100 درصد تخفیف پاییزه مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (پاییزه)

100 درصد تخفیف مشاوره تخصصی.

رزرو وقت مشاوره رزرو وقت

تحصیل در دبیرستان های مجارستان 2023 (شرایط و هزینه)

hungary Flag

مجارستان که یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در اروپا را دارد، در مقطع دبیرستان نیز پذیرای دانش‌آموزان بین‌المللی است. دانش‌آموزان در دبیرستان‌های مجارستان با پرداخت شهریه‌ای مناسب می‌توانند از کیفیت بالای آموزش بهره‌مند شوند و مسیر آینده‌ی خود برای تحصیل در بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌های مجارستان و سایر کشورهای اروپایی را هموار کنند. با انتخاب دبیرستان‌های بین‌المللی مجارستان، مزایای متعددی در اختیارتان قرار می‌گیرد و ما در این مقاله نه تنها مزایا بلکه تمامی شرایط تحصیل در بهترین دبیرستان‌های بین‌المللی مجارستان را بررسی می‌کنیم و به سوالاتتان پاسخ می‌دهیم. برخی از این سوالات عبارتند از:

 • چه تفاوتی میان دبیرستان‌های دولتی و خصوصی مجارستان وجود دارد؟
 • تحصیل در دبیرستان‌های مجارستان چه شرایطی دارد؟
 • بهترین دبیرستان‌های بین‌المللی مجارستان کدامند؟
 • هزینه تحصیل در دبیرستان‌های مجارستان چقدر است؟
 • فارغ‌التحصیلان دوره دبیرستان مجارستان چه آینده‌ای خواهند داشت؟
فهرست

✅ بررسی تحصیل در دبیرستان های مجارستان

تحصیل در دبیرستان های مجارستان انتخاب بسیاری از دانش‌آموزان یا خانواده‌های آن‌هاست. دلیل این انتخاب را مزایای متعدد طی کردن دوره دبیرستان در مجارستان مانند امکان تحصیل به زبان انگلیسی یا هزینه مناسب تحصیل و زندگی می‌توان دانست. خوب است بدانید که شما اگرچه امکان تحصیل رایگان ندارید و باید هزینه تحصیل دبیرستان در مجارستان را بپردازید، این هزینه در مقایسه با بسیاری از مدارس اروپا مقرون‌به‌صرفه است. ما در این مقاله مفصلاً از شرایط تحصیل دبیرستان در مجارستان، از شرایط سنی گرفته تا شرایط زبان، حرف می‌زنیم و بهترین دبیرستان های بین المللی این کشور را معرفی می‌کنیم. پس همراه ما بمانید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود

1. دوره دبیرستان در مجارستان

دبیرستان ها در مجارستان به دو دسته‌ی دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند اما باید بدانید تعداد مدارس دولتی بسیار بیشتر از خصوصی است. این دو نوع دبیرستان در برخی نکات مانند دروس اصلی برای تدریس مشترک هستند و با برگزاری امتحان نهایی به پایان می‌رسند. شما برای تحصیل در بهترین کالج ها و دانشگاه های مجارستان باید در امتحان نهایی دبیرستان نمره قبولی کسب کنید.

اگر می‌خواهید با بهترین کالج های مجارستان آشنا شوید، به مقالات کالج دونا مجارستان و کالج اویسینا مجارستان مراجعه نمایید.

دانش‌آموزان معمولاً برای انتخاب دبیرستان در مجارستان به دو عامل اصلی دقت می‌کنند:

 • فاصله بین دبیرستان تا خانه
 • رشته‌های ارائه‌شده در مدرسه

از جمله قوانین تحصیل در مقطع دبیرستان در مجارستان می‌توان به احباری بودن پوشیدن لباس فرم اشاره کرد.

دوره دبیرستان بین المللی در مجارستان

برای آشنایی بیشتر با دبیرستان های مجارستان به مطالعه ادامه دهید تا مقایسه‌ای میان دبیرستان های دولتی و خصوصی این کشور و همچنین مزایای تحصیل در آن‌ها داشته باشیم.

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

2. مقایسه دبیرستان های دولتی و خصوصی مجارستان

شناخت انواع دبیرستان یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای مهاجرت تحصیلی دانش‌آموزان به مجارستان به شمار می‌رود. ما در جدول زیر مقایسه‌ای میان دو نوع اصلی دبیرستان های مجارستان خواهیم داشت:

دبیرستان های دولتی مجارستاندبیرستان های خصوصی مجارستان
تنها پذیرای دانش‌آموزان ملیپذیرای دانش‌آموزان ملی و بین‌المللی
تحصیل رایگاندریافت شهریه
تحصیل به زبان مجاریتحصیل به زبان انگلیسی (یا آلمانی)
متمرکز بر دروس ریاضی، علوم، تاریخ و زبان انگلیسیمتمرکز بر دروس ریاضی، علوم، تاریخ و زبان انگلیسی
برگزاری امتحان پایان‌ترمبرگزاری امتحان پایان‌ترم

3. مزایای تحصیل در دبیرستان های بین المللی مجارستان

از جمله مزایای تحصیل در دبیرستان های مجارستان برای دانشجویان بین المللی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قدمت دبیرستان های مجارستان به قرون وسطی می‌رسد.
 • سیستم آموزشی مدارس مجارستان جزء بهترین سیستم‌های آموزشی اروپا و جهان است.
 • دروس در دبیرستان های بین المللی مجارستان به زبان انگلیسی یا آلمانی تدریس می‌شوند.
 • دانش‌آموزان امکان تجربه تحصیل و زندگی همراه یک خانواده میزبان (Host Family) را دارند.

اگر به دنبال شرایط تحصیل در دبیرستان های مجارستان هستید یا می‌خواهید با بهترین دبیرستان های بین المللی این کشور آشنا شوید، بخش بعدی مقاله را از دست ندهید و همراه ما بمانید.

Budapest,-Hungary-(7)

4. شرایط تحصیل دبیرستان در مجارستان

اگر می‌خواهید واجد شرایط تحصیل دبیرستان در مجارستان شوید، قبل از هر چیز باید به سن خود توجه کنید؛ شما باید حداقل 14 ساله و حداکثر 18 ساله باشید تا شرایط سنی تحصیل دبیرستان در مجارستان را داشته باشید. همچنین دانش‌آموزان به تسلط به زبان مجارستانی برای تحصیل در دبیرستان های دولتی و تسلط به زبان انگلیسی برای دبیرستان های خصوصی یا بین المللی نیاز دارند.

خوب است بدانید که:
1. تحصیل در دبیرستان های مجارستان عموماً 4 سال به طول می‌انجامد. البته برخی کالج‌هایی که دوره دبیرستان را نیز ارائه می‌دهند، 1 سال زمان برای آمادگی دانش‌آموزان جهت ورود به دبیرستان می‌گذارند. کالج آویسینا مجارستان یکی از این کالج‌هاست.
2. دانش‌آموزان در دبیرستان مجارستان پسرانه دوره اول تا 14 سالگی و در دبیرستان مجارستان پسرانه دوره دوم از ۱۴ تا ۱۶ سالگی درس می‌خوانند.

در مقاله تحصیل در مجارستان می‌توانید مجموعه‌ای از اطلاعات جامع را بخوانید.

5. بهترین دبیرستان های مجارستان

همانطور که گفتیم سیستم آموزشی مجارستان و دبیرستان های این کشور از بهترین سیستم‌ها و مدارس در اروپا به شمار می‌روند اما هر دانشجو باید از میان بهترین دبیرستان های مجارستان یک مورد را با توجه به شرایط و هزینه های موجود، انتخاب کند.

ما در فهرست زیر اسامی ده دبیرستان برتر مجارستان را برای دانش‌آموزان بین‌المللی آورده‌ایم:

خوب است بدانید که:
1. 16 مدرسه بین المللی در بوداپست واقع شده است.
2. سفارت ایران در مجارستان مدارسی را راه‌اندازی کرده است و شما می‌توانید در دبیرستان های ایرانی مجارستان درس بخوانید.
3. دبیرستان مجارستان پسرانه دوره اول و دوم در بسیاری از مدارس بین‌المللی این کشور در دسترس هستند.

دبیرستان های بین المللی مجارستان
Budapest,-Hungary-(8)

6. اپلای و ویزای دانش آموزی مجارستان

دانش‌آموزانی که قصد اپلای برای تحصیل در دبیرستان های مجارستان را دارند، باید قبل از هر چیز دبیرستان مورد نظر خود را انتخاب کنند و به یاد داشته باشند که تنها امکان تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی را دارند. پس از این مرحله، باید به سایت دبیرستان بین‌المللی خود مراجعه کنند و اطلاعات کامل و به‌روز را به این طریق به دست آورند و در نهایت، مدارک لازم برای دریافت پذیرش خود را ارسال نمایند.

توجه داشته باشید که تنها دریافت پذیرش کافی نیست و متقاضیان موظف به دریافت ویزای دانش آموزی مجارستان نیز هستند. اخذ این ویزا از طریق سفارت مجارستان در کشور محل زندگی دانش‌آموزان انجام می‌شود.

برخی از مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزای دانش آموزی مجارستان عبارتند از:

 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت
 • انگیزه‌نامه
قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

7. هزینه تحصیل دبیرستان در مجارستان

هزینه تحصیل دبیرستان در مجارستان ارتباط مستقیم با نوع دبیرستان شما دارد. دانش‌آموزان در مدارس دولتی مجارستان به رایگان درس می‌خوانند اما برای تحصیل در دبیرستان های بین المللی باید هزینه بپردازند. در یک تخمین کلی شهریه دبیرستان های مجارستان (دبیرستان خصوصی و بین المللی) را می‌توان مبلغی بین 11936 تا 12587 یورو در سال دانست.

توجه داشته باشید که دانشجویان بین المللی در دبیرستان های خصوصی درس خواهند خواند. پس اگر قصد مهاجرت تحصیلی به مجارستان به عنوان دانش‌آموز را دارید، خود را برای پرداخت هزینه تحصیل دبیرستان در مجارستان آماده کنید.

یک نکته حائز اهمیت دیگر این است که خانواده‌ها اگر بخواهند همراه فرزندانشان در مجارستان اقامت کنند، اولاً باید برخی مراحل اداری را طی نمایند و ویزا بگیرند و ثانیاً باید مبلغ بیشتری به عنوان هزینه تحصیل در نظر بگیرند.

8. هزینه زندگی در مجارستان

یک دانش‌آموز تنها در مجارستان علاوه‌بر هزینه تحصیل در دبیرستان های مجارستان، با هزینه زندگی نیز مواجه است. دانش‌آموزان با مبلغی نزدیک به 563.8 یورو در ماه می‌توانند هزینه های اولیه زندگی خود را بپردازند هرچند که این مبلغ بسته به ۲ عامل اصلی تغییر می‌کند:

 • شهر محل تحصیل
 • عادت‌های فردی

توجه داشته باشید که هزینه مذکور، هزینه اسکان را شامل نمی‌شود.

در جدول زیر می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره هزینه زندگی در مجارستان به دست آورید:

نوع هزینهمبلغ هزینه (به یورو)
اسکان52 تا 519
مواد غذایی1 تا 9
امکانات رفاهی5 تا 47
حمل و نقل1 تا 3

با توجه به اینکه بسیاری از دبیرستان های بین المللی مجارستان در شهر بوداپست واقع شده‌اند، باید بدانید هزینه زندگی در این شهر نسبت به سایر شهرهای مجارستان بیشتر است و شما به مبلغی نزدیک به 648.4 یورو در ماه نیاز دارید.

شرایط و هزینه تحصیل دبیرستان در مجارستان

در آخرین بخش از مقاله درباره آینده دانش‌آموزان در مجارستان و امکاناتی که پیشِ رو دارند، حرف می‌زنیم. از اینکه در مقاله «تحصیل در دبیرستان های مجارستان» همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

9. آینده دانش‌آموزان در مجارستان

دانش‌آموزان در مجارستان با قبولی در آزمون نهایی می‌توانند برای ادامه تحصیل در کالج ها و دانشگاه های مجارستان اقدام نمایند. مدارک دیپلم دریافتی از دبیرستان های مجارستان معتبر است و دانش‌آموزان با فارغ‌التحصیلی از این مدارس رزومه‌ای معتبر برای خود خواهند ساخت.

از جمله بهترین دانشگاه های مجارستان که فارغ‌التحصیلان دبیرستان های بین المللی مجارستان می‌توانند برای اخذ پذیرش از آن‌ها اقدام نمایند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین دانشگاه های مجارستانرتبه QS
University of Szeged551-560
University of Debrecen651-700
Eötvös Loránd University701-750
University of Pecs701-750
Budapest University of Technology and Economics801-1000
MATE Hungarian University of Agriculture and Life Sciences801-1000

توجه داشته باشید که رتبه‌های QS مذکور، بر اساس رتبه‌بندی جهانی سال 2023 این سایت نوشته شده است.

Hungarian-Parliament-Building,-Budapest,-Hungary-(2)
Hungarian-Parliament-Building,-Budapest,-Hungary-(2)

پرسش‌های متداول تحصیل در دبیرستان های مجارستان

✅ دوره دبیرستان در مجارستان چند سال طول می‌کشد؟

دوره دبیرستان در مجارستان معمولاً 4 سال زمان می‌برد اما برخی کالج‌های دوره یک‌ساله پیش از دبیرستان را نیز برگزار می‌کنند.

✅ شرایط تحصیل دبیرستان در مجارستان چگونه است؟

شما برای شرکت در دوره دبیرستان مجارستان باید در بازه سنی 14 تا 18 قرار داشته و به زبان انگلیسی مسلط باشید.

✅ هزینه تحصیل دبیرستان در مجارستان چقدر است؟

بسته به نوع دبیرستان انتخابی، دانش‌آموزان باید شهریه ای بین 11936 تا 12587 یورو در سال بپردازند.

✅ بهترین دبیرستان های بین المللی مجارستان کدامند؟

از جمله بهترین دبیرستان های بین المللی مجارستان می‌توان به Benedictine high school of Pannonhalma و Veres plane high school اشاره کرد.

✅ چه قوانینی برای تحصیل در دبیرستان های مجارستان وجود دارد؟

پوشیدن لباس فرم، شرکت در آزمون نهایی و قبولی در آن برای ادامه تحصیل از جمله قوانین تحصیل در دبیرستان های مجارستان هستند.

جمع بندی

Conclusion

شما می‌توانید دبیرستان‌های بین‌المللی مجارستان را برای آینده خود یا فرزندانتان انتخاب کنید و تنها با رعایت شرایط سنی و برخی قوانین موجود، تحصیل در این کشور را آغاز نمایید. دبیرستان‌های خصوصی و بین‌المللی مجارستان تمامی امکانات لازم و آموزشی با بالاترین کیفیت را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند و این در حالی است که هزینه‌ی مناسبی دارند. با تحصیل در دبیرستان‌های مجارستان به سمت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور قدم بردارید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18 - پنج شنبه ها تا ساعت 14