تحصیل در چین بدون مدرک زبان (شرایط 2021)

china Flag

امکان تحصیل در چین بدون مدرک زبان، یکی از پر تکرار ترین سوالات متقاضیان تحصیل در این کشور است. با توجه به سخت بودن زبان چینی، متقاضیان زیادی به دنبال اینند که بدون یادگیری این زبان به تحصیل در چین بپردازند. از آن جایی که دولت چین به دنبال جذب دانشجویان بین المللی است، امکاناتی را برای این دسته از دانشجویان مانند برگزاری دوره های زبان فراهم کرده است. در این مقاله ضمن بررسی شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان چینی، از مدارک زبان انگلیسی لازم برای تحصیل در این کشور صحبت می کنیم و به سوالات شما در این زمینه پاسخ می دهیم؛ از جمله:

 • تحصیل در چین به چه زبان هایی امکان پذیر است؟
 • شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان به چه صورتی است؟
 • کدام مدارک زبان انگلیسی مورد تایید دانشگاه های چین هستند؟
 • هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان چقدر است؟
 • دانشجویان از چه بورسیه هایی برای تحصیل در چین بدون مدرک زبان می توانند استفاده کنند؟

✅ بررسی تحصیل در چین بدون مدرک زبان

تحصیل در چین بدون مدرک زبان تقاضای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. باید بدانید که نداشتن مدرک زبان می تواند تغییراتی را در برنامه های دانشجویان بین المللی به وجود آورد. برای مثال بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی، ممکن است دانشجویان مجبور به گذراندن دوره زبان چینی در چین شوند. گذراندن این دوره ها هزینه هایی در پی دارد و بنابراین می توان ادعا کرد هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان افزایش می یابد. در این مقاله شرایط مختلف تحصیل در چین بدون مدرک زبان چینی یا انگلیسی را بررسی و سعی کرده ایم منبعی کامل در این زمینه برای متقاضیان فراهم کنیم. همراه ما باشید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره چین

چین در آسیای شرقی واقع شده است و یکی از قطب های اقتصادی جهان به شمار می رود. این کشور که با 1.04 میلیارد نفر پرجمعیت ترین کشور جهان است، با توجه به پهنه ی گسترده جغرافیایی، اقلیم ها و شرایط آب و هوایی متنوعی را در نقاط مختلف خود تجربه می کند. علاوه بر در بر داشتن 14هزار و 500 کیلومتر خط ساحلی در امتداد اقیانوس آرام، چین از سومین و ششمین رودخانه بلند جهان یعنی یانگ تسه و زرد بهره می برد. همچنین در کنار رشته کوه هیمالیا، کویر گوبی و تاکلاماکان خودنمایی می کنند. این کشور از قدیم با قرار گرفتن در جاده ابریشم، رابطی میان شرق و غرب بوده است. زندگی در چین لذت تماشای جاذبه های طبیعی و تاریخی و همچنین تجربه ی فرهنگ های مختلف را برای افراد به ارمغان می آورد.

در این مقاله همراه ما باشید تا مزایای تحصیل در چین بدون مدرک زبان و شرایط کلی تحصیل در این کشور را بررسی کنیم.

تحصیل در چین بدون مدرک زبان
Yuexiu Qu, Guangzhou Shi, Guangdong Sheng, China, 510620

2. مزایای تحصیل در چین بدون مدرک زبان

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

اگرچه شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان برای دانشجویان بین المللی تقریبا فراهم نیست، برخی امکانات دیگر وجود دارد که روند تحصیل بدون مدرک زبان را در این کشور آسان می کند. از جمله مزایای تحصیل در چین بدون مدرک زبان می توان به موادر زیر اشاره کرد:

 1. اگر مدرک زبان چینی ندارید و قصد دارید به تحصیل به زبان چینی در این کشور بپردازید، می توانید در کلاس های آمادگی زبان چینی شرکت کنید.
 2. متقاضیان می توانند به تحصیل در چین به زبان انگلیسی بپردازند و اکثر مدارک معتبر این زبان مورد تایید دانشگاه های چین قرار دارند. در حقیقت دانشجویان می توانند از شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان آیلتس استفاده کنند و مدارک دیگر مانند تافل را ارائه دهند.
 3. هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان اگرچه گران تر است اما این تفاوت قیمت چشم گیر نیست و حتی دانشجویان می توانند با استفاده از بورسیه تحصیلی چین از هزینه های خود بکاهند. فراموش نکنید بورسیه هایی نیز برای تحصیل دوره زبان چینی در چین به طور مشخص تعریف شده اند.
 4. دانشگاه های چین از اعتبار جهانی برخوردارند و با تحصیل در آن ها مدارکی معتبر دریافت خواهید. فراموش نکنید دریافت مدارک زبان نیز به تقویت رزومه تحصیلی و کاری شما کمک می کند.

3. تحصیل در چین

تحصیل در چین در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. دروس مختلف در بهترین دانشگاه های این کشور به زبان چینی و انگلیسی تدریس می شوند و دانشجویان با توجه به سطح دانش خود از زبان انگلیسی یا چینی می توانند برنامه تحصیلی متناسب با شرایط خود را انتخاب کنند.

برای تحصیل در چین چه به زبان چینی و چه به زبان انگلیسی، دانشجو باید بتواند تسلط خود بر آن زبان را ثابت کند.

تحصیل در چین در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب 4 تا 5 ، 2 تا 3 و 3 سال به طول می انجامد. همچنین به طور کلی می توان گفت آزمون ورودی برای پذیرش دانشجو در دانشگاه های چین برگزار نمی شود. در مجموع شرایط تحصیل در چین برای دانشجویان بین المللی مساعد است و آن ها می توانند به راحتی به تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور بپردازند.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان چینی یا انگلیسی هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید چرا که شرح کاملی در این زمینه فراهم کرده ایم. همراه ما بمانید.

شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان
Guanlan-Lake-Huayi-Feng-Xiaogang-Film-Commune,-Haikou,-China

4. شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان چینی

برای تحصیل در چین به زبان چینی، متقاضیان نیاز به سطح دانش مشخصی از زبان چینی دارند تا بتوانند با استفاده از آن، آزمون HSK را با موفقیت پشت سر بگذرانند. در حقیقت دانشجویان نیازی به داشتن مدرک خاصی از زبان چینی ندارند و تنها کافی است بتوانند سوالات آزمون HSK را به درستی جواب دهند. آزمون HSK در دو مقطع مقدماتی ( برای رشته های مهندسی و پزشکی) و متوسطه (برای سایر رشته های تحصیلی مانند هنرهای زیبا، اقتصاد و مدیریت) برگزار می شود.

اگر دانشجویان شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان چینی و قبولی در آزمون HSK را ندارند، می توانند برای مدت 1 یا 2 سال دوره زبان چینی در چین را بگذرانند. این دوره ها توسط بسیاری از دانشگاه های چینی برگزار می شوند و همچنین دوره های تابستانی نیز در دسترس متقاضیان قرار دارند.

توجه داشته باشید که شرکت در دوره های زبان چینی در دانشگاه ها دریافت پذیرش دانشگاه را تضمین می کند اما دوره های تابستانی چنین ضمانتی را برای دانشجویان بین المللی به همراه ندارند.

در کنار تمام موارد ذکر شده، متقاضیانی که تمایل به یادگیری زبان چینی ندارند، می توانند در برنامه هایی از دانشگاه های چین که به زبان انگلیسی ارائه می شوند، شرکت کنند.

5. شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان انگلیسی

از مزایای تحصیل در چین می توان به امکان تحصیل به هر دو زبان چینی و انگلیسی اشاره کرد. شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان انگلیسی تقریبا فراهم نیست و متقاضیان نیاز به مدارک معتبر زبان مانند آیلتس دارند. با توجه به اینکه دریافت آیلتس هزینه ی نسبتا زیادی به همراه دارد، سایر مدارک معتبر زبان انگلیسی مثل تافل نیز مورد قبول اکثر دانشگاه های چین هستند.

به خاطر داشته باشید که:

1. اگر آخرین مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه انگلیسی زبان دریافت کرده باشید، شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان انگلیسی برایتان فراهم می شود و نیازی به ارائه مدارک زبان به دانشگاه انتخابی خود در چین ندارید.

2. برخی از دانشگاه های چین شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان را فراهم کرده اند و خودشان آزمون‌هایی را به صورت مجزا برگزار می کنند. توجه داشته باشید که تعداد این دانشگاه ها زیاد نیست.

از جمله دانشگاه هایی که نیاز به مدرک مشخص آیلتس ندارند و سایر مدارک معتبر زبان انگلیسی را نیز قبول می کنند، می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

 1. دانشگاه شی آن جیائو تونگ.
 2. دانشگاه فودان.
 3. دانشگاه شاندونگ.
 4. دانشگاه ناتینگهام نینگبو.

از سوالات پر تکرار متقاضیان تحصیل در چین می توان به شرایط اخد پذیرش از بهترین دانشگاه های چین و ویزای تحصیلی این کشور اشاره کرد. با ما همراه باشید تا به شرح این موارد بپردازیم.

تحصیل در چین بدون مدرک زبان
Nanjing,-China

6. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی چین

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

اولین قدم برای دریافت پذیرش تحصیلی چین، انتخاب دانشگاه و برنامه تحصیلی است. سپس متقاضیان باید به وبسایت دانشگاه انتخابی خود مراجعه و ضمن تکمیل فرم های ارائه شده، مدارک درخواستی را فراهم کنند. پس از ارسال فرم ها و مدارک به دانشگاه، کمیته پذیرش مدارک را مورد بررسی قرار می دهد و نتیجه نهایی را توسط ایمیل به متقاضی تحصیل در چین اعلام می کند.

مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی چین عبارتند از:

 1. دو قطعه عکس.
 2. مدرک دیپلم.
 3. سوابق تحصیلی.
 4. دو توصیه نامه.
 5. کپی پاسپورت.

7. شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین

متقاضیان برای تحصیل در چین به ویزای تحصیلی نوع X1 نیاز دارند که مدت اعتبار این ویزا 5 سال است. دریافت ویزای تحصیلی چین هزینه ای 94 دلاری در پی دارد و مدارک لازم برای اخذ آن عبارتند از:

 1. پذیرش تحصیلی دانشگاه انتخابی.
 2. گواهی سلامت.
 3. فرم های تکمیل شده درخواست برای ویزای X1 چین.
 4. اصل و کپی پاسپورت معتبر.
 5. عکس.

توجه داشته باشید که:
1. ثبت درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی چین و ارائه مدارک لازم، در سفارت چین در کشور محل زندگی داشجو انجام می شود.
2. پس از دریافت ویزای تحصیلی چین و ورود به خاک این کشور، دانشجویان تنها 30 روز مهلت دارند تا برای دریافت کارت اقامت خود اقدام کنند.

هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان چقدر است؟ آیا امکان استفاده از بورسیه برای تحصیل در چین بدون مدرک زبان وجود دارد؟ به مطالعه ادامه دهید و پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید.

شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان
Forbidden-City,-Beijing,-China

8. هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان

هزینه تحصیل در چین ارتباط مستقیم با مقطع و رشته تحصیلی و همچنین دانشگاه محل تحصیل دانشجو دارد. به طور کلی می توان گفت این هزینه از 3300 دلار تا 30000 دلار در سال متغیر است. لازم به ذکر است هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان چندان تفاوتی با هزینه تحصیل همراه با مدرک زبان ندارد و تنها باید شهریه دوره های آمادگی زبان یا مبلغ دریافت مدرک را به این هزینه اضافه کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات هزینه برنامه های مختلف در چین، به جدول زیر توجه کنید:

برنامه تحصیلیهزینه تحصیل (سالانه)مدت زمان برنامه
برنامه آماده سازی پیش از دانشگاه (از جمله دوره های زبان)3.469 تا 5.998 دلار1 سال
مقطع کارشناسی1.293 تا 6.186 دلار4 تا 5 سال
مقطع کارشناسی ارشد1.423 تا 5.880 دلار2 تا 3 سال
مقطع دکتری1.293 تا 4.963 دلار2 تا 4 سال
MBA4.116 تا 9.938 دلار1 تا 2 سال

برای کاهش هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان می توانید از بورسیه های تحصیلی ارائه شده در این کشور استفاده کنید.

9. بورسیه تحصیلی چین

تنوع بورسیه تحصیلی در چین بالاست و همین امر منجر به کاهش هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان شده است. در حقیقت 2 نوع بورسیه در دسترس متقاضیان تحصیل در چین بدون مدرک زبان قرار دارد که دانشجویان با انتخاب یکی، می توانند هزینه های خود را کاهش دهند:

 1. بورسیه های تحصیلی دولتی و دانشگاهی که برای تمام رشته ها و مقاطع تحصیلی در دسترس دانشجویان بین المللی قرار دارد و متقاضیان با توجه به شرایط خود، دانشگاه محل تحصیل و بورسیه های در دسترس، باید برای دریافت آن ها اقدام کنند.
 2. بورسیه های زبان در چین که برای گذراندن دوره های زبان چینی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

به طور کلی بورسیه های تحصیلی چین هزینه های زیر را پوشش می دهند:
1. هزینه تحصیل در چین (شهریه دانشگاه).
2. کمک هزینه زندگی در چین (مبلغ این کمک هزینه با توجه به مقطع تحصیلی تغییر می کند).
3. هزینه اسکان دانشجویی.

در کنار هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان، هزینه زندگی در این کشور نیز باید مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار بگیرد. برای جزئیات بیشتر به مطالعه مقاله ادامه دهید و همراه ما بمانید.

Wai-Tan,-Shanghai,-China
Wai-Tan,-Shanghai,-China

10. هزینه زندگی در چین

باید توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان، تنها هزینه ای نیست که دانشجویان مجبور به پرداخت آن هستند؛ زندگی در چین نیز هزینه هایی در بردارد که مجموع آن را می توان در شهرهای ارزان تر چین بین 600 تا 1000 و در شهرهای گران تر مانند پکن، شانگهای و شنزن بین 1000 تا 1200 دلار تخمین زد. ریز هزینه زندگی در چین عبارت است از:

نوع هزینهمبلغ هزینه
اسکان دانشجویی150 تا 1.000 دلار در ماه
مواد غذایی170 تا 200 دلار در ماه
حمل و نقل15 تا 20 دلار در ماه
کتاب و احتیاجات تحصیل30 تا 50 دلار در هر ترم تحصیلی
بیمه60 دلار برای 6 ماه

11. کار دانشجویی در چین

به طور کلی کار همزمان با تحصیل در چین امکان پذیر نیست و همین امر می تواند شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان را سخت کند.

با توجه به قوانین این کشور بهتر است بدون اطلاع دانشگاه خود و بدون مجوز مشغول به کار نشوید و ویزای تحصیلی خود را در خطر ابطال قرار ندهید. اگر به دنبال کار همزمان با تحصل هستید و می خواهید به این روش هزینه تحصیل خود در چین بدون مدرک زبان را کاهش دهید، این مسئله را با دانشگاه خود در میان بگذارید و از آن ها راهنمایی بخواهید.

یکی از مشاغلی که دانشجویان می توانند همزمان با تحصیل به آن بپردازند، آموزش زبان انگلیسی است اما اگر مشغول تحصیل در چین بدون مدرک زبان انگلیسی هستید، نمی توانید از این موقعیت استفاده کنید.

در آخرین بخش از مقاله، برخی جزئیات مهم را درباره بهترین دانشگاه های چین مانند رتبه بندی جهانی آن ها به همراه معایب تحصیل در چین بدون مدرک زبان، در اخیتارتان قرار می دهیم. همراه ما بمانید.

Great-Wall-of-Badaling,-China
Great-Wall-of-Badaling,-China

12. رنکینگ جهانی بهترین دانشگاه های چین

یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان تحصیل در چین، رتبه بهترین دانشگاه های این کشور در رنکینگ جهانی است. جدول زیر این اطلاعات را در اختیارتان قرار خواهد داد:

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه چینهوا16
دانشگاه پکینگ22
دانشگاه فودان40
دانشگاه ژجیانگ54
دانشگاه جیائو تونگ60
دانشگاه علوم و تکنولوژی چین89
دانشگاه نانجینگ120
دانشگاه ووهان257
دانشگاه تونگجی265
دانشگاه معمولی پکن277

13. دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران

دانشگاه های چین که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Hefei University of Technology (صرفا در رشته های مهندسی مواد و مدیریت).
 2. University of Science and Technology of China (Hefei).
 3. Beihang University.
 4. Beijing Forestry University (معماری منظر، جنگلداری).   
 5. Beijing Normal University.
 6. Beijing University of Chemical Technology (صرفاً در رشته مهندسی شیمی).
 7. Beijing University of Posts and Telecommunications (مهندسی فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر ).   
 8. Capital Normal University (ریاضیات).  
 9. Central Academy of Fine Arts (هنرهای تجسمی، طراحی). 
 10. Central University of Finance and Economics (اقتصاد).

14. معایب تحصیل در چین بدون مدرک زبان

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در کنار مزایای بسیار، معایبی نیز شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان را سخت می کند؛ از جمله:

 1. اگرچه امکان تحصیل در چین بدون مدرک زبان چینی وجود دارد، فارغ التحصیلی بدون آن در برخی دانشگاه های این کشور میسر نیست. در حقیقت برخی دانشگاه ها برای اطمینان از توانایی دانشجو در برقراری ارتباط با مردم و موفقیت در شغل آینده شان، ارائه این مدرک را در زمان فارغ التحصیلی اجباری کرده اند.
 2. به طور کلی یادگیری زبان چینی سخت است و زمان می برد تا دانشجویان به تسلط در آن برسند بنابراین بدون داشتن پیش آمادگی در زبان چینی، برقراری ارتباط با مردم این کشور سخت خواهد بود.

همچنین از جمله معایبی که شامل حال تمام دانشجویان بین المللی که مشغول به تحصیل در چین هستند می شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. میزان آلودگی در برخی از شهرهای مهم چین مانند پکن زیاد است و تحمل این مسئله برای دانشجویانی که تجربه آلودگی را ندارند، سخت خواهد بود.
 2. با وجود تعداد بالای دانشجویان بین المللی در چین، جمعیت آن ها در برابر دانشجویان چینی کم به چشم می آید. بنابراین حس غربت و تنهایی می تواند زندگی در چین را برای این دانشجویان سخت کند. 

سوالات متداول تحصیل در چین بدون مدرک زبان

✅ تحصیل در چین به چه زبان هایی ممکن است؟

تحصیل در چین به هر دو زبان چینی و انگلیسی یا ترکیبی از آن ها امکان پذیر است.

✅ آیا آزمون زبان چینی برای تحصیل در چین برگزار می شود؟

بله! دانشجویان برای شرکت در برنامه های چینی دانشگاه های چین باید در آزمون HSK نمره قبولی کسب کنند.

✅ آیا برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی به مدرک نیاز داریم؟

بله! برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی باید مدارک معتبر زبان مانند آیلتس یا تافل را به دانشگاه خود ارائه دهید.

✅ آیا نداشتن مدرک زبان باعث افزایش هزینه تحصیل در چین می شود؟

اگر نیاز به شرکت در دوره های زبان داشته باشید، هزینه این دوره ها بر مجموع هزینه تحصیل در چین اضافه می شود.

✅ چه بورسیه هایی برای تحصیل در چین بدون مدرک زبان در دسترس دانشجویان قرار دارد؟

دانشجویان می توانند از بورسیه دولتی یا دانشگاهی چین یا بورسیه زبان چین استفاده کنند.

جمع بندی

Conclusion

یادگیری زبان چینی همواره یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان تحصیل در چین است. اگر مدرک زبان چینی را در رزومه خود ندارید و مشتاق تحصیل در این کشورید، نگران نباشید چرا که دوره های زبان چینی در چین برگزار می شوند که به رفع مشکل شما کمک می کنند. همچنین به خاطر داشته باشید که بسیاری از دانشگاه های چین برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و تنها با داشتن مدارک معتبر این زبان، می توانید یادگیری زبان چینی را از برنامه تحصیلی خود حذف کنید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا