تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان (اخذ ویزا 2021)

europe Flag

با وجود این‌که بسیاری از دانشگاه های اروپا، آزمون های مهارت زبان را به عنوان معیار اصلی پذیرش تعیین می کنند، دانشگاه هایی وجود دارند که به دانشجویان فرصت تحصیل بدون مدرک زبان را می دهند. در این مقاله با سرفصل های زیر به کلیه سوالات شما در این زمینه پاسخ داده خواهد شد:

 • شرایط تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان چیست؟
 • آیا امکان تحصیل دکترا بدون مدرک زبان در اروپا وجود دارد؟
 • آیا تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان امکان پذیر است؟
 • آیا امکان آموزش زبان در انگلستان وجود دارد؟
 • شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا چیست؟

✔️ بررسی تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

دانشگاه های خارج از کشور معمولاً دانشجویان را ملزم به انجام آزمون های مهارت زبان می کنند تا توانایی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک زبان انگلیسی آن ها را بسنجند. این آزمون ها یک پارامتر اساسی برای پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور هستند، که کسب نمره رضایت بخش حداقل شرط قبولی است. هر مدرسه یا دانشگاه دارای مجموعه ای از این شرایط از پیش تعریف شده می باشد که با دانشگاه دیگر متفاوت است. با این حال دانشگاه هایی در اروپا وجود دارند که شرایط ارائه بورس های تحصیلی و یا اقامت تحصیلی بدون مدرک زبان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند. تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان نیز در این دانشگاه ها امکان پذیر است.
اپلای بدون مدرک زبان برای اخذ ویزای تحصیلی و حتی تحصیل کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان در اروپا امکان پذیر است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

ما قصد داریم در این مقاله توضیح دهیم اگر شما بدون مدرک ILETS در اروپا تحصیل کنید، اجازه تحصیل در کدام کشورها و دانشگاه های اروپا را دارید.

Old-Art-Nouveau-houses-in-Bonn
Old-Art-Nouveau-houses-in-Bonn

1. شرایط اقامت تحصیلی در اروپا بدون مدرک زبان

برای برخی دانشجویان که انگلیسی زبان نیستند، دستیابی به نمرات رضایت بخش مشکل است. شرکت مکرر در این آزمون ها نه تنها بر انگیزه دانشجو تأثیر می گذارد، بلکه هزینه‌های اضافی نیز به همراه دارد. پرداخت 180 دلار، فقط برای کسب نمره پایین مطمئناً شما را از ادامه درخواست منصرف می کند. 

 نکته بسیار مهمی که در ارتباط با دریافت اقامت تحصیلی بدون مدرک زبان باید در نظر داشته باشید این است که، کشور ها قانون خاصی در این زمینه ندارند و این موضوع تنها به دانشگاه های آن کشور بستگی دارد. برای تحصیل در مدارس اروپا در سنین پایین نیازی به مدرک زبان ندارید اما برای تحصیل در دانشگاه ها، قوانین متفاوت است و برای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی، غیر از موارد خاص نیاز به مدرک زبان دارید.
با وجود این که بسیاری از دانشگاه ها آزمون های تسلط به زبان را به عنوان معیارهای مهمی تعیین می کنند، هنوز هم دانشگاه هایی وجود دارند که به دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل بدون شرکت در این آزمون ها را می دهند. امکان تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان نیز در این دانشگاه ها وجود دارد.

2. دوره های زبان در اروپا

آیا شرایط تحصیل در اروپا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

اگر می خواهید مهارت های زبانی خود را افزایش دهید، اروپا فرصت های زیادی را ارائه می دهد. انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی یا زبان دیگری باشد، دوره های زبان زیادی در سراسر اروپا برگزار می شود. این موسسات در حالی که صبح ها را به آموزش و تمرین می گذرانند، همزمان با گشت و گذار در شهر در بعد از ظهرها، سفرهای مفید و جالبی را برای دانشجویان در نظر می گیرند. طول و سطح دوره برای انتخاب شما آزاد است. همچنین می توانید موسسات آموزش عالی را انتخاب کنید که این دوره‌ها را در ماه های تابستان ارائه می دهند.

مدارس تابستانی اروپا

ماه های تابستان برای تجربه تحصیل در اروپا ایده آل است. بسیاری از دانشگاه های اروپا، دوره های تابستانی را برای آموزش زبان در نظر می گیرند. دوره های تابستانی غالباً بین المللی و با حضور افراد از سراسر جهان برگزار می شود. طول آن ها می تواند از یک هفته تا دو ماه متفاوت باشد. دنبال کردن یک دوره تابستانی یک راه عالی برای آشنایی با افراد جدید، کشف یک کشور و تقویت زبان است.

Romer-town-hall-Germany-Frankfurt-am-Main
Romer-town-hall-Germany-Frankfurt-am-Main

برنامه های مقدماتی تحصیل در اروپا

برنامه های Pathway برنامه های مقدماتی برای دانشجویان بین المللی است، که به آن‌ها کمک می‌کند مهارت‌ها، دانش و صلاحیت های خاصی را کسب کنند. این برنامه‌ها به دانش آموزانی که صلاحیت لازم را ندارند و نمی توانند واجد شرایط دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشند، کمک می کند.

این برنامه ها برای یک سال تحصیلی ادامه دارد. در پایان این دوره هیچ مدرکی ارائه نمی شود. این برنامه‌ها فرصتی را فراهم می کند تا بدون نیاز به آزمون‌های مهارت زبان، در کشور مقصد خود انگلیسی بخوانید. تأکید اصلی بر زبان آکادمیک است که به دانشجویان در ایجاد مهارت های قوی در زبان انگلیسی کمک خواهد کرد. 
اگر نمی‌خواهید در برنامه Pathway ثبت نام کنید، می توانید دانشگاهی را انتخاب کنید که به مدرک زبان نیازی ندارد. 

3. پذیرش در دانشگاه های اروپا بدون مدرک آیلتس

دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند، از شما مدرک زبان درخواست می کنند. با این وجود آیلتس تنها گزینه انتخاب نیست. به عنوان مثال، شما همچنین می توانید نمرات تافل یا کمبریج را ارائه دهید. اگر گواهینامه موجود را ندارید، می توانید در مدرسه تجارت یا دانشگاهی که می خواهید در آن شرکت کنید، امتحان انگلیسی دهید. این آزمون همراه با سایر مدارک ارائه شده در طی مراحل درخواست ارزیابی خواهد شد. آزمون داخلی معمولاً رایگان یا ارزان تر از آیلتس است و تقریباً 235 یورو هزینه دارد.

اگر تصمیم به گذراندن دوره آمادگی داشته باشید. مهم است که خود را برای آزمون آماده کنید و به ساختار آن عادت کنید. آزمون آکادمیک به چهار بخش گوش دادن، خواندن دانشگاهی، نوشتن دانشگاهی و گفتاری تقسیم می شود. قسمت گوش دادن 30 دقیقه، خواندن آکادمیک و نوشتن دانشگاهی هر کدام 60 دقیقه و صحبت تا 14 دقیقه طول می کشد. 

نمرات آیلتس فقط دو سال معتبر است. بنابراین مطمئن شوید که قبل از انقضا کالج ها درخواست می دهید، در غیر این صورت ممکن است پذیرفته نشوید.

شرایط استفاده از مدرک آیلتس

تمام افراد غیر انگلیسی زبان که قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارند، باید آیلتس یا مدارک مشابه را داشته باشند. با این حال، چند استثنا وجود دارد. اگر قبلاً به زبان انگلیسی تحصیل کرده اید، مجبور نیستید در این آزمون شرکت کنید زیرا دیپلم شما از قبل اثبات شده است. 

بخاطر داشته باشید که برای برخی از کشورها از جمله انگلیس، برای کسانی که متقاضی ویزا هستند داشتن مدرک آیلتس الزامی است.

Château-du-Plessis-Bourré,-Écuillé,-France

4. اهمیت آشنایی با زبان برای تحصیل در اروپا

برخلاف ایالات متحده که اکثریت مردم انگلیسی صحبت می کنند، اروپا خانه افرادی از فرهنگ های مختلف است که هرکدام زبان خاص خود را دارند. بنابراین برای موفقیت و استفاده بیشتر از تحصیلات خود، یادگیری زبان محلی ضروری خواهد بود. در حالی که کلاس ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند، اگر زبان آن کشور را می دانید، می توانید با اساتید خود تعامل بهتری داشته باشید. بدین ترتیب فرصت های جدیدی در مسیر تحصیل خود بدست می آورید و می توانید با هم‌کلاسی‌ های خود رقابت کنید. علاوه بر آن در برخی از دانشگاه های اروپا (که زبان انگلیسی زبان اصلی استفاده نمی شود)، برای پذیرش، آشنایی با زبان کشورشان را به عنوان یک شرط ضروری می دانند.

در حالی که بسیاری از زبان های رسمی اروپایی وجود دارد، شما فقط باید زبان مورد استفاده در منطقه را یاد بگیرید. از آنجا که آلمان، فرانسه و هلند کشور های پرطرفدار تحصیل هستند، شما باید فرانسه یا آلمانی یا دانمارکی را یاد بگیرید.

در ادامه مقاله، کشورهای اروپایی بدون مدرک آیلتس را معرفی خواهیم کرد.

5. تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

اپلای بدون مدرک زبان در فرانسه امکان پذیر است. اگر تحصیلات خود را به زبان انگلیسی انجام داده اید، دانشگاه های فرانسه هیچ الزام خاصی برای آزمون مهارت زبان انگلیسی مانند IELTS و TOEFL ندارند. در عوض، ارزیابی زبان شما توسط شخص یا مصاحبه ویدیویی/ اسکایپ انجام می شود.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات کاملی از دوره های زبان فرانسه و نحوه برگزاری آن‌ها، به مقاله شرایط دوره زبان در فرانسه مراجعه کنید.

به عنوان مثال، اگر در کشور خود مدرک تدریس و ارزیابی، انگلیسی باشد و مدرک لیسانس خود را با همین شرایط دریافت کرده باشید، می توانید به تحصیل کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان در دانشگاه های برتر فرانسه مشغول شوید. برخی از این دانشگاه ها در زیر معرفی شده اند:

 • دانشکده تحصیلات تکمیلی EPITA علوم کامپیوتر
 • دانشکده مهندسی ESAIP
 • دانشکده تجارت ESC Rennes فرانسه
 • دانشکده تجارت ESLSCA
 • دانشکده بازرگانی INSEEC
 • دانشکده بازرگانی NEOMA
 • دانشکده تجارت پاریس
 • دانشکده بازرگانی SKEMA
 • دانشکده تجارت تولوز
تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان
The-Louvre-Museum-pyramids

اگر دانشگاه نیازی به مدرک آیلتس نداشته باشد برای ویزای دانشجویی نیز نیازی به این مدرک نخواهید داشت.

 برخی از دانشگاه هایی که درخواست آیلتس نمی کنند ممکن است یک آزمون قبولی جهانی دیگر را درخواست کنند، در این حالت، شما باید گواهینامه را به درخواست ویزا خود ضمیمه کنید. 

6. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

کشور آلمان نه تنها به دلیل وجود مقرون به صرفه ترین دانشگاه ها در اروپا، بلکه به دلیل صنایع آموزش و تولید، در جهان شناخته شده است. 
اپلای بدون مدرک زبان در دانشگاه های آلمان امکان پذیر است. دانشگاه های آلمان برنامه هایی برای آموزش زبان دارند که از طریق آن‌ها دانشجو می تواند بدون هیچ گونه آزمون مهارت زبان پذیرش شود. تحصیل کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان نیز در دانشگاه های آلمان امکان پذیر است.

برای دوره های انگلیسی زبان در دانشگاه های آلمان، شرط اثبات مهارت شما یک نامه راهنمای متوسط ​​است. این نامه یک گواهی است که توسط موسسه قبلی تحصیل شما صادر شده است و اثبات می کند مدرک آموزش شما به زبان انگلیسی بوده است. شرایط تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان نیز به همین صورت است.

دانشگاه هایی که به شما اجازه اقامت تحصیلی بدون مدرک زبان را می دهند، لازم است تا زمان پذیرش خود یک گواهینامه مهارت انگلیسی یا مدرک آموزشی (MOI) ارائه دهند.

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان
River-Cruise

گواهی متوسط ​​آموزش (MOI)

این گواهی تایید میکند، تحصیلات شما به زبان انگلیسی بوده است. اکثر دانشگاه های آلمان این مدرک را به عنوان یک گواهی معتبر زبان می پذیرند. برای مثال جهت تحصیل کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان به ارائه گواهی اثبات تحصیل کارشناسی به زبان انگلیسی نیاز دارید.

نامه تأیید از دانشگاه آلمان

یکی از راه های در یافت اقامت تحصیلی بدون مدرک زبان در آلمان، نامه تایید دانشگاه قبلی است. این نامه تأیید مبی کند که گواهی مدرک شما پذیرفته شده است و نیازی به ارائه گواهینامه آیلتس نیست. 

در صورت نداشتن شرایط بالا می توانید دانشگاهی را انتخاب کنید که برای پذیرش به مدرک زبان نیاز ندارد. لیست دانشگاه های آلمان بدون مدرک زبان به شرح زیر است:

 • دانشگاه کوبلنز و لاندائو
 • دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن
 • دانشگاه HCI سیگن
 • دانشگاه روهر بوخوم
 • دانشگاه فرایبورگ
 • دانشگاه بایرویت
 • دانشگاه بن
 • دانشگاه علمی کاربردی فرانکفورت
 • دانشگاه کسل

دوره زبان در آلمان

ویزای دوره زبان آلمانی نوعی ویزای آموزشی است. این دوره برای خارجی هایی است که قصد گذراندن دوره فشرده زبان را به مدت  3 تا 12 ماه دارند. دوره هایی که انتظار می رود متقاضیان ویزا به پایان برسانند، باید حداقل 18 ساعت آموزش در هر هفته باشد. ویزای دوره زبان در برخی موارد تا یک سال قابل تمدید است.

اهمیت آشنایی با زبان آلمانی به حدی است که در کشورهایی نظیر مجارستان، ارمنستان و ترکیه دوره هایی برای آموزش این زبان در نظر گرفته شده است. شما همچنین می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان به راحت ترین شکل، از این روش سریع و راحت‌ ویزای تحصیلی آلمان را بدست آورید.

شرکت در دوره های زبان آلمانی در کشورهای همسایه ایران نظیر مجارستان، ترکیه و ارمنستان راه میانبری برای رسیدن به ویزای تحصیلی آلمان است.

دوره زبان آلمانی در مجارستان

به علت شانس بالای دریافت ویزا در این روش، شما می توانید از این طریق تحصیل دوره زبان آلمانی را در مجارستان شروع کنید و سپس بدون نیاز به مراجعه به ایران ویزای خود را به کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس (و سایر کشورهای حوزه شینگن) تبدیل نمایید. در واقع این روش، راه مطمئن تری برای ورود و ویزا شدن در حوزه شینگن می باشد.

می توانید با مراجعه به مقاله دوره زبان آلمانی در مجارستان درباره شرایط اخذ ویزا و گذراندن دوره زبان آلمانی، اطلاعات کاملی به دست بیاورید.

دوره زبان آلمانی در ترکیه و ارمنستان

دوره زبان آلمانی در ارمنستان و ترکیه به شما این فرصت را می دهد در کوتاهترین زمان ممکن، بدون مدرک زبان برای کشور آلمان اقدام کنید.در واقع این روش، پروسه مهاجرتی شما را کوتاه تر و شانس ویزای شما را افزایش می یابد.

همچنین کشورهای ترکیه و ارمنستان نیز که در نزدیکی و همسایگی ایران هستند، دوره زبان آلمانی در ترکیه و دوره زبان آلمانی در ارمنستان را ارائه می دهند.

اپلای بدون مدرک زبان
Frankfurt, Hesse, Germany

7. اپلای در انگلستان بدون مدرک زبان

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

 اگرچه تسلط به زبان انگلیسی یکی از الزامات پذیرش است، اما تحصیل در دانشگاهی که از این مدرک چشم پوشی می کند نیز امکان پذیر است. شما می توانید به جای ارسال نمرات آیلتس خود، مدرکی را از دانشگاه ارائه دهید که تایید کند شما واجد شرایط درخواست ویزا هستید. تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان نیز در این کشور امکان پذیر است.

دوره های زبان در انگلستان

امروزه بسیاری از دانشجویان بین المللی برای کسب مهارت های انگلیسی، اخذ مدارک و نیز گرفتن نمره زبان مورد تایید برای ورود به مقاطع تحصیلی مختلف، در این دوره ها شرکت می نمایند. نمره زبان مورد نیاز برای مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. اما تقریبا برای تمامی دوره های تحصیلی ارائه مدرک زبان معتبر مورد نیاز است.

دانشجویان متقاضی دوره های تحصیلات تکمیلی و مقاطع بالاتر نیز نیازمند ارائه نمرات و سطح زبان انگلیسی بالاتری می باشند. برای رسیدن به استانداردهای زبان، دانشجویان می توانند در دوره های زبان انگلستان که در ادامه مقاله معرفی می شود، شرکت کنند.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل از دوره زبان انگلستان و شرایط برگزاری این دوره ها به مقاله دوره زبان در انگلستان رجوع کنید.

اپلای بدون مدرک زبان
london

دوره فاندیشن در انگلستان

دوره فاندیشن در انگلستان دوره ای است که دانش آموزان را پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان برای تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های بین المللی انگلستان، صرف نظر از سیستم آموزشی قبلی و کشور مبدا، آماده می سازد. این دوره همچنین برای اتصال وقفه و گپ های تحصیلی، ارتقا سطح زبان انگلیسی، آشنایی با زندگی و فرهنگ در انگلستان و آمادگی برای ورود به دانشگاه طراحی شده است.

مسیر این دوره یک برنامه تحصیلی یک ساله برای دانش آموزان بین المللی است که به آمادگی و آموزش بیشتری در حوزه زبان انگلیسی و دروس دانشگاهی برای ورود به یک دانشگاه انگلیسی نیاز دارند.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با این دوره به مقاله دوره فاندیشن در انگلستان رجوع کنید.

در اینجا برخی از دانشگاه های معروف انگلستان امکان اپلای بدون مدرک زبان را برای دانشجویان دوره های پایه، کارشناسی و کارشناسی ارشد فراهم کرده اند:

 • دانشگاه وارویک
 • دانشگاه شهر بیرمنگام
 • دانشگاه بریستول
 • دانشگاه Southbank لندن
 • دانشگاه Northumbria
 • دانشگاه بولتون
 • دانشگاه نورتهمپتون
 • دانشگاه پلیموث
 • دانشگاه پورتسموث
 • دانشگاه استون
تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان
London_Tower_Bridge_City

8. اقامت تحصیلی در ایتالیا بدون مدرک زبان

ایتالیا با داشتن دانشگاه های معتبر جهانی، در بین دانشجویان بین المللی محبوبیت ویژه ای پیدا کرده است. اپلای بدون مدرک زبان انگلیسی در این کشور نیز امکان پذیر است.
تحصیل کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان یکی از مزایای تحصیل در این کشور است. برای این کار می بایست ثابت کنید که مدرک لیسانس شما انگلیسی بوده است تا از شرکت در آزمون های آیلتس و تافل معاف شوید. در نظر داشته باشید، دوره کارشناسی گذرانده شده باید 3 سال یا بیشتر باشد. شرایط تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان نیز به همین منوال است.

قدیمی ترین دانشگاه جهان، دانشگاه های بولونیا، در میلان، یکی از بهترین مکان ها برای دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته است. در دانشگاه پلی تکنیک میلان با داشتن رتبه برتر علمی، دوره هایی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. دانشگاه های دیگری نیز در ایتالیا وجود دارد که برای پذیرش نیاز به مدرک زبان ندارند.

تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان
View-from-Academia-Bridge

اپلای بدون مدرک زبان در دانشگاه های زیر امکان پذیر است:

 • دانشگاه پلی تکنیک میلان
 • دانشگاه پیزا
 • دانشگاه رم
 • دانشگاه جان کابوت
 • دانشگاه ساپینزا رم
 • دانشگاه پادووا
 • دانشگاه تورین
 • دانشگاه جنوا
 • دانشگاه ناپل فدریکو دوم

9. تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

سوئد مقصد دیگری برای دنبال کردن رویا‌‌‌‌‌های شما در اروپا است. در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهانی، دانشگاه لوند در رتبه 92 قرار دارد.

قوانین اپلای بدون مدرک زبان در سوئد به کشور محل زندگی دانشجو بستگی دارد. بیشتر اوقات، هنگامی که دوره قبلی تحصیلات شما (حداقل بیش از یک سال) به زبان انگلیسی انجام می شود، شما می توانید درخواست دهید. دانشگاه های برتر سوئد که برای پذیرش به مدرک زبان نیاز ندارند به شرح زیر است:

 • دانشگاه لوند
 • دانشگاه اوپسالا

شما می توانید برای دریافت اطلاعات کاملی از دوره های زبان سوئد و کالج های زبان به مقاله تحصیل در سوئد رجوع کنید.

اقامت تحصیلی بدون مدرک زبان
Katarina-Kyrka,-Högbergsgatan,-Stockholm,-Sweden

10. اخذ اقامت تحصیلی در اسپانیا بدون مدرک زبان

اسپانیا یکی از محبوب ترین کشورها در اروپا است که انواع مختلفی از محیط های دانشگاهی و ملی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. بدون شرکت در آزمون آیلتس می توانید از فرصت تحصیل در این کشور زیبا استفاده کنید. 

برای اپلای بدون مدرک زبان در دانشگاه های اسپانیا باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • شما باید مهارت در زبان اسپانیایی خود را نشان دهید.
 • یک دوره مقدماتی را به زبان اسپانیایی بگذرانید.
 • از یک آموزشگاه زبان اسپانیایی دیپلم بگیرید.
 • شما باید برخی دیگر از گواهینامه های مهارت شناخته شده بین المللی را به زبان انگلیسی تهیه کنید.

همه افراد علاقه‌مند به تحصیل زبان اسپانیایی در اسپانیا و یا دوره زبان انگلیسی در اسپانیا می‌توانند بدون هیچ محدودیتی نسبت به ثبت‌نام در کالج‌های زبان اسپانیایی و دریافت ویزای دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا اقدام کنند.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات کاملی از دوره های زبان اسپانیا و شرایط برگزاری آن‌ها به مقاله دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا رجوع کنید.

اپلای بدون مدرک زبان در دانشگاه های زیر امکان پذیر است:

 • دانشگاه آنتونیو دو نبیریا
 • دانشگاه پابلو دو اولاوید
 • دانشگاه والنسیا
 • دانشگاه سالامانکا
اقامت تحصیلی بدون مدرک زبان
Arc-de-Triomph-in-Barcelona

11. اخذ اقامت تحصیلی در مجارستان بدون مدرک زبان

برای دانشجویان بین المللی، مجارستان نه تنها مکان مناسب برای تحصیلات با کیفیت بالا است، بلکه محل دریافت بورس های تحصیلی بین المللی برای آینده ای روشن و فرصت های تغییر زندگی برای هر دانشجویی است. از مزایای دیگر انتخاب این کشور تحصیل کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان است.

اپلای بدون مدرک زبان در مجارستان امکان پذیر است. تعدادی از دانشگاه های این کشور نیازی به سایر آزمون های زبان انگلیسی نیز ندارند. در این جا لیستی از دانشگاه های معتبر مجارستان معرفی شده است که برای پذیرش نیازی به مدرک زبان ندارند:

 • دانشگاه دبرسن
 • دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست
 • دانشگاه پچ
 • دانشگاه مجارستان غربی
 • دانشگاه اوبودا
 • دانشگاه سملویس
 • دانشگاه کاتولیک Pázmány Péter
 • دانشگاه Miskolc
 • دانشگاه Szent István
 • دانشگاه سگد
 • دانشگاه اروپای مرکزی
Residence-Parliament,-Budapest,-Hungary
Residence-Parliament,-Budapest,-Hungary

دوره های زبان در مجارستان

تحصیل زبان در مجارستان یکی از راه‌ های سریع، آسان و نسبتا ارزان برای ورود به حوزه شینگن و ادامه تحصیل و یا اشتغال در کشورهای اروپایی می ‌باشد.

شما می ‌توانید از این روش به عنوان یکی از بهترین روش ‌ها جهت مهاجرت به اروپا با درصد موفقیت بالا استفاده کنید و پس از اتمام دوره زبان خود، در هر یک از کشورهای حوزه شنگن به ادامه تحصیل پرداخته و ویزای خود را تبدیل نمایند. (بدون نیاز به مراجعت به ایران)

کسانی که تمایل به اشتغال در اروپا را دارند می‌توانند از حضور خود در حوزه شنگن جهت کاریابی و تبدیل ویزای خود به ویزای کار استفاده نمایند. (بدون نیاز به مراجعت به ایران)

شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل درباره دوره های زبان مجارستان و شرایط برگزاری آن‌ها به مقاله دوره زبان در مجارستان رجوع کنید.

12. مدارک لازم برای اپلای بدون مدرک زبان

جهت اخذ اقامت تحصیلی بدون مدرک زبان به ارائه گواهی های زیر نیاز دارید:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی کشور مقصد
 • ترجمه مدارک تحصیلی با ریز نمرات آن
 • انگیزه نامه قوی
 • توصیه نامه
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • گواهی عدم سوء پیشنه
 • مدارک مالی لازم
 • بیمه نامه
Lüneburg,-Deutschland
Lüneburg,-Deutschland

13. دریافت اقامت تحصیلی بدون مدرک زبان در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد

آیا شرایط تحصیل در اروپا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در حالت عادی، اکثریت دانشگاه های اروپا برای پذیرش در مقطع کارشناسی، مدرک آیلتس با نمره 6 و در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 را درخواست میکنند. برخی از دانشگاه ها وجود دارند که از شما مدرک زبان با سطح پایین تری می خواهند. در بعضی از کشورهای اروپایی نیز پس از مصاحبه حضوری اگر سطح آشنایی دانشجو با زبان رسمی آن کشور یا زبانی که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود قابل قبول باشد، می تواند جهت تحصیل کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان اقدام کند. برخی دیگر شرایطی را فراهم کرده‌اند تا دانشجویان خارجی بتوانند تقریباً به صورت رایگان زبان رسمی آن کشور را یاد بگیرند.

Stadsbiblioteket,-Stockholm,-Sweden
Stadsbiblioteket,-Stockholm,-Sweden

14. تحصیل دکترا در اروپا بدون مدرک زبان

دانشجویان برای تحصیل در این مقطع، باید رزومه علمی قوی و مقالات بین المللی داشته باشد. یکی از مهمترین نکات در اخذ پذیرش تحصیلی در دوره دکتری، تسلط بر زبان است. در حالت عادی، متقاضی می بایست بتواند آیلتس آکادمیک با نمره معادل 7 را جهت اخذ پذیرش ارائه نماید. بنابر‌این پذیرش دکترا بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست.

دانشجویان می‌توانند با شرکت در دوره 6 ماهه یا یک ساله آموزش زبان سطح زبان متناسب با مقطع تحصیلی دکترا را بدست آورند. هزینه این دوره‌های زبان در کشورهای اروپایی بسته به دانشگاه دولتی یا خصوصی، بین 4 هزار یورو تا 22 هزار یورو خواهد بود.

15. تحصیل پزشکی در اروپا بدون مدرک زبان

با این‌که انگلیسی، زبان بین المللی آموزش و تحقیقات است، تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در اروپا امکان پذیر است. دانشگاه های زیادی در خارج از کشور برنامه های پزشکی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. شرایط تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان به شرح زیر است:

 • دانشجو به یک کشور انگلیسی زبان تعلق داشته باشد.
 • مدرک آموزش قبلی انگلیسی باشد.
 • دانشجو توانایی صحبت به زبان انگلیسی را داشته باشد.

در صورت تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان، آزمون ورودی دیگری در برخی از دانشگاه های خارج از کشور برگزار می شود که OMAT (آزمون پذیرش پزشکی در خارج از کشور) نام دارد. این آزمون برای دانشجویان آسیا که مایل به تحصیل در رشته MBBS در خارج از کشور بدون آیلتس هستند مفید است. پس از گذراندن این آزمون با نمرات خوب، دانشجو ممکن است نامه قبولی را از دانشگاه دریافت کند و از این طریق می تواند در آنجا برای پذیرش اقدام کند.

تحصیل پزشکی در اروپا بدون مدرک زبان در دانشگاه های زیر امکان پذیر است:

نام کشورنام دانشگاه
ایتالیادانشگاه تورورگاتا
مجارستاندانشگاه سملوایز
مجارستاندانشگاه سگد
اسلواکیپاول جوزف سافاریک

سوالات متداول تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

آیا امکان تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بله. اگر تحصیلات خود را به زبان انگلیسی انجام داده اید، دانشگاه های فرانسه هیچ الزام خاصی برای آزمون مهارت زبان انگلیسی مانند IELTS و TOEFL ندارند.

آیا آموزش زبان در انگلستان امکان پذیر است؟

بله شما می توانید با شرکت در دوره های زبان متعدد و دوره فاندیشن در انگلستان، استانداردهای قابل قبول برای پذیرش در دانشگاه های این کشور را بدست آورید.

چه دانشگاه هایی در آلمان برای پذیرش به مدرک زبان نیازی ندارند؟

دانشگاه کوبلنز و لاندائو، دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن، دانشگاه HCI سیگن، دانشگاه روهر بوخوم، دانشگاه فرایبورگ، دانشگاه بایرویت، دانشگاه بن.

آموزش زبان در مجارستان به چه صورت است؟

شما می توانید دوره های معتبر زبان مجارستان را در موسسه فرهنگی بالاسی، دانشگاه پچ، دانشگاه سگد و دانشگاه بوداپست بگذرانید.

برای تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا چه شرایطی لازم است؟

شما باید مهارت در زبان اسپانیایی خود را نشان دهید. یک دوره مقدماتی را به زبان اسپانیایی بگذرانید. از یک آموزشگاه زبان اسپانیایی دیپلم بگیرید. گواهینامه های مهارت شناخته شده بین المللی را به زبان انگلیسی تهیه کنید.

جمع بندی

Conclusion

نکته بسیار مهمی که در ارتباط با پذیرش بدون مدرک زبان در اروپا باید در نظر داشته باشید این است که، کشور ها قانون خاصی در این زمینه ندارند و این موضوع تنها به دانشگاه های آن کشور بستگی دارد. برای تحصیل در مدارس اروپا در سنین پایین، نیازی به مدرک زبان ندارید اما برای تحصیل در دانشگاه ها ارائه این مدرک الزامی است. با این وجود دانشگاه هایی هستند که به این مدرک نیازی ندارند و یا دوره های آموزش زبان را برای دانشجویان در نظر گرفته اند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا