بورسیه تحصیلی در جمهوری چک (+تغییرات 2021)

czech Flag

اگر به دنبال کاملترین اطلاعات جهت دریافت بورسیه تحصیلی در جمهوری چک هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

پس از خواندن این مقاله تا انتهای آن، با شرایط تحصیل کارشناسی در جمهوری چک و دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور به صورت دقیق آشنا شده و به صورت گام به گام، راهنمایی خواهید شد.

 • دریافت بورسیه تحصیلی در جمهوری چک چه شرایطی دارد؟
 • شرایط دانشگاه های مهم در خصوص بورسیه تحصیلی در جمهوری چک
 • آیا می توان به تحصیل رایگان در جمهوری چک پرداخت؟
 • هزینه تحصیل در جمهوری چک
 • هزینه های زندگی در جمهوری چک

1. آشنایی با جمهوری چک

ابتدا کمی با کشور جمهوری چک آشنا می شویم و سپس به بررسی تحصیل رایگان در چک و یا کاهش هزینه های تحصیلی دانشجویان بین المللی توسط بورسیه تحصیلی در جمهوری چک خواهیم پرداخت.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

جمهوری چک در اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت این کشور، یعنی شهر پراگ با جمعیتی حدود یک میلیون جزو بزرگترین شهرهای اتحادیه اروپا محسوب می شود. این شهر با جاذبه های دیدنی فوق العاده از مهمترین شهرهای توریستی اروپا محسوب می شود. دانشگاه بزرگ چارلز دانشجویان بسیاری را از نقاط گوناگون جهان به این کشور کوچک جذب کرده؛ از جمله دانشجویان زیادی از ایران که اکثراً در رشتهٔ پزشکی تحصیل می‌کند.

جمهوری چک با کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی همسایه می باشد. تا سال 1918 میلادی کشور جمهوری چک تنها بخشی از امپراتوری اتریش محسوب می شد. پس از شکست اتریش در جنگ جهانی اول، کشور چکسلواکی به استقلال دست پیدا کرد.

در سال 1999 کشور جمهوری چک به عضویت اتحادیه اروپا درآمد. جمهوری چک از آب و هوای متنوعی برخوردار است. جمهوری چک دارای تابستان‌های خنک و زمستان‌های سرد و مرطوب بوده، و میزان بارندگی آن بسیار زیاد است.

اقتصاد جمهوری چک

به دلیل وجود نیروی کار بسیار ماهر، این کشور به قدرت صنعتی کشورهای بلوک شرق سابق بدل شده است. محصولات صادراتی کشور چک شامل ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد اولیه و سوخت مواد شیمیایی می باشد. از دیگر محصولات صادراتی جمهوری چک، می‌توان به سنگ آهن و زغال سنگ نیز اشاره کرد.

کشاورزی در اقتصاد این کشور، نقش مهمی به عهده دارد، و عمده محصولات آن، جو و چغندر قند می‌باشد.

دامداری و جنگل‌ داری نیز در این کشور متداول است. کارخانه ماشین‌سازی اشکودا و کارخانه‌های تولید کریستال کمک بسیاری به اقتصاد پویای چک می‌کند.

جمهوری چک هم‌اکنون، در حال گذر از نظام اقتصاد کمونیستی به سمت بازار آزاد و خصوصی ‌سازی صنعت و کشاورزی است. همچنین جمهوری چک درآمد قابل توجهی از توریسم و گردشگری به دست می آورد.

گردشگری در جمهوری چک

پس از شهرهای لندن، پاریس، استانبول و رم میتوان به شهر پراگ به عنوان پربازدید ترین شهر اروپا اشاره کرد.  برنو، پلزن، استراوا و لیبه رتس از دیگر شهرهای مهم این کشور محسوب می شوند. نرخ رشد جمعیت در جمهوری چک منفی است. همچنین امید به زندگی برای بانوان 79 و برای آقایان 73 سال تخمین زده می شود.

از آنجایی که کشور چک در قلب اروپای مرکزی قرار گرفته است، عده ای آن را محل برخورد تمدن های اروپایی می دانند و به آن لقب عروس اروپا داده اند. این کشور دارای منابع طبیعی و فرهنگی فراوانی است و با برنامه هایی مانند اعطای شرایط تحصیل رایگان در چک، میزبان عده ی فراوانی از دانشجویان بین المللی می باشد.

بیشتر مرز جمهوری چک را رشته کوه های مختلف تشکیل می دهند. از دیگر ویژگی های مهم چک، وجود نقاط گردشگری فراوان در مساحت کوچک این کشور است. از جمله این دیدنی ها می توان به محیط شهر ها، دهکده ها و چشمه های آب معدنی اشاره کرد.

در ادامه به بررسی شرایط بورسیه تحصیلی در جمهوری چک به صورت جزئی و دقیق تر می پردازیم.

بورسیه تحصیلی در جمهوری چک
Panorama-of-Prague’s-Old-Town

آیا شرایط تحصیل در جمهوری چک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

2. دریافت بورسیه تحصیلی در جمهوری چک چه شرایطی دارد؟

تحصیل رایگان در چک و یا کاهش هزینه های تحصیلی دانشجویان بین المللی توسط بورسیه تحصیلی در جمهوری چک، به چند روش مختلف انجام می شود.

از جمله این موارد می توان به تامین هزینه های زندگی و یا حذف شهریه دانشگاه به منظور فراهم کردن امکان تحصیل رایگان در چک اشاره کرد. این امکانات موجب می شود اعزام دانشجو به جمهوری چک به صورت روز افزون بالا برود.

به طور معمول دانشجویان پس از آغاز دوره تحصیل در دانشگاه، این امکان را دارند که برای برنامه های بورسیه تحصیلی اقدام نمایند. با توجه به محدود بودن برنامه بورسیه تحصیلی در جمهوری چک و در مقطع کارشناسی، برای دریافت این بورسیه لازم است افراد نمره های ممتاز کسب کرده و دوره را با موفقیت سپری کنند.

شرایط بورسیه تحصیلی در جمهوری چک در هر دانشگاه و در هر دوره تحصیلی متفاوت است.

بورسیه تحصیلی جمهوری چک در مقطع کارشناسی

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری چک در مقطع کارشناسی، غالبا شانس کمتری از دوره کارشناسی ارشد و دکترا دارد و ارائه برنامه های بورسیه تحصیلی در این مقطع بسیار کمتر است.

بورسیه تحصیلی در جمهوری چک در مقطع کارشناسی ارشد

دریافت بورسیه تحصیلی در جمهوری چک برای مقطع کارشناسی ارشد راحت تر از دریافت این بورسیه در مقطع لیسانس و سخت تر از مقطع دکترا است.

دریافت بورسیه کارشناسی ارشد در جمهوری چک به مانند مقطع کارشناسی تا حد زیادی بر نتایج تحصیلی دانشجویان در دانشگاه محل تحصیل متکی است. در صورتی که دانشجویان نتایج ممتاز دریافت کنند، این امکان را دارند تا از تخفیف پرداخت شهریه بهره ببرند.

در ادامه برخی از بورسیه های تحصیلی در چک و همچنین شرایط تحصیل رایگان در چک تشریح شده است. لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

Czech Republic
Czech Republic

3. شرایط دانشگاه های مهم در خصوص بورسیه تحصیلی در جمهوری چک

بورسیه تحصیلی در جمهوری چک: برنامه بورسیه دانشجویی اراسموس

شبکه دانشجویی اراسموس جمهوری چک به عنوان یک سازمان دانشجویی غیرانتفاعی، نمایندگی بخش های محلی ESN را در سطح ملی بر عهده دارد.

وظیفه ESN یا بورسیه اراسموس تبادل و جا به جایی دانشجویان بین المللی در حوزه اتحادیه اروپا می باشد. هرساله تقریبا 7.000 دانشجوی بین المللی از کمک های بورسیه تحصیلی اراسموس بهره مند می شوند.

همچنین در میان تعداد زیادی از برنامه های بورس تحصیلی ارائه شده از سمت دانشگاه های مختلف، می توان به  بورسیه تحصیل زبان، ادبیات و فرهنگ چک اشاره کرد. این بورسیه به وسیله دانشکده فلسفه دانشگاه ماساریک ارائه می گردد.

بورس ادبیات و فرهنگ چک به عنوان یک بورس تحصیلی سه ماهه به مبلغ 8000 CZK ، هر ساله به منظور تحصیل در ترم پاییز (از اکتبر تا دسامبر) در نظر گرفته می شود.

این بورس تحصیلی در درجه اول برای دانشجویان بین المللی که دوره زبان چک را گذرانده اند در نظر گرفته شده است. اما بورسیه ادبیات و فرهنگ چک این امکان را دارد که به منظور تحصیل در سایر رشته ها مانند جامعه شناسی، روانشناسی، زبان های آلمانی یا رومانیایی و ادبیات نیز برای دانشجویان بین المللی ارائه شود.

اصلی ترین شرط اخذ بورسیه زبان و ادبیات چک، تسلط کافی به زبان چکی می باشد که تحصیل در برنامه دوره زبان چک را امکان پذیر می کند.

متقاضیان تا 30 آوریل هر سال، این فرصت را دارند تا درخواست خود را همراه با رزومه و یک توصیه نامه از استاد دوره زبان چکی ارسال نمایند. نتایج اخذ بورسیه زبان چک تا 30 ژوئن اعلام می شود.

Czech
Czech

بورسیه تحصیلی در جمهوری چک: بورسیه تحصیلی دانشگاه چارلز پراگ

این بورسیه به منظور پشتیبانی مالی از دانشجویان خارج از کشور که مشغول تحصیل در برنامه های انگلیسی هستند، به صورت جداگانه سازماندهی می شود. در این خصوص 3 دانشکده به دانشجویان بین المللی بورسیه اعطا می کنند.

 • دانشکده ریاضیات و فیزیک با اعطای حداکثر دو بورس تحصیلی شهریه برای دوره کارشناسی علوم کامپیوتر و یک بورس تحصیلی شهریه برای برنامه کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر
 • دانشکده علوم با رویکرد پشتیبانی از دانشجویان مستعد دوره دکترا، بورسیه تحصیلی STARS را ارائه می دهد. این برنامه برای دانشجویان چک و بین المللی به طور یکسان در دسترس می باشد.
 • دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه چارلز با ارائه بورسیه تحصیلی توسعه، یک پوشش جزئی برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

در این میان هر دانشکده به صورت مجزا برای دانشجویان ممتاز بورسیه تحصیلی ارائه می کند. این بورسیه تحصیلی پس از گذراندن سال اول تحصیل قابل درخواست می باشد.

آیین نامه داخلی هر دانشکده میزان دقیق بورسیه تحصیلی دانشگاه چارلز پراگ را تعیین میکند.

دانشجوی ممتاز پس از اتمام ترم اول تحصیل خود، می تواند به معاونت روابط بین الملل دانشکده مربوطه مراجعه کند تا بورسیه تحصیلی مورد نظرش را دریافت کند.

متقاضیانی که بورسیه تحصیلی دانشکده فنی چک شامل آن ها می شود، یک کمک هزینه ماهانه با مبلغ400 تا 440 یورو در ماه دریافت می کنند.

Czech Republic
Czech Republic

بورسیه تحصیلی در جمهوری چک: بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم زندگی چک پراگ

روش های مختلفی برای دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه علوم زندگی پراگ درنظر گرفته شده است. اولین روش دریافت یک بورسیه تحصیلی بر اساس شایستگی می باشد. این بورسیه به دانشجویان با نتایج ممتاز در هر ترم داده می شود.

دومین روش “بورسیه تحصیلی اجتماعی دانشگاه علوم زندگی چک” نام دارد. این روش برای افرادی ارائه می شود که در موقعیت شخصی نامطلوبی قرار دارند.

علاوه بر این ها دانشگاه علوم زندگی چک یک بورسیه تحصیلی اقامت نیز اعطا می کند. این بورسیه که به دانشجویان دوره دکترا متعلق است، به منظور کمک به تامین هزینه های زندگی آن ها در طول تحصیل اعطا می شود.

همچنین سه برنامه بین المللی در زمینه بورسیه تحصیلی در جمهوری چک در نظر گرفته شده است که دانشجویان را از سراسر جهان حمایت می نماید. در قسمت پایین می توانید این بورسیه ها را مشاهده کنید:

Science without Borders

Bolashak

Visegrad Scholarship Programme

بورسیه تحصیلی در جمهوری چک: بورس تحصیلی ویشگراد

صندوق بین المللی ویشگراد یک سازمان بین المللی تاسیس شده توسط دولت کشورهای گروه ویشگراد (جمهوری چک، مجارستان، لهستان و اسلواکی) می باشد. این صندوق ضمن اداره چندین برنامه کمک مالی، بورسیه های تحصیلی فردی، بورسیه های تحصیلی و اقامت هنرمندان را نیز ارائه می کند.

متقاضیان تحصیل کارشناسی ارشد و دکترا در جمهوری چک، تحت حمایت بورس های تحصیلی ویشگراد قرار می گیرند.

تنها افرادی می توانند بورسیه تحصیلی ویشگراد را دریافت کنند که از کشورهای چک، اسلواکی، مجارستان یا لهستان (کشورهای گروه ویشگراد) به جمهوری چک آمده باشند.

بورسیه تحصیلی ویشگراد تا 4 ترم اعطا می شود. دانشجویان هر ساله تا تاریخ  15 مارس فرصت دارند درخواست دریافت این بورسیه تحصیلی را ارسال نمایند.

تا کنون به بررسی شرایط بورسیه تحصیلی چک پرداخته ایم. برای رسیدن به پاسخ سوالاتتان در خصوص شرایط تحصیل رایگان در چک و هزینه های زندگی در این کشور، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بورسیه تحصیلی در جمهوری چک
Night-sightseeing,-Prague,-Czech-Republic

4. آیا با استفاده از بورسیه تحصیلی در جمهوری چک می توان به تحصیل رایگان در این کشور پرداخت؟

دانشجویان بین المللی با تحصیل به زبان چکی، این امکان را پیدا می کنند تا به تحصیل رایگان در چک و در دانشگاه های دولتی این کشور دست پیدا کنند.

بسیاری از دانشگاه های چک، برنامه هایی به عنوان دوره های یک ساله زبان ارائه می دهند. دانشجویان با استفاده از این دوره، برای تحصیل رایگان در چک و یا شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها، از جمله آزمون ورودی تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک و همچنین تحصیل پزشکی در چک آماده می شوند.

شهروندان کشور چک و دانش آموزان و دانشجویان بین المللی در صورتی که بخواهند زبان چکی را فرا بگیرند، یا دانش زبانی خود را بالاتر ببرند، این امکان را دارند که در طیف وسیعی از برنامه های دوره های زبان در جمهوری چک شرکت کنند. این برنامه ها غالبا در دوره های تابستانی یا به وسیله دانشگاه ها، آموزشگاه های خصوصی یا کالج زبان در چک برگزار می شود. دوره های زبان در کشور جمهوری چک در اکثر برنامه ها، از چند هفته تا یک سال به طول می انجامد.

از جمله بهترین و شناخته شده ترین دوره های زبان چکی، دوره های تابستانی مطالعات اسلاوی است. این دوره هر ساله در چندین دانشگاه دولتی چک و در تعطیلات تابستان (معمولا از جولای تا سپتامبر) برگزار می شود.

5. دانشگاه های دولتی برگزار کننده دوره های زبان چک به منظور بهره بردن از بورسیه تحصیلی در جمهوری چک

 • دانشگاه چارلز در پراگ
 • دانشگاه ماساریک در برنو
 • دانشگاه پالاکی در اولوموک
 • دانشگاه بوهمیا جنوب
 • دانشگاه بوهمیا غرب
 • موسسه آموزش زبان دانشگاه چارلز در  Poděbrady

شرکت در این دوره ها علاوه بر دانشجویان بین المللی و دارای ویزای تحصیلی چک و متخصصان (اساتید و مترجمان دانشگاهی)، برای تمام علاقه مندان و عموم مردم آزاد می باشد.

در دوره های زبان، افراد نه تنها زبان چکی خود را بهبود می بخشند، بلکه با حقایق جالب ادبیات، فرهنگ و تاریخ چک نیز آشنا می شوند. برای این منظور آن ها در طیف وسیعی از فعالیت های فرهنگی و تفریحی خارج از دانشگاه شرکت می کنند.

بورسیه تحصیلی در جمهوری چک
Prague

6. هزینه تحصیل در جمهوری چک در مواردی که بورسیه تحصیلی در جمهوری چک را دارا نیستند.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

تحصیل به زبان انگلیسی در چک نیازمند پرداخت شهریه است. با این حال همچنان هزینه تحصیل در چک بسیار کمتر از هزینه های تحصیل در کشورهای اروپای غربی می باشد.

شهریه دانشگاه چک (کارشناسی)شهریه دانشگاه چک (کارشناسی ارشد)نام دانشگاه
اتحادیه اروپاخارج از اتحادیه اروپا
192.800 کرون235.000 کرون230.000 تا 335.000 کروندانشگاه نیویورک در پراگ
40% تخفیف60.000 تا 220.000 کرون60.000 تا 220.000 کروندانشگاه چارلز پراگ
40.000 تا 340.000 کرون40.000 تا 340.000 کروندانشگاه ماساریک برنو
50.000 کرون50.000 کروندانشگاه اقتصاد پراگ
57.000 کرون65.500 کروندانشگاه متروپولیتن پراگ
110.000 تا 128.000 کرون128.000 تا 132.000 کروندانشگاه فناوری چک
135.000 تا 195.000 کرون153.000 تا 204.000 کرونکالج پراگ
65.500 کرون65.500 کروندانشگاه شیمی و فناوری پراگ
90.000 کرون90.000 کرونکالج یونی کرن
121.000 کرون121.000 کرونکالج نیوتون
50.000 کرون63.000 کروندانشگاه پالاکی اولوموک
150.000 تا 325.000 کرون130.000 تا 143.000 کرونآکادمی هنر پراگ

7. هزینه های زندگی در جمهوری چک

متوسط هزینه زندگی در جمهوری چک در قیاس با سایر کشورهای تحصیلی معروف اروپا، به طرز قابل توجهی پایین تر و مقرون به صرفه تر می باشد.

متوسط هزینه های زندگی هر دانشجو ماهانه 350 تا 750 دلار است. این هزینه وعده های غذایی، حمل و نقل عمومی، اقامت، اوقات فراغت و هزینه استفاده از مراکز فرهنگی را شامل می شود.

تحصیل رایگان در چک
Czech

8. هزینه های اسکان در جمهوری چک

محبوب ترین نوع اسکان دانشجویی، اسکان در خوابگاه دانشگاه است. اکثر دانشگاه های جمهوری چک برای اسکان دانشجویان بین المللی، خوابگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه را به آن ها ارائه می کنند.

افرادی که خواهان زندگی در فضای بزرگتر هستند، می توانند یک آپارتمان خصوصی یا اتاق یک نفره را در یک آپارتمان مشترک با قیمتی مناسب اجاره نمایند.

 • هزینه اسکان در خوابگاه دانشجویی در جمهوری چک: حدود 150 دلار
 • هزینه اجاره سوئیت یا یک اتاق در جمهوری چک: از 250 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان خصوصی در جمهوری چک: از 450 دلار

طبیعتا هزینه های ذکر شده با توجه به مکان اسکان فرد، متفاوت است و زندگی در شهر پرجمعیت تری مانند پراگ، هزینه های بالاتری می طلبد.

وب سایتی مفید برای اسکان دانشجویی در جمهوری چک

Student Room Flat گزینه های اجاره ی خانه در جمهوری چک را به دانشجویان و کارآموزان بین المللی نمایش می دهد.

این سایت با هدف اسکان راحت و مناسب دانشجویان بین المللی، تا کنون از هزاران دانشجو در شهر پراگ و سایر شهرها استقبال کرده است.

در ادامه به بررسی لیستی از هزینه های زندگی در جمهوری چک از جمله هزینه های حمل و نقل می پردازیم. با ما همراه باشید.

تحصیل رایگان در چک
studentprague1

9. لیست هزینه های زندگی در جمهوری چک

میانگین هزینه غذا و نوشیدنی در چک
2.3 دلارناهار در رستوران معمولی
5 دلارپیتزا
5.9 دلاروعده غذایی رستوران
0.5- 1.4 دلارمحصولات لبنی
0.9 دلاریک عدد نان
4.5 دلار1  کیلوگرم گوشت مرغ
1.8–2.7  دلار1  کیلوگرم سیب
0.7 دلار1.5  لیتر آب معدنی
میانگین هزینه اقامت در چک
حدود 150 دلار در ماهخوابگاه دانشجویی
از 250 دلار در ماهاتاق خصوصی در یک تخت
از 450 دلار در ماهآپارتمان خصوصی

10. هزینه حمل و نقل عمومی دانشجویی در چک (آخرین بروز رسانی 10/2020)

آیا شرایط تحصیل در جمهوری چک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2
شهر1  ماه1  سال
پراگ1301280
برنو2752375
استراوا2491010
پیلسن2442003
اولوموک1751475
لیبرس132912
Czech Republic
Czech Republic

سوالات متداول بورسیه تحصیلی در جمهوری چک

✅ دریافت بورسیه تحصیلی در جمهوری چک چه شرایطی دارد؟

دانشجویان می توانند پس از آغاز دوره تحصیلی برای دربافت بورسیه تحصیلی اقدام کنند. برای کسب بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی افراد باید نمرات ممتازی داشته باشند.

✅ آیا تحصیل رایگان در جمهوری چک امکان پذیر است؟

بله. دانشجویانی که به زبان چکی مسلط هستند می توانند در این کشور به صورت رایگان تحصیل کنند.

✅ هزینه های زندگی در جمهوری چک چقدر است؟

متوسط هزینه زندگی یک دانشجو ماهانه مبلغی بین 350 تا 750 دلار است.

✅ بورسیه تحصیلی جمهوری چک در مقطع کارشناسی امکان پذیر است؟

بله امکان اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری چک در مقطع کارشناسی امکان پذیر است. اما متاسفانه غالبا شانس کمتری به نسبت مقاطع دیگر دارد.

✅ بورسیه تحصیلی در جمهوری چک در مقطع کارشناسی ارشد چگونه است؟

بله. اگر دانشجو نمرات ممتازی داشته باشد، امکان دریافت بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد چک را دارد.

جمع بندی

Conclusion

کشور جمهوری چک به عنوان یکی از کشورهای محبوب اروپایی برای تحصیل در مقاطع مختلف شناخته می شود. هرساله افراد زیادی از شرایط مطلوب بورسیه در این کشور استفاده می کنند. جمهوری چک در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی از هزینه های زندگی بسیار مناسبتری برخوردار است. وجود انواع بورسیه در سطوح مختلف در این کشور، دانشجویان را ترغیب می کند تا همواره جمهوری چک را به عنوان گزینه ای جدی برای مهاجرت تحصیلی در نظر بگیرید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا