بالایی قرار دارد و همواره به دنبال ایده‌هایی نو می‌گردد. شما می‌توانید در رشته‌های متعددی در دانشگاه LMU درس بخوانید و از امکانات ورزشی، آزمایشگاهی و حتی بیمارستان این مجموعه استفاده کنید.

اگر می‌خواهید با برنامه‌های کالج های مونیخ آشنا شوید، همراه ما بمانید.

امتحان ورودی کالج مونیخ
Munich-02,-Germany

3. چه برنامه‌هایی در کالج های مونیخ ارائه می‌شوند؟

بسته به اینکه در چه رشته‌ای قصد تحصیل دارید، باید برنامه مناسب را در کالج مورد نظرتان انتخاب کنید. ما در ادامه انواع برنامه در کالج‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • T Course: دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی را دارند، باید در این برنامه شرکت کنند. این برنامه دروسی مانند زبان آلمانی، ریاضی، فیزیک، شیمی، علوم کامپیوتر و … را شامل می‌شود.
 • کالج ام کورس مونیخ: تحصیل پزشکی و زیرشاخه‌های آن نیازمند گذرندان دوره ام کورس مونیخ (M Course) است. شما با تحصیل در کالج پزشکی مونیخ دروسی مانند زبان آلمانی، شیمی، زیست‌شناسی و … را می‌گذرانید.
 • W Corse: این برنامه مختص دانشجویانی است که قصد تحصیل در علوم بازرگانی و اجتماعی را دارند. تمرکز در این برنامه بر اقتصاد، دروس بازرگانی، ریاضی و زبان آلمانی است.
 • کالج جی کورس مونیخ: اگر به دنبال رشته‌های علوم انسانی و هنر هستید، باید تحصیل در کالج G Course را تجربه کنید. تاریخ، ادبیات، جامعه‌شناسی، زبان آلمانی به همراه زبان انگلیسی یا لاتین از دروس این برنامه هستند.

4. شرایط تحصیل در کالج های مونیخ چگونه است؟

تحصیل در کالج مونیخ، چه کالج TUM و چه کالج LMU، در دو ترم یا به عبارتی یک سال تحصیلی انجام می‌شود. اگر بخواهیم از شرایط تحصیل در کالج های مونیخ حرف بزنیم، باید در ابتدا به مهم‌ترین شرط یعنی قبولی در امتحان ورودی اشاره کنیم. در بخش بعدی مفصلاً درباره این آزمون حرف می‌زنیم.

توجه داشته باشید که ورود به دانشگاه‌های مونیخ، وابسته به قبولی در آزمون پایان دوره‌ی کالج های مونیخ است. این آزمون در پایان ترم دوم برگزار می‌شوند. البته موارد استثنایی برای دانشجویان ممتاز وجود دارد که در پایان ترم اول، در این آزمون شرکت می‌کنند.

از دیگر شرایط تحصیل در کالج های مونیخ باید به شرایط زبان اشاره کنیم. شما چه متقاضی تحصیل در کالج LUM باشید و چه بخواهید در کالج فنی مونیخ درس بخوانید، باید حداقل مدرک B2 آلمانی داشته باشید. البته اگر ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را دارید، نیازی به ارائه این مدرک نیست.

آیا کالج های مونیخ آلمان امتحان ورودی دارند؟ ما به این سوال پاسخ می‌دهیم.

کالج ام کورس مونیخ
Schleissheim,-Munich,-Germany

5. آیا کالج های مونیخ آلمان امتحان ورودی دارند؟

شما همراه با دریافت تأییدیه مدارک ارسالی‌تان برای کالج مونیخ، نامه‌ی شرکت در امتحان ورودی کالج را دریافت می‌کنید. این امتحان که در آلمانی Aufnahmetest نامیده می‌شود، بر اساس برنامه‌ای که برای تحصیل انتخاب کرده‌اید، طراحی می‌شود. یعنی اگر شما به دنبال تحصیل در کالج ام کورس و پزشکی مونیخ هستید، در آزمون ورودی با سوالاتی در زمینه‌های زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، زبان آلمانی و … روبه‌رو خواهید بود اما تمرکز امتحان ورودی کالج مونیخ برای برنامه‌های T Course بر دروس رشته ریاضی است.

6. شرایط پذیرش کالج مونیخ چگونه است؟

اگر می‌خواهید در شهر مونیخ درس بخوانید، در اولین قدم اخذ پذیرش باید کالج مورد نظر خود را انتخاب کنید. در قدم بعدی مراجعه به سایت کالج مونیخ الزامی است چرا که اولاً شرایط تحصیل در کالج های مختلف مونیخ، متفاوت است و ثانیاً این شرایط ممکن است طی زمان تغییر کنند و شما باید به‌روزترین اطلاعات را از سایت کالج LMU یا سایت کالج TUM بخواهید.

پس از مطالعه شرایط و مدارک لازم، باید در زمان تعیین شده برای ثبت درخواست پذیرش، به وبگاه اعلام شده مراجعه نمایید و مراحل پذیرش را برای مهاجرت به آلمان طی کنید.

برای ثبت درخواست پذیرش کالج مونیخ (TUM) باید به TUMonline مراجعه کنید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. مدارک لازم برای اپلای کالج های مونیخ کدامند؟

فارغ از اینکه قصد دارید در کالج پزشکی (ام کورس) مونیخ درس بخوانید یا در کالج علوم انسانی (جی کورس) باید برخی مدارک را برای کالج مورد نظر خود ارسال کنید و پذیرش بگیرید. این مدارک تقریباً در دو کالج فنی مونیخ و لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یکسان است. در فهرست زیر می‌توانید آن‌ها را ببینید:

 • آخرین مدارک تحصیلی + ترجمه آن
 • پاسپورت
 • رزومه و ریز نمرات
 • مدارک زبان آلمانی
 • گواهی تأییدیه مدارک

توجه داشته باشید که:
1. متقاضیانی که هنوز 18 ساله نشده‌اند، باید رضایتنامه والدین خود را ضمیمه مدارک کنند.
2. متقاضیان متأهل باید مدارک ازدواج خود را نیز ارائه کنند.

کالج پزشکی مونیخ

در بخش بعدی مقاله شما را با کالج‌های TUM و LMU بیشتر آشنا می‌کنیم.

8. کالج TUM چه امکاناتی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد؟

دانشگاه TUM از دانشکده‌ها و کالج‌های متعددی تشکیل شده است و شما با توجه به رشته‌ی انتخابی‌تان می‌توانید در کالج های مختلف پزشکی، مهندسی و … شرکت کنید. اکثر دانشجویان بین‌المللی با داشتن شرایط خوابگاه کالج مونیخ می‌توانند بدون پرداخت هزینه اسکان، به تحصیل در این کشور بپردازند. 3 پردیس این دانشگاه در اطراف کالج ها و دانشکده‌ها ساخته شده‌اند و در دسترس دانشجویان قرار دارند.

9. کالج LMU چه امکاناتی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد؟

با تحصیل در LMU از مزایای متعددی بهره‌مند می‌شوید. شما در دانشگاهی بزرگ با دانشکده‌ها و کالج‌های متعدد درس خواهید خواند و نه تنها برنامه‌های درسی را در سطحی بالا می‌گذرانید بلکه می‌توانید از فوق‌برنامه‌ها و دوره‌های کارآموزی این دانشگاه استفاده کنید.

امکانات پژوهشی در کالج LMU مونیخ توجه دانشجویان بسیاری را به خود جلب کرده است.

در آخرین بخش از مقاله به سراغ برآورد هزینه تحصیل و زندگی در مونیخ می‌رویم. از اینکه همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

Town-Hall-at-Marienplatz-in-Munich
Town-Hall-at-Marienplatz-in-Munich

10. هزینه تحصیل در کالج مونیخ چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که شرایط تحصیل در کالج های مونیخ را آسان می‌کند، امکان تحصیل رایگان است! یعنی شما چه در کالج LMU و چه در کالج TUM مونیخ تنها با پرداخت هزینه ثبت نام، کارهای اداری و وسایل تحصیل، آماده تحصیل خواهید بود.

هزینه ثبت نام در کالج LMU حدوداً 147 یورو و در دانشگاه TUM حدود 152.30 یورو خواهد بود.

11. زندگی در مونیخ چقدر هزینه دارد؟

هزینه زندگی در مونیخ در مقایسه با برخی از شهرهای این کشور گران‌تر است و شما تقریباً به1026.4 یورو در ماه نیاز دارید تا بتوانید نیازهای زندگی خود را پوشش دهید. این مبلغ هزینه اسکان را شامل نمی‌شود و ممکن است بر اساس عادت‌های زیستی شما تغییر کند.

ما در جدول زیر لیستی از هزینه‌های زندگی در آلمان در شهر مونیخ را تهیه کرده‌ایم:

عنوان هزینههزینه زندگی دانشجویی در آلمان
رستوران و مواد غذایی12 تا 70 یورو در ماه
حمل و نقل ماهانه49 یورو
قبوض301.19 یورو در ماه
امکانات تفریحی13.00 تا 46.45 یورو
اجاره خانه یک خوابه1115.88 تا 1384.02 یورو در ماه
شرایط تحصیل در کالج مونیخ

پرسش‌های متداول تحصیل در کالج مونیخ

✅ شرایط تحصیل در کالج های مونیخ به چه صورت است؟

شما با قبولی در آزمون ورودی و تسلط به زبان آلمانی واجد شرایط شرکت در کالج های مونیخ می‌شوید.

✅ تنوع برنامه‌ها در کالج های مونیخ چگونه است؟

شما می‌توانید در هر رشته‌ای که می‌خواهید در کالج های مختلف پزشکی، مهندسی و سایر کالج های مونیخ درس بخوانید.

✅ چه کسانی باید برای تحصیل در کالج ام کورس مونیخ درخواست دهند؟

کالج ام کورس و پزشکی مونیخ مختص دانشجویانی است که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی، زیست‌شناسی و … را دارند.

✅ آیا برای تحصیل در کالج‌های آلمان باید در امتحان ورودی شرکت کنیم؟

بله! قبولی در امتحان ورودی یکی از مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از این کالج‌هاست.

✅ بهترین کالج‌های مونیخ کدامند؟

کالج های LMU و TUM از بهترین کالج‌های مونیخ آلمانند.

جمع بندی

Conclusion

کالج‌های مونیخ یعنی یک شروع عالی برای تحصیلات آکادمیک در آلمان! شما با گذراندن دوره کالج مونیخ در بهترین دانشگاه‌های این شهر در سطحی برابر با سایر دانشجویان قرار می‌گیرید و با آمادگی کامل امتحان ورودی دانشگاه‌های آلمان را پشت سر می‌گذارید. کالج‌های LMU و TUM از بهترین انتخاب‌ها برای شروع و ادامه تحصیل در مونیخ و به طور کلی‌تر آلمان به شمار می‌روند.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان