تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان (شرایط ویزا 2021)

spain Flag

اگرچه بسیاری از دانشگاه ها برای بررسی سطح انگلیسی شما مدرک آیلتس یا تافل را درخواست می کنند، اما شما می‌توانید بدون مدرک زبان در اسپانیا تحصیل کنید. این مقاله با سرفصل های زیر به کلیه شرایط و ویژگی های تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان می پردازد.

 • آیا تحصیل در اسپانیا بدون مدرک آیلتس امکان‌پذیر است؟
 • شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان چیست؟
 • آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟
 • کدام‌یک از دانشگاه های اسپانیا برای پذیرش به مدرک آیلتس نیاز ندارند؟

✔️ بررسی تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

اسپانیا یکی از معروف‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است، که انواع مختلفی از محیط های دانشگاهی را به دانشجویان ارائه می دهد. شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان برای متقاضیان فراهم است. یکی از این شرایط تحصیل در کالج های اسپانیا است.
هزینه تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان در مقابل مزایای این مدرک، بسیار مقرون به صرفه است. شما می توانید با شرکت در دوره های زبان این کشور بدون مدرک آیلتس ویزای تحصیلی این کشور را بدست آورید.
در حال حاضر ارائه مدرک زبان به سفارت اسپانیا برای اخذ ویزای تحصیلی الزامی نیست. البته دانش زبان انگلیسی برای شرکت در دوره‌های انگلیسی‌زبان لازم است. داشتن مدرک زبان به اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها و ویزای تحصیلی، به متقاضیان کمک خواهد کرد. همچنین در حالی که اکثر دوره ها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند، تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا امکان پذیر است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

جمعیت دانشجویی متنوع و چندفرهنگی اسپانیا باعث شده است سیستم آموزشی این کشور به عنوان یکی از جذابترین کشورها در اروپا شناخته شود. یک دانشجوی بین المللی این فرصت را دارد که مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی خود را در اسپانیا دریافت کند. تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی یکی دیگر از مزایای تحصیل در این کشور است.

تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی
Spain-PR

1. اهمیت زبان اسپانیایی برای تحصیل در اسپانیا

اسپانیا سرزمینی از فرهنگ، میراث و آداب و رسوم و همچنین دارای دانشگاه های مشهور دارای رتبه برتر جهان است. برنامه های آموزشی ارائه شده توسط اسپانیا در زمینه های مختلفی است. هر ساله هزاران دانشجو از سرتاسر جهان برای حضور در یکی از 76 دانشگاه این کشور، راهی اسپانیا می شوند.

شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان، در این کشور ساده است. زبان اسپانیایی در بسیاری از مدارس کشورهای مختلف به عنوان یک زبان اضافی تدریس می شود. اگر زبان اسپانیایی را در دبیرستان خوانده اید و می توانید آن را به خوبی درک و صحبت کنید، نیازی به مدرک آیلتس یا تافل نیست. اگر بتوانید مهارت در زبان اسپانیایی خود را اثبات کنید، دانشگاه های این کشور شما را می پذیرند. 
تحصیل در کالج های اسپانیا و گذراندن دوره های زبان، راهی دیگر برای تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان است. شما هم چنین می توانید برای نشان دادن مهارت خود در زبان اسپانیایی، در آزمون DELE شرکت کنید. این یک آزمون معتبر بین المللی است و می تواند به شما کمک کند تا وارد یک دانشگاه خوب در اسپانیا شوید.

2. تحصیل در اسپانیا بدون مدرک آیلتس

آیا شرایط تحصیل در اسپانیا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

شرکت در آزمون های آیلتس و تافل می تواند هزینه بر باشد. اگرچه این هزینه ممکن است بسته به مناطق مختلف متفاوت باشد، اما معمولاً بالای 100 دلار است. بنابراین برخی از دانشجویان، تأمین این هزینه را دشوار می دانند. به همین دلیل شما باید به گزینه هایی را در نظر بگیرید، که بتوانید بدون IELTS و TOFEL در اسپانیا تحصیل کنید. این روشی آسان برای کاهش هزینه تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان است.

اگر می خواهید در یک دوره کارشناسی اسپانیا به زبان انگلیسی، پذیرش بگیرید، می توانید مدرکی بجز آیلتس را ارائه دهید. TOEFL محبوب ترین جایگزین برای آیلتس است. شما همچنین می توانید مدارک CAE و CPE دانشگاه کمبریج را ارائه دهید.

تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی
barcelona-sagrada-familia

3. شرایط تحصیل دراسپانیا بدون مدرک زبان

اگرچه بسیاری از دانشگاه ها برای بررسی سطح انگلیسی شما مدرک آیلتس یا تافل درخواست می کنند، اما شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان در این کشور فراهم است. برخی از آن‌ها با ارائه گواهی‌نامه ای مبنی بر گذراندن دوره قبلی به زبان انگلیسی، شما را پذیرش خواهند کرد. به عنوان مثال اگر شما در موسسات آموزشی انگلیسی زبان تحصیل کرده باشید، می تواند اثبات مهارت زبان شما باشد. با این وجود تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است.

شما می توانید از کالج یا دانشگاه خود بخواهید که برای شما گواهی صادر کند. این مدرک ثابت میکند که شما در این موسسه به زبان انگلیسی تحصیل کرده اید و به این زبان تسلط کامل دارید. بعضی از دانشگاه ها ممکن است این گواهی را به جای سایر آزمون ها قبول کنند. شما باید اطمینان حاصل کنید که این گواهی را روی سربرگ رسمی موسسه خود دریافت کرده و به امضای مقام موسسه خود رسانده اید.

4. دوره زبان اسپانیایی در کالج های اسپانیا

شما می توانید با تحصیل در کالج های اسپانیا، یک دوره مقدماتی را به زبان اسپانیایی بخوانید. چنین دوره هایی توسط بسیاری از موسسات در سراسر جهان ارائه می شود. مراکز مختلف آموزش زبان در کشور شما ممکن است چنین دوره هایی را ارائه دهند. با تحصیل در کالج های اسپانیا، می توانید بدون آزمون TOEFL و IELTS در اسپانیا تحصیل کنید. علاوه بر این شما می توانید یک دوره مقدماتی زبان را در دانشگاه اسپانیا که در آن ثبت نام کرده اید، بگذرانید.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل تحصیل در کالج های اسپانیا و شرایط برگزاری دوره های زبان در اسپانیا به مقاله دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا رجوع کنید.

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان
Bullring-in-Malaga-Spain

5. روش های تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

با بررسی شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان، به برخی از روش های تحصیل بدون مدرک زبان در این کشور می‌پردازیم.

 • مهارت خود را در زبان اسپانیایی ثابت کنید: اگر به زبان اسپانیایی صحبت می کنید، می توانید در آزمون DELE که در سطح بین المللی شناخته شده است شرکت کنیدبرای مدرک کارشناسی، شما به یک گواهیDELE B2 و برای یک دوره تحصیلات تکمیلی به یک گواهینامه DELE C1 نیاز دارید.
 • یک دوره مقدماتی را به زبان اسپانیایی بگذرانید: شما می توانید در یک دوره مقدماتی به زبان اسپانیایی ثبت نام کنید، تا مهارت خود را در سطح مورد نیاز موسسه ای که می خواهید در آن تحصیل کنید، افزایش دهید. دانشگاه نبریا در اسپانیا یکی از دانشگاه هایی است که چنین دوره های مقدماتی را ارائه می دهد. بدون شک، این یکی از بهترین روش های تحصیل در اسپانیا بدون آیلتس است.
 • از یک آموزشگاه زبان اسپانیایی دیپلم بگیرید: تحصیل در کالج های زبان اسپانیا راه دیگری برای تحصیل بدون مدرک زبان است. اگر دیپلم تحصیلات متوسطه را از یک کالج تخصصی زبان اسپانیایی دریافت کرده اید، برای دریافت پذیرش در دوره کارشناسی در اسپانیا، نیازی به ارائه مدرک دیگری ندارید.
تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان
barcelona

6. دانشگاه های اسپانیا بدون آیلتس

با توجه به اطلاعاتی که در وب سایت های رسمی دانشگاه های زیر وجود دارد، ارائه مدرک آیلتس برای پذیرش متقاضیان الزامی نیست.

 • دانشگاه آنتونیو دو نبیریا: این دانشگاه کوچک در سویل، به دلیل داشتن مرکز آموزش تخصصی زبان اسپانیایی، یکی از جذاب ترین موسسات آموزشی برای دانشجویان بین المللی است. برخی از محبوب ترین برنامه هایی که به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند: برنامه یکپارچه علوم ارتباطات، برنامه یکپارچه هنرها و ادبیات و برنامه دانشکده پلی تکنیک است. سطح مهارت لازم در زبان انگلیسی این دانشگاه، B2 است و هیچ الزام خاصی در مورد آیلتس وجود ندارد.
Plaza-espana-seville
Plaza-espana-seville
 • دانشگاه پابلو دو اولاوید: دانشگاه Pablo de Olavide عمدتاً به دلیل طیف گسترده ای از برنامه ها به زبان اسپانیایی معروف شده است. برخی از این برنامه ها شامل برنامه های تحصیلات تکمیلی مانند: برنامه مطالعات اسپانیایی و برنامه زبان و فرهنگ اسپانیایی است. همچنین چندین دوره مقدماتی به زبان اسپانیایی همراه با گواهی‌نامه های بین المللی TEFL و TESOL وجود دارد.
 • دانشگاه والنسیا: طبق آخرین آمار، دانشگاه والنسیا بیشترین تعداد پذیرش بین المللی را داراست. اکثر دانشجویان بین المللی، تحت برنامه اراسموس به دانشگاه می آیند. از همه مهمتر، هیچ‌گونه الزام خاصی برای هیچ مدرک زبان برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد. با این حال، توصیه می شود برای پذیرش در این دانشگاه، دانش اولیه زبان اسپانیایی را داشته باشید.
 • دانشگاه سالامانکا: این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی اروپا است که در یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا، سالامانکا واقع شده است. محبوب ترین برنامه های کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در رشته های بهداشت و پزشکی و زبان و فرهنگ اسپانیایی است. در شرایط پذیرش این دانشگاه، هیچ اطلاعاتی در مورد شایستگی مهارت زبان، ویژه دانشجویان بین المللی ذکر نشده است.
Casa-Batllo
Casa-Batllo

7. دوره های زبان انگلیسی در مقاطع مختلف اسپانیا

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

اگر می خواهید در یک دوره کارشناسی اسپانیا به زبان انگلیسی، پذیرش بگیرید، می توانید مدرکی بجز آیلتس را ارائه دهید. در صورت نداشتن این مدرک یا گواهی معادل آن، شما می توانید در کالج های اسپانیا تحصیل کنید. این کالج ها عموما در دوره های خود، آموزش زبان در نظر می گیرند. مثلا در اکثر کالج ها، زبان اسپانیولی و انگلیسی را با افراد کار می کنند. با دانستن زبان اسپانیولی، شانس افراد برای قبولی در دانشگاه های دولتی، بیشتر می شود.

دریافت اطلاعات بیشتر در مقاله: تحصیل کارشناسی در اسپانیا

برای تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا نیاز به ارائه مدرک زبان نیست، اما داشتن دانش زبان خصوصاً مهارت مکالمه (شنیداری و گفتاری) در سطح متوسط برای حضور در کلاس‌های دانشگاه ضروری است. این مهارت توسط مصاحبه‌کننده در روز مصاحبه در سفارت سنجیده می‌شود.

کسب اطلاعات بیشتر در مقاله: تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا

نکته مهم دیگر این است که برای تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا، می توان حتی بدون مدرک زبان نیز اقدام کرد. هرچند ارائه مدرک زبان می‌تواند تاثیر مثبتی در اخذ پذیرش از دانشگاه و دریافت ویزا داشته باشد. شما با شرکت در دوره های زبان انگلیسی اسپانیا می توانید در مقطع دکترا به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

دریافت اطلاعات بیشتر در مقاله: تحصیل دکترا در اسپانیا

تحصیل در کلیه مقاطع در اسپانیا به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی ارائه می‌شود و انتخاب زبان تحصیل به اختیار شما می‌باشد.

مدارک زبان همچنین برای ورود به سفارت و دریافت ویزا مورد نیاز است. چرا که عموما اگر افراد بتوانند در پرونده خود مدرک زبان داشته باشند، چه اسپانیولی و چه انگلیسی، می توانند شانس خود را برای دریافت ویزا بالاتر ببرند.

8. اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا بدون مدرک زبان

اگر قصد دارید 90 روز یا کمتر در اروپا تحصیل کنید، باید برای ویزای کوتاه مدت شینگن اقدام کنید. اگر قصد دارید بیش از 90 روز تا یک سال تحصیل کنید، به ویزای طولانی مدت شینگن نیاز دارید. مدرسه نامه ای را برای پذیرش درخواست ویزای شینگن شما ارائه می دهد. نامه پذیرش شما پس از دریافت کامل هزینه دوره شما ارسال خواهد شد.
برای این ویزا دو دسته متقاضی وجود دارد:

 • دانشجویان کشورهایی که به ویزا نیاز دارند: دانشجویان برای دوره کمتر از 12 هفته باید برای ویزای شینگن اقدام کنند. برای دوره هایی که بیش از 12 هفته طول می کشد، دانشجویان بستگی به سیاست محلی هر کشور به ویزای طولانی مدت یا ویزای دانشجویی نیاز دارند.
 • دانشجویان کشورهایی که به ویزا نیاز ندارند: (کشورهای عضو اتحادیه اروپا، EEA و شینگن): این دانشجویان برای دوره های کمتر از 12 هفته نیازی به ویزا ندارند. 

معرفی انواع ویزا برای دوره های زبان اسپانیا

 • ویزای دانشجویی: برای درخواست ویزای دانشجویی در اسپانیا، باید در دوره ای با بیش از 20 ساعت کلاس در هفته و برای مدت زمان بیش از 30 هفته ثبت نام کنید. فقط با این مدت می توان ویزای صادر شده را از اسپانیا تمدید کرد. ویزای دانشجویی برای دوره های کوتاه تر باید از کشور مبدا تمدید شود. در پایان یک دوره +30 هفته ای، دانشجو همچنین می تواند ویزا را تمدید کرده و در دوره ای با کلاس های کمتر از 20 ساعت در هفته ثبت نام کند.
 • ویزای شینگن (اقامت کوتاه مدت): ویزای شینگن برای اقامتی بیش از سه ماه (90 روز) در یک دوره شش ماهه صادر نمی شود. ویزای بیش از آن دوره منوط به مراحل ملی است. این ویزا به دارنده اجازه می دهد، فقط در قلمرو ملی کشور عضو میزبان بماند. هر کشور شینگن سیاست خاص خود و شرایط خاصی برای ویزای دانشجویی دارد. هزینه ویزای شینگن 60 یورو است. لازم به زکر است شما اجازه کار با ویزای شینگن را ندارید.
Street-View-sevilla
Street-View-sevilla

9. بورس تحصیلی اسپانیا بدون مدرک زبان

اسپانیا در بین بسیاری از دانشجویان بین المللی محبوب شده است. یکی از دلایل آن آسان بودن شرایط بورس تحصیلی اسپانیا بدون مدرک زبان است.
 این کشور دارای دانشگاه های خصوصی و دولتی ارزان است که می توانید برای تحصیل در آن‌ها بدون آیلتس، بورس تحصیلی دریافت کنید.
یکی از راه های کاهش هزینه های تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان، استفاده از این بورس های تحصیلی است.

همچنین تعدادی از دوره ها در اسپانیا، به زبان انگلیسی تدریس می شود. برخی از دانشگاه ها به شما امکان می دهند، بدون مدرک آیلتس در برنامه های آموزشی انگلیسی در اسپانیا تحصیل کنید.

شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان
El-Retiro,-Madrid,-Spain

10. تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی 

آشنا نبودن با زبان اسپانیایی مانعی برای تحصیل در اسپانیا نیست. بیشتر دوره ها، از برنامه های تابستانی تا برنامه های تحصیلات تکمیلی، به زبان انگلیسی تدریس می شود. تحصیل در کالج های اسپانیا به زبان انگلیسی شرایط تحصیل بدون مدرک زبان را برای شما فراهم خواهد کرد.

تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی برای کلیه دوره ها امکان‌پذیر است. شما می توانید از هر رشته ای که به آن علاقه دارید برای تحصیل در این کشور انتخاب کنید. حقوق، هنر، علوم انسانی، بازاریابی و دارایی، علوم پایه و مهندسی، برخی از دوره های برتر تحصیلی در اسپانیا هستند.

11. هزینه های زندگی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی

به طور کلی، اسپانیا کشوری است که هزینه های زندگی در آن نسبتا پایین است. دانشجویان بین المللی در این کشور از نظر مالی تحت فشار قرار نمی گیرند. شما برای زندگی در اسپانیا به 900 تا 1100 یورو نیاز دارید. 

هزینه تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان نیز بسیار مقرون به صرفه است. با این وجود اگر مادرید یا بارسلونا را که گرانترین شهرهای اسپانیا هستند انتخاب کنید، هزینه ها بیشتر می شود.
در شهرهایی مانند والنسیا، سویل یا کادیز، هزینه های زندگی ارزان تر است. شما برای زندگی در این شهر ها به طور متوسط ​​حدود 700 تا 900 یورو در ماه نیاز دارید.

هزینه اسکان در اسپانیا

شما می توانید با انتخاب محل اسکان مناسب هزینه تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان را به اندازه قابل توجهی کاهش دهید. گزینه های اصلی اسکان دانشجویان در اسپانیا عبارتند از:

 • سالن های اقامت دانشجویی: قیمت این سالن ها از 360 تا 650 یورو در ماه است.
 • اجاره آپارتمان: بسیاری از دانشجویان این گزینه را ترجیح می دهند. قیمت ها از حدود 200 یورو شروع می شود و بیش از 1000 یورو در ماه است. یکی از راه های کاهش هزینه های شما این است که یک آپارتمان را با دانشجویان دیگر تقسیم کنید.
 • زندگی در یک خانواده اسپانیایی: قیمت ها می توانند براساس منطقه، شرایط زندگی و غیره متفاوت باشند. شما می توانید خدمات آنلاین پیدا کنید که کمک می کند با خانواده های اسپانیایی در ارتباط باشید.

12. هزینه تحصیل در اسپانیا

در بسیاری از مناطق، هزینه های تمام برنامه های تحصیلی نسبتاً کمتر از هزینه های دانشگاه های انگلستان است. به طور متوسط ​​دانشگاه های دولتی در اسپانیا میزان هزینه ها از 400 تا 1000 پوند در سال است.

 • برای برنامه های لیسانس : 750 تا 2100 یورو در سال
 • برای برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد : 900 تا 3300 یورو در سال
Palacio-de-Cibeles,-Madrid,-Spain
Palacio-de-Cibeles,-Madrid,-Spain

13. اشتغال حین تحصیل در اسپانیا

آیا شرایط تحصیل در اسپانیا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در اسپانیا ملزم به پرداخت هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی خویش می باشند. هر چند که هزینه های تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان نسبت به سایر کشورهای اروپایی مناسب تر می باشد، با این وجود دانشجویان بین المللی در اسپانیا اجازه کار خواهند داشت.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در اسپانیا، تحت شرایط زیر مجاز به کار هستید:

 • در طول کار نیمه وقت، ساعت کار نباید با ساعت مدرسه تداخل داشته باشد.
 • اگر شغل تمام وقت را در نظر بگیرید، تا سه ماه مجاز به کار کردن هستید. به زبان ساده، شما فقط می توانید در تعطیلات به صورت تمام وقت کار کنید.

برای هر گزینه ای که انتخاب می کنید، به یک پروانه کار احتیاج دارید. این مدرک برای کل مدت قرارداد کاری شما معتبر است، اما نمی تواند بیشتر از مدت اقامت دانشجویی باشد.


سوالات متداول تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان چیست؟

شما می توانید از کالج/ دانشگاه خود بخواهید که برای شما گواهی صادر کند که توضیح دهد شما در این موسسه به زبان انگلیسی تحصیل کرده اید. همچنین با شرکت در دوره های زبان اسپانیا به مهارت کافی جهت پذیرش دست یابید.

کدام یک از دانشگاه های اسپانیا بدون مدرک زبان پذیرش دارند؟

دانشگاه آنتونیو دو نبیریا، دانشگاه پابلو دو اولاوید، دانشگاه والنسیا، دانشگاه سالامانکا.

آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان در اسپانیا امکان‌پذیر است؟

بورس تحصیلی برای تحصیل در اسپانیا بدون آیلتس در سال 2021 در برخی از دانشگاه های اسپانیا امکان پذیر است.

چه کسانی می توانند بدون مدرک زبان در اسپانیا تحصیل کنند؟

افرادی که بتوانند مهارت خود را در زبان اسپانیایی نشان دهند یا یک دوره مقدماتی را به زبان اسپانیایی بگذرانند و از یک آموزشگاه زبان اسپانیایی مدرک دیپلم دریافت کنند، می توانند بدون مدرک زبان در اسپانیا تحصیل کنند.

آیا امکان تحصیل بدون مدرک آیلتس در اسپانیا امکان‌پذیر است؟

شما می توانید جایگزین دیگری از آیلتس برای اثبات مهارت انگلیسی خود ارائه دهید. TOEFL محبوب ترین جایگزین برای آیلتس است. شما همچنین می توانید CAE و CPE دانشگاه کمبریج را نیز ارائه دهید.

جمع بندی

Conclusion

اگر چه ممکن است در ابتدا تحصیل در اسپانیا بدون ارائه مدرک تافل و آیلتس غیرممکن به نظر برسد، اما شما می توانید با روش های مختلف، ویزای تحصیلی این کشور را بدون ارائه مدرک زبان بدست آورید. شرکت در دوره های زبان اسپانیا و اثبات تسلط به زبان اسپانیایی از روش های تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا