بهترین دانشگاه های اسپانیا (+بررسی 2021)

spain Flag

اگر می خواهید از شرایط تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه های اسپانیا مطلع شوید، این مقاله برای شما تهیه شده است.

پس از خواندن این مقاله، به کلیه سوالاتتان در خصوص شرایط زندگی و تحصیل در اسپانیا پاسخ داده خواهد شد. این مقاله با شرح سرتیتر های زیر، راهنمای جامعی برایتان خواهد بود:

 • بررسی شهرهای دانشجویی اسپانیا
 • معرفی معتبرترین دانشگاه های اسپانیا
 • هزینه های تحصیل و زندگی دراسپانیا
 • مدارک و اقدامات لازم جهت پذیرش در بهترین دانشگاه های اسپانیا

1- بهترین دانشگاه های اسپانیا و دلایل انتخاب

اسپانیا یکی از پربازدیدترین کشورهای اروپایی و دارای بهترین دانشگاه ها است. این کشور برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که مایل به کشف فرهنگ و سبک زندگی جدیدی هستند، مقصد تحصیلی پرطرفداری است. بهترین دانشگاه های اسپانیا، امکان یک برنامه تحصیلی عالی در کنار لذت بردن از یک زندگی دانشجویی جذاب و خاطره انگیز را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. همچنین رشته های تحصیلی در اسپانیا بسیار گسترده است و می توان در تمام مقاطع تحصیلی آن را ادامه داد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

در سراسر اسپانیا، از پیرنه تا شهرهای ساحلی، چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد. این کشور پس از ایتالیا و چین دارای سومین مکان میراث جهانی یونسکو است. بسیاری از متقاضیان به دلیل شهرهای پر جنب و جوش، جشنواره ها و معماری زیبا جذب بهترین دانشگاه های اسپانیا می شوند.

بهترین دانشگاه های اسپانیا
Valldemossa,-Spain

2- معرفی بهترین دانشگاه های اسپانیا

آیا شرایط تحصیل در اسپانیا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

دانشگاه پمپئو فابرا

دانشگاه پمپئو فابرا، در سال 1990 در بارسلون تاسیس شده است. این دانشگاه به خاطر داشتن سابقه درخشان در رشته های علوم اجتماعی، علوم انسانی، بهداشت، علوم زندگی و ارتباطات، معروف است.

نام این دانشگاه از زبان شناس معروف پومپئو فابرا، متخصص زبان كاتالان گرفته شده است، كه به او جایگاه کنونی را داده است. کاتالان زبان رسمی دانشگاه پمپئو فابرا است. دانشجویانی که مایل به یادگیری کاتالان هستند، فرصت های زیادی در بارسلونا و اطراف پمپئو فابرا خواهند داشت.

 دانشگاه خودمختار بارسلونا

 دانشگاه خودمختار بارسلونا، 87 مدرک کارشناسی، 315 مدرک کارشناسی ارشد و 68 برنامه دکترا ارائه می دهد. در این دانشگاه مدارک کارشناسی مدیریت و مدیریت بازرگانی، اقتصاد، آموزش ابتدایی و جهانگردی و بسیاری رشته های دیگر به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می شود. به همین دلیل دانشجویان بین المللی زیادی را جذب بهترین دانشگاه های اسپانیا می کند. 

پردیس اصلی این دانشگاه در بلاتر را، یکی از مناطق اصلی صنعتی و فناوری مدیترانه ای اروپا واقع شده است که تنها 25 دقیقه با مرکز بارسلون فاصله دارد.

این موسسه دارای 13 دانشکده است، از جمله علوم زیستی، ارتباطات، هنر و علوم انسانی، پزشکی و ترجمه و تفسیر. 

 دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا یکی از بزرگترین دانشگاه ها و سومین دانشگاه برتر اسپانیا است که در شهر پر جنب و جوش بارسلون واقع شده است. 

در این دانشگاه 73 دوره کارشناسی، بیش از 140 دوره استاندارد کارشناسی ارشد، بیش از 400 دوره کارشناسی ارشد و مدرک کارشناسی ارشد ویژه UB و 48 برنامه دکترا وجود دارد.
دو دوره تجارت بین المللی و مطالعات انگلیسی به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود.

 دانشگاه ناوارا

این دانشگاه غیرانتفاعی خصوصی در سال 1952 در ابتدا به عنوان یک دانشکده حقوق آغاز به کار کرد و اکنون دارای 14 دانشکده، دو مدرسه دانشگاهی، 17 موسسه، یک مدرسه بازرگانی و بسیاری از مراکز و موسسات دیگر است. دانشگاه ناوارا بیش از 120 رشته ارائه می دهد، اما همه دوره ها جنبه های الهیات را شامل می شوند.

این دانشگاه برای تشویق مبادلات بین المللی بین دانشجویان، با سایر موسساتی از جمله دانشگاه های واشنگتن، هنگ کنگ و ادینبورگ توافقاتی دارد. 
این دانشگاه در پامپلونا واقع شده است، که به دلیل اجرای گاوها در طول جشنواره سان فرمین معروف است.

 بهترین دانشگاه های اسپانیا
Alhambra,-Granada,-Spain

 دانشگاه خودمختار مادرید

پردیس اصلی دانشگاه خودمختار مادرید در منطقه Cantoblanco در حومه مادرید واقع شده است و با قطار شهری به مرکز شهر متصل می شود. 

16 کافه و غذاخوری، استخرهای سرپوشیده و روباز، یک مرکز پزشکی، زمین های ورزشی و زمین های والیبال ساحلی و همچنین ایستگاه قطار و خدمات اتوبوس در دانشگاه وجود دارد.

3- لیست 10 دانشگاه برتر اسپانیا بر اساس رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان در سال 2021 

دانشگاهرتبه بندی QS 2021رتبه بندی 2021رتبه بندی ARWU 2020
دانشگاه بارسلونا183198151
Universidad Autónoma de Madrid200301301
دانشگاه Complutense مادرید206501201
دانشگاه خودمختار بارسلونا213182201
دانشگاه ناوارا252251501
دانشگاه پمپئو فابرا287152301
دانشگاه چارلز سوم مادرید311801901
دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا314601701
دانشگاه فنی والنسیا326801301
دانشگاه IE327

4- معرفی شهرهای دانشجویی اسپانیا

مادرید، از بزرگترین مراکز شهری اروپا

مادرید یکی از بزرگترین مراکز شهری در اروپا، همچنین یک مرکز بین المللی بزرگ برای تجارت و امور مالی است. این شهر به دلیل مکانهای هنری و فرهنگی پیشرو در جهان شناخته شده است. از جمله برجسته ترین آنها سه موزه هنری است که به اصطلاح “مثلث طلای هنر” این شهر را تشکیل می دهد. هواداران فوتبال نیز این شهر را به خاطر تیمش رئال مادرید، یکی از معروف ترین باشگاه های جهان می شناسند.

مادرید برخی از بهترین دانشگاه های اسپانیا را در خود جای داده است، از جمله چهار دانشگاهی که در رتبه بندی QS World University قرار دارند. 
پیشنهادات دانشگاه های مادرید دامنه کل ارائه مدارک را در بر می گیرد: مدرک کارشناسی، برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا، دوره های توسعه حرفه ای و برنامه های اراسموس.

بیشتر دوره ها مخصوصاً برای کارشناسی به زبان اسپانیایی تدریس می شوند و داوطلبان باید سطح بالایی از مهارت در زبان اسپانیایی را داشته باشند. گواهینامه آزمون DELE متداول ترین آزمون اسپانیایی است که توسط موسسات آموزش عالی پذیرفته می شود.

بارسلونا، دومین شهر بزرگ اسپانیا

بارسلون دومین شهر بزرگ اسپانیا، پایتخت کاتالونیا، منطقه ای در جنوب شرقی اسپانیا، شهری که به دلیل زندگی شبانه پر جنب و جوش و رویدادهایی مانند جشنواره سالانه موسیقی کاملاً جوان گرا است.

دانشگاه بارسلونا و دانشگاه اتونوما دی بارسلونا از دانشگاه های معروف این شهر هستند.

محیط آکادمیک بارسلونا به دلیل آموزش جامع، مدل های تدریس با کیفیت بالا، تعالی در تحقیقات، حرفه های بین المللی و ارتقا نوآوری، اشتغال و کارآفرینی شناخته شده است.

دوره های گسترده ای در دانشگاه های بارسلونا تدریس میشود که شامل ارائه مدرک در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دوره های کارشناسی ارشد اجرایی و MBA، برنامه های دکتری و DBA متعدد، دوره های تابستانی و مدارس تابستانی بین المللی به صورت آنلاین و از راه دور است.

برخی از رشته های دارای رتبه بندی بالا در بارسلونا عبارتند از: اقتصاد، دارایی، علوم اجتماعی و انسانی، بهداشت و علوم زندگی، علوم ارتباطات، پزشکی و بیوتکنولوژی، حقوق، علوم سیاسی، زبانشناسی، معماری، فناوری و مهندسی.

بارسلونا بالاترین تعداد دانشجویان بین المللی را در کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) در اروپا و جهان ثبت داراست.

دوره ها به طور معمول به دو زبان رسمی که در بارسلونا، اسپانیایی و کاتالان تدریس می شوند، اما همچنین تعداد زیادی دوره به طور کامل یا جزئی به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی در بهترین دانشگاه های اسپانیا ارائه می شود.

 بهترین دانشگاه های اسپانیا
A-Coruña,-Spain

والنسیا، شهر جشنواره ها

سومین شهر بزرگ اسپانیا، واقع در ساحل حدود 350 کیلومتری جنوب بارسلونا است. این مکان همچنین محل برگزاری جشنواره عظیم Les Falles است. جایی که صدها عروسک غول پیکر رژه می روند و سپس سوزانده می شوند. جشنواره Internacional de Benicàssim، یکی از بزرگترین جشنواره های موسیقی در اروپا نیز در این شهر برگزار می شود.

دانشجویان می توانند از بین پالت های گسترده ای از رشته ها در دانشگاه های والنسیا که برای همه مقاطع تحصیلی در دسترس است رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند. در بیشتر موسسات، دوره های آموزشی به زبان اسپانیایی تدریس می شود، اما بسیاری از برنامه های آموزش انگلیسی نیز برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.

شهرهای اسپانیا به دلیل بهترین MBA های بین المللی مشهور هستند و مدارس بازرگانی در والنسیا از استانداردهای بالایی برخوردارند.

برنامه های آموزش ترکیبی و آنلاین (از راه دور) بیشتر در دانشگاه های خصوصی در دسترس هستند، رشته هایی مانند تجارت و مدیریت، مهندسی، گردشگری، معماری و غیره را ارائه می دهند. دانشجویان به کتابخانه های گسترده، خدمات فناوری اطلاعات، مراکز تفریحی دسترسی دارند و اکثر دانشگاه ها در خدمات خود مشاوره شغلی و جایگزینی دارند.

از دانشگاههای برجسته والنسیا می توان به Universidad Politecnica de Valencia و Universitat de Valencia اشاره کرد که هر دو در بین 600 دانشگاه برتر رتبه بندی QS قرار دارند.

گرانادا، جامعه دانشجویی متنوع

گرانادا که در سمت جنوب اسپانیا واقع شده است، دارای احساس کاملاً آفریقای شمالی است که نتیجه قرن ها حکومت مور است. مشهورترین نمونه این میراث دیدنی و جذاب الهامبرا است. قلعه ای عظیم که مشرف به شهر است. گرانادا یک شهر بزرگ دانشجویی است. و دانشگاه  بین المللی گرانادا در بین 500 دانشگاه برتر جهانی قرار دارد. این دانشگاه بزرگ میزبان بیش از 80،000 دانشجو در پنج دانشگاه مختلف خود است که دسترسی فوری به یک جامعه دانشجویی بزرگ و متنوع را ارائه می دهد. 

سویل، شهر زنده

یکی دیگر از شهرهای تاریخی جذاب، واقع در جنوب غربی اسپانیا، سویل پایتخت منطقه آندلوسیاست. مانند اکثر شهرهای اسپانیا، سویل به دلیل جشنواره های خود شهرت دارد، اما این شهر احتمالاً به دلیل خانه فلامنکو، رقص ملی اسپانیا و موسیقی همراه مشهور است. در عصر مدرن، سویل به دلیل زندگی شبانه آرام اما مهیج خود نیز مشهور است. دانشگاه های سویل توسط دانشگاه قابل توجه خود سویا (با رتبه 601-650 در جهان) هدایت می شوند.

5- شرایط دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه های اسپانیا

برای دانشگاه های اسپانیا هیچ سیستم متمرکزی برای پذیرش متقاضی وجود ندارد و هر موسسه شرایط ورود و مهلت ثبت نام خود را تعیین می کند. بنابراین باید با خود دانشگاه مربوطه تماس گرفت. همچنین ممکن است لازم باشد فرد متقاضی در یک امتحان ورودی شرکت کند، اگرچه دانشجویان اتحادیه اروپا و سایر افرادی که دوره لیسانس بین المللی را گذرانده اند، اغلب از این بخش از روند معاف می شوند.

مدارک لازم جهت پذیرش در بهترین دانشگاه‌های اسپانیا درمقطع کارشناسی

برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا در مقطع کارشناسی، داشتن مدارک زیر الزامی است.

 1. ارائه گواهی پایان دوازده سال تحصیل در دوره دبیرستان
 2. سپری کردن دوره یک ساله آمادگی ورود به آزمون دانشگاه‌
 3. شرکت در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر
Cathedral-of-Saint-Mary-of-the-See,-Seville
Cathedral-of-Saint-Mary-of-the-See,-Seville

شرایط سنی تحصیل در اسپانیا برای مقطع کارشناسی در بهترین دانشگاه های اسپانیا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا اولویت با افرادی است که سن آن‌ها کمتر از 26 سال باشد. همچنین افرادی که کمتر از 22 سال سن دارند، شانس بیشتری برای دریافت ویزا دارند.

6- شرایط دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در بهترین دانشگاه های اسپانیا

شرایط ویزای دانشجویی اسپانیا  به این بستگی دارد که متقاضی از اتحادیه اروپاست یا خیر. با دانشجویان نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین و سوئیس همانند دانشجویان اتحادیه اروپا رفتار می شود.

شرایط دریافت ویزا برای متقاضیان اتحادیه اروپا: 

برای تحصیل در اسپانیا نیازی به ویزا نیست، اما باید در اداره ثبت احوال خارجی ثبت نام کرد، که از آن گواهی تأیید حق تحصیل در اسپانیا دریافت میشود. برای دریافت این گواهی باید گذرنامه یا شناسنامه ملی و اثبات پذیرفته شدن در یک دوره را ارائه داد.

شرایط دریافت ویزا برای متقاضیان غیر اتحادیه اروپا

متقاضیان باید برای ویزای دانشجویی نوع D در کشور خود درخواست دهند. این در دو قالب  باز و 180 روزه وجود دارد، بنابراین می بایست اطمینان حاصل کرد که برای یک مورد مناسب اقدام کرده اید. الزامات دقیق ممکن است متفاوت باشد. پذیرفته شدگان باید، بیمه درمانی خریداری کرده و بودجه کافی نیز داشته باشند. (نامه تأیید حمایت والدین کافی است). شاید لازم به گرفتن گواهی عدم سابقه کیفری و گواهی پزشکی نیز باشد.

برای دریافت ویزای تحصیلی شما به مدارک زیر نیاز دارید:

 • پذیرش از یک کالج آمادگی امتحان ورودی و کالج زبان
 • پاسپورت
 • فرم پرشده درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا
 • عکس احراز هویت
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • مدارک هویتی
 • مدارک و اسناد مالی
 • بیمه نامه
 • نامه رزو محل سکونت
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی سلامت
 • رزو بلیط
 • نامه‌های محضر در صورت وجود

پس از ورود باید ظرف مدت 30 روز برای مجوز موقت که به شخص اجازه اقامت اسپانیا را می دهد، نیز اقدام کرد. این مجوز باید سالانه تمدید شود و به عملکرد علمی رضایت بخش متقاضی بستگی دارد.

7- رشته های تحصیلی پرطرفدار در بهترین دانشگاه های اسپانیا

در دانشگاه های اسپانیا می توانید هر رشته ای را که تصور می کنید در تمام مقاطع تحصیلی ادامه دهید. 
رشته های تحصیلی در اسپانیا که بسیار پر طرفدار هستند: حقوق، زبان اسپانیایی یا علوم اجتماعی است. دانشگاه های اسپانیا مدارک زیادی را نیز برای رشته های موضوعی مانند علوم کامپیوتر، مهندسی یا علوم طبیعی ارائه می دهند.

 بهترین دانشگاه های اسپانیا
Puente-Nuevo,-Ronda,-Spain

برخی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در اسپانیا:

 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در اسپانیا
 • کارشناسی ارشد معماری در اسپانیا
 • کارشناسی ارشد اقتصاد در اسپانیا
 • کارشناسی ارشد گردشگری در اسپانیا
 • کارشناسی ارشد روابط بین الملل در اسپانیا

8- سطح زبان مورد نیاز برای پذیرش در بهترین دانشگاه های اسپانیا

برای دوره کارشناسی در رشته های تحصیلی در اسپانیا بدون نیاز به ارائه مدرک زبان صورت می‌گیرد. متقاضی در گام اول فرآیند اخذ ویزا با ارائه پذیرش از یک مرکز آزمون زبان در اسپانیا، به سفارت اعلام می‌کند که قبل از ورود به دوره کارشناسی در یک دوره زبان شرکت می کند.
اگر در اسپانیا در یک دوره تحصیلی شرکت می کنید، گاهی باید اثبات کنید که مهارت زبان شما به اندازه کافی برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها خوب است. این دوره ها همچنین شما را برای هر یک از آزمون های انگلیسی زبان مورد نیاز دانشگاه ها آماده می کنند.

بیش از 1000 برنامه با زبان انگلیسی در اسپانیا وجود دارد.

تقریباً تمام دانشگاه های اسپانیا این آزمون های رسمی انگلیسی را قبول می کنند:

برای مدارک آموزش زبان اسپانیایی، متداول ترین آزمون اسپانیایی مورد نیاز, DELE است.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

9- سیستم آموزش عالی در اسپانیا

بیش از 70 دانشگاه در اسپانیا وجود دارد که بیشتر آنها با بودجه دولتی پشتیبانی می شوند. اسپانیا همچنین دانشگاه های خصوصی، برخی وابسته به کلیسای کاتولیک را ارائه می دهد. 

 • مدارس دانشگاهی که در آن فقط می توانید برای دوره های کارشناسی در رشته های تحصیلی در اسپانیا درخواست دهید.
 • دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی که می توانید برای دریافت مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام کنید.
 • دانشکده های فنی عالی مهندسی و معماری جایی که می توانید مدارک فنی طولانی مدت را به پایان برسانید.
 • مدارس بازرگانی اختصاص داده شده به کلیه مدارک رشته های تحصیلی در اسپانیا که مرتبط با تجارت است.

10- شهریه دانشگاه ها و هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه های تحصیل در اسپانیا به عوامل مختلفی از جمله نوع موسسه آموزش عالی (خصوصی یا دولتی)، نوع درجه، تعداد اعتبارات، منطقه محل تحصیل و ملیت متقاضی بستگی دارد.

برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/ EEA هنگام ثبت نام در دانشگاه های دولتی اسپانیا شرایط زیر ایجاد میشود:

 • شهریه آنها همان شهریه های شهروندان اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا است.
 • شهریه ای در حدود 1000 تا 1500 یورو بیشتر از شهریه شهروندان اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا است.
 • شهریه ای که دو یا سه برابر بیشتر از آنها دریافت می شود.

این شرایط قاعده ای نیستند و از برنامه تحصیلی یا دانشگاه دیگر متفاوت هستند. قبل از انتخاب مدرک، همیشه نوع شهریه ای را که برای دانشجویان کشور خود اعمال می شود، بررسی کنید.

بهترین دانشگاه های اسپانیا
Monestir-de-Montserrat,-Spain

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی

دانشگاه های دولتی در اسپانیا دو نوع مدرک ارائه می دهند: مدارک رسمی و مدارک خاص دانشگاه. برای مدارک رسمی، هر جامعه خودمختار محدودیت هایی را برای شهریه تعیین می کند. 

 • 150 – 3،500 یورو در سال برای برنامه های کارشناسی
 • 300 – 3،500 یورو در سال برای برنامه های کارشناسی ارشد

برای مدارک خاص دانشگاه ، هر موسسه آزاد است که شهریه تعیین کند، زیرا محدودیتی توسط مقامات اعمال نمی شود.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی

دانشگاه های خصوصی شهریه بالاتری دارند اما معمولاً از 20000 یورو در سال تحصیلی بیشتر نیست. هزینه برخی از برنامه های ارائه شده توسط مدارس بازرگانی بیش از 25000 یورو در سال است. همچنین می توانید مدرک MBA و مدرک مدیریت بین الملل را پیدا کنید که شهریه 30000 یورو در سال یا بیشتر را دریافت میکنند.

11- هزینه های زندگی در اسپانیا برای یک دانشجوی بین المللی

به طور کلی، اسپانیا کشوری نسبتاً مقرون به صرفه است که دانشجویان بین المللی نباید از نظر مالی تحت فشار قرار بگیرند.
برای زندگی در اسپانیا به 900 تا 1100 یورو پول نیاز دارید. اگر مادرید یا بارسلونا را که گرانترین شهرهای اسپانیا هستند انتخاب کنید، هزینه ها بیشتر است.
در شهرهایی مانند والنسیا، سویل یا کادیز، می توانید از هزینه های زندگی ارزان تر، به طور متوسط ​​حدود 700- 900 یورو برخوردار شوید.

Spain
Spain

هزینه خوابگاه دانشجویی

گزینه های اصلی اسکان دانشجویان در اسپانیا عبارتند از:

 • سالن های اقامت دانشجویی که قیمت ها از 360 تا 650 یورو در ماه است.
 • اجاره آپارتمان که بسیاری از دانشجویان این گزینه را ترجیح می دهند. قیمت ها از حدود 200 یورو شروع می شود و بیش از 1000 یورو در ماه است. می توانید وب سایت هایی مانند Uniplaces یا Resa پیدا کنید که به شما در مقایسه مکان های مختلف زندگی کمک می کنند. یکی از راه های کاهش هزینه های شما تقسیم یک آپارتمان با دانشجویان دیگر است.
 • زندگی در یک خانواده اسپانیایی که قیمت ها می توانند براساس منطقه، شرایط زندگی و غیره متفاوت باشند. می توانید خدمات آنلاین پیدا کنید که به شما کمک می کند با خانواده های اسپانیایی در ارتباط باشید.

12- مقرون به صرفه ترین دانشگاه های اسپانیا

برخی از دانشگاههای اسپانیا با مقرون به صرفه ترین شهریه به شرح زیر است:

13- هزینه های تحصیل در دانشگاه های دارای رتبه برتر

آیا شرایط تحصیل در اسپانیا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در اینجا لیستی از متوسط ​​شهریه در دانشگاه های برتر اسپانیا آورده شده است:

 • دانشگاه خودمختار مادرید – شهریه متوسط ​​بین 2000 و 3000 یورو در سال
 • دانشگاه بارسلونا – شهریه متوسط ​​2900 یورو در سال
 • دانشگاه پمپئو فابرا – شهریه بین 3000 تا 4000 یورو در سال
 • دانشگاه خودمختار بارسلونا – متوسط ​​شهریه 3500 یورو در سال

سوالات متداول بهترین دانشگاه های اسپانیا

بهترین دانشگاه های اسپانیا کدام است؟

دانشگاه پمپئو فابرا,  دانشگاه خودمختار بارسلونا, دانشگاه بارسلونا, دانشگاه ناوارا,  دانشگاه خودمختار مادرید.

هزینه های زندگی در اسپانیا برای یک دانشجوی بین المللی چگونه است؟

به طور کلی، اسپانیا کشوری نسبتاً مقرون به صرفه است. برای زندگی در اسپانیا به 900 تا 1100 یورو پول نیاز دارید.

برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اسپانیا چقدر باید هزینه کرد ؟

150 – 3،500 یورو در سال برای برنامه های کارشناسی
300 – 3،500 یورو در سال برای برنامه های کارشناسی ارشد

آیا تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا شرایط سنی دارد ؟

خیر, اما برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا اولویت با افرادی است که سن آن‌ها کمتر از 26 سال باشد.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل برای مقطع کارشناسی در رشته های تحصیلی در اسپانیا چیست؟

تحصیل در دوره کارشناسی در اسپانیا بدون نیاز به ارائه مدرک زبان صورت می‌گیرد.

جمع بندی

Conclusion

کشور اسپانیا یکی از پربازدیدترین کشورهای اروپایی و دارای بهترین دانشگاه ها است. اگر علاوه بر تحصیل در دانشگاه های معتبر به دنبال کشف فرهنگ و سبک زندگی جدیدی هستید از این مقصد تحصیلی پرطرفدار غافل نشوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا