بهترین دانشگاه های مالزی (+ تغییرات 2021)

malaysia Flag

اگر برای تحصیل در خارج از کشور، مالزی را انتخاب کرده اید اما اطلاعات کافی را برای پذیرش در دانشگاه های برتر این کشور ندارید، در این مقاله به مهمترین سوالات شما در این خصوص پاسخ داده خواهد شد.

 • بهترین دانشگاه های مالزی کدامند؟
 • هزینه های تحصیل و زندگی در مالزی به چه صورت است؟
 • جهت اخذ ویزای تحصیلی مالزی به چه مدارکی نیاز است؟
 • آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مالزی وجود دارد؟
 • شرایط اشتغال پس از تحصیل در مالزی چگونه است؟

بهترین دانشگاه های مالزی و دلایل انتخاب

مالزی، یکی از قطب های نوظهور منطقه ای و بین المللی در آسیا است. این کشور از اولویت های تحصیلی در بین دانشجویان بین المللی است و یک هدف بلندمدت را برای جذب 250.000 دانشجوی بین المللی تا سال 2025 تعیین کرده است.
بهترین دانشگاه های مالزی در رتبه بندی جهانی و منطقه ای حضور پررنگی دارند و موسسات داخلی این کشور نیز با انتخاب روزافزون شعبه های دانشگاه های بین المللی همراه می شوند.

بهترین دانشگاه های مالزی
Sunway-Lagoon,-Damansara,-Malaysia

1. معرفی بهترین دانشگاه های مالزی

بهترین دانشگاه های مالزی: دانشگاه مالایا

دانشگاه مالایا (UM) با سابقه ای طولانی، قدیمی ترین و از بهترین دانشگاه های مالزی محسوب می شود. این دانشگاه به لطف کیفیت آموزشی که به دانشجویان ارائه می دهد، به شهرت جهانی رسیده است و در رتبه بندی QS برای سال 2021 در رتبه 59 جهانی قرار گرفته است.

این دانشگاه در کوالالامپور واقع شده است و بیش از 27000 دانشجو دارد که بیش از 3500 نفر آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است. این دانشگاه به داشتن جامعه دانشجویی متنوع شهرت دارد، زیرا دانشجویان بیش از 90 کشور از سراسر جهان در آن تحصیل می کنند.

دانشجویان می توانند از بین بیش از 200 رشته متنوع در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد، رشته مورد علاقه خود را برگزینند. همچنین در این دانشگاه بیش از 50 مرکز تحقیقاتی متمرکز بر انجام تحقیقات پیشگام وجود دارد که تأثیر مثبتی بر توسعه جامعه جهانی داشته است.

بهترین دانشگاه های مالزی: دانشگاه ملی مالزی

دومین دانشگاه برتر مالزی دانشگاه ملی مالزی (UKM) است. این دانشگاه با تعداد بسیار زیاد دانشجویان در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، موضوعات متنوعی را به همراه مراکز تحقیقاتی قدرتمند آموزش می دهد. پردیس اصلی آن در بانگی، حومه منطقه سلانگور در جنوب کوالالامپور است.
این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه QS آسیا، رتبه 43 را کسب کرد و در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS، رتبه 184 را به نام خود زد.

بهترین دانشگاه های مالزی
Kuala-Lumpur,-Malaysia-(3)

بهترین دانشگاه های مالزی: دانشگاه پوترا مالزی

دانشگاه پوترا مالزی با رتبه 36 در آسیا و 202 در جهان است. این دانشگاه یکی دیگر از دانشگاه های تحقیقاتی عمومی است که در در جنوب کوالالامپور واقع شده است. این دانشگاه در ابتدا به عنوان یک کالج کشاورزی تاسیس شد. به همین خاطر تمرکز بیشتری در تحقیقات و آموزش در زمینه های کشاورزی و جنگلداری دارد، اما اکنون به یک دانشگاه گسترده برای ارائه کلیه رشته ها تبدیل شده است. این دانشگاه همانند دیگر دانشگاه های برتر مالزی، میزبان تعداد زیادی دانشجوی بین المللی، به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی است.

بهترین دانشگاه های مالزی: دانشگاه علوم مالزی

دانشگاه علوم مالزی در رتبه بندی بهترین دانشگاه های آسیا دارای رتبه 46 و در رتبه بندی جهانی دارای رتبه 207 است. دانشگاه اصلی این موسسه در جورج تاون و در جزیره پنانگ قرار گرفته است. دو پردیس اضافی این دانشگاه نیز با تمرکز بر مراقبت های بهداشتی و مهندسی در انتهای غربی و شرقی شبه جزیره مالزی است.

دانشگاه علوم مالزی دارای بالاترین رتبه بندی برای مقالات پژوهشی منتشر شده، جایگاه خود را به عنوان یکی از برترین امکانات تحقیقاتی کشور مالزی تثبیت کرده است.

بهترین دانشگاه های مالزی: دانشگاه تونکو عبدالرحمن

به عنوان یک دانشگاه خصوصی پیشرو در مالزی، دانشگاه تونکو عبدالرحمن (UTAR) برای ارائه تعالی در آموزش و تحقیقات دانشگاهی تأسیس شد.
این دانشگاه علاوه بر سه مرکز و سه موسسه، بیش از 110 برنامه دانشگاهی را در 9 کالج مختلف خود ارائه می دهد. این دانشگاه به دلیل برنامه های برجسته خود در زمینه های علوم انسانی، مهندسی و فناوری مشهور است. این دانشگاه همچنین بر آموزش تجربی، تحقیق و توسعه مهارت های فردی دانشجویان تمرکز دارد.

ابتکار و پشتکار در تحقیق و توسعه به این دانشگاه کمک کرد تا یک شبکه تحقیقاتی جهانی با 32 مرکز تشکیل دهد. این فرهنگ تحقیقی قوی، زمینه را برای استقرار برنامه تحقیقات آکادمیک (URS) فراهم کرد تا به دانشجویان اجازه دهد در یک برنامه آموزش سیستماتیک در اجرای پروژه های تحقیقاتی شرکت کنند.

بهترین دانشگاه های مالزی: دانشگاه صنعتی مالزی

دانشگاه صنعتی مالزی یک نهاد عمومی متمرکز بر مهندسی و فناوری است. این دانشگاه دارای دو پردیس اصلی است: یکی در پایتخت فدرال کوالالامپور و دیگری در جوهر.  دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در طیف وسیعی از تخصص ها تدریس می شوند. بیشتر آنها در زمینه های مهندسی و فناوری هستند، اما دانشکده هایی نیز به علوم زیستی، مهندسی پزشکی، مدیریت و منابع انسانی اختصاص داده شده است. دانشگاه صنعتی مالزی در جایگاه 49 در آخرین رتبه بندی دانشگاه های آسیا و رتبه 228 در رتبه بندی دانشگاه های QS جهانی قرار گرفته است.

بهترین دانشگاه های مالزی
Kuala-Lumpur,-Federal-Territory-of-Kuala-Lumpur,-Malaysia

2. رتبه بندی بهترین دانشگاه های مالزی در سال 2021

دانشگاه هاTimes Higher Education (2021)Shanghai Ranking (2020)QS Ranking (2021)U.S. News & World Report (2021)
دانشگاه مالایا30130159205
دانشگاه تونکو عبدالرحمن501801
دانشگاه اوتارا601531
دانشگاه ملی مالزی601501141653
دانشگاه پوترا مالزی601701132626
دانشگاه علوم مالزی601501142580

3. معرفی شهرهای دانشجویی مالزی

آیا شرایط تحصیل در مالزی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

کوالالامپور، پایتخت مالزی

وقتی دانشجویان به فکر تحصیل در مالزی می افتند، بدون شک اولین اسمی که به خاطر می آورند کوالالامپور است. دانشجویان بین المللی، در حال حاضر کوالالامپور را به عنوان یکی از قطب های اصلی آموزش با کیفیت در جهان می دانند.
 تحصیل در این شهر ترکیبی ایده آل از هزینه های مقرون به صرفه همراه با موسسات آموزشی با کیفیت برتر است.

کوالالامپور، در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان، ارزان ترین شهر دانشجویی لقب گرفته است.

این شهر همواره در حال اضافه کردن موسسات اصلی در حال رشد است که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از:

 • دانشگاه مالایا (UM)
 • موسسه فناوری اطلاعات آسیا و اقیانوس آرام (APIIT)
 • کالج فناوری و نوآوری دانشگاه آسیا و اقیانوسیه (UCTI)
 • کالج بین المللی موسیقی (ICOM)
 • دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی (IIUM)
 • آکادمی بین المللی مالورن
 • دانشگاه آزاد مالزی (OUM)

سلانگور، ثروتمندترین شهر مالزی

سلانگور یکی دیگر از گزینه های مهم تحصیل در مالزی است. همچنین ثروتمندترین شهر مالزی محسوب می شود. این شهر شاهد توسعه و رشد بسیار مهمی است و علاوه بر داشتن جاذبه های مهم گردشگری و پارک های تفریحی، دارای مزایای دیگری است که باعث می شود سالانه تعداد زیادی گردشگر و دانشجو جذب کند.
علاوه بر این، این شهر قطب مهم صنعتی است و دارای تعداد زیادی کارخانه است.
یکی از معروف ترین جاذبه های آن مسجد سلطان صلاح الدین عبدالعزیز شاه است که بزرگترین مسجد در مالزی است. هم چنین استراحتگاه ها، پارک های تفریحی، بازارها و مراکز تجاری معروف این شهر، تجربه تحصیل لذت بخش تری برایتان به ارمغان می آورد.

سلانگور دارای بسیاری از موسسات آموزش عالی از جمله موارد زیر است:

 • دانشگاه موناش مالزی (MUSM)
 • پردیس دانشگاه ناتینگهام مالزی (UNIM)
 • دانشگاه علم و صنعت مالزی
بهترین دانشگاه های مالزی
Sarawak,-Malaysia

پنانگ، شهر توریستی مالزی

پنانگ در ساحل شمال غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است. این شهر یکی از مهمترین شهرهای مالزی و مقصد مورد علاقه دانشجویان بین المللی است که به دلیل موقعیت استراتژیک و نقش اقتصادی در مالزی مشهور است.
همچنین، از آنجا که این شهر میزبان افراد مختلف از اقوام، مذاهب، زبان ها و فرهنگ های مختلف بوده از تنوع جمعیتی نیز برخوردار است. چشم اندازهای دیدنی و مناظر بکر این جزیره سالانه گردشگران و دانشجویان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.
پنانگ همچنین دارای بسیاری از موسسات دولتی و خصوصی با آموزش عالی، از جمله موارد زیر است:

 • کالج علوم پزشکی آلیانزه (ACMS)
 • کالج هان چیانگ
 • کالج بین المللی INTI پنانگ
 • کالج المپیا پنانگ

جوهر باهرو، قطب تجارت مالزی

جوهر باهرو به عنوان یکی از قطب های مهم تجاری کشور مالزی است. این کشور اغلب همانند کشورهای همسایه، سنگاپور و اندونزی پذیرای گردشگران و بازدیدکنندگان از سراسر جهان است.در زیر به برخی از موسسات آموزشی این شهر اشاره شده است.

 • دانشگاه ساوتهمپتون
 • دانشگاه رافلز
 • دانشگاه نیوکاسل

4. مزایای تحصیل در مالزی

 • برخورداری از استانداردهای آموزش عالی و با کیفیت: سیستم آموزش عالی مالزی دارای استانداردهای بین المللی است، که توسط وزارت آموزش عالی نظارت می شود و از اهداف آن تبدیل مالزی به یک مرکز تعالی آموزش عالی است.
 • امکان دریافت مدارک تحصیلی خارجی در مالزی: دانشجویان بین المللی و محلی می توانند مدارک تحصیلی خارجی را از دانشگاه های استرالیا، ایالات متحده آمریکا، انگلیس، فرانسه، کانادا و غیره از طریق دوقلو سازی و 3 + 0 درجه و همچنین دانشگاه های خارجی که قبلا در مالزی راه اندازی شده اند دریافت کنند.
 • کیفیت بالای زندگی: مالزی کشوری صنعتی است که از همتایان در حال توسعه خود پیشی گرفته است. پیشرفته ترین امکانات بهداشتی و درمانی، زیرساخت های پیشرفته ارتباط از راه دور، محوطه دانشگاه و امکانات دانشگاهی در سطح جهانی این کشور را متمایز کرده است.
 • هزینه نسبتاً کم تحصیل و زندگی در مالزی: هزینه تحصیل و زندگی در مالزی در مقایسه با کشورهایی مانند استرالیا، ایالات متحده آمریکا، انگلیس، فرانسه، کانادا و غیره نسبتاً کمتر است. 
 •  روش های مستقیم مهاجرت: دانشجویان بین المللی در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر که روش های مهاجرت دانشجویی سخت تری دارند، از روش های مهاجرت آسان و بدون دردسر این کشور بهره مند می شوند.
 • زندگی راحت، آرام و ایمن در مالزی: مالزی یکی از امن ترین و از نظر سیاسی از با ثبات ترین کشورها در جهان است که میزان جرم و جنایت آن نسبتاً کم است. مالزی در میان 153 کشور در رتبه 19 کشور صلح آمیز قرار گرفت.
بهترین دانشگاه های مالزی
Cyberjaya,-Selangor,-Malaysia

5. سیستم آموزشی در مالزی

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

بهترین دوره های تحصیلی در مالزی توسط وزارت آموزش عالی اداره می شود. هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی مالزی تعدادی از مدارک را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان اعطا می کنند. همچنین هشت دانشگاه در مالزی توسط کشورهایی مانند انگلیس، ایرلند و استرالیا تأسیس شده است که هر یک از آنها گزینه های انتقال و اعتبار منحصر به فرد را به دانشجویان ارائه می دهند.

انواع موسسات آموزش عالی در مالزی شامل موارد زیر است:

 • دانشگاه های دولتی
 • موسسات آموزش عالی خصوصی (PHEI)
 • شعب دانشگاه های خارجی

 معرفی کالج های مالزی

کالج های دانشگاهی موسسات مستقلی هستند که وضعیت دانشگاهی ندارند، اما قدرت اعطای مدرک در مقطع کارشناسی را دارند.

 • کالج های پلی تکنیک با ارائه دیپلم پیشرفته، گواهینامه مهارت ویژه و دیپلم به دانشجویانی که مایل به تکنسین شدن در زمینه های مختلف مهندسی و پرسنل آموزش دیده در بخش های خدمات و بازرگانی هستند، دوره های تحصیلی را در مالزی ارائه می دهند.
 • کالج های فنی و حرفه ای در مالزی برنامه هایی در زمینه تجارت، طراحی، فناوری و مهندسی ارائه می دهد.
 • کالج های محلی در مالزی، دوره های آموزشی و حرفه ای را با در نظر گرفتن چارچوب صلاحیت مالزی ارائه می دهند.

6. شرایط اخذ ویزای تحصیلی مالزی

کلیه دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی هستند، باید ویزای تأیید و گذرنامه دانشجویی را در مالزی دریافت کنند. برای دریافت کارت دانشجویی، ابتدا باید ویزای تأیید را دریافت کنید که از موسسه میزبان دریافت خواهید کرد. هنگامی که یک دانشگاه مالزی شما را قبول کرد، از طرف شما درخواست کارت دانشجویی را ارائه می دهد. برای دریافت ویزا باید تمام مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای دانشجویی در مالزی

 • نامه رسمی پیشنهاد از یک موسسه آموزش عالی در مالزی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا توسط متقاضی
 • دو عکس به اندازه گذرنامه
 • دو نسخه از گذرنامه معتبر
 • اثبات بیمه درمانی مالزی
 • گزارش پزشکی اثبات سلامت
 • اثبات توانایی مالی برای پوشش دوره و سایر هزینه ها در طول اقامت
 • سند پیوند شخصی به امضای دانشگاه میزبان
 • اثبات دوره تحصیل تمام وقت مورد تأیید وزیر امور داخلی
بهترین دانشگاه های مالزی
Putrajaya,-Malaysia-(2)

7. رشته های پرطرفدار در بهترین دانشگاه های مالزی

رشته مهندسی نفت

مهندسان نفت در مالزی، به ویژه با وجود شعبات بزرگترین شرکت های بین المللی نفت در این کشور، حقوق بسیار بالایی دریافت می کنند. علاوه بر این، تعدادی از دانشگاه های مالزی، برنامه های تحصیلی منحصر به فردی را در رشته مهندسی نفت ارائه می دهند.

مدیریت بازرگانی و حسابداری

دانشگاه مالایا از محبوبترین دانشگاه ها در آسیا در این تخصص است. در حالی که دانشگاه پوترا مالزی و دانشگاه فنی مالزی در میان دانشگاه هایی که برنامه های تحصیلی در امور مالی و حسابداری ارائه می دهند، رتبه برجسته ای دارند.

رشته مهندسی مکانیک

گروه های مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و مهندسی ساخت در دانشگاه ناتینگهام مالزی از بهترین ها در نوع خود در جهان هستند. در حالی که دانشگاه موناش تخصص های یکپارچه ای را در زمینه مهندسی مکانیک با مدرک لیسانس ارائه می دهد.

محاسبات و فناوری اطلاعات

مالزی با بهره گیری از موقعیت جغرافیایی خود در جنوب آسیا، تبدیل به كشوری پیشرو در بخش فناوری شده است. با افزایش تقاضای بین المللی برای متخصصان فن آوری اطلاعات، دانشگاه های مالزی توانسته اند برنامه های مطالعه منحصر به فردی را در این بخش تولید کند.

8. تحصیل به زبان انگلیسی در مالزی

اگرچه مالایی زبان رسمی مالزی است، اما زبان انگلیسی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که این کشور مستعمره سابق انگلیس بوده است، مردم این کشوردر سطح مطلوبی با زبان انگلیسی آشنایی دارند. به همین دلیل است که سیستم آموزشی آنها شباهت های زیادی با همتای انگلیسی خود دارد.

دانشگاه ها برنامه های درسی خود را برای ارائه برنامه هایی كه به زبان انگلیسی تدریس می شوند، تنظیم كرده اند.

بیشتر رشته ها در دانشگاه های بین المللی به زبان انگلیسی در دسترس هستند.

9. هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی

هزینه های تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی در هر موسسه متفاوت خواهد بود اما تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار ارزانتر است. موسسات خصوصی و خارجی ممکن است شهریه بالاتری داشته باشند، به ویژه برای موضوعات تخصصی مانند پزشکی.

در مالزی امکان بورسیه تحصیلی برای دانشجویان که تحصیلات تکمیلی را انجام می دهند در دسترس است.

Penang,-Malaysia
Penang,-Malaysia

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی

 • مدارک کارشناسی: 2.000 تا 4.500 یورو در سال
 • مدرک کارشناسی ارشد: 500 تا 4.000 یورو در سال

هزینه برخی از مدارک پزشکی در هر سال تحصیلی می تواند به 27.000 یورو برسد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی

 • مدارک کارشناسی: 1.350 تا 9.300 یورو در سال
 • مدرک کارشناسی ارشد: 1.500 تا 3.000 یورو در سال

هزینه برخی از مدارک پزشکی در هر سال تحصیلی می تواند حدود 19.850 یورو باشد.

10. معرفی ارزانترین دانشگاه های مالزی

 • دانشگاه مالایا (UM): (شهریه از 1.260 دلار تا 2.643 دلار در هر ترم برای مدارک غیر پزشکی)
 • دانشگاه پوترا مالزی (UPM): (شهریه از 1.250 دلار تا 2.381 دلار در هر ترم)
 • دانشگاه آزاد مالزی (OUM): (شهریه از 445 دلار در هر ترم)
 •  دانشگاه پرلیس مالزی (UniMAP): (شهریه از 2.451 دلار تا 2.689 دلار در سال با احتساب محل اقامت)
 • دانشگاه صباح مالزی (UMS): (شهریه از 1.100 دلار تا 1.500 دلار در سال)

11. هزینه زندگی در مالزی

هزینه زندگی در مالزی در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی مانند آمریکا و انگلیس پایین است. پیشنهاد می شود سالانه بین 10.000 تا 15.000 MYR بودجه برای تحصیل در مالزی در نظر بگیرید. این هزینه شامل غذا، مسافرت و محل اقامت است.

اگر در یک شهر بزرگتر مانند کوالالامپور زندگی می کنید، هزینه های زندگی شما بیشتر از زندگی در یک شهر کوچکتر خواهد بود.

شما به عنوان دانشجو باید ماهیانه 450 تا 800 یورو برای تأمین هزینه های زندگی خود کنار بگذارید. بیشترین هزینه مربوط به اسکان دانشجو است. در صورت اسکان در خوابگاه های دانشجویی 65 تا 255 یورو در ماه و در صورت اسکان در آپارتمان  85 تا 680 یورو در ماه نیاز خواهید داشت.

Ipoh,-Malaysia
Ipoh,-Malaysia

12. شرایط اشتغال پس از تحصیل در مالزی

آیا شرایط تحصیل در مالزی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

امروزه اشتغال پس از فارغ التحصیلی در بهترین دانشگاه های مالزی برای اکثر دانشجویان بین المللی یک مساله مهم است. سیاست های معتبر دولتی وجود دارد که شهروندان مالزیایی را برای مشاغل خالی اولویت می دهد. با این وجود، اگر مجوز کار داشته باشید، برخی از مشاغل و بخش های نامحدود وجود دارد.

برای درخواست ویزای کار نیز به حداقل 18 ماه اعتبار گذرنامه احتیاج دارید.

ابتدا باید در شرکتی در مالزی شغل پیدا کنید. هنگامی که پیشنهاد کاری را قبول کردید، کارفرمای شما باید از دولت درخواست کند تا یک گذرنامه مناسب برای شما صادر کند.


سوالات متداول تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی

بهترین دانشگاه های مالزی در رتبه بندی جهانی QS کدامند؟

دانشگاه مالایا، دانشگاه ملی مالزی، دانشگاه علوم مالزی، دانشگاه صنعتی مالزی، دانشگاه پوترا مالزی.

مهم ترین شهرهای دانشجویی مالزی کدامند؟

کولالامپور، پنانگ، سلانگور، جوهر باهرو.

آیا تحصیل به زبان انگلیسی در مالزی امکان پذیر است؟

بله. دانشگاه ها برنامه های درسی خود را برای ارائه به زبان انگلیسی متناسب كرده اند. تمام رشته ها در دانشگاه های بین المللی به زبان انگلیسی در دسترس هستند.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی به چه صورت است؟

به طور متوسط، یک دانشجوی بین المللی می تواند حدود 7000 MYR در سال برای یک مدرک لیسانس پرداخت کند. 
هزینه دوره های کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی حدود 11000 MYR در سال است. 

هزینه زندگی در مالزی در مقایسه ب سایر کشور ها چگونه است؟

هزینه زندگی در مالزی در مقایسه با سایر مقاصد گردشگری مانند آمریکا و انگلیس پایین است. پیشنهاد می شود سالانه بین 10.000 تا 15.000 MYR بودجه در نظر بگیرید.

جمع بندی

Conclusion

مالزی به دلیل کیفیت بالای زندگی و مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی، مقصد تحصیلی پرطرفداری در بین دانشجویان خارجی است. بهترین دانشگاه های مالزی در رتبه بندی جهانی و منطقه ای حضور پررنگی دارند و موسسات داخلی این کشور نیز با انتخاب روزافزون دانشگاه های شعبه بین المللی همراه می شوند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

لایو بعدی: خرید ملک ترکیه
برگزاری توسط مشاور ارشد ترکیه
شرایط کامل خرید ملک در ترکیه (اخذ اقامت و پاسپورت)
close-image
موسسه سروش فردا