بهترین دانشگاه های اوکراین (+ تغییرات 2021)

ukraine Flag

دانشگاه های اوکراین با آموزش در سطح کلاس جهانی، محبوب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی هستند. اگر برای تحصیل در خارج از کشور، بهترین دانشگاه های اوکراین را انتخاب کرده اید، این مقاله با سر فصل های زیر به کلیه سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهد داد:

 • بهترین دانشگاه های اوکراین کدام اند؟
 • فرآیند تحصیل در بهترین دانشگاه های اوکراین به چه صورت است؟
 • مهم ترین شهر های دانشجویی اوکراین کدام اند؟
 • آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بهترین دانشگاه های اوکراین امکان پذیر است؟
 • مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های اوکراین چیست؟

✅ بررسی بهترین دانشگاه های اوکراین

امروزه بسیاری از دانشجویان خواستار تحصیلات عالیه در برترین دانشگاه های اوکراین هستند. این فرصت خوبی برای بازدید از یک کشور جدید، آشنایی با فرهنگ و یادگیری زبان آن و البته بهره مندی از آموزش عالی است. بهترین دانشگاه های اوکراین با آموزش در سطح کلاس جهانی، محبوب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی هستند. جای تعجب نیست که تعداد دانشجویان خارجی که به مراکز آموزش عالی اوکراین وارد می شوند هر ساله افزایش می یابد، زیرا این دانشگاه ها و موسسات در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان، جایگاه ویژه ای برای خود به دست آورده اند. شما هم چنین می توانید لیستی از بهترین دانشگاه های پزشکی را در اوکراین پیدا کنید. کیفیت آموزشی شناخته شده در این رشته باعث می شود دانشجویان پس از اخذ مدرک، بتوانند در هر قسمت از جهان برای کار درخواست دهند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

بهترین دانشگاه های اوکراین
Snip20180914_36

1. مزایای تحصیل در برترین دانشگاه های اوکراین

 • شرایط انعطاف پذیر برای پذیرش: برای پذیرش در برترین دانشگاه های اوکراین، نیازی به شرکت در امتحانات و آزمون ورودی ندارید.
 • وجود امنیت و آرامش: در اوکراین هیچ درگیری نژادی و مذهبی وجود ندارد. اوکراینی ها در برابر شهروندان خارجی مدارا می کنند و به دلیل مهمان نوازی در سراسر جهان مشهور هستند.
 • هزینه مقرون به صرفه آموزش: هزینه تحصیل در اوکراین به طور قابل توجهی کمتر از اروپا و آمریکای شمالی است.
 • هزینه های پایین زندگی: برترین دانشگاه های اوکراین مکان هایی را در خوابگاه دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. هزینه های اسکان و زندگی در این کشور بسیار مقرون به صرفه است.
 • سطح آموزش بالا: دانشگاه های اوکراین دارای سابقه ای چند صد ساله هستند. بسیاری از آن ها در سراسر جهان شناخته شده اند. اوکراین از سال 2005 به یک طرف بیانیه بولونیا تبدیل شده و دارای یک سیستم آموزشی استاندارد همراه با 46 کشور دیگر در اروپا است.
 • آموزش به زبان های مختلف: در اوکراین، گزینه های مختلف آموزشی برای اتباع خارجی موجود است. بخش مقدماتی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، تحصیلات تکمیلی به زبان های انگلیسی، روسی و فرانسوی تدریس می شود.
 • دوره های آمادگی: اکثر دانشگاه ها دوره های مقدماتی را به زبان روسی و اوکراینی برای متقاضیان خارجی برگزار می کنند. آماده شدن برای تحصیل در یک موسسه آموزش عالی از 6 تا 10 ماه طول می کشد.
 • طیف گسترده ای از تخصص ها: در دانشگاه های اوکراین می توانید از بین رشته های: پزشکی، حقوقی، اقتصادی، مهندسی، فنی، انسانی و غیره رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • ارائه مدرک معتبر جهانی: اوکراین عضو کنوانسیون لاهه و لیسبون است که روند ساده سند قانونی شدن و به رسمیت شناختن مدارک آموزش عالی در اروپا را اعلام می کند. مدارک تحصیلی اوکراین در تمام کشورهای جهان معتبر است.
بهترین دانشگاه های اوکراین
Ivan-Franko-Lviv-National-University

2. شهرهای دانشجویی اوکراین

آیا شرایط تحصیل در اوکراین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

کیف، پایتخت اوکراین

کیف، پایتخت و بزرگترین شهر اوکراین و یک مرکز مهم صنعتی، علمی، آموزشی و فرهنگی در اروپای شرقی است. در شهر مدرن کیف تقریباً سه میلیون نفر زندگی می کند. برخی از این افراد دیپلمات خارجی و برخی دیگر دانشجویان سایر نقاط جهان هستند. بنابراین، کیف تا حدودی حالتی جهان وطنی دارد. با این که بسیاری از گنجینه های بزرگ معماری و هنری آن در جنگ جهانی دوم از بین رفته است، اما آنچه باقی مانده است بازسازی شده و اکنون این شهر زیبا را آراسته است.

 این شهر به دلیل بسیاری از باغ های گیاه شناسی، پارک ها و درختان زیبا به عنوان “شهر سبز” شناخته می شود. معماری زیبای مذهبی کیف بسیار مشهور و مکانی مقدس برای مسیحیت ارتدکس شرقی است. کلیسای جامع سنت سوفیا و کیور پچرسک لاورا به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند و از مکان های مذهبی و تاریخی قابل توجهی هستند. تاریخچه کیف به حداقل 1400 سال پیش برمی گردد و اکنون شهری است که دارای طیف وسیعی از موزه هاست.

کیف، تعداد زیادی از موسسات آموزش عالی را در خود جای داده است. دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کیف در محدوده 411-420 از رتبه بندی دانشگاه های جهانی دومین دانشگاه با بالاترین رتبه در اوکراین است. همچنین سومین دانشگاه برتر اوکراین، دانشگاه فنی ملی اوکراین ” انستیتوی پلی تکنیک کیف ” با رتبه 501-550 نیز در کیف قرار گرفته است.

خارکف، شهر صنعتی

خارکف، دومین شهر بزرگ اوکراین در شمال شرقی این کشور واقع شده است و یکی از مراکز اصلی صنعتی، فرهنگی و آموزشی این کشور است. امروز این شهر میزبان شرکت های بزرگی است که در زمینه های تولید مخزن و توربین و تحقیقات الکترونیکی هوا فضا و هسته ای تخصص دارند.

خارکف جاذبه های گردشگری بسیاری دارد. میدان آزادی خارکوف بزرگترین میدان شهر اروپا است. کلیسای جامع اوسپنسکی و کلیسای جامع پوکریو نیز از جاذبه های گردشگری این شهر است. خارکف به دلیل جامعه دانشگاهیان و روشنفکران روسی زبان معروف است. دانشگاه های خارکف شامل 13 دانشگاه ملی و همچنین تعداد زیادی موسسه آموزش عالی دیگر هستند.

این شهر میزبان دانشگاه ملی کازارین (رتبه 401-410) برترین دانشگاه اوکراین در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان است. از دیگر دانشگاه های این شهر می توان به دانشگاه ملی فنی “موسسه پلی تکنیک خارکف” (رتبه 701-750)، دانشگاه ملی اتومبیل و بزرگراه خارکف، دانشگاه ملی پزشکی خارکف و دانشگاه ملی هوافضا “موسسه هواپیمایی خارکف” اشاره کرد.

بهترین دانشگاه های اوکراین
Ukraine-(4)

اودسا، شهر تجاری

اودسا بزرگترین شهر در امتداد کل دریای سیاه، پنجمین شهر بزرگ در اوکراین و مهم ترین شهر تجاری است. این شهر یکی از بندرهای مهم و مرکز مهم صنعت، علم و فرهنگ است. آب و هوای معتدل و سواحل آفتاب گیر آن هزاران گردشگر را در سال جذب می کند. سال ها پیش، اودسا پس از مسکو و سن پترزبورگ، سومین شهر پیشرو در روسیه قدیمی بود.

اودسا در کل 1.1 میلیون نفر جمعیت دارد. تجارت این شهر شامل کشتی سازی، مواد شیمیایی، تصفیه روغن، فرآوری مواد غذایی و فلزکاری است. اودسا همچنین دارای یک پایگاه دریایی و چندین ناوگان صیادی است که به اقتصاد شهر کمک می کند.

اودسا همچنین دارای صحنه های پر رونق است که میزبان گروه های موسیقی مستقل و موزیسین های محلی است. دانشگاه های اودسا شامل آکادمی موسیقی دولتی V. Nezhdanova، قدیمی ترین موسسه آموزشی موسیقی در اوکراین است. دانشگاه ملی پزشکی اودسا و دانشگاه اقتصادی ملی اودسا در این شهر واقع شده است.

لویو، شهر فرهنگی

لویو (Lviv) یکی از مراکز فرهنگی برجسته اوکراین است. اولین دبیرستان در این شهر توسط پادشاه جان كازیمیرز در سال 1661 تاسیس شد و امروزه این شهر محل افتخارآمیز دانشگاه ایالتی Lviv است. ارکستر فیلارمونیک و تئاتر اپرا و باله لویو بسیار معروف است. این شهر دارای تعداد زیادی سالن تئاتر و موزه و همچنین مقر اسقف اعظم ارتدوکس اوکراین و کاتولیک روم است.

لویو در سال 1256 تاسیس شد و مدت هاست که یک مرکز مهم تجاری در اوکراین است. این شهر وظیفه تولید تجهیزات الکترونیکی، اتومبیل، ماشین آلات کشاورزی، مواد شیمیایی، مواد غذای فرآوری شده و منسوجات را بر عهده دارد.
لویو مکانی جذاب و جالب برای بازدید است و مراکز فرهنگی آن به طور مداوم در حال تغییر است. هنگام گشت و گذار در لویو، ممکن است بازدید از مرکز شهر تاریخی را در نظر داشته باشید. این مرکز در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. کلیسای جامع ارمنستان، کلیسای جامع یونان، کلیسای جامع لاتین در این شهر واقع شده است.

بهترین دانشگاه های اوکراین
Lviv,-Ukraine

3. برترین دانشگاه های اوکراین در رتبه بندی2021 QS

رتبه بندی دانشگاه QS World 2021 شامل 6 دانشگاه اوکراین است:

 • دانشگاه ملی VN کارازین خارکف بالاترین ارزیابی را کسب کرده و در رتبه بندی جدید با 14 مقام به رتبه 477 ارتقا یافته است.
 • دانشگاه ملی تاراس شوچنکو از کیف (601-650).
 • دانشگاه فنی ملی “موسسه پلی تکنیک خارکف” (651-700).
 • دانشگاه فنی ملی اوکراین “موسسه پلی تکنیک ایگور سیکورسکی کیف” (701-750).
 • دانشگاه ایالتی سومی (701-750).
 • دانشگاه ملی پلی تکنیک لویو (801-1000).

4. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

دانشگاه ملی VN کارازین خارکف

دانشگاه ملی VN Karazin Kharkiv، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپای شرقی است که در نوامبر 1804، توسط VN Karazin و مطابق با منشور تزار الکساندر اول تاسیس شد. این دانشگاه سهم مهمی در تجدید حیات ملی اوکراین داشت و انگیزه ای نیرومند به ظهور خاركف به عنوان یك مركز مهم علمی و فرهنگی و یك قطب دانشگاهی در اوكراین داد. امروزه این دانشگاه بین برترین دانشگاه های کلاسیک اوکراین رتبه بندی می شود.
تاریخ دانشگاه ملی خارکف بخشی از تاریخ فکری، فرهنگی و معنوی اوکراین است. 

دانشگاه خارکف تنها دانشگاه در اوکراین است که سه برنده جایزه نوبل را آموزش داده و به کار گرفته است: زیست شناس I. Mechnikov، اقتصاددان S.Kuznets و فیزیکدان L. Landau.

کل دانشجویان دانشگاه، شامل دانشجویان مرکز آموزش دانشجویان بین المللی و مرکز آموزش مقدماتی، حدود 12000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد و حدود 400 دانشجوی کارشناسی ارشد است. این دانشگاه حداکثر 1500 نفر از اعضای هیئت علمی و تحقیقاتی را شامل می شود. دانشگاه ملی خارکف 115 رشته را ارائه می دهد که تمام حوزه آموزش مدرن را پوشش می دهد.

این دانشگاه یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی در اوکراین است که تقریباً تمام حوزه های تحقیقات بنیادی مدرن را شامل می شود و دارای موسسات تحقیقاتی شیمی، زیست شناسی و نجوم، انستیتوی فیزیک و مهندسی و موسسه فن آوری های عالی است.

دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کیف

دانشگاه ملی تاراس Schevchenko در پایتخت اوکراین، کیف واقع شده است و اغلب یکی از برترین دانشگاه های معتبر اوکراین با رتبه 411-420 در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان در نظر گرفته می شود. این دانشگاه میزبان بیش از 26000 دانشجو است و توافق نامه های همکاری دوجانبه با 227 موسسه آموزشی و علمی خارجی از 57 کشور جهان دارد.

امروز KNU توافق نامه های همکاری دوجانبه با 227 موسسه آموزشی و علمی خارجی از 57 کشور دارد. سالانه 180 دانشگاهی و مدرس خارجی از 32 کشور برای همکاری در تحقیقات، شرکت در کنفرانس ها و سخنرانی ها از KNU بازدید می کنند. هر ساله بیش از 1500 مدرس، محقق و دانشجو به 59 کشور جهان به خارج از کشور سفر می کنند. 

Chernivtsi_University
Chernivtsi_University

دانشگاه ایالتی سومی

دانشگاه ایالتی Sumy یک روش آموزشی اروپایی را با تمرکز بر نوآوری، آزادی علمی و فضای کار خلاق ارائه می دهد. این دانشگاه در حال حاضر میزبان حدود 1900 دانشجوی خارجی از بیش از 50 کشور اروپا، خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا است که دوره های زبان اوکراینی و روسی را برای کمک به دانشجویان خارجی ارائه می دهد. علاوه بر این، رشته هایی مانند پزشکی، علوم کامپیوتر و مدیریت به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شوند.

دانشگاه ایالتی Sumy یکی از اعضای قابل اعتماد انجمن بین المللی دانشگاه ها، انجمن دانشگاه های اروپا، انجمن دانشگاه های اقتصادی جنوب و شرق اروپا و منطقه دریای سیاه، رصدخانه IREG در رتبه بندی و تعالی علمی، موسسه شبکه آموزش بین المللی و سایر سازمان های بین المللی است.

دانشگاه ملی ایوان فرانکو

دانشگاه ملی ایوان فرانکو واقع در شهر لویو، چهارمین سطح اعتبار وزارت آموزش و علوم اوکراین را در اختیار دارد و متخصصان را در رشته های مختلف تربیت می کند. 9 رشته در سطح “مهارت عالی” و 49 برنامه دوره کارشناسی دارد.

از مهمترین برنامه های این دانشگاه به شرح زیر است:

 • دستیابی به بالاترین استانداردها و جهانی سازی تحقیقات علمی؛
 • ارائه فرآیند آموزشی با کیفیت بالا؛
 • تقویت نقش دانشگاه در جامعه؛
 • ادغام دانشگاه در فضای آموزشی و علمی جهان؛
 • زیرساخت های مدرن اجتماعی، اطلاعاتی و ارتباطی و تولیدی؛

دانشگاه ملی فنی اوکراین

دانشگاه فنی ملی اوکراین “ایگور سیکورسکی موسسه پلی تکنیک کیف” یک موسسه آموزش عالی عمومی غیرانتفاعی است. این دانشگاه با رتبه 501-550 در رتبه بندی جهانی در سال 1898 تاسیس شد و هم اکنون دارای بیش از 36000 دانشجو در دو پردیس خود یعنی شهر کیف و شهر اسلاوتویچ است.

دانشگاه ملی فنی اوکراین دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به مدارک رسمی آموزش عالی شناخته شده مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا است. این موسسه آموزش عالی با سابقه 122 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی بر اساس آزمون های ورودی است.

این دانشگاه دارای 16 دانشکده، 11 موسسه آموزشی و پژوهشی و چندین موسسه تحقیقاتی است. امکانات دانشگاهی و غیرآکادمیک به دانشجویان از جمله کتابخانه، مسکن، امکانات ورزشی از خدمات این دانشگاه به دانشجویان است.

بهترین دانشگاه های اوکراین
Odessa,-Ukraine-(2)

5. سیستم آموزش عالی اوکراین

از سال 1992، کل سیستم تحصیلات متوسطه اوکراین “آموزش عالی” در نظر گرفته شده است. طبق “قانون آموزش” آموزش عالی، اوکراین دارای چندین دسته از موسسات آموزش عالی است که به طور معمول با سطوح مختلف اعتباربخشی مطابقت دارد:

 • سطح I – مدارس آموزش حرفه ای
 • سطح II – مدارس متوسطه فنی و کالج ها
 • سطح III – دانشگاه ها، آکادمی ها، موسسات

در اوکراین بیش از 180 موسسه آموزش عالی دولتی هستند. حدود 40٪ از فارغ التحصیلان فرصت تحصیلات عالی را دارند.

ساختار دانشگاهی دولتی اوکراین

ساختار آموزش عالی دولتی در اوکراین به شرح زیر است:

 • دانشگاه ها (در رشته های: فنی، اقتصادی، پزشکی، کشاورزی، آموزشی و غیره)
 • آکادمی ها (در رشته های: حقوق، فناوری، فرهنگ و هنر، امور نظامی و غیره)
 • موسسات ( در رشته های فنی، اقتصادی، پزشکی، آموزشی، امور داخلی و غیره)

کارکنان و دانشجویان

موسسات آموزش عالی از توانایی علمی و آموزشی قدرتمندی برخوردار هستند. پرسنل علمی و آموزشی حدود 80.000 نفر را شامل می شوند که شامل 500 دکترای علوم، 33000 داوطلب علوم، بیش از 5000 استاد و حدود 27000 استادیار می شود.

فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی که تمایلات برجسته ای به کارهای علمی و پژوهشی دارند، فرصت ادامه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی و دکترا را دارند. آموزش برای 20 شاخه علمی و 366 گرایش انجام می شود و شامل همه شاخه های آموزش متخصصان دارای مهارت بالا است.

6. پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در اوکراین

 • MBBS (تحصیلات تکمیلی پزشکی) : امروزه اوکراین با بهترین دانشگاه های پزشکی در بین متقاضیان بسیار مورد توجه است. زیرا علاوه بر این که ورود به برنامه MBBS در این کشور بسیار ساده است، هزینه مقرون به صرفه و کیفیت آموزشی شناخته شده دارد و دانشجویان پس از گذراندن دوره در بهترین دانشگاه های پزشکی اوکراین، می توانند در هر قسمت از جهان برای کار درخواست دهند.
 • مهندسی و فناوری: علاوه بر این که ساختار و روش های تدریس مهندسی در اوکراین بسیار پیشرفته و مدرن است، این رشته هزینه کمتری نسبت به سایر کشورها دارد و همین باعث روی آوردن دانشجویان به این رشته است. مهندسی در اوکراین دارای زمینه های زیادی برای تخصص مانند مهندسی عمران، شیمی، نرم افزار، مکانیک، الکترونیک و مهندسی خودرو، مهندسی پزشکی، میکروالکترونیک و مهندسی ارتباطات راه دور نیز می باشد.
 • MBA و مدیریت: دوره های MBA در دانشگاه های دولتی یا موسسات و کالج های خصوصی وجود دارد. این مدرک ارزش زیادی در بازار بین المللی دارد و برای دانشجویانی که می خواهند شغل خود را توسعه دهند و در حرفه خود پیشرفت کنند مناسب است.
 • تجارت و اقتصاد: دانشگاه های اوکراین در زمینه اقتصاد شهرت جهانی دارند. هزینه های دوره های “تجارت و اقتصاد” در دانشگاه های اوکراین نسبت به سایر کشورهای بزرگ مانند انگلستان، ایالات متحده آمریکا و کانادا کمتر است و بهترین کیفیت آموزش را ارائه می دهد. دانشگاه بین المللی کیف، دانشگاه ملی تجارت و اقتصادی کیف و دانشگاه اقتصادی ملی اودسا از دانشگاه های معروف این رشته است.
Ukraine-(6)
Ukraine-(6)

7. معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی اوکراین

در رتبه بندی بهترین دانشگاه های پزشکی اوکراین، 10 دانشگاه شناخته شده برای تحصیل در این رشته وجود دارد:

 • دانشگاه ملی N. Karazin خارکف – دانشکده پزشکی
 • دانشگاه دولتی پزشکی بوکووینین
 • دانشگاه ملی پزشکی دانیلو هالیتسکی لویو
 • دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کیف – موسسه پزشکی
 • دانشگاه ملی پزشکی خارکف
 • دانشگاه پزشکی کیف
 •  دانشگاه ملی پزشکی وینیتسیا
 • دانشگاه ملی اوژورود اوکراین
 • دانشگاه پزشکی ملی پیروگوف
 • دانشگاه پزشکی دولتی ترنوپیل

8. معرفی برترین دانشگاه های فنی و مهندسی اوکراین

در رتبه بندی بهترین دانشگاه های فنی و مهندسی اوکراین، 10 دانشگاه شناخته شده برای تحصیل در این رشته وجود دارد:

 • موسسه پلی تکنیک کیف
 • دانشگاه ملی پلی تکنیک Lviv
 • دانشگاه فنی دولتی Dneprodzerzhinsk
 • دانشگاه فنی دولتی چرکاسی
 • دانشگاه فنی ملی Zaporozhe
 • آکادمی ملی متالورژی اوکراین – Dnepropetrovsk
 • دانشگاه ملی معدن اوکراین – Dnepropetrovsk
 • دانشگاه دولتی شیمی اوکراین – Dnepropetrovsk
 • آکادمی دولتی حمل و نقل ریلی اوکراین – خارکف
 • دانشگاه ملی پلی تکنیک اودسا

9. فرآیند اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های اوکراین

برای گرفتن پذیرش در هر دانشگاه اوکراین سه مرحله وجود دارد: مرحله اول دریافت دعوتنامه است.

برای دریافت نامه دعوت از هر دانشگاه اوکراین، مدارک زیر را لازم داریم:

 •  کپی گذرنامه بین المللی
 •  کپی گواهی دبیرستان
 •  کپی مدرک کارشناسی (اگر دانشجو متقاضی کارشناسی ارشد است.)
 •  هزینه دعوت 400 دلار آمریکا است
 •  شارژ پیک 100 دلار آمریکا

پس از دریافت مدارک و پرداخت هزینه، دعوت نامه، نامه پذیرش و نامه پشتیبانی ویزا برای متقاضی ارسال می گردد.

Ukraine-(5)
Ukraine-(5)

مرحله 2: اخذ ویزای تحصیلی
پس از اخذ دعوتنامه دانشجویان باید با نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری اوکراین تماس بگیرند. دانشجو باید با داشتن مدارک زیر به سفارت اوکراین مراجعه کند:

 •   دعوت نامه اصلی
 •   گذرنامه اصلی بین المللی (حداقل یک سال معتبر)
 •   فرم درخواست
 •  اصل گواهی پایان تحصیلات دبیرستان (متن نمرات دریافت شده) و نسخه های آنها
 •  اصل شناسنامه و یک نسخه قانونی توسط وزارت امور خارجه کشور صادر کننده و ترجمه آن به زبان اوکراینی
 • گواهی پزشکی آمادگی عمومی که توسط وزارت امور خارجه کشور صادر کننده قانونی شده و ترجمه آن به زبان اوکراینی
 • یک عکس رنگی

مرحله 3: ورود
دانشجویان پس از گرفتن ویزا از سفارت یا کنسولگری اوکراین، باید اطلاعات مربوط به پرواز را با تاریخ و زمان ورود را اطلاع دهند. یکی از نمایندگان باید دانشجو را در فرودگاه پذیرش کند. 

10. سال تحصیلی در اوکراین

سال تحصیلی در اوکراین از اول سپتامبر تا 30 ژوئن ادامه دارد. سال تحصیلی به دو ترم پاییز و بهار تقسیم می شود. شهریه و اعتبارات به طور مساوی بین آنها تقسیم می شود.

دوره پاییز در اواخر دسامبر به پایان می رسد. امتحانات پاییزی طی یک هفته در ژانویه برگزار می شود. پس از امتحانات پاییز، دانش آموزان معمولاً دو هفته قبل از بازگشت به ترم بهار تعطیلات بسیار مورد نیاز را دارند. همان آزمون در بهار تکرار می شود و امتحانات بهاره در طول یک هفته در اواخر ماه ژوئن برگزار می شود.

اکثر دانشگاه ها در جولای و آگوست تعطیل هستند و اساتید و دانشجویان در تعطیلات به سر می برند. جلسات تابستانی معمول در ایالات متحده، در اوکراین غیر معمول است.

11. تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین

مهم ترین امتیاز اوکراین در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی این است که دانشجویان خارجی نیازی به شرکت در امتحانات اولیه ندارند. امروزه اوکراین متخصصانی را در 400 تخصص آموزش می دهد که هر متقاضی می تواند رشته مورد علاقه خود را به زبان انگلیسی فرا بگیرد. در بهترین دانشگاه های پزشکی اوکراین نیز تحصیل به زبان های انگلیسی و روسی امکان پذیر است.

تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین، کشوری که دارای سیستم آموزشی اروپایی است، انجام می پذیرد. هنگام تحصیل به زبان انگلیسی، دانشجو نیازی به گذراندن دوره های مقدماتی که 10 ماه طول می کشد و قبل از ثبت نام در سال اول ندارد. در این حالت بلافاصله با تخصصی که انتخاب کرده است به تحصیل می پردازد.

توجه داشته باشید برای ثبت نام در دانشگاه و تحصیل به زبان انگلیسی، دانشجو باید قبل از 15 نوامبر سال جاری وارد اوکراین شود و پس از ورود برای تعیین مهارت زبان انگلیسی در دانشگاه مصاحبه کند.

 • برای تحصیلی به زبان انگلیسی، گذراندن مصاحبه دانش زبان انگلیسی هنگام ورود به دانشگاه ضروری است. (سطح پیشرفته)
 • دانشجویان بین المللی نیازی به ارائه مدرک زبان بین المللی مانند EILTS / TOEFL و غیره ندارند.
 • دانشجویان نیازی به صرف 1 سال زمان برای یادگیری زبان روسی / اوکراینی ندارند.

12. تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های اوکراین

آیا شرایط تحصیل در اوکراین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

شما ممکن است مایل باشید بورسیه های دانشگاه ارائه شده توسط موسسات آموزشی اوکراین را در نظر بگیرید. اوکراین به عنوان یک کشور مترقی، به اکثر دانشجویان خود کمک هزینه می دهد.

طبق وب سایت دانشگاه فنی ملی اوکراین، بیش از 80٪ دانشجویان این دانشگاه نوعی حمایت مالی از مدرسه دریافت می کنند. این روند در پذیرش بهترین دانشگاه های پزشکی اوکراین نیز وجود دارد. گرچه شرایط ورود ممکن است متفاوت باشد، اما ارزش دارد که برای یکی از بورسیه های موجود درخواست دهید. گرفتن این بورس های تحصیلی از موسسات اوکراین روش خوبی برای تحصیل رایگان در اوکراین است.


سوالات متداول بهترین دانشگاه های اوکراین

✅ بهترین دانشگاه های اوکراین در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهانی2021 QS کدامند؟

دانشگاه ملی VN کارازین خارکف، دانشگاه فنی ملی خارکف، دانشگاه فنی ملی اوکراین، دانشگاه ایالتی سومی، دانشگاه ملی پلی تکنیک لویو.

✅ آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین وجود دارد؟

بله. اوکراین متخصصانی را در 400 تخصص آموزش می دهد که هر متقاضی می تواند تخصص مورد علاقه خود را با زبان انگلیسی فرا بگیرد.

✅ مهم ترین شهرهای دانشجویی اوکراین کدام است؟

کیف، خارکف، اودسا، لویو.

✅ محبوب ترین رشته های تحصیلی در اوکراین کدامند؟

MBBS (تحصیلات تکمیلی پزشکی)، رشته های فنی و مهندسی، MBA و مدیریت، تجارت و اقتصاد.

✅ بهترین دانشگاه های پزشکی اوکراین کدام است؟

دانشگاه ملی N. Karazin خارکف، دانشگاه دولتی پزشکی بوکووینین، دانشگاه ملی پزشکی دانیلو هالیتسکی لویو، دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کیف، دانشگاه ملی پزشکی خارکف، دانشگاه پزشکی کیف، دانشگاه ملی پزشکی وینیتسیا.

جمع بندی

Conclusion

دانشگاه های برجسته اوکراین دارای سابقه ای چند صد ساله هستند و بسیاری از آن ها شهرت جهانی دارند. هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور نیز به طور قابل توجهی کمتر از سایر کشور های اروپایی است. هم چنین دولت اوکراین مزایای یکسانی برای کلیه دانشجویان داخلی و خارجی در نظر گرفته است که باعث محبوبیت این کشور در میان دانشجویان بین المللی شده است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا