بورسیه تحصیلی در آمریکا (شرایط تحصیل رایگان 2021)

usa Flag

اگر به دنبال مهاجرت و تحصیل در آمریکا هستید این مقاله برای شما نوشته شده است. برای آشنایی بیشتر با شرایط بورسیه تحصیلی در آمریکا این مقاله را مشاهده کنید.

  • بورسیه تحصیلی در آمریکا؛ راهی برای تحصیل رایگان در این کشور
  • دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی در آمریکا
  • معرفی دانشگاه های مقرون به صرفه آمریکا
  • بررسی گزینه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های آمریکا
  • بورسیه تحصیلی در آمریکا و مزیت های آن

✅بورسیه تحصیلی در آمریکا؛ راهی برای تحصیل رایگان در این کشور

یکی از هیجان انگیز ترین مراحل زندگی هر شخص، ورود به دانشگاه است. ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و پیدا کردن رشته مورد علاقه جزو مهمترین مسائل زندگی است. در این زمینه افراد زیادی مایلند این تجربه را در مراکز آموزش عالی برتر دنیا و با استفاده از امکاناتی نظیر بورسیه تحصیلی در آمریکا پشت سر بگذارند. جایگاه علمی ممتاز کالج ها و دانشگاه های آمریکا و همچنین فراهم آوردن امکانات تحصیل رایگان در آمریکا توسط این موسسات، این کشور را بین دانشجویان، به یکی از گزینه های جذاب و مطلوب برای مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

با این وجود یکی از موانع مهاجرت تحصیلی به آمریکا برای دانشجویان، هزینه های بالای تحصیل در آمریکا است. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تلاش می کنند برای کاهش هزینه تحصیل در آمریکا به گزینه هایی مناسب دست پیدا کنند. تحصیل رایگان در آمریکا و بورسیه تحصیلی در آمریکا از جمله این موارد است.

در این مقاله لیستی از دانشگاه های بدون شهریه ایالات متحده، که امکان تحصیل رایگان در آمریکا را برای دانشجویان فراهم کرده اند، معرفی می شود. تعدادی از این کالج ها و دانشگاه ها به صورت کامل شهریه دانشجویان را پوشش می دهند. حتی در صورتی که دانشجویان بین المللی باشند.

برخی دیگر از دانشگاه ها بورسیه تحصیلی و کمک های مالی مناسبی را به دانشجویان بین المللی اعطا می کنند.

در ادامه به بررسی دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی در آمریکا و این قبیل تسهیلات می پردازیم. چنانچه سوالاتی از قبیل شرایط سنی تحصیل در آمریکا، بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دبیرستان و… دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بورسیه تحصیلی در آمریکا
Hudson-Yards-neighborhood-in-New-York-City,-United-States

دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی در آمریکا (تحصیل رایگان در آمریکا)

آیا شرایط تحصیل در آمریکا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

کالج بریا (Berea College)

کالج بریا در شهر کنتاکی واقع شده است. این کالج به دلیل برگزاری دوره های تحصیلی رایگان برای دانشجویان بین المللی معروف شده است.

کالج بریا بر اهمیت ادغام فرهنگ های مختلف، کاملا آگاه است. در همین راستا شرایطی را برای تحصیل رایگان دانشجویان بین المللی فراهم آورده است.

برای دانشجویان بین المللی امکان تحصیل رایگان دوره کارشناسی در کالج بریا، تنها در سال اول فراهم است. اما از سال دوم به بعد دانشجویان باید سالانه 1.000 دلار به منظور ادامه تحصیل در این کالج، شهریه بپردازند.

علاوه بر امتیاز تحصیل رایگان، کالج بریا گزینه های کاری بسیاری را به منظور کمک به دانشجویان، برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا ارائه می دهد.

طبیعتا با توجه به امتیازاتی که برای تحصیل در کالج بریا در اختیار دانشجویان گذاشته می شود، پذیرفته شدن در این کالج بسیار رقابتی می باشد.

موسسه موسیقی کورتیس (Curtis Institute Of Music)

هنرستان خصوصی موسیقی کورتیس در شهر فیلادلفیا قرار دارد. این موسسه نیز دوره های رایگان به دانشجویان ارائه می دهد.

به دلیل خصوصی بودن موسسه کورتیس و ارائه آموزش های فردی فراوان طی دوره تحصیل موسیقی، این موسسه سالانه تنها 160 دانشجو پذیرش می کند. با توجه به تعداد کم هنرجویان، موسسه موسیقی کورتیس بورسیه تحصیلی را با پوشش کامل به همه دانشجویان اعطا می نماید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا در موسسه موسیقی کورتیس، بر اساس شایستگی بنا شده است. به این معنا که دانشجویان برای دریافت کمک های مالی و بورسیه، نیازی به اثبات احتیاج مالیشان ندارند.

دانشجویانی که مدارکی مبتنی بر نیاز مالی به موسسه ارائه می کنند، علاوه بر بورسیه تحصیلی، کمک مالی فراتر از هزینه های تحصیل را نیز از این موسسه دریافت می کنند.

یکی از مهمترین دلایل ارائه مبالغ مازاد بر بورسیه های تحصیلی در موسسه موسیقی کورتیس، جلوگیری از ترک تحصیل دانشجویان به دلیل مشکلات مالی است.

بورسیه موسسه موسیقی کورتیس ابتدای هر سال تا پایان دوره تحصیلات به دانشجو ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی در آمریکا
Empire-State-Building-views

کالج دیپ اسپرینگز (Deep Springs College)

کالج دیپ اسپرینگز به عنوان یکی از کوچکترین موسسات آموزش عالی آمریکا در کالیفرنیا واقع شده است. تحصیل در این کالج رایگان می باشد و هم اکنون تنها مردان می توانند در این کالج به تحصیل بپردازند.

هزینه های تحصیل، زندگی و اسکان دانشجویان کاملا توسط کالج دیپ اسپرینگز پوشش داده می شود. بنابراین پذیرش در این کالج بسیار رقابتی می باشد. هر ساله حداکثر 15 دانشجو اجازه ورود به این کالج را دریافت می نمایند.

از ویژگی های تحصیل در کالج دیپ اسپرینگز، الزام به کار در مزرعه واقع در محوطه دانشکده است. دلیل برگزاری این برنامه توسط دانشگاه، ارتقا دانشجویان در هدف اصلی دانشکده، یعنی کار دستی می باشد.

کلاس ها در این موسسه غالبا با کمتر از 8 دانشجو تشکیل می گردد. بنابراین اکثر دانشجویان در پایان دوره های تحصیلی سطح آمادگی بسیار بالایی دارند.

دانشگاه مردم (University of the People)

دانشگاه مردم، یک کالج آنلاین آمریکایی می باشد. این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه های دانشگاهی، از علوم طبیعی تا مدیریت بازرگانی را به افراد ارائه می دهد.

تحصیل برای دانشجویانی که در این دانشگاه آنلاین ثبت نام می کنند، رایگان است. دانشجویان ملزمند تنها هزینه ای را برای درخواست (اپلیکیشن فی) و ارزیابی پرداخت کنند.

هدف دانشگاه مردم از ارائه بورسیه تحصیل در آمریکا به دانشجویان، آموزش برای هر دانشجو از هر نقطه ای در جهان است.

بورسیه تحصیلی در آمریکا
Golden-Gate-Bridge,-United-States

آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده (The United States Naval Academy)

آکادمی نیروی دریایی در مریلند، قرار دارد. دانشجویان این آکادمی در هنگام تحصیل، کمک هزینه های تحصیل، اقامت و مراقبت های درمانی دریافت می کنند.

برخلاف دانشجویان ملی که پس از فارغ التحصیلی ملزم به ارائه خدمات در نیروی دریایی به مدت 5 سال می باشند، دانشجویان بین المللی برای ارائه خدمات در این آکادمی باید به کشورهای خود بازگردند.

هر ساله تقریبا 60 دانشجوی بین المللی در این آکادمی پذیرفته می شوند.

دانشگاه ایالتی واشنگتن (Washington State University)

دانشگاه ایالتی واشنگتن در پولمن واشنگتن قرار دارد. این دانشگاه برنامه های متنوعی را برای دانشجویان داخلی و بین المللی در نظر گرفته است.

ضمانتی در خصوص رایگان بودن شهریه برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد.

برتری تحصیلی و معدل بالا از جمله شرایط پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه می باشد.

در دانشگاه ایالتی واشنگتن امکان تمدید بورسیه برای دانشجویان وجود دارد، اما این موضوع نیازمند این است که دانشجویان در طول سال نمرات بالایی را دریافت کرده باشند.

بورسیه تحصیلی در آمریکا
Hollywood,-Los-Angeles,-United-States

کالج آلیس لوید (Alice Lloyd College)

تحصیل در کالج آلیس لوید در ایالات متحده، بر توافق نامه کار در زمان مطالعه مبتنی است. بدین معنا که دانشجویان باید در دوره تحصیل به کار در این موسسه بپردازند.

توجه داشته باشید چنانچه حداقل ساعات کار در این دانشگاه کامل نشده باشد، دانشجویان نمی توانند از کالج آلیس لوید فارغ التحصیل شوند.

برنامه کار مطالعاتی در آلیس لوید، به منظور کمک به دانشجویان در ایجاد حس مسئولیت و قدردانی از کار پایه ریزی شده است.

کالج اوزارکس (College of the Ozarks)

کالج اوزارکس به عنوان یک دانشگاه با گزینه تحصیل رایگان در آمریکا، در میسوری واقع شده است. این دانشگاه برنامه های دانشگاهی فراوانی در زمینه هنرهای لیبرال ارائه می کند.

کالج اوزارکس یک برنامه بدون هزینه مشروط در نظر گرفته است. بدین معنا که دانشجویان موظفند حداقل 15 ساعت در هفته به کار بپردازند تا مشمول شرایط بورسیه تحصیل کالج اوزارکس شوند.

بورسیه تحصیل در آمریکا که توسط دانشگاه اوزارکس ارائه می شود، تنها هزینه های تحصیل را شامل می شود. به عبارت دیگر هزینه های اسکان، تغذیه و سایر هزینه ها از جمله تهیه کتاب ها و اقلام غیر ضروری بر عهده خود دانشجو است.

اما توجه داشته باشید که دانشگاه اوزارکس برنامه ای تحت عنوان برنامه آموزش کار تابستانی نیز برگزار می کند. این برنامه به دانشجویان اجازه می دهد تا درآمدی مازاد در جهت تامین هزینه های خود کسب نمایند.

بورسیه تحصیلی در آمریکا
Farrer-Park,-Singapore

کالج وارن ویلسون (Warren Wilson College)

موسسه آموزش عالی وارن ویلسون در کارولینای شمالی قرار دارد. دانشجویان در این موسسه به تحصیل، خدمت به جامعه و کار در پردیس دانشگاه ملزم هستند.

کار در دانشگاه قسمتی از تعهد دانشگاه وارن ویلسون در ارائه آموزش ارزان قیمت به دانشجویان در هر زمینه ای و از هر ملیتی می باشد.

دانشجویان ملزمند در دانشگاه زندگی کرده و بخشی از برنامه کاری وارن ویلسون باشند.

کالج بریاشهریه رایگان برای دانشجویان بین المللی دوره تحصیل کارشناسی در آمریکا
موسسه موسیقی کورتیسشهریه رایگان برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد ایالات متحده و دانشجویان بین المللی
کالج دیپ اسپرینگرزشهریه رایگان برای دانشجویان کارشناسی بومی و بین المللی
دانشگاه مردمشهریه رایگان برای دانشجویان مقطع کارشناسی بومی و بین المللی
آکادمی نیروی دریاییشهریه رایگان برای دانشجویان مقطع کارشناسی بومی و بین المللی
دانشگاه ایالتی واشنگتنشهریه رایگان برای دانشجویان بومی کارشناسی با درآمد خانواده کمتر از 50،000 دلار در سال
کالج آلیس لویدشهریه رایگان برای دانشجویان بومی که از شهرستان های آپالاچی هستند
کالج اوزارکسشهریه رایگان برای دانشجویان مقطع کارشناسی بومی و بین المللی
کالج وارن ویلسونشهریه رایگان برای کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی پذیرفته شده در برنامه کاری وارن ویلسون

در صورت نداشتن بورسیه، چگونه از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیریم؟ معرفی تعدادی از دانشگاه های مقرون به صرفه و با هزینه های مناسب در آمریکا، جزو مطالبی هستند که تا انتهای مقاله به آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

بورسیه تحصیلی در آمریکا و دانشگاه های مقرون به صرفه

سایر دانشگاه های آمریکا اگرچه کاملا رایگان نیستند، اما بسیار مقرون به صرفه می باشند. در ادامه تعدادی از کالج هایی را که فرصت های خوبی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، معرفی می کنیم.

هدف این دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تبدیل دانشگاه های خود به مکانی جهانی تر است. جایی که دانشجویان بتوانند از تعامل با مردم سایر فرهنگ ها بهره مند شوند.

Chicago-Theatre,-Chicago,-America
Chicago-Theatre,-Chicago,-America

کالج تگزاس جنوبی (South Texas College)

این کالج در دره ریو گراند، دو ساعت با مرز مکزیک در تگزاس فاصله دارد. این مدرسه دولتی برای دانشجویان بین المللی پیشنهادی کاملا رقابتی ارائه می دهد. ضمن اینکه شهریه سالانه تحصیل در کالج تگزاس جنوبی معمولا کمتر از 5000 دلار می باشد.

علاوه بر این بورس های تحصیلی نیز برای این دانشجویان در نظر گرفته شده است و آنها بورسیه های شخص ثالث را نیز پذیرا هستند.

پذیرش در کالج تگزاس جنوبی جزو گزینه های مقرون به صرفه برای تحصیل در آمریکا می باشد.

دانشگاه وندربیلت (Vanderbilt University)

دانشگاه وندربیلت واقع در نشویل، با دانشجویانی از 100 ملیت متفاوت، حضور دانشجویان بین المللی در آمریکا را ترویج می نماید. این موسسه علاوه بر برنامه های تحصیلی متعدد، کمک های مالی و بورسیه تحصیلی در آمریکا را در اشکال گوناگون و جذابی به دانشجویان بین المللی ارائه می کند. بخشی از این کمک ها ارائه بورسیه تحصیلی به منظور پوشش کامل شهریه در زمان تحصیل است.

دانشجویانی دارای سوابق تحصیلی عالی، این امکان را دارند که در طول چهار سال، بورسیه های تحصیلی برای پرداخت کامل شهریه دریافت نمایند.

دانشگاه ایالتی ویچیتا (Wichita State University)

دانشگاه ایالتی ویچیتا در کانزاس قرار دارد و یک موسسه عمومی متمرکز بر تحقیقات علمی محسوب می شود. به دلیل شهریه های جذاب و فرصت های این دانشگاه برای افرادی که دارای سوابق تحصیلی عالی هستند، هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی ویچیتا را برای تحصیل انتخاب می کنند.

این امکان وجود دارد که با داشتن معدل عالی موفق شوید بورسیه تحصیلی ویچیتا که بخشی از شهریه شما را پوشش می دهد، دریافت نمایید.

USA-Map
USA-Map

دانشگاه یوتا (University of Utah)

این موسسه در سالت لیک سیتی، یوتا قرار دارد. دانشگاه یوتا در راستای برنامه جهانی سازی، پردیس خود را در آسیا افتتاح کرده است. این موضوع شرایط تحصیل دانشجویان را در یک کالج بین المللی آسان تر نمود. جمعیت دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در این دانشگاه، از 100 ملیت مختلف تشکیل شده است.

علاوه بر برنامه های دانشگاه یوتا مبنی بر بین المللی سازی، برای دانشجویان بین المللی برنامه های بورسیه تحصیلی متنوعی از سمت این موسسه ارائه می شود.

برنامه بورسیه تحصیلی در آمریکا در دانشگاه یوتا، می تواند در تامین شهریه دانشگاه به دانشجویان کمک کند. علاوه بر این دانشجویان می توانند با استفاده از سایر برنامه ها، هزینه های زندگی خود را در هنگام تحصیل بپردازند.

دانشگاه آرکانزاس مرکزی (University of Central Arkansas)

دانشگاه آرکانزاس مرکزی جزو اولین موسساتی بود که در ایالت آرکانزاس تاسیس شد. این دانشگاه در کانوی قرار دارد و برنامه های متنوعی را برای دانشجویان داخلی و بین المللی در نظر گرفته است.

سالانه بیش از 300 دانشجوی بین المللی در این کالج ثبت نام می نمایند. ویژگی های جذاب فراوانی برای تحصیل در دانشگاه آرکانزاس وجود دارد، مانند شهریه مقرون به صرفه این دانشگاه.

شهریه تحصیل در دانشگاه آرکانزاس برای دانشجویان بین المللی 9000 دلار در هر سال تخمین زده می شود. اما با استفاده از  بورسیه های تحصیلی موجود برای دانشجویان، این مبلغ به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند.

هزینه های دیگر مانند هزینه زندگی واسکان بر عهده دانشجو است و شامل بورسیه تحصیلی دانشگاه آرکانزاس نمی شود.

Chicago-I
Chicago-I

بورسیه تحصیلی در آمریکا و مزیت های آن

آیا شرایط تحصیل در آمریکا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تحصیل در آمریکا گزینه ای عالی برای ایجاد شرایط کار پس از اتمام تحصیل در آمریکا و هر نقطه ای از جهان و نهایتا دریافت اقامت آمریکا محسوب می شود.

با وجود طیف گسترده ای از بورسیه ها و گزینه های کمک مالی برای دانشجویان بین المللی، تحقق این رویا با وجود سختی ها امکانپذیر شده است.

بنابراین تحصیل در دانشگاه هایی که به معرفی آن ها پرداختیم، و برنامه بورسیه تحصیلی و کمک های مالی ارائه می دهند، گزینه ای مناسب برای انتخاب است. در این صورت این امکان را دارید که هزینه های تحصیل در آمریکا در سال های اول تحصیلات عالی خود را پشت سر بگذارید.

پس از اتمام تحصیلات دوره کارشناسی، گزینه های فراوانی برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و تحصیل دکترا در آمریکا نیز ارائه می شود. این برنامه ها تحصیل رایگان در آمریکا را با توجه به نمرات علمی، مقالات، وضعیت مالی و ملیت به دانشجویان ارائه می دهد.

با این حال در صورتی که هیچ کدام از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در آمریکا را ندارید، تحصیل در دانشگاه های مقرون به صرفه این کشور، گزینه ای بسیار مناسب برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا محسوب می شود.

New-York,-United-States
New-York,-United-States

سوالات متداول بورسیه تحصیلی آمریکا

شرایط پذیرش دانشجو در کالج بریا چیست؟

دانشجویان خارجی تنها در سال اول امکان تحصیل رایگان در دوره کارشناسی در کالج بریا را دارند. از سال دوم مبلغ 1000 دلار به عنوان شهریه سالانه باید پرداخت شود.

موسسه موسیقی کورتیس چه شرایطی برای پذیرش دانشجو دارد؟

موسسه موسیقی کورتیس یک موسسه خصوصی است و سالانه 160 دانشجو برای تحصیل می پذیرد. همین امر امکان بورسیه کردن تمام دانشجویان را فراهم می کند.

شرایط پذیرش دانشجو در کالج دیپ اسپرینگز چیست؟

تحصیل در کالج دیپ اسپرینگز کاملا رایگان می باشد. البته این نکته نباید فراموش شود که تحصیل در این کالج فقط برای آقایان میسر می باشد.

آیا تحصیل در دانشگاه مردم رایگان است؟

بله. تحصیل تحصیل در این دانشگاه رایگان است. البته دانشجویان باید برای درخواست (اپلیکیشن فی) و ارزیابی هزینه هایی را پرداخت کنند.

شرایط پذیرش دانشجو در آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده چگونه است؟

دانشجویان بین المللی برای ارائه خدمات در این آکادمی بر خلاف دانشجویان ملی پس از پایان تحصیلات باید به کشورهای خود بازگردند.

آیا تحصیل در دانشگاه ایالتی واشنگتن رایگان است؟

خیر. تحصیل در این دانشگاه رایگان نیست.

جمع بندی

Conclusion

دانشگاه های آمریکا همواره در بالاترین سطوح علمی جهان قرار دارد. این دانشگاه ها با اهدافی نظیر اختلاط فرهنگی و فراهم نمودن شرایط برای دانشجویان کم بهره، هر ساله میزبان تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان هستند. چنانچه متقاضی تحصیل در کشورهای خارجی و در سطوح بالای علمی هستید، بورسیه های تحصیلی و امکانات دانشگاه های آمریکا را مد نظر قرار دهید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

  • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا