بهترین دانشگاه های چک و شهرهای دانشجویی چک در سال 2021

czech Flag

چنانچه به دنبال مهاجرت و تحصیل در جمهوری چک هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است. برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های چک، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

 • درباره ی کشور جمهوری چک چه می دانید؟
 • مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های چک
 • معرفی بهترین دانشگاه های چک
 • دوره های زبان جمهوری چک
 • شهرهای دانشجویی جمهوری چک

پیش از معرفی بهترین دانشگاه های چک و همچنین بررسی شهرهای دانشجویی چک، ابتدا به معرفی این کشور می پردازیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. درباره ی کشور چک چه می دانید؟

تاریخ چک را از اوایل قرون وسطی بررسی می کنند. در قرن سیزده میلادی نظام پادشاهی در مناطق مختلف چک تأسیس شد. اهمیت این حاکمیت در قرن چهارده و در دوران چارلز چهارم، امپراتور مقدس روم به اوج خود رسید.

در سال 1348 امپراتور چارلز چهارم اولین دانشگاه را در شهر پراگ تاسیس نمود. پس از سال 1620، سرزمین های چک قسمتی از کشور اتریش و پس از 1867، به عنوان قسمتی از امپراتوری اتریش- مجارستان محسوب شدند.

پس از شکست امپراتوری اتریش- مجارستان در سال 1918، مردم چک و اسلواکی اعلام استقلال کردند. در نتیجه کشور چکسلواکی به عنوان یک کشور مستقل پدید آمد.

در دهه های 1920 و 1930، با وجود بهترین دانشگاه های چک و پیشرفت های علمی و صنعتی، این کشور جزو ده کشور پیشرفته جهان محسوب می شد.

در انتخابات پارلمانی 1946 در چکسلواکی، حزب کمونیست به پیروزی رسید که این اتفاق به تغییر رژیم منجر شد. در پی این اتفاق چکسلواکی تحت جنبش کمونیستی بین المللی به رهبری اتحاد جماهیر شوروی قرار گرفت.

در پایان سال 1992 چکسلواکی به دو جمهوری چک و اسلواکی تقسیم گردید. هر دوی این کشورها اصلاحات اقتصادی و خصوصی سازی را گذرانده و تا حد زیادی به موفقیت دست پیدا کردند.

در سال 1999 جمهوری چک به ناتو و در سال 2004 به اتحادیه اروپا ملحق شد. در نیمه اول سال 2009 این کشور ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده داشت.

بهترین دانشگاه های چک
prague-czech-republic

جایگاه جغرافیایی جمهوری چک

کشور جمهوری چک در اروپای مرکزی قرار گرفته است. شهر پراگ به عنوان پایتخت این کشور، جمعیتی حدود یک میلیون نفر را در خود جای داده است. پراگ همواره جزو بزرگترین شهرهای اتحادیه اروپا محسوب می شده است. این شهر با اماکن دیدنی فوق العاده، جزو اصلی ترین شهرهای توریستی اروپا می باشد. پ

دانشگاه های معتبر این شهر، دانشجویان فراوانی را برای اخذ بورسیه تحصیلی چک ترغیب می کند. دانشجویان ایرانی فراوانی نیز در این کشور حضور دارند که با دریافت ویزای تحصیلی چک، در این کشور مشغول به تحصیل شده اند.

جمهوری چک در همسایگی کشورهای آلمان، لهستان، اتریش و اسلواکی قرار گرفته است. تا سال 1918 میلادی جمهوری چک فقط قسمتی از امپراتوری اتریش محسوب می شد. با شکست اتریش در جنگ جهانی اول، کشور چکسلواکی به کسب استقلال نائل آمد.

این کشور منابع طبیعی و فرهنگی فراوانی دارد. دولت جمهوری چک با راه اندازی برنامه هایی نظیر اعطای شرایط تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های چک، هر ساله میزبان عده ی فراوانی از دانشجویان بین المللی است.

کشور چک دارای آب و هوای متنوعی است. تابستان‌های این کشورخنک و زمستان‌های آن سرد و مرطوب است. به طور کلی میزان بارندگی در این کشور بسیار زیاد می باشد.

نرخ رشد جمعیت در جمهوری چک منفی است. امید به زندگی در این کشور برای بانوان 79 و برای آقایان 73 سال تخمین زده می شود.

اقتصاد جمهوری چک

وجود نیروی کار بسیار ماهر در جمهوری چک، این کشور را به قدرت صنعتی کشورهای بلوک شرق سابق تبدیل کرده است. از جمله محصولات صادراتی چک می توان به ماشین‌آلات حمل و نقل، مواد اولیه و سوخت مواد شیمیایی اشاره کرد. همچنین سنگ آهن و زغال سنگ نیز از این دست موارد هستند. کشاورزی در اقتصاد جمهوری چک، نقش مهمی ایفا می کند.

عمده محصولات کشاورزی در این کشور جو و چغندر قند می‌باشد. دامداری و جنگل‌داری نیز از جمله فعالیات مهم در کشور چک محسوب می شود. از دیگر فعالیت های اقتصادی چک که می توان به آن ها اشاره کرد، کارخانه ماشین‌سازی اشکودا و کارخانه‌های تولید کریستال هستند که کمک فراوانی به اقتصاد پویای چک می نمایند. در حال حاضر جمهوری چک در حال گذر از نظام اقتصاد کمونیستی به سمت بازار آزاد و خصوصی‌سازی صنعت است. ضمنا بخش بزرگی از درآمد این کشور از سمت گردشگری تامین می شود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

بهترین دانشگاه های چک
Prague-City-Center,-Prague,-Czech-Republic

گردشگری در جمهوری چک

شهر پراگ پس از شهرهای لندن، پاریس، استانبول و رم عنوان پربازدید ترین شهر اروپا را از آن خود کرده است.

با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور چک در قلب اروپای مرکزی، عده ای آن را محل برخورد تمدن های اروپایی دانسته و به آن لقب عروس اروپا می دهند.

در بیشتر مرزهای جمهوری چک رشته کوه های مختلف قرار دارد. یکی از ویژگی های مهم چک، وجود مکان های گردشگری فراوان در مساحت کوچک این کشور می باشد. دیدنی های چک در مکان های متنوعی شامل محیط شهر ها، دهکده ها و چشمه های آب معدنی است.

برنو، پلزن، استراوا و لیبه رتس از دیگر شهرهای مهم جمهوری چک محسوب می شوند.

در ادامه به بررسی مزایا و معایب تحصیل در چک می پردازیم. با ما همراه باشید.

2. مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های چک

آیا شرایط تحصیل در جمهوری چک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

برنامه های تحصیلی متنوع در بهترین دانشگاه های چک

بهترین دانشگاه های چک معمولا ایده های منحصر به فرد و تخصص های متنوعی را برای تحصیل در نظر دارند. دانشجویان در دوره های کوتاه مطالعاتی به منظور تکمیل برنامه تحصیلی خود در رشته های مختلف و گاها نوظهور شرکت می نمایند.

بهترین دانشگاه های چک، مقصدی محبوب برای دانشجویان بین المللی

بیش از 45.000 دانشجوی بین المللی در موسسات آموزش عالی و بهترین دانشگاه های چک به تحصیل مشغولند. با افزایش رشته ها و برنامه های تحصیل به زبان انگلیسی در جمهوری چک، تعداد دانشجویان بین المللی خواستار تحصیل در این کشور افزایش پیدا کرده است.

کیفیت بالای آموزش و تحقیقات در بهترین دانشگاه های چک

تعداد زیادی فعالیت و برنامه همکاری بین المللی توسط بهترین دانشگاه های چک و سایر مراکز علمی در اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر در حال انجام است.

آموزش و تحقیقات درجه یک، مخصوصا در علوم، مهندسی و پزشکی در بهترین دانشگاه های چک دارای سابقه ای طولانی است.

بهترین دانشگاه های چک
Czech Republic

فرصت تحصیل در قلب اروپا

با تحصیل در جمهوری چک شما به نوعی در مرکز اروپا قرار می گیرید. این موضوع فرصت بسیار خوبی برای سفر به جای جای قاره اروپا و شناخت کشورها و مکان هایی جدید است.

سنت طولانی و فرهنگ غنی

جمهوری چک به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، در تقاطع بسیاری از فرهنگ ها قرار دارد. فرهنگ چک از نظر تاریخی غالبا تحت تاثیر فرهنگ اسلاوی، آلمانی (اتریشی) و یهودی می باشد. در نتیجه میراث فرهنگی و سبک زندگی غنی از اروپای مرکزی را می توان در کشور چک مشاهده کرد.

هزینه های مقرون به صرفه زندگی در چک

هزینه های زندگی در جمهوری چک بسیار مناسب است. متوسط هزینه زندگی دانشجویی، شامل وعده های غذایی، محل اقامت، حمل و نقل عمومی، اوقات فراغت و هزینه استفاده از مراکز فرهنگی چیزی در حدود 350 تا 750 دلار در ماه است.

طبیعتا این هزینه ها با توجه به مکان، انتخاب نوع و محل اقامت، سبک زندگی و عادت های هر فرد متفاوت هستند.

بهترین دانشگاه های چک
Night-sightseeing,-Prague,-Czech-Republic

3. معرفی بهترین دانشگاه های چک

بهترین دانشگاه های چک: آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ

آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های چک در سال 1885 افتتاح گردید.

بخش های مختلف این دانشگاه شامل بخش های معماری، طراحی، هنرهای زیبا، هنرهای کاربردی، گرافیک و تاریخ هنر است. برنامه های تحصیلی هر رشته تحصیلی در دانشکده هنر و معماری پراگ، در یک استودیو  مخصوص ارائه می شوند. کلیه این استودیو ها به وسیله چهره های برجسته هنری چک مدیریت می شوند.

دانشکده هنر و معماری پراگ دو مرتبه در سال، به محلی برای ارائه کارهای دانشجویی تبدیل می شود. این برنامه به عنوان “Artsemestr” شناخته می شود.

هر ساله بیش از 15 نمایشگاه در این دانشکده برگزار می شود که بیش از نیمی از این نمایشگاه ها مربوط به خارج از کشور هستند.

در سال 2020 دانشکده هنر، طراحی و معماری پراگ در رتبه بندی جهانی QS بین 100- 50 موسسه معتبر هنری دنیا قرار گرفت.

بهترین دانشگاه های چک: آکادمی هنرهای زیبا پراگ

در سال 1799 آکادمی هنرهای زیبا در پراگ توسط امپراتور فرانتس اول تأسیس گردید. تاریخ و سنت غنی این موسسه، در شکل گیری فرهنگ مدرن هنرهای زیبا در چک نقش مهمی ایفا کرده است.

آکادمی هنرهای زیبای پراگ یک دانشگاه دولتی محسوب می شود. این مرکز در زمینه پشتیبانی و رشد استعدادها، جایگاه و سابقه درخشانی از آن خود کرده است.

در سیستم آموزشی دانشکده هنرهای زیبا در پراگ انتقال بین آتلیه ها و رشته ها برای دانشجویان میسر است.

شهرهای دانشجویی چک
Panorama-of-Prague’s-Old-Town

بهترین دانشگاه های چک: آکادمی هنرهای نمایشی در پراگ

بزرگترین و قدیمی ترین مرکز آموزشی درام، فیلم، تلویزیون، محتواهای چند رسانه ای، موسیقی و رقص در بین بهترین دانشگاه های چک، آکادمی هنرهای نمایشی پراگ است.

تحصیل در رشته های مختلفی همچون بازیگری، کارگردانی، نمایش عروسکی، دراماتورژی، صحنه آرایی، مدیریت تئاتر و نقد نمایشی، در دانشکده تئاتر آکادمی هنرهای نمایشی پراگ امکان پذیر می باشد.

همچنین دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد در آکادمی هنرهای نمایشی پراگ، این امکان را دارند که در رشته هنرهای دراماتیک به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازند.

به طور کلی تحصیل در بیشتر رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در آکادمی هنرهای نمایشی پراگ، به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است.

همچنین دانشجویان بین المللی این امکان را دارند که حین تحصیل در DAMU در چارچوب برنامه های تبادل اروپا نیز تحصیل و یا در دوره های آموزشی کوتاه مدت این دانشگاه ثبت نام نمایند.

اکثر قریب به اتفاق استعدادهای فیلم سازی در 60 سال گذشته چک به نوعی فارغ التحصیل آکادمی هنرهای نمایشی پراگ هستند.

بهترین دانشگاه های چک: دانشگاه صنعتی برنو

دانشگاه صنعتی برنو (BUT) در سال 1899 به وسیله امپراطور فرانتس جوزف اول تاسیس شد. این دانشگاه عنوان قدیمی ترین دانشگاه شهر برنو را به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه با نتایج بسیار خوب تحقیقاتی، برنامه های بین المللی و طول عمر بیش از صد سال، یکی از بهترین دانشگاه های چک و حتی اروپای مرکزی در زمینه آموزش و پژوهش محسوب می شود.

علاوه بر شاخه های مهندسی، رشته های علوم طبیعی، هنر، فناوری اطلاعات و اقتصاد نیز جزو برنامه های دانشگاه صنعتی برنو می باشند.

امکانات پیشرفته تحقیقاتی و برتری علمی دانشگاه (BUT)، در بین دانشجویان و متخصصان بسیار مشهور است.

دانشگاه صنعتی برنو با 19 هزار دانشجو و 8 دانشکده بزرگترین دانشگاه فنی جمهوری چک محسوب می شود.

شهرهای دانشجویی چک
Prague-Castle,-Prague,-Czech-Republic

بهترین دانشگاه های چک: دانشگاه فنی چک

دانشگاه فنی چک در شهر پراگ قدیمی ترین دانشگاه فنی اروپا است. این دانشگاه در سال 1707 تاسیس و هم اکنون به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی فنی پیشرو در منطقه محسوب می شود.

دانشگاه (CTU) در آخرین رتبه بندی دانشگاه ها در QS جایگاه نهم را از آن خود کرده است. این موضوع باعث شد تا شهر پراگ به عنوان بهترین نماینده شهرهای دانشجویی چک، موقعیت خود را در لیست برترین شهرهای دانشجویی QS در سال 2019 بهبود بخشد.

در رده بندی های مرتبط، شهر پراگ دومین شهر برتر برای فارغ التحصیلان محسوب می شود.

بهترین دانشگاه های چک: دانشگاه چارلز در پراگ

دانشگاه چارلز در سال 1348 توسط شاهزاده مقدس روم چارلز چهارم تاسیس گردید. این دانشگاه در ابتدا تنها چهار دانشکده داشت: دانشکده هنر، الهیات، حقوق و پزشکی.

اما امروزه 17 دانشکده (14 دانشکده در پراگ، دو دانشکده در Hradec Králové و یک دانشکده در Plzeň) این دانشگاه را تشکیل می دهند.

دانشگاه چارلز جزو سازنده ترین موسسات علمی چک می باشد. این دانشگاه بر همکاری بین المللی با دانشگاه های معتبر و موسسات آموزشی و علمی بسیار تاکید دارد.

دانشگاه چارلز به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های اروپا، در برنامه های تحصیلی خود از دیدگاه های معاصر و روش های مدرن بهره می برد.

شهرهای دانشجویی چک
Prague

بهترین دانشگاه های چک: دانشگاه پالاکی اولوموک چک

در سال 1573 دانشگاه پالاکی اولوموک (UP) به عنوان دومین دانشگاه در جمهوری چک تاسیس گردید. این دانشگاه پر از نشانه هایی از سنت چک می باشد و در شهر تاریخی Olomouc قرار دارد.

تقریبا 25 درصد جمعیت شهر اولوموک را دانشجویان تشکیل می دهند. این موضوع باعث شده تا این شهر به عنوان یکی از شهرهای دانشجویی چک قلمداد شود.

پالاکی به عنوان یک دانشگاه پیشرو در زمینه تحقیقات، همواره برای دستیابی به جایگاهی دائمی در میان سه دانشگاه مهم چک و 500 دانشگاه برتر جهان در تلاش است.

همچنین این دانشگاه از بین المللی سازی محیط های آموزشی و پژوهشی و تبادل بین المللی دانشجویان، دانشگاهیان و محققان پشتیبانی و استقبال می کند. در همین زمینه طی سال های اخیر، این دانشگاه در نمایشگاه های مهم بین المللی دانشجویان و کنفرانس های بین المللی EAIE ، NAFSA ، APAIE در آمریکای شمالی ، اروپا ، آسیا و آمریکای لاتین حضوری فعالانه داشته است.

در سال 2015 تعداد 2895 دانشجوی بین المللی از 90 کشور در دانشگاه پالاکی چک به تحصیل مشغول بودند. این رقم در سال 2016، 3201 نفر بود که نمایانگر افزایش سالانه 10.56٪ است.

در سال 2018، تعداد 4045 دانشجوی خارجی از 107 کشور و در سال 2019 تعداد 4497 دانشجوی خارجی از 108 کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده اند. این آمار رشد مداوم تعداد دانشجویان خارجی در این دانشگاه را نشان می دهد.

 درصد افزایش دانشجویان بین المللی دانشگاه پالاک بین سال های 2013 تا 2019 بیش از 72 درصد بوده است.

یکی از سوالات رایج بین متقاضیان تحصیل در خارج، بحث تسلط به زبان انگلیسی و زبان کشور مقصد است. در ادامه مقاله به این سوالات پاسخ داده شده است. تا انتها با ما همراه باشید.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

4. دوره های زبان برای تحصیل در بهترین دانشگاه های چک

افرادی که تمایل دارند زبان چک را یاد بگیرند یا دانش زبان چکی خود را بهبود ببخشند، از جمله شهروندان کشور چک و یا دانش آموزان و دانشجویان بین المللی، این امکان را دارند که در تعداد زیادی از برنامه های زبان در جمهوری چک شرکت کنند. این برنامه ها عموما طی دوره های تابستانی توسط کالج زبان در چک یا دانشگاه ها و آموزشگاه های خصوصی زبان برگزار می گردد.

دوره های زبان در چک از چند هفته تا یک سال به طول می انجامد.

از شناخته شده ترین و بهترین دوره های زبان چکی، دوره های تابستانی مطالعات اسلاوی می باشد. این دوره ها هر ساله در تعطیلات تابستان (معمولا از جولای تا سپتامبر) در تعدادی از دانشگاه های دولتی در شهرهای دانشجویی چک برگزار می گردد.

شهرهای دانشجویی چک
Czech

دانشگاه های دولتی برگزار کننده دوره های زبان چک

 • دانشگاه چارلز در پراگ
 • دانشگاه ماساریک در برنو
 • دانشگاه پالاکی در اولوموک
 • دانشگاه بوهمیا جنوب
 • دانشگاه بوهمیا غرب
 • موسسه آموزش زبان دانشگاه چارلز در  Poděbrady

همانطور که گفته شد شرکت در این دوره ها نه تنها برای دانشجویان بین المللی، متخصصان (اساتید و مترجمان) و دانشگاهیان، بلکه برای تمام علاقه مندان و عموم مردم آزاد می باشد.

افراد علاقه مند در دوره های زبان فرصت پیدا می کنند که در حین یادگیری زبان چکی، با حقایق جالب ادبیات، فرهنگ و تاریخ این کشور نیز آشنا شوند. آن ها می توانند در تعداد زیادی از فعالیت های تفریحی و فرهنگی خارج از دانشگاه نیز شرکت به عمل بیاورند.

5. شهرهای دانشجویی چک

شهرهای دانشجویی چک: برنو

از نظر جغرافیایی شهر برنو به سه پایتخت مطرح اروپایی پراگ، براتیسلاوا و وین نزدیک است. برنو یعنی دومین شهر بزرگ جمهوری چک، به مرکز علوم، تحقیقات و نوآوری مشهور است.

20 درصد جمعیت شهر برنو از دانشجویان تشکیل شده است. به همین دلیل برنو را به عنوان یکی از اصلی ترین شهرهای دانشجویی چک می شناسند. بر اساس شاخص QS Best Student Cities شهر برنو در میان بهترین شهرهای دانشجویی جهان قرار دارد.

برنو مرکز اقتصادی و فرهنگی کشور چک و منطقه موراوی جنوبی است. معماری برنو حاوی تاریخ طولانی و غنی این شهر است.

یکی از برنامه های مهم برنو در زمینه اقتصاد و فرهنگ، برپایی نمایشگاه تجارت برنو است. این نمایشگاه هر ساله بیش از 50 کشور را در نمایشگاه تجاری بین المللی خود پذیراست.

از دیگر اماکن مهم برنو می توان از کلیسای جامع سنت پیتر و سنت پل در تپه پتروف و تالار قدیمی شهر نام برد.

شهرهای دانشجویی چک
Prague-City-Center,-Prague,-Czech-Republic

شهرهای دانشجویی چک: پراگ

شهر پراگ به عنوان پایتخت جمهوری چک، یکی از زیباترین شهرهای اروپا است. این شهر هر ساله میلیون ها توریست را از سرتاسر جهان را به خود جذب می کند.

شهر پراگ هم اکنون در رتبه بندی سایت  QS به طور مشترک رتبه هفتم را بین بهترین شهرهای دانشجویی از آن خود کرده است.

این رتبه بندی با توجه به جمعیت دانشجویان بین المللی ساکن در پراگ، جمعیت دانشجویان استخدام شده بعد از فارغ التحصیلی در بازار کار و هزینه های زندگی در پراگ صورت گرفته است.

دو مورد از بهترین دانشگاه های چک، یعنی دانشگاه چارلز با رتبه 314 دنیا و دانشگاه فنی پراگ با رتبه 500-491 در این شهر قرار دارند.

آیا شرایط تحصیل در جمهوری چک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

شهرهای دانشجویی چک: استراوا

استراوا به عنوان سومین شهر بزرگ چک و مرکز اداری منطقه موراویا-سیلزی، یکی از مراکز مهم فرهنگی، تجاری و ورزشی چک است.

این شهر به علت موقعیت مکانی و نزدیکی به مرزهای لهستان و اسلواکی، در بخش صنعت گردشگری پیشرفت فراوانی کرده است.

شهرهای دانشجویی چک
Czech Republic

سوالات متداول بهترین دانشگاه های جمهوری چک

✅ مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های چک کدامند؟

برنامه های تحصیلی متنوع در بهترین دانشگاه های چک
مقصدی محبوب برای دانشجویان بین المللی
کیفیت بالای آموزش و تحقیقات در بهترین دانشگاه های چک

✅ بهترین دانشگاه های چک کدامند؟

آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ
آکادمی هنرهای زیبا پراگ
آکادمی هنرهای نمایشی در پراگ
دانشگاه صنعتی برنو
دانشگاه فنی چک
دانشگاه چارلز در پراگ
دانشگاه پالاکی اولوموک چک

✅ دوره های زبان برای تحصیل در بهترین دانشگاه های چک چه ویژگی های دارد؟

دانشجویانی که تمایل دارند زبان چک را یاد بگیرند می توانند در برنامه های زبان در جمهوری چک شرکت کنند. این برنامه ها طی دوره های تابستانی در کالج زبان یا دانشگاه ها و آموزشگاه های خصوصی زبان برگزار می گردد.

✅ مدت زمان دوره های زبان چک چقدر است؟

دوره های زبان در چک از چند هفته تا یک سال به طول می انجامد.

✅ دانشگاه های دولتی برگزار کننده دوره های زبان چک کدامند؟

دانشگاه چارلز در پراگ
دانشگاه ماساریک در برنو
دانشگاه پالاکی در اولوموک
دانشگاه بوهمیا جنوب
دانشگاه بوهمیا غرب
موسسه آموزش زبان دانشگاه چارلز در Poděbrady

✅ شهرهای دانشجویی چک کدامند؟

برنو پراگ استراوا

جمع بندی

Conclusion

کشور جمهوری چک به عنوان کشوری با سابقه ای طولانی در زمینه های صنعتی و علوم، همواره جزو انتخاب های افراد متقاضی تحصیل در اروپا قرار می گیرد. این کشور با امکانات تفریحی و توریستی فراوانی که در مساحت کوچک خود جای داده است، برای زندگی نیز مکانی بسیار فوق العاده محسوب می شود. در صورتی که تمایل به تحصیل در اروپا دارید، همواره تحصیل در بهترین دانشگاه های چک را مد نظر قرار دهید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا