تحصیل در لهستان + هزینه تحصیل در لهستان 2021

poland Flag

چنانچه به دنبال تحصیل در کشور لهستان هستید، این مقاله برای شما آماده شده است. برای کسب اطلاعات کامل در خصوص شرایط تحصیل در لهستان، این مقاله را مطالعه نمایید.

 • تحصیل بدون مدرک زبان در لهستان
 • دوره های تحصیل در لهستان
 • تحصیل رایگان در لهستان
 • بهترین دانشگاه های لهستان
 • شرایط پذیرش تحصیلی لهستان

✅ 1- چرا تحصیل در لهستان؟

دانشجویان مشتاق به تحصیل در لهستان، از امتیازات ویژه ای نظیر قرارگیری این کشور در اروپای مرکزی، داشتن سیستم آموزشی باسابقه و هزینه های تحصیل و زندگی پایین به نسبت سایر کشورهای اروپا برخوردار هستند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

طی دو سال گذشته، تعداد دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در لهستان، به بیش از 78.000 نفر رسیده است. با این تفاسیر در سال های آینده این رقم افزایش چشمگیری خواهد داشت.

علاوه بر تحصیل در لهستان، بازدید از شهرهای توریستی این کشور همچون گدانسک، کراکوف و ورشو به عنوان پایتخت این کشور فرصت های تازه ای را برای دانشجویان فراهم می کند.

تحصیل در لهستان
Warsaw-Old-Town,-Warsaw,-Poland

2- مزایای تحصیل در لهستان

آیا شرایط تحصیل در لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

از جمله مزایای تحصیل در لهستان می توان به این موارد اشاره کرد: تحصیل با هزینه پایین، هزینه های پایین زندگی، تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا و اروپا و فرصت تحصیل به زبان انگلیسی و یادگیری زبان دوم.

همچنین دانشجویان بین المللی مشغول تحصیل در لهستان این امکان را دارند تا قدم در راه افراد سرشناسی همچون ماری کوری و نیکولاس کوپرنیکوس که در دانشگاه های این کشور مدرک گرفته اند، بگذارند.

مدارک دانشگاهی که از سایر کشورها دریافت شده اند، معمولا مورد تایید دانشگاه های لهستان هستند. همچنین مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای لهستان به دلیل مشارکت در روند بولونیا، برای کل اتحادیه اروپا، انگلستان و آمریکا مورد تایید است.

در ادامه مقاله به ساز و کار سیستم تحصیلی لهستان پرداخته و شرایط زندگی در این کشور را بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

3- سال تحصیلی در لهستان

سال تحصیلی در این کشور از اکتبر آغاز شده و تا ژوئن ادامه می یابد. ترم پاییز از ماه اکتبر تا اواسط فوریه و ترم بهار از اواسط فوریه تا ژوئن به طول می انجامد. هر ترم تحصیلی با امتحانات پایان ترم پایان می یابد.

در دانشگاه های لهستان سیستم آموزش در طول هر ترم تحصیلی در چهارچوب کلاس، برگزاری سمینار، ارائه های کلاسی، سخنرانی و شرکت در امور تحقیقاتی یا برنامه های آزمایشگاهی به دانشجویان ارائه می گردد.

تحصیل در لهستان
warszawa,-poland-(3)

4- دوره های تحصیل در لهستان

تحصیل کارشناسی در لهستان و یا دوره اول تحصیلات دانشگاهی، سه تا چهار سال زمان می برد و تحت عنوان لیسانس هنر یا لیسانس علوم و مهندسی به دانشجویان ارائه می شود. در دانشگاه های لهستان تمرکز آموزش بر روی آماده کردن دانشجویان در زمینه ادامه تحصیل دراین کشور یا کار پس از تحصیل است.

برای تکمیل موفقیت آمیز یک ترم تحصیلی در لهستان، دانشجویان ملزم هستند کلیه امتحانات پایان ترم را بر اساس معیار رایج نمره قبولی در لهستان پاس کنند.

 • نمره 5: بسیار خوب  (bardzo dobry)
 • نمره 4: خوب
 • نمره 3: رضایت بخش  (dostateczny)
 • نمره 2: ضعیف (niedostateczny)
 • معتبر/ پاس (zaliczenie)

تحصیل کارشناسی در لهستان

به منظور تحصیل کارشناسی در لهستان، لازم است مدرک دیپلم تحصیلات متوسطه را در کشور خود دریافت کرده باشید.

تعداد زیادی از رشته های تحصیلی کارشناسی در لهستان به زبان انگلیسی ارائه می شود که این برنامه ها بر پایه برنامه انتقال اعتبار اروپا (ECTS) بنا شده اند. دانشجویان در هر دوره کارشناسی در این کشور با توجه به رشته تحصیلی خود، لازم است بین 180 تا 240 اعتبار کسب نمایند.

تحصیل در لهستان
Warsaw,-Poland

تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

دوره های کارشناسی ارشد در لهستان 18 ماه تا 2 سال زمان می برد. همچنین اعتبار مورد نیاز برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد لهستان بین 90 تا 120 است.

نوع دومی از مدرک کارشناسی ارشد در لهستان، مربوط به دوره های طولانی مدت 6 ساله است. این دوره ها برای شرایطی مانند تحصیل پزشکی در لهستان، دندانپزشکی، داروسازی و حقوق مربوط می شود. در این دوره ها هر فرد باید اعتباری معادل 270 تا 360 واحد دریافت کند.

تحصیل دکترا در لهستان

مدت زمان دوره تحصیل دکترا در لهستان، 4 سال است. دوره های دکترا در لهستان به وسیله موسسات تحقیقاتی و دانشگاه ها ارائه می گردد. دوره دکترا در لهستان، با نظارت و تعامل استاد راهنما همراه است. همچنین در پایان دوره دانشجویان با ارائه پایان نامه و دفاع از موضوع تحقیقاتی خود مدرک دکترا دریافت می کنند.

تحصیل در لهستان
Warsaw,-Poland-(3)

5- تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان

برای تحصیل در لهستان نیازی به داشتن مدرک زبان این کشور و دانستن زبان لهستانی نیست. تسلط به زبان انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی به منظور تحصیل این کشور کافی می باشد. معمولا سطح آشنایی B2 زبان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور کفایت می کند.

با این حال تعدادی از دانشگاه ها به مدرک زبان بین المللی نیازی ندارند. زیرا پیش از آغاز سال تحصیلی، برای سنجش زبان دانشجویان جدید یک آزمون ورودی برگزار می شود.

6- تحصیل به زبان انگلیسی در لهستان

بیش از 1.1 میلیون دانشجو در لهستان، در حدود 400 دانشگاه این کشور در حال تحصیل هستند.

عموما برنامه های تحصیلی به دو زبان لهستانی و انگلیسی ارائه می شوند، مانند بسیاری از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در لهستان که به زبان انگلیسی برگزار می گردد.

تحصیل در لهستان
Warsaw,-Poland-(7)

7- شرایط تحصیل رایگان در لهستان

شهروندان بومی و شهروندان اتحادیه اروپا امکان تحصیل رایگان در لهستان را دارا هستند. در پاره ای از موارد در این کشور، شرایطی برای تحصیل رایگان دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا هم وجود دارد.

در صورتی که شما شهروند اتحادیه اروپا باشید، نیازی به گذراندن دوره هایی که به زبان لهستانی ارائه می شوند ندارید. همچنین نیاز نیست شهریه پرداخت کنید، اما به منظور دریافت پذیرش لازم است با دانشجویان لهستانی رقابت نمایید.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

8- بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در لهستان

نام دانشگاهرنکینگ جهانی 2020رنکینگ اروپا 2020
دانشگاه ورشو349158
دانشگاه صنعتی ورشو521227
دانشگاه یاگیلونیا338150
دانشگاه لودز801338
دانشگاه گدانسک801338
تحصیل در لهستان
Poland-(2)

9- شرایط پذیرش برای تحصیل در لهستان

هیچ محدودیتی در تعداد دانشگاه هایی که می توانید به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از لهستان به آن ها درخواست بدهید وجود ندارد.

بهتر است هنگام انتخاب دانشگاه های لهستان به منظور ارسال پذیرش، به کیفیت بیشتر از کمیت توجه نمایید.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های لهستان در اسرع وقت اقدام کنید، زیرا این امکان وجود دارد که پردازش درخواست توسط دانشگاه، تا چند ماه به طول بینجامد. دانشجویان می توانند از اواخر ماه مه، به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه های لهستان درخواست خود را ارسال کنند.

اخذ ویزای تحصیلی لهستان، بررسی هزینه های زندگی و معرفی بهترین دانشگاه های این کشور جزو مطالبی است که به بیان آن می پردازیم. تا انتهای این مقاله با ما باشید.

10- ویزای دانشجویی لهستان

هر شهروند اتحادیه اروپا، تا هنگامی که مشغول به تحصیل باشد، می تواند در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا که بخواهد، اقامت داشته باشد.

چنانچه اهل کشوری خارج از اتحادیه اروپا بوده و تمایل داشته باشید بیش از 3 ماه به تحصیل در لهستان مشغول باشید، لازم است به سفارت لهستان در کشور خود مراجعه کرده تا ویزای تحصیلی لهستان دریافت نمایید. این فرآیند حداکثر 15 روز زمان می برد.

نیاز داشتن یا نداشتن به ویزای دانشجویی لهستان، کاملا با اینکه از کدام مبدا برای تحصیل به این کشورآمده اید، ارتباط مستقیم دارد. به صورت کلی و بر اساس قانون، برای ورود به لهستان نیاز به اخذ ویزا است، اما دانشجویان اتحادیه اروپا از این قاعده مستثنا می باشند.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز برای تحصیل در کشور لهستان باید برای دریافت ویزای دانشجویی این کشور اقدام کنند. مراحل دریافت ویزای تحصیلی لهستان را مشاهده می کنید:

 • یافتن سفارت لهستان در کشور خود برای بررسی درخواست شما
 • مطالعه کلیه اطلاعات مربوط به درخواست ویزای دانشجویی لهستان در وب سایت سفارت و دنبال کردن دستورالعمل ها
 • اقدام برای دریافت وقت ویزای دانشجویی از سفارت لهستان
 • تهیه اسناد لازم، از جمله فرم درخواست، سند مسافرت (گذرنامه)، عکس بیومتریک، بیمه درمانی، منابع کافی برای تأمین هزینه زندگی و اسناد تأیید کننده هدف اقامتتان
 • با توجه به احتمال متفاوت بودن مشخصات اسناد مورد نیاز در سفارت ها، آنها را با وب سایت کنسولگری لهستان تأیید نمایید.
 • ارسال کلیه اسناد، از جمله فرم درخواست چاپ و امضا شده و هزینه ویزا

به طور معمول 15 روز زمان می برد تا درخواست ویزای تحصیلی لهستان به وسیله سفارت بررسی شود.

با توجه به اینکه لهستان یکی از کشورهای حوزه شنگن است، با دریافت ویزای تحصیلی لهستان می توانید به سراسر اروپا سفر کنید.

Gdańsk
Gdańsk

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی لهستان

 • فرم درخواست ویزا
 • عکس
 • گذرنامه معتبر
 • نامه رسمی پذیرش از دانشگاهی در لهستان
 • مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی)
 • مدرک پایان دوره متوسطه
 • نامه تمکن مالی برای تایید توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی
 • بیمه درمانی
 • پرداخت هزینه ویزا (102 دلار)

11- هزینه تحصیل در لهستان

هزینه تحصیل در لهستان برای دانشجویان اهل این کشور رایگان است. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی نیز بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی در نظر گرفته شده است.

متوسط هزینه تحصیل در کشور لهستان در دانشگاه های دولتی:

 • 2.000 یورو در سال برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در لهستان
 • 3.000 یورو در سال برای دوره های دکتری و تخصص در لهستان
 • بین 2.000 تا 6.000 یورو در سال برای موسسات و دانشگاه های خصوصی لهستان
 • شهریه دوره های MBA: حدود 9.000 تا 14.000 یورو در سال
Kraków-by-night
Kraków-by-night

12- بورسیه تحصیلی لهستان

برخی از دانشگاه های لهستان برنامه های بورس تحصیلی خاص خود را ارائه می دهند. این برنامه ها معمولا بر اساس نمرات و سطح علمی به دانشجویان تعلق می گیرد. گزینه های بورسیه تحصیلی کشور لهستان:

 • کمک هزینه تحصیلی اعطا شده توسط یک شریک لهستانی
 • بورس تحصیلی اعطا شده توسط شریک اعزامی (به عنوان مثال کشور یا دانشگاه شما)
 • بورس تحصیلی اعطا شده توسط موسسات آموزش عالی لهستان

در ادامه به بررسی هزینه های زندگی در لهستان و جوانب مختلف این موضوع پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

13- هزینه زندگی در لهستان

هزینه زندگی از دغدغه های اصلی دانشجویان هنگام تحصیل در خارج از کشور می باشد. اگر آرزو دارید در یک دانشگاه معتبر بین المللی خارج از کشور تجربه استقلال در حین گذراندن تحصیلات را داشته باشید، لهستان با وجود هزینه های پایین گزینه ای ایده آل محسوب می شود.

علاوه بر هزینه های زندگی در لهستان، لازم است هزینه های کتاب، حمل و نقل و شهریه را نیز بررسی نمود. هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی لهستان مبلغ 60 یورو برای هر ماه و تهیه ناهار از سلف دانشگاه از 2 یورو شروع می شود.

هزینه زندگی در لهستان برای دانشجویان بین المللی ماهانه بین 500 تا 850 یورو است.

در سال 2016 براساس شاخص QS Best Student، شهر ورشو عنوان مقرون به صرفه ترین شهر دانشجویی اروپا را از آن خود نمود.

هزینه تحصیل در کشور لهستان از کمتر از سالانه 1700 یورو شروع می شود. اما مسئله کم بودن هزینه ها فقط شامل شهریه نمی شود. علاوه بر داشتن یکی از سریع ترین اقتصادهای اروپایی، زندگی در لهستان هزینه های نسبتا پایینی در بین کشورهای اروپایی دارد.

Skyline-of-Warsaw,-Poland
Skyline-of-Warsaw,-Poland

هزینه غذا در لهستان

به طور معمول هزینه غذا برای دانشجویان بین المللی ماهانه 100 تا 150 یورو است. علاوه بر این دانشجویان می توانند با خرید از سوپر مارکت های ارزان قیمت، در هزینه های خود صرفه جویی نمایند. تعدادی از این فروشگاه های مقرون به صرفه در لهستان شامل فروشگاه تسکو، اوچان، کافور، لکرک و لیدل می باشد.

هزینه حمل و نقل در لهستان

هزینه حمل و نقل عمومی در لهستان ارزان بوده و برای دانشجویان نیز تخفیف در نظر گرفته شده است. علاوه بر این در ماه های گرم سال، امکان استفاده از دوچرخه های عمومی غالبا رایگان، به منظور تردد در سطح شهر وجود دارد.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، اصلی ترین گزینه برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. دانشجویان با پرداخت 50 یورو در طول ترم این امکان را دارند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایند.

هزینه های اسکان دانشجویی در لهستان

حدود 35% از هزینه های ماهانه زندگی در لهستان به هزینه های مسکن متعلق است. دانشجویان بین المللی می توانند در خوابگاه های مستقر در دانشگاه یا آپارتمان های اجاره ای خصوصی به صورت اشتراکی اقامت کنند.

یک آپارتمان مشترک در مرکز شهر برای دانشجویان ماهانه بین 110 تا 170 دلار هزینه دارد.

طبیعتا برای اجاره یک آپارتمان در شهرهای بزرگتر از جمله ورشو و کراکوف هزینه بیشتری مورد نیاز است. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در کراکوف ماهانه از 300 تا 465 یورو و در شهر ورشو ماهانه بین 350 تا 650 یورو هزینه نیاز دارد.

Gdansk,-Poland
Gdansk,-Poland

14- شرایط کار دانشجویی در حین تحصیل

دانشجویان حین تحصیل این امکان را دارند تا با کار دانشجویی نیمه وقت در لهستان، بخشی از هزینه های خود را تامین نمایند.

دانشجویان بین المللی در حین تحصیل در یک دانشگاه و موسسه آموزش عالی، اجازه دارند به صورت نیمه وقت و 20 ساعت در هفته و همچنین 3 ماه به صورت تمام وقت در زمان تعطیلات ترم در تابستان، به کار در این کشور بپردازند.

15- مشاغل محبوب فارغ التحصیلان در لهستان

با وجود اینکه اغلب نیروی کار لهستان در قسمت خدمات مشغول به کار است، اما کار در سایر صنایع مانند نوشیدنی ها، مواد شیمیایی، استخراج زغال سنگ، فرآوری مواد غذایی، آهن و فولاد، شیشه، ماشین سازی، کشتی سازی و منسوجات در رتبه های بعدی قرار دارد.

 • بانکداری و امر مالی
 • تولید مواد شیمیایی
 • IT
 • لجستیک
 • مخابرات
Łagów,-Poland
Łagów,-Poland

شرکت های چند ملیتی معتبر و مستقر در لهستان:

 • Agora SA
 • گروه  Asseco
 • دیبولد نیکسدورف Diebold Nixdorf
 • گروه  FCA
 • GSK (GlaxoSmithKline)  لهستان
 • خطوط هوایی LOT لهستان
 • گروه نوردیا (Nordea Group)
 • Orange Polska
 • PKN Orlen
 • PKO Bank Polski
 • پوزنان فولکس واگن
 • RBS  لهستان
 • T-Mobile Polska
 • تویوتا موتور لهستان

کشور لهستان در صنایعی که در قسمت پایین ذکر می شود، دچار کمبود نیروی ماهر است. بنابراین کسب مهارت و تحصیل در این رشته ها گزینه مناسبی برای زندگی در لهستان و اقامت پس از تحصیل در این کشور به وسیله دریافت ویزا و همچنین مجوز کار است.

 • مهندسی: عمران، موادشیمیایی ، الکتریک و مکانیک
 • فروش: بازاریابی، نمایندگی فروش
 • حسابداری و امور مالی: حسابداری ، حسابرسی ، تحلیل گران مالی
 • کامپیوتر: کارشناس IT، امنیت سایبری، مدیر شبکه، پشتیبانی فنی

16- جستجوی کار بعد از تحصیل در لهستان

چنانچه علاقه مند هستید پس از اتمام تحصیل در کشور لهستان، همچنان در این کشور اقامت داشته باشید، از جمله راه های پیش رویتان جستجو برای یافتن کار متناسب با تخصص شما است. برای یافتن شغل در یک کشور خارجی راه های متعددی وجود دارد. از جمله گزینه های کارآمد، استفاده از دفاتر و سایت های کاریابی است. در این مراکز، این امکان وجود دارد که به راحتی شرکت های چند ملیتی را برای استخدام بیابید. در ادامه تعدادی از این مراکز را معرفی می کنیم:

از روش های دیگر برای یافتن شغل مناسب، مراجعه به روزنامه های محلی است.

Hala-Koszyki,-Warszawa,-Poland
Hala-Koszyki,-Warszawa,-Poland

17- شرایط اقامت بعد از تحصیل در لهستان

کلیه افراد متخصص می توانند پس از اتمام تحصیل در لهستان و یافتن کارفرما، به منظور دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهند. کارت آبی اتحادیه اروپا یا Blue Card ابتدا برای دو سال معتبر بوده و پس از آن برای سه سال دیگر تمدید خواهد شد. هر فرد با داشتن مجوز کار و کارت آبی در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در طرح کارت آبی مشارکت دارند، می تواند به کار پرداخته و پس از 5 سال برای دریافت اقامت دائم درخواست دهد.

18- بیمه درمانی حین تحصیل در لهستان

دانشجویان اتحادیه اروپا که دارای کارت بیمه سلامت اروپا هستند، این امکان را دارند که از خدمات درمانی رایگان لهستان استفاده کرده و در صورت نیاز از کلینیک های بهداشتی دانشگاه و مراکز بهداشتی استفاده نمایند.

همچنین می توانید بیمه درمانی را از کشور خود تهیه کرده و حتی در کشور لهستان به منظور خریداری آن اقدام کنید. بیمه سلامت در لهستان هزینه ای برابر با 40 PLN (10 دلار آمریکا) در ماه به دنبال دارد.

توصیه می شود دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا، قبل از ورود به لهستان بیمه درمانی بین المللی خریداری نمایند.

19- بعد از ورود به لهستان چه اقداماتی ضروری است؟

آیا شرایط تحصیل در لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

اقدام برای اخذ کارت اقامت موقت لهستان بلافاصله پس از ورود به این کشور الزامی می باشد. مطمئن شوید که 45 روز پیش از انقضا ویزای خود، برای دریافت مجوز اقامت موقت اقدام نموده اید.

نخستین اجازه اقامت در حین تحصیل کارشناسی در لهستان، برای مدت 15 ماه صادر می شود. این مجوز می تواند برای دوره های حداکثر 3 ساله نیز تمدید گردد.

Bieszczady,-Poland
Bieszczady,-Poland

سوالات متداول تحصیل در لهستان

چرا تحصیل در لهستان؟

دانشجویان، از امتیازات ویژه ای نظیر قرارگیری این کشور در اروپای مرکزی، داشتن سیستم آموزشی باسابقه و هزینه های تحصیل و زندگی پایین به نسبت سایر کشورهای اروپا برخوردار هستند.

تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

برای تحصیل نیازی به داشتن مدرک زبان این کشور و دانستن زبان لهستانی نیست. تسلط به زبان انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی کافی می باشد. معمولا سطح آشنایی B2 زبان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور کفایت می کند.

تحصیل رایگان در لهستان امکان پذیر است؟

شهروندان بومی و شهروندان اتحادیه اروپا امکان تحصیل رایگان را دارا هستند. در پاره ای از موارد در این کشور، شرایطی برای تحصیل رایگان دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا هم وجود دارد.

✅ هزینه تحصیل در لهستان چقدر است؟

2.000 یورو در سال برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در لهستان
3.000 یورو در سال برای دوره های دکتری و تخصص در لهستان
بین 2.000 تا 6.000 یورو در سال برای موسسات و دانشگاه های خصوصی لهستان
شهریه دوره های MBA: حدود 9.000 تا 14.000 یورو در سال

✅ انواع بورسیه تحصیلی لهستان کدامند؟

کمک هزینه تحصیلی اعطا شده توسط یک شریک لهستانی
بورس تحصیلی اعطا شده توسط شریک اعزامی (به عنوان مثال کشور یا دانشگاه شما)
بورس تحصیلی اعطا شده توسط موسسات آموزش عالی لهستان

جمع بندی

Conclusion

کشور لهستان به عنوان یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی، از سطح کیفی بسیار بالایی در تمام زمینه ها برخوردار است. این کشور با شرایط و امکانات بسیار خوبی که به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد، جزو محبوب ترین کشورهای اروپایی به منظور ادامه تحصیل تبدیل شده است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا