تحصیل داروسازی در چین (+ شرایط 2021)

china Flag

داروسازی یکی از رشته های پرطرفدار در میان دانشجویان سراسر جهان است. چین، به عنوان کشوری که دانشگاه هایی در میان 100 دانشگاه برتر جهان را در خود جای داده، امکانات تحصیل داروسازی را به بهترین شکل فراهم کرده است. تحصیل داروسازی در چین به دلیل شرایط و هزینه مناسب، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. دانشجویان با تحصیل در این کشور می توانند از آزمایشگاه ها و موسسات تحقیقاتی مجهز بهره مند شوند. در این مقاله شرحی بر شرایط تحصیل داروسازی در چین ارائه داده و سعی کرده ایم به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. سوالاتی مانند:

 • تحصیل داروسازی در چین چه مزایایی در پی دارد؟
 • تحصیل داروسازی در چین به چه زبان هایی امکان پذیر است؟
 • بهترین دانشگاه ها برای تحصیل داروسازی در چین کدامند؟
 • هزینه تحصیل داروسازی در چین چقدر است؟
 • آیا امکان استفاده از بورسیه برای تحصیل داروسازی در چین وجود دارد؟

✅ بررسی شرایط تحصیل داروسازی در چین

تحصیل داروسازی در چین به دلایل متعددی مورد توجه دانشجویان ملی و بین المللی قرار گرفته است. مناسب بودن هزینه تحصیل داروسازی در چین را می توان یکی از این دلایل دانست. علاوه بر هزینه تحصیل، فراهم کردن امکانات مختلف و تجهییز آزمایشگاه ها و لابراتوارهای تحقیقاتی با به روزترین تکنولوژی های دنیا، شرایط تحصیل داروسازی در چین را برای دانشجویان مساعد کرده است. به خاطر داشته باشید که فرصت های شغلی زیاد در رشته داروسازی، انگیزه دانشجویان برای ادامه تحصیل داروسازی در چین را بالا می برد. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم درباره تحصیل داروسازی در چین را کسب کنید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره چین

چین، به عنوان پر جمعیت ترین کشور جهان، پیشرفت اقتصادی قابل توجهی در سال های اخیر داشته است. مردم این کشور به عنوان سخت کوش ترین کارگران شناخته می شوند و با توجه به فرصت های شغلی که در چین وجود دارد، زندگی در آن می تواند برای بسیاری ایده آل باشد. علاوه بر زمینه های کاری و اقتصادی، شهرهای چین ویژگی های خیره کننده ای دارند و سیر و سفر در آن ها برای گردشگران بسیاری لذت بخش است. پکن با میدان تیانانمن و شهر ممنوعه، شانگهای با آسمان خراش ها و مراکز خرید و چینگدائو با موزه و پانداهای خود توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند.

با ما همراه باشید تا با مزایا و شرایط تحصیل داروسازی در چین آشنا شوید.

تحصیل داروسازی در چین
Hangzhou-Lake,-Hangzhou,-China

2. مزایای تحصیل داروسازی در چین

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

مزایای بسیاری منجر به مساعد شدن شرایط تحصیل داروسازی در چین برای دانشجویان بین المللی شده است. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مناسب بودن هزینه تحصیل داروسازی در چین: هزینه تحصیل داروسازی در چین در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر مانند کشورهای اروپایی، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی و … ارزان تر است و همین امر دانشجویان بین المللی را به تحصیل داروسازی در چین جذب کرده است.
 1. در دسترس بودن بورسیه تحصیلی چین: دانشجویان بین المللی زیادی هر ساله از بورسیه های تحصیلی چین بهره می برند. تعداد و تنوع این بورسیه ها بالاست و دانشجویان می توانند با استفاده از آن ها، از هزینه های تحصیل داروسازی و زندگی در چین بکاهند.
 1. چشم انداز شغلی روشن: کمبود داروسازان بالینی منجر به ایجاد فرصت شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان این رشته شده است. بر اساس آمار کمیته اداره داروسازی انجمن بیمارستان های چین، بیش از 2400 داروساز برای تامین نیازهای وزارت بهداشت عمومی لازم است. با توجه به آمار ارائه شده، اشتغال 99.5 درصد فارغ التحصیلان رشته داروسازی در چین امر عجیبی نیست. بنابراین ادامه تحصیل داروسازی در چین می تواند آینده شغلی شما را تضمین کند.
 1. تعدد و تنوع دانشگاه های داروسازی در چین: تعداد دانشگاه های ارائه دهنده رشته داروسازی در چین هر ساله رو به افزایش است. این دانشگاه ها مقطع کارشناسی برای شروع و مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را برای ادامه تحصیل داروسازی در چین در برنامه خود قرار داده اند. آموزش در دانشگاه های چین در سطح و با استاندارد های جهانی صورت می پذیرد و دانشجویان می توانند از علم اساتید و پروفسورهای مشغول به کار جهت ساختن آینده خود بهره ببرند.

3. شرایط تحصیل داروسازی در چین

داروسازی رشته ای با تمرکز بر تکنیک های تولید و توزیع داروست. دانشجویان رشته داروسازی در چین، چگونگی تاثیر داروهای مختلف بر انسان را می آموزند و این آموزش اغلب با کتب و منابعی مشابه با آنچه در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی استفاده می شود، صورت می گیرد. امکان تحصیل در رشته داروسازی در چین در مقاطع مختلف تحصیلی وجود دارد. تحصیل این رشته در چین در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در دو بخش تئوری و عملی برنامه ریزی شده است. دانشجویان موظند برای پیشبرد آموزش خود مدت زمان زیادی را در لابراتوار ها و آزمایشگاه ها بگذرانند و شیمی داروهای مختلف را یاد بگیرند. برخی از علومی که در این مقاطع تحصیلی آموزش داده می شوند، عبارتند از:

 1. داروسازی.
 2. شیمی دارویی.
 3. داروسازی کاربردی.
 4. فارماکاگنوزی.

در سال های آخر تحصیل داروسازی در چین، آموزش بیشتر جنبه عملی پیدا می کند و در نهایت دانشجویان با ارائه و دفاع پایان نامه و تحقیقات شخصی خود، فارغ التحصیل می شوند.

به خاطر داشته باشید که:
1. 50 کالج در 19 استان از 31 استان چین در حال حاضر رشته داروسازی را ارائه می دهند. تعدد دانشگاه یکی از عوامل بهبود دهنده شرایط تحصیل داروسازی در چین است.
2. اکثر دانشگاه های چین معمولا در هر سال تحصیلی دو بار امکان درخواست پذیرش و ورود دانشجویان بین المللی را فراهم می کنند. سپتامبر و مارچ زمان هایی هستند که دانشجویان بین المللی می توانند تحصیل داروسازی در چین را آغاز کنند.

در بخش بعدی مقاله ضمن بررسی شرایط تحصیل داروسازی در چین به زبان انگلیسی، به سراغ بررسی شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی چین می رویم. همراه ما بمانید.

شرایط تحصیل داروسازی در چین
Shanghai,-China-(4)

4. تحصیل داروسازی در چین به زبان انگلیسی

تحصیل داروسازی در چین به هر دو زبان چینی و انگلیسی امکان پذیر است. دلیل این امر را می توان هدف دولت چین برای جذب دانشجویان بین المللی دانست. فراموش نکنید که برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی به مدارک معتبر مانند آیلتس و تافل نیاز دارید تا بتوانید مهارت خود در این زبان را ثابت کنید.

5. شرایط اخد پذیرش تحصیلی چین

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

انتخاب رشته و دانشگاه در چین، مطالعه وبسایت دانشگاه انتخابی برای فراهم کردن مدارک لازم، ارسال مدارک به دانشگاه مربوطه و ثبت درخواست پذیرش مراحل اصلی اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی چین است. مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی چین، عبارتند از:

 1. نامه بیانیه شخصی.
 2. رزومه.
 3. گواهی سلامت.
 4. توصیه نامه.
 5. پاسپورت معتبر.
 6. گواهی تمکن مالی.

پس از بررسی های لازم، نتیجه درخواست پذیرش دانشجو در سایت دانشگاه و از طریق ایمیل اعلام می گردد.

6. شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین

برای دریافت ویزای تحصیلی چین، در ابتدای امر باید نامه پذیرش تحصیلی را از دانشگاه انتخابی خود دریافت کنید. سپس این نامه را در کنار مدارک لازم به سفارت چین در کشور محل زندگی خود ارسال کنید. برخی از این مدارک عبارتند از:

 1. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.
 2. عکس.
 3. اصل و کپی نامه پذیرش تحصیلی.
 4. فرم های تکیمل شده درخواست ویزای تحصیلی.

به خاطر داشته باشید که:
1. متقاضیان تحصیل داروسازی در چین به ویزای تحصیلی نوع X1 نیاز دارند.
2. پس از دریافت ویزا و ورود به خاک چین، 30 روز مهلت دارید تا برای دریافت کارت اقامت خود اقدام کنید.

اگر به دنبال آشنایی با بهترین دانشگاه های داروسازی چین هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

هزینه تحصیل داروسازی در چین
Huzhou,-China

7. بهترین دانشگاه های داروسازی چین

تعداد دانشگاه های ارائه دهنده رشته داروسازی در چین از سال 2006 به طرز چشم گیری افزایش یافته است. برخی از مهم ترین این دانشگاه ها که شرایط مناسبی برای تحصیل داروسازی در چین دارند، عبارتند از:

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه ژنگژو

دانشگاه ژنگژو (ZZU) در سال 2000 با ادغام دانشگاه سابق ژنگژو، دانشگاه تکنولوژی ژنگژو و دانشگاه پزشکی هنان تاسیس شد. امروزه دانشگاه پزشکی ژنگژو مورد تایید وزارت بهداشت جهانی قرار دارد و رشته های مختلف را در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می دهد. تحصیل داروسازی در دانشگاه ژنگژو، در دانشکده داروسازی صورت می گیرد و هر ساله بیش از 200 دانشجوی کارشناسی و 150 دانشجو که مشغول به ادامه تحصیل داروسازی در چین در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند، از این دانشکده فارغ التحصیل و به عنوان نیروی کار جذب می شوند. این دانشکده تمام امکانات لازم مانند آزمایشگاه ها، لابراتورارها و تکنولوژی های پیشرفته تحقیقاتی را برای دانشجویان خود فراهم می کند.

دانشکده داروسازی دانشگاه پزشکی ژنگژو، تاییدیه برای 5 داروی جدید، بیش از 30 اختراع ثبت شده، انتشار 500 مقاله آموزشی و 20 کتاب درسی را در کارنامه خود دارد.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه جیائو تونگ

دانشگاه جیائو تونگ، دانشکده داروسازی خود را در سال 2000 تاسیس کرد. تحصیل داروسازی در این دانشکده پژوهش-محور است و 17 آزمایشگاه تحقیقاتی آن طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی-پژوهشی رشته داروسازی را در برمی گیرند؛ از جمله:

 1. شیمی دارویی.
 2. داروسازی.
 3. میکروبیولوژی و بیوشیمی دارویی.
 4. فارماکاگنوزی.
 5. طب سنتی چینی.

دانشکده داروسازی جیائوتونگ با ارائه برنامه های علمی مبتنی بر نوآوری، یکی از بهترین موسسات برای تحصیل داروسازی به شمار می رود. تحصیل داروسازی در این دانشکده در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است.

هنوز 3 دانشگاه دیگر جهت ادامه تحصیل داروسازی در چین برای معرفی باقی مانده اند. همراه ما بمانید.

ادامه تحصیل داروسازی در چین
china,-zhangjiagang,-中国

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه فودان

دانشگاه فودان که در سال 1905 تاسیس شد، شامل 4 پردیس در مرکز شانگهای می شود. تمرکز اصلی این دانشگاه بر جذب دانشجویان بین المللی است. دانشکده داروسازی این دانشگاه در سال 1936 بر پا شد و امروزه پذیرای نزدیک به 5500 دانشجو در مقطع کارشناسی، 600 دانشجو در مقطع ارشد و بیش از 120 دانشجو در مقطع دکترا است. این دانشکده از 4 بخش اصلی تشکیل می شود:

 1. شیمی دارویی.
 2. علوم دارویی.
 3. داروسازی.
 4. داروسازی بالینی.

دانشکده داروسازی فودان با تمرکز بر تحقیقات دقیق در داروسازی و کاربرد آن و همچنین با استفاده از نظریه ها، فن آوری ها، رویکردها و محصولات جدید در زمینه های مختلف، خود را وقف توسعه داروهای جدید کرده است.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه نانجینگ

دانشگاه پزشکی نانجینگ (NMU) در سال 1934 تاسیس شد. این دانشگاه امروزه یکی از مدرن ترین دانشگاه های پزشکی چین به شمار می رود و در مقاطع مختلف، برنامه های خود را ارائه می دهد. دانشکده داروسازی دانشگاه نانجینگ کار خود را با همراه ساختن بهترین اساتید و پروفسورها در مقاطع مختلف تحصیلی شروع کرد. این دانشکده از سه بخش داروسازی، شیمی و داروسازی بالینی تشکیل شده است. همچنین امکانات لازم برای تحصیل با کیفیت این رشته در چین دردانشکده داروسازی نانجینگ فراهم شده اند. پنج مرکز تحقیقاتی در این دانشکده وجود دارد؛ از جمله:

 1. مرکز پزشکی ژن در استان جیانگ سو.
 2. انستیتوی کاربرد پزشکی .
 3. مرکز تجزیه و تحلیل دارویی.
 4. آزمایشگاه بیماری عروق مغزی.
 5. مرکز فناوری چاپ مولکولی دارویی (در حال آماده سازی).

موضوعاتی که در این دانشکده و مراکز تحقیقاتی مورد بررسی قرار می گیرند، شامل شیمی، شیمی دارویی، تجزیه و تحلیل دارویی، داروسازی، داروسازی بالینی و طب طبیعی می شود.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه چجیانگ

دانشگاه چجیانگ (ZJU) که در سال 1897 در هانگژو تاسیس شد، در زمینه های تحقیقات و نوآوری یکی از دانشگاه های پیشرو در چین به شمار می رود. از مزایای تحصیل در این دانشگاه، می توان به انواع بورسیه تحصیلی در دسترس دانشجویان و امکان تحصیل به زبان انگلیسی اشاره کرد. برخی از مهم ترین برنامه های ارائه شده در این دانشگاه عبارتند از:

 1. مهندسی.
 2. هنرهای لیبرال.
 3. حقوق.
 4. اقتصاد.
 5. داروسازی.
 6. مدیریت.
 7. آموزش.

تحصیل داروسازی در دانشگاه ژجیانگ در مقاطع مختلف تحصیلی و به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

دانشگاه چجیانگ انواع مختلف خوابگاه های دانشجویی را با شرایط مناسب و تجهیزات به روز در اختیار دانشجویان قرار می دهد. معمولا اتاق های این خوابگاه ها دو نفره یا چهار نفره اند.

جزئیات بیشتر درباره بهترین دانشگاه های چین را در ادامه مقاله خواهید یافت.

تحصیل داروسازی در چین
Shenzhen,-China

8. رنکینگ جهانی بهترین دانشگاه های چین

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان برای ادامه تحصیل داروسازی در چین، رتبه دانشگاه های این کشور در رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان است. برای کسب این اطلاعات، به جدول زیر توجه کنید:

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه چینهوا16
دانشگاه پکینگ22
دانشگاه فودان40
دانشگاه ژجیانگ54
دانشگاه جیائو تونگ60
دانشگاه علوم و تکنولوژی چین89
دانشگاه نانجینگ120
دانشگاه ووهان257
دانشگاه تونگجی265
دانشگاه معمولی پکن277
دانشگاه HUST400
دانشگاه ژنگژو470
دانشگاه شانتو925
دانشگاه پایتخت1038

9. دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین

دانشگاه های پزشکی چین که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Beijing Normal University.
 2. Beijing university of Chinese medicine (در رشته داروسازي و طب سنتی در مقطع تحصیلات تکمیلی براي دارندگان مدرك پزشکی).
 3. Capital Medical University.
 4. Central South University.
 5. China agricultural university.
 6. China Med University.
 7. China Pharmaceutical University.
 8. Chinese University Hong Kong.
 9. East china university of science and technology.
 10. Fudan University.
 11. Huazhong University of Science and Technology.
 12. Jilin University.
 13. Jinan University.
 14. Nanjing Agriculture University.
 15. Nanjing Medical University.
 16. Nanjing University.
 17. Nankai University.
 18. Ocean University of China.
 19. Peking University.
 20. Shandong University.
 21. Shanghai jiao Tong University.
 22. Shanghai University.
 23. Sichuan University.
 24. Soochow University.
 25. Southeast University.
 26. Sun Yat-Sen University.
 27. Tianjin University.
 28. Tongji University.
 29. Tsinghua University.
 30. University Hong Kong.
 31. University of Chinese Academy of Science.
 32. University of Science and Technology of China.
 33. Wuhan University.
 34. Xiamen University.
 35. Xian jiaotong University.
 36. Zhejiang University.
 37. Zhengzhou University.

هزینه تحصیل داروسازی در چین چقدر است؟ آیا امکان استفاده از بورسیه تحصیلی در چین وجود دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید.

Xi'an-Bell-Tower,-Xi'an,-China
Xi’an-Bell-Tower,-Xi’an,-China

10. هزینه تحصیل داروسازی در چین

مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل داروسازی در چین، یکی از مزایای تحصیل داروسازی در این کشور است. هزینه تحصیل در چین به طور کلی به عواملی مانند دانشگاه محل تحصیل، رشته و مقطع تحصیلی دانشجو بستگی دارد. هزینه تحصیل داروسازی در چین را می توانیم مبلغی بین 2100 تا 6900 دلار در سال تخمین بزنیم. برای جزئیات بیشتر می توانید به جدول زیر مراجعه کنید:

دانشگاهمقطع تحصیلیهزینه تحصیل (به دلار – در سال)
دانشگاه ژجیانگکارشناسی2.300 دلار
دانشگاه پایتختکارشناسی2.610 دلار
دانشگاه داروسازی چینکارشناسی2.300 دلار
دانشگاه پزشکی ونژوکارشناسی ارشد4.420 دلار
دانشگاه نانجینگکارشناسی ارشد5.365 دلار
دانشگاه ژنگژودکتری7.675 دلار

11. بورسیه تحصیلی چین

دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی می شوند، می توانند به راحتی از هزینه تحصیل خود در چین بکاهند. نکته مهم درباره تحصیل در چین، بالا بودن تنوع بورسیه های تحصیلی در این کشور است. به طور کلی بورسیه های تحصیلی چین هزینه های زیر را پوشش می دهند:

 1. هزینه تحصیل در چین (شهریه دانشگاه).
 2. کمک هزینه زندگی.
 3. هزینه اسکان دانشجویی.

معمولا تنها 4 یا 5 نفر واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی چین می شوند.

در آخرین بخش از مقاله به بررسی هزینه زندگی و معایب تحصیل داروسازی در چین می پردازیم. همراه ما بمانید.

Beijing,-China
Beijing,-China

12. هزینه زندگی در چین

در کنار هزینه تحصیل داروسازی در چین، هزینه زندگی در این کشور نیز باید مورد توجه قرار گیرد. عادت های زیستی دانشجو و همچنین شهر محل تحصیل و زندگی او، تعیین کننده هزینه زندگی در چین هستند. به طور کلی هزینه زندگی چین را می توان مبلغی بین 600 تا 1000 دلار در سال تخمین زد. فراموش نکنید که این هزینه در شهرهای گران تر چین مانند پکن، شانگهای و شنزن به مبلغی بین 1000 تا 1200 دلار در ماه می رسد. برای جزئیات بیشتر به جدول زیر توجه کنید:

نوع هزینهمبلغ هزینه
اسکان دانشجویی150 تا 1000 دلار در ماه
مواد غذایی170 تا 200 دلار در ماه
حمل و نقل15 تا 20 دلار در ماه
کتاب و احتیاجات تحصیل30 تا 50 دلار در هر ترم تحصیلی
بیمه60 دلار برای 6 ماه

13. معایب تحصیل در چین

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در کنار مزایای بسیار، تحصیل داروسازی در چین معایبی نیز به همراه دارد. از جمله:

 1. شهرهای بزرگ چین از آلودگی زیادی رنج می برند که همین امر شرایط تحصیل داروسازی و زندگی در چین را برای دانشجویانی که عادت به آلودگی ندارند، سخت می کند.
 2. با توجه به جمعیت بالای دانشجویان چینی در دانشگاه های چین، تعداد دانشجویان بین المللی کم به چشم می آید و همین امر احساس تنهایی و غربت را در دانشجویان ایجاد و ادامه تحصیل داروسازی در چین را سخت می کند.
 3. در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر دنیا، درصد زیادی از مردم چین به زبان انگلیسی مسلط نیستند و از طرفی یادگیری زبان چینی نیز آسان نیست. بنابراین امکان برقراری ارتباط با مردم برای دانشجویان بین المللی کاهش می یابد.

سوالات متداول تحصیل داروسازی در چین

✅ شروع تحصیل داروسازی در چین در چه زمان هایی از سال امکان پذیر است؟

سپتامبر و مارچ زمان شروع ترم تحصیلی برای رشته داروسازی در چین هستند.

✅ آیا امکان تحصیل داروسازی در چین به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله! رشته داروسازی در بسیاری از دانشگاه های چین به زبان انگلیسی تدریس می شود.

✅ رشته داروسازی در چین، در چه مقاطع تحصیلی ارائه می شود؟

رشته داروسازی در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در چین ارائه می شوند.

✅ هزینه تحصیل داروسازی در چین چقدر است؟

هزینه تحصیل داروسازی در چین مبلغی بین 2100 تا 6900 دلار در سال تخمین زده می شود.

✅ آیا امکان استفاده از بورسیه برای تحصیل داروسازی در چین وجود دارد؟

بله! بورسیه های تحصیلی متعدد و متنوع برای تحصیل داروسازی در چین در اختیار دانشجویان قرار دارد.

جمع بندی

Conclusion

اگر شما هم از مشتاقان رشته داروسازی هستید و رویای نشستن سر کلاس های آموزش این رشته را در سر دارید، دانشگاه های چین می توانند به بهترین شکل شما را به رویایتان برسانند. دانشگاه های داروسازی چین با ارائه امکانات کامل مانند آزمایشگاه ها و لابراتوارهای مجهز، شرایط تحصیل را برای دانشجویان ملی و بین المللی فراهم کرده اند. فراموش نکنید که امروزه چین برای تامین نیازهای وزارت بهداشت خود به داروسازان نیاز دارد بنابراین فارغ التحصیلی در رشته داروسازی در چین می تواند شغل آینده شما را هم تضمین کند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا