بهترین دانشگاه های فرانسه (رتبه بندی 2021)

france Flag

اگر می خواهید با شرایط تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه های فرانسه آشنا شوید، این مقاله برای شما تهیه شده است.

پس از خواندن این مقاله، به پاسخ سوالاتتان در خصوص شرایط زندگی و تحصیل در فرانسه و همچنین آشنایی و شناخت دانشگاه های این کشور می رسید و نکات مهمی را متوجه خواهید شد.

 • تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه چه مزایایی در پی دارد؟
 • هزینه زندگی و تحصیل در فرانسه با کشور های دیگر اروپا چه تفاوتی دارد؟
 • هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه چقدر است؟
 • بهترین دانشگاه های فرانسه در لیست بهترین دانشگاه های جهان چه جایگاهی دارد؟
 • معرفی کامل بهترین دانشگاه های فرانسه

1- چرا تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه؟

فرانسه یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی است که به دلیل اعتبار علمی عالی، در بین دانشجویان بین المللی بسیار پرطرفدار است. در حال حاضر بیش از 250.000 دانشجوی بین المللی در بهترین دانشگاه های فرانسه مشغول به تحصیلند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: @eurolife کلیک کنید.

توجه داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله و آگاه شدن از شرایط تحصیل پزشکی رایگان در آلمان با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

فرانسه قطب آموزش تجارت و مدیریت بین المللی

 حدود 10٪ از ثبت نام کنندگان در دانشگاه های فرانسه دانشجویان بین المللی هستند و بسیاری از این افراد در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) تحصیل می کنند. این کشور باکیفیت فوق العاده ای از آموزش، سخنرانی ها و فرصت های تحقیقاتی یک محیط عالی برای همه دانشجویان بین المللی فراهم می کند. 

انتخاب بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در فرانسه به معنای دستیابی به برنامه های با کیفیت بالا است که برای طیف وسیعی از علایق دانشجویی طراحی شده است.

فرانسه قطب آموزش تجارت و مدیریت بین الملل است و دارای مدارس بازرگانی زیادی در رتبه بندی جهانی است.

Champ-de-Mars---Tour-Eiffel,-Paris,-France

Champ-de-Mars—Tour-Eiffel,-Paris,-France

2- چرا فرانسه برای دانشجویان بین المللی مقصدی پرطرفدار است؟

آیا شرایط تحصیل در فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

فرانسه کشوری زیبا با سابقه تحصیلات عالیه است. این منطقه در اروپای غربی واقع شده و از نظر جغرافیایی منطقه ای متنوع از دریای مدیترانه تا دریای شمال و کانال مانش را تشکیل داده است. این به فرانسه زیبایی های طبیعی خیره کننده ای می بخشد. از نظر فرهنگی، فرانسه کشوری با سابقه طولانی و همچنین دارای سنت های غنی هنری، فلسفی و علمی است. فرانسه یکی از مراکز مهم فرهنگ و ادبیات است. همه این دلایل آن را به یک مقصد جذاب برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان تبدیل کرده است.

3- تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه چه مزایایی دارد؟

به زبان ساده، سیستم آموزش عالی فرانسه یکی از بهترین سیستم های جهان است. با پرداخت شهریه پایین، تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین المللی نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیارمقرون به صرفه است. دانشگاه های فرانسه هر ساله بالاترین رتبه بندی دانشگاه های مشهور را به نام خود می زنند. موسسات آنها آموزشی را ارائه می دهند که به راحتی با سایر کشورها رقابت کند.

از مزایای دیگر تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه

شهریه بسیار مقرون به صرفه

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA از مزایای یکسانی برخوردار می شوند، اما در برخی دانشگاه های دیگر شهریه بیشتری می پردازند. با این وجود، تحصیل در فرانسه همچنان هزینه کمتری نسبت به سایر کشورها مانند ایالات متحده آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا و غیره دارد.

فرصت های عالی برای یادگیری یا بهبود زبان فرانسه

اگرچه زبان انگلیسی, زبان بین المللی در بسیاری از بخش ها است، اما نباید از زبان فرانسه غافل شد. این زبان سومین زبان تجاری و زبان رسمی در بیش از 30 کشور در سراسر جهان است. افرادی که حداقل به دو زبان خارجی صحبت می کنند شانس بیشتری برای دریافت حقوق بیشتر یا درخواست موقعیت در شرکت ها و موسسات بزرگ چند ملیتی دارند.

فرانسه قطب تحقیق و نوآوری

بسیاری از موسسات آموزش عالی فرانسه منابع زیادی را در امکانات تحقیقاتی و کارکنان خود سرمایه گذاری می کنند.

بیش از 64 برنده جایزه نوبل و 15 مدال فیلد اهمیتی را که فرانسه برای تحقیق و پیشرفت قائل است برجسته می کند.

جاذبه های معروف گردشگری فرانسه

از شگفتی های ساخته شده توسط بشر گرفته تا زیبایی های طبیعی، چیزهای زیادی برای دیدن در شش گوش (نام مستعار محبوب فرانسه) وجود دارد. ریویرای فرانسه, نقاشی های غار ما قبل تاریخ در لاسکو, برج ایفل, موزه لوور, اینها و بسیاری از جاذبه های دیگر, فرانسه را به یکی از جالبترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل کرده است.

بهترین دانشگاه های فرانسه
Louvre-Museum-in-Paris,-France.

4-آیا تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه شرایط سنی دارد؟

شرایط سنی تحصیل در فرانسه هیچ گونه محدودیتی ندارد و فرد متقاضی در هر سنی می‌تواند برای ادامه تحصیل در فرانسه اقدام نماید، اما باید این نکته را در نظر داشت که هر چه سن شخص کمتر باشد شانس گرفتن ویزا افزایش می‌یابد.

5-آیا می توانید در فرانسه به صورت رایگان تحصیل کنید؟

شهروندان یا افراد مقیم دائم یکی از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (منطقه اقتصادی اروپا) یا سوئیس میتوانند از تحصیل رایگان استفاده کنند, اگرچه تحصیل در فرانسه پس از آن کاملاً “رایگان” نیست، اما فقط هنگام تحصیل در دانشگاه های دولتی مبلغ بسیار کمی دریافت می شود.

در غیر این صورت متقاضیان مجبور به پرداخت شهریه بالاتر در فرانسه هستند. همچنین باید شهریه بیشتری را در یک دانشگاه خصوصی بپردازند.

ادامه مقاله به هزینه زندگی و تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه میپردازد .باما همراه باشید!

6-هزینه زندگی و تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه با بقیه کشورهای اروپایی چه فرقی دارد؟

شهریه در موسسات آموزش عالی دولتی پایین است زیرا دولت فرانسه به آموزش عالی یارانه می دهد. 

هزینه واقعی آموزش و پرورش همان است که در سایر نقاط جهان وجود دارد, با این تفاوت که در فرانسه دولت سهم زیادی از این هزینه را بر عهده می گیرد.

فرانسه 71 دانشگاه دولتی دارد و همه آنها توسط دولت ملی تأمین می شوند و تحصیلات عالی را با قیمت بسیار مقرون به صرفه برای تمام دانشجویان داخلی یا خارجی ارائه می دهند. 

Nice-from-above
Nice-from-above

7- هزینه های تحصیل در بهترین دانشگاه های دولتی فرانسه

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه بسته به سطح تحصیلات شخص، قیمت متغیری دارد.

توجه به این نکته ضروری است که هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی اغلب فقط مربوط به دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس است. اگر متقاضی یک شهروند غیر اتحادیه اروپا باشد، ممکن است هزینه بیشتری برای تحصیل خود بپردازد.

هزینه تحصیل برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 

در صورتی که شخص متقاضی برای اولین بار برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا یک برنامه مهندسی برای شروع سال تحصیلی 2020/2021 ثبت نام می کند. 

به شرطی که به طور دائم در فرانسه اقامت نداشته باشد, دولت دو سوم هزینه آموزش وی را تأمین می کند و کل هزینه ثبت نامی که باید پرداخت کند:

 • 2770یورو در سال در سطح مجوز کارشناسی
 • 3770یورو در سال در سطح کارشناسی ارشد

8- هزینه های زندگی در فرانسه به چه شکلی است؟

هزینه های زندگی در فرانسه بسته به موقعیت دانشجو متفاوت است. زندگی در مناطق حومه شهر در مقایسه با کلانشهر هایی مثل پاریس ارزانتر است.

سایر عوامل مثل سبک زندگی و عادات مصرفی نیز در تعیین هزینه زندگی نقش مهمی دارد.
به طور تخمینی یک دانشجوی بین المللی برای مخارج زندگی اش به حدود400 تا 600 یورو در ماه نیاز خواهید داشت. البته این مبالغ شامل هزینه های شهریه شخص در دانشگاه نخواهد شد.

بهترین دانشگاه های فرانسه
Nice,-France-1

9- شرایط اشتغال در حین تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه

هنگام تصمیم گیری برای رفتن به کالج در فرانسه, توجه به هزینه های زندگی مساله ای مهم است. بنابراین قوانین در فرانسه به یک دانشجوی بین المللی اجازه می دهد تا زمانی که در فرانسه تحصیل می کند، تا 20 ساعت در هفته به صورت نیمه وقت کار کند.

حقوق کار دانشجویی در فرانسه بین 6 تا 9 یورو متغیر است. اگرچه این پول مطمئناً می تواند کمک کند، اما ممکن است برای پوشش دادن همه موارد مورد نیاز شخص کافی نباشد.

ادامه مقاله به سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه می پردازد . همراه ما باشید .

10- آیا می توان در فرانسه به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

در کشور فرانسه  امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام مقاطع و رشته های تحصیلی وجود دارد و همین نکته باعث محبوبیت این کشور در بین دانشجویان بین المللی شده است.

برای جذب بیشتر دانشجویان بین المللی، هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی در فرانسه بر تعداد برنامه های تحصیلی آموزشی به زبان انگلیسی خود را افزایش داده اند.

بیش از 1500 دوره به زبان انگلیسی تدریس می شود و هر ساله تعداد آنها بیشتر می شود.

11ـ مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه چیست؟

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد در فرانسه به دو زبان انگلیسی و فرانسه امکان پذیر است.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی، آیلتس با حداقل نمره ۶ است. برای تحصیل به زبان فرانسه نیز مدرک B1 یا B2 این زبان لازم است؛ البته داشتن مدرک B2 زبان فرانسه شانس شما را به مراتب افزایش می دهد.

12- دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل در مقطع کارشناسی چه شرایطی نیاز است؟

برنامه های کارشناسی در فرانسه را می توان در بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها یافت. برای شرکت در یک دوره کارشناسی در فرانسه، داشتن دیپلم دبیرستان یا معادل آن الزامی است.

سال تحصیلی در یک کالج فرانسه از اواسط سپتامبر تا پایان ژوئن سال بعد ادامه دارد. برخی از موسسات نیز ممکن است در طول سال ثبت نام کنند. البته ، متقاضی باید درخواست خود را حداقل دو ماه قبل از تاریخ شروع دوره های مورد نظر خود ارائه دهد.

طول دوره کارشناسی 3 سال و معادل 6 ترم تحصیلی است.

بهترین دانشگاه های فرانسه
Zhivopisnyy-Most,-Moscow,-Russia

13- تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بهترین دانشگاه های فرانسه چگونه است؟

اکثر رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های فرانسه ارائه می‌شوند. اما در مجموع، رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های بیشتری تدریس می‌شوند.

طول دوره کارشناسی ارشد در فرانسه، ۴ ترم تحصیلی و معادل دو سال است. البته برای بسیاری از رشته‌های مهندسی، دوره یک ساله نیز وجود دارد.

14- برای پذیرش در بهترین دانشگاه های فرانسه, نیاز به چه مدارکی است ؟

هر دانشگاه در فرانسه سیستم خاص خود را در وب سایت خود دارد که به دانشجویان آینده امکان می دهد برای برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود درخواست داده و ثبت نام کنند. بنابراین ، پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر می توان درخواست آنها را  مطالعه و مدارک لازم  را در آنجا ارسال کرد.

برخی اسناد که ممکن است لازم باشد به شرح زیر است :

 • اسکن دیپلم  (دبیرستان یا لیسانس)
 • متن / سوابق دوره های قبلی
 • اسکن گذرنامه و شناسنامه
 • CV
 • مدارک بورسیه یا بودجه
 • توصیه نامه ها (بین 2-3)
 • نمونه کارهای نمونه کارها (در صورت وجود )
بهترین دانشگاه های فرانسه
Place-de-la-Gare-du-Sud,-Nice,-France

15- بهترین رشته ها در دانشگاه ها و کالج های برتر فرانسه

از دانشگاه ها گرفته تا دوره های عالی، فرانسه گزینه های متنوعی برای تحصیل شما دارد. دانشگاه های آنجا همچنین در میان بهترین دانشکده های حقوق، کالج ها، دانشکده های بازرگانی، دانشکده های مهندسی و دانشکده های پزشکی در جهان وجود دارند که از رتبه های بالا و شهرت گسترده ای برای تعالی علمی و تحصیلات خود برخوردار هستند.

 وقتی به تاریخ هنر ،ادبیات و تحصیلات در فرانسه فکر می کنید، می توانید مطمئن باشید که مدارس آنها بهترین مکان برای کارشناسی ارشد، لیسانس یا دکترای شما هستند. موسسات در فرانسه به دلیل رتبه بندی بالا، شما را به سمت شغل یا حرفه رویاهای خود سوق می دهند.

16- بالاترین رتبه بندی موضوعی دانشگاه های فرانسه

فرانسه طیف متنوعی از موسسات را ارائه می دهد که می توانید در آن تحصیل کنید و بسیاری از آنها با بهترین دانشگاههای اروپا و جهان در حال رقابت هستند. یک آمار دیگر ادعای فرانسه را به عنوان یکی از کشورهای برجسته آموزش عالی در جهان تأکید می کند:

فرانسه در میان کشورهایی است که بیشترین برنده جایزه نوبل را دارد.

به لطف شهرت چشمگیر آموزش فرانسه، مدرک دانشگاهی در فرانسه درهای زیادی را به روی شما در سراسر جهان باز می کند.

تحصیل در رشته حقوق بین الملل در فرانسه

فرانسه کشوری است که در مقاطع حقوقی سرآمد است. کسانی که علاقه مند به یادگیری حقوق بین الملل هستند، دوره های مختلف در فرانسه را در بالاترین درجه قرار می دهند. 

دوره های اقتصاد در فرانسه برای دانشجویان داخلی و دانشجویان بین المللی بسیار محبوب است. فرانسه برای دوره های اقتصاد انتخاب می شود, زیرا این دوره ها اغلب دوره های بسیار پیچیده تری هستند تا در بسیاری از کشورهای دیگر اروپا تدریس می شود.

تحصیل در رشته تجارت بین الملل در فرانسه

تجارت بین الملل یکی دیگر از دوره های معروف است که در فرانسه تدریس می شود و در آن می توانید مدرک خود را بدست آورید. 

هنگامی که مهارت های خود را برای یادگیری تجارت بین المللی ارتقا می دهید، فرصت های فراوانی در پیش رو دارید. با این مدرک در مناطقی که می توانید کار کنید محدود نیستید. با توجه به اینکه بسیاری از کشورها به طور فعال با فرانسه درگیر هستند قطعاً می توانید اطمینان حاصل کنید که با دریافت مدرک تحصیلی خدمات برجسته ای را به مشتریان ارائه می دهید. 

بسیاری از افراد هنگامی که به دنبال مدرک بین المللی تجارت هستند به دانشگاه های فرانسه راه می یابند.

بهترین دانشگاه های فرانسه

چند مورد دیگر از رشته های برتر برای تحصیل در فرانسه عبارتند از:

 • داروشناسی
 • جامعه شناسی
 • جغرافیا
 • زبانشناسی

17- بهترین دانشگاه های فرانسه طبق رتبه بندی بین المللی


دانشگاه ها
Times Higher Education Ranking (2021) رتبه بندی دانشگاه شانگهای جیائو تانگ (2020) رتبه بندی Top Universities (2021) اخبار ایالات متحده و رتبه بندی گزارش جهانی (2020) 
دانشگاه تحقیقاتی PSL46365282
olecole Polytechnique8761301
دانشگاه سوربن87398337
دانشگاه پاریس13665
دانشگاه پاریس-ساکلی17814305274

براساس رتبه بندی دانشگاه جهانی Times Higher Education 2021, تعداد 41 موسسه فرانسوی از برترین دانشگاه های جهان محسوب میشود.این رتبه بندی شامل 10 موسسه در پاریس – نماینده شهر فرانسه – و سایر گزینه های پراکنده در سراسر کشور است.

دانشگاه های پاریس پنج مکان برتر را به خود اختصاص داده اند, اما موسسات لیون، مارسی و مونپلیه نیز در 10 رتبه برتر قرار دارند.

در ادامه مقاله با بهترین دانشگاه های فرانسه آشنا خواهید شد .همراه ما باشید .

18-معرفی 5 دانشگاه برتر فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه: دانشگاه تحقیقاتی (Paris Science et Letters)

PSL اولین دانشگاه فرانسوی است که در 50 رتبه برتر بین المللی و 5 دانشگاه برتر جوان که 50 سال یا کمتر سن دارند، دارای رتبه بندی QS (Quacquareli Symons) در2019، 2020، 2021 است.

این دانشگاه از 25 موسسه آموزش عالی و مراکز تحقیقاتی در منطقه پاریس تشکیل شده است. جامعه دانشگاهی PSL از 140 آزمایشگاه خود برای طراحی برنامه های تحقیقاتی بلند پروازانه، مبتکرانه، نوآورانه و بین رشته ای بهترین استفاده را می کند.

هدف اصلی این دانشگاه تاسیس خود به عنوان یکی از برترین موسسات تحقیقاتی در جهان است. این موسسه همچنین با سایر موسسات عالی رتبه در سراسر جهان از جمله دانشگاه کمبریج، USL، دانشگاه پکن و دانشگاه ملی تایوان ارتباط برقرار کرده است. در مجموع 28 جایزه نوبل در زمینه های فیزیک، شیمی، ادبیات، فیزیولوژی و پزشکی و اقتصادی به محققان دانشگاه اعطا شده است.

بهترین دانشگاه های فرانسه: olecole Polytechnique

olecole Polytechnique دانشگاهی است که به طور خاص بر روی علم و فناوری تمرکز دارد. شعار این مدرسه “برای میهن، علم و جلال” است.
حدود 3000 دانشجو در این دانشگاه وجود دارد که در حومه پالایسو واقع شده است، کمی بیش از 10 مایل از مرکز پاریس. حدود 30 درصد از دانش آموزان بین المللی هستند و دانشجویان بین المللی می توانند به برنامه های مقدماتی بپیوندند.
با ارائه یک برنامه درسی که ترکیبی از آموزش کارشناسی با تحقیقات تحصیلات تکمیلی در طیف وسیعی از رشته ها است، یک رویکرد میان رشته ای را ارائه می دهد.
علاوه بر شش موضوع علوم و مهندسی، دانشجویان در مقطع کارشناسی نیز باید یک رشته علوم انسانی و ورزش را بگذرانند.
پذیرش در مقطع کارشناسی به دو سال آمادگی در دوران دبیرستان قبل از یک هفته امتحان کتبی و یک آزمون شفاهی نیاز دارد.

بهترین دانشگاه های فرانسه: دانشگاه سوربن

دانشگاه سوربن یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در پاریس است. این در سال 2018 از طریق ادغام دانشگاه پاریس, دانشگاه سوربن، دانشگاه پیر و ماری کوری و تعدادی از موسسات کوچکتر تأسیس شد. 

این دانشگاه سه دانشکده دارد: علوم انسانی، علوم و پزشکی. حقوق توسط دانشگاه پانتئون-آساس (پاریس 2) تدریس می شود.

دانشگاه سوربن دارای تعدادی پردیس در سراسر پاریس و همچنین یک پردیس ماهواره در ابوظبی است. 
این دانشگاه میزبان هشت مجموعه علمی برجسته است که برای پژوهشگران باز است. برخی از این مجموعه ها نیز مانند مجموعه مواد معدنی، دیرینه شناسی و جانورشناسی برای عموم آزاد است. 

Château-de-Chambord,-Chambord,-France
Château-de-Chambord,-Chambord,-France

بهترین دانشگاه های فرانسه: دانشگاه پاریس

دانشگاه پاریس یک دانشگاه بسیار جوان داشتن تنها در سال 2019 تاسیس شده است. 

این دانشگاه از طریق ادغام دانشگاه پاریس دیدرو، دانشگاه پاریس دکارت و انستیتوی فیزیکی دو گلوب پاریس ایجاد شده است. 

این دانشگاه در سراسر طیف دانشگاهی شامل هنرها، علوم انسانی، زبانها، علوم اجتماعی، اقتصاد، علوم و فنون، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری تدریس می کند. این دانشگاه شامل 14 پردیس و مرکز تحقیقاتی از جمله در محله تاریخی لاتین است.

بهترین دانشگاه های فرانسه: دانشگاه پاریس-ساکلی 

دانشگاه پاریس-ساکلی مجموعه ای از 14 موسسه آموزش عالی است.

در اکوسیستم پاریس-ساکلی حدود 275 آزمایشگاه وجود دارد که محققان سالانه بیش از 12000 نشریه علمی تولید می کنند. این دانشگاه در زمینه هایی از جمله ریاضیات، فیزیک لیزر و ذرات، اخترفیزیک، علوم اعصاب، علوم نانو، علوم مواد، شیمی، علوم گیاهی، مهندسی ، اقتصاد و تجارت، حقوق و علوم سیاسی و اجتماعی تحقیقاتی را انجام می دهد. 

دانشگاه پاریس-ساکلی  10 مدال آور فیلدز و دو برنده جایزه نوبل تولید کرده است.


19- رتبه بندی بهترین دانشگاه های فرانسه برای سال 2021/2022 براساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی(Q S)

دانشگاهرتبه بندی QS 2021رتبه بندی 2021رتبه بندی ARWU 2020
دانشگاه PSL524636
olecole Polytechnique6187
دانشگاه سوربن838739
CentraleSupélec138501
ENS de Lyon161251301
Cathédrale-Saint-Pierre-et-Saint-Paul-de-Nantes,-Impasse-Saint-Laurent,-Nantes,-France
Cathédrale-Saint-Pierre-et-Saint-Paul-de-Nantes,-Impasse-Saint-Laurent,-Nantes,-France

20- شرایط اشتغال به کار پس از تحصیل کارشناسی در بهترین دانشگاه های فرانسه

آیا شرایط تحصیل در فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در مقایسه با سایر کشورهای اروپا، برای دانشجویان بین المللی شروع کار خود در فرانسه پس از فارغ التحصیلی نسبتاً آسان است.

بعد از اتمام تحصیلات خود در فرانسه، شما دو بازه زمانی 6 ماهه فرصت دارید که به دنبال شغل بگردید. در صورتی که بتوانید یک موقعیت شغلی پیدا کنید و قرارداد ببندید می‌توانید ویزای خود را به ویزای کار فرانسه تبدیل کرده و. بدون نیاز به بازگشت به ایران در این کشور به کار و زندگی مشغول شوید.


سوالات متداول بهترین دانشگاه های فرانسه

آیا می توان در فرانسه به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

در کشور فرانسه امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام مقاطع و رشته های تحصیلی وجود دارد و همین نکته باعث محبوبیت این کشور در بین دانشجویان بین المللی شده است.

✅ مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه چیست؟

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی، آیلتس با حداقل نمره ۶ است. برای تحصیل به زبان فرانسه نیز مدرک B1 یا B2 این زبان لازم است؛

✅ شرایط اشتغال به کار پس از تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه چگونه است؟

شما دو بازه زمانی 6 ماهه فرصت دارید که به دنبال شغل بگردید. در صورتی که بتوانید یک موقعیت شغلی پیدا کنید, می‌توانید ویزای خود را به ویزای کار فرانسه تبدیل کنید.

✅ هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه با بقیه کشورهای اروپایی چه فرقی دارد؟

شهریه در موسسات آموزش عالی دولتی پایین است زیرا دولت فرانسه به آموزش عالی یارانه می دهد.

آیا تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه شرایط سنی دارد؟

شرایط سنی تحصیل در فرانسه هیچ گونه محدودیتی ندارد و فرد متقاضی در هر سنی می‌تواند برای ادامه تحصیل در فرانسه اقدام نماید

جمع بندی

Conclusion

فرانسه کشوری زیبا با سابقه تحصیلات عالیه و زیبایی های طبیعی خیره کننده محبوبیت زیادی در بین دانشجویان بین المللی پیدا کرده است. از نظر فرهنگی ، فرانسه کشوری با سابقه طولانی و همچنین دارای سنت های غنی هنری ، فلسفی و علمی است. فرانسه یکی از مراکز مهم فرهنگ و ادبیات است. همه این دلایل آن را به یک مقصد جذاب برای دانشجویان در سراسر جهان تبدیل کرده است. دانشگاه های فرانسه هر ساله بالاترین رتبه بندی دانشگاه های مشهور را به نام خود می زنند . موسسات آنها آموزشی را ارائه می دهند که به راحتی با سایر کشورها رقابت کند.بیش از 64 برنده جایزه نوبل و 15 مدال فیلد اهمیتی را که فرانسه برای تحقیق و پیشرفت قائل است برجسته می کند.

اگر در فکر مهاجرت به اروپا هستید همواره کشور جذاب و دیدنی فرانسه را مد نظر قرار دهید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا