100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

بورسیه تحصیلی مجارستان 2024 (+✅ جامع: تحصیل رایگان فول فاند)

hungary Flag

دانشجویان بین‌المللی بسیاری به دنبال تحصیل رایگان در مجارستان هستند و بورسیه‌های تحصیلی این کشور آن‌ها را به هدفشان خواهد رساند. شما با ارسال رزومه و مدارک خود می‌توانید واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان شوید و شهریه یا هزینه زندگی خود را به راحتی بپردازید. توجه داشته باشید که شرایط و مزایای بورسیه‌های مختلف مجارستان با یکدیگر متفاوت است و ما در این مقاله به معرفی معتبرترین بورسیه‌های این کشور می‌پردازیم. شما در این مقاله می‌توانید پاسخ کلیدی‌ترین پرسش‌هایتان درباره بورسیه مجارستان را به دست آورید؛ سوالاتی مانندِ:

 • شرایط بورسیه‌های مختلف مجارستان چگونه است؟
 • بورسیه‌های تحصیلی مجارستان چه هزینه‌هایی را پوشش می‌دهند؟
 • با تحصیل در چه رشته‌هایی می‌توانیم بورسیه مجارستان را بگیریم؟
 • بورسیه‌های فول فاند مجارستان کدامند؟
 • در چه مقاطع تحصیلی می‌توانیم بورسیه مجارستان را دریافت کنیم؟

✅ بررسی بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، مدیریت، هنر و … فراهم می‌کند. شما با داشتن یک رزومه مناسب و آگاهی از مدارک لازم می‌توانید واجد شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی مجارستان شوید و بدون دغدغه مالی در این کشور درس بخوانید. بورسیه تحصیلی مجارستان هزینه های مختلفی را پوشش می‌دهد و به عنوان مثال شما را از پرداخت شهریه معاف می‌کند. البته شرایط بورسیه‌های مختلف با هم متفاوت است و ما در این مقاله به سراغ معتبرترینِ آن‌ها می‌رویم و به شما می‌گوییم تحصیل در مجارستان با بورسیه چگونه است. پس همراه ما بمانید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. آیا تحصیل در مجارستان با بورسیه ممکن است؟

بله! امکان دریافت بورسیه فول فاند مجارستان از مهم‌ترین مزایای تحصیل در این کشور محسوب می‌شود و شما با بررسی وب‌سایت هر یک از این بورسیه ها، می‌توانید اطلاعات دقیق درباره آن‌ها را به دست آورید. پس تحصیل در مجارستان برای دانشجویان ملی و بین‌المللی امکان‌پذیر است و شما عموماً همزمان با ثبت درخواست برای پذیرش، باید به سراغ ثبت نام بورسیه فول فاند دولت مجارستان یا دانشگاه‌های این کشور بروید.

دانشجویان با دریافت بورسیه تحصیلی واجد شرایط تحصیل رایگان در مجارستان خواهند بود. برای اطلاعات بیشتر، به مقاله تحصیل رایگان در مجارستان مراجعه نمایید.

اگر به دنبال آشنایی با شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی مجارستان و هزینه های تحت پوشش آن‌ها هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی مجارستان
Fisherman’s-Bastion,-Budapest,-Hungary
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی مجارستان چیست؟

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان وابسته به نوع بورسیه انتخابی است و شما تنها با مراجعه به وب‌سایت بورسیه های مختلف می‌توانید از این شرایط آگاه شوید.

اگر بخواهیم به صورت عمومی، فهرستی از مهم‌ترین شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی دانشگاه های مجارستان را ارائه دهیم، به نکات زیر می‌رسیم:

 • 1. داشتن رزومه‌ای قوی
 • 2. در دسترس داشتن مدارک لازم
 • 3. تسلط به زبان

اگر به دنبال آشنایی کلی با شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان هستید، به سراغ مقاله تحصیل در مجارستان بروید.

3. بورسیه های مجارستان چه هزینه هایی را پوشش می‌دهند؟

هزینه های مختلفی با دریافت بورسیه مجارستان پوشش داده می‌شوند که از جمله‌ی آن‌های می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 1. هزینه تحصیل در مجارستان
 • 2. هزینه زندگی در مجارستان
 • 3. مبالغ مرتبط با بیمه تحصیلی
 • 4. هزینه اسکان

البته باید توجه داشته باشید که اولاً همه‌ی بورسیه‌های مجارستان الزاماً تک‌به‌تک هزینه‌های مذکور را پوشش نمی‌دهند و ثانیاً هر بورسیه ممکن است بخشی از یا تمام این مبالغ را بپردازند.

هزینه بورسیه تحصیلی مجارستان

در بخش بعدی مقاله به سراغ معرفی مهم‌ترین بورسیه های مجارستان می‌رویم. همراه ما بمانید.

4. مهم‌ترین بورسیه ها برای تحصیل رایگان در مجارستان کدامند؟

ما در ادامه مهم‌ترین بورسیه های تحصیلی برای مهاجرت به مجارستان را معرفی و به شرایط گرفتن آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • 1. The Stipendium Hungaricum Scholarship
 • 2. Hungarian Diaspora Scholarship
 • 3. Bilateral State Scholarships

خوب است بدانید که بورسیه های دیگری مانند اراسموس +، CEEPUS و EEA Grants Scholarship Programme نیز در مجارستان ارائه می‌شوند که عموماً مختص به دانشجویانی با ملیت کشورهای اتحادیه اروپا هستند.

5. The Stipendium Hungaricum Scholarship چیست؟

بورسیه استیپندیوم مجارستان که از سال 2013 و با مدیریت بنیاد دولتی Tempus فعالیت می‌کند، یکی از معتبرترین برنامه‌های کمک تحصیلی مجارستان به شمار می‌رود و برخی از اهداف این بورسیه عبارتند از:

 • 1. جذب دانشجویان بین‌المللی و مطرح‌شدن آموزش عالی مجارستان در جهان
 • 2. توسعه سیستم آموزش عالی
 • 3. ایجاد روابط بین‌المللی در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی و ارتقاء این روابط
 • 4. حضور در میان بهترین کشورها برای تحصیل

خوب است بدانید که The Stipendium Hungaricum Scholarship تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی را در هر دو صورت پاره‌وقت و تمام‌وقت دربرمی‌گیرد و امروزه بیش از 5000 دانشجو را تحت حمایت دارد.

البته باید دقت کنید که تفاوت‌هایی میان برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد با دکترا وجود دارد:

برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشدبرنامه‌های دکترا
پرداخت کامل شهریه دانشگاهپرداخت کامل شهریه دانشگاه
پرداخت ماهانه 110 یورو به عنوان کمک‌هزینه زندگی در مجارستانپرداخت ماهانه365 یورو در چهار ترم اول و 470 یورو در چهار ترم دوم به عنوان کمک‌هزینه زندگی در مجارستان
ارائه خوابگاه رایگان یا مبلغی نزدیک به 104 یورو برای پرداخت اجاره خانهارائه خوابگاه رایگان یا مبلغی نزدیک به 104 یورو برای پرداخت اجاره خانه
پرداخت حدود 170 یورو برای بیمه تحصیلیپرداخت حدود 170 یورو برای بیمه تحصیلی

توجه داشته باشید که مبلغ در نظر گرفته شده برای هزینه اسکان، تمام اجاره‌بها را پوشش نمی‌دهد.

هنوز دو بورسیه معتبر دیگر مجارستان برای معرفی باقی مانده‌اند. پس همراه ما بمانید و به مطالعه ادامه دهید.

Budapest,-Hungary-(2)

6. شرایط Hungarian Diaspora Scholarship چگونه است؟

بورسیه تحصیلی دیاسپورا مجارستان بیست‌‌وهشتمین موسسه آموزشی ارائه‌دهنده بورسیه های تحصیلی در مجارستان است که امروزه بیش از 40000 دانشجو را تحت حمایت قرار داده است. بورسیه Diaspora مختص دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپاست و بیش از 1400 برنامه به زبان انگلیسی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

شما اگر شرایط گرفتن این بورسیه تحصیلی را فراهم کنید، از مزایای متعددی بهره‌مند خواهید شد؛ مزایایی مانندِ:

 • 1. شرکت در بهترین برنامه‌های آموزشی مجارستان
 • 2. پیشرفت چه از نظر فردی و چه از نظر دانش آکادمیک
 • 3. امکان تحصیل به زبان مجاری و انگلیسی
 • 4. تحصیل رایگان در کشوری امن و زیبا

برای اخذ بورسیه دیاسپورا در رشته های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، مدیریت و سایر رشته‌ها، به مدارکی مانند فرم‌های آنلاین تکمیل‌شده، انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه از طرف سازمان دیاسپورا یا یک نماینده دیپلماتیک مجارستان، مدارک تحصیلی و ریزنمرات، مدارک شناساسایی و رزومه نیاز دارید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. چگونه Bilateral State Scholarships را دریافت کنیم؟

این بورسیه در واقع قراردادی میان مجارستان و یک کشور دیگر است که طی آن مجارستان به برخی دانشجویان آن کشور امکان تحصیل رایگان یا با هزینه کمتر در دانشگاه‌های علمی و هنری خود را می‌دهد. دانشجویان به دو شکل واجد شرایط گرفتن این بورسیه خواهند شد:

 • 1. از طرف کشور محل زندگی خود برای دریافت بورسیه انتخاب شوند: برای این شیوه، شما ابتدا باید به دفتر مربوط به بورسیه در کشور خود مراجعه کنید، مدارکتان را تحویل و درخواستتان را ثبت کنید و سپس درخواست آنلاین بورسیه از طرف نماینده مجارستانی را نیز تکمیل نمایید.
 • 2. به صورت مستقل برای اخذ بورسیه اقدام کنند: در این حالت دانشجو تنها درخواست بورسیه خود را در سیستم مجارستان ثبت می‌کند.

توجه داشته باشید که در هر دو روش، شما در صورتی که از طرف مجارستان مورد تأیید قرار بگیرید، واجد شرایط گرفتن بورسیه خواهید بود.

8. هزینه تحصیل در مجارستان چقدر است؟

هزینه تحصیل در مجارستان به دو عامل اصلی بستگی دارد:

 • دانشگاهی که برای تحصیل در مجارستان انتخاب می‌کنید.
 • رشته‌ی تحصیلی که برای آن پذیرش می‌گیرید.

تعیین هزینه تحصیل در مجارستان بدون در نظر گرفتن حداقل یکی از این موارد امکان‌پذیر نیست. ما نیز در جدول زیر هزینه تحصیل در مجارستان را برای محبوب‌ترین رشته‌ها عنوان کرده‌ایم:

رشته تحصیلیشهریه هر ترم (به یورو)
1. روابط بین‌الملل600 تا 1000
2. مدیریت بازرگانی1200
3. رشته‌های فنی و مهندسی1600 تا 2500
4. پزشکی و دندانپزشکی6000 تا 8000

تحصیل در مجارستان با بورسیه می‌تواند شهریه تمام این رشته‌ها از روابط بین‌الملل گرفته تا پزشکی را به صفر برساند.

بورسیه تحصیلی پزشکی مجارستان

در آخرین بخش از مقاله به سراغ هزینه زندگی، کار دانشجویی، مزایا و معایب بورسیه های مجارستان می‌رویم. از اینکه در این مقاله همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

9. برای هزینه زندگی در مجارستان به چه مبلغی نیاز داریم؟

هزینه زندگی در مجارستان را عادات زیستی دانشجویان و همچنین شهر محل تحصیل آن‌ها تعیین می‌کند اما اگر بخواهیم تخمینی کلی از این هزینه ارائه دهیم، می‌توانیم بگوییم که هر دانشجو با مبلغی حدود 634.5 یورو در ماه می‌تواند از پس نیازهای اولیه زندگی خود بربیاید و هزینه‌های موجود را بپردازد. البته توجه داشته باشید که هزینه اسکان در این مبلغ لحاظ نشده است.

اگر شما موفق به اخذ بورسیه های تحصیلی مجارستان در رشته هایی مثل پزشکی شده باشید، مبلغی ماهانه برای پرداخت هزینه زندگی در این کشور دریافت خواهید کرد.

ما در جدول زیر جزئیات بیشتری درباره هزینه زندگی در مجارستان ارائه کرده‌ایم:

نوع هزینهمبلغ هزینه (به یورو)
اسکان52 تا 519
مواد غذایی1 تا 9
امکانات رفاهی5 تا 47
حمل و نقل1 تا 3

10. آیا امکان کار دانشجویی در مجارستان وجود دارد؟

خوب است بدانید که مجارستان علاوه‌بر ایجاد امکان تحصیل با بورسیه، اجازه کار همزمان با تحصیل را نیز به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد و شما می‌توانید با مراجعه به دفاتر مربوطه در دانشگاه خود، شغلی مناسب و پاره‌وقت پیدا کنید. توجه داشته باشید که بر اساس قوانین مجارستان، هر دانشجو تنها به مدت 24 ساعت در هفته می‌تواند همزمان با تحصیل خود کار کند و البته کارفرمایان نیز از این قانون مطلعند و عموماً ساعات کاری منعطفی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

11. مزایا و معایب بورسیه های مجارستان کدامند؟

امکان دریافت بورسیه یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در مجارستان است اما اگر بخواهیم خود بورسیه‌ها را بررسی کنیم و از مزایا و معایبشان حرف بزنیم، می‌توانیم به جدول زیر برسیم:

مزایای بورسیه مجارستانمعایب بورسیه مجارستان
امکان تحصیل رایگان در مجارستاناختصاص بسیاری از بورسیه‌ها تنها به دانشجویانی با ملیت اتحادیه اروپا
استفاده از روابط بین‌المللیپوشش ندادن کامل هزینه زندگی یا اسکان
امکان تحصیل به هر دو زبان مجاری و انگلیسی

پرسش‌های متداول بورسیه تحصیلی مجارستان

✅ شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی مجارستان چگونه است؟

شما با داشتن مدارک لازم، تسلط به زبان مجاری یا انگلیسی و رزومه قوی می‌توانید واجد شرایط اخذ بورسیه مجارستان شوید.

✅ بورسیه های تحصیلی مجارستان چه هزینه هایی را شامل می‌شوند؟

شهریه دانشگاه، هزینه زندگی، هزینه اسکان و هزینه بیمه از جمله مبالغی هستند که تحت پوشش بورسیه‌ها قرار می‌گیرند.

✅ آیا بورسیه تحصیلی پزشکی مجارستان نیز در دسترس متقاضیان قرار دارد؟

بله! تمامی رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، مدیریت و هنر مشمول بورسیه تحصیلی مجارستان می‌شوند.

✅ بورسیه های فول فاند مجارستان کدامند؟

بورسیه هایی مانند Stipendium Hungaricum Scholarship و Hungarian Diaspora Scholarship فول فاند هستند.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان و با بورسیه در مجارستان وجود دارد؟

بله! شما با اخذ بورسیه می‌توانید به رایگان و بدون دغدغه مالی در مجارستان درس بخوانید.

جمع بندی

Conclusion

بورسیه‌های تحصیلی مجارستان روشی مطمئن برای رهایی از دغدغه‌های مالی و پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در این کشور به شمار می‌روند. شما می‌توانید با توجه به شرایط و نیازهای خود، یکی از معتبرترین بورسیه‌های مجارستان را انتخاب کنید و با ارسال مدارک خود، درخواستتان را ثبت نمایید. توجه داشته باشید که علاوه‌بر بورسیه‌ها، وام و کار دانشجویی نیز به پرداخت هزینه‌های شما در مجارستان کمک می‌کنند.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان