تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان راهنمای پذیرش 2021

usa Flag

اگر به دنبال مهاجرت و تحصیل به آمریکا هستید این مقاله برای شما نوشته شده است. برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان این مقاله را مشاهده نمایید.

 • تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان در کدام دانشگاه ها امکان پذیر است؟
 • چه افرادی می توانند به تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان بپردازند؟
 • گزینه ها و شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان
 • دوره های زبان انگلیسی در آمریکا
 • چه زمانی باید برای ویزای دانشجویی آمریکا اقدام کرد؟

تحصیل در ایالات متحده

احتمالا دانستن این موضوع برای شما جالب باشد که هزاران دانشجوی ایرانی در ایالات متحده مشغول به تحصیل می باشند. ایران در بین کشورهایی با بیشترین تعداد دانشجویان در کشور آمریکا، رتبه 22 را از آن خود کرده است. بی شک تعداد زیادی از این دانشجویان در ابتدا شرایط خاصی را سپری کرده اند. به عنوان مثال، افراد متقاضی تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان و یا تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم بوده اند. اما هم اکنون راه مورد نیاز را برای رسیدن به رویاهایشان یافته اند و در آن قدم گذاشته اند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

از ویژگی های بارز سیستم آموزش عالی آمریکا انعطاف پذیری این سیستم است. این موضوع در حالی است که تعداد زیادی از دانشگاه های برتر و مراکز آموزشی مختلف به منظور دست پیدا کردن به تخصص و آموزش های شغلی و حرفه ای در این کشور وجود دارد.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان
Lake-Union-Skyline-from-Gasworks-Park

مزیت های تحصیل در آمریکا

آیا شرایط تحصیل در آمریکا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

کيفيت بالای تحصیل در آمریکا:
آنچه کالج های آمريکا را معروف ساخته است، کيفيت تسهيلاتی، منابع، و توانمندی آن هاست. همچنین سيستم اعتبارگذاری در آمریکا تضمين می کند که اين معيارها ادامه دار خواهند بود.

کیفیت بالای گزينش:
گزينه هاي فراوانی توسط سيستم تحصيلی آمريکا ارائه می شود. از جمله برای: انواع دانشگاه ها، محيط های فرهنگی و اجتماعی، شرايط ورود، برنامه هاي اخذ مدرک دانشگاهی و دوره های تخصصی

تنوع بالای فرهنگی در آمریکا:
در دانشگاه های آمريکا مردم با فرهنگ های مختلف از سرتاسر جهان گرد آمده اند. سالانه بيش از 600,000 دانشجوی خارجی به منظور تحصيل به آمريکا سفر می کنند که این مزیت های فراوانی دارد. مثلا اگر در حال تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان باشید، می توانید زبان های مختلفی را از بقیه افراد فرا بگیرید.

ارزش بالای مدارک تحصیلی:
دریافت مدرک دانشگاهی آمريکا در اصل سرمايه گذاری برای آينده تان محسوب می شود. تنوع شهريه و مخارج زندگی و کمک مالی کالج ها، تحصیل در آمريکا را برای دانشجویان زیادی ممکن می کند.

انعطاف پذيری بالای دانشگاه های آمریکا:
دانشجويان در حال تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آمريکا، می توانند در میان بسياری از دوره ها، دوره ی مد نطرشان را در کالج يا دانشگاه خود انتخاب کنند.

به عنوان مثال برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان نیز برنامه هایی در نظر گرفته شده است.

دانشجویان همچنین می توانند از دانشگاهی به دانشگاه ديگر منتقل شوند.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان
Hudson-Yards-neighborhood-in-New-York-City,-United-States

ساز و کار سیستم تحصیلی در آمریکا

در ادامه برای آشنایی کلی با فضای تحصیلی آمریکا، برخی از ساز و کارهای این سیستم را معرفی می کنیم:

سال تحصیلی در آمریکا

سال تحصیلی دانشگاه های آمریکا غالبا از آگوست آغاز و تا ماه می ادامه پیدا می کند. تعطیلات میان ترم نیز در همین بازه زمانی قرار گرفته است.

برنامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا متشکل از دو نیم سال است که هر کدام شامل دو ترم می باشند. هر سال تحصیلی در آمریکا به چند ترم 10 تا 12 هفته ای تقسیم شده است. به طور کلی فرد باید در سه ترم تحصیلی شرکت کرده و از سیستم سه ترمی استفاده نماید.

شیوه نمره دهی و اعطای امتیاز

در پایان هر ترم تحصیلی، نمرات دانشجویان بر اساس آزمون ها، امتحانات آخر ترم، ارائه مقاله و پروژه، حضور در کلاس و مشارکت کلاسی محاسبه می شود.

نمراتی که به شکل حروف هستند نمایانگر عملکرد علمی دانشجو هستند. هر حرف یک ارزش عددی دارد که این ارزش عددی هنگام محاسبه معدل تحصیلی اهمیت دارد. معدل دانشجویان در دانشگاه های آمریکا طبق مقیاس 4 محاسبه می گردد.

تعداد زیادی از دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشور، به دنبال تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم و یا تحصیل کارشناسی در آمریکا هستند. این افراد ابهامات فراوانی در این زمینه دارند، از جمله در خصوص مدرک زبان برای مهاجرت به آمریکا. در این مقاله به سوالات و ابهامات شما پاسخ گفته ایم، با ما همراه باشید.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان
Golden-Gate-Bridge,-United-States

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

ممکن است ورود به دانشگاه برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در آمریکا، دشوار باشد. اولین مانعی که این افراد نیاز دارند بر آن غلبه کنند، مسئله زبان است. برای زندگی راحت در یک کشور جدید و برقراری ارتباط با محیط دانشگاهی و تحصیل به یک زبان جدید در آمریکا، بهتر است که به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید.

در ادامه این مقاله، به شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان و نحوه تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان در کدام دانشگاه ها امکان پذیر است؟

دانشجویانی که به تحصیل در آمریکا علاقه دارند، لازم است قبل از ورود به دانشگاه، مدرک آیلتس را با نمره خوب کسب نمایند. بنابراین برای دانشجویانی که می خواهند در دانشگاه های آمریکا تحصیل کنند، داشتن مدرک آیلتس معمولا الزامی می باشد. اما دانشگاه هایی وجود دارند که این موضوع برای ورود به آن ها اجباری نیست.

این امکان وجود دارد که افراد علاقه مند به تحصیل در آمریکا، در بعضی از دانشگاه ها از شرکت در آزمون زبان و ارائه مدرک آیلتس معاف شوند. اما طبیعتا تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان، گزینه های انتخابی شما را برای تحصیل در دانشگاه محدود می نماید.

همانطور که گفته شد تعدادی از دانشگاه های آمریکا، داشتن مدرک زبان را برای پذیرش و تحصیل در آمریکا ضروری نمی دانند. در قسمت پایین نام تعدادی از این دانشگاه ها را مشاهده می کنید:

بسیاری از دانشگاه های دولتی دیگر نیز در این لیست وجود دارد.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان
Chicago,-IL,-USA

چه افرادی می توانند به تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان بپردازند؟

افرادی که انگلیسی زبان مادری آن ها باشد.

یکی از روش های ساده اثبات مهارت فرد، زندگی کردن او در یک کشور انگلیسی زبان است. زبان اصلی بسیاری از کشورها در سرتاسر جهان، انگلیسی است. شهروندان در کشورهای انگلیسی زبان به ارائه مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا نیازی ندارند. در نتیجه چنانچه انگلیسی زبان مادری شما باشد، تعداد زیادی از دانشگاه های آمریکا شما را از شرکت در آزمون آیلتس معاف می نمایند.

تدریس زبان انگلیسی در دبیرستان یا دانشگاه

این امکان وجود دارد که دبیرستان یا دانشگاه سابق، به فرد کمک کند تا به دانشگاه رویایی خود، به منظور تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان دست یابد. امکان دارد استانداردهای هر دانشگاه متفاوت باشد، اما چنانچه در دوره متوسطه یا دانشگاه قبلی شما از انگلیسی به عنوان زبان اصلی استفاده شده باشد، برخی از دانشگاه ها این اجازه را می دهند که در آزمون IELTS شرکت کنید و نیازی به ارائه مدرک زبان نداشته باشید.

تحصیل در آمریکا
World-Trade-Center,-New-York,-United-States

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان: دوره های زبان انگلیسی

آمریکا به دلیل برنامه های زبانی که دارد، به یکی از محبوب ترین مقاصد دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان هستند تبدیل شده است.

برای متقاضیانی که زبان انگلیسی آنها در سطح ابتدایی بوده و یا آشنایی با این زبان ندارند، درس ها در سطح مقدماتی ارائه می گردد. اما دانشجویانی که برای تحصیل در کالج های منطقه ای یا دانشگاه در دوره های زبان شرکت نموده اند، از برنامه های درسی زبان انگلیسی در سطحی پیشرفته برخوردار می شوند.

تعدادی از دوره های زبان انگلیسی برای افراد خواهان تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان ، فقط با تمرکز بر اهداف دانشگاهی و ورود به رشته و دوره خاصی برگزار می شوند.

چنانچه فرد دانشجو در یکی از دانشگاه ها یا کالج های مورد تایید در آمریکا پذیرفته شده باشد، دیگر نیازی به گذراندن دوره زبان انگلیسی نخواهد داشت، به این دلیل که موسسه مورد نظر طی یک آزمون استاندارد یا شیوه ارزیابی زبان انگلیسی مخصوص به خود (آزمون کتبی یا مصاحبه شفاهی) مهارت زبان انگلیسی او را ارزیابی می کند. در صورتی که فرد قبل از شروع برنامه تحصیلی در دانشگاه، نیاز به آموزش زبان انگلیسی داشته باشد، برای او یک دوره زبان در خود دانشگاه برگزار می شود.

تحصیل در آمریکا
Empire-State-Building-views

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان: شرکت در کالج زبان انگلیسی

افرادی که خواستار تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان بوده و علاقه ای به شرکت در آزمون آیلتس ندارند، می توانند از برنامه های مشابه استفاده کنند. لازم است دانش آموزان در آمریکا یک دوره زبان انگلیسی را طی کنند. این برنامه شامل دوره های خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت به زبان انگلیسی می باشد.

همچنین استفاده مناسب از دستور زبان در هر دو دسته نوشتاری و گفتاری در کالج های زبان آمریکا پوشش داده می شود. لازم به ذکر است که این کلاس ها در دانشگاه ارائه می شود.

اساسا دانشجویان پیش از شروع دوره تحصیلات، به مدت یک سال در کلاس های ESL شرکت می نمایند.

گزینه ها و شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی به منظور تحصیل در دانشگاه های آمریکا، درباره ی برنامه های موجود و دانشگاه های پیش رویتان تحقیق و مشاوره های مورد نیاز را انجام دهید. مزیت این کار انتخاب بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل در آمریکا خواهد بود. به عنوان مثال اگر می خواهید تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان را برگزینید، از شرایط این نوع تحصیل آگاه باشید.

شما به عنوان فرد علاقه مند به تحصیل در آمریکا، نیاز دارید در ابتدا دانشگاه و برنامه ای را انتخاب کنید که با شرایط، اولویت ها و اهداف بلند مدت شما هماهنگ باشد. در این صورت روند دریافت پذیرش و انتقال برای شما راحت تر بوده و سرعت بیشتری خواهد داشت.

فرد علاقه مند به تحصیل در آمریکا باید فرایند تحقیق و انتخاب را، 12 تا 18 ماه قبل از شروع دوره و ادامه تحصیل در آمریکا آغاز کند.

تحصیل در آمریکا
USA-Map

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

چه زمانی باید برای ویزای دانشجویی آمریکا اقدام کرد؟

به طور کلی هنگامی که دانشگاه مورد نظرتان را برای تحصیل انتخاب و فرم رسمی I-20 که نشان دهنده پذیرش شما در آن دانشگاه است را دریافت کردید، لازم است در اسرع وقت برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا اقدام کنید. در صورتی که توسط یک برنامه تبادل دانشجو حمایت مالی می شوید، لازم است به جای فرم I-20 که از دانشگاه دریافت می کنید، فرم DS-2019 را از سازمان حامی خود اخذ نمایید. این فرم نشان می دهد که شما در برنامه آنها شرکت می کنید.

لازم است به محض دریافت فرم I-20 یا DS-2019 در خصوص روادید خود اقدام نمایید.
بر اساس مقررات روادید آمریکا،  امکان صدور روادید بیش از 120 روز قبل از تاریخ شروع برنامه آموزشی مندرج در فرم I-20 یا DS-2019 وجود ندارد.

چنانچه روند دریافت روادید را بیشتر از 120روز قبل از تاریخ شروع برنامه تحصیلی خود به اتمام برسانید، کنسولگری یا سفارت آمریکا، ویزای شما را هنگامی که به 120 روز قبل از شروع برنامه برسید، صادر خواهد کرد.

دانشجویان ایرانی برای درخواست ویزای آمریکا به کجا مراجعه کنند؟

به طور معمول دانشجویان با مراجعه به سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور زادگاه یا محل اقامت خود برای دریافت روادید اقدام می نمایند. با توجه به اینکه هم اکنون ایالات متحده کنسولگری یا سفارتی در ایران ندارد، درخواست برای روادید این کشور در داخل ایران امکان پذیر نمی باشد. بنابراین لازم است دانشجویان و پژوهشگران ایرانی به وسیله کنسولگری های دارای کارمندان فارسی زبان آشنا به نظام و اسناد و مدارک آموزشی ایران اقدام نمایند.

این کنسولگری ها شامل آنکارا در ترکیه، ابوظبی و دبی در امارات و ایروان در ارمنستان می باشد.

سفارت سوئیس به عنوان دفتر حافظ منافع آمریکا در ایران، هیچ گونه خدماتی به منظور صدور ویزا انجام نداده و درخواست آن را قبول نمی کند.

Trump-Tower-over-the-Chicago-River
Trump-Tower-over-the-Chicago-River

لازم است در روند درخواست ویزا به نکات زیر توجه کنید:

ممکن است روند ارائه مدارک در دفاتر کنسولی مختلف متفاوت باشد. بنابراین به منظور کسب اطلاعات دقیق تر با دفتر هر سفارت تماس بگیرید.

پیش از مراجعه به سفارت، لازم است دانشجو فرم آنلاین درخواست ویزای DS-16 را تکمیل کند.

فرم درخواست ویزا باید به زبان انگلیسی تکمیل و با ذکر نام فرد همانطور که در پاسپورت است، امضا گردد.

مطمئن شوید تمام سوالات مندرج در فرم را کامل کرده باشید. (تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان و …)چنانچه سوالی بی پاسخ بماند، نقص مدرک محسوب شده و سفارت فرم را از شما قبول نمی کند.

رایج ترین گزینه های قابل استفاده برای فارغ التحصیلان:

 1. ویزای F1 (آموزش عملی)

با استفاده از این ویزا پس از اتمام تحصیلاتان، مجاز هستید یک سال آموزش عملی را طی کنید. این مجوز حداکثر برای 12 ماه صادر شده و پس از فارغ التحصیلی یا گذراندن دوره تحصیل آغاز می گردد.

 • ویزای H3 (ویزای غیر مهاجرتی برای دوره های کارآموزی در آمریکا)

این ویزا برای برای افرادی در نظر گرفته شده است که تحصیلات یا تجربه کاری مناسبی ندارند. افرادی که تمایل دارند برای آموزش در یک زمینه خاص و با هدف کسب دانش به آمریکا سفر کرده و پس از تمام شدن دوره ویزا به کشور خود بازگردند.

این ویزا 2 سال اعتبار داشته و قابل تمدید یا انتقال به وضعیت H-1B / L-1 نمی باشد.

 • ویزای H-1B (ویزای کاری مرتبط با تخصص تحصیلی و شغلی)

ویزای H-1B برای یک دوره اولیه 3 ساله ارائه می شود. البته این ویزا می تواند برای 3 سال دیگر نیز تمدید شود. توجه کنید که این ویزا پس از اتمام 6 سال، مجددا قابل تمدید نمی باشد.

در ادامه به دو موضوع بسیار مهم برای افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به آمریکا می پردازیم. یعنی هزینه های تحصیل در آمریکا و انواع اشتغال در دانشگاه، با ما همراه باشید.

Statue-of-Liberty-National-Monument,-New-York,-United-States
Statue-of-Liberty-National-Monument,-New-York,-United-States

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه های مربوط به تحصیل در آمریکا از یک مکان به مکان دیگر بسیار متفاوت است. عوامل موثر بر این تفاوت ها شامل مدت زمان برنامه و همچنین نوع مدرسه و اعتبار آن می باشد. حتی برای کسانی که خواستار تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان هستند نیز ممکن است شرایط متفاوت رقم بخورد. همچنین ممکن است هزینه تحصیل برای دانشجویانی که در حال حاضر در این کشور ساکن هستند، هزینه کمتری داشته باشد. اگرچه این مورد نیز متفاوت خواهد بود.

موسسات دولتی بودجه مورد نیازشان را از دولت (معمولا دولت ایالتی) دریافت می كنند. موسسات خصوصی نیز این بودجه را از شهریه دانشجویان، هدایای دانش آموختگان، كمك ها و موقوفات دریافت می نمایند.

در آمریکا هزینه مدارس دولتی در کل بسیار کمتر از مدارس خصوصی است. به طور میانگین شهریه دانشگاه های دولتی یک سوم شهریه دانشگاه های خصوصی در نظر گرفته شده است.

دانشجویان می توانند به اشتغال در آمریکا بپردازند. در این زمینه اشتغال و کار در دانشگاه همواره جزو اولین گزینه هاست.

اشتغال در دانشگاه شامل موارد زیر می باشد:

 • کارهایی که مستقیما برای دانشگاه در همان محل تحصیل انجام می گیرد.
 • کارهایی که برای شرکت های تجاری مستقر در دانشگاه انجام می شود. مثل کتابخانه دانشگاه یا کافه تریا
 • کارهایی که در مکانی خارج از دانشگاه و وابسته به آموزشگاه انجام می گیرد. (این وابستگی تحصیلی باید با برنامه درسی معین شده توسط مدرسه و یا با پروژه های تحقیقاتی با بودجه در سطح تحصیلات تکمیلی ارتباط داشته باشد. به هر حال استخدام باید قسمتی جدایی ناپذیر از برنامه آموزشی دانشجو باشد).
New-York,-United-States
New-York,-United-States

آیا شرایط تحصیل در آمریکا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

سوالات متداول تحصیل بدون مدرک زبان در آمریکا

✅ سال تحصیلی در آمریکا چه زمانی است؟

سال تحصیلی دانشگاه های آمریکا غالبا از آگوست آغاز و تا ماه می ادامه پیدا می کند. تعطیلات میان ترم نیز در همین بازه زمانی قرار گرفته است.

✅ شیوه نمره دهی و امتیاز دهی چگونه است؟

در پایان هر ترم تحصیلی، نمرات دانشجویان بر اساس آزمون ها، امتحانات آخر ترم، ارائه مقاله و پروژه، حضور در کلاس و مشارکت کلاسی محاسبه می شود.

✅ تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان در کدام دانشگاه ها امکان پذیر است؟

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا
دانشگاه درکسل
دانشگاه ایالتی نیویورک
دانشگاه آرکانزاس
دانشگاه دیتون
دانشگاه آیووا
دانشگاه میسوری
دانشگاه نیواورلئان
دانشگاه شمال تگزاس
دانشگاه ویسکانسین

✅ چه افرادی می توانند به تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان بپردازند؟

افرادی که انگلیسی زبان مادری آن ها باشد.
تدریس زبان انگلیسی در دبیرستان یا دانشگاه

✅ دانشجویان ایرانی برای درخواست ویزای آمریکا به کجا مراجعه کنند؟

این کنسولگری ها شامل آنکارا در ترکیه، ابوظبی و دبی در امارات و ایروان در ارمنستان می باشد.

جمع بندی

Conclusion

کشور آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای دنیا در تمامی زمینه ها، مقصدی محبوب برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. امکانات بینظیر این کشور و همچنین برنامه های آموزشی که برای افراد در تمام سطوح در نظر گرفته شده است، از جمله این موارد هستند. به عنوان مثال افرادی که مدرک زبان اتخاذ نکرده اند، می توانند در دوره های زبان ارائه شده در این کشور به یادگیری زبان بپردازند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا