100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان 2024 (🦷 رنکینگ جهانی)

germany Flag

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی آلمان می‌تواند علاقه‌مندان این رشته را به آرزوهای خود برساند. با فراهم‌کردن بهترین شرایط تحصیل و کیفیت بالای آموزش، دانشگاه‌های دندانپزشکی آلمان توانسته‌اند در میان برترین دانشگاه‌های جهان قرار بگیریند و به همین دلیل مدارک دریافتی از آن‌ها اعتبار جهانی دارد. ما در این مقاله لیستی از بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی آلمان ارائه کرده‌ایم و پاسخگوی سوالات شما هستیم. برخی از این سوالات عبارتند از:

 • برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی آلمان کدامند؟
 • رنکینگ دانشگاه‌های دندانپزشکی آلمان در جهان چند است؟
 • هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی آلمان چقدر است؟
 • کدام دانشگاه‌های دندانپزشکی آلمان مورد تأیید وزارت بهداشت هستند؟
 • چگونه از برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی آلمان پذیرش بگیریم؟

✅ بررسی بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان هر ساله پذیرای هزاران دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان هستند. اگر به رشته دندانپزشکی علاقه دارید، با مراجعه به لیست دانشگاه های دندانپزشکی آلمان می‌توانید دانشگاهی مناسب برای ادامه تحصیل خود در آلمان انتخاب و با کمترین هزینه و حتی به رایگان مدرک خود را در این رشته دریافت نمایید. فراموش نکنید که رنکینگ دانشگاه های دندانپزشکی آلمان در جهان بالا و مدارک این دانشگاه‌ها در همه جا معتبر است. با ما در این مقاله همراه باشید تا برترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان را به شما معرفی کنیم و برآوردی از هزینه تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان داشته باشیم.

اما ابتدا ببینیم دانشگاه‌های آلمان چند دسته‌اند و شرایط تحصیل دندانپزشکی در این کشور چگونه است. با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان
Berlin,-Deutschland

1. دانشگاه‌ها در آلمان

دانشگاه‌ها در آلمان به دو دسته اصلی دانشگاه‌های آکادمیک و همچنین علمی و کاربردی تقسیم می‌شوند. دسته اول دانشگاه‌ها بیشتر بر تحصیلات تئوریک، آموزشی و پژوهشی متمرکزند در حالی که دسته دوم بر مهارت‌های عملی و کاربردی دانشجویان تأکید دارند.

خوب است بدانید که مدارک هر دو نوع دانشگاه آلمان در سراسر جهان معتبر است.

شما با فراهم کردن شرایط تحصیل دندان پزشکی می‌توانید در بهترین دانشگاه‌ها مانند دانشگاه هایدلبرگ آلمان، دانشگاه LMU و … مشغول به تحصیل شوید. این شرایط را در بخش بعد بخوانید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. شرایط تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

یکی از بهترین رشته های تجربی در آلمان، رشته دندانپزشکی است. شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های مختلف آلمان، متفاوت است. بسیاری از برترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان برای پذیرش دانشجو آزمون ورودی برگزار می‌کنند و متقاضیان موظف به کسب نمره قبولی در این آزمونند. برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان باید حداقل 18 ساله باشید و مدرک دیپلم و گواهی پایان تحصیلات 12 ساله خود را ضمیمه مدارکتان کنید.

توجه داشته باشید که امکان تحصیل کارشناسی در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان به زبان آلمانی بیشتر از زبان انگلیسی است و دانشجویان تحصیلات تکمیلی عموماً بیشتر به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند.

برای تحصیل در برترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان چه به زبان آلمانی و چه انگلیسی، باید مدارک معتبر ارائه دهید تا تسلطتان به این زبان‌ها ثابت شود. از جمله مدارک معتبر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • DSH (زبان آلمانی)
 • TestDAF (زبان آلمانی)
 • IELTS (زبان انگلیسی)
 • TOEFL (زبان انگلیسی)
رنکینگ دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

3. اخذ پذیرش از دانشگاه های دندان پزشکی آلمان

یکی از شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور است اما چگونه پذیرش بگیریم؟ به طور کلی دریافت پذیرش را می‌توان به 4 مرحله تقسیم کرد:

 • انتخاب یکی از برترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان
 • مطالعه وب‌سایت دانشگاه انتخابی و آگاهی از شرایط تحصیل دندانپزشکی در آن
 • جمع‌آوری مدارک مورد نیاز اپلای
 • ارسال مدارک و ثبت درخواست پذیرش در تاریخ مقرر

از جمله مدارک مورد نیاز برای اپلای بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان می‌توان به مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی و زبان، انگیزه‌نامه و پاسپورت اشاره کرد.

از آنجایی که انتخاب دانشگاه یکی از مهم‌ترین مراحل اخذ پذیرش است، در بخش بعدی لیست دانشگاه های دندانپزشکی آلمان را همراه رنکینگ این دانشگاه ها ارائه می‌دهیم تا ببینیم کدام دانشگاه دندانپزشکی آلمان برای تحصیل بهتر است؟

4. لیست دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

بیش از 30 دانشگاه در آلمان رشته دندانپزشکی را در لیست برنامه‌های تحصیلی خود قرار داده‌اند و دانشجویان با توجه به شرایط خود می‌توانند بهترین دانشگاه دندانپزشکی را انتخاب کنند و با انتخابی درست شانس پذیرش رشته های تحصیلی در آلمان را برای خود بالا ببرند. این دانشگاه ها می‌توانند بر اساس دولتی یا خصوصی و دانشگاه آکادمیک یا علمی کاربردی تقسیم‌بندی شوند.

در ادامه لیست دانشگاه های دندانپزشکی آلمان را ارائه می‌دهیم:

برترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان
Spiegel-Haus,-Hamburg,-Deutschland

5. رنکینگ دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

یکی از نکات حائز اهمیت در انتخاب دانشگاه برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان رتبه دانشگاه انتخابی در سراسر جهان است. ما در ادامه رنکینگ دانشگاه های دندانپزشکی آلمان را بر اساس سایت معتبر QS و Times Higher Education در سال 2024 ارائه می‌دهیم.

برترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمانرتبه QSرتبه THE
Ludwig Maximilian University of Munich5438
Heidelberg University8747
University of Freiburg192128
RWTH Aachen University10690
University of Erlangen Nuremberg229193
Johannes Gutenberg University Mainz464251-300
University of Giessen396351-400

علاوه‌بر رنکینگ دانشگاه های دندانپزشکی آلمان باید به این پرسش که آیا دانشگاه انتخابی شما مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار دارد یا خیر نیز توجه کنید. ما در ادامه برخی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی مورد تأیید وزارت بهداشت را معرفی می‌کنیم.

6. دانشگاه های دندانپزشکی آلمان مورد تایید وزارت بهداشت

دانشگاه دندانپزشکی آلمان غالباً مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار دارند اما اطمینان از این مسئله پیش از اقدام برای مهاجرت به آلمان مهم است چرا که شما برای اشتغال در ایران به عنوان دندانپزشک یا حتی ادامه تحصیل دندانپزشکی، به اعتبار مدرک خود نیاز دارید.

از جمله برترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان که مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

توجه داشته باشید که لیست دانشگاه های دندانپزشکی آلمان مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال 2024 هنوز اعلام نشده است.

Munich,-Germany
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. ویزای تحصیلی آلمان

پس از انتخاب یکی از دانشگاه‌های موجود در لیست دانشگاه های دندانپزشکی آلمان و اخذ پذیرش، به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارد، باید به سراغ اخذ ویزا بروید.

دریافت ویزای تحصیلی آلمان از طریق سفارت آلمان در کشور محل زندگی دانشجو صورت می‌گیرد. شما باید مدارک تعیین‌شده را در زمان مقرر به سفارت تحویل بدهید و منتظر نتیجه‌ی درخواست ویزای دانشجویی بمانید.

به خاطر داشته باشید که مدارک لازم برای اخذ ویزا در هر سفارت متفاوت است اما برخی مدارک در اکثر آن‌ها مشترکند. این مدارک مشترک عبارتند از:

 • پاسپورت و مدارک شناسایی
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک زبان
 • بیمه
 • گواهی سلامت

اگر می‌خواهید بدانید هزینه تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان چقدر است، ادامه مقاله را از دست ندهید.

8. هزینه تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان بسته به دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه تغییر می‌کند:

 • بهترین دانشگاه های دولتی دندانپزشکی آلمان: تحصیل در این دانشگاه ها رایگان است و شما تنها موظف به پرداخت هزینه ثبت‌نام (مبلغی بین 100 تا 350 یورو) خواهید بود.
 • بهترین دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی آلمان: تحصیل در این دانشگاه ها با پرداخت شهریه همراه است. هزینه تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان ممکن است تا 40,000 یورو در سال برسد.

خوب است بدانید که اگر از دانشگاه های دندانپزشکی منطقه بادن-وورتمبرگ پذیرش بگیرید، هزینه ای 1500 یورویی در هر ترم در انتظار شماست.

از جمله بهترین دانشگاه های رایگان دندانپزشکی در آلمان می‌توان به دانشگاه فریبورگ اشاره کرد.

Glassy-Elbbrücken-in-Hamburg
Glassy-Elbbrücken-in-Hamburg

9. بورسیه های تحصیلی آلمان

آلمان علاوه‌بر فراهم‌کردن شرایط تحصیل رایگان دندانپزشکی در آلمان، بورسیه های متنوعی را نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. بورسیه‌ها می‌توانند دولتی، خصوصی یا دانشگاهی باشند و تمام یا بخشی از هزینه تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان را پوشش دهند.

بورسیه ها هزینه تحصیل، هزینه زندگی، بیمه، سفر و هزینه‌های جانبی تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان را می‌پردازند.

هزینه زندگی در آلمان، آینده و درآمد رشته دندانپزشکی در این کشور موضوعات آخرین بخش مقاله‌اند. از اینکه همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

10. هزینه زندگی در آلمان

اگر قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان را دارید، علاوه بر هزینه تحصیل باید به هزینه زندگی در آلمان نیز توجه کنید. به طور کلی هزینه زندگی یک دانشجوی تنها در آلمان 850 تا 1200 یورو در ماه (بدون احتساب هزینه اسکان) تخمین زده می‌شود اما این مبلغ برای همه یکسان نیست.

عواملی مانند تفاوت سبک و عادات زندگی هر دانشجو و همچنین اختلاف قیمت‌ها در شهرهای آلمان از دلایل یکسان نبودن هزینه زندگی در آلمان برای دانشجویان مختلف است.

اگر به دنبال جزئیات بیشتر هزینه زندگی در آلمان می‌گردید، به جدول زیر دقت کنید:

عنوان هزینههزینه زندگی دانشجویی در آلمان
رستوران و مواد غذایی50 تا 150 یورو
حمل و نقل ماهانه30 تا 90 یورو
قبوض237.01 یورو در ماه
امکانات تفریحی12.00 تا 34.11 یورو
اجاره خانه یک خوابه627.79 تا 829.38 یورو در ماه
لیست دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

11. آینده فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

تکلیف دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی از برترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان چیست؟ در پاسخ باید بگوییم شما پس از تکیمل تحصیلات خود می‌توانید وارد بازار کار شوید و به شغل دندانپزشکی در آلمان بپردازید. مدرک دریافتی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان با رنکینگ جهانی بالا، در سراسر جهان معتبر است و شما می‌توانید به اشتغال در کشوری دیگر نیز فکر کنید.

اگر در آلمان مشغول به کار دندانپزشکی شوید، به طور متوسط 2576 یورو در ماه درآمد خواهید داشت. این مبلغ در حداقل و حداکثر میزان خود به ترتیب به 21804 و 90000 یورو در سال می‌رسد.


پرسش‌های متداول بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

✅ برترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان کدامند؟

دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه LMU، هایدلبرگ و فریبورگ از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در آلمان هستند.

✅ رنکینگ دانشگاه های دندانپزشکی آلمان در جهان چگونه است؟

بسیاری از دانشگاه های دندانپزشکی آلمان در میان 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و حتی 2 دانشگاه این کشور در میان 100 دانشگاه برترند.

✅ هزینه تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان چقدر است؟

شما می‌توانید در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان به رایگان درس بخوانید یا تا مبلغ 40,000 یورو در سال شهریه بپردازید.

✅ کدام دانشگاه از لیست دانشگاه های دندانپزشکی آلمان رایگان است؟

دانشگاه فریبورگ و همچنین سایر دانشگاه های دولتی دندانپزشکی آلمان امکان تحصیل رایگان را فراهم کرده‌اند.

✅ آیا دانشگاه های دندانپزشکی آلمان مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند؟

بله! بسیاری از دانشگاه های دندانپزشکی آلمان مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

جمع بندی

Conclusion

اگر علاقه‌مند به رشته دندانپزشکی هستید، تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی آلمان را از دست ندهید. آموزش در برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی آلمان نه تنها در بالاترین سطح کیفی انجام می‌شود بلکه می‌تواند به صورت رایگان باشد! با دریافت مدرک از دانشگاه‌های دندانپزشکی آلمان که رتبه جهانی بالایی دارند، می‌توانید در هر جایی که دوست دارید به کاریابی بپردازید و آینده‌تان را آنطور که دوست دارید، بسازید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان