تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان (شرایط مهاجرت و ویزا 2021)

germany Flag

اگرچه تسلط به زبان انگلیسی برای تحصیل در خارج از کشور مورد نیاز است، اما شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان فراهم است. وجود دوره هایی به زبان انگلیسی و آلمانی این کشور را به مقصد پرطرفداری در بین دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است. اگر شما نیز قصد تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان را دارید، در این مقاله با سرفصل های زیر به کلیه سوالات شما در این زمینه پاسخ داده خواهد شد.

 • شرایط تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان چیست؟
 • کدام دانشگاه ها در آلمان برای پذیرش به مدرک زبان نیاز ندارند؟
 • هزینه دوره های زبان در آلمان به چه صورت است؟
 • آیا دریافت ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟

✔️ بررسی شرایط تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

آموزش با کیفیت، برنامه های تحصیلی معتبر بین المللی و تحصیل رایگان بدون مدرک زبان، آلمان را در میان مقاصد برتر تحصیلی در جهان قرار داده است. با توجه به پایین بودن هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی در دانشگاه ها و کالج های این کشور ثبت نام می کنند تا از از این امکانات بهره‌مند شوند. این برای کشوری که زبان اول آن انگلیسی نیست، دستاورد مهمی است. اگرچه تسلط به زبان انگلیسی برای تحصیل در خارج از کشور مورد نیاز است، اما شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان فراهم است. گزینه کلیدی برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان این است که شما می توانید اثبات کنید که دوره کارشناسی خود را با زبان انگلیسی به پایان رسانده اید.

شما همچنین می توانید یک مدرک زبان یا مدرک آموزشی (MOI) از دانشگاه یا مدرسه قبلی خود برای اثبات مهارت انگلیسی خود ارائه دهید. علاوه بر این، دانشجویان کشورهایی که انگلیسی به عنوان زبان اصلی‌شان است یا دارای مدرک ادبیات انگلیسی هستند نیز می توانند بدون آیلتس در آلمان تحصیل کنند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
Berlin-Oberbaum-bridge-in-Berlin-Germany

1. تحصیل در آلمان بدون مدرک آیلتس

آیلتس، یکی از محبوب ترین آزمون های زبان انگلیسی است که هر ساله توسط میلیون ها دانشجو برگزار می شود، زیرا این شرط لازم برای ورود به بسیاری از کشورها و همچنین موسسات آموزشی آن‌ها است. در حقیقت، در بسیاری از دانشگاه ها و کالج های آلمان داشتن این مدرک الزامی است. با این حال، تعدادی از آن‌ها به دانشجویان بین المللی اجازه می دهند بر اساس مدرک آموزشی پذیرش بگیرند.

متقاضی باید از موسسه آلمانی خود ایمیلی دریافت کند که به شخص اجازه تحصیل در آنجا را به صورت MOI می دهد. زیرا بعداً برای درخواست ویزای تحصیلی آلمان این مدرک مورد نیاز خواهد بود. در غیر این صورت ممکن است درخواست وی برای ویزای تحصیلی آلمان رد شود.

2. انواع دوره های تحصیل در آلمان

آیا شرایط تحصیل رایگان در آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

دو نوع برنامه اصلی وجود دارد که برای دانشجویان بین المللی مشتاق تحصیل در آلمان بدون IETLS به زبان های انگلیسی و آلمانی در دسترس است. طبق سیستم آموزشی آلمان، دوره های دانشگاهی به دو زبان امگلیسی و آلمانی تقسیم می شوند.

برنامه های انگلیسی

یکی از شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان، شرکت در دوره های زبان این کشور است. دانشجویان بین المللی که با زبان های محلی آلمان آشنا نیستند، می توانند دوره ای را که به زبان انگلیسی تدریس می شود انتخاب کنند. تقریباً همه دانشگاه های آلمان برای جذب دانشجویان بین المللی، یک دوره به زبان انگلیسی ارائه می دهند. داوطلبان کشورهای انگلیسی زبان می توانند مستقیماً این دوره ها را بدون دادن هرگونه آزمون مهارت زبان بخوانند، اما سایر داوطلبان نیاز به شرکت در این آزمون ها دارند. 

برنامه های آلمانی

گزینه دیگر برای دانشجویان بین المللی این است که همان برنامه های آموزشی را با زبان آلمانی بخوانند. هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان نسبتا پایین است، با این حال دانشجویان قبل از شروع مراحل پذیرش باید اطمینان حاصل کنند که با این زبان راحت هستند. شرایط زبان آلمانی ممکن است از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت باشد. بیشتر موسسات گواهینامه ای از سطح B1 تا C1 را می پذیرند.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

3. اهمیت آشنایی با زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان

تدریس در اکثر دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی است. با این وجود امکان تحصیل رایگان بدون مدرک زبان در آلمان فراهم است. همه دانش آموزانی که در یک دوره آموزش آلمانی شرکت می کنند، باید بتوانند دانش خود را در این مورد با استفاده از نتیجه آزمون زبان یا با گذراندن دوره مقدماتی نشان دهند. آزمون های مهارت پذیرفته شده عبارت‌اند از: DSH (آزمون ورودی دانشگاه زبان آلمانی برای متقاضیان بین المللی)، TESTDAF (آزمون آلمانی به عنوان یک زبان خارجی)، GDS (دیپلم زبان آلمانی موسسه گوته) و DSD (دیپلم زبان آلمانی کنفرانس دائمی وزیر آموزش و امور فرهنگی، سطح II). اگر فقط یک یا دو ترم در آلمان تحصیل می کنید، نیازی به ارائه این مدارک ندارید.

اگر دانش محدودی از زبان آلمانی داشته باشید، می توانید یک برنامه انگلیسی زبان را انتخاب کنید. تعداد بیشتری از برنامه های آموزش انگلیسی به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های آلمان وجود دارد. در صورتی که انگلیسی زبان غیر بومی هستید، ممکن است لازم باشد مدارک مهارت انگلیسی زبان خود را با نتیجه TOEFL یا IELTS ارائه دهید. اگر مدرسه انتخابی شما به این مدرک نیاز داشته باشد، آن‌ها مدرک مهارت انگلیسی زبان را به عنوان یک شرط ورود به سیستم ذکر می کنند.

با این حال، حتی اگر در آلمان به زبان انگلیسی تحصیل می کنید، توصیه می شود اصول زبان آلمانی را یاد بگیرید تا بتوانید با ساکنان محلی ارتباط موثرتری برقرار کنید.

اهمیت آشنایی با زبان آلمانی به حدی است که در کشورهایی نظیر مجارستان، ارمنستان و ترکیه دوره هایی برای آموزش این زبان در نظر گرفته شده است. شما همچنین می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان به راحت ترین شکل، از این روش سریع و راحت‌ ویزای تحصیلی آلمان را بدست آورید.

شرکت در دوره های زبان آلمانی در کشورهای همسایه ایران نظیر مجارستان، ترکیه و ارمنستان راه میانبری برای رسیدن به ویزای تحصیلی آلمان است.

دوره زبان آلمانی در مجارستان

شما با شرکت در دوره های زبان آلمانی در مجارستان می‌توانید برای ادامه تحصیل یا اشتغال از راهی سریع، آسان و با قیمتی مناسب به کلیه کشورهای آلمانی زبان اتحادیه اروپا وارد شوید. درصد موفقیت این روش برای مهاجرت به اروپا بسیار بالا است.

به علت شانس بالای دریافت ویزا در این روش، شما می توانید بدون نیاز به مراجعه به ایران ویزای خود را به کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس (و سایر کشورهای حوزه شینگن) تبدیل نمایید.

می توانید با مراجعه به مقاله دوره زبان آلمانی در مجارستان درباره شرایط اخذ ویزا و گذراندن دوره زبان آلمانی، اطلاعات کاملی به دست بیاورید.

دوره زبان آلمانی در ترکیه و ارمنستان

دوره های زبان آلمانی در ترکیه و ارمنستان به شما این امکان را می دهد تا در کوتاه ترین زمان ممکن و با سطح زبان پایین برای مهاجرت به کشور آلمان اقدام کنید. در واقع این روش، پروسه مهاجرت را سرعت بخشیده و شانس گرفتن ویزای شما را بالا می برد. گذراندن یک دوره زبان آلمانی در این دو کشور همسایه و فاصله نزدیک با ایران، یکی از مزیت های قابل توجه این دوره ها به شمار می آید.

همچنین کشورهای ترکیه و ارمنستان نیز که در نزدیکی و همسایگی ایران هستند، دوره زبان آلمانی در ترکیه و دوره زبان آلمانی در ارمنستان را ارائه می دهند.

تحصیل رایگان بدون مدرک زبان
River-Cruise

4. شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان

اگر شما نتوانسته اید در آزمون آیلتس شرکت کنید و یا نمرات قابل قبولی دریافت نکرده اید، بهترین گزینه انتخاب دانشگاهی در آلمان است که به آیلتس نیاز ندارد. شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان به شرح زیر است:

 • دانشگاه یک گواهی زبان/ متوسط ​​آموزش (MOI) را درخواست می کند که شما باید آن را از موسسه دانشگاهی که در آن دوره قبلی تحصیلی خود را گذرانده اید، دریافت کنید.
 • اگر دانشجو دوره مدرک لیسانس خود را به زبان انگلیسی گذرانده است، به مدرک آیلتس نیازی نیست.
 • اگر انگلیسی زبان مادری دانشجو است، می تواند بدون آیلتس در آلمان تحصیل کند.
 • برخی از دانشگاه ها برای بررسی مهارت متقاضی در زبان انگلیسی مصاحبه صوتی و تصویری انجام می دهند.

با این حال، همیشه ترجیح داده می شود که مستقیماً با دانشگاه تماس بگیرید و الزامات آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

تحصیل رایگان بدون مدرک زبان
Rothenburg-ob-der-Tauber,-Germany

5. چگونگی تحصیل درآلمان بدون مدرک زبان

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

 آلمان فرصتی شگفت انگیز برای تحصیل رایگان بدون مدرک زبان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. راه هایی که برای عضویت در برنامه های انگلیسی در آلمان بدون نیاز به شرکت در آزمون آیلتس وجود دارد در زیر معرفی شده است:

 • گواهی متوسط ​​آموزش (MOI): مدرکی است مبنی بر این‌که تحصیلات قبلی شما به زبان انگلیسی است. این مهارت شما در زبان انگلیسی را نشان می دهد و اکثر دانشگاه های آلمان این مدرک را به عنوان یک گواهی معتبر زبان می پذیرند. تنها کاری که برای ارسال گواهی مهارت زبان انگلیسی باید انجام دهید این است که به آن‌ها بگویید، گواهی قبلی شما به زبان انگلیسی است.
 • نامه تأیید از دانشگاه آلمان: یک نامه تأیید از دانشگاه مبنی بر اینکه گواهی مدرک شما پذیرفته شده است و نیازی به ارائه گواهی‌نامه آیلتس نیست. این روند برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی در آینده است.

6. دانشگاه های برتر آلمان برای تحصیل بدون مدرک زبان

در زیر لیستی از چند دانشگاه آلمان تهیه شده است که برای پذیرش نیازی به گواهی ‌نامه مهارت آزمون زبان ندارند.

 • دانشگاه سیژن
 • دانشگاه کایزرسلاترن
 • دانشگاه گیسن
 • دانشگاه آزاد برلین
 • دانشگاه کوبلنز و لاندائو
 • دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن
 • دانشگاه کیل
 • دانشگاه کسل
 • دانشگاه علمی کاربردی اینگولشتات
 • دانشگاه علمی کاربردی فلنسبورگ
 • دانشگاه علمی کاربردی آنهالت
 • دانشگاه علمی کاربردی نوردهاوزن
 • دانشگاه علمی کاربردی فرانکفورت
 • دانشگاه کوبلنز لاندائو
 • دانشگاه پاساو
 • دانشگاه هیلدزهایم
 • دانشگاه روهر بوخوم
 • دانشگاه فرایبورگ
 • دانشگاه سیژن
 • دانشگاه بایرویت
 • دانشگاه بن
 • دانشگاه فنی کمنیتس
 • دانشگاه میتوییدا
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
Berlin-Tv-Tower

7. ویزای دانشجویی آلمان بدون آیلتس

به طور کلی، گواهی آیلتس یکی از مدارکی است که برای واجد شرایط شدن در برنامه ویزا لازم است. اما اگر گواهی MOI خود را با ایمیل تأیید مدرک دانشگاه ارسال کنید، نیازی به آن نیست. 

در نامه تأیید باید صریحاً ذکر شود که گواهی‌نامه آموزش شما برای انجام تحقیقات، توسط موسسه تأیید شده است. هنگام ثبت نام برای ویزای دانشجویی، مدرک آموزشی خود را به همراه کلیه مدارک لازم از دانشگاه آلمان ارسال کنید. 

مراحل درخواست ویزای دانشجویی آلمان مدت کوتاهی بین دریافت اعلان ورود به موسسه و کسب اعتبارات لازم برای اقامت آلمان در جریان است. این از مهم‌ترین معیارها است، زیرا اگر بورس تحصیلی رسمی به شما تعلق نگرفته باشد، باید منابع دارایی قابل توجهی را از طریق روش های خاص مانند دریافت پول اضافی در یک حساب مسدود شده در آلمان وارد کنید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
Bernburg-(Saale),-Deutschland

8. شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

برای تحصیل رایگان بدون مدرک زبان، نوع ویزای متقاضی به پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان بستگی دارد. درخواست ویزای دانشجویی در صورت کسب موافقت و قبولی شما از یک دانشگاه یا دوره مقدماتی، امکان پذیر خواهد بود. مدت زمان اعتبار ویزای دانشجویی به طول زمان تحصیل شما بستگی دارد که قابل تمدید است و مجوز اقامت در دفتر ثبت متقاضیان بین المللی وجود دارد.

امکان اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان وجود دارد. با این شرط که متقاضیان می بایست حتما بعد از اخذ ویزا، دوره­ های زبان را در کشور آلمان سپری نمایند.

9. هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان

امکان تحصیل رایگان بدون مدرک زبان در آلمان وجود دارد. شما می توانید با شرکت در کلاس های آلمانی در آلمان که به 2 گروه خصوصی و دولتی تقسیم می شوند، در این کالج ها ثبت نام کنید.

 • کالج های خصوصی با هزینه ای معادل 4000 (یورو) در سال تا سطح b2
 • کالج های دولتی با هزینه ای معادل 350 (یورو) در سال تا سطح b1

10. مدارک زبان جایگزین آیلتس برای تحصیل در آلمان

شرکت در آزمون IELTS / TOFEL حدوداً 250 دلار هزینه دارد. آزمون Duolingo یک جایگزین ارزان قیمت است که فقط 50 دلار هزینه دارد و برای اکثر متقاضیان تحصیل در آلمان مقرون به صرفه است. این آزمون یک امتحان زبان یک ساعته است که مهارت های شما را در تمام زمینه های زبان از جمله گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن می سنجد. این آزمون به صورت مجازی و آنلاین برگزار می شود. برای این آزمون شما به یک اتصال اینترنتی ثابت و یک کامپیوتر با میکروفون و دوربین کاربردی نیاز دارید. شما می توانید با این روش هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان را به طور قابل توجهی کاهش دهید.

Elbphilharmonie-Hamburg,-Hamburg,-Germany
Elbphilharmonie-Hamburg,-Hamburg,-Germany

11. نحوه تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل رایگان بدون مدرک زبان در دانشگاه های دولتی آلمان نیازمند تحقیق و جست و جوی بیشتری است. زیرا اکثر دوره های کارشناسی دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی تدریس می شود. همچنین توجه داشته باشید شرکت در برنامه های انگلیسی دانشگاه ها ممکن است برای شما به صورت رایگان امکان پذیر نباشد. بنابراین شرکت در دوره های زبان آلمانی برای شما بسیار مفید خواهد بود. شما می بایست به عنوان یک دانشجو هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان را نیز در نظر بگیرید چرا که شرکت در برنامه ها به زبان انگلیسی کمی گرانتر خواهد بود.

در حال حاضر ابزار جست و جوی برنامه بین المللی DAAD (خدمات دانشگاه های آلمانی)، 116 برنامه کارشناسی به زبان انگلیسی در آلمان معرفی میکند اما پذیرش در این دانشگاه ها مستلزم پرداخت شهریه است.

برای تحصیل رایگان بدون مدرک زبان، ممکن است بخواهید فراتر از معروف ترین دانشگاه های آلمان را نگاه کنید و موسساتی را در نظر بگیرید که دارای تمرکز بیشتر تخصصی یا شغلی هستند. به عنوان مثال، شما ممکن است دانشگاه های علوم کاربردی آلمان (Fachhochschulen) را در نظر بگیرید، که مسیرهای تخصصی تری را برای ایجاد فارغ التحصیلان بسیار ماهر در بخش های علوم و فن آوری ارائه می دهد. در این صورت نیز داشتن مهارت زبان برای شما الزامی است.

Garmisch-Partenkirchen,-Germany
Garmisch-Partenkirchen,-Germany

12. کار دانشجویی ضمن تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

اگر با ویزای تحصیل در آلمان بدون به مدرک زبان در آلمان تحصیل می‌کنید و مایل هستید به صورت پاره وقت کار کنید، بسته به اینکه تبعه چه کشوری هستید شرایط متفاوت خواهد بود. دانشجویان عضو اتحادیه اروپا در حین تحصیل حداکثر 20 ساعت در هفته مجاز به کار کردن می باشند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در حین تحصیل در آلمان به مدت 120 روز کامل و یا 240 روز نیمه در کل سال مجاز به کار کردن می باشند.

اگر در دانشگاه کار کنید، این کار جز ساعات مجاز کار کردن شما محسوب نمی شود اما باید به اداره مهاجرت اطلاع دهید. در هر صورت اگر برای کار کردن در آلمان دانش زبان آلمانی خوبی داشته باشید به نفع شما خواهد بود.

Neuschwanstein-Castle02,-Schwangau,-Germany
Neuschwanstein-Castle02,-Schwangau,-Germany

 13. بررسی ویزای همراه برای تحصیل در آلمان

آیا شرایط تحصیل رایگان در آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

ویزای تحصیلی آلمان بدون نیاز به مدرک زبان به دانشجویان این امکان را می دهد تا در صورت واجد شرایط بودن خانواده خود را نیز در طول تحصیل کنار خود داشته باشد. معمولا همسر متقاضی و فرزندان کمتر از 18 سال وی می توانند این ویزا را دریافت کنند. شما برای این موضوع باید تمکن مالی خوبی نشان دهید یعنی اثبات کنید علاوه بر هزینه های خود می توانید هزینه های خانواده را بدون نیاز به دولت آلمان تامین کنید.

14. هزینه زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در آلمان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کاملا معقول است. شما برای تأمین هزینه های زندگی خود در آلمان از سال 2021 حدود 861 یورو در ماه نیاز دارید.

اولین و بزرگترین نگرانی هر دانشجو در آلمان یافتن مکان مناسب برای اجاره است. برچسب زدن به یک شهر خاص به عنوان مکانی گران برای زندگی بیشتر به دلیل هزینه های اجاره انجام می شود زیرا این بزرگترین هزینه ای است که در آلمان خواهید داشت. به طور معمول می توانید انتظار داشته باشید، اجاره مناطق در مرکز شهر بیشتر است. برای این منظور، اگر شخصی را پیدا کنید که بتوانید آپارتمان را با او تقسیم کنید هزینه کمتری خواهید داشت.

شهرهای بزرگی مانند مونیخ، هامبورگ، کلن و فرانکفورت عمدتا گرانتر از شهرهای دیگر مانند لایپزیگ یا کارلسروهه هستند.

اگر به فکر یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر هستید، اجاره ماهانه کمتر از 700 یورو است. از طرف دیگر، همین آپارتمان با یک اتاق خواب در مناطق حاشیه ای ماهیانه حدود 500 یورو برای شما هزینه دارد. اگر به دنبال یک آپارتمان کاملا مبله، بزرگ و واقع در نزدیکی مرکز شهر هستید، اجاره ماهانه شما از 1000 تا 1500 یورو خواهد بود.

جدول زیر هزینه ماهانه متوسط ​​اجاره در برخی از شهرهای آلمان، از جمله بزرگترین ها را نشان می دهد:

شهرمتوسط ​​اجاره ماهانهشهرمتوسط ​​اجاره ماهانه
آخن534.65 یورودوسلدورف672.22 یورو
آگسبورگ613.57 یوروفرانکفورت868.91 یورو
برلین795.90 یوروهامبورگ838.94 یورو
بوخوم406.67 یوروهانوفر591 یورو
بن653.75 یورواینگولشتات708.33 یورو
برمن560.00 یورولایپزیگ490.80 یورو
کلن727.14 یوروماینتس668.00 یورو
دورتموند460.00 یورومونیخ1094.300 یورو
درسدن533.33 یوروپدربرن512.50 یورو
اسن451.83 یورواشتوتگارت846.43 یورو

سوالات متداول تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان چگونه امکان پذیر است؟

شما با ارائه گواهی MOI اثبات می کنید که مدرک تحصیلی قبلی‌تان به زبان انگلیسی بوده است. همچنین با شرکت در دوره های زبان آلمان می‌توانید در این کشور بدون مدرک زبان تحصیل کنید.

چه دانشگاه های در آلمان که برای پذیرش به مدرک زبان نیاز ندارند؟

دانشگاه سیژن، دانشگاه کایزرسلاترن، دانشگاه گیسن، دانشگاه آزاد برلین، دانشگاه کوبلنز و لاندائو، دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن.

هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در کالج های آلمان چقدر است؟

کالج های خصوصی با هزینه ای بالغ بر 4.000 (یورو) در سال تا سطح b2
کالج های دولتی با هزینه ای بالغ بر 350 (یورو) در سال تا سطح b1

آیا امکان کار دانشجویی حین تحصیل بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بسته به اینکه تبعه چه کشوری هستید متفاوت خواهد بود. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در حین تحصیل در آلمان به مدت 120 روز کامل و یا 240 روز به صورت پاره وقت در کل سال مجاز به کار کردن می باشند.

آیا دریافت ویزای آلمان بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟

به طور کلی، گواهی آیلتس یکی از مدارکی است که برای واجد شرایط شدن در برنامه VISA لازم است. اما اگر گواهی MOI خود را با ایمیل تأیید مدرک دانشگاه ارسال کنید، نیازی به آن نیست.

جمع بندی

Conclusion

آلمان فرصتی شگفت انگیز برای تحصیل رایگان بدون مدرک زبان را برای دانشجویان بین المللی ایجاد کرده است. گزینه کلیدی برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان این است که اثبات کنید دوره کارشناسی خود را به زبان انگلیسی به پایان رسانده اند. روش دیگر شرکت در دوره هایی است که برای آموزش زبان آلمانی و انگلیسی در آلمان موجود است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا