بورسیه تحصیلی لهستان شرایط تحصیل رایگان 2021

poland Flag

چنانچه قصد تحصیل در کشور لهستان را دارید، این مقاله برای شما آماده شده است. برای رسیدن به پاسخ سوال هایتان در خصوص بورسیه تحصیلی لهستان، تا انتها با ما همراه باشید.

 • تحصیل در لهستان چه مزایایی دارد؟
 • دانشگاه های برتر لهستان برای اخذ بورسیه تحصیلی لهستان کدام ها هستند؟
 • شرایط تحصیل رایگان در لهستان
 • بورسیه تحصیلی لهستان از چه راه هایی امکان پذیر است؟
 • معرفی برنامه های بورسیه تحصیلی لهستان

1. تحصیل در لهستان چه مزایایی دارد؟

یکی از مزایای تحصیل در لهستان، قرار گرفتن این کشور در اروپای مرکزی و رابطه جغرافیایی اش با سایر کشورهاست. همچنین در این زمینه می توان به سیستم آموزشی پرسابقه، برنامه های متعدد در زمینه بورسیه تحصیلی لهستان، هزینه های تحصیل و زندگی مناسب در قیاس با سایر کشورهای اروپایی و همچنین امکان فراهم شدن شرایط تحصیل رایگان در لهستان اشاره کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

طی دو سال گذشته تعداد دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در لهستان، به رقم بیش از 78.000 نفر رسیده است. با این تفاسیر رقم ذکر شده در سال های آینده افزایش چشمگیری می یابد.

علاوه بر مزایای تحصیل در لهستان بازدید از شهرهای فوق العاده ای مانند ورشو به عنوان پایتخت لهستان و شهرهای توریستی مثل گدانسک و کراکوف، فرصت های تازه ای را در اختیار افراد می گذارد.

شهرهای دانشجویی لهستان

تعدادی از بزرگترین مراکز دانشگاهی لهستان در شهرهای ورشو، وروتسلاو، کراکوف، پوزنان، لودز، گدانسک، توروژ و لوبلین قرار گرفته است.

بورسیه تحصیلی لهستان
Warsaw-Old-Town,-Warsaw,-Poland

2. دانشگاه های برتر برای اخذ بورسیه تحصیلی لهستان کدام ها هستند؟

آیا شرایط تحصیل در لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

دانشجویان بومی و بین المللی این امکان را دارند که در بیش از 500 موسسه آموزش عالی، دانشگاه های دولتی و خصوصی لهستان از جمله دانشگاه های کشاورزی و علوم دریایی به تحصیل بپردازند.

16 دانشگاه لهستان در رتبه بندی جهانی سایت QS قرار دارد. در این بین چهار دانشگاه در رتبه زیر 1000 هستند. دانشگاه های ورشو و یاگیلونیا نیز در رتبه زیر 5000 سایت QS قرار گرفته اند.

دانشگاه ورشو به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های لهستان، در سایت QS و در لیست بهترین شهرهای دانشجویی رتبه 51 دنیا را از آن خود کرده است.

در ادامه به بررسی شرایط تحصیل رایگان در لهستان می پردازیم و کمی بعدتر بهترین دانشگاه های این کشور را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

3. شرایط تحصیل رایگان در لهستان

تحصیل رایگان در لهستان برای شهروندان بومی و شهروندان اتحادیه اروپا امکان پذیر است. در پاره ای از موارد برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز امکان تحصیل رایگان در لهستان وجود دارد.

چنانچه فرد شهروند اتحادیه اروپا باشد، برای تحصیل در دوره هایی که به زبان لهستانی تدریس می شود، نیازی به پرداخت شهریه ندارد. اما برای دریافت پذیرش نیاز به رقابت با دانشجویان لهستانی وجود دارد.

بورسیه تحصیلی لهستان
Skyline-of-Warsaw,-Poland

4. اخذ بورسیه تحصیلی لهستان از چه راه هایی امکان پذیر است؟

برخی از دانشگاه های لهستان بر مبنای نمرات و سطح علمی دانشجویان برنامه های بورس تحصیلی خاص خود را به آن ها ارائه می دهند. گزینه های بورسیه تحصیلی لهستان عبارتند از:

 • کمک هزینه تحصیلی اعطا شده توسط یک شریک لهستانی
 • بورس تحصیلی اعطا شده توسط شریک اعزامی (به عنوان مثال کشور یا دانشگاه شما)
 • بورس تحصیلی اعطا شده توسط موسسات آموزش عالی لهستان

برای رسیدن به پاسخ سوال هایی از قبیل شرایط سنی تحصیل در لهستان، چگونگی اخذ ویزای تحصیلی لهستان و تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان این مقاله و سایر مقالات ما را مطالعه نمایید.

5. معرفی برنامه های بورسیه تحصیلی لهستان

دانشجویان متقاضی تحصیل در لهستان، این امکان را دارند که از برنامه های بورسیه دولتی دانشگاه های لهستان بهره ببرند.

بورسیه های تحصیلی لهستان در عین تنوع، هزینه تحصیل را نیز به طور کامل یا جزئی پشتیبانی می کنند. تعدادی از بورس های تحصیلی لهستان تنها تامین کننده بخشی از هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه هستند.

برخی از برنامه ها نیز علاوه بر تامین هزینه های زندگی و تحصیل، ماهانه درآمدی را به دانشجویان پرداخت می کنند. غالبا برنامه های فول فاند لهستان مخصوص دوره های دکترا و پست داک در نظر گرفته شده اند.

بورسیه تحصیلی دولت

وزارت امور خارجه و آژانس ملی تبادل آکادمیک لهستان (NAWA)، ارائه دهنده برنامه بورسیه تحصیلی لهستان به دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان هستند. کمک هزینه مالی ذکر شده تنها به دانشجویان تعدادی از کشورها ارائه می شود. دانشجویان شاغل به تحصیل در رشته های مهندسی، هنر، فناوری اطلاعات و علوم اجتماعی، این امکان را دارند که از بورسیه دولتی لهستان استفاده نمایند.

بورسیه دولتی لهستان نه تنها شهریه دانشجویان را تامین می کند، بلکه ماهانه مبلغ 1700 PLN کمک هزینه و 500 PLN نیز برای آماده سازی پایان نامه به دانشجویان پرداخت می نماید.

دانشجویان برای اخذ بورسیه دولتی لهستان، نباید قبلا مدرک کارشناسی ارشد دریافت کرده باشند. همچنین دارا بودن مدرک زبان انگلیسی در سطح B2 برای دانشجویان متقاضی امری الزامی محسوب می شود.

بورسیه تحصیلی لهستان
Łagów,-Poland

بورسیه تحصیلی دانشگاه ورشو

بورسیه تحصیلی دانشکده فیزیک ورشو، به دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره Phd ارائه می شود. برنامه های بورسیه مختلفی در دانشکده فیزیک ورشو در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است نوع بورسیه تحصیلی دکترای ورشو به فراخور رشته تحصیلی دانشجویان تغییر می کند. با این تفاسیر مبلغ بورسیه تحصیلی دانشکده فیزیک ورشو با توجه به رشته تحصیلی برای برخی دانشجویان بیشتر در نظر گرفته می شود.

دانشجویانی امکان دریافت این بورس تحصیلی را دارند که موضوع تحقیقاتشان ساختارهای نانو است. هعمچنین نیاز است متقاضیان در خصوص اپتیک و برنامه نویسی، دانش صوتی کسب کرده باشند. سابقه کار یا تحقیق در زمینه اپتیک، مدل سازی الکترومغناطیسی، مهندسی ساختار نانو یا زمینه های مشابه نیز به دریافت بورسیه ذکر شده کمک می کند.

هر ساله تعداد محدودی برنامه بورس تحصیلی در دانشکده فیزیک ورشو به دانشجویان  ارائه می شود. بنابراین برای دریافت این بورسیه رقابت بسیار بالایی وجود داشته و بورسیه تحصیلی دانشکده ورشو نصیب دانشجویان برجسته می گردد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ماریا کوری- اسکودوفسکا

تحصیل در دانشگاه ماریا کوری اسکودوفسکا برای دانشجویانی که تمایل به دریافت پشتیبانی کامل مالی دارند، گزینه مناسبی محسوب می شود. بورسیه کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان ممتاز این دانشگاه در نظر گرفته شده است.

دانشگاه ماریا کوری اسکودوفسکا در شهر لوبلین لهستان قرار گرفته است. بورسیه تحصیلی لهستان در این دانشگاه در خصوص برنامه های روابط بین الملل، مدیریت گردشگری، هنرهای گرافیکی، زمینه های بازرگانی و … در نظر گرفته شده است.

در خصوص بورسیه تحصیلی ذکر شده از نظر کشور مبدا محدودیتی وجود ندارد. بنابراین دانشجویان کشورهای مختلف با اثبات مهارت زبان انگلیسی خود، از این بورسیه بهره مند می شوند.

داشتن معدل متوسط به بالا، گواهینامه و تقدیرنامه در زمینه های ورزشی، هنری و علمی از دیگر شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه اسکودوفسکا است.

پس از اخذ بورسیه تحصیلی ماریا کوری اسکودوفسکا، شهریه دانشگاه کاملا برای دانشجویان حذف می شود.

بورسیه تحصیلی لهستان
Warsaw,-Poland

برنامه بین المللی اولام (Ulam)

برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی اولام توسط آژانس ملی تبادل آکادمیک لهستان (NAWA) تامین می شود. این برنامه منجر به تامین بودجه تحقیقاتی در زمینه علوم فناوری می شود.

همانطور که گفته شد بورسیه اولام به ارزش 10.000 PLN در خصوص برنامه های تحقیقاتی بوده و هزینه حمل و نقل دانشجویان را نیز شامل می شود.

برنامه بورسیه تحصیلی اولام غالبا برای دانشجویان دوره دکترا در نظر گرفته شده است.

جذب محققان با استعداد بالای علمی از سراسر جهان به منظور یاری رساندن به توسعه علمی لهستان، هدف اصلی این بورسیه تحصیلی است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم انسانی SWPS

دانشجویانی که خواستار تحصیل در برنامه انگلیسی زبان دانشگاه علوم اجتماعی و انسانی SWPS هستند، می توانند از این بورسیه استفاده نمایند.

این بورسیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است.

در هر سال تحصیلی، بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم انسانی SWPS تنها به 10 دانشجوی بین المللی اعطا می شود.

دانشگاه SWPS به موسسه زیست شناسی، انستیتوی روانشناسی و آکادمی علوم لهستان وابسته است. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های لهستان می باشد.

شرایط تحصیل رایگان در لهستان
Kościół-pw.-św.-Józefa,-Jana-Zamoyskiego,-Kraków,-Poland

بورسیه تحصیلی دانشگاه فنی گدانسک

جذب استعدادهای عالی از سراسر دنیا هدف اصلی ارائه برنامه بورسیه تحصیلی گدانسک است. دانشگاه فنی گدانسک یکی از قدیمی ترین دانشگاه های لهستان می باشد. این دانشگاه برنامه های بورس تحصیلی را به دانشجویان مقطع دکترا ارائه می دهد. دوره بورسیه تحصیلی گدانسک 4 ساله بوده و هر ماهه مبلغ 20.000 PLN نیز به دانشجویان دوره دکترا پرداخت می شود.

این بورس تحصیلی براساس نتایج علمی دانشجو در مقاطع تحصیلی قبلی، برنامه های تحقیقاتی و مقالات علمی منتشر شده به دانشجویان اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه لازارسکی

دانشگاه لازارسکی لهستان برای دانشجویانی که تمایل به تحصیل رایگان کارشناسی و کارشناسی ارشد در این کشور دارند، بهترین شرایط را فراهم می کند. این بورسیه به طور هم زمان به دانشجویان مشغول به تحصیل و همچنین افراد تازه وارد اعطا می شود.

بورس تحصیلی لازارسکی به صورت سالانه مبلغ 20.000 PLN می باشد. امکان دارد این مبلغ با توجه به رشته تحصیلی، کلیه مبلغ و یا بخشی از شهریه را پوشش دهد.

دانشجویان حین تحصیل در دوره های دانشگاه لازارسکی ، با کسب دائمی نمره متوسط 4.2 یا بالاتر، این امکان را دارند که برای اخذ این کمک هزینه اقدام نمایند.

هنگام تحصیل در کلیه رشته های این دانشگاه، امکان اخذ برنامه بورسیه تحصیلی لازارسکی وجود دارد. طبیعتا مبلغ این بورسیه با توجه به رشته تحصیلی متغیر است. 

پس از بررسی شرایط تحصیل رایگان در لهستان، اکنون نیاز است بدانیم برای کسب درآمد در این کشور چه راه هایی پیش روی دانشجویان است؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال، با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل رایگان در لهستان
Warsaw,-Poland

6. آیا امکان کار دانشجویی حین تحصیل در لهستان وجود دارد؟

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

دانشجویان حین تحصیل در لهستان می توانند با کار دانشجویی به صورت نیمه وقت، بخشی از هزینه های تحصیل خود را تامین نمایند. این امکان در کنار برنامه های مختلف بورسیه تحصیلی لهستان به دانشجویان کمک شایانی می کند.

دانشجویان بین المللی در لهستان مادامی که در یک دانشگاه و موسسه آموزش عالی در حال تحصیل باشند، این امکان را دارند که به صورت نیمه وقت و 20 ساعت در هفته و 3 ماه به صورت تمام وقت در زمان تعطیلات ترم تابستانی به کار دانشجویی در لهستان بپردازند.

لهستان در صنایعی که در ادامه ذکر خواهد شد، دچار کمبود نیروی ماهر است. بنابراین کسب مهارت و تحصیل در این رشته ها، گزینه مطلوبی برای اقامت پس از تحصیل در لهستان است. این اقامت از طریق اخذ ویزای کار و سپس در مراحل بعد اخذ مجوز کار امکان پذیر می شود.

 • مهندسی: عمران، موادشیمیایی ، الکتریک و مکانیک
 • فروش: بازاریابی، نمایندگی فروش
 • حسابداری و امور مالی: حسابداری ، حسابرسی ، تحلیل گران مالی
 • کامپیوتر: کارشناس IT، امنیت سایبری، مدیر شبکه، پشتیبانی فنی
Gdansk,-Poland
Gdansk,-Poland

7. بررسی هزینه زندگی در لهستان

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور بحث هزینه های تحصیل و زندگی است. ممکن است بخواهید برای کسب تجربه استقلال در حین تحصیل، در خارج از کشور و در یک دانشگاه معتبر بین المللی به تحصیل بپردازید. در این راستا کشور لهستان گزینه ای ایده آل به منظور تحصیل با هزینه های پایین می باشد.

علاوه بر هزینه های زندگی در لهستان، هزینه های کتاب، حمل و نقل و شهریه نیز وجود دارد. هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی لهستان حدودا 60 یورو در هر ماه است. همچنین هزینه تهیه ناهار از سلف دانشگاه نیز از 2 یورو شروع می شود.

هزینه زندگی در لهستان برای دانشجویان بین المللی ماهانه بین 500 تا 850 یورو در ماه متغیر می باشد.

8. اخذ بورسیه تحصیلی لهستان و تحصیل در این کشور چه مزایایی دارد؟

آیا شرایط تحصیل در لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

هزینه تحصیل در لهستان و همچنین هزینه زندگی در این کشور پایین می باشد. همچنین شما فرصت دارید در دانشگاه های برتر دنیا و اروپا که در لهستان واقع شده اند، به تحصیل با زبان انگلیسی بپردازید. در کنار این مزایا همواره شرایط یادگیری زبان دوم نیز برای شما فراهم است.

دانشجویان بین المللی در لهستان این امکان را دارند که قدم در راه افراد سرشناسی مثل ماری کوری و نیکولاس کوپرنیکوس که زمانی در دانشگاه های لهستان تحصیلات خود را گذرانده اند بگذارند.

مدارک دانشگاهی دریافت شده از سایر کشورها، به طور معمول از طرف دانشگاه های لهستان مورد تایید هستند. علاوه بر این مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای لهستان نیز به علت مشارکت در روند بولونیا، مورد تایید کل اتحادیه اروپا، انگلستان و آمریکا می باشد.

Poland-(2)
Poland-(2)

سوالات متداول بورسیه تحصیلی لهستان

 شهرهای دانشجویی لهستان کدامند؟

تعدادی از بزرگترین مراکز دانشگاهی لهستان در شهرهای ورشو، وروتسلاو، کراکوف، پوزنان، لودز، گدانسک، توروژ و لوبلین قرار گرفته است.

 شرایط تحصیل رایگان در لهستان چیست؟

چنانچه فرد شهروند اتحادیه اروپا باشد، برای تحصیل در دوره هایی که به زبان لهستانی تدریس می شود، نیازی به پرداخت شهریه ندارد. اما برای دریافت پذیرش نیاز به رقابت با دانشجویان لهستانی وجود دارد.

 اخذ بورسیه تحصیلی لهستان از چه راه هایی امکان پذیر است؟

کمک هزینه تحصیلی اعطا شده توسط یک شریک لهستانی
بورس تحصیلی اعطا شده توسط شریک اعزامی (به عنوان مثال کشور یا دانشگاه شما)
بورس تحصیلی اعطا شده توسط موسسات آموزش عالی لهستان

 برنامه های بورسیه تحصیلی لهستان کدامند؟

1- بورسیه تحصیلی دولت
2- بورسیه تحصیلی دانشگاه ورشو
3- بورسیه تحصیلی دانشگاه ماریا کوری- اسکودوفسکا
4- برنامه بین المللی اولام (ULAM)
5- بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم انسانی SWPS
6- بورسیه تحصیلی دانشگاه فنی گدانسک
7- بورسیه تحصیلی دانشگاه لازارسکی
توضیحات کامل هر یک در مقاله آورده شده است.

 آیا امکان کار دانشجویی حین تحصیل در لهستان وجود دارد؟

بله. دانشجویان بین المللی در لهستان مادامی که در یک دانشگاه و موسسه آموزش عالی در حال تحصیل باشند، این امکان را دارند که به صورت نیمه وقت و 20 ساعت در هفته و 3 ماه به صورت تمام وقت در زمان تعطیلات ترم تابستانی به کار دانشجویی در لهستان بپردازند.

جمع بندی

Conclusion

کشور لهستان با توجه به جایگاه جغرافیایی به خصوص و مناسبی که دارد، یکی از کشورهای مناسب برای تحصیل در خارج از کشور است. هزینه تحصیل و زندگی در این کشور نسبتا پایین بوده، اما خدمات و سطح کیفی دانشگاه های لهستان بالاست. بنابراین دانشجویان متقاضی تحصیل در اروپا در سرتاسر جهان، همواره این کشور را مد نظر قرار می دهند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا