100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

تحصیل داروسازی در فنلاند 2024 (+💊شرایط+تحصیل رایگان به انگلیسی)

finland Flag

تحصیل داروسازی در فنلاند به دلیل کیفیت بالای آموزش و همچنین آینده ی شغلی این رشته پس از فارغ التحصیلی، متقاضیانی زیادی از سراسر دنیا دارد. این رشته ی مهم در حوزه ی علوم تجربی و سلامت، در بهترین دانشگاه های فنلاند به زبان های مختلف ارائه می شوند و آموزش های تئوری و عملی در برنامه های تحصیلی دانشگاه ها قرار دارد. اگر شما هم علاقه مند به رشته ی داروسازی و یادگیری آن در فنلاند هستید، این مقاله می تواند کمک شایانی به شما باشد. برخی از سرفصل های این مقاله عبارتند از:

 • هزینه تحصیل داروسازی در فنلاند چقدر است؟
 • تحصیل داروسازی در فنلاند چه مزیت هایی دارد؟
 • آیا شرایط دریافت بورسیه و تحصیل رایگان برای رشته داروسازی در فنلاند وجود دارد؟
 • شرایط کار دانشجویی در کشور فنلاند چگونه است؟
 • طول دوره تحصیل در رشته داروسازی در فنلاند چقدر است؟

✅ بررسی تحصیل داروسازی در فنلاند

تحصیل داروسازی در فنلاند به دلیل محبوبیت رشته و همچنین شرایط مناسب دانشگاه‌های فنلاند، هدف دانشجویان بسیاری قرار گرفته است. در واقع فنلاند یکی از کشورهایی است که قوی‌ترین و با کیفیت‌ترین دوره‌های آموزشی داروسازی را ارائه می‌دهد. اعتبار مدارک دریافتی و همچنین بورسیه‌های تحصیلی از مهم‌ترین ویژگی‌های رشته‌ی داروسازی در فنلاند به شمار می‌روند. شرایط و هزینه تحصیل داروسازی در فنلاند و همچنین نحوه تحصیل رایگان داروسازی در فنلاند از مباحثی است که در این مقاله قصد داریم به آن‌ها بپردازیم. به خاطر داشته باشید که این مقاله بر اساس معتبرترین منابع مانند studyinfinalnd.fi نوشته شده است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل داروسازی در فنلاند

1. تحصیل در فنلاند

وقتی صحبت از آموزش با کیفیت بالا می‌شود، فنلاند یکی از اولین کشورهایی است که به ذهن می‌رسد. فنلاند کشوری در شمال اروپا با جمعیت 5.54 میلیون نفری در سال 2020 است که نه تنها موفق شده که با پیشرفت تحصیلی همگام شود، بلکه در ایجاد یک استاندارد جهانی نیز موفق عمل کرده است.

فنلاند یکی از اعضای اتحادیه اروپا و خانه 35 موسسه آموزش عالی است که انتخاب خوبی برای دانشجویان سراسر جهان است. دانشجو بودن در فنلاند مزایای زیادی دارد: از آزمایشگاه‌هایی با فناوری پیشرفته گرفته تا کتابخانه‌های مجهز.

پردیس‌های دانشگاهی فنلاند نیز مجهز به تمام امکاناتی هستند که دانشجویان تشنه دانش به آن نیاز دارند. مدرک تحصیلی از یکی از موسسات آموزش عالی فنلاند با کیفیت جهانی، اولین قدم طبیعی شما برای هموار کردن راه برای یک شغل عالی در رشته خود است.

پس از معرفی رشته‌ی داروسازی، به سراغ شرایط یادگیری این رشته در فنلاند می رویم. با ما بمانید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. معرفی رشته داروسازی

داروسازی مهارتی است که به فنون تهیه و توزیع دارو می‌پردازد. دوره‌های آموزشی داروسازی به طور کلی بر دو مبحث اساسی متمرکزند:

 • 1. چگونه انواع مختلف داروها بر بدن و ذهن انسان تأثیر می‌‌گذارند؟
 • 2. چگونه وقتی داروها با هم ترکیب می‌‌شوند، تعامل پیدا می‌کنند؟

بنابراین، برای مطالعه موفقیت‌آمیز داروسازی، باید به رشته شیمی نیز تا حدودی علاقه‌مند باشید.

مطالعات داروسازی شامل گذراندن زمان در آزمایشگاه‌ها، تحقیق و یادگیری در مورد مواد شیمیایی مورد استفاده برای تولید دارو است. اگر بخواهیم برخی از دوره‌های تحت پوشش مدرک داروسازی را نام ببریم می‌توانیم به داروسازی، شیمی دارویی و فارماکگنوزی اشاره کنیم.

دانشجویان رشته داروسازی با مبانی علوم دارویی آشنا می‌شوند. آن‌ها از زمینه‌های مرتبط مانند پزشکی، شیمی، زیست‌شناسی و حتی اخلاق، دانش کسب خواهند کرد. در طول سال‌های پایانی مطالعه، رویکرد از تئوری به عمل تغییر خواهد کرد. شما همچنین باید یک پروژه تحقیقاتی فردی انجام دهید و یافته‌های خود را ارائه دهید.

ما در ادامه مقاله به شرایط و هزینه تحصیل داروسازی در فنلاند و نحوه تحصیل رایگان داروسازی در فنلاند می‌پردازیم. ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

هزینه تحصیل داروسازی در فنلاند

3. شرایط تحصیل در رشته داروسازی در فنلاند

تحصیل داروسازی در فنلاند معمولا به دو زبان فنلاندی و سوئدی ارائه می‌شود. بنابراین شرط تحصیل در این کشور ارائه مدرک به یکی از این دو زبان است. ناگفته نماند که زبان انگلیسی در تعداد محدودی از دانشگاه‌های خصوصی داروسازی تدریس می‌شود.

برخلاف سایر کشورها، زبان انگلیسی در فنلاند به عنوان زبان سوم شناخته می‌شود.

دریافت مدرک داروسازی می‌تواند به مسیر شغلی هموارتر در فنلاند منجر شود. همچنین متقاضیان می‌توانند با حمایت از اعتبار تحصیلی، اجازه اقامت کاری در فنلاند را دریافت کنند. اعتبار مدرک می‌تواند منجر به استخدام در کشورهای اروپایی نیز شود. دروس مربوط به این رشته در 2 سطح ارائه می‌گردد:

 • 1. لیسانس علوم دارویی (Farmaseutti)
 • 2. کارشناسی ارشد داروسازی (Provision)

یکی از شرایط تحصیل داروسازی در فنلاند، گذراندن 180 واحد درسی است. دانشجویان پس از گذراندن این تعداد واحد درسی موفق به اخذ مدرک لیسانس داروسازی می‌شود. تحصیل لیسانس داروسازی در این کشور 3 ساله است. از طرفی در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان باید 120 واحد درسی را بگذرانند. پس از آن، آن‌ها مجاز به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته داروسازی هستند. مدت تحصیل در این دوره 5 سال است.

ارائه پذیرش به متقاضیان رشته داروسازی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، در بسیاری از دانشگاه‌های فنلاند بر اساس کنکور است.

4. زبان رشته داروسازی در فنلاند

زبانِ رشته داروسازی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس عمدتاً فنلاندی است. بنابراین لازم است که متقاضیان در هنگام درخواست، دانش کافی به زبان فنلاندی یا سوئدی را داشته باشند. البته برخی دانشگاه‌های فنلاند مانند دانشگاه هلسینکی دروس خود را در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهند. بنابراین امکان تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی در رشته دارو سازی وجود دارد.

متقاضیان تحصیل داروسازی در کشور فنلاند بهتر است به زبان فنلاندی یا سوئدی تسلط داشته باشند.

در بخش بعدی مقاله به سراغ شرایط و هزینه تحصیل داروسازی در فنلاند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌رویم.

تحصیل رایگان داروسازی فنلاند

5. برنامه کارشناسی در رشته داروسازی در فنلاند

همانطور که گفته شد تحصیل داروسازی در فلاند در مقطع کارشناسی، 3 سال به طول می‌انجامد. برنامه‌های تحصیلی این رشته در اکثر دانشگاه‌های فنلاند به صورت دروس تئوری و سپس آموزش‌های عملی و حتی کارآموزی است. از جمله مباحث آموزشی این دوره‌ی تحصیلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 1. شیمی دارویی
 • 2. علوم زیستی
 • 3. ساخت و بهبود داروها
 • 4. درمان دارویی

با دریافت بورسیه می‌توانید مشغول به تحصیل رایگان داروسازی در فنلاند شوید. در ادامه بیشتر درباره‌ی هزینه‌ها حرف می‌زنیم.

6. برنامه کارشناسی ارشد در رشته داروسازی در فنلاند

دوره آموزشی کارشناسی ارشد در رشته داروسازی در فنلاند فرصتی را برای به دست آوردن یک نمای کلی از چرخه زندگی داروها و استفاده از آن ها ارائه می‌دهد. این برنامه تحصیلی، دوره‌های اجباری و اختیاری را با مسیرهای مطالعه ترکیب می‌کند که بر سه زیررشته احتمالی تمرکز دارد:

 • 1. کشف دارو و فارماکولوژی
 • 2. توسعه دارو
 • 3. ایمنی و اثر بخشی دارو

این برنامه مطالعات پژوهش‌محور و روش‌های آموزشی با کیفیت بالا را ترکیب و دیدگاه داروسازی سبز و پایدار را در برنامه درسی ادغام می‌کند که برای مدیریت چالش پایداری جهانی ضروری است.

لازم به ذکر است که:
1. شرط ورود به مقطع کارشناسی ارشد داروسازی، داشتن مدرک لیسانس داروسازی است. متقاضیانی که مدرک لیسانس رشته‌ی دیگری دارند، نمی‌توانند مستقیماً در برنامه کارشناسی ارشد شرکت کنند.
2. تحصیل کارشناسی ارشد داروسازی می‌تواند تا 5 سال زمان ببرد.

اگر مشتاقید که با هزینه ها و همچنین شرایط تحصیل رایگان داروسازی در فنلاند آشنا شوید، ادامه‌ی مقاله را از دست ندهید.

Kerimaki
Kerimaki
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. هزینه تحصیل داروسازی در فنلاند

شهریه تحصیل رشته داروسازی نیز در بازه‌ای نزدیک به هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند قرار دارد. هزینه تحصیل داروسازی در فنلاند ارتباط مستقیم با دانشگاه انتخابی شما دارد. در یک تخمین کلی هزینه تحصیل در فنلاند را مبلغی بین 6,000 تا 18,000 یورو در سال می‌دانند که این میانگین برای رشته‌ی داروسازی نیز صدق می‌کند.

در ادامه لیست هزینه تحصیل داروسازی در دو تا از بهترین دانشگاه‌های فنلاند را ارائه می‌دهیم:

نام دانشگاهمقطع تحصیلیهزینه تحصیل داروسازی (در سال/به یورو)
1. دانشگاه هلسینکیکارشناسی17,000 تا 18,500
2. دانشگاه تورکوکارشناسی17,000 تا 18,500
3. دانشگاه هلسینکیکارشناسی ارشد18,000
4. دانشگاه تورکوکارشناسی ارشد12,000

توجه داشته باشید که اعداد ارائه شده تقریبی هستند و به نسبت زمان اقدام برای تحصیل می‌توانند تغییر کنند.

8. بورسیه های فنلاند

خوب است بدانید که دانشگاه‌های فنلاند بورسیه‌های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. با دریافت این بورسیه‌ها ممکن است مشغول به تحصیل رایگان داروسازی در فنلاند شوید یا شهریه‌ی کمتری بپردازید.

از جمله مهم ترین بورسیه های در دسترس برای رشته داروسازی در فنلاند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 1. Åbo Akademi University Tuition Fee Scholarships
 • 2. Education Future International Scholarship
 • 3. Aalto University Scholarship programme
 • 4. Finland Scholarship
 • 5. ACES Scholarships

خوب است بدانید که به طور کلی بورسیه های تحصیلی فنلاند را می‌توان به 3 دسته اصلی یعنی (1.) بورسیه های دولتی، (2.) بورسیه های دانشگاهی و (3.) بورسیه های خصوصی تقسیم کرد.

همراه ما بمانید تا با بهترین دانشگاه های داروسازی فنلاند آشنا شوید و روند اخذ پذیرش از این دانشگاه ها را یاد بگیرید.

شرایط تحصیل داروسازی در فنلاند

9. بهترین دانشگاه ها برای تحصیل داروسازی در فنلاند

یکی از مشکلاتی که بسیاری از متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی در فنلاند با‌ آن روبه‌رو می‌شوند، انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل است. در این بخش از مقاله، بهترین و معتبر ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته داروسازی در کشور فنلاند را به شما معرفی می‌کنیم.

وب سایت QS، یکی از معتبرترین وب‌سایت‌ها در زمینه معرفی باکیفیت‌ترین و بهترین دانشگاه‌های جهان است. طبق داده‌های به دست آمده از این وب‌سایت، بهترین و باکیفیت‌ترین دانشگاه برای تحصیل در رشته داروسازی در کشور فنلاند، دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki) با رتبه 106 است. پس از این دانشگاه، دانشگاه فنلاند شرقی (University of Eastern Finland) با رتبه 251-300 جزء دانشگاه‌های باکیفیت برای تحصیل در رشته داروسازی به شمار می‌آیند.

البته دانشگاه‌های دیگری نیز در فنلاند وجود دارند که رشته داروسازی را ارائه می‌دهند اما می‌توان دانشگاه هلسینکی و دانشگاه فنلاند شرقی را معتبرتر دانست.

10. اخذ پذیرش تحصیلی فنلاند

اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی، یکی از مهم‌ترین مراحل مهاجرت تحصیلی به فنلاند است. شرایط دریافت پذیرش برای هر یک از دانشگاه‌های فنلاند می‌تواند متفاوت باشد. شما با مطالعه وبسایت دانشگاه انتخابی‌تان از جزئیات دریافت پذیرش تحصیلی مطلع خواهید شد.

اگر شما قصد تحصیل در رشته داروسازی در کشور فنلاند را داشته باشید، پس از دریافت پذیرش باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند اقدام کنید.

در ادامه مقاله، شما را با نحوه دریافت ویزای دانشجویی فنلاند آشنا می‌کنیم.

Living-in-Helsinki-Finland
Living-in-Helsinki-Finland

11. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی فنلاند

همانطور که گفتیم، یکی از اصلی‌ترین شرط‌ها برای تحصیل در کشور فنلاند، اخذ ویزای دانشجویی این کشور است. ویزای دانشجویی فنلاند همانند بسیاری از ویزاهای دیگر به مدارک خاصی نیازمند است. در زیر لیستی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی فنلاند را برای شما تهیه کرده‌ایم:

 • 1. تکمیل و ارسال فرم درخواست ویزای فنلاند توسط متقاضی
 • 2. ارائه گواهی پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزش عالی فنلاند
 • 3. پرینت حساب بانکی متقاضی
 • 4. اثبات تمکن مالی متقاضی تحصیل در این کشور
 • 5. اصل شناسنامه
 • 6. گواهی عدم سوء پیشینه یا سابقه کیفری
 • 7. مدارک شناسایی
 • 8. عکس
 • 9. اجاره‌نامه یا رزرو اقامتگاه به وسیله متقاضی

12. کار دانشجویی در Finland

یکی از مزایای مهم تحصیل در فلاند، امکان کار دانشجویی است. دانشجویان فنلاند این امکان را دارند که 30 ساعت در هفته در روزهای تعطیل و اوقات فراغت کار کنند. آن‌ها همچنین قادر به کار تمام‌وقت در طول استراحت بین 2 ترم هستند. به این ترتیب هم هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را تامین می‌کنند و هم تجربیات کاری و تحصیلی به دست می‌آورند.

خوب است بدانید که مدت زمان مجاز برای کار همزمان با تحصیل در فنلاند بیشتر از بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی است.

فراموش نکنید که هزینه زندگی در فنلاند برای یک فرد تنها مبلغی نزدیک به 918.2 یورو در ماه تخمین زده می‌شود.

در آخرین بخش از مقاله به سراغ مشاغل مرتبط با رشته داروسازی در فنلاند می‌رویم و مزایای انتخاب این رشته را بررسی می‌کنیم. از اینکه همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

Lapland
Lapland

13. مشاغل مرتبط با رشته داروسازی در فنلاند

پس از فارغ‌التحصیلی در رشته داروسازی، همه چیز را در مورد داروهای تجویزی، اثرات آن و نحوه ایجاد داروها خواهید دانست. شما باید مهارت‌های ارتباطی عالی را توسعه دهید، که به شما امکان می‌دهد با بیماران تعامل داشته باشید، شرایط آن‌ها را درک و درمان مناسب را توصیه کنید.

با توجه به اینکه هر فردی در مقطعی از زندگی خود به داروساز نیاز دارد، انواع مشاغلی که می‌توانید بیابید بسیار گسترده و متنوع هستند.

در زیر لیستی از مشاغلی که می‌توانید از طریق تحصیل داروسازی در فنلاند وارد آن‌ها شوید، تهیه کرده‌ایم:

 • 1. داروسازی جامع
 • 2. داروسازی بالینی
 • 3. دامپزشکی
 • 4. داروسازی نظامی یا تخصصی
 • 5. داروسازی انفورماتیک
 • 6. فارماکولوژی
 • 7. سم‌شناسی
 • 8. متخصص مراقبت‌های بهداشتی در موسسات بین‌المللی

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های رشته داروسازی این است که فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در بخش‌های مختلفی مشغول به کار شوند.

14. مزایای تحصیل داروسازی در فنلاند

یادگیری رشته داروسازی در فنلاند می‌تواند مزایای زیادی را به متقاضیان ارائه دهد. از این رو متقاضیان زیادی بر اساس مزایای ارزشمند تحصیل در این رشته به فنلاند مهاجرت می‌کنند.

در زیر لیستی از مزیت‌های رشته داروسازی در فنلاند را برای شما تهیه کرده‌ایم:

 • 1. تحصیل در بهترین دانشگاه‌های داروسازی با مدارک معتبر
 • 2. هزینه مناسب و امکان تحصیل رایگان
 • 3. امکان کار بعد از فارغ‌التحصیلی با درآمد مناسب
 • 4. موقعیت شغلی و اجتماعی مناسب
 • 5. امکان کار در حین تحصیل

خوب است بدانید که فارغ‌التحصیلان داروسازی در فنلاند می‌توانند با کاریابی، اقامت این کشور را دریافت کنند.


سوالات متداول تحصیل داروسازی در فنلاند

✔️ هزینه تحصیل داروسازی در فنلاند چقدر است؟

هزینه تحصیل داروسازی در فنلاند مبلغی بین 6000 تا 18000 یورو در سال تخمین زده می‌شود.

✔️ آیا امکان تحصیل رایگان داروسازی در فنلاند وجود دارد؟

بله! در صورتی که بورسیه فول فاند دریافت کنید می‌توانید به تحصیل رایگان داروسازی در فنلاند مشغول شوید.

✔️ شرایط تحصیل داروسازی در فنلاند چیست؟

بر اساس شرایط تحصیل داروسازی در فنلاند شما باید مدارک زبان لازم را ارائه دهید و حداقل دیپلم داشته باشید.

✔️ بهترین دانشگاه‌های فنلاند برای تحصیل داروسازی کدامند؟

دانشگاه‌های هلسینکی، فنلاند شرقی و ابو بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل داروسازی در فنلاندند.

✔️ تحصیل داروسازی در فنلاند به چه زبان هایی ممکن است؟

تحصیل داروسازی در فنلاند به زبان های فنلاندی، سوئدی و در برخی دانشگاه ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

جمع بندی

Conclusion

تحصیل داروسازی در فنلاند با مزیت‌های زیادی همراه است، به عنوان مثال می‌توان به کیفیت بالای آموزش، فرصت‌های شغلی مطلوب و شهریه مناسب اشاره کرد. علاوه بر موارد گفته شده باید به چشم‌انداز روشن این رشته نیز توجه داشت. شما با تحصیل داروسازی در فنلاند می‌توانید به راحتی در این کشور مشغول به کار شوید. به خاطر داشته باشید که کار همزمان با تحصیل داروسازی در فنلاند نیز امکان پذیر است.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان