بهترین دانشگاه های اسلواکی (+تغییرات 2021)

slovakia Flag

اگر به دنبال مهاجرت و تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی هستید این مقاله برای شما آماده شده است. جهت آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل در اسلواکی این مقاله را مشاهده نمایید.

 • مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی چیست؟
 • هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی
 • لیست موسسات آموزش عالی در اسلواکی
 • معرفی بهترین دانشگاه های اسلواکی: دانشگاه فناوری اسلواکی در براتیسلاوا
 • معرفی بهترین دانشگاه های اسلواکی: دانشگاه کمنیونس براتیسلاوا

✅1. مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی چیست؟

تحصیل در قلب اروپا

در ابتدا می توان به موقعیت جغرافیایی اسلواکی، یعنی مرکز اروپا و همسایگی اش با کشورهای اتریش، لهستان، جمهوری چک، مجارستان و اوکراین اشاره کرد. بهترین دانشگاه های اسلواکی مانند دانشگاه براتیسلاوا، آماده هستند تا در تمام مقاطع تحصیلی آموزش لازم را به زبان انگلیسی برای افراد خواهان تحصیل و زندگی در اسلواکی ارائه دهند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

اخذ مدرک معتبر بین المللی در اسلواکی

استانداردهای اروپایی بر سیستم آموزشی کالج ها و بهترین دانشگاه های اسلواکی حاکم بوده و در نهایت به دانشجویان مدرک معتبر ECTS ارائه می شود. این موضوع باعث می شود مدرک آنها در تمام اتحادیه اروپا معتبر و باارزش تلقی شود.

تحصیل در محیط بین المللی

تعداد دانشجویان بین المللی در بهترین دانشگاه های اسلواکی همواره در حال افزایش می باشد. رشته های پرطرفدار در میان دانشجویان متقاضی تحصیل و زندگی در اسلواکی عبارتند از: پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی. همچنین افراد کاملا مطمئن هستند پس از فارغ التحصیلی حتما به شغل مورد نظرشان در صورت زندگی در اسلواکی یا سایر کشورها دست پیدا می کنند.

تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی

2. هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی

آیا شرایط تحصیل در اسلواکی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی توسط خود همان دانشگاه و به صورت جداگانه در برنامه های تحصیلی ارائه شده مشخص می شود.

به طور کلی هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی سالانه از 490 یورو تا 12.200 یورو متفاوت می باشد.

جدیدترین اطلاعات در مورد هزینه های تحصیل کارشناسی در بهترین دانشگاه های از دفاتر روابط بین الملل هر دانشگاه قابل دریافت است.

در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه های ارزان اسلواکی به منظور تحصیل مقطع کارشناسی می پردازیم.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی: دانشگاه سیریل و متدیوس در ترناوا

شهریه دانشگاه سیریل و متدیوس برای هر سال حداقل  500 یورو در نظر گرفته شده است. این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اسلواکی، در سال 1997 تاسیس شده است. در این دانشگاه رشته های هنر، علوم طبیعی، علوم ارتباطات، علوم اجتماعی و علوم بهداشتی در کلیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود.

ضمنا افرادی که می خواهند در اسلواکی تحصیل کنند، این امکان را دارند که در برنامه های فیزیوتراپی و مدیریت دانشگاه سیریل و متدیوس شرکت جویند.

طبق آمار، دانشگاه سیریل و متدیوس در بین بهترین دانشگاه های اسلواکی، رتبه ی دوازدهم را به خود اختصاص داده است.

سیستم پذیرش در دانشگاه سیریل و متدیوس این امکان را دارد تا کاملا انتخابی صورت پذیرد. اما در کل 70 تا 80 درصد از کل متقاضیان، پذیرش این دانشگاه را دریافت می کنند.

دانشگاه سیریل و متدیوس در ترناوا که از جمله ارزان ترین و بهترین دانشگاه های اسلواکی محسوب می شوند، جزو مقاصد پرطرفدار دانشجویان بین المللی می باشند.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی: دانشگاه ماتج بل (Matej Bel)

حداقل شهریه دانشگاه ماتج بل 550 یورو برای هر سال می باشد. دانشگاه Univerzita Mateja Bela، که به نام های UMB یا Matej Bel هم معروف است، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در بانسکا بیستریچا (Banská Bystrica) می باشد. این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اسلواکی در سال 1992 تاسیس و به پاسداشت کشیش لوتری ماتیاس بل نامگذاری شد.

از جمله دلایل شهرت دانشگاه ماتج بل همکاری با تعدادی از دانشگاه جهانی از جمله دانشگاه ایالتی ایندیانا (ایالات متحده آمریکا)، دانشگاه دولتی مسکو (روسیه)، دانشکده اقتصاد لندن (انگلستان)، دانشگاه واصدا (ژاپن) و دانشگاه سوگانگ (کره جنوبی) می باشد.

تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی

براساس رتبه بندی UniRank ، در میان بهترین دانشگاه های اسلواکی، دانشگاه ماتج بل رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. همچنین این دانشگاه در رتبه بندی جهانی QS در رده 651-700 قرار گرفته است.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی: دانشگاه الکساندر دوبژک ترنسین

حداقل شهریه دانشگاه الکساندر دوبژک ترنسین 550 یورو برای هر سال می باشد. دانشگاه الكساندر دوبژك ترنسین به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اسلواکی در سال 1997 تاسیس شد. این دانشگاه یکی ازجوان ترین دانشگاه های دولتی اسلواكی محسوب می شود.

از جمله مزایای دانشجویان دانشگاه الكساندر دوبژك ترنسین، داشتن حق تحصیل به عنوان مهمان در دانشگاه های همکار در سایر کشورها مانند دانشگاه بولونیا (ایتالیا)، دانشگاه ساووی (فرانسه)، دانشگاه دگجندورف (آلمان)، و دانشگاه هادرسفیلد (انگلستان) است.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی: دانشگاه ترناوا در ترناوا

حداقل شهریه سالانه دانشگاه ترناوا 650 یورو در نظر گرفته شده است. دانشگاه ترناوا (Trnavská univerzita)  در غرب اسلواکی قرار دارد. در ابتدا در دانشگاه ترناوا یک دانشکده الهیات نیز قرار داشت که اکنون این دانشکده در براتیسلاوا واقع شده است.

دانشکده های حقوق (1667) و پزشکی (1769) نیز در دانشگاه ترناوا مشغول به فعالیت بودند که اکنون هردوی آن ها به مجارستان منتقل شده اند.

دانشگاه ترناوا عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اسلواکی، با 4 دانشكده خود (گروه مطالعات فلسفه و هنر، بهداشت و حقوق آموزش) در سال 1992 به صورت رسمی تاسيس شده است.

چنانچه سوالاتی در زمینه مدارس اسلواکی و یا تحصیل در اسلواکی بدون مدرک زبان برای شما پیش آمده است، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

3. معرفی و تاریخچه قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های اسلواکی

آکادمی استروپولیتانا

نخستین دانشگاهی که در قلمرو اسلواکی مدرن بنا شد، آکادمی استروپولیتانا (Academia Istropolitana) می باشد. کلمه Istropolitana از ریشه ای یونانی برای براتیسلاوا به وجود آمده و می تواند ترجمه آن را شهر دانوب در نظر گرفت.

 این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اسلواکی توسط رئیس کلیسای کاتولیک – پاپ پل دوم و به درخواست پادشاه ماتیاس کوروینوس بناگذاری شده است.

آکادمی استروپولیتانا در هنگام تأسیس تنها 4 دانشکده داشت. دانشکده الهیات، دانشکده پزشکی، دانشکده حقوق و دانشکده فلسفه. هر 4 دانشکده ی ذکر شده با استانداردهای دانشگاه بولونیا کاملا قابل تطبیق بودند.

دانشگاه ترناوا

از منظر تاریخی دومین دانشگاهی که در کشور اسلواکی تاسیس شده است، دانشگاه ترناوا می باشد.  در سال 1635 اسقف اعظم استرگوم، پیتر پازامانی این دانشگاه  را تاسیس نمود.

هنگام تاسیس، 4 دانشکده دانشگاه ترناوا را تشکیل می دادند: دانشکده هنر، دانشکده الهیات، دانشکده حقوق و دانشکده پزشکی.

این دانشگاه که در ترناوا قرار داشت، چیزی حدود 142 سال قبل تر از آکادمی استروپولیتانا تاسیس شده بود.

دانشگاه Cassoviensis در کوشیتسه

دانشگاه  Cassoviensis به عنوان سومین دانشگاه اسلواکی، در دومین شهر بزرگ این کشور یعنی کوشیتسه (Košice) تاسیس شده است.

ایده ایجاد دانشگاه در کوشیتسه اولین بار به وسیله اسقف بندیکت کیشی مطرح و عملی شد.

دانشگاه  Cassoviensis به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اسلواکی در اواخر قرن 17 و 18 ، تنها دانشگاه شرق اروپا محسوب می شد. تدریس در این دانشگاه به زبان لاتین بود و دانشکده ها به دانشکده فلسفه، حقوق و الهیات تقسیم می شدند.

نخستین دپارتمان دانشگاه Cassoviensis (گروه شیمی و متالوژی) در سال 1763 به وجود آمد. تدریس در این دپارتمان به زبان آلمانی، یعنی زبان غالب در اسلواکی میانه آن دوران، صورت می گرفت.

موسسه Cassoviensis تا سال 1918 یعنی تا قبل از انتقال به مجارستان پیوسته در حال توسعه بود.

کالج اقتصادی در اسکالیکا

کالج اقتصادی (Collegium oeconomicum) در سال 1768 به وسیله ماریا ترزا در اسکالیکا ( Skalica) به وجود آمد. کالج اقتصادی نخستین نهاد تخصصی در قلمرو امپراتوری مجارستان محسوب می شد.

پرورش و آماده سازی مدیرانی حرفه ای در تمام زمینه ها هدف اصلی این کالج بود. موضوعات اصلی آموزشی در این کالج اقتصاد، حسابداری، ریاضیات و نقشه برداری در نظر گرفته شده بود.

بعد از جنگ جهانی اول، در برهه تاریخی که اسلواکی هنوز قسمتی از چکسلواکی محسوب می شد، مراکز آموزش عالی و دانشگاه های اسلواکی شروع به رونق گرفتن کردند.

در سال 1919 دانشگاه کمنیوس ، در سال 1940 دانشگاه فناوری اسلواکی و در سال 1940 دانشگاه اقتصاد، که همگی جزو بهترین دانشگاه های اسلواکی بودند، تاسیس شدند. غالبا دانشگاه های مدرن اسلواکی پس از اتمام جنگ جهانی دوم به وجود آمدند.

4. انواع موسسات آموزش عالی در اسلواکی

موسسات آموزش عالی در اسلواکی به دو گروه تقسیم می شوند:

الف) موسسات دانشگاهی

ب) موسسات غیردانشگاهی

معیارهای تفاوت این موسسات مسائلی همچون ماهیت و دامنه فعالیت هایشان می باشد. به طور معمول در موسسات دانشگاهی دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و در موسسه های غیردانشگاهی بیشتر دوره های لیسانس ارائه می شود.

انواع موسسات آموزش عالی اسلواکی از نگاهی دیگر:

 • موسسات آموزش عالی دولتی: به طور کلی در کشور اسلواکی 20 موسسه دولتی وجود دارد. تعداد 9 مورد از آنها دانشگاه های سنتی، 5 مورد دانشگاه های فنی، 3 مورد موسسات هنر و موسیقی،  1 مورد دانشگاه اقتصادی، 1 مورد دانشگاه دامپزشکی و داروسازی و نهایتا 1 مورد دانشگاه کشاورزی می باشد.
 • موسسات آموزش عالی ملی: این موسسات شامل مدارس نظامی، پلیس و پزشکی می باشند که به وسیله مراجع قانون تاسیس و توسط دولت اداره می شوند. این دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی برنامه آموزشی ارائه نمی کنند.
 • موسسات آموزش عالی خصوصی: پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تعداد زیادی دانشگاه خصوصی در اسلواکی تاسیس شد. در حال حاضر 11 دانشگاه در زمینه های تجارت، مدیریت، حقوق، مدیریت عمومی، روابط بین الملل، خدمات پزشکی و اجتماعی به دانشجویان خود امکانات آموزشی ارائه می کنند.

در ادامه به تعدادی دیگر از سوالات شما در خصوص تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی پاسخ داده خواهد شد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

5. لیست موسسات آموزش عالی اسلواکی

 • آکادمی هنر در بانكا بیستریکا
 • دانشگاه ماتج بل در بانسکا بیستریچا
 • دانشگاه اقتصاد در براتیسلاوا
 • دانشگاه فنی اسلواکی در براتیسلاوا
 • آکادمی هنرهای زیبا و طراحی در براتیسلاوا
 • دانشگاه J. Selye در کومارنو
 • دانشگاه پاول جوزف سافاریک در  Košice
 • دانشگاه فنی در  Košice
 • دانشگاه دامپزشکی در کوشیتس
 • دانشگاه کنستانتین در نیترا
 • دانشگاه کشاورزی اسلواکی در نیترا
 • دانشگاه پریسوف
 • دانشگاه کاتولیک در Ružomberok
 • دانشگاه سیریل و متدیوس در ترناوا
 • دانشگاه فنی در ترناوا
 • دانشگاه زیلینا

موسسات آموزش عالی ملی در اسلواکی

 • آکادمی نیروهای مسلح
 • آکادمی پلیس در براتیسلاوا
 • دانشگاه پزشکی اسلواکی در براتیسلاوا

موسسات آموزش عالی خصوصی در اسلواکی

 • کالج حرفه ای و ارتباطات بازاریابی در براتیسلاوا
 • مدرسه بین المللی هنرهای لیبرال در براتیسلاوا
 • موسسه فناوری در Dubnica nad Váhom
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت دولتی در براتیسلاوا
 • کالج گوته براتیسلاوا
 • کالج مدیریت در ترنسین
 • کالج تجارت بین الملل ISM اسلواکی در پرژوف
 • کالج بهداشت و مددکاری اجتماعی سنت الیزابت در براتیسلاوا
تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی

6. معرفی بهترین دانشگاه های اسلواکی: دانشگاه فناوری اسلواکی در براتیسلاوا

دانشگاه فناوری اسلواکی که به اختصارSTU  نامیده می شود، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اسلواکی در سال 1937 با امکاناتی مدرن تاسیس شد.

این دانشگاه در پایتخت اسلواکی یعنی براتیسلاوا قرار دارد. در دانشگاه براتیسلاوا اسلواکی 7 دانشکده وجود دارد که در براتیسلاوا و ترناوا واقع شده اند.

تعدادی از برنامه های تحصیلی دانشگاه فنی اسلولکی به زبان انگلیسی و در 3 مقطع مختلف ارائه می شوند: سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا.

این دانشگاه سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) را ارائه می دهد. این موضوع باعث شده است مدارک تحصیلی دانشگاه فناوری اسلواکی، در سایر کشورها معتبر و دانشجویان واجد شرایط انتقال در نظر گرفته شوند.

همچنین دانشگاه فناوری اسلواکی در تعداد زیادی از دانشگاه های جهان در حال فعالیت های تحقیقاتی متعدد می باشد. با این تفاسیر افراد فارغ التحصیل از دانشگاه فناوری اسلواکی (STU) آینده ی مناسبی در زمینه اشتغال خواهند داشت.

دوره های آموزشی در دانشگاه فناوری اسلواکی به زبان انگلیسی است. از جمله رشته هایی که در دانشگاه فناوری اسلواکی به زبان انگلیسی ارائه می شوند: مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، شیمی و فناوری مواد غذایی و معماری.

به طور متوسط هرساله 17.000 دانشجو در STU به تحصیل مشغول می شوند. همچنین از تاسیس دانشگاه فناوری اسلواکی در سال 1937 تا کنون بیش از 145.000 دانشجو از این دانشگاه، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اسلواکی فارغ التحصیل شده اند.

7. معرفی بهترین دانشگاه های اسلواکی: دانشکده مدیریت بازرگانی (EUBA)

 اصلی ترین زمینه فعالیت دانشکده مدیریت بازرگانی UEBA ارائه دوره های تحصیلی دانشگاهی در حیطه تحقیقات علمی ابتکاری در زمینه اقتصاد و مدیریت تجارت می باشد.

مزایای تحصیل در دانشکده مدیریت بازرگانی EUBA

 • ارائه تحصیلات دانشگاهی در رشته های معتبر و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا
 • فراهم کردن برنامه کارآموزی برای دانشجویان
 • ایجاد شرایط مناسب برای تحقیقات علمی آزاد و خلاق
 • سازماندهی و اجرای فعالیت های تحقیقاتی علمی دانشکده مدیریت بازرگانی اسلواکی (متمرکز بر گسترش تئوری اقتصاد، مدیریت، منابع انسانی، امور مالی، ارزیابی اقتصادی، تدارکات، انفورماتیک و کاربرد آنها در دنیای اقتصاد)
 • همکاری با سازمان های تحقیقاتی، علمی آموزشی و سایر سازمان ها و موسسات در اسلواکی
 • همکاری های بین المللی به ویژه با کشورهای اروپایی (تبادل اطلاعات، دانشجویان و کارمندان دانشکده با دانشگاه های بین المللی با گرایش های اقتصادی)

همکاری بین المللی دانشکده مدیریت بازرگانی

 • انتقال دانشجویان در چهارچوب پروژه ها و برنامه های بین المللی (اراسموس، CEEPUS ، MIBP-PECO ، برنامه های SAIA  و …) و بهره بردن از قراردادهای دو جانبه دانشگاه
 • شرکت کردن سالانه دانشجویان دانشکده مدیریت بازرگانی اسلواکی در برنامه های مدرسه تابستانی DANUBIA تحت نظارت مالی و تخصصی Erste Bank
 • انتقال اساتید در چهارچوب برنامه های بین المللی LLP-ERASMUS و  CEEPUS
 • عضویت در انجمن های بین المللی به وسیله نمایندگی قانونی دانشکده و بر طبق توافق نامه همکاری با Fachhochschule Rosenheim  و دانشگاه فرانکلین
 • همکاری دانشکده در ارائه آموزش برنامه های مدیریت مالی بین المللی به زبان آلمانی
 • تضمین دانشکده برای دوره ی کارشناسی ارشد MBA با همکاری  Europaische Wirtschafthochschule برلین و دانشگاه فرانکلین، اوهایو.

برای شناخت بیشتر بهترین دانشگاه های اسلواکی به بررسی موردی آن ها پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

8. معرفی بهترین دانشگاه های اسلواکی: دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا

بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه اسلواکی دانشگاه کمنیوس می باشد. این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اسلواکی در 27 ژوئن 1919 تاسیس شده است. سنتی که دانشگاه کامنیوس اسلواکی از آن پیروی می کند در اصل همان سنت دانشگاه Academia Istropolitana است که به وسیله ماتیاس کوروینوس پادشاه مجارستان، در سال 1465 در براتیسلاوا پایه گذاری شد.

13 دانشکده مختلف دانشکده پزشکی دانشگاه کمنیوس را تشکیل می دهند. در کلیه رشته های تحصیلی در سه مقطع کاشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تعداد 27.000 دانشجو ثبت نام نموده اند. چیزی در حدود 2.400 دانشجوی بین المللی از 70 کشور مختلف در بین آن ها هستند.

همکاری های دانشگاه کمنیوس با سایر دانشگاه ها

 دانشگاه کمنیوس بیش از 340 شریک دارد. توافق نامه های دوجانبه ای، به عنوان بخشی از برنامه اراسموس، بین دانشگاه های اروپایی واقع در 30 کشور مختلف و دانشگاه کامنیوس به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اسلواکی عقد شده است.

دانشکده پزشکی در براتیسلاوا

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در براتیسلاوا به زبان انگلیسی ارائه می شوند. آزمون ورودی این دوره های محبوب در ماه های ژوئن و آگوست در براتیسلاوا برگزار می گردد.

سیستم اعتبار (ECTS)  از سال 2002/2001 به دانشکده پزشکی معرفی وباعث انتقال آسانتر دانشجویان به این دانشکده شده است.

براساس سیستم اعتبار ECTS، مدرک تحصیلی دریافت شده از دانشکده پزشکی کمنیوس در اروپا و در سایر کشورهای جهان معتبر است.

دوره های پزشکی برای فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی کمنیوس به زبان انگلیسی ارائه و این موضوع باعث تسلط این افراد به زبان انگلیسی می شود. با این تفاسیر غالبا فارغ التحصیلان این امکان را دارند که 6 ماه پس از فارغ التحصیلی در رشته خود شاغل شوند.

بورس های تحصیلی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا

در این دانشگاه دو  نوع بورس تحصیلی ارائه می گردد:
بورس تحصیلی اجتماعی: این بورسیه صرفا برای دانشجویان دارای اقامت دائم در اسلواکی می باشد.

بورس تحصیلی انگیزشی: این بورسیه به دانشجویانی که بهترین نتایج تحصیلی را کسب کرده اند ارائه می شود. برای تحقق این موضوع دانش آموز نیاز دارد حداقل 54 واحد را طی مدت یک سال با موفقیت گذرانده و برای هر امتحان نمره AE را اخذ کند. ضمنا دانشجویان دانشکده پزشکی کمنیوس براتیسلاوا که دارای نتایج استثنایی در زمینه انتشارات علمی، مسابقات ورزشی، هنری یا آموزشی هستند نیز شامل این موضوع می باشند. (تنها 10٪ دانش آموزان شامل دریافت بورس تحصیلی انگیزشی می باشند).

محل اقامت دانشجویان در دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا

برنامه اقامت دانشجویان بین المللی از سمت دانشکده پزشکی کمنیوس در براتیسلاوا ارائه نمی شود. هر فرد می تواند با اجاره یک آپارتمان اشتراکی به همراه همکلاسی های خود، در هزینه های اسکان صرفه جویی کند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا

دوره پزشکی دانشگاه کمنیوس یک برنامه 6 ساله تمام وقت در نظر گرفته شده است. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه کمنیوس اسلواکی سالانه 9.500 یورو می باشد. 

هر سال برای یک دوره پزشکی عمومی در براتیسلاوا چیزی در حدود 200 دانشجو پذیرش می شود.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا

متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی نیاز دارند تا در آزمون ورودی شرکت کنند. این افراد با توجه به نتایج آزمون ورودی، موفق به پذیرفته شدن در دانشکده پزشکی کمنیوس خواهند شد.
در آزمون ورودی دانشکده پزشکی و دندانپزشکی حداقل نمره قبولی به دانشجویان دیگر بستگی دارد؛ اما هر فرد متقاضی می تواند حداکثر 800 امتیاز کسب کند. ضمنا در این آزمون 100 سوال از زیست شناسی و 100 سوال از شیمی طرح می شود که افراد باید در مدت 180 دقیقه به آن ها پاسخ دهند.
نتایج آزمون ورودی با توجه به کد شناسایی فردی اختصاص داده شده، در سایت fmed.uniba.sk و همچنین در تابلو اعلانات دانشکده پزشکی دانشگاه کمنیوس قابل مشاهده است.

آیا شرایط تحصیل در اسلواکی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون ورودی دانشکده پزشکی کمنیوس

 • ترجمه شناسنامه به زبان اسلواکی ترجمه شود (ترجمه انگلیسی نیز پذیرفته می شود)
 • تکمیل فرم درخواست
 • گواهی سلامت
 • پاسپورت
 • مدرک دیپلم 12 ساله

تاریخ کنکور آزمون ورودی پزشکی دانشگاه کمنیوس

آزمون ورودی پزشکی در دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا در سال دو مرتبه برگزار می گردد:

 • یازدهم آگوست
 • دوازدهم آگوست

فرد متقاضی می تواند از 10 ژوئیه به منظور شرکت در آزمون ورودی آگوست اقدام نماید. در نظر داشته باشید مدارک باید به صورت کامل به دانشگاه ارائه شود.


سوالات متداول بهترین دانشگاه های اسلواکی

✅ هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی چقدر است؟

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلواکی سالانه از 490 یورو تا 12.200 یورو متفاوت می باشد.

✅ موسسات آموزش عالی اسلواکی کدامند؟

آکادمی هنر در بانكا بیستریکا
دانشگاه ماتج بل در بانسکا بیستریچا
دانشگاه اقتصاد در براتیسلاوا
دانشگاه فنی اسلواکی در براتیسلاوا
آکادمی هنرهای زیبا و طراحی در براتیسلاوا
دانشگاه J. Selye در کومارنو
دانشگاه پاول جوزف سافاریک در Košice
دانشگاه فنی در Košice
دانشگاه دامپزشکی در کوشیتس
دانشگاه کنستانتین در نیترا
دانشگاه کشاورزی اسلواکی در نیترا
دانشگاه پریسوف
دانشگاه کاتولیک در Ružomberok
دانشگاه سیریل و متدیوس در ترناوا
دانشگاه فنی در ترناوا
دانشگاه زیلینا

✅ بورس های تحصیلی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا کدامند؟

بورس تحصیلی اجتماعی، بورس تحصیلی انگیزشی

✅ هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه کمنیوس اسلواکی سالانه 9.500 یورو می باشد.

✅ تاریخ کنکور آزمون ورودی پزشکی دانشگاه کمنیوس چه زمانی است؟

یازدهم آگوست و دوازدهم آگوست

جمع بندی

Conclusion

کشور اسلواکی به دلیل موقیعت بسیار مناسب جغرافیایی و همجواری با بسیاری از کشور های پیشرفته اروپایی برای افراد متقاضی تحصیل در خارج از کشور همواره بسیار محبوب بوده است. این کشور با پیشینه پربار علمی و برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی در رشته های مهمی از قبیل پزشکی و مهندسی های مختلف، همواره مقصد بسیار مطمئنی برای دانشجویان محسوب می شود. دانشجویان با مدارک تحصیلی معتبری که از دانشگاه های این کشور دریافت می کنند، آینده ی شغلی خود را بسیار مطمئن تلقی می نمایند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا