100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

بورسیه تحصیلی فنلاند 2024 (✅ راهنمای دریافت بورسیه)

finland Flag

بورسیه های تحصیلی فنلاند، انواع مختلفی دارند و در راستای تسهیل شرایط تحصیل برای دانشجویان بین المللی ارائه می شوند. هر دانشجو با توجه به مقطع تحصیلی، رشته و دانشگاه انتخابی، می تواند از بورسیه های دولتی، دانشگاهی و سایر بورسیه ها مانند EDUFI در فنلاند بهره مند شود و بدون دغدغه هزینه تحصیل یا تحقیقات، کار خود را در مسیر درست و با تمرکز کامل پیش ببرد. در این مقاله سعی داریم با معرفی انواع بورسیه های تحصیلی فنلاند و شرایط دریافت آن ها، به متقاضیان تحصیل در فنلاند کمک کنیم و به پرسش های آن ها در این زمینه پاسخ دهیم. از جمله ی این پرسش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرایط دریافت بورسیه فنلاند برای مقاطع تحصیلی مختلف چگونه است؟
 • انواع بورسیه های در دسترس در فنلاند کدامند؟
 • کدام دانشگاه های فنلاند بورسیه های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند؟
 • بورسیه های تحصیلی فنلاند چه هزینه هایی را پوشش می دهند؟
 • اعتبار بورسیه های تحصیلی فنلاند چقدر است؟

✔️ بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند

بورسیه تحصیلی فنلاند، یکی از اصلی ترین عوامل موثر بر افزایش متقاضیان تحصیل در این کشور است. به طور عمومی دانشجویان تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکترا، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند را دارند و می توانند با استفاده از این بورسیه ها تحقیقات خود را پیش ببرند. بورسیه تحصیلی رایگان فنلاند اغلب شهریه دانشگاه، هزینه ی تحقیقات و همچنین کمک هزینه زندگی در این کشور را پوشش می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط بورسیه های تحصیلی فنلاند و آشنایی با انواع آن ها، به مطالعه مقاله ی پیشِ رو بپردازید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره فنلاند

فنلاند کشوری در شمال اروپا و شبه جزیره اسکاندیناوی است که در همسایگی کشورهایی مانند سوئد، نروژ و روسیه قرار دارد. فنلاند جمعیتی 5.4 میلیونی دارد که بیش از 1 میلیون نفر از این جمعیت، در پایتخت این کشور یعنی هلسینکی، زندگی می کنند. زندگی در فنلاند می تواند آرامش و امنیتی بی نظیر برای افراد به ارمغان آورد و همچنین مناظری تماشایی را به چشمان آنها هدیه دهد. از مشهورترین مناطق دیدنی این کشور، می توان به اقامتگاه زمستانی لیوی، مجمع الجزایر آلند و سرزمین دریاچه های فنلاند اشاره کرد. خوب است بدانید که زبان رسمی مردم این کشور، فنلاندی است اما در بخش های غربی آن، مردم اغلب به زبان سوئدی صحبت می کنند.

در ادامه مقاله به سراغ بررسی مزایای تحصیل و همچنین شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند می رویم. با ما باشید و ادامه مطالب را از دست ندهید.

بورسیه تحصیلی فنلاند
Sunset-vapor-at–24C
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. مزایای تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند مزایای متعددی برای دانشجویان بین المللی به همراه دارد که مهم ترینِ آن ها عبارتند از:

 1. تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان و بهره مندی از به روز ترین امکانات.
 2. تنوع برنامه های تحصیلی و ارائه آن ها به زبان انگلیسی.
 3. کیفیت بالای برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی.
 4. تنوع بورسیه های تحصیلی و امکان تحصیل رایگان.
 5. تجربه زندگی در کشوری امن، پیشرفته و آرام.

3. شرایط بورسیه های فنلاند

تنوع بورسیه های تحصیلی در فنلاند بالاست و هر دانشجو با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه انتخابی خود، باید برای بهترین و متناسب ترین بورسیه اقدام کند.

خوب است بدانید که شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند با توجه به عوامل مختلفی مانند مقطع تحصیلی، نمرات ارزیابی دانشجو و دانشگاه انتخابی تغییر می کند.

به طور کلی می توان گفت که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی پایین است و اغلب برنامه هایی که تحصیل رایگان در فنلاند را ممکن می کنند، برای تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) ارائه شده اند.

در ادامه شرایط بورسیه های تحصیلی فنلاند در مقطع فوق لیسانس و دکترا را ذکر می کنیم.

شرایط بورسیه تحصیلی فنلاند
View-from-tail-Karigasniemi-Utsjoki-Finland

شرایط بورسیه های فنلاند برای مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه های تحصیلی فنلاند به دانشجویان بین المللی مقطع ارشد که موظف به پرداخت هزینه تحصیل هستند، کمک می ­کند تا این هزینه را پرداخت کنند و سعی در حمایت آن ها در مسیر پیشرفت و ارتقای استعدادهایشان دارند. از جمله شرایطی که این بورسیه ها برای تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد در فنلاند فراهم می کنند، می توان به پرداخت هزینه سال اول تحصیل در دانشگاه و همچنین مبلغ حداقل 5000 یورو برای جا به جایی دانشجو اشاره کرد.

خوب است بدانید که بورسیه های برخی از دانشگاه های فنلاند روند پرداخت هزینه تحصیل را در سال دوم نیز ادامه می دهند.

برخی از دانشگاه هایی که شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند را فراهم کرده اند، عبارتند از:

 1. آلتو (Aalto University).
 2. هلسینکی (University of Helsinki).
 3. فنلاند شرقی (University of Eastern Finland).
 4. دانشگاه (Jyväskylä).
 5. لاپلند (University of Lapland).
 6. دانشگاه (LUT).
 7. اولو (University of Oulu).

شرایط بورسیه های فنلاند برای مقطع دکتری

دانشجویان مقطع دکترا با دریافت بورسیه های تحصیلی می توانند برای تامین نیازهای خود، کمک مالی دریافت کنند. شرایط بورسیه تحصیلی فنلاند در مقطع دکترا به این گونه است که مبلغی ماهانه به عنوان حقوق به آن ها پرداخت می شود و هزینه ی 2.000 یورویی ورود به فنلاند نیز در اختیارشان قرار می گیرد.

4. انواع بورسیه در فنلاند

به طور کلی 5 نوع بورسیه تحصیلی رایگان در فنلاند وجود دارد که عبارتند از:

 1. بورسیه تحصیلی EDUFI.
 2. بورسیه دولتی.
 3. برنامه های کارشناسی ارشد مشترک Erasmus Mundus (EMJMD).
 4. بورسیه CIMO.
 5. بورسیه های دانشگاهی.

اگر به دنبال آشنایی با هر یک از این بورسیه های تحصیلی رایگان فنلاند هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

بورسیه تحصیلی رایگان فنلاند
Finland-(4)

انواع بورسیه فنلاند: EDUFI

دانشگاه های فنلاند می توانند جهت دریافت بورسیه ی EDUFI برای دانشجویان بین المللی خود در مقطع دکترا درخواست دهند. این بورسیه هزینه ی اولیه برای شروع تحقیقات دانشجو را با مبلغ 1.900 یورو در ماه، پرداخت می کند. به خاطر داشته باشید که کمک هزینه ی زندگی نیز در مبلغ پرداختی به دانشجو در نظر گرفته شده است و مبلغی مجزا برای هزینه اقامت، هزینه سفر، ویزا، بیمه و … پرداخت نخواهد شد.

از جمله افرادی که واجد شرایط دریافت بورسیه EDUFI هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. محققان و معلمان مشغول به کار در یکی از دپارتمان های دانشگاه های فنلاند.
 2. همکاران پژوهشی.
 3. افراد متعهد به اهداف مشترک با پژوهشگر.
 4. ارائه دهندگان برخی امکانات و تجهیزات برای استفاده محققان.
 5. ناظران بر تحقیق.

بورسیه تحصیلی EDUFI فنلاند کمک هزینه خود را در اختیار پروژه های دکترایی که تماماً در فنلاند انجام شود، قرار می دهد و دانشجویان نمی توانند در پایان یک پروژه یا برای تحقیقات پسا دکترا برای دریافت این بورسیه اقدام کنند.

خوب است بدانید در صورتی که دوره کمک هزینه تحصیلی بیشتر از 6 ماه باشد، بورسیه EDUFI می تواند هزینه بازدید های کوتاه (حداکثر 1 ماهه) از سایر کشورها را برای جمع آوری اطلاعات یا یک کنفرانس علمی پوشش دهد.

انواع بورسیه فنلاند: EMJMDs

EMJMDs یا به عبارت دیگر کارشناسی ارشد مشترک اراسموس موندوس، برنامه های یکپارچه ی کارشناسی ارشد در بالاترین سطح کیفی است که توسط Erasmus+ حمایت مالی می شود. در واقع Erasmus+ بورسیه های مختلفی را به دانشجویان سراسر جهان ارائه می دهد و در پرداخت هزینه های تحصیل به آن ها کمک می کند.

خوب است بدانید همه ی دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اند و قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی  EMJMDs در فنلاند، برایشان مهیاست.

انواع بورسیه فنلاند: بورسیه دولتی

دانشجویان تمام رشته های تحصیلی که مشغول به تحقیق و پژوهش هستند، می توانند برای دریافت بورسیه دولتی فنلاند درخواست دهند. این بورسیه ماهانه 1.500 یورو را جهت کمک به پرداخت هزینه زندگی و رفع نیازهای اولیه را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. بورسیه دولتی فنلاند می تواند برای یک دوره مطالعاتی یا تحقیقاتی که بین 3 تا 9 ماه طول می کشد، اعمال شود.

توجه داشته باشید که:
1. دانشجویان کارشناسی ارشد و محققان مقطع پسا دکترا نمی توانند برای دریافت این بورسیه درخواست دهند.
2. بورسیه دولتی فنلاند هزینه سفر و بیمه را پرداخت نمی کند.

در بخش بعدی مقاله بورسیه CIMO و بورسیه های دانشگاهی فنلاند معرفی می شوند. با ما بمانید و به مطالعه ادامه دهید.

بورسیه های تحصیلی فنلاند
AuroraHut-Lapland-Finland-scaled

انواع بورسیه فنلاند: CIMO

دانشجویان دکترای دانشگاه های فنلاند می توانند برای دریافت بورسیه CIMO درخواست دهند و هیچ محدودیت زمانی برای دریافت این بورسیه تحصیلی فنلاند وجود ندارد. تنها کافی است که متقاضیان، 5 ماه پیش از شروع فعالیت خود، درخواست بورسیه را ثبت و پس از حدود 3 ماه، نتیجه نهایی را دریافت نمایند. خوب است بدانید که بورسیه تحصیلی رایگان CIMO فنلاند، مبلغ 1500 یورو را به عنوان هزینه زندگی یک دانشجوی مجرد می پردازد.

توجه داشته باشید که:
1. هزینه مسکن و سفر توسط این بورسیه پرداخت نخواهد شد.
2. بورسیه CIMO کمک هزینه ی خود را برای مدتی بین 3 تا 12 ماه پرداخت می کند.

انواع بورسیه فنلاند: بورسیه های دانشگاهی

بسیاری از بهترین دانشگاه ها و دانشگاه های علوم کاربردی فنلاند، بورسیه هایی را جهت تسهیل شرایط تحصیل به دانشجویان خود ارائه می دهند. در ادامه با انواع و شرایط اخذ بورسیه های دانشگاهی فنلاند آشنا می شوید.

بورسیه های دانشگاهی: دانشگاه هلسینکی

دانشجویان مستعد دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki) در مقطع کارشناسی ارشد، می توانند از یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی رایگان فنلاند یعنی بورسیه دانشگاه هلسینکی بهره مند شوند. از جمله هزینه های پرداختی توسط این بورسیه تحصیلی کشور فنلاند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمک هزینه کامل شامل:

 1. پرداخت هزینه تحصیل.
 2. کمک هزینه ی 5000 یورویی.

بورسیه دانشگاه هلسینکی، برای مدت زمان 2 سال ارائه می شود مشروط بر اینکه دانشجو پس از پایان سال اول تحصیل، پیشرفت داشته باشد. خوب است بدانید که تشخیص این پیشرفت بر اساس ارزیابی نمرات دانشجوست.

بورسیه های دانشگاهی: دانشگاه تامپره

دانشجویانی که در برنامه های کارشناسی ارشد دانشگاه تامپره (Tampere University of Applied Sciences) به زبان انگلیسی شرکت کرده اند و موظف به پرداخت شهریه هستند، می توانند درخواست خود برای دریافت بورسیه تحصیلی رایگان دانشگاه تامپره فنلاند را ثبت کنند. این بورسیه عموما در اختیار با استعداد ترین متقاضیان برای مدت 2 سال قرار می گیرد.

انواع روش پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی توسط دانشگاه تامپره، به شرح زیر است:

 1. بورسیه های پرداخت کامل یا نیمه ی شهریه ی دانشگاه.
 2. بورسیه ی برنامه متعالی با پرداخت کامل شهریه و مبلغ 5000 یورو برای هزینه های زندگی دانشجو.

هنوز بورسیه دانشگاه های اولو، آلتو و تورکو باقی مانده اند. همراه ما باشید و به مطالعه ادامه دهید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند
tampere-finland-lucie

بورسیه های دانشگاهی: دانشگاه اولو

بورسیه تحصیلی رایگان دانشگاه اولو فنلاند (University of Oulu) به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تعلق می گیرد. تعداد نفراتی که موفق به دریافت بورسیه این دانشگاه می شوند، بسته به رشته ی انتخابی متفاوت است اما به طور کلی بین 10 تا 40 نفر هر ساله از این بورسیه بهره می برند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه اولو هزینه تحصیل و شهریه ی دانشگاه دانشجویان را بر عهده می گیرد و هزینه های زندگی در این کشور را پوشش نمی دهد.

خوب است بدانید که بورسیه تحصیلی دانشگاه اولو فنلاند یک ساله است و در صورتی که دانشجویان در سال اول تحصیل موفق به گذراندن 55 واحد درسی شوند، می توانند این کمک هزینه را در سال دوم تحصیل خود نیز داشته باشند.

بورسیه های دانشگاهی: دانشگاه آلتو

دانشگاه آلتو (Aalto University) که برنامه های انگلیسی زبان متعددی را ارائه می دهد، بورسیه های تحصیلی را نیز در اختیار دانشجویان بین المللی (بدون ملیت کشورهای اتحادیه اروپا) خود قرار داده است. ارائه این بورسیه به دانشجویان بر اساس شایستگی آن ها اتفاق می افتد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه آلتو شهریه دانشگاه، هزینه زندگی و هزینه های مرتبط با تحصیل را پرداخت می کند. این بورسیه ها شامل حال تمام دانشجویان EU و Non-EU می‌شود اما باید دقت داشته باشید که مبتنی بر شایستگی دانشجویان است.

بورسیه های دانشگاهی: دانشگاه تورکو

برنامه بورسیه ی 5 ساله توسط دانشگاه علوم پزشکی تورکو (University of Turku) برای محققان پسادکترا در حوزه علوم و پزشکی تعریف شده است و سالانه 5 نفر از میان واجدین شرایط اخذ این بورسیه تحصیلی فنلاند، انتخاب می شوند تا به تحصیل رایگان پزشکی در فنلاند یا تحصیل با هزینه کمتر مشغول شوند.

بر اساس قوانین این برنامه، حقوق و درآمدی هم‌سطح با پرسنل آموزشی و پژوهشی دانشگاه برای محقق پسا دکترا در نظر گرفته می شود که مبلغ آن به 5000 یورو در ماه می رسد. یکی از عوامل موثر بر این مبلغ، میزان پیشرفت محقق طی کار است.

هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند چقدر است؟ اگر می خواهید سنجشی از هزینه تحصیل در فنلاند با بورسیه و بدون آن داشته باشید، ادامه مقاله برایتان مفید خواهد بود.

Tampere
Tampere

5. هزینه تحصیل در فنلاند

دانشجویان بین المللی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند، باید خود را برای پرداخت هزینه تحصیل برنامه های انگلیسی زبان در فنلاند آماده کنند. اکنون که با شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند آشنا شدید، خوب است بدانید که هزینه ی تحصیل در فنلاند چقدر است و سپس مقایسه ای میان شرایط تحصیل در این کشور با بورسیه تحصیلی و بدون آن داشته باشید.

هزینه تحصیل در فنلاند به رشته و دانشگاه انتخابی دانشجو وابسته است اما در یک تخمین کلی، این هزینه را سالانه مبلغی بین 6.000 تا 12.000 یورو می دانند.

جدول زیر تخمینی از هزینه تحصیل رشته های مختلف در بهترین دانشگاه های فنلاند را نشان دهد:

نام رشته نام دانشگاه مقطع تحصیلی هزینه تحصیل (سالانه)
تجارت بین المللدانشگاه تامپرهکارشناسی13170 یورو
آموزش معمان ابتداییدانشگاه اولوکارشناسی13170 یورو
مهندسی مکانیکدانشگاه LUTکارشناسی ارشد13500 یورو
اقتصاددانشگاه Vaasaکارشناسی ارشد12000 یورو

فراموش نکنید که تحصیل دکترا در فنلاند رایگان است.

6. هزینه زندگی در فنلاند

متقاضیان تحصیل در فنلاند همواره باید هزینه زندگی در این کشور را در بودجه بندی خود لحاظ کنند. هزینه زندگی در فنلاند بسته به عادت های زیستی دانشجو و همچنین شهر محل اقامت او تغییر می کند اما به طور کلی این هزینه برای دانشجوی تنها، مبلغی نزدیک به 907.0 یورو در ماه تخمین زده می شود.

توجه داشته باشید که مبلغ مذکور، اجاره خانه را شامل نمی شود.

اگر به دنبال جزئیات بیشتر درباره هزینه زندگی در فنلاند هستید، به جدول زیر توجه نمایید:

نوع هزینه مبلغ هزینه
رستوران معمولی برای 2 نفر80 یورو
خرید مواد غذایی1.04 تا 18.20 یورو
حمل و نقل عمومی برای 1 ماه60 یورو
قبوض115.30 یورو
اینترنت20.66 یورو
تفریح15.00 تا 38.46 یورو
پوشاک35.06 تا 112.18 یورو

شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فنلاند، موضوعات بعدی مقاله اند. همراه ما باشید و به مطالعه ادامه دهید.

Finland-(1)
Finland-(1)
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی فنلاند

برای دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه های فنلاند، ابتدا باید یک برنامه تحصیلی از یکی از دانشگاه های این کشور را بر اساس علایق، توانایی و شرایط خود انتخاب کنید و سپس با مراجعه به وبسایت دانشگاه انتخابی، به مطالعه شرایط اخذ پذیرش از آن دانشگاه و مدارک لازم بپردازید. مرحله ی بعدی برای دریافت پذیرش تحصیلی فنلاند، ورود به سایت Studyinfo و ثبت درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان است.

توجه داشته باشید که ثبت درخواست برای بورسیه تحصیلی دانشگاه فنلاند نیز همزمان با ثبت درخواست برای پذیرش تحصیلی انجام می پذیرد.

8. شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

با توجه به اینکه تحصیل در موسسات آموزش عالی فنلاند غالبا بیشتر از 90 روز طول می کشد، دانشجویان بین المللی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند، باید ویزای تحصیلی فنلاند را دریافت کنند. توجه داشته باشید که ثبت درخواست برای ویزای تحصیلی فنلاند در سفارت این کشور مشروط بر دریافت پذیرش رسمی از دانشگاه های فنلاند است.

برخی مدارکی که بین سفارت های فنلاند برای دریافت ویزا مشترک است، عبارتند از:

 1. فرم های تکمیل شده.
 2. نامه پذیرش.
 3. مدارک تمکن مالی.
 4. پاسپورت معتبر.
 5. عکس.
 6. مدارک پرداخت هزینه پردازش مدارک.
 7. بیمه سلامت.

توجه داشته باشید که:
1. حداقل تمکن مالی لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی معادل 6.720 یورو در ماه است.
2. مدارک متقاضی باید به یکی از زبان های انگلیسی، فنلاندی یا سوئدی ترجمه شوند.
3. هزینه پردازش مدارک برای برنامه های کاغذی و الکترونیکی به ترتیب 450 و 350 یورو خواهد بود.

با توجه به اهمیت دانشگاه انتخابی در روند دریافت پذیرش و بورسیه تحصیلی فنلاند، خوب است با برخی جزئیات درباره آن ها که در آخرین بخش از مقاله آورده ایم، آشنا باشید.

Easter-witches-Finland
Easter-witches-Finland

9. رتبه جهانی بهترین دانشگاه های فنلاند

رتبه جهانی بهترین دانشگاه های جهان که در جدول زیر نشان داده شده اند، همواره می توانند به دانشجویان در تصمیم گیری کمک کنند:

نام دانشگاه رتبه جهانی (QS سال 2024)
دانشگاه آلتو109
دانشگاه هلسینکی115
دانشگاه اولو313
دانشگاه تورکو315
دانشگاه ییواسکیلا351
دانشگاه LUT351
دانشگاه تامپره436
دانشگاه شرقی فنلاند548
دانشگاه آبو آکادمی601-610

10. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در فنلاند

دانشگاه های فنلاند که مورد تایید وزارت علوم قرار دارند، عبارتند از:

 • Aalto University
 • Abo Akademi University
 • LUT University (Lappeenranta University of Technology)
 • Tampere University
 • Tampere University of Technology
 • University of Eastern Finland
 • University of Helsinki
 • University of Jyvaskyla
 • University of Oulu
 • University of Turku

11. معایب تحصیل در فنلاند

برخی از مشکلاتی که شاید بتوان به عنوان معایب تحصیل در فنلاند معرفی کرد، عبارتند از:

 1. رقابت سنگین برای تحصیل در فنلاند خصوصا در مقطع دکترا.
 2. تعداد پایین ظرفیت برخی از بورسیه های تحصیلی.
 3. سرمای شدید هوا و امکان رسیدن دما به منفی 38 درجه.

سوالات متدوال بورسیه تحصیلی فنلاند

✅ بورسیه های تحصیلی فنلاند شامل حال کدام مقاطع تحصیلی می شود؟

در اغلب موارد دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند از بورسیه های تحصیلی فنلاند استفاده کنند.

✅ شرایط اخذ کدام بورسیه تحصیلی فنلاند برای دانشجویان مقطع دکترا وجود دارد؟

علاوه بر بورسیه های دانشگاهی، بورسیه های دولتی فنلاند، EDUFI و CIMO در اختیار این دانشجویان قرار دارد.

✅ بورسیه های دانشگاهی فنلاند، چه هزینه هایی را پوشش می دهند؟

شهریه دانشگاه، هزینه تحقیقات و کمک هزینه زندگی، از هزینه هایی هستند که ممکن است پوشش داده شوند.

✅ بورسیه تحصیلی دانشگاه هلسینکی تا چه مدت اعتبار دارد؟

بورسیه دانشگاه هلسینکی مشروط بر پیشرفت دانشجو در سال اول تحصیل، 2 ساله است.

✅ چند نفر در هر سال موفق به دریافت بورسیه تحصیلی رایگان دانشگاه اولو فنلاند می شوند؟

هر ساله بین 10 تا 40 نفر این بورسیه را دریافت می کنند.

جمع بندی

Conclusion

اگر به دنبال تحصیل در فنلاند هستید اما دغدغه ی هزینه تحصیل در این کشور را دارید، باید بدانید که بورسیه های تحصیلی در این کشور همواره در دسترس دانشجویان بین المللی قرار دارد و بسیاری از هزینه های موجود از جمله شهریه دانشگاه، هزینه تحقیقات و حتی کمک هزینه زندگی در فنلاند را پوشش می دهند. بنابراین با تلاش کافی، اخذ نمرات بالا و اثبات توانایی خود می توانید موفق به دریافت بورسیه های تحصیلی شوید و تحصیلی بدون اضطراب برای هزینه های موجود را در بهترین دانشگاه های فنلاند تجربه کنید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان