تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان (شرایط ویزا 2021)

belgium Flag

تحصیل در بلژیک به زبان های فرانسوی، آلمانی و انگلیسی صورت می پذیرد و یکی از دغدغه های متقاضیان مهاجرت تحصیلی به بلژیک، یادگیری این زبان هاست. دانشجویانی که امکان یادگیری زبان را ندارند، همواره به دنبال تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان هستند و باید بگوییم چنین امری تقریبا امکان پذیر نیست. در این مقاله شرایط تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان های فرانسوی، آلمانی و انگلیسی را بررسی کرده و سعی داریم به سوالات این دسته از متقاضیان پاسخ دهیم. از جمله ی این سوالات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیل در به بلژیک به زبان فرانسوی و آلمانی به چه صورت است؟
 • شرایط تحصیل در بلژیک به زبان انگلیسی و بدون مدرک این زبان چگونه است؟
 • آیا امکان یادگیری زبان در بلژیک وجود دارد؟
 • هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان چقدر است؟
 • معایب تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان کدامند؟

✔️ بررسی تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان

تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان، با توجه به زبان های متعدد موجود در این کشور، تقاضای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. از جمله شرایط تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان می توان به فارغ التحصیلی از یک دانشگاه انگلیسی زبان اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان و با مدرک زبان تفاوت چندانی ندارند. با توجه به این که به طور کلی امکان تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان وجود ندارد، دانشجویانی که مدارک زبان های فرانسوی، آلمانی یا انگلیسی را ندارند، می توانند در دوره های زبانی که در موسسات و کالج های زبان بلژیک برگزار می شوند، شرکت و بدین شکل مشکل زبان خود را حل کنند. برای توضیحات بیشتر درباره شرایط و هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان، با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعاتی درباره بلژیک

بلژیک که در مرکز سیاسی اروپا قرار دارد، از جمعیتی بومی در 3 بخش کلی (فلمیش، بروکسل و والون) با 3 زبان مختلف رایج یعنی فرانسوی، داچ و آلمانی تشکیل شده است. این کشور که به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان شناخته می شود، هیچ گونه محدودیت ملیتی برای پذیرش دانشجو در نظر نگرفته است و متقاضیان از سراسر دنیا می توانند به تحصیل در بلژیک بپردازند. به دلیل همسایگی با کشورهایی همچون هلند، لوکزامبورگ، فرانسه و آلمان، دانشجویان مشغول به تحصیل در بلژیک علاوه بر لذت بردن از چشم اندازهای قرون وسطایی و افسانه ای و معماری خیره کننده دوره رنسانس، می توانند به دیدنی ترین کشورهای اروپا سفر کنند.

در ادامه مقاله به بررسی مزایا و شرایط تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی می پردازیم. همراه ما بمانید.

Antwerpen,-Belgium-(3)

2. مزایای تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان

آیا شرایط تحصیل در بلژیک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

مزایای مختلفی شرایط تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان را مساعد می کنند. برخی از مهم ترینِ این مزایا عبارتند از:

 1. هزینه مناسب زندگی و تحصیل.
 2. تحصیل در دانشگاه هایی با کیفیت آموزش بالا و اعتبار جهانی.
 3. امکان کارآموزی در شرکت ها و سازمان های بین المللی.
 4. امکان کار دانشجویی.
 5. تجربه فرهنگی غنی و متنوع.

3. شرایط تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی

بسته به اینکه موسسه آموزشی و دانشگاه متقاضی در کدام منطقه از بلژیک قرار داشته باشد، زبان تدریس می تواند فرانسوی یا آلمانی باشد. با توجه به زبان دانشگاه، ممکن است نیاز به قبولی در آزمون مهارت سنجی زبان (آلمانی یا فرانسوی) داشته باشید. همچنین می توانید با ارائه گواهی اثبات مهارت زبان (FLE)، به تحصیل در این کشور به زبان فرانسوی بپردازید. بنابراین تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی بر اساس قوانین دانشگاه انتخابی و در صورت قبولی در آزمون مهارت سنجی زبان فراهم می شود.

خوب است بدانید اکثر موسسات آموزش عالی دوره های زبان در بلژیک را برای دانشجویان خود در تعطیلات یا طی ترم تحصیلی برگزار می کنند. بسیاری از این موسسات و کالج ها، یک مرکز زبان اختصاصی را در خود جای داده اند.

شرایط تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان انگلیسی نیز از دغدغه های متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور را دارند. با ما همراه باشید تا ضمن ذکر این شرایط، دوره های زبان در کالج های بلژیک را معرفی کنیم.

شرایط تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان
Train-Station,-Liege,-Belgium

4. شرایط تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان انگلیسی

تحصیل در بلژیک  بدون مدرک زبان فرانسوی یا آلمانی و به زبان انگلیسی خصوصا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز امکان پذیر است. از جمله مهم ترین رشته هایی که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. حقوق.
 2. اقتصاد.
 3. علوم اجتماعی.
 4. علوم سیاسی.
 5. مدیریت.
 6. هنر.
 7. علوم کاربردی.
 8. علوم بهداشتی.

برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی بیشتر در شهر بروکسل ارائه شده اند.

متقاضیان تنها در صورتی می توانند به تحصیل برنامه های انگلیسی زبان بدون مدرک بپردازند که مدرک مقطع تحصیلی پیشین خود را از یک دانشگاه انگلیسی زبان دریافت کرده باشند. بنابراین مهم ترین شرط تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان، فارغ التحصیلی از یک دانشگاه انگلیسی زبان است.

فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلیسی زبان با ارائه مدرک مُهر شده و معتبر خود، می توانند به تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان انگلیسی بپردازند.

دانشجویانی که از دانشگاه های انگلیسی زبان فارغ التحصیل نشده اند، امکان تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان را ندارند. این دسته از دانشجویان باید در یکی از آزمون های معتبر زبان انگلیسی نمره قبولی کسب کنند. مهم ترین مدارک زبان برای افرادی که شرایط تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان را ندارند، عبارتند از:

 1. آیلتس.
 2. تافل.
 3. C1 پیشرفته.

5. دوره زبان های مختلف در بلژیک

اگرچه تحت برخی شرایط تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان امکان پذیر است، امکان یادگیری زبان های مختلف در این کشور نیز وجود دارد. مدارس و کالج های زبان، دوره زبان در بلژیک را برگزار می کنند و متقاضیان می توانند زبان های مختلف را در آن ها بیاموزند، زبان هایی از قبیلِ:

 1. فرانسه.
 2. داچ (هلندی آلمانی).
 3. آلمانی.
 4. انگلیسی.

نوع کالج و سطح دوره زبان، تعیین کننده هزینه مدارس و کالج های زبان در بلژیک هستند.

برخی از موسسات و کالج های زبان در بلژیک عبارتند از:

 1. Alliance Française: این موسسه از سال 1945 به آموزش زبان فرانسوی پرداخته است. هزینه آموزش در این موسسه به صورت خصوصی 53 یورو در ساعت و به صورت گروهی بین 130 تا 300 یورو در ساعت تخمین زده می شود.
 2. Berlitz: این موسسه در 15 شهر بلژیک شعبه دارد و به آموزش 35 زبان مختلف می پردازد. هزینه تحصیل در این موسسه بستگی به زبان انتخابی دانشجو دارد.
 3. Call International: این موسسه در شهرهای بروکسل، واترلو، لیژ و نمور شعبه دارد و بر اساس نیاز دانشجو به تدریس زبان به صورت خصوصی، گروهی و آنلاین می پردازد.
 4. مرکز زبان CLL: این موسسه که به دانشگاه کاتولیک دو لوین وابسته است، 3 زبان اصلی بلژیکی (فرانسوی، داچ، آلمانی) و ایتالیایی، پرتغالی، عربی، چینی، ژاپنی و روسی را تدریس می کنند.
 5. Amira: در هر سطحی از زبان که باشید، می توانید در این موسسه که در بروکسل واقع شده است، به شرکت در دوره های زبان بلژیک بپردازید.  

6. تحصیل آکادمیک زبان در بلژیک

دوره های متعددی در دانشگاه ها و کالج های زبان بلژیک ارائه می شوند. اغلب رشته های زبان ارائه شده در دانشگاه ها و کالج های زبان بلژیک، در مقطع کارشناسی ارشد هستند. به جدول زیر توجه کنید:

رشته تحصیلیمقطع تحصیلیدانشگاهطول دورههزینه تحصیل (سالانه – به یورو)
CLIL (یادگیری یکپارچه محتوا و زبان)کارشناسی ارشدUC Leuven  1 سال680
زبان شناسی و ادبیاتکارشناسی ارشددانشگاه آنتروپ1 سال5800
مطالعات پیشرفته زبان شناسیکارشناسی ارشدKU Leuven1 سال947

پس از بررسی دوره های مختلف در موسسات، کالج ها و دانشگاه های زبان انگلیسی بلژیک، خوب است که از شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور حرف بزنیم. با ما باشید.

هزینه تحصیل در بلژیک به زبان انگلیسی
Dinant,-Belgium

7. شرایط اخذ پذیرش برای تحصیل در بلژیک

پس از در نظر گرفتن شرایط و هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان، باید برای دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های این کشور اقدام کنید. به طور کلی ثبت درخواست برای دریافت پذیرش تحصیلی بلژیک را می توان در 4 مرحله خلاصه کرد:

 1. انتخاب برنامه تحصیلی: با توجه به علایق و نقاط قوت خود و همچنین با در نظر گرفتن شرایط دانشگاه های بلژیک، باید رشته و دانشگاه مورد نظر خود را برای تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان آماده کنید.
 2. مطالعه شرایط پذیرش دانشگاه انتخابی: شرایط اخذ پذیرش بر اساس مقطع تحصیلی و همچنین موقعیت جغرافیایی دانشگاه انتخابی تغییر می کند. بنابراین با مراجعه به وبسایت دانشگاه، به مطالعه شرایط و قوانین دریافت پذیرش تحصیلی بپردازید.
 3. جمع آوری مدارک لازم: مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر خود را جمع آوری کنید. در ادامه این مدارک را ذکر می کنیم.
 4. ارسال مدارک به دانشگاه مربوطه: برای تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان، مدارک خود را به صورت آنلاین و به طور مستقیم برای دانشگاه ارسال می کنید. لازم به ذکر است برخی از دانشگاه ها از متقاضیان می خواهند که اصل مدارک را نیز به صورت مُهر شده و از طریق پست برایشان ارسال کنند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی بلژیک

از جمله مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های بلژیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدارک شناسایی.
 2. آخرین مدرک تحصیلی.
 3. فرم های تکمیل شده.
 4. انگیزه نامه.
 5. توصیه نامه.
 6. مدارک زبان.

8. شرایط اخذ ویزای تحصیلی بلژیک

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

اگر چه متقاضیان اهل اتحادیه اروپا برای تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان نیازی به دریافت ویزا ندارند، دانشجویان سایر کشورها باید برای تحصیل در این کشور به دنبال دریافت ویزای تحصیلی باشند. ویزایی که این دسته از متقاضیان باید دریافت کنند، ویزای بلند مدت بلژیک (ویزای نوع D) است.

ویزا نوع D به دانشجویان اجازه می دهد تا بیشتر از 90 روز در بلژیک اقامت داشته باشند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی بر اساس قوانین سفارت بلژیک در کشور محل زندگی تغییر می کند اما برخی از این مدارک در میان تمام سفارت ها یکسان است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی بلژیک

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک عبارتند از:

 1. فرم های تکمیل شده.
 2. پاسپورت با اعتبار حداقل 12 ماه.
 3. گواهی تمکن مالی.
 4. گواهی سلامت.
 5. گواهی عدم سوء سابقه.

برخی از مهم ترین جزئیات درباره بهترین دانشگاه های بلژیک در بخش بعدی مقاله ذکر می شوند. همراه ما بمانید.

دوره زبان در بلژیک
Grote-Markt,-Antwerp,-Belgium

9. رتبه جهانی بهترین دانشگاه های بلژیک

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به بلژیک، رتبه جهانی دانشگاه های این کشور است. جدول زیر رتبه جهانی بهترین دانشگاه های بلژیک را نشان می دهد:

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه گنت66
KU Leuven97
دانشگاه libre de Bruxelles101 – 150
دانشگاه کاتولیک Louvain152 – 200
دانشگاه لیژ201 – 300
دانشگاه آنتروپ301 – 400
دانشگاه وریج301 – 400
دانشگاه هاسلت601 – 700

10. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران

دانشگاه های بلژیک که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Free University of Brussels / Vrije universiteit Brussel (VUB).
 2. Ghent University.
 3. Hasselt University.
 4. Katholieke Universiteit  Leuven (KU Leuven).
 5. Université Catholique de Louvain (UCL).
 6. Université de Liège (University of  Liège).
 7. Université de Mons.
 8. Universiteit Antwerpen (university of Antwerp) UA.
 9. Université Libre de Bruxelles (ULB) .

هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان چقدر است؟ آیا امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی در بلژیک وجود دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله خواهید یافت. همراه ما باشید.

کالج زبان در بلژیک
Cathedral-of-Our-Lady-Antwerp,-Antwerpen,-Belgium

11. هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان

هزینه تحصیل در بلژیک به عوامل متعددی وابسته است؛ از جمله:

 1. دانشگاه محل تحصیل.
 2. نوع دانشگاه (دولتی یا خصوصی).
 3. منطقه ی دانشگاه.
 4. مقطع تحصیلی.
 5. رشته تحصیلی.
 6. ملیت دانشجو ( ملیت اتحادیه اروپا یا سایر کشورها).

با توجه به موارد ذکر شده، مبلغ هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان یا با مدرک زبان تغییر چندانی نمی کند. به طور کلی هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، مبلغی بین 1000 تا 4000 یورو در سال تخمین زده می شود. جدول زیر نمونه هایی از هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان را در شرایط مختلف نشان می دهد:

رشته تحصیلیمقطع تحصیلیدانشگاههزینه تحصیل (سالانه – به یورو)
پرستاریکارشناسیدانشگاه علم و هنر اراسموس بروکسل6012
الکترونیک و ICTکارشناسیدانشگاه توماس مور6200
مهندسی معماریکارشناسی ارشددانشگاه وریج بروکسل2500
MBAکارشناسی ارشددانشگاه ولریک39000
تحلیل درگیری های بین المللیدکتریدانشگاه کنت10150
مدیریت بازرگانیدکتریدانشگاه ولریک15000

12. بورسیه تحصیلی در بلژیک

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

یکی از عوامل موثر در هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان، بورسیه تحصیلی است. دانشجویان بین المللی می توانند جهت تسهیل شرایط و کاهش هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان، از بورسیه های دولتی این کشور استفاده کنند. همچنین دانشگاه ها و کالج های زبان و سایر رشته ها در بلژیک، بورسیه هایی را ارائه می دهند.

برخی از بورسیه های دولتی بلژیک عبارتند از:

 1. Erasmus Mundus Program: این بورسیه که در سراسر اروپا در دسترس است، بر حذف یا کاهش هزینه تحصیل در بلژیک برای دانشجویان اهل اتحادیه اروپا یا سایر کشورها متمرکز است.
 2. VLIR-UOS: دانشجویانی که به دنبال شرکت در دروس آموزشی یا کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی هستند، می توانند از این بورسیه که به مردم قاره های آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین تعلق می گیرد، استفاده کنند.
 3. بورسیه دولتی فلاندر: این بورسیه فارغ از ملیت دانشجویان، به متقاضیانی که به دنبال تحصیل کارشناسی ارشد در منطقه فلاندر بلژیک هستند، ارائه می شود.

دانشگاه کاتولیک لوون، دانشگاه ULiege و گنت از جمله دانشگاه های بلژیک هستند که بورسیه های تحصیلی را جهت بهبود شرایط تحصیل در بلژیک ارائه می دهند.

اکنون که هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان را به تفصیل شرح دادیم، به سراغ برآورد هزینه زندگی در این کشور می رویم و سپس مقاله را با توضیحاتی درباره کار دانشجویی و معایب تحصیل در بلژیک، به پایان می رسانیم. در آخرین بخش از مقاله، همراه ما بمانید.

Ghent,-Belgium
Ghent,-Belgium

13. هزینه زندگی در بلژیک

در کنار هزینه تحصیل در بلژک بدون مدرک زبان، باید هزینه زندگی در این کشور را در نظر بگیرید. به طور کلی هزینه زندگی در بلژیک ماهانه مبلغی بین 700 تا 950 یورو خواهد بود.

توجه داشته باشید که هزینه زندگی در بلژیک منطقه به منطقه تغییر می کند. برای مثال هزینه زندگی در بروکسل و لیژ به ترتیب مبالغی بین 890 تا 1300 و 700 تا 1100 یورو در ماه خواهد بود.

برای کسب جزئیات بیشتر درباره هزینه زندگی در بلژیک به جدول زیر توجه کنید:

نوع هزینهمبلغ هزینه
اقامتبین 200 تا 700 یورو در ماه
وعده غذایی در رستوران10 تا 20 یورو
کارت حمل و نقل ماهانه50 یورو
کتاب35 تا 50 یورو در ماه
تفریح50 یورو در ماه
بیمه سلامت20 تا 30 یورو در ماه

14. کار دانشجویی در بلژیک

علاوه بر بورسیه های تحصیلی که می توانند موجب کاهش یا حذف هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان شوند، کار دانشجویی نیز در این امر موثر است. بر اساس قوانین بلژیک، دانشجویان بین المللی با دریافت اجازه ی کار (نوع C) می توانند به مدت 20 ساعت در هفته به کار همزمان با تحصیل در بلژیک بپردازند. توجه داشته باشید که اشتغال نباید هیچ گونه تداخلی با تحصیل دانشجویان داشته باشد.

خوب است بدانید دانشجویان برای کار در دوره تعطیلات دانشگاه، نیازی به دریافت اجازه کار ندارند.

15. معایب تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان

در کنار مزایا، معایبی نیز در تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان وجود دارد؛ از جمله:

 1. آب و هوا در بلژیک اغلب بارانی است و همین امر زندگی و تحصیل را برای دانشجویانی که عادت به چنین شرایط محیطی ندارند، سخت می کند.
 2. میزان مالیات در بلژیک بالاست و می تواند برای دانشجویانی که مشغول به کار همزمان با تحصیل هستند، مشکل ساز شود.
 3. مردم بلژیک به زبان های فرانسوی، آلمانی و داچ (هلندی-آلمانی) صحبت می کنند و اگر متقاضیان تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان نتوانند به این زبان ها حرف بزنند، برای برقراری ارتباط یا کار دانشجویی دچار مشکل خواهند شد. توجه داشته باشید که یادگیری این 3 زبان آسان نیست.

سوالات متداول تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان

✅ در چه صورتی امکان تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان وجود دارد؟

برای تحصیل به زبان فرانسوی باید در آزمون های بلژیک قبول شوید و برای تحصیل به زبان انگلیسی از یک دانشگاه انگلیسی زبان فارغ التحصیل شده باشید.

✅ تحصیل در بلژیک به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

تحصیل در بلژیک به زبان های فرانسوی، آلمانی و انگلیسی صورت می پذیرد.

✅ کدام رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد در بلژیک کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شوند؟

رشته های انگلیسی زبان عبارتند از: حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی و سیاسی، مدیریت، هنر، علوم کاربردی و بهداشتی.

✅ هزینه تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان چقدر است؟

به طور کلی هزینه تحصیل در بلژیک مبلغی بین 1000 تا 4000 یورو در سال است.

✅ آیا امکان کار دانشجویی در بلژیک وجود دارد؟

بله! دانشجویان می توانند به مدت 20 ساعت در هفته کار کنند. اشتغال در بلژیک در صورت آشنایی با زبان آسان تر می شود.

جمع بندی

Conclusion

تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان رویای بسیاری از طرفداران چشم اندازهای فوق العاده و معماری منحصر به فرد این کشور است چرا که زبان های رایج در این کشور (فرانسوی، داچ، آلمانی)، زبان هایی آسان برای یادگیری نیستند اما باید بدانید به جز در شرایطی خاص (فارغ التحصیلی در یک دانشگاه انگلیسی زبان در مقطع قبلی)، چنین امکانی وجود ندارد و برای تحصیل در این کشور به تسلط به زبان فرانسوی یا مدرک زبان انگلیسی نیاز دارید. نکته حائز اهمیت این است که مدرک زبان تغییر چندانی در هزینه تحصیل در بلژیک ایجاد نمی کند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا