100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا 2024 (+✅ برترین های جهان+شهریه)

italy Flag

تحصیل هنر در ایتالیا، کشوری که سابقه تاریخی درخشانی در انواع هفتگانه هنر، از موسیقی و نقاشی گرفته تا هنرهای نمایشی و معماری دارد، بدون شک سکوی پرتابی برای علاقه‌مندان به اوج گرفتن در هنر معاصر محسوب می‌شود. کمتر کسی است که با هنر آشنایی اندکی داشته باشد و اسامی رافائل، داوینچی و جووانی بلینی را نشنیده باشد. در این مقاله به بررسی بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا پرداخته‌ایم و به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • بهترین دانشگاه های ایتالیا برای هنر کدام دانشگاه ها هستند؟
 • انواع بورسیه بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا کدامند؟
 • آیا امکان تحصیل رایگان هنر در ایتالیا وجود دارد؟
 • بهترین دانشگاه در لیست دانشگاه های هنر در ایتالیا کدام دانشگاه است؟
 • شرایط تحصیل هنر در ایتالیا چه مواردی هستند؟

✅  بررسی بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا

بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا، در سطح جهانی جزء دانشگاه های برتر محسوب می‌شوند. دو دانشگاه از لیست دانشگاه های هنر در ایتالیا رتبه‌های زیر 50 را در دنیا برای تحصیل هنر از آن خود کرده‌اند. بهترین دانشگاه های ایتالیا برای هنر، شرایط ویژه‌ای برای دانشجویان بین‌المللی دارند. بورسیه بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا بر اساس شایستگی و نیاز مالی دانشجویان، راه را برای ادامه تحصیل در ایتالیا هموار می‌کنند تا جایی که امکان تحصیل رایگان هنر در ایتالیا را برای دانشجویان بین‌المللی به وجود می‌آورند. در این مقاله در مورد بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا و شرایط تحصیل در آن‌ها بر اساس سایت‌های معتبر رتبه بندی مانند Topuniversities بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا
Duomo-Cathedral-Square,-Milan,-Metropolitan-City-of-Milan,-Italy

1. تحصیل هنر در ایتالیا

وقتی صحبت از هنر به میان می آید، ایتالیا در میان کشورهای پیشرو جهان در رتبه بالایی قرار می‌‌گیرد. هنرمندان مشتاق به تحصیل در ایتالیا ممکن است از برخی از نمادین‌ترین آثار جهان مانند مونالیزا یا گنبد کلیسای سیستین بینش و الهام لازم برای خلق اثر هنری جدید خود را دریافت کنند.

مدارس هنر در ایتالیا این فرصت را برای دانش آموزان فراهم می‌کنند تا توانایی‌های خلاقانه و فکری خود را تحت هدایت مربیان ماهر افزایش دهند. هنرهای تجسمی شامل رشته های خلاقانه تخصصی مختلفی مانند نقاشی، مجسمه سازی، عکاسی و هنر دیجیتال است.

دانش آموزان با تحصیل در هر کدام از شاخه‌های لیست رشته های هنر در ایتالیا می‌توانند مهارت های هنری، تفکر انتقادی و درک تاریخ هنر را در خود به مقدار قابل توجهی توسعه دهند. فارغ‌التحصیلان می‌توانند به هنرمندان بصری، منتقدان هنری، کیوریتورها، استراتژیست‌های روابط عمومی یا طراحان گرافیک آینده تبدیل شوند.

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای هنر در مقایسه با همتایان خود در اروپای غربی بسیار مقرون به صرفه بوده و کیفیت آموزش در آنها غیرقابل انکار است. ایتالیا همیشه مهد فرهنگ و آموزش بوده و هست.

در ادامه رنکینگ جهانی دانشگاه‌های هنر ایتالیا را بررسی می‌کنیم.

Venice,-Italy-(3)
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. بهترین دانشگاه های ایتالیا برای هنر

برای شناخت بهترین دانشگاه های ایتالیا برای هنر مثل تمامی رشته های دیگر می‌توانیم سراغ یکی از رده‌بندی‌های QS و THE برویم و بر اساس رتبه بندی دانشگاه های ایتالیا در جهان، بهترین ها در زمینه هنر را را پیدا کنیم.

19 تا از بهترین دانشگاه های ایتالیا در رشته هنر در رتبه‌های زیر 500 رتبه بندی QS قرار دارند. در جدول زیر، بهترین دانشگاه‌های ایتالیا برای رشته هنر را لیست کرده‌ایم:

بهترین دانشگاه های هنر ایتالیارتبه جهانی QSرتبه جهانی THE
دانشگاه ساپینزا رم
(Sapienza University of Rome)
4143
دانشگاه بولونیا
(Alma Mater Studiorum – Università di Bologna)
4856
دانشگاه پلی تکنیک میلان
(Politecnico di Milano)
10886
دانشگاه فوسکاری ونیز
(Ca’ Foscari University of Venice)
140151-175
دانشگاه هنر میلان ایتالیا
(University of Milan)
153301-400
دانشگاه پادوا
(Università di Padova)
161126-150
دانشگاه کاتولیک قلب مقدس، میلان
(Università Cattolica del Sacro Cuore)
185301-400
دانشگاه پیزا
(University of Pisa)
223201-250
دانشگاه تورین
(University of Turin)
224301-400
دانشگاه نرماله سوپریوره
(Scuola Normale Superiore di Pisa)
247126-150

در ادامه به معرفی دو دانشگاه برتر هنر و دانشگاه هنر فلورانس یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل هنر می‌پردازیم.

لیست دانشگاه های هنر در ایتالیا

3. لیست دانشگاه های هنر در ایتالیا: دانشگاه ساپینزا رم

بهترین دانشگاه در بین آکادمی های هنر ایتالیا دانشگاه ساپینزا رم است. این دانشگاه با بیش از 700 سال سابقه، بیش از 120,000 دانشجو، بیش از 3,500 استاد، بیش از 3,000 کارمند حرفه ای بزرگترین دانشگاه اروپا است. ماموریت آن کمک به توسعه جوامع از طریق تحقیق، تعالی، آموزش با کیفیت و همکاری بین‌المللی است. رتبه‌بندی‌های مختلف دانشگاهی، معمولا دانشگاه Sapienza را به دلیل تحقیقات، کیفیت آموزشی و بعد بین‌المللی در میان سه دانشگاه برتر ایتالیا قرار می‌دهند.

در حال حاضر 72,984 دانشجو در دانشگاه ساپینزا تحصیل می‌کنند. از این تعداد 54 درصد رد مقطع کارشناسی و مابقی در مقاطع بالاتر مشغول آموزش هستند. 6,627 نفر از دانشجویان ساپینزا دانشجویان خارجی هستند که 52 درصد در مقطع لیسانس و مابقی در مقطع فوق لیسانس و بالاتر تحصیل می‌کنند.

4. بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا، قدیمی‌ترین دانشگاه دنیای غرب، به لطف ارائه رشته های مختلف تحصیلی و تحقیقات پیشرفته، همچنان در بین بهترین دانشگاه های ایتالیا و اروپا قرار دارد. دانشگاه بولونیا در سال 1088 تاسیس شده و به لطف پنج پردیس خود (در بولونیا، چزنا، فورلی، راونا و ریمینی) و شعبه بوئنوس آیرس، دروس متنوعی را در بیش از 250 برنامه مختلف در 31 بخش به دانشجویان خود ارائه می‌دهد.

دانشگاه بولونیا عمیقاً متعهد به توسعه پایدار است و فعالانه در دستیابی به 17 هدف توسعه پایدار در دستور کار 2030 سازمان ملل متحد مشارکت دارد. در چشم انداز اروپایی همکاری‌های تحقیقاتی و دانشگاهی، دانشگاه بولونیا در میان فعال ترین مؤسسات است.

در حال حاضر 71,509 دانشجو در دانشگاه ساینزا تحصیل می‌کنند. از این تعداد 55 درصد در مقطع کارشناسی و مابقی در مقاطع بالاتر مشغول آموزش هستند. 6,502 نفر از دانشجویان ساپینزا دانشجویان خارجی هستند که 39 درصد در مقطع لیسانس و مابقی در مقطع فوق لیسانس و بالاتر تحصیل می‌کنند.

5. بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه هنر فلورانس

سابقه دانشگاه فلورانس به Studium Generale که توسط جمهوری فلورانس در سال 1321 تأسیس شد، می‌رسد. در ابتدا، حقوق مدنی و قانون، ادبیات و پزشکی از جمله موضوعاتی بود که در این استودیوم تدریس می‌شد. در سال 1364، استودیوم فلورانس به دانشگاه امپراتوری تبدیل شد. در سال 1860، این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه کامل توسط دولت ایتالیا شناخته شد.

این دانشگاه در دانشکده های مختلف سازماندهی شد:

 • کشاورزی
 • معماری
 • هنر
 • اقتصاد
 • آموزش
 • حقوق
 • ریاضیات
 • علوم فیزیکی و طبیعی
 • پزشکی و جراحی
 • داروسازی
 • علوم سیاسی

در حال حاضر 44,198 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که 52 درصد در مقطع لیسانس و 48 درصد در مقاطع بالاتر مشغول هستند. از این تعداد 3,986 نفر دانشجوی بین‌المللی هستند که 75 درصد آنها در مقطع لیسانش و 25 درصد نیز در مقاطع بالاتر تحصیل می‌کنند.

اگر به دنبال تحصیل رایگان هنر در ایتالیا هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

بورسیه بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا
The-Vatican-City-at-the-Heart-of-Rome

6. تحصیل رایگان هنر در ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه های هنر ایتالیا از یک دانشجو به دانشجوی دیگر در این کشور متفاوت است. شهریه دانشگاه ها بر اساس توان مالی دانشجویان تعیین می‌شود و ممکن است دانشجویان یک دانشگاه دولتی بین 165 تا 5,000 یورو در یک دانشگاه شهریه پرداخت کنند.

امکان تحصیل رایگان هنر در ایتالیا وجود ندارد مگر اینکه یک بورسیه کامل (Fully Funded) دریافت کرده باشید. برای تحصیل رایگان هنر در ایتالیا، باید به دنبال بورسیه های کامل در دانشگاه های مختلف گشت. به عبارت دیگر برای تحصیل رایگان هنر در ایتالیا، باید بر اساس زیر شاخه مورد نظر در وب‌سایت‌های لیست دانشگاه های هنر در ایتالیا برای یافتن بورسیه کامل جستجو نمود.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. بورسیه بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا

به طور کلی تحصیل هنر در بهترین دانشگاه های ایتالیا، می‌تواند دو نوع بورسیه همراه داشته باشد:

 • بورسیه مبتنی بر نیاز مالی (بورسیه استانی ایتالیا)
 • بورسیه مبتنی بر شایستگی‌های علمی

بورسیه بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا می‌تواند به صورت کامل و یا جزیی باشد. بد نیست بدانید که بورسیه هایی مانند بورسیه استانی ایتالیا حتی هزینه های جاری زندگی دانشجویان را پوشش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا برای دانشجویان رشته های مختلف مانند هنر به دو صورت کلی ارائه می‌شوند:

 • بورسیه های دولتی
 • بورسیه های دانشگاهی

مثال‌هایی از بورسیه بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا

 • دانشگاه LUISS واقع در رم:
  این دانشگاه برای سال جاری بورسیه‌ 6,500 یورویی مبتنی بر شایستگی را با نام بورسیه GMAT/GRE در نظر گرفته است و دانشجویان تا 31 مه 2024 زمان دارند تا تقاضای خود را ارسال نمایند. علاوه بر این بورسیه SAT/ACT، بورسیه دانشجویان بین المللی و جایزه بین المللی Bocconi در همین دانشگاه ارائه می‌شود.
 • دانشگاه پادوا:
  این دانشگاه نیز بورسیه 10,000 یورویی را تحت عنوان بورسیه های مبتنی بر شایستگی – بورسیه های پلاتینیوم ارائه می‌دهد.

از انواع بورسیه غیر دانشگاهی نیز می‌توان از بورسیه 5,000 یورویی BeArt-Presets نام برد که یک بورسیه مبتنی بر شایستگی است و به دانشگاه خاصی تعلق ندارد. این بورسیه جزء بورسیه های مبتنی بر شایستگی برای تحصیل کارشناسی ارشد است.

شرایط پذیرش دانشگاه های هنر ایتالیا چیست؟ پاسخ خود را در ادامه مقاله بیابید.

تحصیل رایگان هنر در ایتالیا
The-Grand-Canal-and-Rialto-Bridge-in-Venice

8. شرایط پذیرش دانشگاه هنر ایتالیا

دانشجویان علاقه‌مند به هنر برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن مدرک دیپلم برای تحصیل در مقطع لیسانس، لیسانس برای فوق لیسانس و فوق لیسانس برای دکتری
 • تسلط کافی به زبان ایتالیایی و یا انگلیسی بسته به زبان آموزش و شرایط پذیرش دانشگاه هنر مقصد در ایتالیا
 • قبولی در آزمون پذیرش بسته به دانشگاه مقصد
 • ارائه نمونه کار

دقت داشته باشید که:
1. اگر چه امکان تحصیل هنر در برترین دانشگاه های هنر به زبان انگلیسی وجود دارد، برای زندگی در ایتالیا و همچنین کار دانشجویی در این کشور احتمالاً به زبان ایتالیایی نیاز پیدا خواهید کرد.
2. رقابت برای تحصیل هنر در ایتالیا بالاست و احتمال قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا با سطح افزایش تسلط شما به مباحث آزمون افزایش می‌یابد.

نمونه کار برای تحصیل هنر در ایتالیا

با مطالعه وب‌سایت‌های موسسات موجود در لیست دانشگاه های هنر در ایتالیا خواهیم دید که یکی از مهم‌ترین شرایط تقریباً همه دانشگاه های هنر برای پذیرش، مخصوصاً در مقطع لیسانس، ارسال نمونه کار است. تعداد نمونه کار مورد نیاز بستگی به شرایط پذیرش دانشگاه هنر مورد نظر متقاضی در کشور ایتالیا دارد و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

جالب است بدانید که بعضی از دانشگاه های هنر ایتالیا در شرایط پذیرش خود به 12 نمونه کار متقاضی نیاز دارند.

آزمون پذیرش هنر در ایتالیا

آزمون پذیرش بر اساس آزمون استدلال منطقی – استعداد (60 سوال در 50 دقیقه – نسخه کامپیوتری) و مصاحبه انگیزشی است. آزمون استدلال منطقی – استعداد شامل 20 سوال فرهنگی مرتبط با رشته انتخابی دانشجو صورت می‌گیرد.

دوره های نقاشی و مجسمه سازی نیاز به ارزیابی عملی مانند آزمون طراحی دست آزاد دارند.

در آخرین بخش از مقاله به سراغ مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه های هنر ایتالیا و مزایا و معایب تحصیل در آن‌ها می‌رویم. از همراهی شما سپاس‌گزاریم.

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای هنر

9. مدارک پذیرش دانشگاه هنر ایتالیا

دانش آموزان بین المللی برای ثبت نام باید مدارک زیر را ارسال نمایند:

 • دیپلم دبیرستان 12 ساله که از طریق “اعلام ارزش (DV)” کنسولگری ایتالیا یا دو گواهی مقایسه و اصالت صادر شده توسط CIMEA به رسمیت شناخته شده است.
 • ترجمه رسمی مدارک و ریز نمرات (به زبان ایتالیایی یا انگلیسی)
 • گواهی مبنی بر داشتن سطح کافی از زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بسته به زبانی که در آن دوره تدریس شده است)
 • برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا: ویزای تحصیلی مورد نیاز برای حضور در برنامه های آکادمیک (که معمولا از طریق دانشگاه درخواست می شود)
 • کپی از درخواست اجازه اقامت (ظرف 8 روز کاری پس از ورود به ایتالیا)

10. مزایا و معایب تحصیل در برترین دانشگاه های هنر ایتالیا

اگر بخواهیم جمع‌بندی کلی از تمام آنچه که گفتیم داشته باشیم، باید مزایا و معایب تحصیل در بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا را بررسی کنیم:

مزایای تحصیل در برترین دانشگاه های هنر ایتالیامعایب تحصیل در برترین دانشگاه های هنر ایتالیا
رتبه بالای دانشگاه های هنر ایتالیا در جهاننیاز به ارائه نمونه کار
کیفیت بالای آموزشنیاز به شرکت در آزمون ورودی
هزینه مناسب تحصیل هنر و زندگی در ایتالیانیاز به زبان ایتالیایی برای کار دانشجویی در ایتالیا
دسترسی به بورسیه های مختلفرقابت بالا برای اخذ پذیرش، ویزا، بورسیه و …
تنوع رشته ها و برنامه های تحصیلی
Preggio,-Italy
Preggio,-Italy

سوالات متداول بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا

✅ بهترین دانشگاه در لیست دانشگاه های هنر در ایتالیا کدام دانشگاه است؟

دانشگاه ساپینزا رم بهترین دانشگاه ایتالیا برای تحصیل هنر به حساب می‌آید.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان هنر در بهترین دانشگاه های ایتالیا وجود دارد؟

بله، در صورت استفاده از بورسیه کامل، امکان تحصیل رایگان هنر در بهترین دانشگاه های ایتالیا وجود دارد.

 ✅ انواع بورسیه بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا کدامند؟

بورسیه بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا به انواع مختلف دولتی-دانشگاهی، کامل-کمک هزینه تحصیلی و مبتنی بر نیاز مالی-شایستگی تقسیم می‌شوند.

✅ مهمترین شرایط تحصیل هنر در ایتالیا چه مواردی هستند؟

ارائه نمونه کار و در برخی موارد شرکت در آزمون ورودی یا ارزیابی عملی مهمترین شرایط تحصیل هنر در ایتالیا هستند.

✅ آیا برای تحصیل هنر در بهترین دانشگاه های ایتالیا ارسال نمونه کار الزامی است؟

در بسیاری از دانشگاه های ایتالیا ارسال نمونه کار از شرایط اولیه پذیرش است.

جمع بندی

Conclusion

با مطالعه بهترین دانشگاه‌های هنر ایتالیا به راحتی می‌توان دریافت که این کشور مقصد مناسبی برای تحصیل در رشته هنر محسوب می‌شود. لیست دانشگاه‌های هنر در ایتالیا شامل قدیمی‌ترین و در عین حال به روزترین دانشگاه‌های هنر دنیاست. با اینکه تحصیل در ایتالیا نسبت به سایر کشورها تقریبا ارزان است ولی بورسیه بهترین دانشگاه‌های هنر ایتالیا به اندازه‌ای به نفع دانشجویان است که توانسته است حتی امکان تحصیل رایگان هنر در ایتالیا را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم نماید. دو تا از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا برای هنر جزء 50 دانشگاه برتر جهان در این رشته هستند.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان