بهترین دانشگاه های نروژ (معرفی و رتبه بندی 2021)

norway Flag

برترین دانشگاه های نروژ، با طیف گسترده ای از دوره های با کیفیت و انعطاف پذیری عالی، مقصد تحصیلی ایده آلی برای دانشجویان بین المللی است. اگر شما نیز برای ادامه تحصیل بهترین دانشگاه های نروژ را انتخاب کرده اید، این مقاله با سرفصل های زیر راهنمای جامعی برایتان خواهد بود.

 • شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های نروژ چیست؟
 • بهترین دانشگاه های نروژ در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان کدامند؟
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های نروژ به چه صورت است؟
 • شهر های دانشجویی نروژ کدامند؟

✔️ بررسی تحصیل در بهترین دانشگاه های نروژ

نروژ یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان است. بهترین دانشگاه های نروژ دارای سطح بالایی از آموزش و تحقیقات معتبر هستند. 
در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نروژ، چندین برنامه آموزش انگلیسی موجود است و این کشور به طور کلی سطح انگلیسی بالایی دارد. برترین دانشگاه های نروژ به دلیل داشتن آموزش با کیفیت، فرهنگ برابری طلبانه و محیط زیبا، مرتباً در رتبه بندی بین المللی رضایت دانشجویان قرار گرفته اند. شرایط ورود به دانشگاه های نروژ ساده است و هزینه اکثر دانشگاه ها و کالج های دولتی کشور توسط دولت تأمین می شود. بنابراین تحصیل در اکثر دانشگاه های دولتی آن رایگان است.
دانشگاه های نروژ به دلیل آموزش با کیفیت برای دانشجویان بین المللی شناخته شده اند. اگر علاقه مند به دستیابی به برتری علمی در یک زمینه آموزشی هستید، می بایست برای ثبت درخواست خود، ددلاین دانشگاه های برتر نروژ را در نظر بگیرید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

Sognefjord
Sognefjord

1. شرایط ورود به برترین دانشگاه های نروژ

شرایط اساسی ورود به دانشگاه های نروژ برای دانشجویان لیسانس، اتمام تحصیلات متوسطه در سطح پیشرفته، معادل قبولی در امتحان در پایان دوره متوسطه نروژ است که توسط آژانس تضمین کیفیت در آموزش و پرورش تنظیم شده است. علاوه بر این برای دانشجویان برخی از کشورها حداقل یک سال تحصیلات تکمیل شده در سطح دانشگاه لازم است.

از شرایط ورود به دانشگاه های نروژ برای برنامه های کارشناسی ارشد به طور معمول، ارائه مدرک کارشناسی یا معادل حداقل 3 سال تحصیل است. این مدرک باید شامل دوره هایی معادل حداقل 1 و نیم سال تحصیل تمام وقت در یک موضوع مرتبط با برنامه مورد درخواست باشد.

برای شرکت در برخی برنامه ها، تسلط به زبان نروژی الزامی است و باید در هنگام شرکت در این برنامه ها مدرکی برای اثبات آن ارائه شود. علاوه بر این هنگام درخواست تحصیل، ددلاین دانشگاه های نروژ را در نظر داشته باشید.

بهترین دانشگاه های نروژ
Stavanger

2. سیستم آموزش عالی نروژ

آیا شرایط تحصیل در نروژ را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

سیستم آموزش عالی نروژ شامل 44 موسسه است که اکثر آنها دولتی هستند. این سیستم شامل 9 دانشگاه گسترده (همه دولتی)، هشت دانشگاه تخصصی (به عنوان مثال در زمینه هنر، موسیقی، ورزش، الهیات) و 27 کالج دانشگاهی است که در دوره کارشناسی متمرکز هستند. به علاوه، سیستم آموزش و پرورش در نروژ توسط دولت یارانه دریافت می کند تا دسترسی عادلانه به آموزش را برای همه تضمین کند. این بدان معنی است که بهترین دانشگاه های نروژ شهریه ندارند. در این شرایط مطلوب، تقریباً انتظار می رود که شما یک مدرک معتبر و یک تجربه زندگی دانشجویی رایگان دریافت کنید.

علاوه بر ساده بودن شرایط ورود به دانشگاه های نروژ، دولت این کشور معتقد است که تحصیلات باید برای همه رایگان باشد. به همین ترتیب، دانشجویان، از جمله خارجی ها، برای تحصیل فقط ملزم به پرداخت هزینه اداری هستند. این موضع ترقی خواهانه در زمینه آموزش به دانشجویان امکان دسترسی به برخی از دانشگاه های دارای رتبه برتر جهان را می دهد.

در راستای روند بولونیا، دانشگاه های نروژ سه سطح مدرک ارائه می دهند: کارشناسی (معمولاً سه سال اضافی)، کارشناسی ارشد (معمولاً دو سال) و دکترا (معمولاً سه سال اضافی). متقاضیان می بایست هنگام ثبت نام در هر مقطعی به ددلاین دانشگاه های نروژ توجه نمایند.

3. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نروژ

نروژ سه نوع موسسه آموزش عالی دولتی دارد. این ها شامل دانشگاه ها، کالج های دانشگاهی و کالج های تخصصی است.

برترین دانشگاه های دولتی نروژ شامل موارد زیر است:

 • دانشگاه اسلو
 • دانشگاه آگر
 • دانشگاه برگن
 • دانشگاه علوم زندگی نروژ
 • دانشگاه علم و صنعت نروژ
 • دانشگاه جنوب شرقی نروژ
 • دانشگاه استاوانگه
 • دانشگاه ترومسو
شرایط ورود به دانشگاه های نروژ
Trondheim

هفت کالج از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نروژ نیز عبارتند از:

 • دانشگاه علمی کاربردی نروژ
 • کالج دانشگاه NLA
 • دانشکده معماری و طراحی اسلو
 • دانشگاه اسلو متروپولیتن اسلو
 • کالج دانشگاه ولدا
 • دانشگاه علوم کاربردی نروژ غربی
 • کالج دانشگاه fstfold

سه کالج تخصصی نروژ نیز در زیر معرفی شده است:

 • کالج دانشگاه مولده
 • آکادمی موسیقی نروژ
 • دانشکده اقتصاد نروژ

4. مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های نروژ

تجربه دانشجویی در نروژ از جالب ترین و غنی ترین تجربه ها است. شهرها بسیار زیبا و چشم اندازهای طبیعی بی نظیر هستند. در هر جایی از این کشور که تحصیل کنید جامعه ای ساکت و آرام را می بینید که از شرایط زندگی خوب و فرصت های شغلی بسیار برخوردار است. علاوه بر شرایط آسان ورود به دانشگاه های نروژ، تحصیلات عالی در این کشور رایگان است. نروژ از اقتصادی پایدار و مبتنی بر ثروت های طبیعی خود برخوردار است. درصد بیکاری پایین، دستمزدها زیاد و سیستم رفاه سخاوتمندانه است. کرون (واحد پول نروژ) ممکن است در حال حاضر خیلی قوی نباشد، اما اقتصاد این کشور در مقایسه با سایر اقتصادهای پیشرفته به خوبی در حال گسترش است. در نتیجه، سطح زندگی بالا است و چشم انداز فارغ التحصیلان امیدوار کننده است. از مزایای دیگر تحصیل در بهترین دانشگاه های نروژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش رایگان: وزارت آموزش و تحقیقات، بیشتر موسسات آموزش عالی را تأمین مالی می کند. دانشجویان – از جمله دانشجویان بین المللی – مجبور به پرداخت هزینه نیستند مگر اینکه در یک دانشگاه خصوصی تحصیل کنند. 
 • طبیعت زیبای نروژ: از قله های یخی گرفته تا صحراهای شمالی، محیط طبیعی نروژ بسیار منحصر به فرد است. در این کشور همواره با طبیعت زیبا شگفت زده خواهید شد.
 • امنیت اجتماعی: میزان جرم و جنایت در نروژ پایین است. این کشور به عنوان یک سوسیال دموکراسی اداره می شود.
 • تسلط به زبان انگلیسی: نروژی ها، به ویژه نسل های جوان، انگلیسی روان صحبت می کنند. نروژ اخیراً به مقام سوم در شاخص مهارت انگلیسی رسیده است.
 • جامعه مدارا: مردم نروژ نسبت به خارجی ها آرام و بردبار هستند و در برخورد با آن ها رابطه دوستانه دارند.
شرایط ورود به دانشگاه های نروژ
Nordkapp-Norway

5. بهترین دانشگاه های اوکراین بر اساس رتبه بندی QS

دانشگاه ها Times Higher Education Ranking (2021) رتبه بندی دانشگاه شانگهای جیائو تانگ (2020) رتبه بندی TopUniversities (2021) اخبار ایالات متحده و رتبه بندی گزارش جهانی (2021) 
دانشگاه اسلو1276011390
دانشگاه برگن201301194166
UIT دانشگاه قطب شمال نروژ351501416440
دانشگاه علم و صنعت نروژ (NTNU)401101360281
دانشگاه علوم زندگی نروژ (NMBU)601601631
دانشگاه جنوب شرقی نروژ1016
دانشگاه استاوانگر1056

6. معرفی برترین دانشگاه های نروژ

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

دانشگاه اسلو (UiO)

دانشگاه اسلو بهترین دانشگاه نروژ برای دانشجویان بین المللی است که در پایتخت آن واقع شده است. از سال 1947 تا 1989 و متعاقباً در سال 2020، این دانشگاه میزبان جایزه صلح نوبل بود. UiO از هشت دانشکده در علوم تربیتی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم انسانی، حقوق، ریاضیات، پزشکی و دندانپزشکی تشکیل شده است. این دانشگاه بیش از 800 دوره به زبان انگلیسی دارد، در حالی که چندین برنامه کارشناسی ارشد و دکترا کاملاً به زبان انگلیسی برگزار می شود. علاوه بر این، هزینه های دانشگاه توسط دولت تامین می شود. لازم است برای ثبت نام در این موسسه، ددلاین دانشگاه های نروژ را در نظر بگیرید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نروژ
Harstad,-Norway

دانشگاه برگن (UiB)

دانشگاه برگن یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی و یکی از معتبرترین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نروژ است. داوطلبان مقطع دکترا، از دانشگاه حقوق دریافت می کنند. این برنامه در جهت جذب دانشجویان بین المللی با‌‌‌استعداد در نظر گرفته شده است. گذشته از این سرمایه گذاری کلان در زمینه تحقیق، هفت دانشکده این موسسه، در رشته های: ریاضیات و علوم طبیعی، پزشکی، دندانپزشکی، هنرهای زیبا و غیره آموزش عالی را ارائه می دهند.

این دانشگاه برتر نروژ ،بیشترین دانشجویی را دارد که در برنامه های تبادل شرکت می کنند. نزدیک به 2000 دانشجوی بین المللی دارد و به طور فعال تعداد بیشتری را جذب می کند. این دانشگاه نیز با بودجه عمومی تامین می شود.

دانشگاه قطب شمال نروژ (UiT)

دانشگاه ترومسو – دانشگاه قطب شمال نروژ، شمالی ترین دانشگاه جهان است. این موسسه به دلیل قرارگیری در قطب شمال نقش اساسی در علوم و تحقیقات محیطی دارد. تحقیقات آب و هوا، تحقیقات نور شفق، علوم شیلات و تحقیقات فرهنگ سامی از فعالیت های UiT است. علاوه بر این، زمینه های مشترک موضوعی مانند علوم بهداشتی، آموزشی، حقوقی، جهانگردی و هنرهای زیبا نیز وجود دارد.

بسیاری از دانشگاه های همکار از تخصص UiT در مطالعات محیطی پشتیبانی می کنند. در سال های اخیر جمعیت دانشجویان و کارمندان بین المللی به سرعت افزایش یافته است و برنامه های مختلف آن ها به زبان انگلیسی دلگرم کننده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نروژ
Alta

دانشگاه علم و صنعت نروژ (NTNU)

دانشگاه علم و صنعت نروژ، یکی از بهترین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نروژ برای دانشجویان بین المللی است. مهندسی، فناوری و علوم طبیعی رشته هایی هستند که در این دانشگاه بیشتر شناخته شده است. این دانشگاه همچنین برنامه هایی را در زمینه آموزش معلم، علوم اجتماعی، پزشکی، روانشناسی، معماری و هنرهای زیبا ارائه می دهد.

NTNU با داشتن قراردادهای تحقیق و توسعه با شرکت های بین المللی مانند ABB در داشتن پیوندهای شرکتی رتبه اول جهانی را دارد. این همکاری ها تعالی آموزشی و پژوهشی موسسه را تقویت می کند. جدا از پیوندهای قوی آن با صنایع، این دانشگاه در ابتکارات دانشگاهی جهانی نیز شرکت می کند.

دانشگاه علوم زندگی نروژ (NMBU)

دانشگاه علوم زندگی نروژ، یک دانشگاه دولتی است که در زمینه بهداشت انسان و حیوان، مدیریت منابع و مواردی از این دست تخصص دارد. این دانشگاه به عنوان یک کالج کشاورزی در سال 1859 آغاز به کار کرد و در هفت دانشکده گسترش یافت: علوم زیستی، علوم محیطی، منظر و جامعه، شیمی، اقتصاد، دامپزشکی و علوم و فناوری.

NBMU موسسه پیشرو در زمینه تحقیقات دامپزشکی است. علوم غذایی، بیوتکنولوژی و توسعه تجارت نیز زمینه های کلیدی هستند. با وجود تعداد متوسط ​​دانشجویان، این دانشگاه تخصصی با دانشگاه های 93 کشور جهان همکاری دارد.

ددلاین دانشگاه های نروژ
Jostedalsbreen-National-Park

دانشگاه جنوب شرقی نروژ (USN)

دانشگاه جنوب شرقی نروژ، یکی از برترین دانشگاه های نروژ برای دانشجویان بین المللی است. با ادغام سه دانشکده، این دانشگاه تأسیس شد. USN برنامه هایی در زمینه بهداشت و مراقبت های اجتماعی، علوم کامپیوتر، تاریخ، تجارت، ریاضیات، علوم طبیعی، مطالعات دریایی و هنر ارائه می دهد.

این دانشگاه بر تحقیقات کاربردی تمرکز دارد و با صنایع منطقه ای هماهنگی دارد. تمرکز USN بر داشتن یک دانشگاه کارآفرین است که به نوآوری و توسعه پایدار جهان کمک می کند.

دانشگاه استاوانگر (UiS)

دانشگاه استاوانگر، یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو در نروژ است که شامل شش دانشکده: علوم اجتماعی، هنر و آموزش و علوم و فن آوری است. در این دانشگاه موزه باستان شناسی و بسیاری از مراکز تحقیقاتی ملی نیز وجود دارد.

UiS هر ساله از حدود 400 دانشجوی بین المللی استقبال می کند و در تلاش است تا استراتژی های بین المللی سازی را بهبود بخشد. این دانشگاه در پایتخت نفت و انرژی نروژ واقع شده است، که باعث ایجاد تعامل پویای دانشجویان با صنایع و شرکت ها می شود.

دانشگاه آگر (UiA)

دانشگاه آگر، یک دانشگاه جوان در نروژ است اما بیش از 190 سال سابقه علمی دارد. این دانشگاه برتر در نروژ در سال 1994 به عنوان ادغام شش کالج منطقه ای در هولت، آست-آگدر، از جمله یک دانشکده پرستاری، یک هنرستان موسیقی و یک آموزشگاه فنی تأسیس شد. از آن زمان، UiA مدارکی در زمینه: علوم اجتماعی، تجارت، علوم بهداشتی و ورزشی، هنرهای زیبا، علوم انسانی، مهندسی و علوم ارائه می دهد. هنگام درخواست تحصیل در این موسسه، توجه به ددلاین دانشگاه های نروژ الزامی است.

 UiA دارای گرایش بین المللی قوی با چندین برنامه و دوره مشترک بین المللی به زبان انگلیسی یا آلمانی است.

ددلاین دانشگاه های نروژ
Bergen,-Norway

دانشکده تجارت نروژی (BI)

دانشکده تجارت نروژی، یکی از برترین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نروژ، بزرگترین مدرسه تجارت و دومین دانشگاه بزرگ اروپا است. این اعتبار از مدرسه تجارت AMBA و EQUIS به رسمیت شناخته شد. این موسسه تخصصی تأمین کننده اصلی استعدادهای اداری و اقتصادی نیروی کار نروژی است. با توجه به رقابتی بودن پذیرش در این دانشکده، برای ثبت نام به ددلاین دانشگاه های نروژ توجه داشته باشید.

این موسسه علاوه بر برنامه های کارشناسی نروژ، BBA و کلیه برنامه های تحصیلات تکمیلی را به زبان انگلیسی نیز آموزش می دهد. BI با دیگر دانشگاه های بین المللی مانند دانشگاه فودان در شانگهای، دانشگاه فناوری Nanyang در سنگاپور، دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و غیره همکاری نزدیک دارد.

7. ددلاین دانشگاه های نروژ

شما می توانید یک تقویم رسمی را در صفحه برنامه پیدا کنید. به عنوان یک راهنمای کلی، باید ددلاین دانشگاه های نروژ را به خاطر بسپارید:

 • دسامبر – مارس: دوره درخواست دانشجویان بین المللی که می خواهند پاییز بعدی را شروع کنند.
 • آگوست: دوره های پاییزی آغاز می شود.

برای ثبت نام توجه به ددلاین دانشگاه های نروژ الزامی است. علاوه بر این، بعضی از دانشگاه های نروژ مهلت “پیش صلاحیت” دارند که زودتر از دوره های ذکر شده در بالا است، بنابراین به یاد داشته باشید که آن ها را نیز جستجو کنید.

Bodo
Bodo

8. معرفی شهرهای دانشجویی نروژ

اسلو، پایتخت نروژ

برترین دانشگاه های نروژ در اسلو قرار گرفته است. مکان های زیبا و آرام بسیاری در این شهر یافت می شود و دانشجویان بین المللی سطح عالی زندگی را تجربه می کنند. اکثر مردم از نظر اجتماعی لیبرال هستند و نگرش بسیار مثبتی نسبت به دانشجویان خارجی دارند. شهر پر از معماری تاریخی، و کافه های شیک است. در فاصله کمی از شهر می توان به سفرهای قایقی، استخرهای شنای عمومی در فضای باز و یک زمین بزرگ اسکی روی یخ رسید.

این یک شهر عالی دانشجویی است اما در عین حال یکی از گران ترین شهرهای جهان است. با این وجود، کلیه دانشگاه های دولتی این شهر تحصیلات عالیه رایگان را به کلیه دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه می دهند. دانشجویان همچنین می توانند بیش از هر شهر دیگر در نروژ در اینجا فرصت های کاری پیدا کنند. دانشگاه اسلو ،دانشکده بازرگانی BI نروژ و آکادمی موسیقی نروژ برترین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم این شهر هستند.

Bekkjarvik,-Norway
Bekkjarvik,-Norway

برگن، شهر هفت کوه

برگن جایگاه بسیاری از موسسات آموزش عالی خوب است. یکی از سه دانشگاه برتر نروژ، دانشگاه برگن، نیز در این شهر یافت می شود. همچنین دانشگاه های بسیار دیگری وجود دارند که برنامه های آموزش داده شده به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. بهترین دانشکده تجارت نروژ، کالج دانشگاه برگن، در این شهر واقع شده است. این شهر زیبایی است که سالانه هزاران گردشگر از آن بازدید می کنند. استانداردهای زندگی در برگن نیز مانند سایر شهرهای نروژ بسیار بالا است.

این شهر زیبا با کوه احاطه شده است به همین دلیل به آن شهر هفت کوه نیز گفته می شود. برگن در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

برگن شهری ساحلی است. این یکی از مراکز جهانی حمل و نقل، نفت دریایی و امور مالی است که در نتیجه فرصت های شغلی بیشتری برای دانشجویان و متخصصان ایجاد می کند. این شهر به ویژه به دلیل شور و شوق موسیقی اش محبوبیت خاصی دارد. تعداد گروه های موسیقی و هنرمند مستقل نروژ در حال افزایش است. طولانی ترین جشنواره جاز اروپا نیز در این شهر برگزار می شود. این شهر در مقایسه با اسلو نیز ارزان تر است.

دانشگاه برگن، کالج دانشگاه برگن، دانشکده اقتصاد نروژ، از برترین دانشگاه های نروژ محسوب می شوند.

ترومسو، شهر شفق های قطبی

ترومسو در واقع یک جزیره است که توسط دریا احاطه شده است، در عین حال شهری متمدن فرهنگی است. این شهر سومین شهر برتر نروژ برای دانشجویان است. دانشگاه های زیادی در این شهر وجود ندارد اما همان موسسات، آموزش با کیفیتی را ارائه می دهند. ترومسو بیشتر به سبب جاذبه شفق قطبی که به عنوان نورهای شمالی شناخته می شود، توجه گردشگران را به خود جلب می کند. مورد دیگری که این شهر را منحصر به فرد می کند، آفتاب نیمه شب در ماه های تابستان است.

دانشگاه ترومسو، کالج دانشگاه ترومسو و دانشکده بازرگانی دانشگاه ترومسو از برترین موسسات آموزشی این شهر محسوب می شوند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نروژ
Geirangerfjord

تروندهایم، سومین شهر بزرگ نروژ

تروندهایم یک شهر قدیمی با میراث فرهنگی غنی است. این شهر به اندازه اسلو دارای موسیقی، فرهنگ و مکان هایی برای اسکی و ورزش است. حدود 25٪ از جمعیت تروندهایم را دانشجویان تشکیل داده اند. به دلیل تعداد زیاد دانشجویان شما یک سبک زندگی پر جنب و جوش و سرگرم کننده در این شهر پیدا می کنید.  
دانشگاه علم و صنعت نروژ (NTNU)، کالج دانشگاه Queen Maud و موسسه فناوری نروژ از موسسات آموزشی برتر این شهر هستند.

کریستینساند، پایتخت تجاری نروژ

پنجمین شهر دانشجویی برتر نروژ، کریستینساند است. موسسات این شهر دارای یک سیستم آموزشی قوی هستند و آموزش با کیفیتی ارائه می دهند. کریستینساند به عنوان پایتخت تجاری جنوب نروژ شناخته می شود. بیشتر مناطق شهری آن مملو از کارخانه ها و صنایع مختلف است که باعث ایجاد مشاغل زیادی برای دانشجویان بین المللی شده است. این شهر بیشتر به عنوان مقصد تعطیلات تابستانی محبوب است. دانشگاه آدگر (UiA)، مدرسه الهیات و رسالت انسگر از برترین موسسات آموزشی این شهر است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نروژ
Bergen

9. بهترین دانشگاه های فنی و مهندسی نروژ

 • دانشگاه علم و صنعت نروژ
 • دانشگاه قطب شمال نروژ
 • دانشگاه استاوانگر
 •  دانشگاه علوم کاربردی نروژ غربی
 • دانشگاه متروپولیتن اسلو
 • دانشگاه جنوب شرقی نروژ
 • دانشگاه ادجر

10. بهترین دانشگاه های مدیریت نروژ

 • دانشکده بازرگانی BI نروژ
 • دانشکده اقتصاد نروژ NHH
 • دانشگاه علم و صنعت نروژ

11. بهترین دانشگاه های حقوق نروژ

 • دانشکده حقوق اسلو
 • دانشکده حقوق برگن
 • دانشکده حقوق ترومسو

12. شهریه بهترین دانشگاه های نروژ

شرایط ورود به دانشگاه های نروژ برای همه دانشجویان ایده آل است، چرا که موسسات دولتی شهریه ای دریافت نمی کنند. دانشجویان فقط باید هر ترم هزینه امکانات رفاهی را بپردازند. دانشگاه های خصوصی نسبت به سایر کشورها شهریه نسبتاً کمی دارند. این دانشگاه ها دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، برنامه های مطالعه کوتاه تر و دوره های یادگیری مداوم را ارائه می دهند.

عدم دریافت شهریه برای دوره های کارشناسی، برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا و برای دانشجویان از همه کشورها معتبر است. صرف نظر از این که آن ها عضو اتحادیه اروپا / EEA هستند یا خیر. تنها هزینه قابل پرداخت، هزینه اتحادیه دانشجویی است که بین 30 تا 60 یورو در هر ترم است.

از شرایط ورود به دانشگاه های خصوصی نروژ پرداخت شهریه است. این هزینه ها برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

 • 7.000 – 9.000 یورو در سال برای برنامه های لیسانس
 • 9.000 – 19.000 یورو در سال برای برنامه های کارشناسی ارشد

13. هزینه های زندگی در نروژ برای دانشجویان بین المللی

آیا شرایط تحصیل در نروژ را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

هزینه های زندگی در نروژ بیشتر از سایر کشورها است اما سطح کیفیت زندگی را تضمین می کند. بر اساس گزارش جهانی شادی، نروژ یکی از خوشبخت ترین کشورها در سراسر جهان است. شاخص جهانی صلح همچنین بیان می دارد که این کشور صلح آمیز و ایمن و شایسته جایزه صلح نوبل است.

تحصیل در بهترین دانشگاه های نروژ شامل هزینه های زندگی شامل خوابگاه، کتاب و سایر مواد مطالعه، غذا و آب و برق می شود. اگرچه هزینه های زندگی در هر ماه می تواند بالاتر از متوسط ​​ملت های اروپایی باشد، اما هنوز هم برای برخی از کشورهای شمال اروپا بیشترین هزینه ها است. 

برای زندگی در نروژ می توانید به طور متوسط ​​800 تا 1400 یورو در ماه بپردازید. هزینه ها در شهرهای بزرگ می تواند بسیار بیشتر باشد. در اینجا برخی از هزینه های زندگی که می توانید انتظار داشته باشید در شهرهایی پرداخت کنید وجود دارد:

 • اسلو : 1200 – 2000 یورو
 • برگن : 1100 – 1800 یورو
 • ترومسو و تروندهایم : 1000 تا 1600 یورو

در سایر شهرهای کوچکتر نروژ معمولاً هزینه زندگی ماهیانه 800 تا 1000 یورو است.

Oslo
Oslo

سوالات متداول تحصیل در بهترین دانشگاه های نروژ

✅ بهترین دانشگاه های نروژ در رتبه بندی جهانی QS کدامند؟

دانشگاه اسلو، دانشگاه آگر، دانشگاه علم و صنعت نروژ، دانشگاه قطب شمال نروژ، دانشگاه استاوانگر، دانشگاه جنوب شرقی نروژ، دانشگاه برگن.

✅ هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های نروژ به چه صورت است؟

تحصیل در دانشگاه های دولتی نروژ رایگان است اما برای تحصیل در موسسات خصوصی ملزم به پرداخت شهریه هستید.

✅ سیستم آموزش عالی نروژ به چه صورت است؟

سیستم آموزش عالی نروژ شامل 44 موسسه است که اکثر آنها دولتی هستند. این سیستم شامل 9 دانشگاه گسترده دولتی، هشت دانشگاه تخصصی و 27 کالج دانشگاهی است که در دوره کارشناسی متمرکز هستند.

✅ تحصیل در دانشگاه های برتر نروژ چه شرایطی دارد؟

برای دانشجویان لیسانس اتمام تحصیلات متوسطه در سطح پیشرفته، معادل قبولی در امتحان در پایان دوره متوسطه نروژ، شرط اساسی عمومی برای ورود به دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی نروژ است.

✅ هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی نروژ به چه صورت است؟

برای زندگی در نروژ می توانید به طور متوسط ​​800 تا 1.400 یورو در ماه بپردازید. هزینه ها در شهرهای بزرگ می تواند بسیار بیشتر باشد.

جمع بندی

Conclusion

نروژ کشوری است که آموزش عالی را به سطح استاندارد های بین المللی رسانده است. اکثر دانشگاه های دولتی این کشور از دانشجویان هیچ شهریه ای دریافت نمی کنند. این قانون برای همه دانشجویان بین المللی صرف نظر از کشور مبدا آن ها اعمال میشود. هم چنین دانشگاه های نروژ در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده اند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا