100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

تحصیل در مدارس مجارستان 2024 (✅ شرایط+تحصیل رایگان+هزینه)

hungary Flag

تحصیل در مدارس مجارستان می‌تواند مسیر آینده دانش‌آموزان را تغییر دهد چرا که مدارک دریافتی از این مدارس معتبر است و آموزش در آن‌ها کیفیت بالایی دارد. مدارس بین‌المللی متعددی در مجارستان فعالیت می‌کنند و هر ساله پذیرای دانش‌آموزان بسیاری از سراسر جهان هستند. هزینه مناسب تحصیل و امکانات مختلف از جمله مزایای تحصیل در مدارس مجارستان به شمار می‌روند. ما در این مقاله شرح کاملی از شرایط تحصیل در بهترین مدارس مجارستان را ارائه می‌دهیم و پاسخگوی سوالات شما در این زمینه خواهیم بود. برخی از این سوالات عبارتند از:

 • شرایط سنی تحصیل در مدارس مجارستان چگونه است؟
 • تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان به چه زبانی است؟
 • هزینه تحصیل در مدارس مجارستان چقدر است؟
 • بهترین مدارس مجارستان کدامند؟
 • آیا برای تحصیل در مدارس مجارستان به ویزا نیاز داریم؟

✅ بررسی تحصیل در مدارس مجارستان

تحصیل در مدارس مجارستان امروزه مورد توجه بسیاری از دانش‌آموزان بین المللی و خانواده‌های آن‌ها شده است. از جمله دلایل اصلی افزایش تقاضا برای تحصیل در انواع مدارس مانند مدارس بین المللی مجارستان یا مدارس شبانه روزی مجارستان می‌توان به کیفیت بالای آموزش و امکانات مناسب آن‌ها اشاره کرد و البته فراموش نکنید که هزینه تحصیل در مدارس مجارستان خصوصاً در مقایسه با مدارس بین المللی سایر کشورهای اروپایی مقرون‌به‌صرفه است. ما در این مقاله شرح مفصلی از شرایط تحصیل در مدارس مجارستان را ارائه و بهترین مدارس این کشور را معرفی کرده‌ایم. پس همراه ما بمانید تا مقاله را با معرفی کلی مدارس مجارستان و مزایای تحصیل در آن‌ها آغاز کنیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

Budapest,-Hungary-(4)

1. مدارس در مجارستان

تحصیل در مدارس برای تمام کودکان و نوجوانان مجارستان اجباری است و همه باید در کلاس‌های درس شرکت کنند. امکان حضور در مهدهایی به اسم Bölcsöde برای کودکان زیر 3 سال وجود دارد اما به صورت کلی تحصیل در مهدکودک‌ها و مدارس مجارستان از 3 سالگی شروع می‌شود و تا 18 سالگی ادامه دارد.

خوب است بدانید که بر اساس سیستم آموزشی مجارستان، دانش‌آموزان 8 سال اول تحصیل را در مدرسه‌های ابتدایی می‌گذرانند و سپس وارد دوره دوم تحصیل و دبیرستان می‌شوند. این دوره تحصیلی 4 سال زمان می‌برد. با فارغ‌التحصیلی در تمام این مقاطع، دانش‌آموزان واجد شرایط ترک مدارس و ورود به کالج‌ها، دانشگاه‌ها یا به صورت کلی تحصیلات آکادمیک شوند.

خوب است بدانید که تحصیل در برخی از دبیرستان‌های مجارستان ممکن است بیشتر از 4 سال زمان ببرد. اطلاعات بیشتر را در مقاله تحصیل در دبیرستان های مجارستان بخوانید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. مزایای تحصیل در مدارس مجارستان

مزایای متعدد ثبت‌نام در انواع مدرسه در مجارستان، باعث افزایش تقاضا برای ثبت‌نام در مدارس این کشور شده است. برخی از مهم‌ترینِ این مزایا عبارتند از:

 • امکانات مختلف مانند سیستم‌های کامپیوتری و کتابخانه‌های بزرگ و تازه‌تأسیس
 • هزینه مناسب تحصیل
 • تنوع و تعدد مدارس بین‌المللی
 • کیفیت بالای آموزش
 • تحصیل در کشوری امن و مهاجرپذیر
مدارس بین المللی مجارستان

اگر به دنبال شرایط سنی و زبانی تحصیل در مدرسه‌های مجارستان هستید، بخش بعدی مقاله را از دست ندهید و همراه ما بمانید.

3. شرایط سنی تحصیل در مدارس مجارستان

تحصیل در مدارس مجارستان اجباری است و کودکان عموماً از سه سالگی برای وارد شدن به مدرس آماده می‌شوند. ما در جدول زیر انواع مدارس در مجارستان را با توجه به بازه‌های سنی معرفی کرده‌‌ایم:

بازه سنیمدرسه
3 تا 6 سالمهد کودک
6 تا 14 سالدوره ابتدایی
14 تا 16 سالدبیرستان‌های آکادمیک یا فنی حرفه‌ای
14 تا 18 سالدبیرستان‌های آکادمیک یا فنی حرفه‌ای جهت ورود به دانشگاه

برای اطلاعات بیشتر و جامع‌تر می‌توانید به مقالات شرایط سنی تحصیل در مجارستان و تحصیل در مجارستان مراجعه نمایید.

4. شرایط زبانی تحصیل در مدارس مجارستان

تحصیل در مدارس ابتدایی مجارستان عموماً به زبان رسمی این کشور یعنی مجاری انجام می‌شود اما این زبان تقریباً از کلاس دهم به زبان انگلیسی یا آلمانی تبدیل می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که مجارستان امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع ابتدایی را در مناطقی که بیشتر کروات‌ها، صرب‌ها و رومی‌ها زندگی می‌کنند، فراهم کرده است.

در بخش بعدی مقاله به سراغ معرفی انواع مدرسه در مجارستان می‌رویم. همراه ما باشید.

مدارس شبانه روزی مجارستان
Hungarian-Parliament-Building,-Budapest,-Hungary-(2)

5. امتحانات در مدارس مجارستان

هر دانش‌آموز برای گذر از یک مقطع تحصیلی و ورود به مقطعی جدید در مدارس بین المللی مجارستان موظف است که در امتحانات پایان ترم شرکت و نمره قبولی کسب کند. نمره‌دهی در این کشور از 1 تا 5 انجام می‌شود به گونه‌ای که نمره یک، کمترین نمره و نمره 5 بالاترین نمره است.

بسیاری از مدارس مجارستان با قبولی دانش‌آموز در امتحان پایان‌ترم، مدرک دیپلم بین المللی (International Baccalaureate) را به او می‌دهند.

6. انواع مدرسه در مجارستان

مدارس مجارستان را می‌توان به 3 دسته اصلی تقسیم کرد:

 • مدارس دولتی مجارستان: این مدارس تحت پوشش دولت قرار دارند و تمام هزینه های تحصیل در این مدارس مجارستان توسط دولت (تا 18 سالگی دانش‌آموزان) پرداخت می‌شود.
 • مدارس خصوصی مجارستان: تعداد مدارس خصوصی در مجارستان در مقایسه با مدارس دولتی این کشور بسیار کمتر است.
 • مدارس مذهبی: این مدارس تحت پوشش کلیسا قرار دارند و بر اساس آمار در سال 2000، 26 دبیرستان با تمرکز بر علوم دینی فعالیت می‌کردند.

توجه داشته باشید که دانش‌آموزان بین‌المللی عموماً جایی در مدارس دولتی مجارستان ندارند و مدارس خصوصی و بین المللی میزبان آن‌ها خواهد بود.

شرایط تحصیل در مدارس مجارستان

تقسیم‌بندی مدارس مجارستان را می‌توان به شکل دیگری نیز در نظر گرفت و از مدارس بین المللی و شبانه روزی در مجارستان حرف زد. با ما همراه باشید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. مدارس بین المللی مجارستان

با توجه به کیفیت بالای آموزش در مدارس مجارستان، مدارسی بین المللی در این کشور مشغول به فعالیتند تا دانش‌آموزان سایر کشورها نیز بتوانند از این کیفیت بهره‌مند شوند. مدارس بین المللی مجارستان مطابق با روش‌های آموزشی کشورهایی مانند بریتانیا، آمریکا و آلمان پیش می‌رود و زبان آموزش در آن‌ها در دوره ابتدایی ممکن است مجاری، انگلیسی، آلمانی یا مجموعه‌ای از آن‌ها باشد اما در دوره دبیرستان انگلیسی یا آلمانی است.

دقت داشته باشید که ظرفیت مدارس بین المللی مجارستان محدود است.

8. مدارس شبانه روزی مجارستان

مدارس شبانه روزی مجارستان نیز یکی دیگر از انتخاب‌های دانش‌آموزان بین‌المللی است. دانش‌آموزان با شرکت در مدارس شبانه روزی موظفند 5 روز از هفته را در مدرسه بمانند و تمام فعالیت‌ها و روزمرگی‌های خود را در مدرسه بگذرانند.

شرایط و قوانین تحصیل در مدارس شبانه روزی مجارستان بسته به مدرسه انتخابی دانش‌آموز تغییر می‌کند اما به طور کلی می‌توان گفت که دانش‌آموزانی با سن کمتر در اتاق‌هایی بزرگ‌تر و البته با جمعیت بیشتر (6 نفر) می‌خوابند و دانش‌آموزان بزرگ‌تر در اتاق‌هایی کوچک‌تر با 3 یا 4 هم‌اتاقی زندگی خواهند کرد.

در مدارس شبانه روزی مجارستان فعالیت‌های مختلف مانند ورزش، غذا خوردن، دعا کردن و … به صورت گروهی انجام می‌شود.

لیست بهترین مدارس برای مهاجرت به مجارستان را در بخش بعدی خواهید یافت.

Chain-Bridge,-Budapest,-Hungary

9. مدرسه ایرانی در مجارستان

خوب است بدانید که سفارت ایران در مجارستان مدارسی را تأسیس کرده است که دانش‌آموزان ایرانی از مقطع ابتدایی یا دبستان می‌توانند در این مدارس درس بخوانند. مقطع دبیرستان نیز در این مدارس ارائه می‌شوند اما پذیرش دانش‌آموزان دوره اول تحصیل بیشتر از دانش‌آموزان دبیرستانی است.

10. بهترین مدارس مجارستان

از جمله بهترین مدارس بین المللی مجارستان می‌توان به موارد ذکرشده در فهرست زیر اشاره کرد:

11. اپلای و ویزای دانش آموزی مجارستان

اگر واجد شرایط تحصیل در مدارس مجارستان هستید، باید از طریق وب‌سایت مدرسه مورد نظر خود برای ثبت نام ترم تحصیلی اقدام کنید و در صورتی که با موفقیت مراحل اپلای را انجام دادید، به سراغ دریافت ویزای دانش آموزی مجارستان بروید.

دقت داشته باشید که تنها دانش‌آموزانی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند باید برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان اقدام کنند. با مراجعه به سفارت مجارستان در کشور محل زندگی خود می‌توانید مراحل دریافت ویزا را طی کنید.

شما برای اخذ ویزای دانش آموزی مجارستان به مدارکی مانند مدارک شناسایی، گواهی تمکن مالی و انگیزه‌نامه نیاز دارید.

در آخرین بخش از مقاله برآوردی از هزینه تحصیل در مدرسه‌های مجارستان و هزینه زندگی در این کشور را ارائه می‌دهیم. از اینکه در این مقاله همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

هزینه تحصیل در مدارس مجارستان
Gate-at-Buda-Castle-in-Budapest,-Hungary

12. هزینه تحصیل در مدارس مجارستان

هزینه تحصیل در مدارس مجارستان ارتباط مستقیم با مدرسه انتخابی شما دارد. شما برای کسب اطلاعات دقیق از شهریه مدارس مجارستان باید به سایت مدرسه مورد نظرتان مراجعه کنید.

اگر بخواهیم به صورت کلی بازه‌ای از هزینه تحصیل در مدارس مجارستان تعیین کنیم، باید بگوییم این هزینه از 7300 یورو در سال شروع می‌شود و به 12500 یورو در سال می‌رسد.

خوب است بدانید که شهر محل تحصیل، سطح کیفیت آموزش، اعتبار مدرسه و مدارک آن، ظرفیت مدرسه و بسیاری از عوامل دیگر می‌توانند بر هزینه تحصیل در مدارس مجارستان موثر باشند.

13. هزینه زندگی در مجارستان

دانش‌آموزان و والدین آن‌ها باید دقت کنند که همواره علاوه بر هزینه تحصیل در مدارس مجارستان باید مبلغی را به عنوان هزینه ماهانه زندگی در نظر بگیرند. هر دانش‌آموزِ تنها در مجارستان به 634.5 یورو در ماه نیاز دارد تا بتواند نیازهای اولیه خود را تأمین کند. البته این هزینه:

 • هزینه اسکان را در بر نمی‌گیرد.
 • بر اساس عادت‌های دانشجو تغییر می‌کند.
 • وابسته به شهر محل تحصیل دانشجو است.

برای جزئیات بیشتر درباره هزینه زندگی در مجارستان به جدول زیر دقت کنید:

نوع هزینهمبلغ هزینه (به یورو)
اسکان52 تا 519
مواد غذایی1 تا 9
امکانات رفاهی5 تا 47
حمل و نقل1 تا 3

پرسش‌های متداول تحصیل در مدارس مجارستان

✅ تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان به چه زبانی است؟

تحصیل در این مدارس عموماً به زبان انگلیسی یا آلمانی انجام می‌شود.

✅ شرایط اتاق‌ها در مدارس شبانه روزی مجارستان به چه صورت است؟

هر دانش‌آموز در مدارس شبانه روزی مجارستان در اوایل تحصیل در اتاق‌های بزرگ‌تر 6 نفره و در اواخر تحصیل در اتاق‌های کوچک‌تر 4 نفره سکونت دارد.

✅ شرایط سنی تحصیل در مدارس مجارستان چگونه است؟

دانش‌آموزان در بازه سنی 3 تا 6 در مهدکودک، در بازه 6 تا 14 در مدارس ابتدایی و در بازه 14 تا 16 یا 18 سال در دبیرستان درس می‌خوانند.

✅ هزینه تحصیل در مدارس مجارستان چقدر است؟

این هزینه ارتباط مستقیم با مدرسه انتخابی در مجارستان دارد اما می‌توان آن را بین 7300 تا 12500 یورو در سال دانست.

✅ مزایای تحصیل در مدارس مجارستان کدامند؟

کیفیت بالای آموزش، امکانات مختلف مانند سیستم‌های کامپیوتری و هزینه مناسب از جمله مزایای تحصیل در مدرسه های مجارستان هستند.

جمع بندی

Conclusion

با انتخاب بهترین مدارس مجارستان اولاً تحصیل به زبان انگلیسی یا آلمانی را از سن کم آغاز می‌کنید و برای ادامه تحصیل به این زبان‌ها دچار مشکل نخواهید شد، ثانیاً دروس خود را با سطح کیفی بالایی یاد می‌گیرید و ثالثاً مدارکی معتبر دریافت خواهید کرد. برای رسیدن به این مزایا تنها کافیست از میان بهترین مدارس بین المللی مجارستان، مدرسه‌ای متناسب با شرایط خود انتخاب کنید و مراحل ثبت‌نام را پیش ببرید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان