100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

بازار کار مهندس مکانیک در آلمان 2024 (+✅ درآمد + شرایط مهاجرت)

germany Flag

بازار کار مهندسی مکانیک در آلمان با توجه به تنوع کارخانه‌های تولیدات صنعتی و خودروسازی بسیار مناسب است. اگر مدارک دانشگاهی معتبر در رشته مکانیک دارید، می‌توانید با کاریابی در این کشور به عنوان مهندس مهاجرت کنید، به کار و زندگی در آلمان بپردازید و از درآمد مناسب بهره‌مند شوید. خوب است بدانید که دوره‌های آوسبیلدونگ مهندسی مکانیک نیز در دسترس متقاضیان قرار دارد. برای کسب اطلاعات جامع درباره بازار کار مهندس مکانیک در آلمان در این مقاله همراهمان باشید چرا که پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود؛ سوالاتی همچون:

 • شرایط کار مهندسی مکانیک در آلمان به چه صورت است؟
 • برای مهاجرت مهندس مکانیک به آلمان چه ویزایی لازم داریم؟
 • مزایا و معایب استخدام مهندس مکانیک در آلمان کدامند؟
 • حقوق و درآمد مهندس مکانیک در آلمان چقدر برآورد می‌شود؟
 • بازار کار مهندس مکانیک در آلمان چگونه است؟

✅ بررسی بازار کار مهندس مکانیک در آلمان

بازار کار مهندس مکانیک در آلمان برای جذب متخصصین فضای مناسبی را فراهم کرده است. هر مهندس می‌تواند با داشتن شرایط کار مهندسی مکانیک در آلمان به این کشور مهاجرت کنند و از مزایای اشتغال در این زمینه مانند میزان مناسب حقوق و درآمد مهندس مکانیک در آلمان بهره‌مند شود. ما در این مقاله اطلاعاتی جامع درباره چگونگی مهاجرت مهندس مکانیک به آلمان مطابق با معتبرترین منابع ارائه کرده‌ایم و شما را با موقعیت‌های شغلی مختلف برای استخدام مهندس مکانیک در آلمان آشنا می‌کنیم. همراه ما بمانید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

مهاجرت مهندس مکانیک به آلمان
Lüneburg,-Deutschland

1- کار برای مهندس مکانیک در آلمان

کشور آلمان به عنوان یکی از کشورهایی که به‌عنوان قطب صنعتی دنیا و اروپا شناخته می‌شود، سابقه‌ی خوبی در زمینه‌های مختلف مهندسی از جمله مهندسی مکانیک دارد. بازار کار مهندس مکانیک در آلمان به دلیل گستره‌ی خوب این رشته برای مهاجرت مهندس مکانیک به آلمان بسیار مناسب است.

مهندسین مکانیک با تحصیل در هرکدام از گرایشات مهندسی مکانیک می‌توانند در این کشور کار پیدا کنند. در این کشور کارخانه‌های بزرگی وجود دارند که می‌توانند فضای خوبی برای کسب تجربه و استخدام مهندس مکانیک در آلمان باشند.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2- گرایش های مهندسی مکانیک در آلمان

رشته مهندسی مکانیک جزء مشاغل پرطرفداری است که می‌تواند پاسخ شغلی خوبی برای تمام علاقه‌مندان داشته باشد. شما می‌توانید بسته به علایق و تخصص خود در بهترین گرایش مکانیک در آلمان و در بهترین شهرهای آلمان برای کار مهندسی مکانیک فعالیت خود را شروع کنید.

در این بخش از مقاله می‌خواهیم شما را با برخی از شاخه‌های مختلف بازار کار مهندس مکانیک در آلمان آشنا کنیم. این شاخه‌ها عبارتند از:

 • طراحی و توسعه ماشین آلات
 • مهندسی اتوماسیون
 • مهندسی انرژی تجدیدپذیر
 • مهندس مکانیک خودرو در آلمان
 • علم و مهندسی مواد
استخدام مهندس مکانیک در آلمان

مهندسی مکانیک در طراحی و توسعه ماشین آلات

برای بررسی وضعیت کار مهندسی مکانیک در آلمان و همچنین میزان حقوق و درآمد مهندس مکانیک در آلمان می‌توانیم به سراغ یکی از مهم‌ترین شاخه‌های این رشته برویم.

طراحی و توسعه ماشین آلات یکی از پرکاربردترین گرایش های رشته مکانیک است که مورد نیاز نه تنها کارخانه های خودروسازی بلکه تمامی کارخانه‌هایی که به ساخت و تولید ماشین آلات (از ماشین لباس‌شویی گرفته تا جرثقیل) می‌پردازند، است. متخصصین این گرایش از مهندسی مکانیک به زیبایی محصول، شیوه مدل سازی و قطعات و مواد لازم برای تولید توجه می‌کنند.

از جمله بازار های کار این گرایش مهندسی مکانیک می‌توان به صنایع تولید خودرو و هوا فضا اشاره کرد.

مهندسی اتوماسیون

از دیگر شاخه‌های شغل مهندسی مکانیک در آلمان می‌توانیم به مهندسی اتوماسیون، روباتیک و سیستم‌های هوشمند اشاره کنیم. در این گرایش، مهندسین بر روی مطالعه و توسعه‌ی سیستم‌ها و روش‌های هوشمند و خودکار تمرکز می‌کنند.

بازار کار مهندسی انرژی تجدیدپذیر

مهندسین با ورود به این شاخه به مطالعه و بهینه‌سازی منابع مختلف انرژی می‌پردازند. این افراد آشنایی کافی با مفاهیم مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر، سیستم‌های تولید برق و کنترل و بهینه‌سازی سیستم‌های انرژی دارند.

این شغل می‌تواند یکی از مناسب‌ترین شاخه‌ها برای استخدام مهندس مکانیک در آلمان در محیط‌های زیر باشد:

 • کارخانه‌ها
 • مراکز تحقیقاتی
 • سازمان‌های فعال در زمینه محیط زیست
شرایط کار مهندسی مکانیک در آلمان
Tempelhof,-Berlin,-Deutschland

استخدام مهندس مکانیک خودرو در آلمان

مهندسین خودرو بر روی طراحی و توسعه‌ی خودروها و سیستم‌های مرتبط با آن‌ها تمرکز دارند. آن‌ها وظیفه‌ی طراحی سیستم‌های مکانیکی خودرو، مواد ساخت و دینامیک خودرو را بر عهده خواهند داشت.

این رشته از مهندسی در بازار کار مهندس مکانیک در آلمان بسیار پرکاربرد است و کارخانه‌های خودروسازی بزرگ در آلمان می‌توانند فرصت خوبی برای استخدام مهندس مکانیک خودرو در آلمان باشند.

حقوق و درآمد مهندس مکانیک خودرو در آلمان نیز باتوجه به تنوع بالای شرکت‌های خودروسازی در این کشور می‌تواند رفاه خوبی را برای متخصصین این حوزه به وجود بیاورد.

گرایش علم و مهندسی مواد

این گرایش مهندسی مکانیک همزمان به مباحث شیمی و فیزیک می‌پردازد و در صدد است تا مشکلات مرتبط با نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و انرژی را حل کند.

شما برای کاریابی مهندسی مکانیک در آلمان در این شاخه مشخص می‌توانید به سراغ صنعت مراقبت‌های پزشکی و همچنین صنایع مرتبط با علم و مهندسی شیمی بروید. دستمزد مهندس مکانیک در آلمان در شاخه علم و مهندسی مواد مناسب خواهد بود.

3- مزایای کار مهندسی مکانیک در آلمان

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که مهندسین مکانیک برای مهاجرت به آلمان با آن روبرو هستند، مزایای این شغل است.

لازم است بدانید که آلمان به‌عنوان یک قطب صنعتی در جهان، شرایط کار برای مهندسین را به بهترین شکل ممکن فراهم کرده است. همچنین وجود برترین کارخانه‌های صنعتی و خودروسازی جهان از جمله بنز، بی‌ام‌و، بوش و دیگر بزرگان صنعت تولید ماشین‌آلات، مواد صنعتی و لوازم خانگی، آلمان را به یکی از بهترین مراکز برای مهاجرت مهندس مکانیک تبدیل کرده است.

شرایط کار مهندسی مکانیک در آلمان برای فارغ‌التحصیلان این رشته می‌تواند بسیار مناسب باشد. باتوجه به نرخ پایین بیکاری در این کشور، فرصت مناسبی برای استخدام مهندس مکانیک در آلمان و بهره‌مندی از حقوق و درآمد مهندس مکانیک در آلمان وجود دارد.

علاوه‌بر این شما می‌توانید با کار در بازار کار مهندس مکانیک در آلمان از مزایای شغلی و بهترین شرایط استخدام مهندس مکانیک در آلمان برخوردار شوید.

بازار کار مهندس مکانیک در آلمان
Eibsee,-Grainau,-Germany

4- مهاجرت مهندس مکانیک به آلمان

متخصصین مکانیک می‌توانند پس از کسب مهارت‌های لازم وارد بازار کار مهندس مکانیک در آلمان شوند. به عبارت دیگر، شما می‌توانید به‌عنوان یک مهندس مکانیک، پس از دریافت مدارک دانشگاهی و آموزشگاهی معتبر در این کشور شروع به کار کنید.

البته این کشو نیز مانند سایر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا شرایط خاصی را برای استخدام مهندس مکانیک در آلمان در نظر گرفته است و آشنایی با قوانین کار در آلمان و همچنین برآورده کردن نیازهای شرکت‌های مکانیکی از اساسی‌ترین شرایط کار مهندسی مکانیک در آلمان است.

کشور آلمان سطح رفاه خوبی را برای متخصصان فراهم کرده است.

در ادامه مقاله می‌توانید با شرایط کار مهندسی مکانیک در آلمان آشنا شوید.

5- شرایط کار مهندسی مکانیک در آلمان

شرایط کار در آلمان و مخصوصا کار مهندسی مکانیک بسته به مجموعه‌ای که در آن استخدام می‌شوید، متفاوت خواهد بود.

شرکت‌ها برای جذب نیروی کار معمولا الزامات متفاوتی دارند اما بلد بودن زبان آلمانی و داشتن مدارک زبانی مورد نیاز آن‌ها جزء مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید.

از دیگر شرایط این شغل می‌توان به داشتن مدارک دانشگاهی معتبر اشاره کرد. شما با داشتن مدرک از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشگاهی معتبر جایگاه خوبی از نظر حقوق یک مهندس مکانیک در آلمان به دست می‌آورید.

داشتن سوابق کاری مناسب، تجربیات خوب و همچنین پیشنهاد شغلی از آلمان به شما برای مهاجرت به این کشور کمک خواهد کرد. شما باید این مدارک را برای کارفرمای خود ارسال کنید تا بتواند آن‌ها را مورد بررسی قرار دهد و در انتخاب شما به عنوان یک نیروی متخصص دچار تردید نشود.

دریافت ویزای مناسب با نوع مهاجرت نیز از دیگر شرایطی است که باید به آن توجه داشته باشید!

Town-Hall-at-Marienplatz-in-Munich
Town-Hall-at-Marienplatz-in-Munich

6- ویزای کار آلمان برای مهندسان مکانیک

به طور کلی دو نوع ویزا برای مهاجرت مهندس مکانیک به آلمان وجود دارد:

 • ویزای کار عادی
 • ویزای جستجوی کار در آلمان

در این قسمت از مقاله با تعریف ویزاهای کار آلمان آشنا خواهید شد.

البته اطلاعات جامع‌تری در مقالات کار در آلمان و انواع ویزای کاری آلمان ارائه شده است.

ویزای جستجوی کار آلمان برای کار مهندسی مکانیک

با دریافت ویزای جستجوی کار آلمان (Job Seeker) می‌توانید به مدت شش ماه در این کشور به دنبال کار بگردید.

برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • باید مدرک دانشگاهی یا آموزشگاهی داشته باشید.
 • مدارک شما باید با مدارک مورد تایید آلمان معادل‌سازی شوند.
 • نیازمند داشتن حداقل مدرک زبان آلمانی (معمولا B1) هستید.
 • باید تمکن مالی خود را اثبات کنید.

نکته مهم:
در حال حاضر سفارت آلمان در ایران به جای ویزای جستجوی کار، برای کارت شانس آلمان وقت می‌دهد. با دریافت کارت شانس شما می‌توانید 12 ماه به کاریابی حضوری در آلمان مشغول شوید اما باید شرایط اخذ آن را داشته باشید و امتیاز لازم را کسب کنید. به عنوان مثال شما با ارائه مدرک تحصیلی معتبر، حداکثر 4 امتیاز به دست خواهید آورد. عوامل دیگر مانند سابقه کاری، سن و … نیز امتیازهای خود را دارند.

ویزای کار عادی آلمان برای مهندسی مکانیک

ویزای کار عادی آلمان برای کسانی است که بتوانند پیش از ورود به آلمان یک پیشنهاد شغلی دریافت کنند. برای اخذ این نوع ویزا باید تمام شرایط لازم برای استخدام مهندس مکانیک در آلمان را داشته باشید تا بتوانید وارد بازار کار مهندس مکانیک در آلمان شوید.

در مورد ویزای کار عادی نیز نکاتی برای توجه بیشتر وجود دارد که در این قسمت به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • میزان اعتبار این ویزا 4 سال است.
 • با دریافت این ویزا می‌توانید به همراه خانواده به آلمان بروید.
 • مدت قرارداد کاری شما نشان‌دهنده میزان فرصت شما برای کار و زندگی در آلمان است.
Neuschwanstein-Castle02,-Schwangau,-Germany
Neuschwanstein-Castle02,-Schwangau,-Germany
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7- آوسبیلدونگ مهندسی مکانیک در آلمان

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش میزان تجربیات شخصی و حرفه‌ای در زمینه مهندسی مکانیک، شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ مهندسی مکانیک در آلمان است.

در این دوره‌ها، دانشجویان بر روی تخصص و توسعه در زمینه خودروها، سیستم‌های خودرو و سیستم‌های مرتبط با آن‌ها متمرکز خواهند بود. همچنین برخی از آموزشگاه‌ها نیز برنامه‌های خود را متمرکز بر تکنولوژی‌های نوین خودرو، خودروهای الکتریکی و خودران ارائه می‌دهند.

از جمله موضوعات دوره های آوسبیلدونگ مهندسی مکانیک در آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی خودرو
 • دینامیک خودرو
 • سیستم‌های برقی و الکترونیکی خودرو
 • سیستم‌های رانندگی و ترمز
 • مواد ساخت خودرو
 • ایمنی خودرو
 • کنترل خودرو
 • بهینه‌سازی عملکرد

پس از پایان دوره‌ی آموزشی، دانش‌آموختگان می‌توانند در بخش‌های مختلف صنعت خودرو، شرکت‌های تولیدی خودرو، تامین‌کنندگان و شرکت‌های مهندسی مشاوره فعالیت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله آوسبیلدونگ مکانیک خودرو را از دست ندهید.

8- درآمد مهندسان مکانیک در آلمان

یکی از مواردی که پیش از مهاجرت به آلمان باید از آن اطلاع داشته باشید، حقوق مهندسین مکانیک در آلمان است.

درآمد ماهیانه مهندس مکانیک در آلمان بسته به نوع مجموعه‌ای که در آن استخدام می‌شوید، متنوع است اما به طور کلی میزان درآمد مهندس مکانیک در آلمان حداقل 1600 یورو در ماه است.

با بالاتر رفتن میزان سابقه و همچنین تجربه کاری درآمد شما به میانگین حقوق نزدیک‌تر می‌شود و می‌توانید 3490 یورو در ماه درآمد کسب کنید.

پس از چندین سال کار در آلمان حقوق شما بالاتر نیز می‌رود. حداکثر درآمد معمول برای یک مهندس مکانیک در کشور آلمان 5540 یورو در هر ماه است.

خوب است بدانید که درآمد مهندسی مکانیک در شهرهایی مانند برلین، مونیخ و هامبورگ به ترتیب برابر است با 81,478، 83,918 و 83,862 یورو در سال.

حقوق و درآمد مهندس مکانیک در آلمان

9- معایب مهندسی مکانیک در المان

درباره معایب کار مهندسی مکانیک در آلمان می‌توان گفت:

 • میزان مالیات بالای کشور آلمان است.
 • برای استخدام در هر مجموعه باید حداقل مدرک B1 زبان آلمانی را داشته باشید تا بتوانید در ارتباطات روزمره خود از آن استفاده کنید.
 • وجود متخصصین و مهاجرین در آلمان می‌تواند شرایط پیدا کردن شغل را در این کشور سخت کند.

پرسش‌های متداول بازار کار مهندس مکانیک در آلمان

✅ آیا مهاجرت مهندس مکانیک به آلمان امکان پذیر است؟

بله! مهندسان مکانیک با اخذ جاب آفر یا ویزای جستجوی کار می‌توانند برای مهاجرت اقدام کنند.

✅ متوسط حقوق و درآمد مهندس مکانیک در آلمان چقدر است؟

مهندسان مکانیک در آلمان به صورت متوسط 3490 یورو در ماه درآمد دارند.

✅ شرایط کار مهندسی مکانیک در آلمان چگونه است؟

برای کار به عنوان مهندس مکانیک در آلمان باید مدارک دانشگاهی معتبر، تجربه و تخصص و ویزا داشته باشید.

✅ بازار کار برای استخدام مهندس مکانیک در آلمان چگونه است؟

کارخانه‌های خودروسازی، تولید ماشین‌آلات، سازمان‌های محیط زیستی و … از جمله بازار کار مهندسی مکانیک در آلمان هستند.

✅ مزایای کار مهندسی مکانیک در آلمان کدامند؟

بازار کار متنوع و حقوق و درآمد مناسب از جمله مزایای کار مهندسی مکانیک در آلمان به شمار می‌روند.

جمع بندی

Conclusion

مهندسی مکانیک در آلمان به دلیل وجود کارخانه‌های متعدد و صنعت پیشرفته، یکی از پرتقاضاترین مشاغل در دسترس است و شما همواره می‌توانید روی بازار کار این رشته در آلمان حساب کنید. فراموش نکنید که درآمد مهندسان مکانیک در آلمان بالاست و هر چه تجربه کاری‌تان نیز بالاتر رود، این درآمد افزایش پیدا خواهد کرد. اگر به دنبال موفقیت در رشته مهندسی مکانیک هستید و می‌خواهید در اروپا کار کنید، شهرهایی مانند برلین، مونیخ و هامبورگ از بهترین انتخاب‌ها برای شما هستند.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان