100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان 2024 (+✅ شرایط تبدیل به اقامت)

germany Flag

تبدیل ویزای توریسیتی به کاری در آلمان متقاضیان زیادی دارد و تنها در شرایطی خاص امکان این تغییر به وجود می‌آید. شما با دریافت ویزای توریستی مجاز به ورود به کشور آلمان و گردش در این کشور می‌شوید اما اجازه کار ندارید و این در حالیست که ویزای کاری با هدف اشتغال دریافت می‌شود بنابراین تبدیل این دو ویزا به هم آسان نخواهد بود. ما در این مقاله به شما شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری در آلمان را نشان می‌دهیم و پاسخگوی سوالاتتان خواهیم بود. برخی از این سوالات عبارتند از:

 • آیا تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان امکان پذیر است؟
 • شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان به چه صورت است؟
 • هزینه تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان چقدر است؟
 • چطور ویزای توریستی خود را به اقامت دائم آلمان تبدیل کنیم؟
 • شرایط تمدید ویزای توریستی چگونه است؟
Arrow Icon
اطلاعیه مهم:ویدئو زیر حاوی اطلاعات مهمی درباره شرایط کار و اوسبیلدونگ آلمان در سال ۲۰۲۴ می باشد. حتما تماشا کنید.

✅ بررسی تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان

تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان امکان‌پذیر است؟ این سوال بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آلمان است که شاید نتوان پاسخی قطعی به آن داد. در واقع اگر شما برخی شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان را داشته باشید، می‌توانید از این روش برای مهاجرت استفاده کنید و تنها کافیست هزینه های اداری تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان را بپردازید و مراحل قانونی را پیش ببرید. ما در این مقاله امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در آلمان را بر اساس منابع معتبر و قوانین آلمان بررسی می‌کنیم و جزئیات مهم این مسئله را در اختیارتان قرار می‌دهیم. پس همراه ما بمانید.

موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در آلمان
Königssee,-Germany

1. ویزای توریستی آلمان

آلمان یکی از دیدنی‌ترین کشورهای غرب اروپا است و سالانه گردشگران و توریست‌های بسیاری به این کشور سفر می‌کنند. اگر شما هم بخواهید به عنوان گردشگر وارد آلمان شوید، در صورتی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا (EU) را نداشته باشید، باید برای دریافت ویزای توریستی اقدام کنید.

ویزای توریستی آلمان در واقع ویزای اقامت کوتاه‌مدت شینگن است که نهایت 90 روز اعتبار دارد. البته دقت داشته باشید که اعتبار ویزا 180 روزه است اما شما تنها 90 روز اجازه حضور در این کشور طی این سه ماه را دارید.

اگر قصد سفر به آلمان را دارید و به دنبال دریافت ویزای توریستی آلمان هستید، باید مدارک خود را به سفارت تحویل داده، منتظر اعلام نتیجه سفارت باشید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی آلمان

از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 1. پاسپورت (با حداقل 6 ماه اعتبار)
 • 2. مدارک محل اقامت
 • 3. مدارک بیمه سفر
 • 4. برگه رزرو بلیت
 • 5. گواهی تمکن مالی
 • 6. دعوتنامه (در صورتی که یکی از اقوام شما برایتان دعوتنامه فرستاده باشد)

شما همچنین ممکن است به گواهی اشتغال به کار برای سفارت آلمان نیاز داشته باشید.

شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان

در بخش بعدی به معرفی ویزای کاری و سپس چگونگی تبدیل ویزای توریستی به آن در المان می‌پردازیم. با ما باشید.

3. ویزای کاری آلمان

اگر قصد کار و زندگی در آلمان را دارید، باید ویزای بلند مدت (D) دریافت کنید اما توجه داشته باشید که چند نوع مختلف ویزای کاری وجود دارد و شما باید بر اساس نیاز، هدف و شرایط خود برای اخذ بهترین گزینه اقدام کنید.

مهم‌ترین ویزاهای کاری آلمان عبارتند از:

 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker)
 • ویزای کارگر ماهر (Skilled Worker)
 • کارت آبی (Blue Card)
 • ویزای کارت شانس آلمان (Chancenkarte)

البته دقت داشته باشید که:
1. ویزای جستجوی کار بلند مدت نیست و تنها 6 ماه اعتبار دارد.

2. برای دریافت ویزای کارگر ماهر و کارت آبی در ابتدا باید شغلی متناسب با شرایط خود و ویزای مورد نظرتان پیدا کنید و سپس از طریق سفارت برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

3. شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ و اخذ کارت فرصت نیز از دیگر گزینه‌ها برای مهاجرت کاری به آلمان هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله کار در آلمان و انواع ویزای کاری آلمان مراجعه نمایید.

پس از آشنایی با دو نوع ویزای توریستی و کاری، یک پرسش مهم مطرح می‌شود: «آیا تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان امکان پذیر است؟» در ادامه به شرح این پرسش اساسی می‌پردازیم.

4. امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در آلمان

اگر بخواهیم نگاهی کلی و منطقی داشته باشیم باید بگوییم که امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در آلمان وجود ندارد و شما موظف هستید که پیش از اتمام اعتبار ویزای توریستی خود آلمان را ترک کنید. به عبارت دیگر شما برای دریافت ویزای کاری آلمان باید قبل از اینکه وارد خاک این کشور شوید، اقدامات لازم را انجام دهید و پس از اخذ ویزای خود یا (1) به جستجوی کار در آلمان به مدت 6 ماه (= ویزای جستجوی کار) بپردازید یا (2) کار خود را در این کشور آغاز کنید (= جاب آفر و ویزای کارگر ماهر یا کارت آبی).

البته یک مورد استثنا نیز وجود دارد که امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در المان را فراهم می‌کند. با ما همراه باشید تا در ادامه از شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری المان حرف بزنیم.

Gräfenhainichen,-Germany
Gräfenhainichen,-Germany

5. شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان

شما تنها در صورتی واجد شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان می‌شوید که بر اساس قوانین آلمان حق اقامت را پس از ورود به خاک آلمان و در محدوده فدرال به دست آورید. به عنوان مثال اگر شما پدر یا مادر کودکی باشید که در المان به دنیا آمده و شهروند این کشور است، می‌توانید ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

پس دقت داشته باشید که اگر برای مثال با فردی در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا (کشوری به جز آلمان) ازدواج کنید، برنامه تحصیل یا کار در آلمان داشته باشید و یا حتی پدر یا مادر کودکی باشید که در آلمان به دنیا می‌آید اما شهروند این کشور نیست، واجد شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان نخواهید بود.

6. پناهندگی در المان

بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به المان را دارند اما واجد شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری این کشور نیستند، با پناهندگی سعی می‌کنند این امکان را فراهم کنند!

با پناهندگی در آلمان امکان رسیدن به اجازه کار در این کشور به دست می‌آید هر چند که شرایط در مراحل مختلف پناهندگی متفاوت است. به عنوان مثال پناهندگانی که مراحل قانونی و اداری کار خود را طی کرده و به عنوان پناهنده رسمی شناخته می‌شوند، مجاز به کار در آلمان (در مشاغل مختلف) هستند اما کسانی که هنوز مراحل اداری را نگذرانده‌اند، تا حداقل سه ماه نمی‌توانند اجازه کار بگیرند.

ما در مقاله کار در آلمان برای پناهندگان از صفر تا صد شرایط کاری برای این دسته از مهاجران را شرح داده‌ایم.

Illuminated-artwork-Molecule-Man-above-the-river-Spree
Illuminated-artwork-Molecule-Man-above-the-river-Spree
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. تغییر ویزای توریستی به اقامت دائم المان

شما به همان شیوه‌ای که امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در المان را فراهم کردید، می‌توانید به اقامت دائم این کشور هم برسید. البته در نظر داشته باشید که افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری آلمان شود، می‌توانند به اقامت دائم آلمان برسند اگر:

 • حداقل 5 سال در آلمان کار کرده باشند.
 • اداره فدرال کار آلمان اشتغال آن‌ها را تأیید کند.
 • مالیات لازم را پرداخت کرده باشند.
 • آلمانی را در حد پیشرفته بلد باشند.

پس برای اخذ اقامت دائم آلمان با ویزای توریستی ابتدا باید شرایط تبدیل این ویزا به ویزای کاری را فراهم کنید.

8. هزینه تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان

همانطور که گفتیم جز در مواردی خاص امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری المان وجود ندارد و اگر شما واجد شرایط این تغییر هستید، احتمالاً باید برخی هزینه‌های اداری را بپردازید اما بیشتر از هزینه‌ای که می‌پردازید، به درآمد خواهید رسید.

خوب است بدانید که حداقل درآمد یک نیروی کار در آلمان معادل 12.41 یورو در ساعت است.

البته دقت داشته باشید که دریافت ویزای توریستی یا کاری آلمان با هزینه همراه است که ما در ادامه ضمن تبدیل یورو به تومان این مبلغ را به هر دو واحد پولی ذکر می‌کنیم:

نوع ویزای آلمانهزینه اخذ ویزا
ویزای توریستیبرای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا: 35 یورو (1,663,931.736 تومان)
برای شهروندان سایر کشورها: 80 یورو (3,697,626.08 تومان)
برای کودکان 6 تا 12 سال: 40 یورو (1,848,813.04 تومان)
ویزای کاری70 یورو (3,235,422.82 تومان)

به خاطر داشته باشید تبدیل واحد یورو به تومان برای هزینه ویزا های توریستی و کاری آلمان با فرمول زیر انجام شده است و این مبلغ در زمان‌های متفاوت، تغییر خواهد کرد:
هزینه ویزا به یورو × 46,220.32

هزینه تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان

در آخرین بخش از مقاله به سراغ شیوه تمدید ویزای توریستی آلمان می‌رویم. از اینکه در این مقاله همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

9. تمدید ویزای گردشگری آلمان

به صورت کلی و بر اساس قوانین آلمان امکان تمدید ویزای توریستی آلمان وجود ندارد هر چند که برخی موارد استثنا شرایط این تمدید را فراهم می‌کنند. برخی از این موارد عبارتند از:

 • شرایط اضطراری: منظور از شرایط اضطراری شرایطی است که در کنترل مهاجر/مسافر نیست و برای مثال حوادث طبیعی یا مشکلات هوایی شرایط پرواز را مختل کرده است.
 • دلایل بشردوستانه: اگر شرایطی سخت، اضطراری و فاجعه‌بار برای شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان رخ داده باشد، شما می‌توانید برای تمدید ویزای توریستی خود اقدام کنید.
 • دلایل شخصی مهم: برای مثال در مواقعی که شما درگیر یک موقعیت کاری مهم یا یک پروژه تجاری حساس هستید.
 • ورود به محدوده شینگن با تأخیر: اگر دیر وارد خاک آلمان شوید و نتوانید از مجموع مدت زمانی که برای ویزایتان در نظر گرفته شده است، استفاده کنید این امکان برایتان فراهم می‌شود.

به خاطر داشته باشید تمدید ویزای توریستی آلمان به دلایل مذکور در تنها در صورتی امکان‌پذیر است که طی 90 روز اقامت خود برای آن اقدام کنید.


پرسش‌های متداول تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان

✅ آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در آلمان وجود دارد؟

به صورت کلی خیر اما در برخی شرایط این امکان برای گردشگران فراهم می‌شود.

✅ شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان چگونه است؟

اگر شما پس از سفر به آلمان برخی شرایط قانونی را داشته باشید (مثلا مادر یا پدر کودکی باشید که شهروند آلمان است) واجد شرایط این تبدیل می‌شوید.

✅ آیا امکان تمدید ویزای توریستی آلمان وجود دارد؟

خیر! به صورت کلی قوانین آلمان اجازه تمدید ویزای توریستی آلمان را نمی‌دهند مگر آنکه شرایطی اضطراری این تمدید را توجیه کند.

✅ چه مبلغی به عنوان هزینه تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان باید بپردازیم؟

هزینه تبدیل ویزای توریستی به کاری آلمان وابسته به هزینه‌های اداری است اما دریافت هر یک از این ویزاها بین 35 تا 80 یورو هزینه دارد.

✅ آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در المان با پناهندگی وجود دارد؟

شما می‌توانید برای پناهندگی اقدام کنید اما کار در این کشور مشروط بر برخی قوانین مرتبط با پناهندگی است.

جمع بندی

Conclusion

اگر موفق به دریافت ویزای توریستی آلمان شده‌اید، خوب است بدانید تنها در شرایطی خاص یعنی در شرایطی که قوانین اقامت آلمان پس از ورود شما به خاک این کشور در اختیارتان قرار می‌دهد، می‌توانید ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری و به این شکل مهاجرت خود به آلمان را رسمی کنید. بنابراین به صورت کلی می‌توان گفت جز در شرایطی خاص، امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری وجود ندارد و شما با ویزای توریستی خود تنها می‌توانید سفری نود روزه به این کشور داشته باشید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان