100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

تحصیل داروسازی در مجارستان 2024 (✅ مزایا+شرایط + مدارک+هزینه)

hungary Flag

علاقه‌مندان رشته داروسازی با انتخاب بهترین دانشگاه‌های مجارستان به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود، از مزایای متعددی بهره‌مند می‌شود. شما با تحصیل در دانشگاه‌های داروسازی این کشور نه تنها می‌توانید به زبان انگلیسی درس بخوانید، بلکه مدارکی معتبر در سراسر جهان دریافت می‌کنید و همه این مزایا در حالیست که هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه خصوصاً در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی می‌پردازید. ما در این مقاله از صفر تا صد تحصیل داروسازی در مجارستان را بررسی می‌کنیم و پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود؛ سوالاتی مانندِ:

 • تحصیل داروسازی در مجارستان چه شرایطی دارد؟
 • بهترین دانشگاه‌های داروسازی مجارستان کدامند؟
 • شهریه رشته داروسازی در دانشگاه‌های مجارستان چقدر است؟
 • چگونه به تحصیل داروسازی در مجارستان بپردازیم؟
 • تحصیل رشته داروسازی در مجارستان چه مزایایی دارد؟

✅ بررسی تحصیل داروسازی در مجارستان

تحصیل داروسازی در مجارستان یکی از شانس‌هایی است که ممکن است هر دانشجو در طول تحصیل خود آن را کسب کند. اما برای اینکه بتوانید شرایط تحصیل داروسازی در مجارستان را به دست بیاورید، لازم است اطلاعات کاملی از شرایط این کشور داشته باشید. شما در این مقاله می‌توانید با شهریه رشته داروسازی در مجارستان آشنا شوید. همچنین ما نکاتی در مورد مزایای تحصیل داروسازی در مجارستان را به شما خواهیم گفت. پس از اینکه با شرایط و هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان آشنا شدید، می‌توانید نسبت به ارائه‌ی درخواست به دانشگاه‌های این کشور اقدام نمایید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

مزایای تحصیل داروسازی در مجارستان
Chain-Bridge,-Budapest,-Hungary

1. مزایای تحصیل داروسازی مجارستان

یکی از بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کشور مجارستان، داروسازی است. این محبوبیت دلایل زیادی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • 1. سطح بالای آموزش
 • 2. مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان
 • 3. ارائه دوره ها به زبان انگلیسی

از دیگر مزایای تحصیل داروسازی در مجارستان، این است که مدرک کسب شده در این کشور در کشورهای اروپایی معتبر است. یعنی شما به‌عنوان یک فارغ‌التحصیل رشته داروسازی در مجارستان، می‌توانید با مدرک خود نه‌تنها در سطح اروپا که تمام نقاط جهان مشغول به کار شوید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. شروع رشته داروسازی در مجارستان

رشته داروسازی مجارستان با یک برنامه‌ی تحصیلات تکمیلی به اسم Pharm D آغاز می‌گردد. مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت یک‌پارچه در این برنامه آموزش داده می‌شود و مدت تحصیل در آن‌ها نیز 5 سال (10 ترم) است. به عبارت دیگر، این برنامه از آموزش ابتدایی رشته داروسازی شروع می‌شود و به مدرک کارشناسی ارشد این رشته می‌رسد.

دانشجویان پس از آنکه از این مقطع فارغ‌التحصیل شوند، می‌توانند برای کارآموزی داروسازی در داروخانه‌های این کشور ثبت‌نام کنند. همچنین فارغ‌التحصیلان می‌توانند برای ادامه‌ی حرفه‌ی داروسازی برای مقطع دکتری درخواست خود را ارائه نمایند.

رشته‌ی داروسازی در مجارستان به صورت کاملاً منظم برنامه‌ریزی شده است و سالانه حدوداً 300 دانشجو از دانشگاه های داروسازی مجارستان فارغ‌التحصیل می‌شوند.

اگر به دنبال شرایط اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های داروسازی مجارستان هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید و همراه ما بمانید.

شهریه رشته داروسازی در مجارستان
Budapest,-Hungary-(11)

3. شرایط تحصیل داروسازی در مجارستان

تمام دانش‌آموزانی که دارای مدرک دیپلم دبیرستان هستند، مجاز به ارائه‌ی درخواست برای تحصیل در مقطع Pharm D و مهاجرت به مجارستان هستند اما پیش از این کار، لازم است شرایطی را برای تحصیل داروسازی فراهم کنند تا بتوانند شانس پذیرش در این کشور را داشته باشند.

پیش از هرچیز شما باید در آزمون ورودی داروسازی در مجارستان شرکت کنید. برای شرکت در این آزمون باید دانش خود را در زمینه‌هایی مانند فیزیک، زیست‌شناسی و شیمی بالا ببرند.

در ادامه‌، مدارک لازم اخذ پذیرش داروسازی مجارستان را بررسی می‌کنیم:

 • 1. دیپلم دبیرستان
 • 2. رونوشت‌های رسمی
 • 3. شرکت در آزمون ورودی دانشگاه یا مصاحبه‌ی شخصی
 • 4. توصیه‌نامه
 • 5. انگیزه‌نامه
 • 6. ویزای دانشجویی
 • 7. مدارک مهارت زبان
 • 8. تست سلامتی
 • 9. اثبات تمکن مالی

توجه داشته باشید که شما به (1.) مدرک زبان سطح B2 یا (2.) نمره‌ی 5.5 آیلتس و نمره‌ی 72 تافل نیاز دارید.

برای آشنایی با شرایط کلی‌تر، به مقاله تحصیل در مجارستان مراجعه کنید.

4. شیوه‌ی تدریس دارو سازی در مجارستان

پس از اینکه واجد شرایط تحصیل داروسازی در مجارستان شوید، در دوسال ابتدایی علوم پایه‌ی داروسازی را فرا می‌گیرید و سال‌های سوم و چهارم نیز شامل آموزش‌های عملی و تخصصی می‌شود.

در آخرین سال تحصیل، شما باید مشغول نوشتن یک پایان‌نامه شوید و 4 ماه را به گذراندن دوره‌های آموزشی عملی (کارآموزی) در داروخانه‌های دولتی و بیمارستانی اختصاص دهید.

بعد از اینکه این مراحل را طی کردید، باید در یک آزمون نهایی شرکت کنید که ممکن است به صورت عملی یا تئوری باشد. پس از قبولی در این امتحان، دیپلم Pharm D خود را کسب خواهید کرد.

خوب است بدانید که گرفتن دیپلم Pharm D به‌معنای کسب مجوز تحصیل در مقطع دکترای داروسازی در مجارستان است! شما همچنین می‌توانید به کار داروسازی در این کشور مشغول شوید.

شرایط تحصیل داروسازی در مجارستان

در بخش بعدی مقاله از دکتری داروسازی در مجارستان حرف می‌زنیم. همرا ما باشید.

5. دکتری داروسازی در مجارستان

همانطور که گفتیم، پس از دریافت مدرک Pharm D دانشجویان فرصت دارند تا در مدت 4 سال در مقطع دکتری تحصیل کنند. 2 سال آخر این مقطع را باید صرف تحقیق و پژوهش کنید و همچنین پایان‌نامه‌ی خود را ارائه دهید.

چنانچه نتوانید در سال چهارم، پایان‌نامه‌ی خود را ارائه دهید، اجازه دارید یک‌سال دیگر نیز مدت تحصیل را تمدید کنید.

درحال حاضر 4 دانشکده در مجارستان مدرک Pharm D و مقطع دکتری داروسازی را ارائه می‌دهند.

6. برترین دانشگاه های داروسازی مجارستان

برای اخذ پذیرش داروسازی مجارستان، پیش از هر چیز باید دانشگاهی متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. در جدول پایین، 5 مورد از برترین دانشگاه‌های داروسازی مجارستان و رتبه جهانی آن‌ها را خواهید دید:

نام دانشگاهرتبه جهانی (QS)
1. دانشگاه پچ University of Pecs351-400
2. دانشگاه سگد University of Szeged301-350
3. دانشگاه دبرسن University of Debrecen351-400
4. دانشگاه سملوایز Semmelweis University201-250

این دانشگاه ها در لیست بهترین دانشگاه ها با شرایط لیسانس به پزشکی مجارستان قرار دارند.

در ادامه‌ی مقاله، می‌توانید با شهریه رشته داروسازی در مجارستان و بورسیه های مربوطه آشنا شوید.
همراه ما باشید!

Gate-at-Buda-Castle-in-Budapest,-Hungary
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان و شهریه دانشگاه ها

برای تحصیل داروسازی باید از شرایط و هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان آگاهی داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای آینده‌ی شغلی و تحصیلی خود بگیرید.

خوب است بدانید که یکی از مزایای تحصیل داروسازی در مجارستان ارزان‌قیمت بودن تحصیل در این کشور است.

در جدول زیر، می‌توانید شهریه رشته داروسازی در مجارستان در چند دانشگاه را ببینید.

نام دانشگاههزینه‌ی سالانه تحصیل Pharm D (به یورو)هزینه‌ی درخواست و ثبت‌نام (به یورو)هزینه‌ی سالانه تحصیل دکتری (به یورو)
1. University of Pecs840020011359
2. University of Szeged1084029810540
3. University of Debrecen746615015773

حال که با هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان آشنا شدید، خوب است بدانید که چگونه می‌توانید به رایگان در این رشته درس بخوانید. در بخش بعدی همراه ما باشید و به مطالعه ادامه دهید.

8. بورسیه ها در مجارستان

یکی از مهم‌‌ترین مزایای تحصیل داروسازی در مجارستان این است که می‌توانید از بورسیه تحصیل داروسازی در مجارستان استفاده کنید. این بورسیه‌ها می‌توانند به کاهش شهریه رشته داروسازی در مجارستان و همچنین دیگر هزینه‌ها، مانند هزینه زندگی، بیمه و اسکان، کمک می‌کنند.

شما برای تحصیل در رشته داروسازی مجارستان می‌توانید از بورسیه‌های مختلفی استفاده کنید و برخی از این بورسیه‌ها عبارتند از:

 • 1. بورسیه‌ تحصیلی Stipendium Hungaricum: دولت مجارستان برای اینکه آموزش عالی خود را در سطح بین‌المللی نیز ارائه دهد، Stipendium Hungaricum را در اختیار دانشجویان بین‌المللی می‌گذارد که برای تمام مقاطع تحصیلی نیز قابل استفاده است. این بورسیه شامل هزینه‌های تحصیل، اقامت، بیمه‌ی درمانی و کمک‌هزینه‌ی ماهانه برای پوشش مخارج زندگی می‌شود.
 • 2. بورسیه تحصیلی Bilateral State: کشور مجارستان با چند کشور قراردادهای همکاری امضا کرده است و این بورسیه تنها به دانشجویانی که از این کشورها درخواست می‌دهند تعلق می‌گیرد. این بورسیه برای تمام مقاطع تحصیلی معتبر است و شامل دوره‌های پاره‌وقت یا تمام‌وقت نیز می‌شود.
 • 3. بورسیه تحصیلی Hungarian Diaspora: این بورسیه از سوی دولت مجارستان تامین و شامل هزینه‌های تحصیل و زندگی‌شان می‌شود. همچنین دانشجویانی که از شرایط مالی مناسبی ندارند، می‌توانند از این بورسیه‌ی تحصیلی استفاده کنند.

اطلاعات بیشتر درباره این بورسیه‌ها را در مقاله بورسیه تحصیلی مجارستان خواهید یافت.

9. هزینه زندگی در مجارستان

چنانچه به عنوان دانشجو به کشور مجارستان مهاجرت کنید، علاوه‌بر هزینه‌ تحصیل داروسازی در مجارستان، هزینه‌های دیگری نیز خواهید داشت. هزینه زندگی در مجارستان به عوامل مختلفی مانند عادات زندگی دانشجویان و شهر محل تحصیل وابسته است اما در یک تخمین کلی با 634.5 یورو در سال می‌توانید از پس هزینه‌های خود بربیایید.

شما باید این موارد را به شهریه رشته داروسازی در مجارستان اضافه کنید تا اطلاعاتتان درمورد هزینه‌ها کامل شود:

نوع هزینهمبلغ
1. اقامت52 تا 519 یورو
2. مواد غذایی1 تا 9 یورو
3. حمل‌ونقل عمومی  1 تا 3 یورو
4. امکانات رفاهی5 تا 47 دلار
هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان

10. بازار کار داروسازی در مجارستان

با تحصیل رشته داروسازی در مجارستان به زبان انگلیسی و دریافت مدرک Pharm D می‌توانید به عنوان داروساز مشغول به کار شوید. بازار کار برای فارغ‌التحصیلان داروسازی در مجارستان به شرح زیر است:

 • 1. داروخانه‌های عمومی
 • 2. داروخانه‌های بیمارستانی
 • 3. داروخانه‌های عمومی
 • 4. مدرس داروسازی
 • 5. تاسیس داروخانه‌ی شخصی
 • 6. اشتغال در صنعت داروسازی

11. قوانین داروسازی در مجارستان

قوانین حاکم بر حرفه‌ی داروسازی سخت‌گیرانه‌تر از قبل شده است:

 • 1. داروسازان هر پنج سال یک‌بار باید مجوز خود را تمدید کنند.
 • 2. داروسازان دولتی و بیمارستانی موظفند برای تمدید مجوز خود، حداقل 250 امتیاز جمع کنند. آن‌ها می‌توانند با شرکت در دوره‌های آموزشی مادام‌العمر که شامل آموزش‌های نظری و عملی است، این امتیازات را کسب کنند.

امتیازات مربوط به بخش عملی، با کار تمام‌وقت یا پاره‌وقت جمع می‌شود و بخش عملی نیز با شرکت در دوره‌های آموزشی دانشگاهی.

Gyöngyös,-Kékestető,-Hungary
Gyöngyös,-Kékestető,-Hungary

پرسش‌های متداول تحصیل داروسازی در مجارستان

✅ هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان چقدر است؟

شهریه رشته داروسازی در مجارستان بین 5679 تا 10252 یورو در سال تخمین زده می‌شود.

✅ مهم‌ترین مزایای تحصیل داروسازی در مجارستان کدامند؟

از مهم‌ترین مزایا می‌توان به (1.) امکان تحصیل به زبان انگلیسی، (2.) هزینه مناسب و همچنین (3.) اعتبار مدرک داروسازی مجارستان اشاره کرد.

✅ شرایط تحصیل داروسازی در مجارستان چگونه است؟

برای پذیرش رشته داروسازی در مجارستان به (1.) تسلط به زبان انگلیسی و (2.) قبولی در آزمون ورودی نیاز دارید.

✅ آیا برای رشته داروسازی در مجارستان باید در آزمون ورودی شرکت کنیم؟

بله! اکثر دانشگاه های داروسازی مجارستان برای صدور پذیرش آزمون ورودی برگزار می‌کنند.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان داروسازی در مجارستان وجود دارد؟

شما با اخذ بورسیه مجارستان می‌توانید به رایگان در رشته داروسازی و بهترین دانشگاه‌های این کشور درس بخوانید.

جمع بندی

Conclusion

با تحصیل داروسازی در مجارستان واجد شرایط بهره‌مندی از مزایای این رشته در مجارستان می‌شوید و می‌توانید مدارکی معتبر در سراسر جهان از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنید. هزینه مناسب تحصیل و زندگی، بورسیه‌های تحصیلی و امکان تحصیل به زبان انگلیسی تنها برخی از این مزایا به شمار می‌روند و البته فراموش نکنید که بازارکار این رشته در مجارستان نیز مناسب است.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان